Живе царство Сетона-Томпсона Ернест Сетон-Томпсон (1860-1946)Скачати 43,88 Kb.
Дата конвертації02.09.2017
Розмір43,88 Kb.

Живе царство Сетона-Томпсона
Ернест Сетон-Томпсон (1860-1946) - канадський (шотландського походження) письменник, художник-анімаліст, натураліст, лауреат золотої медалі «Еліот», один з натхненників скаутського руху, за дослідження в галузі зоології він одержав у Канаді посаду «державного натураліста»

Основні твори: «Дикі тварини, якими я їх знаю», "Життя сірого ведмедя", "Доля гнаних", "Дикі тварини вдома", «Вінніпегський вовк», «Бедлендський Біллі, або Вовк-переможець», «Тіто. Історія лугової вовчиці». «Снап», «Доміно». «Моє життя» та «Маленькі дикуни» — автобіографічні книги

Особливості творів Сетон-Томпсона

1) Дивився на світ очима тварин

2) Достовірно описав поведінку тварин і викликав до них симпатію читачів

3) Сам ілюстрував свої твори характерними штриховими малюнками на полях

4) Твори наповнені драматичними подіями і часто мають трагічний кінець
Ернест Томпсон Сетон (англ. Ernest Evan Thompson Seton;пс. Black Wolf, The Chief 14 серпня 1860 — 23 жовтня 1946) — канадський (шотландського походження) письменник, художник-анімаліст, один з ідеологів і натхненників скаутського руху. Творець навчально-виховної програми «Життя в природі по-індіанськи» (1902). Сильно вплинув на лорда Баден-Пауела, засновника скаутингу. Автор «Берестяного згортка» й «Підручника бой-скаута» — книг, що активно використовувались скаутами. Саме завдяки Сетон-Томпсону американський скаутський рух зазнав значного впливу культури американських індіанців.

Відомий канадський письменник, натураліст, художник-анімаліст Ернест Сетон-Томпсон першим у світі виступив з оповіданнями, де героями стали справжні звірі і птахи, вивченню яких він присвятив своє життя. Сьогодні, коли захист „братів наших менших” все більше усвідомлюється як обов’язок кожної людини, значення творчості Сетона-Томпсона зростає в багато разів.

Завжди цікаво, чому і як людина стала відомою в усьому світі,яким був її життєвий і творчий шлях.

Ернест Сетон-Томпсон народився 14 серпня 1860 року в приморському містечку Саут-Шилдз в Англії, хоча за національністю – шотландець. Батько майбутнього письменника був людиною заможною, власником близько десяти суден, які перевозили товар в різні кінці світу. Однак, коли Ернестові виповнилося шість років, сім’я зубожіла і Томпсони змушені були емігрувати до Канади. Цей період визначив долю письменника.

Ернест ріс талановитим хлопчиком. Вчителі говорили його батькам, що він найкращий учень у школі. В шість років хлопець прочитав перший рядок у газеті і в тому ж році почав вирізати з дерева фігурки птахів і звірів. Хоча Сетон-Томпсон народився у місті, його душа завжди тягнулася до природи, її безмежних просторів, до лісів і полів. Весь свій вільний час він проводив, спостерігаючи за життям тварин та птахів.

Ернест був не тільки здібним, а й наполегливим хлопчиком. Побачивши в магазині книгу „Птахи Канади”, він вирішив купити її. Книга коштувала один долар. Щоб зібрати гроші, Ернест продав своїх кроликів, переніс дрова для сусідів, зібрав комах для колекції однієї англійки і цілий місяць змагався з братом у рубанні дров, заробляючи останні двадцять п’ять центів.

Хлопець вирішив стати натуралістом, і ніякі перешкоди не могли завадити йому піти по тому шляху, по якому кликала його невгамовна пристрасть розкривати таємниці та загадки з життя птахів і звірів і розповідати про це людям своїми творами і малюнками.

Батько Сетона-Томпсона вважав, що краще стати художником, ніж натуралістом, тим паче, що в замальовках хлопця були помітні здібності. Ернест почав вчитися малювати у місцевого майстра. Згодом Сетон-Томпсон навчається в місцевій художній школі, яку закінчує з золотою медаллю.

В 1879 році Ернест їде до Лондона вступати до Королівської Академії Мистецтв, але тільки наступного року він був зарахований і дістав можливість пройти семирічний курс навчання. Найбільшою втіхою для нього було тоді відвідування зоопарку, де хлопець просиджував цілими днями, роблячи ескізи тварин. Але провчився Ернест в Академії недовго, оскільки постійна потреба в грошах, напівголодне життя підірвали його сили. В 1882 році він був змушений повернутися додому, в Канаду. Сетон-Томпсон оселяється в Монітобі і повертається до свого улюбленого заняття – спостереження за тваринами.

Першим твором письменника було „Життя лугового тетерука” (1883). Надзвичайно популярними стали його книги „Дикі тварини, яких я знав” (1898), „Біографія грізлі (1900), “Дикі тварини вдома” (1913) та ін.

Сетон-Томпсон є автором 8-томної праці „Життя диких звірів”. За своє життя письменник написав близько сорока книг. Власні твори він ілюстрував сам, поєднуючи у своїх розповідях та малюнках наукову точність із захопливістю.

Головні герої Сетона-Томпсона – не лише однієї, двох, а кількох десятків книжок – тварини. Іноді свійські, а здебільшого дикі, лісові, яких сучасним людям, як правило, доводилося бачити лише в зоопарку, в маленькій і незручній клітці. У кожного з героїв письменника своя особлива доля, свій характер.

В історіях, які розповідає письменник, є багато незвичайного. Його герої –вінніпезький вовк, пес Бінго, який врятував господаря від вірної загибелі, мудрий вожак зграї вовків Лобо, який легко розгадує всі хитрощі мисливців, і його подруга Бланка, койот Тіто, кролик Джек і багато інших – обдаровані ніби надзвичайними якостями, проте самі розповіді вражають передусім своєю реалістичністю.

Але тварини були не єдиним захопленням Сетона-Томпсона. Іншою його пристрастю були індіанці, їх „лісова наука”. Письменник глибоко захоплювався тим, як індіанці, чиє життя минало в лісах, серед дикої природи, вміли читати її, мов відкриту книгу, проникаючи в усі таємниці.

Вивчення письменником життя індіанців знайшло відображення в книгах, які були не менш відомими, ніж його розповіді про тварин. Серед цих книг „Берестяний сувій індіанців” (1907), “Підручник лісовика” (1912), “Рольдо у лісах” (1911) та ін.

В 1906 році письменник познайомився з лордом Баден-Пауеллом, засновником руху бой-скаутів в Америці. Разом вони активно пропагували ідеологію життя в гармонії з природою.

Сетон-Томпсон відомий також як засновник Ліги знавців і захисників лісу в Канаді.

Як людина всебічно обдарована, він розповів про своє життя в написаній ним на схилі років книзі „Стежка художника –натураліста”(1941), в російському перекладі “Моє життя”.

Сетон-Томпсон написав ряд наукових праць із зоології, йому присуджена найвища нагорода США – золота медаль „Еліот”.

Помер письменник 23 жовтня 1946 року в американському місті Санта-Фе (штат Нью-Мексико).Але й сьогодні твори Сетона-Томпсона виконують своє завдання – м’яко, з гумором, без всякої повчальності прищеплюють читачам гуманне відношення до тварин, спостережливість, любов до праці і самостійність. Повісті й оповідання письменника давно вже стали класикою своєрідного жанру, по суті, ним і створенного.
http://svitliteraturu.ucoz.ua/load/dopomoga_uchnju_iz_zar_lit/5_klas_zar_lit/ernest_seton_tompson_znajomstvo_z_pismennikom_dopomoga_uchnju/35-1-0-624


Каталог: ld
ld -> Ахматова Анна Андріївна Ахматова Анна Андрі́ївна (Горенко) — російська поетеса, родом з України, представниця акмеїзму. Лауреат міжнародної літературної премії «Етна-Таорміна»
ld -> Творчість
ld -> Освіта. Виховання. Навчання бабенко, Тамара Василівна
ld -> 49 науково-дослідних робіт із 52, які виконувалися за договорами із замовниками у 2013 році, були складовими частинами державних і галузевих програм (планів)
ld -> Альбер Камю. Життєвий І творчий шлях. Філософські й естетичні погляди. Камю І екзистенціалізм. Провідні мотиви творчості
ld -> Програма для загальноосвітніх навчальних закладів
ld -> Проект змін до програми Робоча група
ld -> Художня спадщина: студії
ld -> В. Домонтович Доктор Серафікус. Без ґрунту [Романи]
ld -> Державна науково-педагогічна бібліотека україни


Поділіться з Вашими друзьями:

Схожі:

Живе царство Сетона-Томпсона Ернест Сетон-Томпсон (1860-1946) iconЖиве царство Сетона-Томпсона
Рекомендаційний бібліографічний список літератури для читачів-учнів середнього шкільного віку
Живе царство Сетона-Томпсона Ернест Сетон-Томпсон (1860-1946) iconЕрнест Сетон Томпсон. «Лобо». Зображення художніх образів, їх розкриття в подіях твору
Розвивати навички виразного читання, переказу та аналізу художнього твору, образне мислення
Живе царство Сетона-Томпсона Ернест Сетон-Томпсон (1860-1946) iconУрок позакласного читання Ернест Сетон -томпсон «Маленькі дикуни»
«Маленькі дикуни»; визначити основну тему та ідею твору, схарактеризувати образ головного героя; розкрити значення поняття
Живе царство Сетона-Томпсона Ернест Сетон-Томпсон (1860-1946) iconТема. Утвердження любові до всього живого в оповіданні Е. Сетона-Томпсона «Снап». Мета уроку
Тема. Утвердження любові до всього живого в оповіданні Е. Сетона-Томпсона
Живе царство Сетона-Томпсона Ернест Сетон-Томпсон (1860-1946) iconЕ. Сетона- томпсона

Живе царство Сетона-Томпсона Ернест Сетон-Томпсон (1860-1946) iconУрок засвоєння нових знань
Обладнання: портрет Е. Сетона-Томпсона, презентація, виставка книг письменника, аудіо запис «Голоси птахів»
Живе царство Сетона-Томпсона Ернест Сетон-Томпсон (1860-1946) iconУрок №32 позакласного читання із зарубіжної літератури у 5 класі Вчитель Кучма Галина Миколаївна, вчитель-методист російської мови
Мета: Сформувати в учнів уявлення про творчість канадського письменника Е. Сетон-Томпсона
Живе царство Сетона-Томпсона Ернест Сетон-Томпсон (1860-1946) iconТема. Утвердження любові до всього живого в оповіданні
Розповідь учнів про цікаві факти з життя Е. Сетона-Томпсона Розповідь про письменника
Живе царство Сетона-Томпсона Ернест Сетон-Томпсон (1860-1946) iconРеферат на тему: "Кен Томпсон І його внесок у розвиток операційних систем"
Томпсон відомий розробкою мови програмування b (базувалась в основному на мові bcpl), яку він використовував для написання операційної...
Живе царство Сетона-Томпсона Ернест Сетон-Томпсон (1860-1946) iconЕрнест Гемінґвей (1899—1961) Ernest Miller Hemingway (1899—1961) За річкою, в затінку дерев
Джерело: з книги: Ернест Гемінґвей. Прощавай, зброє; За річкою, в затінку дерев: Романи. — Київ.: «Дніпро», 1985


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка