Історія боксу та брати КличкоСкачати 150,68 Kb.
Дата конвертації16.03.2018
Розмір150,68 Kb.

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ

НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ

КИЇВСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ ПРАВА

Залікова робота з інформатики


Тема: Історія боксу та брати Кличко

Підготували:

Студенти гр. ПБ – 26

Потапенко В.В.

Капертеха Ю.Ф.

Київ-2011План:

Вступ


 1. Історія виникнення боксу.

 2. Бокс у сучасному світі.

 3. Брати Кличко, як чемпіони світу.

  1. Брат за брата, перші кроки до слави.

  2. Біографічні факти чемпіонів.

Висновок

Список використаної літератури

Вступ

Виникнення кулачного бою як спорту губиться в століттях. Єгипетські ієрогліфи, що відносяться ще до сорокових століття до нашої ери, зображають воїнів, які ведуть кулачний бій у примітивних рукавичках - шкіряних бинтах. На Вавілонському барельєфі, що датується другим тисячоліттям до н. е.. зображений кулачний бій. При розкопках в околицях Багдада знайдено багато плит із зображенням кулачного бою. Треба думати, що кулачний бій поширився з Єгипту на острів Кріт і до Греції. Розкопки Міноского лабіринту показали, що кулачний бій відомий ще до виникнення грецької держави в епоху розквіту Егейській культури.збереглися перекази кажуть, що кулачний бій був відомий і на сході, особливо серед іонійців. Перші письмові відомості про кулачному бою в Древній Греції дійшли до нас з описів цього виду змагань Гомером.

Цих двометрових велетнів із сором’язливими усмішками колекціонерів метеликів упізнають на вулицях багатьох міст. Один із них, Віталій — триразовий чемпіон світу з кікбоксингу серед професіоналів, другий, Володимир — власник золотої олімпійської медалі ігор в Атланті. 

Але ось парадокс: попри ці, самі по собі вражаючі перемоги, справжня слава прийшла до них після того, як обидва вони стали професійними боксерами. І почали на заздрість постійно підкоряти одну за одною, досі небачені для України, круті вершини професійного спорту.

Брати Клички. Вони за всіх обставин зберігають гідність, будь то на рингу чи під час інтерв’ю, в Німеччині, в Америці, в Україні.1. Історія виникнення боксу.

Виникнення кулачного бою як спорту губиться в століттях. Єгипетські ієрогліфи, що відносяться ще до сорокових століття до нашої ери, зображають воїнів, які ведуть кулачний бій у примітивних рукавичках - шкіряних бинтах. На Вавілонському барельєфі, що датується другим тисячоліттям до н. е.. зображений кулачний бій. При розкопках в околицях Багдада знайдено багато плит із зображенням кулачного бою. Треба думати, що кулачний бій поширився з Єгипту на острів Кріт і до Греції. Розкопки Міноского лабіринту показали, що кулачний бій відомий ще до виникнення грецької держави в епоху розквіту Егейській культури.

збереглися перекази кажуть, що кулачний бій був відомий і на сході, особливо серед іонійців. Перші письмові відомості про кулачному бою в Древній Греції дійшли до нас з описів цього виду змагань Гомером.

За переказами, покровителем кулачних боїв був сам Апполон, який переміг Ареса, проявивши велике мистецтво в спритності і швидкості.

Основоположником кулачного бою греки вважали Амікус, який не випускав зі своєї держави жодного чужинця, не воювали з ним в кулачному бою.

Характерними є висловлювання Сократа, Платона і Арестотеля про кулачному бою, як естетично красивому виді вправ сміливих і сильних людей.

кулачним боєм захоплювалися поети, державні діячі, письменники. Наприклад, знаменитий математик Піфагор був прекрасним кулачним бійцем і навіть брав участь в олімпійських іграх.

Протягом цілого ряду сторіч кулачний бій займав порівняно велике місце в житті суспільства. У народних переказах, билинах, піснях, різних творах мистецтва оспівувалися мужність і сила, сміливість і шляхетність, патріотизм і чесність, проявлені кулачними бійцями під час поєдинків, тобто ті якості, які роблять людину прекрасним і цінним для суспільства.

Вважаю за необхідне більш детально зупинитися на озброєнні кулака. З описів і зображень на вазах і фресках ми бачимо. Що бої проводилися не тільки на голих кулаках, а й з забинтованими китицями (пізніше робилися пристосування для одягання на руки).

Починаючи з XI - XII ст. і до кінця IV ст. до н. е.. бійці вживали найбільш просту форму рукавички, звану мейліхай. Руки бинтували 3 - 3,5-метровими ременями з м'якої бичачої шкіри, сиром'ятної або просто змащену маслом або жиром, щоб надати їй м'якість. Зображення на давніх вазах показують кілька способів бинтування. Частіше за все спочатку бинтували чотири пальці, потім передпліччя.

У VI ст. до н. е.. мейліхай була витіснена більш досконалим видом озброєння кулака - сфайраем, уявлення про який дає скульптура сидячого кулачного бійця того часу -- Аміка. Ці рукавички складалися з двох частин - самої рукавички і міцного шкіряного кільця, що оточує суглоби. Кільце мало приблизно 2,5 см. ширини і 0,25 см. товщини. Рукавичка доходила до половини передпліччя і закінчувалася товстої смужкою з овечої шкіри. Якщо Меліхан повинен був головним чином охороняти кисті рук від травм, то сфарай вже призначався для збільшення ударної сили.

Третій період у розвитку бойової рукавички - це період важких рукавичок римського походження (з кінця IV до II ст. до н. е..) зі свинцем і залізом, званих цестамі.

Введення подібних рукавичок згубно позначилося на спортивній культурі та мистецтві бою. Такі рукавички застосовувалися лише в гладіаторських боях.

Вже в ті далекі часи з'являлися кулачні бійці-професіонали. Професіонали затискали в кулаках металеві та кам'яні кулі. Бій тривав до тих пір, поки один з бійців не збивав іншого супротивника з ніг або не наносив йому удари з «великою шкодою». Це знижувало виховну цінність і привабливість кулачного бою, породжувало нездоровий азарт і вимагало надмірного напруження сил; бійці часто отримували каліцтва.

Якщо ж говорити про правила кулачного бою, то слід зазначити, що в Древній Греції правил кулачного бою не було. Мистецтво вести сутичку передавалася у спадщину. Точно відведені майданчики теж не було, і глядачі самі утворювали огородження бойової майданчики. Велике простір для ведення бою не давало можливості загнати супротивника в кут. Бій не ділився на раунди, і супротивники билися без обмеження часу. Коли вони настільки втомлювалися, що не могли продовжувати бій надалі, то за обопільної згоди змагання переривалося до тих пір, поки бійці відновлювали сили. Зазвичай бій тривав доти, доки один із супротивників не подавав сигнал про здачу - піднімав вгору руку. За правильністю бою стежив суддя, що зображається на вазах з лозою в руках. Ударами цієї лози він розбороняв бійців у разі порушення ними правил бою. Класифікація бійців по вагових категоріях не була відома грекам. Змагання були відкриті для всіх охочих, незалежно від маси тіла. Отже кулачний бій був монополією важкоатлетів. Змагання проводилися по турнірній системі.

В історії фізичної культури Стародавньої Греції одним з найбільш яскравих явищ, поза сумнівом були олімпійські ігри. Загальне визнання як захід величезної суспільно-політичної важливості олімпійські ігри отримали в 776 р. до н. е.. Саме з цього року в Греції вводиться рахунок часу за олімпіад. Кулачний бій був включений в олімпійську програму XXIII Олімпійських ігор (688 р. до н. Е. .).

Перш ніж приступити до олімпійських змагань, бійці тренувалися в палестра - особливих школах під керівництвом фахівців.

На тренуваннях бійці застосовували рукавички з м'яких ременів, голову захищали маскою (шапкою з навушниками, ймовірно зшите із м'якої шкіри з підкладкою). Подібністю сучасної набивний висячою груші у греків був мішок зі шкіри, наповнений фініковими кісточками. Він підвішувався на висоті голови і служив для тренування в ударах. Широко застосовувалися вправи в бою з тінню.

Ігри проводилися за жорсткими правилами. Учасникам заборонялося вдаватися до будь-яких недобросовісним прийомів для досягнення перемоги, зокрема підкуповувати один одного, наносити один одному каліцтва. За дотриманням всіх цих правил повинні були стежити еладонікі (судді). [6]

Статут забороняв виступати на іграх тільки рабам і варварам. Для того щоб бути допущеним до ігор, вільнонароджений грек повинен був представити доказ, що він протягом не менше 10 останніх місяців готувався до змагань, повсякденно вправляючись. Крім того, кожному учаснику належало за місяць до початку ігор прибути до Олімпії і протягом місяця проходити випробування в олімпійській гімназії за рахунок самого учасника.

Завоювавши Грецію, римляни продовжували олімпійські ігри, але вони докорінно відрізнялися від грецьких. Організація цих ігор була подібна до циркових вистав.

У 394 р. н. е.. за наказом імператора Феодосія I, насадило християнство, олімпійські ігри були заборонені. Через деякий час Олімпію зруйнували готи, а в 426 р. до н. е.. за наказом Феодосія II римляни спалили храм Зевса - центр олімпійських ігор.

З ініціативи секретаря Спортивного союзу Франції П'єра Кубертена у квітні 1896 р. в Афінах знову спалахнув олімпійський вогонь. У I Олімпійських іграх брало участь 285 спортсменів з 13 країн, однак серед них не було боксерів.

Історичний розвиток боксу в подальшому теж має багато цікавого, однак обсяг курсової роботи не дозволяє мені більше докладно зупинятися на даному напрямку.  http://refs.co.ua/74488-Boks.html


2. Бокс у сучасному світі.

Сучасний бокс зародився в Англії на початку 18 в. Його засновником і першим офіційно прізнанньпл чемпіоном історики називають Джеймса Фігга, відомого в Англії фехтувальника. Незабаром після отримання чемпіонського титулу він відкрив «Академію боксу Джеймса Фігга» і почав навчати охочих мистецтву кулачного бою. Перші правила з'явилися також в Англії в 1865. У них обмовлялися розміри рингу, тривалість раундів, вага рукавичок. У 1865 маркіз Джон Дуглас Квінсбері і журналіст Джон Чемберс розробили і здалека «Правила боксу в рукавичках». Ці правила лягли в основу сучасних Правил. Проте «Епоха голих кулаків» продовжувалася ще чверть століття.


6 серпня 1889 був проведений останній бій без рукавичок між двома американськими боксерами Джоном Салпіваном і Мітчелом Кипрайвіппом.

Організатори перших і других Олімпійських ігор нашого часу порахували бокс дуже варварським видом спорту, тому він був включений в програму Ігор тільки в 1904, тому, що на той час в Америці бокс став одним з популярних видів спорту. Через чотири роки, в Лондоні, бокс включили в олімпійську програму, але, як і на попередніх Ігор ах в турнірі брали участь лише господарі. На Ігор ах в Стокгольмі (1912), би оці а знов немає в олімпійській програмі. Тільки з 1920 бокс стає постійною олімпійською дисципліною, разом з тим росте і популярність любительського боксу у всьому світі.

В Олімпійських іграх брали участь багато найбільших боксерів-професіоналів. Мухаммед Алі (тоді Кассиус Клеї), Джо Фрейзер, Джордж Формен, Шугар Розвівайся Леонард, Флойд Патерсон, брати Спайці і Евандер Холіфіпд поклали свої олімпійські медалі в підставу прибуткової кар'єри професіоналів. Бокс - єдиний з олімпійських видів спорту - має верхню вікову межу (17-32 року). Починаючи з 1952, півфіналісти, що програли, отримують бронзові медалі, а бої за третє місце не проводяться. Сутички олімпійського рівня не повинні перетворюватися на бійку. Боксери виступають в майках і захисних шоломах, а кожна сутичка складається тільки з трьох раундів.

Щоб завоювати золоту медаль, треба виграти п'ять поєдинків протягом двох тижнів.

За всю історію Олімпійських ігор американські б оці ери завоювали більше медалей, чим представники будь-якої іншої країни. Але на сьогоднішній день лідирує Куб а. На Олімпійських іграх в Барселоні (1992) кубинські боксери завоювали сім золотих Олімпійських медалей з дванадцяти, а на іграх в Атланті (1996) - чотири золоті і три срібні медалі.

Тільки два бокєєра вигравали тричі золоті олімпійські медалі. Це угорець Л. Папп (Лондон, Хельсінкі, Мельбурн) і кубинець Т. Стивене він (Мюнхен, Монреаль, Москва). Двічі виграли золоту медаль олімпіади англієць Г. Мэллин (Антверпен, Париж), поляк Е. Кулей (Токіо, Мехіко), боксер з СРСР Б. Лагутин (Токіо, Мехіко), кубинці А. Эрр ер а (Монреаль, Москва), X. Ернандес (Монреаль, Москва), Ф. З ав він (Барселона, Атланта), А. Эрнандес (Барселона, Атланта).

Бокс пройшов складний шлях від примітивного кулачного бою, самобутнього єдиноборства до сучасних правил, що сформували його як вид спорту. http://hc.donetsk.ua/istoriya-boksu.html

3.1 Брат за брата, перші кроки до слави.

Володимир Кличко якось сказав: «Усе, що з нами відбувається, посилають нам згори як урок, із якого потрібно отримати досвід і зробити висновки».

А починалося у житті братів Кличків усе просто, бо надійна, талановита родина скеровувала своїх синів на праведний шлях. Отой міцний фундамент чистих сімейних відносин сформував по-справжньому людяний світогляд братів, це й привело їх на високий світовий рівень.


Володимир Родіонович, батько Віталія і Володимира, генерал-майор ВПС, виховував їх сильними та самостійними, навчав стійкості до життєвих труднощів і в будь-яких ситуаціях залишатися вірними своєму слову.
«Гідність, слово та честь для чоловіка — понад усе»,— ці батьківські слова Віталій та Володимир запам’ятали і з ними крокують по життю.
Три покоління Кличків були військовими, тож і синів своїх готували до військової кар’єри.
Проте дитячі заняття Віталія різними видами єдиноборства поступово склались у неабияке захоплення кікбоксингом. Молодший брат, який на той час в усьому наслідував старшого, вирішив так само. А тато став кращим другом і союзником для хлопців. Залізна дисципліна виховала сталевий характер.

Життя було скромним, у Віталія на початку 90-х не було навіть кросівок, він тренувався на ринзі босоніж. Тоді багато його знайомих зі спорту подалися в кримінал — їздили на престижних автівках, носили дорогі речі, а Віталик проводив майже весь час у спортзалі.


Після тренувань часто давав йому корисні поради тренер Володимир Золотарьов. Чимало розмов вони вели й про сенс життя. Віталій вдячний першому спортивному наставникові за психологічну підтримку, яка надала йому силу витримки й можливість не зламатись. Тож слова, сказані тренером, є дороговказом його життя: «Найголовніше твоє багатство — велика мета. Ти повинен її досягти. Ти станеш чемпіоном світу і реалізуєш усі свої мрії й бажання». Життя довело правоту тренера.
Особливою людиною в житті Віталія є молодший брат Володимир. Вони не тільки виховувались і виросли разом, вони — кращі друзі, найвірніші партнери в житті, вони більше ніж брати.
У найскладніші моменти та й у хвилини тріумфу вони завжди поруч. Як дві краплі води схожі один на одного.
Володимир — творча і мрійлива людина.
Віталій — серйозний та сконцентрований, завжди відповідальний за молодшого брата.
У дитинстві брати разом із однолітками ганяли м’яч, переїжджали з міста до міста, змінювали школи, з однолітками мріяли стати моряками і космонавтами. Тоді вони навіть не здогадувались, що за кілька років будуть взірцем успіху та перемоги для мільйонів людей. Тоді ніхто не міг уявити, що Володимир виграє золоту чемпіонську медаль, а ім’я Віталія за унікальні спортивні досягнення запишуть до Книги рекордів Гіннесса. Вони захистять дисертації, працюватимуть з ЮНЕСКО.
Любов до життя, справедливість і трепетне ставлення до жінки Віталій та Володимир успадкували від мами — Надії Ульянівни - вчительки початкових класів середньої школи. Вона викладала в школі й мріяла, щоб сини стали лікарями. Вчила їх завжди допомагати один одному, стояти за брата горою, бути відданими обраній справі та людям, котрі поруч. http://www.dua.com.ua/2009/050/22.shtml

3.2 Біографічні факти чемпіонів.Віталій Кличко(залізний кулак):

Народився 19 липня 1971 року в селищі Беловодск, Киргизстан.

Коли 13-річний Віталій почав займатися боксом, ніхто навіть не міг уявити, що він стане  найуспішнішим  чемпіоном в надважкій вазі  всіх часів.   
Віталій почав свою кар'єру як відмінний кікбоксер  -   у свій час Кличко став   шестиразовим чемпіоном світу з кікбоксингу, триразовим чемпіоном України з боксу, срібним призером чемпіонату світу серед любителів, неодноразовим чемпіоном Європи серед професіоналів.
Після вдалої кар'єри серед аматорів  (95 перемог / 80 нокаутом) одночасно з братом дебютував на професійному рингу.  
Віталій Кличко  -  чемпіон світу з боксу  серед професіоналів  за  версіями WBO (1999—2000) та  WBC (2004—2005, 2008—н.ч).
 На професійному ринзі провів 44 поєдинки. У 1999 році внесений до "Книги рекордів Гінесу" як перший чемпіон світу в надважкій ваговій категорії, який виграв 26 боїв нокаутом, для чого йому знадобилася найменша кількість раундів (тим самим, він  побив  рекорд Майка Тайсона).
З 2003 року - голова правління благодійної  організації "Фонд братів Кличків". Віталій також є співзасновником промоутерської Компанії «K2 Promotions», яка проводить боксерські  турніри міжнародного класу.
Лідер політичної партії «УДАР» (Український Демократичний Альянс за Реформи) і фракції «УДАР» у Київраді. http://www.klitschko.com/ua/vitali-wladimir/vitali-klitschko/
Всього на аматорському ринзі Віталій провів 210 двобоїв. 195 двобоїв він виграв, перемігши в 80 боях нокаутом.

25 вересня 2002 року, у Дюссельдорфі Віталій і Володимир Кличко стали репрезентантами ЮНЕСКО. На прес-конференції, присвяченої цій події, Віталію та Володимирові були вручені титули "Heroes for Children".

31 грудня 2004 року, за значні особисті заслуги перед Україною в розвитку спорту, виняткові спортивні досягнення, підвищення міжнародного авторитету вітчизняного боксу Президент України Л. Кучма своїм Указом нагородив званням Герой України із врученням Ордена Держави чемпіонові світу за версією WBC у важкій вазі Віталію Кличко.

28 січня 2005 року, у Мехіко виконавчий комітет Всесвітньої Боксерської Ради, підводячи підсумки року, назвав Віталія Кличко найкращим бійцем 2004 року.

5 березня 2005 року Президент України Віктор Ющенко своїм указом призначив Віталія Кличко своїм позаштатним радником.

8 березня 2005 року, у Нью-Йорку Український інститут Америки вручив Віталію та Володимирові Кличко премію "Люди Року 2004".

12 березня 2005 року в Національному Палаці "Україна", Київ, відбулася дев'ята церемонія Загальнонаціональної програми "Людина року", у якій Віталій був визнаний переможцем у номінації "Спортсмен року".

17 серпня досить впливовий в Україні щотижневик "Кореспондент" у рамках щорічного проекту ТОП-100 назвав імена ста самих впливових людей України. Віталій і Володимир Кличко ввійшли в десятку самих впливових людей України. Причому настільки почесне місце брати Кличко займають уже третій рік поспіль.http://www.day.kiev.ua/206099Володимир Кличко (сталевий молот):

Народився 25 березня 1976 року в Семипалатинську (Казахстан). Дитячі заняття різними видами єдиноборств поступово склалися в досить серйозне захоплення боксом у Володимира. Володимир ні в чому не поступався старшому брату. Вже в сімнадцять років він завоював звання чемпіона Європи серед юніорів, потім п'ять разів ставав чемпіоном України по боксу, чемпіоном I Всесвітніх ігор військовослужбовців у важкій ваговій категорії (Італія, 1995 рік), срібним призером чемпіонату Європи з боксу (1996 рік). http://www.day.kiev.ua/206099

Перший український чемпіон, який багато  років поспіль  тримає пальму першості у надважкій  вазі професійного боксу, володіючи титулами тепер вже в чотирьох найпрестижніших версіях - IBF, WBO, IBO і WBA, а також  поясом журналу The Ring.
На любительському ринзі Володимир виграв 134 поєдинки зі 140. Виборовши    золоту медаль на Олімпійських іграх  1996 року в Атланті,  Володимир Кличко став першим  європейським олімпійським чемпіоном – важковаговиком за 36 років. Ця перемога була відзначена орденом "За мужність", якою нагородив Володимира Президент України.  
1996 року  Володимир разом з Віталієм  розпочали професійну кар'єру. 
Перемоги Володимира на професійному рингу були настільки вражаючими, що  найвідоміші і найпопулярніші   спортсмени відмовлялися від поєдинку з Кличком, боячись програти.  А легенда німецького боксу - Аксель Шульц – після поразки від Володимира 7 років не виходив в ринг.
Завойовувати і відстоювати найавторитетніші у  боксерському світі титули Володимиру  доводилося в поєдинках з такими потужними бійцями як Кріс Берд, Чарльз Шаффорд, Рей Мерсер, Джаміль Маклайн.
2 липня 2011 року перемогою над британцем Девідом Хеєм  Володимир здійснив свою давню з братом мрію – зібрав всі найпрестижніші титули в надважкій  вазі.   Після цієї перемоги WBA нагородила Кличка титулом Єдиного чемпіона.
Разом з братом Віталієм Володимир очолює благодійну  організацію «Фонд братів Кличків» і керує однією з найвпливовіших промоутерських компаній Східної Європи -   K2 Promotions. http://www.klitschko.com/ua/vitali-wladimir/wladimir-klitschko/.

Висновок
Бокс називають спортом всіх часів. Історія його розвитку налічує більше п’яти тисяч років. Кулачний бій як спортивне єдиноборство виникло ще на ранніх ступенях розвитку суспільства і в різних формах був поширений у всі часи, серед багатьох народів.

Навчання і тренування боксерів проходили під керівництвом фахівців в особливих школах – палестрах. Палестра була замкнутою колонадою без даху, усередині якого знаходився зал для вправ. Пол в палестр і був земляним. Навколо цього залу поміщалися невеликі криті кімнати для обмивання, відпочинку, натирання маслом і піском,жертвопринесень і т. д. на тренуваннях бійці захищали голову маскою з навушниками, яка, ймовірно, робилася з м’якої шкіри.


Бокс пройшов складний шлях від примітивного кулачного бою, самобутньогоєдиноборства, до сучасних правил сформували його як вид спорту. Прикметниканглійську в назві «англійський бокс» часто вживають і зараз, щоб відрізнитинайпоширеніший вид боксу від інших його видів у тому числі від французького боксу,тайського і китайського боксу.

Наполегливість, працьовитість та високі моральні принципи дали змогу братам Кличкам здобути світове визнання, повагу мільйонів людей у різних державах, стати гордістю рідних, батьків і всієї України.


Віталій зробив черговий важливий крок у своєму житті — став новим чесним обличчям української політики. Він не прагнув потрапити у велику політику, хоча мав багато пропозицій. 2006-го отримав посаду штатного радника глави держави. Та чемпіонський характер не дозволив йому перечекати лихоліття в «затінку». Він не міг спостерігати, як руйнується його рідне місто, як Київ утрачає свою самобутність, як люди стають заручниками політичних інтриг та бізнесових оборудок, Віталій проміняв спокійне життя на політичну бурю.

Список використаної літератури: 1. http://www.ukrlit.vn.ua/making1/ggaip.html

 2. http://www.klitschko.com/ua/vitali-wladimir/wladimir-klitschko/

 3. http://www.klitschko.com/ua/vitali-wladimir/vitali-klitschko/

 4. http://www.dua.com.ua/2009/050/22.shtml

 5. http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%BB%D0%B8%D1%87%D0%BA%D0%BE_%D0%92%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D0%BC%D0%B8%D1%80_%D0%92%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D0%BC%D0%B8%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%87

 6. http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%BB%D0%B8%D1%87%D0%BA%D0%BE_%D0%92%D1%96%D1%82%D0%B0%D0%BB%D1%96%D0%B9_%D0%92%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D0%BC%D0%B8%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%87

 7. http://www.day.kiev.ua/206099

 8. http://hc.donetsk.ua/istoriya-boksu.html

 9. http://refs.co.ua/74488-Boks.html.
Поділіться з Вашими друзьями:

Схожі:

Історія боксу та брати Кличко icon«чарівниця зі швеції» А. Ліндґрен та її повість «брати лев'яче серце»
Урок №61. Тема: «чарівниця зі швеції» А. Ліндґрен та її повість «брати лев'яче серце»
Історія боксу та брати Кличко iconНадія Орлова
У відозві "Брати українці", написаній Миколою Костомаровим, зазначалося: ми приймаємо що всі слов’яне повинні з собою поєднатися
Історія боксу та брати Кличко iconЗвучить музика пісня Тіни Кароль «Україна –це ти» Староста класу
Та вона як побачила стільки гостей та дар мови втратила.І знову все треба брати у свої руки
Історія боксу та брати Кличко iconРобоча програма навчальної дисципліни с/к Історія політичної думки в Україні напряму підготовки 0203 Історія для спеціальності
Робоча програма навчальної дисципліни Історія політичної думки в Україні для студентів за напрямом підготовки Історія, спеціальністю...
Історія боксу та брати Кличко iconТиждень інформатики «У вирі інформаційних технологій» Девіз: «Хто володіє інформацією, той володіє світом!»
Умови: !!!!!Кожен представник від класу може брати участь лише в одному конкурсі!!!!!
Історія боксу та брати Кличко iconПрограма додаткових вступних випробувань для абітурієнтів, що вступають на спеціальність 024 «Хореографія»
У випадку, якщо абітурієнт не склав додаткове вступне випробування, він втрачає право брати участь у конкурсному відборі за цією...
Історія боксу та брати Кличко iconАстрід Анна Емілія Ліндґрен (1907-2002). «Брати Лев’яче Серце»
Клишевська Антоніна Іванівна, вчитель світової літератури, спеціаліст ІІ категорії Микроаївської вечірньої школи №1 Миколаївської...
Історія боксу та брати Кличко iconІсторія фізики – це історія відкриттів, кожне з яких поглиблює наше розуміння природи. Історія фізики – це історія відкриттів, кожне з яких поглиблює наше розуміння природи
Видатний давньогрецький філософ. Узагальнив відомі на той час фізичні знання у праці "Фізика", що складався з восьми книг. Предметом...
Історія боксу та брати Кличко icon«Писанкарство в діаспорі» (робота членів гуртка «Юний художник» 9 клас) І. Стратегія проекту Тема проекту
Вчити спільно визначати цілі діяльності, планувати, розробляти, реалізовувати проект, брати на себе відповідальність за прийняття...
Історія боксу та брати Кличко iconКуп’янська гімназія №1 Куп’янської міської ради Харківської області мій рідний край – моя земля
...


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка