Інформаційний вісник 4 (44) 2012 Київ 2012 ббк 78. 34(4Укр) б 59 БібліосвітСторінка1/6
Дата конвертації19.10.2017
Розмір0,89 Mb.
  1   2   3   4   5   6Інформаційний вісник
4 (44) 2012

Київ 2012

ББК 78.34(4Укр)

Б 59Бібліосвіт : інформ. вісн. – Вип. 4 (44) 2012 / [редкол. : Г. Саприкін (голова редкол.), Т. Сопова (відп. ред.), О. Виноградова, Т. Якушко] ; ДЗ «Держ. б-ка України для юнацт- ва». – К. : [б. в.], 2012. – 84с.
Редакційна колегія: Г. Саприкін (голова редкол.), Т. Сопова (відп. ред.), О. Виноградова, Т. Якушко
Редактори: С. Чачко, В. Кучерява, Н. Лінкевич

©ДЗ «Державна бібліотека України для юнацтва», 2012ЗМІСТ
Вітаємо з Новим роком!

5
ЮвілеїВітаємо Харківську та Миколаївську обласні бібліотеки для юнацтва!

6

М. Медведська

Харківська ОБЮ: нам 35! Святкуємо разом!

7

Досвід роботи
В. Нікуліна, О. Козенко

Бульвар, що читає

12

Г. Лобода

Зберігаємо пам’ять роду

18

Л. Нікітюк

«Пласт» – український скаутинг

21

Н. Боговін

До здорового способу життя через юнацькі бібліотеки
Методичні поради

24

Т. Сопова

Інформуємо. Радимо. Плануємо.

Планування 201329

Ю. Ворона, Т. Сопова

Книга в кадрі

35

Професія: бібліотекар
Л. Бейліс

Професійний розвиток молодих спеціалістів бібліотек для юнацтва

40

Виховання читацької культури
С. Островецька

Чи є спосіб завоювати прихильність молоді до книги?

45

Соціологічні дослідження
Н. Ковган

Професія бібліотекар: престиж чи

Неперспективність49Вісті з регіонів

В. Писанець

ХХІ століття + бібліотека: молоді

52

Н. Боговін

Школа професійної майстерності «Мистецтво результативного управління бібліотекою»

55

Т. Василькевич

Семінар, спрямований на розвиток

можливостей бібліотек59

Бібліотечні ноу-хау

61

Конкурси. Вікторини
Л. Драпалюк,

О. ПетроваНа перехресті двох мистецтв: книга

та фотооб’єктив67

Сценарії
Т. Гончар

Цілющі властивості рідної мови

71

Анкета для дописувачів «Бібліосвіту»

82

Пам’яті колег!

83

Редакційна колегія вісника «Бібліосвіт» щиросердно вітає Вас із Новим Роком та Різдвом Христовим!

У Новому, 2013 році бажаємо Вам терпіння, виважених рішень, гнучкості та впевненості. Нехай досвід Вашого життя повниться новими ідеями і подіями.

Зустрічі, творчість, сила духу, спокій і віра у себе – ось що необхідне нам завжди.

Зичимо Вам безхмарного неба, світлих ранків, теплих вечорів, здоров’я й наснаги. Нехай ніякі життєві труднощі не вибивають землю з-під ніг, а шлях буде рівним і сповненим цікавих поворотів.
Ювілеї_Вітаємо_Харківську_та_Миколаївську__обласні_бібліотеки_для_юнацтва!'>З Новим 2013 роком!
Ювілеї
Вітаємо Харківську та Миколаївську

обласні бібліотеки для юнацтва!
Прийміть найщиріші вітання з нагоди

35-річного ювілею!
Вітаємо васіз цим чудовим святом, зичимо невпинного руху вперед, успішного здійснення всіх планів та задумів.

Бажаємо і надалі діяти з не меншою енергійністю, самовіддачею, результативністю.

Щастя, благополуччя, шановні колеги, найкращих перспектив!

Хай її величність Удача завжди буде разом з вами в усіх починаннях, відкриваючи обрії нових професійнихдосягнень!

Нехай підґрунтям щасливого життя та плідної професійної діяльності стануть міцне здоров’я, серця,сповнені любові та добра, натхненна думка й щирі почуття.

Нових трудових успіхів на благо України!


З повагою, редколегія інформаційного

віснику «Бібліосвіт»

Ювілеї
Харківська ОБЮ: нам 35!

Святкуємо разом!
М. Медведська, методист проблемно-аналітичного відділу Харківської ОБЮ
У грудні2012 р. Харківська обласна бібліотека для юнацтва відсвяткувала ювілей – 35-річчя. Її історія цікава і насичена подіями.

Заклад було створено на базі центральної районної дитячої бібліотеки ім. В.Чкалова Наказом обласного управління культури «Про організацію бібліотечно-бібліографічного обслуговування юнацтва», підписаним у грудні 1977 р. Для бібліотеки виділили не таке вже й велике приміщення – близько 600 кв. м. Але й ця площа потребувала капітальної перебудови, адже вона була елементарно не пристосована під потреби читачів. Проте, за допомогою колективу Науково-дослідного інституту «Електромаш» було зроблено ремонт і придбано необхідне обладнання.

Першим директором бібліотеки стала Єлизавета Климентіївна Фатєєва – справжній професіонал, ентузіаст справи і просто небайдужа людина. Вона організувала навколо себе команду талановитих спеціалістів, які поділяли її погляди і були готові натхненно працювати задля доброї справи.

1 січня 1978 р. юнацька бібліотека вперше відкрила свої двері читачам. До їхніх послуг була читальна зала на 100 місць й абонементи для юнацтва та дітей. Допомогти відвідувачам були готові відділи комплектування та обробки фондів, інформаційно-бібліографічний, науково-методичний, сприяння естетичній освіті й організації дозвілля молоді.

Понад десять років бібліотеку очолював Олександр Валентинович Усенко. За цей період набула розвитку методична служба, зросла кількість видань бібліотеки тощо.

Відтоді пройшло багато часу – цілих 35 років. За цей період ми багато в чому змінилися, але не зійшли зі свого шляху і не втратили бажання надалі вдосконалюватися.

Сьогодні директором бібліотеки є Маргарита Володимирівна Жарова – людина енергійна і сучасна. Під її керівництвом у закладі відбулося багато потрібних і актуальних змін, які не нівелюють досвід минулого, а збагачують бібліотечну сферу новими, креативними формами роботи.

Ми намагаємося зберегти ті високі показники, які бібліотека демонструвала від дня свого заснування. Так, постійно збільшується кількість наших користувачів: починали ми з 6 тис. читачів щороку, а сьогодні їхня кількість досягла вже 15 тис. Бібліотека обслуговує молодь віком від 14 до 35 років, педагогів, вихователів юнацтва, представників молодіжних організацій тощо.

Нашим першочерговим завданням є задоволення інформаційних потреб користувачів. Для цього бібліотека має у розпорядженні універсальний книжковий фонд, який за роки роботи закладу збільшився із 35 до 137 тис. прим.

Не забуває бібліотека і про періодичні видання, наявність яких є необхідною умовою функціонування сучасної бібліотеки. Сьогодні заклад передплачує більше 150 найменувань газет і журналів з України та ближнього зарубіжжя.

Наші відвідувачі не позбавлені можливості користуватися сучасними носіями інформації. І все це завдяки численній медіатеці, яка включає в себе аудіофайли, фільми, навчальні програми, розвиваючий контент тощо.

Суттєвим аспектом діяльності бібліотеки є забезпечення права кожного користувача мати вільний доступ до інформації. Тому значною популярністю в молоді користується послуга безкоштовного доступу до Інтернету, що підвищує статус закладу в її очах до рівня сучасного центру інформаційної культури.

Серед важливих інноваційних змін у роботі можна назвати й появу в штаті бібліотеки психолога, соціолога і юрисконсульта, до яких наші користувачі можуть звернутися за порадою та консультацією.

ХОБЮ пильно стежить за тенденціями у світі інформаційних послуг. Зокрема, усе більшої популярності набуває буккросинг (безкоштовний книгообмін). Читачі із задоволенням користуються можливістю обміняти непотрібні їм книги на більш актуальні.

Харківська обласна бібліотека для юнацтва у своїй роботі з молоддю керується наступними принципами: відповідальність, креативність, оперативність, індивідуальний підхід до кожного читача. Наша мета – бути цікавими, корисними, потрібними користувачам. Для цього ми впроваджуємо нові, неординарні форми масової роботи, які б покращували імідж бібліотеки і розширювали аудиторію її постійних відвідувачів.

Так, однією з наймасштабніших акцій останнього часу стала естафета «Свіча пам’яті» – патріотичний краєзнавчий проект, присвячений 65-річчю Перемоги у Великій Вітчизняній війні. Цей захід проводився в тісному співробітництві з громадськими організаціями ветеранів і музейними комплексами шкіл міста та області, щодозволило знайти нових партнерів і друзів.

Ще одним захоплюючим проектом бібліотеки став соціально-благодійний, футбольно-бібліотечний чемпіонат «Гра ГОЛ!овою» у межах підготовки Харкова до ЄВРО-2012, що об’єднав традиції футболу, форми благодійної діяльності з культурою читання. У конкурсі взяли участь 24 юнацькі команди з загальноосвітніх шкіл усіх районів міста Харкова разом з їхніми групами підтримки та педагогами. Нещодавно бібліотека впровадила новий творчий проект «Театральна вітальня», який реалізується спільно з Харківським театром для дітей та юнацтва. Створенню свята театрального мистецтва та хорошої книги посприяла спільна мета – виховувати естетично та інтелектуально розвинуту молодь.

Зрозуміло, що бібліотека згуртовує навколо себе людей, які є справжніми шанувальниками літератури. Тому дуже доречним є проект «Літературна вітальня», який нещодавно стартував у ХОБЮ. Завдяки старанням співробітників бібліотеки молодь має змогу спілкуватися з поетами, письменниками, композиторами, акторами, науковцями та іншими діячами культури.

З 1990 року бібліотека налагодила дружні зв’язки з Харківською організацією Спілки художників України. З цього часу в стінах закладу регулярно відбуваються виставки творів визнаних майстрів мистецтва живопису і графіки. Читачі можуть розширити сферу своїх естетичних вподобань, оглядаючи роботи Д.Димшиця, О.Жолудя, М.Брозголя, М.Базіля, А.Гладкого, М.Курсіна, С.Смолякової, В.Гонадського, П.Вітренка, Л.Золотарьова, В.Гутнікова, О.Чемоданова, Л.Чемоданової, Є.Кролевця, В.Мушика, М.Павленка. Крім того, свої роботи презентуєширокому загалу й обдарована молодь, яка щойно розпочала свій творчий шлях. Це, перш за все, студенти Харківської державної академії дизайну та мистецтв.

Співробітники закладу всіляко намагаються зруйнувати стереотипи про бібліотеку як формальне середовище, місце лише для зберігання книжок. Ми прагнемо створити користувачам комфортні умови для творчого дозвілля, плідного навчання, натхненної творчості і цікавого спілкування.

Надзвичайно потрібну роботу з підвищення кваліфікації працівників інших бібліотечних установ виконує Організаційно-методичний центр забезпечення функціонування бібліотек області, який нещодавно було створено на базі ХОБЮ. Так, у листопаді 2012 р. фахівці Центру провели вебінар на тему «Робота бібліотеки в контексті побудови сучасної моделі розвитку». Метою подібних заходів є впровадження новітніх технологій у систему підвищення кваліфікації, що забезпечує оперативність донесення інформації до бібліотекарів ЮСП.

Ще одним напрямком роботи бібліотеки є видавнича діяльність. З нагоди 35-річчя заснування було видано бібліографічний покажчик «Харківська обласна бібліотека для юнацтва (1977-2012)», у якому в хронологічному порядку відображені всі матеріали ХОБЮ (понад 500 робіт).

Справжньою гордістю бібліотеки є її дружній, самовідданий, доброзичливий колектив. Є в ньому люди, які присвятили нашій благородній, але нелегкій справі багато років своєї праці. Це Є. Ф. Бахарєва, Н. І. Артюшенко, Л. А. Бережна, Л. А. Сайко, Т. В. Смєкалова, Л. І. Степанова, Г. І. Цепляєва. Але з’являються і молоді фахівці, які переймають найліпший досвід старших колег і вносять свої свіжі ідеї у розвиток бібліотеки.

Харківська обласна бібліотека для юнацтва намагається йти в ногу з часом. Активно відбуваються оновлення матеріально-технічної бази, модернізація системи обслуговування, розширюється спектр Інтернет-ресурсів, спрямованих на популяризацію діяльності бібліотеки. Окремо хочеться відзначити сайт бібліотеки, де оперативно розміщуються усі новини, які стосуються проектів закладу. У бібліотечному блозі наші співробітники висловлюють власні думки, діляться своїми знаннями. З користувачами бібліотека спілкується і в соціальних мережах.

Ми не збираємося зупинятися на досягнутому і постійно рухаємося вперед – до нових досягнень. Тому пріоритетним для нас є пошук нових напрямків діяльності, які б створили бібліотеці імідж прогресивного соціокультурного центру для молодого покоління.

Актуальною проблемою сьогодні є самовизначення підлітків. ХОБЮ не може залишатися осторонь нагальної потреби допомогти сучасній молоді знайти свій шлях у житті. Відтак наші співробітники, спільно з ротарі-клубом «Харків», розробили масштабний проект під символічною назвою «Знайди свій шлях», який планується реалізувати наступного року в межах програми з профорієнтації «Вибір професії – вибір майбутнього».

Отож, нам 35 років. За плечима значний багаж досвіду та творчих надбань, але попереду подальші масштабні проекти і важливі завдання.


Досвід роботи
Бульвар, що читає
В. Нікуліна,директор,

О. Козенко,головний бібліотекар Донецької ОБЮ
Донецька обласна бібліотека для юнацтва вже вдруге проводить бібліотечну акцію «Бульвар, що читає». Мета акції – презентація діяльності бібліотеки як інформаційно-дозвіллєвого центру з питань роботи з юнацтвом та молоддю, залучення молоді до читання та популяризація змістовного дозвілля. Минулорічний захід, який відбувався на бульварі Шевченка, поряд з бібліотекою, отримав багато позитивних відгуків. Тому було вирішено зробити масштабне святкування Всеукраїнського дня бібліотек доброю традицією.

Цьогорічна акція була проведена в формі молодіжного бібліотечного фестивалю спільно з Донецьким міським молодіжним центром мистецтв «ЕкоАрт» за підтримки відділу культури Ворошиловської районної радим. Донецька. У зв’язку з тим, що захід був більш масштабним, ніж у минулому році, він проводився на бульварі Пушкіна. Свято відбулося 21 вересня, але підготовка до нього почалася заздалегідь і тривала все літо. Крім нашихпрацівників у фестивалі брали участь колеги з Донецької обласної медичної бібліотеки, з бібліотеки Металургійного заводу, інші наші партнери та друзі. Свято відбувалося на трьох майданчиках бульвару, де були розгорнуті книжкові виставки під загальною назвою «Ти – лідер читання!». Волонтери і співробітники бібліотеки в іміджевих футболках і кепках з надписом «Донецька обласна бібліотека для юнацтва» роздавали флаєри із запрошенням до бібліотеки. Артисти Народного музично-драматичного театру «О!», одягнуті в костюми літературних героїв і циган, пропонували перехожим довідатися про свою долю, витягнувши з капелюха пророцтво – цитату з літературного твору.Усі бажаючі протягом тижня після акції могли,прийшовши до бібліотеки та ставши її користувачами, отримати невеличкий подарунок.

На першому майданчику проходили конкурси: юних художників «Листівка власноруч, або Мої уявлення про сучасну бібліотеку» та юних літераторів«Світ належить тим, хто читає». Поруч розташовувалася «Майстерня креативу».

У конкурсі «Листівка власноруч, або Мої уявлення про сучасну бібліотеку» взяли участь учні художніх шкіл та шкіл мистецтв м. Донецька. Підлітки працювали протягом години, сидячи на лавках, парапеті, на газонах. Результати оцінювало компетентне громадське журі – викладачі Донецької художньої школи.

Усі роботи юних митців, за їхньою згодою, були виставлені на сайті бібліотеки в рубриці «Читачам», а також на сторінках бібліотекиВКонтакте та у Facebook.

Книзі було присвячено й конкурс юних літераторів «Світ належить тим, хто читає», який проходив у номінаціях «Поезія» та «Проза».

У чудовий сонячний осінній день на живописному бульварі Пушкіна звучали вірші на вічні для людства теми: любов, яскраві барви природи, людські стосунки, рідний край, книга, рідна мова. Усі присутні так занурилися в чудовий світ поезії, що вірші читали не тільки учасники конкурсу але й члени журі, випадкові перехожі, дорослі та молодь.

У «Майстерні креативу» проводилися виставки та майстер-класи з виготовлення декоративно-ужиткових виробів від Л. Іванової (Донецький Центр технічної творчості дітей та юнацтва), Л. Самохіної (Донецька громадська організація допомоги дітям-інвалідам та молодим інвалідам «Радуга»), О.Ставицької, (користувач нашої бібліотеки, яка захоплюється виготовленням прикрас з міді). Бульвар майстрів зібрав обдарованих, талановитих, неординарних творців, які навчали всіх бажаючих власноруч робити «фенєчки», обереги та подарунки.

Другий майданчик свята – амфітеатр біля бюста Пушкіну, де відбувався святковий концерт «Як добре те, що всі ми тут зібралися тепер!» для користувачів і друзів бібліотеки, гостей свята. У концерті брали участь танцюристи школи-студії при заслуженому академічному ансамблі пісні та танцю «Донбас», читець Народного музично-драматичного театру «О!» (Донецький палац дитячо-юнацької творчості) А.Вараксін, актори Театру мод Донецької міської громадської організації допомоги дітям-інвалідам та молодим інвалідам «Радуга», учні Донецької школи мистецтв № 1А.Єрмоленко, А.Синенко, В.Андрієнко та ін. Між концертними номерами відбулося нагородження активних користувачів бібліотеки та її друзів.

Продовжили свято виступи самодіяльних театральних колективів міста. Шанувальники театрального мистецтва із задоволенням подивилися виставу «Казки кулькової ручки» за творами Є.Клюєва у виконанні колективу театральної групи «П’яте колесо» і перфоманс на вірші Діани Арбеніної «Колискова по-снайперські» у виконанні учасників театральної групи «Номади» арт-студії «JAM». Ці колективи функціонують на базі нашої бібліотеки.

На завершення відбувся концерт «Слід на землі» учасників Донецького молодіжного рок-об’єднання «Слід», який був організований рік тому завідувачем абонементуО. Медведєвою. Програма концерту складалася з виступів відомих у Донецьку та за його межами рок-груп і виконавців, лауреатів міжнародних і вітчизняних фестивалів, дипломантів конкурсів: Желе (Анжеліки Багликової), рок-групи «Амба», Гріна Лазовського, інді-групи «Ідеальний світ», фолк-групи «Эхо радуги», Андрія Нечаєва, рок-групи «Партизани», братів Соснових. Між виступами груп О.Медведєва рекламувала бібліотеку, читання та рок-об’єднання. Кожен з виступаючих розповідав про значення читання та книги у його житті.

Третій майданчик на бульварі Пушкіна знаходився біля фонтану «Чайка». Тут відбувалося неформальне спілкування партнерів бібліотеки із перехожими. Концертна програма складалася з виступів літературних, драматичних гуртків,а також перехожих, які бажали прочитати поетичні чи прозаїчні твори.

Згадали на святі й класиків поезії, чиї збірки з захопленням читаємо і сьогодні, бо цінності, закладені у них, є актуальними і невмирущими для всіх поколінь. Літературні композиції за поетичними творами І.Франка «Ти одна моя, правдива любов» та творами О.Теліги «Розсипаються мури» виконала керівник Центру культури «Софійність» ДонНТУ Л. Добровольська.

З окремою програмою,яка включала декламування віршів і показ уривків з вистав, виступив драматичний гурток малих форм «Рампа» Ворошиловського центру дитячої та юнацької творчості.

Міська громадська молодіжна організація «ЕкоАрт» презентувала своє нове ілюстроване видання – «Альтернативний арт-путівник по Донецьку. Зробили цеекоартівці, як завжди, яскраво, професійно, з любов’ю.

Абонемент бібліотеки розгорнув виставку книжок і DVD-дисків «Книги для всіх, задарма. І нехай ніхто не залишиться ображеним». Біля виставки чергували три бібліотекарі-«бібліо-терапевти». У бесідах з читачамибібліотекарі з’ясовували побажання й проблеми та рекомендували книгу або DVD-диск з тим або іншим твором світової літератури чи кінофільмом, що, на їх думку, сприятиме подоланню депресивних станів. Так, на виставках увазі перехожих були представлені такі твори: М.Амосов «Книга о счастье и несчастьях», Р.Кіплінг «Свет погас», А.Маршалл «Я умею прыгать через лужи», А.Микуліна «Мать Мария», О.Генрі «Последний лист», Е.М. Ремарк «Ніч у Лісабоні»та ін. Протягом трьох годин працівники абонемента обслужили 32 користувачів. Варто зазначити, що бібліотерапевтичний напрям у бібліотекознавстві було започатковано в бібліотеках при лікарнях, дебібліотекар «виписував рецепт»лише після консультацій з психотерапевтами і психіатрами. Тому в процесі видачі книжок на бульварі, в умовах дефіциту часу, бібліотекарі були обережними у своїх рекомендаціях і запрошували потенційних читачів по можливості відвідати абонемент бібліотеки.

На бульварі співробітники бібліотеки та волонтери влаштували буккроссинг, під час якого бажаючі самостійно обирали книги за власним смаком. Акція проходила під гаслом: «Кожному читачу – свою книгу, кожній книзі – свого читача». 510 книг з різних галузей знань швидко знайшли собі нових володарів і вдячних читачів. Варто було подивитися на те, з якою пошаною люди брали до рук книги, гортали сторінки, обмінювалися думками про той чи іншій твір.

Події на бульварі в цей день красномовносвідчать про те, що, попри спроби довести зворотнє, більшість людей, незважаючи на хронічну нестачу часу, постійну зайнятість, високошвидкісний темп сучасного життя і невпинний розвиток ІТ-технологій, залишаються небайдужими до друкованого слова, цікавляться читанням, намагаються поглибити знання,урізноманітнити своє дозвілля. Ось декілька вражень жителів Донецька від буккроссингу:

– «Буккроссинг – великий крок до залучення людей у бібліотеку. Безкоштовні книги заохочують людей до читання. Бібліотека для юнацтва робить великий внесок у розвиток культури Донецька. Подібні заходи нам подобаються і є дуже корисними, а тому було б прекрасно, якби вони відбувалися частіше. Щиро дякуємо бібліотеці!» (А. Мозкова);

– «Буккроссинг дає можливість не лише передивитися літературні твори, але й узяти собі чудові книги. У межах акції можна було не тільки записатися у бібліотеку, а й отримати невеличкий подарунок. Здавалося б, дрібниця, а приємно. Дякую співробітникам бібліотеки за організацію заходу». (Д. Андреєва);

– «Буккроссинг дав можливість безкоштовно взяти собі цікаві книги. Дуже здивувало і не могло не порадувати, що в бібліотеку можна записатися безкоштовно й до того ж отримати подарунок. Велика шана та подяка співробітникам бібліотеки». (Л.Масюк).

Акція «Бульвар, що читає» тривала на бульварі Шевченкаще цілий тиждень. На вулиці під вікнами бібліотеки експонувалися книжкові виставки: «Читай, стань ерудитом!», «Детектив очима жінки», «Зміни своє життя! Читай!», «Сміх – це життя!», «Пізнавай світ з новими книгами!», «Вирішуй сьогодні, яким ти будеш завтра! Читай!» тощо. Вони змінювалися щодня, співробітники запрошували перехожих завітати до бібліотеки, роздавали заохочувальні листівки, грала музика. За підсумками акції у бібліотеку записалися 222 користувачі.

Крім того, у межах фестивалю «Бульвар, що читає» для учнів Донецького багатопрофільного ліцею № 54 було проведено літературний вернісаж «Образ читача в живописі», а в літературно-музичній вітальні бібліотеки відбулася презентація виставки фотохудожника Володимира Лапшина (м. Горлівка) «Планета Донбас», присвяченої 80-річчю Донецької області.

На акції були присутні кореспонденти газети Верховної Ради України «Голос України», газети «Сегодня», Всеукраїнського молодіжного журналу «Молодость. Красота. Здоровье».

Здавна бібліотека і бібліотекар займали і в майбутньому займатимуть важливе місце в суспільному житті. Можливо, робота бібліотекаря не є такою помітною, як праця лікаря або вчителя, оскільки не відразу побачиш кінцевий результат його роботи. Але той вплив, який має на суспільство ця робота, неоціненний.Тому Всеукраїнський день бібліотек – не лише професійне свято, а й ознака визнання важливості професії бібліотекаря. А ще – свято всіх, хто любить книгу.


Каталог: library science -> bibliosvit
library science -> Калейдоскоп знаменних дат
library science -> «Державна бібліотека України для юнацтва»
library science -> Шукає серце щастя
library science -> Та обласних бібліотек україни для юнацтва
bibliosvit -> Бібліосвіт : інформ вісн. – Вип. 1 (33) 2010 / [редкол. Г. Саприкін (голов ред.), Т. Сопова (відп ред.), С. Чачко, Т. Якушко]; дз
bibliosvit -> Інформаційний вісник 4 (32) 2009 Київ 2009 ббк 78. 34(4Укр) б 59 Бібліосвіт
bibliosvit -> Бібліосвіт державна бібліотека України для юнацтва Інформаційний вісник 3 (23)’2007 зміст
bibliosvit -> Бібліосвіт державна бібліотека України для юнацтва Інформаційний вісник 1 (21)’2007 зміст


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6

Схожі:

Інформаційний вісник 4 (44) 2012 Київ 2012 ббк 78. 34(4Укр) б 59 Бібліосвіт iconІнформаційний вісник 4 (32) 2009 Київ 2009 ббк 78. 34(4Укр) б 59 Бібліосвіт
Бібліосвіт : інформ вісн. – Вип. 4 (32) 2009 / [редкол. Г. Саприкін (голов ред.), Т. Сопова (відп ред.), С. Чачко, Т. Якушко]; дз...
Інформаційний вісник 4 (44) 2012 Київ 2012 ббк 78. 34(4Укр) б 59 Бібліосвіт icon«Поліграф – Терція» 2012 [82’0+159. 9] Ббк 83. 3(4Укр)6 м 69 Михида С. П
М69 Психопоетика українського модерну : Проблема реконструкції особистості письменника : [монографія] / Сергій Михида. – Кіровоград...
Інформаційний вісник 4 (44) 2012 Київ 2012 ббк 78. 34(4Укр) б 59 Бібліосвіт iconІнформаційний бюлетень 84(4Укр)6 ч 46
Чого волошка запишалася [Текст] : повість для молодш шкіл віку / Д. Чередниченко. К.: Грані – Т, 2012. 60 с. іл
Інформаційний вісник 4 (44) 2012 Київ 2012 ббк 78. 34(4Укр) б 59 Бібліосвіт iconБібліосвіт державна бібліотека України для юнацтва Інформаційний вісник 1 (21)’2007 зміст
Відродження та утвердження ідеалів духовності серед молоді через діяльність літературних об’єднань
Інформаційний вісник 4 (44) 2012 Київ 2012 ббк 78. 34(4Укр) б 59 Бібліосвіт iconТом Педагогічні науки Бердянськ 2012 (06) ббк 74я5
Збірник тез наукових доповідей студентів Бердянського державного педагогічного університету на Днях науки 19 квітня 2012 року. –...
Інформаційний вісник 4 (44) 2012 Київ 2012 ббк 78. 34(4Укр) б 59 Бібліосвіт iconЯрославвеприня к ворожбавітр у поезії Київ 2009 ббк ш6(4Укр)6-5 в 306

Інформаційний вісник 4 (44) 2012 Київ 2012 ббк 78. 34(4Укр) б 59 Бібліосвіт iconЧемеровецька районна бібліотека Інформаційний бюлетень Чемерівці – 2014 Інформаційний бюлетень «Письменники – лауреати Шевченківської премії 1962 – 2012.»
«Письменники – лауреати Шевченківської премії 1962 – 2012.» знайомить з прізвищами і творами лауреатів Національної премії України...
Інформаційний вісник 4 (44) 2012 Київ 2012 ббк 78. 34(4Укр) б 59 Бібліосвіт icon5 квітня 2012 р. Чернівці 2012
Букова віть: Матеріали ІІ міжвузівської студентської конференції, Чернівці, 5 квітня 2012 р. / [Упоряд: М. В. Мандрик, Г. В. Чайка]....
Інформаційний вісник 4 (44) 2012 Київ 2012 ббк 78. 34(4Укр) б 59 Бібліосвіт iconБіобібліографічний покажчик Прилуки 2012 ббк 91. 9: 85. 16
Шевченко Станіслав Олексійович: Біобібліографічний покажч./ Прилуцька мцб ім. Л. Забашти; укл.: Шовкун В. М., ред. Трошина Л.І.,...
Інформаційний вісник 4 (44) 2012 Київ 2012 ббк 78. 34(4Укр) б 59 Бібліосвіт iconСоціологічний бюлетень. Вип. 23 Київ 2012
Бібліотека, книга, комп’ютер, читання: орієнтації підлітків : соціол бюл. Вип. 23 / держ закл. «Нац б-ка України для дітей»; авт...


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка