Інформації Стримери (streamers)Сторінка1/7
Дата конвертації08.05.2017
Розмір445 b.
ТипІнформації
  1   2   3   4   5   6   7


Сучасні носії інформації


Стримери (streamers)

 • Стример – накопичувач на магнітній стрічці. До недоліків відносяться недостатня надійність (крім електромагнітних полів стрічки картриджу (касети) випробовують підвищенні механічні навантаження під час використання) і повільність доступу до даних (послідовний доступ). Максимальний об'єм - 700 Гб

 • Термін зберігання: - Гарантія 20 - Теорія 56

 • Циклів перезапису 800

 • Можуть виникнути помилки під час запису даних.Змінні носії вінчестерського типу

 • Змінні носії вінчестерського типу - найперший різновид змінних носіїв на основі жорстких дисків для персональних комп'ютерів - спочатку страждали через недостатньо високу надійність. Це вельми важка інженерна задача - створити вузол, що герметизується, з жорстким диском, який можна було б переносити в “дипломаті” (тим самим піддаючи дії пилу і інших несприятливих зовнішніх чинників), а потім вставити в накопичувач і примусити обертатися з швидкістю до 3600 оборотів в хвилину і більш.

 • Принцип запису:

Жорсткий диск

 • Жорсткі диски як і раніше залишаються найнадійнішими пристроями, які поки не можуть бути замінений іншими накопичувачами інформації ні в серверах, ні в робочих станціях, ні в настільних комп'ютерах, ні в ноутбуках. Вони використовують принцип запису, відомий вже більше 100 років і заснований на зміні орієнтації полюсів мікрочастинок феромагнетика (магнітних доменів), яка змінюється під впливом електромагнітної головки і згодом може прочитуватися. Оскільки домени змінюють напрям полюсів уздовж поверхні, такий метод запису інформації називається подовжнім. На відміну від магнітофонної касети або гнучкого диска, у вінчестерах феромагнітний шар нанесений на алюмінієві або скляні пластини. Звідси і назва — жорсткий диск.

 • Перші накопичувачі подібного роду з'явилися ще в 1956 р. Існує міф про те що при створенні перших жорстких дисків не могли досягти рівномірного покриття пластини, почали випробовувати будь-які ідеї, що виникали. Досягли бажаного результату просто: феромагнітний шар наносили з допомогою жіночих чулок.

 • Для підвищення місткості вінчестерів можна збільшити число поверхонь, що використовуються для зберігання інформації, тобто змонтувати на одному шпінделі, або зменшувати розміри феромагнітних частинок і зазор головок. Чим менше частинка, тим компактніше кожний біт даних і більше інформації уміщається на одиниці площі поверхні диска. Сьогоднішні технології дозволяють зробити феромагнітні «порошинки» такими малими, що теоретично густину запису можна довести до 5000 Гбайт на одну пластину жорсткого диска. Характеристики: низька вартість; висока швидкодія; бояться удари; схильні дії сильних магнітних полів;

 • На щастя, з суперпарамагнетизмом теж можна боротися. До деякої міри вплив цього ефекту можна знизити, використовуючи антиферомагнетик. Підкладку, що містить частинки такої речовини, поміщають безпосередньо під робочим шаром, і це дозволяє добитися більш високої густини даних. Але подібний метод не дає можливості збільшити місткість пластини, скажімо, в 10 разів — для цього потрібне принципово інше рішення.

 • Перпендикулярний спосіб, при якому магнітні домени розташовуються в шарі не паралельно поверхні, як в класичному варіанті, а поперечний. При такій орієнтації запис стає більш компактним, оскільки домени займають менше місця. Крім того, можна значно зменшити відстань між ними — так звану перехідну зону — і отримати додатковий виграш в густині даних.

 • В майбутньому в жорстких дисках використовуватиметься нагрівання дрібних частинок феромагнетику лазером, що дозволяє в подальшому маніпулювати ними для зберігання даних.

 • Але не відразу вченні роблять досить вдалі відкриття. Так Sony свого часу намагалась створити жорсткий диск не з феромагнітним шаром на пластині, а феритовим. На дані дослідження було витрачено більше 200 млн. $ і роки досліджень та потім закрили проект, оголосивши його невдалим, але і не оприлюднивши результатів проекту.Фірмою IBM, в 1956 р., були розроблені плаваючі магнітні головки на повітряній подушці. Винахід дозволив створити новий тип пам'яті - дискові запам'ятовуючі пристрої. Це - перший жорсткий диск. Він був 24", вміщав 5 Мбайт даних і коштував більше за мільйон доларів. Був випущений перший компютер з даним накопичувачем.

 • Фірмою IBM, в 1956 р., були розроблені плаваючі магнітні головки на повітряній подушці. Винахід дозволив створити новий тип пам'яті - дискові запам'ятовуючі пристрої. Це - перший жорсткий диск. Він був 24", вміщав 5 Мбайт даних і коштував більше за мільйон доларів. Був випущений перший компютер з даним накопичувачем.

 • Перші ЗУ на дисках з'явилися в машинах IBM 305 і RAMAC-650. Остання мала пакет, що складається з 50 металевих дисків з магнітним покриттям, які оберталися з швидкістю 1200 про/міна. На поверхні диска розміщувалося 100 доріжок для запису даних, по 10000 знаків кожна.

 • У моделі IBM 350 RAMAC уперше з'явилася пам'ять на дисках (алюмінієві намагнічені диски діаметром 61 см).

 • Практичний максимум місткості однієї пластини у складі вінчестера при подовжньому записі обмежений. Раніше затверджували, що він не перевищує 100 Гбайт, потім стали говорити про 150, а, згідно останнім даним «підняли планку» до 200 Гбайт. Тобто вже створили жосткі диски в 1 Тбайт (містить 5 таких пласти).

 • Щоб у кожного файлу на диску була своя адреса, диск розбивають на доріжки, а доріжки, у свою чергу, розбивають на сектори. Розмір кожного сектора стандартний і рівний 512 байтам. Розбиття диска на доріжки і сектори називається форматуванням диска.


Каталог: ld
ld -> Ахматова Анна Андріївна Ахматова Анна Андрі́ївна (Горенко) — російська поетеса, родом з України, представниця акмеїзму. Лауреат міжнародної літературної премії «Етна-Таорміна»
ld -> Творчість
ld -> Освіта. Виховання. Навчання бабенко, Тамара Василівна
ld -> 49 науково-дослідних робіт із 52, які виконувалися за договорами із замовниками у 2013 році, були складовими частинами державних і галузевих програм (планів)
ld -> Альбер Камю. Життєвий І творчий шлях. Філософські й естетичні погляди. Камю І екзистенціалізм. Провідні мотиви творчості
ld -> Програма для загальноосвітніх навчальних закладів
ld -> Проект змін до програми Робоча група
ld -> Художня спадщина: студії
ld -> В. Домонтович Доктор Серафікус. Без ґрунту [Романи]
ld -> Державна науково-педагогічна бібліотека україни


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7

Схожі:

Інформації Стримери (streamers) iconПовідомлення про виникнення особливої інформації у пат «вкф» Загальні
Адреса сторінки в мережі Інтернет, яка додатково використовується емітентом для розкриття інформації
Інформації Стримери (streamers) iconІнформації Година цікавої інформації Моя любов Україна і математика
На сцені — портрет М. Кравчука, стенд з фотографіями, висловлювання вченого, відгуки сучасників про його вплив на розвиток науки
Інформації Стримери (streamers) iconТитульний аркуш
Підтверджую ідентичність електронної та паперової форм інформації, що подається до Комісії, та достовірність інформації, наданої...
Інформації Стримери (streamers) iconКанал передавання даних ‒ це засіб двостороннього обміну даними, який включаєлінії
Канали передавання даних зв’язують між собою джерела інформації І приймачі інформації
Інформації Стримери (streamers) iconПовідомлення (Повідомлення про інформацію)
Підтверджую ідентичність електронної та паперової форм інформації, що подається до Комісії, та достовірність інформації, наданої...
Інформації Стримери (streamers) iconНаказ №5203-vi від 06. 09. 2012 р. «Про адміністративні послуги»
У жовтні офіційними засобами масової інформації України було оприлюднено низку важливих законодавчих І нормативно-правових актів...
Інформації Стримери (streamers) iconМетодичні вказівки до практичних І самостійних робіт з дисципліни «Міжнародна журналістика»
Я на подачі міжнародної інформації. На сучасному етапі особливу увагу в галузі міжнародної журналістики науковці приділяють трансформації...
Інформації Стримери (streamers) iconПовідомлення про виникнення особливої інформації (інформації про іпотечні цінні папери, сертифікати фонду операцій з нерухомістю) емітента (для опублікування в офіційному друкованому виданні) І. Загальні
Повне найменування емітента: державне підприємство "міжнародний аеропорт "бориспіль"


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка