Інформаційний (текстовий) звіт 2014 Завдання І зміст роботиСкачати 454,81 Kb.
Сторінка1/3
Дата конвертації19.05.2017
Розмір454,81 Kb.
  1   2   3

Інформаційний (текстовий) звіт 2014

1. Завдання і зміст роботи

Сучасна бібліотека повинна бути багатогранною. Свою діяльність у 2014 році Менська ЦБС спрямовувала на задоволення конкретних інформаційних потреб різних соціальних верств населення. А також проводила вивчення, обговорення, втілення в практику інновацій за такими напрямками: організація роботи з читачами, впровадження маркетингу, перетворення бібліотеки в справжній довідково-інформаційний центр - центр духовної культури, дозвілля, спілкування.

Головними напрямками популяризації літератури залишались питання відродження української національної культури, духовних надбань людства, краєзнавства, розповсюдження економічних, екологічних знань, відзначення ювілейних дат письменників та поетів шляхом книжкових виставок, презентацією нових книг, зустрічей з письменниками-земляками, літературними вечорами, конкурсами, вікторинами, диспутами, іграми. Оперативно реагували на всі події, які відбуваються в Україні і світі, широко відзначати всі державні свята.

Проводили роботу з урахуванням того, що:
 • 2014 рік –проголошено Роком учасників бойових дій на території інших держав;

 • 2014 рік у Європі оголошений Роком Тараса Григоровича Шевченка;

 • 2005-2015 - Міжнародне десятиліття дій «Вода для життя»;

 • 2014 рік Європейський парламент визначив Роком підтримки поєднання роботи та сімейного життя;

Бібліотека сьогодні - це культурний центр, що забезпечує інформаційні потреби як реальних, так і потенційних користувачів, надає можливість міжособистісного спілкування практично всім жителям зони обслуговування, організує їхнє культурне дозвілля. Адже, надає своїм користувачам не тільки можливість відвідування читального залу чи отримання літератури на абонементі. Вона дозволяє людині стати відвідувачем книжкових виставок, заходів літературно-мистецької тематики, користуватися документами, які знаходяться у фондах бібліотеки.

Крім задоволення щоденних інформаційних потреб громади, бібліотека є хранителькою культури, історії та традицій Менщини.

3. Масові заходи із залучення читачів, вдосконалення їх

обслуговування, з реклами бібліотеки

3.1 Організація бібліотечного обслуговування

Головним завданням бібліотеки є необхідність допомогти користувачеві впоратися з неймовірним потоком інформації, розпізнати і відібрати найякіснішу і надати її в будь-який час в будь-якому місці, щоб впоратися з конкуренцією у вигляді інтернету.

Бібліотека — це організм, який буде живим тоді, коли він змінюється разом із суспільством в цілому та користувачами зокрема. Так, як кисень потрібен людині, щоб дихати, бібліотеці потрібні читачі, щоб вона могла продовжувати жити. Серед переваг бібліотек – доступність, безкоштовність користування інформацією, можливість надання споживачу таких джерел, де одне й те ж питання може бути представлено з різних точок зору.

Основний принцип бібліотечного обслуговування  - точно, своєчасно виконати замовлення на літературу. Всі зустрічі, екскурсії, бесіди в бібліотеці починаються вчасно.

У всіх бібліотеках системи відкритий доступ до літератури. Для кращого ознайомлення з літературою та розкриття різноманітності книжкових фондів бібліотеки використовують книжкові виставки.

При 13 сільських бібліотеках-філіях працює 20 пунктів видачі літератури. А саме:Назва філії Назва пункту

Данилівська Веселий Поділ

Дмитрівська Чорногорці

Куковицька Пам'ять Леніна, Куковицьке

Киселівська Прогрес, Комарівка

Климентинівська Кам’янка

Лісківська Майське

Локнистенська Гориця

Максаківська Червоні Луки

Миколаївська Домниця, Подин, Перше Травня, Мощне, Мурівка

Стольне Соціальне відділення для постійного або тимчасового проживання (будинок пристарілих)

Остапівська Овчарівка, Котичка

Ушнянська Дубрівка

Чапаївська Червоні Партизани

 

Бібліотека — це, передусім, місце проведення вільного часу в спілкуванні з літературою, культурою і мистецтвом, з можливістю доступу до літературних новинок, найсучасніших інформаційних, освітніх матеріалів. Це також місце, дружнє до соціальних груп, які мають проблеми: безробітних, людей похилого віку і з обмеженими можливостями.Одним з головних завдань бібліотеки сьогодні є необхідність допомогти користувачеві впоратися з неймовірним потоком інформації, розпізнати і відібрати найякіснішу і надати її в будь-який час в будь-якому місці, щоб впоратися з конкуренцією у вигляді Інтернету.

Створюючи власну продукцію (методичні, бібліографічні видання) і надаючи різноманітні послуги, ми прагнемо до того, щоб наша робота була прийнята і належно оцінена користувачами. Для того, щоб зацікавити потенційного або постійного відвідувача, бібліотеки активно використовують рекламу. Кожна бібліотека, як правило, розуміє, що вдало організована реклама:

– по-перше, позитивно вплине на імідж бібліотеки,

– по-друге, сприятиме збільшенню кількості користувачів бібліотеки.

Для читачів бібліотека - це, передусім, місце проведення вільного часу в спілкуванні з літературою, культурою і мистецтвом, з можливістю доступу до літературних новинок, найсучасніших інформаційних, освітніх матеріалів. Це також місце, дружнє до соціальних груп, які мають проблеми: безробітних, людей похилого віку і з обмеженими можливостями. Для таких соціальних груп бібліотеки району підготували:

«Для вас, безробітні » - постійно діюча тематична полиця - центральна бібліотека і бібліотеки-філії; «Практичні поради для тих, хто шукає роботу» - година запитань і відповідей - центральна бібліотека; «Вибір професій – вибір майбутнього» - день інформації - центральна бібліотека; «Як правильно написати резюме?» -виставка-порада - центральна бібліотека, «Для тебе – виборцю» - тематична викладка, «Безробіття – проблема сьогодення» - книжкова виставка – центральна бібліотека.

Саме бібліотека стає інформаційною базою життя спільноти, саме тут акумулюється місцева інформація, готуються дайджести, інформаційні досьє, експрес-інформації про рішення місцевої влади, нові соціальні пільги, навчання за кордоном, продаж чи купівля житла, поради безробітним - тобто те, що найбільш потрібно населенню.

З метою створення позитивного іміджу бібліотеки через пошук сучасних, найбільш привабливих для читача форм популяризації книги, реклами бібліотеки та залучення нових читачів були проведені наступні масові заходи:
 • «Великодні дзвонять дзвони» - журнальна ігротека;

 • «Читай не в Інтернеті, а в журналі і газеті» - інформаційний стенд;

 • Цикл віртуальних книжкових виставок на сайті «Найцікавіші книги чекають на Вас у бібліотеці!»;

 • Тиждень книги «На літературних вітрилах»:

 • «Що читаємо сьогодні?» - тиждень журнальних відкриттів;

 • « Строката суміш: все про всіх і все про все» - прес - калейдоскоп;

Для залучення нових читачів була проведена промо-акція «Поспішай до бібліотеки».

День відкритих дверей «Мудрість всіх віків, хранителько добра» вже традиційно проводиться до Всеукраїнського дня бібліотек.


У центрі культури дозвілля молоді на засіданні жіночого клубу бібліотекарями періодично проводяться інформаційні калейдоскопи по періодиці та книжковим новинкам.

 • Для учасників жіночого клубу "Енергія" працівники бібліотеки провели День інформації "Журнальний барвограй". Члени клубу ознайомились з різноплановою періодикою, яку підписує бібліотека, переглянули виставку періодики "Газети і журнали на всі випадки життя", прослухали огляд «Цікаві публікації в пресі», а також розповіли про свої улюблені періодичні видання та їх найцікавіші рубрики;

 • Члени жіночого клубу “Енергія” мали змогу познайомитись з новими книгами українських авторів, здебільшого лауреатів конкурсу “Коронація слова” під час Бібліогіду для всіх «Українські новинки книжкового ринку».

Зустрічі "Енергії" та бібліотекарів, які інформують про книжкові новинки, твори письменників-земляків та інше вже стали традицією і завжди залишають гарні враження та хороший настрій.

З метою здійснення якісного обслуговування, оперативного задоволення інформаційних запитів читачів та для виявлення читацьких інтересів, уподобань і уточнення проблем, які найбільш їх цікавлять, у бібліотеці заведено «Зошит відгуків про бібліотеку» (абонемент, читальний зал) та «Раджу прочитати» - зошит відгуків про прочитані книги на абонементі. Особлива увага приділялась питанням удосконалення технологій обслуговування читачів, аналізу їх інформаційних потреб та культури обслуговування.

Сьогодні бібліотеки гарантують населенню право на безкоштовне отримання інформаційних послуг. В сільській місцевості книгозбірні залишаються єдиними соціальними, культурно-інформаційними закладами покликаними задовольняти інформаційні потреби територіальних громад.

Одним з головних напрямів в удосконалені роботи бібліотеки є посилення уваги до користувача, надання допомоги в розкритті його творчих можливостей, покращення обслуговування користувача бібліотеки шляхом задоволення інформаційних запитів та створення комфортного інформаційного середовища всім категоріям користувачів.

З метою виявлення рівня комфортності обслуговування користувачів в районній бібліотеці було проведено анкетування «Наша інформація - Ваш успіх». Анкетування проводилось в традиційному варіанті. В ньому взяло участь 35 респондентів. Враховані думки різних категорій користувачів бібліотеки: студенти – 16,3%, вчителі – 2,1%, учні – 56,4%, співробітники – 1,3%, працюючі – 20,5% та безробітні – 3,4% .
В анкеті запропоновано 10 питань, які мали за мету виявити: чи створені в бібліотеці сприятливі умови для отримання необхідної та корисної інформації, що потрібно для підвищення рівня обслуговування. Пропонувалось оцінити комфортність умов за п’ятибальною шкалою на всіх пунктах видачі. Відповідаючи на питання анкети, респонденти мали можливість підкреслити те, що вони цінують в роботі бібліотеки, висловити свої пропозиції.
На питання "Чи створені в бібліотеці сприятливі умови для забезпечення читачів необхідною та корисною інформацією?" 94% відповіли позитивно. Із 5,9% респондентів, які дали негативну відповідь, зауважують, що не завжди є необхідна література – 1,2%, мало нових видань – 0,8%.
Відповіді респондентів свідчать про те, що користувачі вважають бібліотекаря компетентним посередником у процесі пошуку та передачі знань.

Цілісне уявлення про якість обслугову­вання читачів можна отримати лише при систематичному вивченні читацьких ін­тересів як у груповому, так і в індивідуаль­ному порядку. Однією з форм роботи з читачами в цьому напрямку є аналіз читацьких формулярів, який дозволяє адекватно оцінити ситуацію і ви­робити рекомендації для усунення недо­ліків в обслуговуванні.

У бібліотеці для студентів та учнів, які працюють над рефератами, дипломними та курсовими роботами, крім комп`ютерів підключених до мережі Інтернет, встановлено ксерокс, принтер, сканер, що дає можливість швидко оформити ці документи, отримати кольорові копії, ілюстрації чи інші потрібні документи.

Для залучення нових читачів проводяться дні відкритих дверей. Працівники бібліотеки вбачають основним завданням якісно, повно і оперативно надавати потрібну інформацію своїм користувачам з будь-яких джерел, бути активними посередниками між читачем та інформацією.

Обслуговуванням користувачі задоволені. При виборі книг майже всі бажають отримати пораду бібліотекаря. Бібліотека обслуговує читачів різних вікових категорій, серед читачів багато таких, що відвідують бібліотеку багато десятиліть.

Ця робота дає певний результат. Пропаганді бібліотеки, створенню її іміджу активно сприяють також засоби масової інформації – радіо, преса. ЗМІ вміщують інформацію про роботу бібліотек. Найбільш цікаві масові заходи районної бібліотеки анонсувались газетою «Наше слово» та електронною газетою «Менщина».

Також про заходи, які вже пройшли, публікувались матеріали. В цьому році таких публікацій було 47.


Виставки-галереї у фойє бібліотеки вже стали доброю традицією. Щоразу ми стараємось підібрати тему, яка була б цікавою для всіх. В цьому році таких виставок було аж сім – «Мені судилося сказати людству» (до 200-річчя від дня народження Тараса Григоровича Шевченка) фотогалерея репродукцій робіт Кобзаря», « Все до життя пробуджує весна», «Сім’я – в ній стільки щастя й тепла», «Молодіжні канікули», «Магія чорно-білого», «Подих життя»(до Дня інвалідів), «Тридцять перше грудня».

В цьому році у фойє бібліотеки було оформлено ряд виставок у формі фотосушки: «Молодь Менщини», «Start New Owl» та «Твоє майбутнє Україно» до Дня Незалежності України (фотосушки робіт Івана Сови), «Погляд у минуле через фотооб’єктив» до Дня міста. Кожен, хто завітав до бібліотеки, обов'язково зупинявся, щоб помилуватися яскравими світлинами.

З метою реклами бібліотеки видані: книжкова закладка - реклама бібліотеки (перелік відділів та послуг, що надає бібліотека та ін.) та буклети «Менська центральна районна бібліотека ім. Луначарського» (буклет запрошення до бібліотеки) та «Менська центральна районна бібліотека ім. Луначарського святкує 110-річчя». І хоч підготували їх не в 2014 році та вони і зараз лежать на кафедрах видачі для заохочення нових читачів.

Бібліотеки на видноті. Про їх роботу знають не тільки наші користувачі, але й усі жителі району. А ще ширше рекламувати діяльність бібліотеки через мережу Інтернет допомагає власний сайт. Сьогодні бібліотеки неможливо уявити без сучасного інформаційного простору, який створюється, наприклад,  за допомогою сайту бібліотеки, на якому відображається інформація про бібліотеку, її структуру, працівників. Ми інформуємо про проведену масову роботу, цікаві факти з життя районної бібліотеки та бібліотек-філій, а також демонструємо віртуальні виставки нових надходжень книг.


Соціальне партнерство пронизує все професійне життя кожної бібліотеки і починається з запису читача до неї. Також партнером бібліотеки може стати цікавий гість, школа, журнал чи телеканал, не кажучи вже про заклади культури й органи місцевої влади.
Сьогодні ми активно працюємо над пошуком нових соціальних партнерів: представників депутатського корпусу, культурних спілок, громадських організацій, закладів культури й освіти, видавничих і книготорговельних організацій. Саме вони допомагають втілювати в життя проекти, які бібліотеці самостійно здійснювати було б складно.

Бібліотеки нашої системи тісно співпрацюють з громадськими організаціями, органами місцевої влади, школами, будинками культури, центром соціальних служб у справах дітей, сім’ї та молоді, ветеранською організацією, органами юстиції та внутрішніх справ, центром культури і дозвілля молоді, станцією юних техніків, центром дитячої та юнацької творчості, Березнянською школою-інтернатом, районною лікарнею (спільне проведення масових заходів), редакціями газети «Наше слово», електронної газети «Менщина» та приватним підприємцем – Скибою А.О. (друкування читацьких формулярів, каталожних карток та ін.), авторами-земляками (проведення презентацій книг, придбання нових книг), також автори дарують свої нові книги бібліотекам району.

Своєрідним продовженням доброчинної акції «100 книжок для сільської бібліотеки» став проект «Книжкова сотня», який нещодавно стартував в Україні. Ініціатором проекту є Андрій Кокотюха. Також серед організаторів проекту на тестовому етапі виступають ГО "Книжковий простір" та Українська асоціація видавців та книгорозповсюджувачів.

Наразі завершився апробаційний етап відпрацювання проекту «Книжкова сотня»: в експерименті беруть участь три бібліотеки Чернігівщини. І ми можемо пишитася тим, що саме наша, Менська районна бібліотека отримала честь прийняти участь в ньому.

Також бібліотеці дарують книги читачі.

Співпраця з місцевою владою.

Інформаційна співпраця бібліотек із владними структурами - на загальнодержавному і регіональному рівнях - полягає в наданні їм необхідних даних, у забезпеченні «прозорості» рішень влади, у створенні при бібліотеках центрів інформації з питань місцевого самоврядування. Саме бібліотеки першими збагнули , що шлях до розв’язання проблем лежить через співпрацю з органанами влади, доведення значущості своєї діяльності.

У разі потреби маємо змогу отримати протоколи засідань райвиконкому та міськвиконкому з питань, якими зацікавився користувач. Рішення сесій міської та районної рад знаходяться на їх сайтах. За потреби їх можна роздрукувати. В читальному залі ЦРБ оформлена постійно діюча виставка „Інформуємо. Радимо. Допомагаємо.” Її розділи: „З першоджерел”, „Болючі питання пенсіонерів”, „Для вас, безробітні”. Також є тематична полиця „Закони, які цікавлять молодь”.

Постійно поповнюється новими матеріалами „Картотека соціально-побутової інформації”.

До фонду входять придбані за підпискою книги із серії „Бібліотека молодого державного службовця”. Серед них книги з питань громадської участі у творенні та здійсненні державної політики, соціально-психологічних аспектів управлінської діяльності, технологій електронного управління, ролі керівника в органах державної влади та місцевого самоуправління та інші.

Райдержадміністрація та районна рада завжди з розумінням ставились до роботи ЦБС.

Працівники бібліотеки проводять спільно з райдержадміністрацією та районною радою (їх представники виступають перед присутніми, вручають почесні грамоти, відповідають на питання, що найбільше турбують цих людей) заходи для воїнів-афганців та чорнобильців району.

Бібліотекарі проводять міські і районні заходи у районному будинку культури, парку ім. Т.Г. Шевченка, біля обеліска, пам’ятного знаку чорнобильців та пам’ятника жертвам голодоморів та політичних репресій.

Допомагає у задоволенні інформаційних потреб користувачів СКС та краєзнавчий каталог, в яких можна знайти потрібну інформацію.

Зараз у ЦРБ є комп’ютер для читачів з виходом в мережу Інтернет. До речі, на сайті Менської райдержадміністрації можна не тільки ознайомитись з останніми рішеннями районної влади, та отримати інформацію і подивитись фото з заходів, які проводять наші бібліотеки (таку інформацію ми передаємо безпосередньо на електронну адресу місцевої адміністрації).

Серед бібліотек-філій найкраще співпрацюють з органами місцевої влади у Синявській, Макошинській, Блистівській та Стольненській бібліотеках.
Спільні масові заходи з залученням організацій-партнерів

Наша бібліотека на видноті, про неї знають не тільки користувачі, а й усі жителі району. Постійно розширюється коло її друзів та партнерів, міцніють відносини з владою та громадськими структурами. Бібліотека тісно співпрацює з громадськими організаціями, органами місцевої влади, школами, будинком культури, краєзнавчим музеєм ім. В.Ф. Покотила, центром соціальних служб у справах дітей, сім’ї та молоді, ветеранською організацією, органами юстиції та внутрішніх справ, центром культури і дозвілля молоді, станцією юних техніків, центром дитячої та юнацької творчості, Березнянською школою-інтернатом, районною лікарнею (спільне проведення масових заходів), редакціями газет «Наше слово», «Менщина», Менським відділенням Чернігівського земляцтва, районними організаціями Спілки чорнобильців України та Спілки воїнів-інтернаціоналістів, церквою.

В Менській ЦБС налагоджена тісна співпраця з громадськими організаціями. Вже багато років співпрацює наша ЦБС з жіночим клубом «Енергія»; "Нащадки АРРАТТИ" (ця макошинська організація працює в тісному контакті з селищною бібліотекою. В приміщенні бібліотеки проводяться засідання, бібліотека готує книжкові виставки, огляди, допомагає в доборі літератури для написання проектів (організація вже виграла декілька грантів).

Засідання громадської ради при адміністрації проходять в приміщенні районної бібліотеки. До засідань готуємо книжкові виставки про діяльність організацій.

Співпрацюємо також з Менським відділенням Чернігівського земляцтва. Проводимо зустрічі з письменниками-земляками, презентації їх нових книг.

Заходи до ювілеїв відомих земляків проходять на їх малій батьківщині за участю сільських бібліотек-філій – у Ленінівці, Степанівці, Волосківцях та інших.

Співпрацюємо також з Центром культури і дозвілля молоді, районними організаціями Спілки чорнобильців України та Спілки воїнів-інтернаціоналістів, ветеранською організацією для яких щорічно проводимо масові заходи. Наприклад, в цьому році:


 • З нагоди відзначення 25-річчя виводу радянських військ з Афганістану відбулась зустріч воїнів-інтернаціоналістів «Доля, життєвий подвиг, крок у безсмертя». Працівники бібліотеки та аматори мистецтва відділу культури підготували урочисту програму. Експонати на книжково-ілюстративну виставку «А пам’ять відмірює знову роками» зі своєї власної колекції надав Каричорт Василь Андрійови: фото з бойовими побратимами, значки, монети, власноруч намальовані картини та фото, зроблені з вертольоту. Окрім того, працівниками районної бібліотеки була оформлена виставка газет «А туга наскрізь душу пропече».

Вшановуючи пам’ять жертв Голодомору і політичних репресій 22-го листопада, у Менському сквері біля пам’ятника жертвам голодомору відбувся мітинг-реквієм «Пам’ять – формула безсмертя», де присутні слухали про болючі факти Голодомору 1932 - 1933-го років. Запалити свічку, схилити голову в пам’ять про загиблих та покласти до пам’ятного знаку вінки та квіти зійшлися жителі міста та керівництво району та Мени. Заупокійну литію відправив благочинний Менського району ігумен Марк, а отець Володимир прочитав повчальну проповідь.
 • В грудні, в рамках відзначення Дня ліквідатора наслідків аварії на ЧАЕС відбувся мітинг-реквієм «Спогад. Пам’ять. Вічність» біля пам'ятного знаку. Громадськість, ветерани-учасники ліквідації наслідків аварії, вдови загиблих та померлих ліквідаторів поклали квіти та вінки до підніжжя пам’ятного знаку ліквідаторам наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Присутніх щиро вітали працівники бібліотеки та керівництво району.

 • В сквері, біля пам’ятника Т.Г. Шевченка пройшов святковий мітинг до Дня Незалежності України «Світе тихий, краю милий, моя Україно!»

 • У вересні, біля Обеліска Слави, пройшов мітинг-реквієм «Висот немає безіменних, нема солдатів без імен» з нагоди 71-ї річниці визволення Менщини від фашистських загарбників, Дня партизанської слави та Дня міста.

 • «Безсмертна слава у віках» під такою назвою було проведено мітинг-реквієм для жителів міста до 70-річчя визволення України від німецько- фашистських загарбників. У заході взяли участь ветерани Великої Вітчизняної війни, нинішні захисники територіальної цілісності нашої держави,працівники бібліотеки та громадськість міста.

 • За матеріалами Менського районного центру соціальних служб сім’ї, дітей і молоді в фойє бібліотеки було оформлено виставкову галерею «Подих життя» фото дітей з обмеженими можливостями.

 • Спільно з відділом державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби управління юстиції для користувачів бібліотеки була організована бесіда-консультація «Що таке права і свободи людини?»

 • Вечір спілкування любителів театру «Життя моє - театр».

 • З нагоди 160-річчя від дня народження Марії Костянтинівни Заньковецької – «цариці української сцени», першої народної артистки України і громадського діяча в стінах районної бібліотеки відбувся літературно-музичний вечір «Вогнем, жагою, пориванням вона серця палила всім». Присутні мали можливість дізнатися про безліч цікавих фактів з життя акторки, які ілюструвались фотографіями на екрані, переглянути театралізовану постановку у виконанні учасників літературної студії «Муза» та послухати пісні у живому виконанні. Вечір підготували та провели працівники районної бібліотеки, спільно з клубом любителів театру комунального закладу «Центр культури і дозвілля молоді».3.2 Зміст і організація роботи з читачами

Масова робота  сприяє формуванню читацького активу бібліотеки, задоволенню і розвитку інформаційних потреб і запитів, зростанню кола пізнавальних читацьких інтересів та проведення дозвілля, здійснює рекламу бібліотеки, створює її імідж та є необхідною умовою успішної роботи бібліотеки.

  Основними завданнями бібліотечних заходів є:

       Реалізація державної політики в галузі  культури, освіти та мистецтва;

       Всебічний розвиток людської особистості як рівновеликої цінності;

       Сприяти загальному розвитку особистості, її здібностей, як до засвоєння знань, самостійності у прийнятті рішень, критичності та культури мислення;

       Виховання загальної культури, національної свідомості, шанобливого ставлення до книги;

       Виховання у читачів інформаційної культури, культури читання;

       Формування вміння користуватись бібліотекою, її послугами, книгою, її довідковим апаратом;

       Сприяння за допомогою різних форм і методів бібліотечної роботи самоосвіті користувачів;

       Забезпечення їх літературою для  задоволення соціальних і культурних потреб;

        Піднесення бібліотечної справи на якісно новий рівень.  

   

Одним із принципів масової роботи є актуальність, незвичне трактування певних питань, що дозволяє підвищити зацікавленість читачів тією чи іншою темою.


Вона включає проведення виховних, просвітницьких та інформаційних годин, літературних вікторин, усних журналів, презентації нових книг, шок-уроків, відео уроків, диспутів, вікторин, вечорів пам’яті, шани та бібліографічних оглядів, оформлення інформаційних стендів, книжкових виставок, дайджестів та тематичних поличок.

Основні напрями роботи бібліотеки: • вивчення читацьких інтересів;

 • робота з бібліотечним фондом;

 • виховання культури читання;

 • краєзнавча робота;

 • популяризація літератури;

 • молодіжна програма;

 • формування екологічної культури;

 • виховання патріотизму;

 • швидке реагування на події в світі.

Щомісяця у санітарні дні проводилося знепилювання фонду та здійснювався поточний ремонт книг. З метою попередження псування книг постійно проводилися профілактичні заходи: ознайомлення читачів з правилами користування бібліотекою, перевірка повернутих читачами книг на предмет їхньої цілісності, бесіди з читачами про дбайливе ставлення до книги.

Молодіжна програма

Каталог: doc -> zvitu -> komynalni pidpruemstva
doc -> Урок позакласного читання в 2 класі за повістю-казкою В. Нестайка
doc -> Дубовенко Ірина Володимирівна, Скремінська Світлана Миколаївна, класні керівники днз «Житомирське вище професійне технологічне училище»
doc -> Конспект уроку української літератури у 9 класі Мистецтво бачити слово. Візуальна (зорова) поезія сьогодні
doc -> Куп’янська гімназія №1 Куп’янської міської ради Харківської області мій рідний край – моя земля
doc -> Остроградський Михайло Васильович
komynalni pidpruemstva -> Інформаційний (текстовий) звіт 2013 Завдання І зміст роботи


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3

Схожі:

Інформаційний (текстовий) звіт 2014 Завдання І зміст роботи iconІнформаційний (текстовий) звіт 2013 Завдання І зміст роботи
А також проводила вивчення, обговорення, втілення в практику інновацій за такими напрямками: організація роботи з читачами, впровадження...
Інформаційний (текстовий) звіт 2014 Завдання І зміст роботи iconЗвіт про роботу Національного культурного центру України в Москві за 2014 рік зміст вступ
Державні свята та ювілейні дати
Інформаційний (текстовий) звіт 2014 Завдання І зміст роботи iconЗвіт директора про свою діяльність за 2013-2014 н р
Шановні присутні! Закінчився ще один навчальний рік, І тому ми зібралися сьогодні, щоб зробити певні підсумки роботи колективу школи...
Інформаційний (текстовий) звіт 2014 Завдання І зміст роботи iconПлан роботи Новоселівського навчально-виховного комплексу
Аналіз роботи новоселівського нвк за 2013/2014 навчальний рік та завдання на 2014/2015 навчальний рік
Інформаційний (текстовий) звіт 2014 Завдання І зміст роботи iconПро підсумки наукової роботи кафедри у 2014 р та завдання на 2015 р. Проф. Карась А. Ф. Концепт "свободи волі" та сучасні підстави його перегляду. Проф. Карась А. Ф. Філософія як наука І навчальний предмет
Про підсумки наукової роботи кафедри у 2014 р та завдання на 2015 р. Проф. Карась А. Ф
Інформаційний (текстовий) звіт 2014 Завдання І зміст роботи iconЗвіт про стан гурткової роботи в ккднз №141 2013-2014 н р. м. Кривий Ріг 2014р. Звіт про гуртк ову роботу в ккднз №141 з
Днз потребувало окремої уваги з боку завідувача ккднз №141 Мельничук О.І. та вихователя методиста Андріюц Л. О
Інформаційний (текстовий) звіт 2014 Завдання І зміст роботи iconПідсумки методичної роботи за 2013-2014 навчальний рік та завдання на наступний 2014-2015 н р
В 2013-2014 н р педагогічний колектив продовжив роботу над реалізацією нової науково-методичної проблеми «Впровадження інформаційно-комунікаційних...
Інформаційний (текстовий) звіт 2014 Завдання І зміст роботи iconНа засіданні Ради Харківської спеціалізованої
Вступ. Аналіз роботи за минулий навчальний рік. Пріоритетні напрямки роботи І завдання на 2014/2015 навчальний рік
Інформаційний (текстовий) звіт 2014 Завдання І зміст роботи iconУправління освіти Первомайської міської ради Міський методичний кабінет Організація роботи з обдарованими дітьми та молоддю Методичний порадник Первомайськ-2014 зміст
Нормативно-правове забезпечення щодо організації роботи з обдарованою учнівською молоддю
Інформаційний (текстовий) звіт 2014 Завдання І зміст роботи iconЗакону України «Про освіту», «Про загальну середню освіту»
Затвердити звіт про організацію методичної роботи з педагогічними кадрами району за 2013-2014 навчальний рік (додається)


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка