Конспект.doc [биография астрид линдгрен краткая]



Скачати 207,59 Kb.
Дата конвертації25.05.2017
Розмір207,59 Kb.



йцукенгшщзхъфывапролджэячсмитьбюйцукенгшщзхъфывапролджэячсмитьбюйцукенгшщзхъфывапролджэячсмитьбюйцукенгшщзхъфывапролджэячсмитьбюйцукенгшщзхъфывапролджэячсмитьбюйцукенгшщзхъфывапролджэячсмитьбюйцукенгшщзхъфывапролджэячсмитьбюйцукенгшщзхъфывапролджэячсмитьбюйцукенгшщзхъфывапролджэячсмитьбюйцукенгшщзхъфывапролджэячсмитьбюйцукенгшщзхъфывапролджэячсмитьбюйцукенгшщзхъфывапролджэячсмитьбюйцукенгшщзхъфывапролджэячсмитьбюйцукенгшщзхъфывапролджэячсмитьбюйцукенгшщзхъфывапролджэячсмитьбюйцукенгшщзхъфывапролджэячсмитьбюйцукенгшщзхъфывапролджэячсмитьбюйцукенгшщзхъфывапролджэячсмитьбюйцукенгшщзхъфывапролджэячсмитьбюйцукенгшщзхъфывапролджэячсмитьбюйцукенгшщзхъфывапролджэячсмитьбюйцукенгшщзхъфывапролджэячсмитьбюйцукенгшщзхъфывапролджэячсмитьбюйцукенгшщзхъфывапролджэячсмитьбюйцукенгшщзхъфывапролджэячсмитьбюйцукенгшщзхъфывапролджэячсмитьбюйцукенгшщзхъфывапролджэячсмитьбюйцукенгшщзхъфывапролджэячсмитьбюйцукенгшщзхъфывапролджэячсмитьбюйцукенгшщзхъфывапролджэячсмитьбюйцукенгшщзхъфывапролджэячсмитьбюйцукенгшщзхъфывапролджэячсмитьбюйцукенгшщзхъфывапролджэячсмитьбюйцукенгшщзхъфывапролджэячсмитьбюйцукенгшщзхъфывапролджэячсмитьбюйцукенгшщзхъфывапролджэячсмитьбюйцукенгшщзхъфывапролджэячсмитьбюйцукенгшщзхъфывапролджэячсмитьбюйцукенгшщзхъфывапролджэячсмитьбюйцукенгшщзхъфывапролджэячсмитьбюйцукенгшщзхъфывапролджэячсмитьбюйцукенгшщзхъфывапролджэячсмитьбюйцукенгшщзхъфывапролджэячсмитьбюйцукенгшщзхъфывапролджэячсмитьбюйцукенгшщзхъфывапролджэячсмитьбюйцукенгшщзхъфывапролджэячсмитьбюйцукенгшщзхъфывапролджэячсмитьбюйцукенгшщзхъфывапролджэячсмитьбюйцукенгшщзхъфывапролджэячсмитьбюйцукенгшщзхъфывапролджэячсмитьбюйцукенгшщзхъфывапролджэячсмитьбюйцукенгшщзхъфывапролджэячсмитьбюйцукенгшщзхъфывапролджэячсмитьбюйцукенгшщзхъфывапролджэячсмитьбюйцукенгшщзхъфывапролджэячсмитьбюйцукенгшщзхъфывапролджэячсмитьбюйцукенгшщзхъфывапролджэячсмитьбюйцукенгшщзхъфывапролджэячсмитьбюйцукенгшщзхъфывапролджэячсмитьбюйцукенгшщзхъфывапролджэячсмитьбюйцукенгшщзхъфывапролджэячсмитьбюйцукенгшщзхъфывапролджэячсмитьбюйцукенгшщзхъфывапролджэячсмитьбюйцукенгшщзхъфывапролджэячсмитьбюйцукенгшщзхъфывапролджэячсмитьбюйцукенгшщзхъфывапролджэячсмитьбюйцукенгшщзхъфывапролджэячсмитьбюйцукенгшщзхъфывапролджэячсмитьбюйцукенгшщзхъфывапролджэячсмитьбюйцукенгшщзхъфывапролджэячсмитьбюйцукенгшщзхъфывапролджэячсмитьбюйцукенгшщзхъфывапролджэячсмитьбюйцукенгшщзхъфывапролджэячсмитьбюйцукенгшщзхъфывапролджэячсмитьбюйцукенгшщзхъфывапролджэячсмитьбюйцукенгшщзхъфывапролджэячсмитьбюйцукенгшщзхъфывапролджэячсмитьбюйцукенгшщзхъфывапролджэячсмитьбюйцукенгшщзхъфывапролджэячсмитьбюйцукенгшщзхъфывапролджэячсмитьбюйцукенгшщзхъфывапролджэячсмитьбюйцукенгшщзхъфывапролджэячсмитьбюйцукенгшщзхъфывапролджэячсмитьбюйцукенгшщзхъфывапролджэячсмитьбюйцукенгшщзхъфывапролджэячсмитьбюйцукенгшщзхъфывапролджэячсмитьбюйцукенгшщзхъфывапролджэячсмитьбюйцукенгшщзхъфывапролджэячсмитьбюйцукенгшщзхъфывапролджэячсмитьбюйцукенгшщзхъчсмитьбюйцукенгшщзхъфывапролджэячсукенгшщзхъфывапролджэячс






5 ЧАРІВНИХ АДРЕС ДИТЯЧОГО ЩАСТЯ
Відкритий інтегрований віртуальний урок-літературна мозаїка із зарубіжної та української літератури (до Всесвітнього дня туризму)
7-А клас




Коваленко Л.В., Радзіх С.Д.


Мета: поглибити знання учнів про усну народну творчість народів світ та світову літературу; розвивати логічне мислення, почуття колективізму, спостережливість; виховувати естетичні смаки, шанобливе ставлення до усної народної творчості.

Обладнання: презентація до уроку, відеоролики, глобус, портрети Г.К.Андерсена, Л.Керролла, Ш.Перро, А.Ліндгрен, О.Пушкіна, І.Франка; дидактичний матеріал, гра «Гронування»; мультимедійний проект.

Методичний коментар:

  • використання методів естетотерапії: бібліотерапія, літеротерапія, фольклоротерапія, ігротерапія, сміхотерапія;

  • використаня ІКТ.

ХІД ЗАХОДУ

Ведучий. 27 вересня всі любителі подорожей відзначали Всесвітній день туризму. Це свято започаткували члени Всесвітньої туристичної організації. Датою заснування свята вважається 27 вересня 1979 року. Туризм — це запорука пізнання інших культур та посилення дружби між народами.

Свято туризму можуть відзначати не тільки люди, чий стиль життя пов'язаний з мандрівками та рюкзаком. Турист — це людина, яка прагне до знань. Навіть звичайний виїзд на природу, в далечінь від буденної метушні, для багатьох людей може стати туристичною подорожжю.



Закличка туриста:

Ведучий. Хто крокує з рюкзаком?

Усі. Ми, туристи!

Ведучий. Хто з нудьгою не знайомий?

Усі. Ми туристи!

Ведучий. Нас вперед ведуть...

Усі. Дороги!

Ведучий. Наш девіз:

Усі. «Завжди вперед!»

Відеоролик 1. «Канікули» (02:33)

Ведуча. (Під час відеоролику) Дитинство… Діти… Весь світ крутиться навколо них, аби тільки вони більше сміялися, голосніше вищали і могли носитися з космічною швидкістю. І діти сміливо летять вниз із багатометрових гірок у басейни, навперебій тіпають за шкірку маленьких левенят у зоопарках і готові самостійно досліджувати джунглі, як справжні «індіани джонси». Все було б саме так, якби дорослі «не плутали» їм усі карти! Але є у світі такі місця, де дітям дозволена будь-яка витівка і виконуються найнеможливіші дитячі мрії. Сьогодні ми маємо унікальну можливість влаштувати собі додаткові канікули і відвідати п’ять чарівних адрес, де роздають мішками звичайне дитяче щастя.

Презентація

Слайд 1. Тема уроку

Учитель. Чи зацікавила вас, діти, тема сьогоднішнього заходу? А хто не мислить свого життя без подорожей? Де ви відпочивали цього літа? Чи готові ви, діти, вирушити сьогодні у далеку подорож? Але не можливо подорожувати без квитків, правда? Якщо у людини є бажання, то ніщо не стане їй на заваді. Отже, пропонуємо вам зануритись у подорож до Країни Щасливого Дитинства. Придбати квитки ви зможете, розгадавши закодоване слово-ключ.

Слайд 2. Розгадайте ребус

Слайд 3. І + ГРА (К) + (ШИ) ШКА = ІГРАШКА

Учитель. Молодці, діти! Ви всі отримуєте квитки, але от на який вид транспорту дізнаєтесь, відгадавши загадку:

Через море – океан,
В сильний шторм чи ураган
Впевнено вперед прямує, 
А на ньому люд мандрує.


(Корабель)

Учитель. Молодці! Нумо, поспішаємо! Я вже чую гудок корабля.

Відео 2. «Вітрильник» (01:47)

(Фізкультхвилинка для верхніх кінцівок (імітація рухів плавців) «Ми на морі»)
Учитель. Цікаво, куди ж це ми приїхали? Перша адреса «Дитячого щастя» – це … США, Нью-Йорк, Таймс-сквер.

НАЙБІЛЬШИЙ МАГАЗИН ІГРАШОК

Відео 3. «Магазин іграшок» (01:43)

Ведучий. (Під час відео) Немає нічого дивовижного в тому, що найбільший іграшковий магазин відкрився в Америці – у Штатів вічна тяга до гігантоманії. Супер-шоп на знаменитій нью-йоркській площі Таймс-сквер вийшов таких розмірів, що інші магазини для дітей порівняно із ним здаються маленькими наметами. Не рахуючи декількох десятків тисяч іграшок, усередині велетенської «дитячої» помістилися двоповерховий будинок Барбі, п’ятитоний тиранозавр із «Парку Юрського періоду», дванадцятиметрова копія «Емпайр Стейт Білдінг» із кубиків Lego і працююче 18-метрове «чортове колесо». До речі, іменинників на нього пускають по безкоштовних VIP-квитках. Бонус до квитків – в’язка повітряних куль і фірмова корона іменинника.

Слайд 4. США, Нью-Йорк, Таймс-сквер.

Ведуча. Серед мільйонів іграшок цього магазину відвідувачі можуть побачити і літературних героїв: Червону Шапочку, П’єро, Попелюшку, барона Мюнхгаузена, Котигорошка, Колобка, Попелюшку, Вовчика-братика, Лисичку-сестричку тощо. І ось на адресу нашої школи надійшов лист, в якому директор супер-магазину говорить, що до Нового року він планує відкрити новий відділ, на поличках якого будуть представлені ляльки – герої творів світової літератури (а ми з вами знаємо, що українська література займає почесне місце у складі світової літератури).

Ведучий. А ось хто з персонажів здобуте таку честь, вирішувати сьогодні саме вам. Мешканці лялькового царства на Таймс-сквері знайшли описи літературних героїв, але не знають, як їх звати, з якого вони твору і хто їх автор. Чи готові ви, діти, допомогти директору іграшкового магазину заповнити полички новими персонажами? Назвіть літературного героя за описом, автора та назву твору:

Гра «Упізнай літературного героя»

(Гру проводить учитель)

  1. «Це був чистий розбишака... Не було того дня, щоб хто-небудь не жалівся на (нього): там шибку з рогатки вибив; там синяка підбив своєму «закадишному» другові; там перекинув діжку з дощовою водою, яку збирали з таким клопотом» (Федько, Володимир Винниченко «Федько-хламидник»).

  2. Виховував його дід. «Виховував по-своєму, як його колись у дитинстві ще за царя виховували. (Він), звісно, виступав проти такого виховання і доводив, що то жандармський метод, засуджений нашою педагогікою. Але дід давав (йому) потиличника і казав: «Нічого-нічого, зате перевірений. Скільки великих людей ним виховано! І мовчи мені, … бо ще дам!» (автор, Всеволод Нестайко, «Теодори з Васюківки»).

  3. «Ти так гудеш, що кожен звук

Як музика для слуху.

За дивну талію твою

І за гарненькі ніжки –

Я все покинув би й пішов

Хоч на край світу пішки» (Муха, Павло Глазовий, байка «Похвала»).


  1. А попереду отаман

Веде, куди знає,

Походжає вздовж байдака,

Гасне люлька в роті;

Поглядає сюди-туди –

Де-то буть роботі?

Закрутивши чорні уси,

За ухо чуприну,

Підняв шапку – човни стали. (Іван Підкова, Тарас Шевченко, «Іван Підкова»)



  1. «Благослови, батьку та матір рідна,

У славний город Київ з’їздити,

Сонечку стольнокиївському

Князю Володимиру служити,

Віри християнської та боронити!»

Сам на доброго коня сідав,

У чисте поле виїжджав,

Озера-річки перепливав,

Ліс ламав,

Під город, під Чернігів, під’їжджав»

(Ілля Муромець, билина «Ілля Муромець та Соловей-Розбійник»).



  1. «… І панував собі на честь і славу,

Мав повагу він, і в сусідів мир,

І забезпечену державу.

Між іншими достатками його

Були також три доні гожі,

Прегарні й свіжі, що перевищали

Красою три червоні рожі» (король Лір, балада «Король Лір і його дочки»).



  1. «Хлопчик, як свідчить запис в актовій книзі, народився 1160 року… Миловидний, в пружнім і міцнім тільці, (він), тільки-но зіп’явся на ноги, одразу і понад усе вподобав блукати з батьком по лісі…» (Роберт Фітзу, балада про Робіна Гуда).

  2. «(Він) збігає вниз безстрашно,

І кроком твердим

Ступає між звіром тим….

І, повні подиву й жаху німого,

Лицарі й дами глядять на нього,

А він, спокійний, назад іде –

І гомін безмежний навколо росте

На честь його перемоги». (Делорж, Ф.Шіллер «Рукавичка»).


  1. Ось підтягають до берега крила,

Мокрі зближаються сіті…

Що за страховище хвиля укрила?

Хто б то повірив у світі!

Ні, не страховище – жінку впіймали

Десь у підводній яскині:

Кучері білі, уста мов корали,

Очі великі та сині» (Княжна, А.Міцкевич «Світязь»).

Учитель. Молодці, діти! А тепер настав час продовжити нашу подорож. Давайте спробуємо придбати квитки на наступну подорож.

Слайд 5. Розгадайте ребус.

Слайд 6. Ш + КОЛ (О) + А = ШКОЛА

Учитель. Молодці, діти! І знову потрібно відгадати, на чому ми вирушимо до наступної зупинки.

Вірний друг у мене є,

Мені лапу подає.

Заглядає щиро в очі,

Мовби щось сказати хоче.

Замість слів лиш чути «гав»,

Всіх котів порозганяв.

Хто скажіть цей розбишака,

Знають всі, що це…

(Собака)



Учитель. Молодці! Але до чого тут собака?

Відео 4. «Собачки» (03:50)

(Фізкультхвилинка для нижніх кінцівок (імітація бігу) «Ми - біжимо»)

Ведуча. Цікаво, куди ж це ми приїхали? Друга адреса «Дитячого щастя» – це… США, Флорида, місто Орландо.

ГОЛОВНИЙ АТРАКЦІОН МАЙБУТНЬОГО ДЕСЯТИРІЧЧЯ

Відео 5. «Казковий світ Гаррі Поттера» (02:25)

Ведучий. (Під час ролику) Всесвітньо відома, але і досі не зрозуміло, в якій глушині загублена школа чаклунства Хогвартс, знайшлася. Ось її адреса: передмістя Орландо, штат Флорида, США. Парк атракціонів «Чарівний світ Гаррі Поттера», що відкрився влітку 2010 року, до тонкощів відтворює антураж головного дитячого блокбастера. Хатина Хагрида, справжній «Гоґвортсі експрес», Гіппогриф для катань верхи, кабінет Альбуса Дамблдора, портрети, що говорять, на стінах школи – все, як на екрані.

Слайд 7. США, Флорида, місто Орландо. Казковий світ Гаррі Поттера

Ведуча. Діти, Гаррі Поттер знайшов старовинні рукописи, в яких написані дивні факти про якихось людей, і не знає, що з ними робити. Якщо це – факти з біографії всесвітньовідомих письменників, то їхні портрети хлопчик розмістить на почесному місці у школі чарів і чаклунства Гоґвортсі. Допоможемо Гаррі? Вам надається по три спроби упізнати портрет митця.

Запитання до портрета Ганса Крістіана Андерсена.

(Гру проводить учитель)

  1. У дитинстві він полюбляв сидіти у кутку та гратися у ляльковий театр.

  2. Він вважав себе прогресивним романтиком, писав вірші, поеми, нариси, романи, а зазнав всесвітньої літературної слави як автор дитячих казок.

  3. Він отримував стипендію від данського уряду як «національна гордість». Саме 2-го квітня, в день його народження, дитячим письменникам присуджується премія, яка носить його ім’я та прирівнюється по значимості до Нобелівської.

Запитання до портрета Льюїса Керролла:

  1. Він – відомий англійський професор математики, філософ, логік, англіканський клірик (священик, теолог) і фотограф.

  2. Книга, сюжет якої він задумав під час прогулянки Темзою на човні у компанії трьох дочок свого колеги, є другою за популярністю книгою в Англії після «Біблії».

  3. Його псевдонім латиною звучить як Лудовікус Каролус.

Запитання до портрета Шарля Перро:

  1. Він – видатний королівський чиновник, член Французької академії, писав серйозні наукові книги.

  2. Свою першу казку він написав у віці майже 68-ми років і підписав рукопис ім’ям свого сина – П’єр.

  3. У назві його найвідомішої казки перекладачі зробили помилку.

Запитання до портрета Астрід Ліндгрен:

  1. У 2002 році уряд Швеції, у пам’ять та на честь видатної дитячої письменниці, заснував премію, яка насить її ім’я.

  2. Серед багато численних її нагород: медаль Г.К.Андерсена, російська медаль імені Лева Толстого, шведська премія імені Сельми Лагерльоф, дитячий Орден усмішки.

  3. Дія найвідомішої книги цієї письменниці відбувається в 1950-их роках у центральному районі Стокгольма – Вазастан, де в одному будинку проживають два головних героя – хлопчик на ім’я Сванте та красень-чоловік «у повному розквіті сил».

Запитання до портрета О.С.Пушкіна:

  1. Його дідом по лінії матері був негр із африканського князівського роду, і звали діда – Абрам Ганнібал.

  2. На створення одного з найвідоміших творів письменника надихнула поїздка до Києва та легенди Київської Русі.

  3. Він писав літературні казки у віршах.

Учитель. Молодці, діти! Продовжимо нашу мандрівку? Давайте спробуємо придбати квитки до наступної подорожі.

Слайд 8. Розгадайте ребус

Слайд 9. МОР (ОЗИВО) + Е = МОРЕ

Учитель. Молодці, діти! І знову потрібно відгадати, на чому ми вирушимо до наступної зупинки.

В синім небі путь моя, 
Швидше всіх літаю я. 
Маю крила, хоч не птах, 
Люди звуть мене...

(Літак)

Відео 6. «Літак» (02:18)

(Фізкультхвилинка для тулуба (імітація польоту) «Ми - літачки»)

Учитель. Цікаво, куди ж це ми прилетіли? Третя адреса «Дитячого щастя» – це… Індонезія, Санур. Атракціон «Морські пішоходи».

НАЙДИВОВИЖНІШЕ МОРСЬКЕ ЗАНУРЕННЯ

Відео 7. «Морські пішоходи» (02:26)

Ведучий. (Під час відео) Винахідникам атракціону Sea walker на балійському пляжі Санур вдалося неможливе – зібрати в одному місці персонажів «Русалоньки», «У пошуках Немо», «Морських братчиків» і організувати екскурсію прямо до них у гості. А всього лише і було потрібно – відшукати кораловий риф, купити дюжину скафандрів із панорамним оглядом і знайти хорошого провідника-водолаза, який тепер водить групи дітей в 30-хвилинні екскурсії прямо по морському дну. Морська живність на відміну від згаданих мультхитів набагато різноманітніша (навколо «гостей» кружляють різнокольорові коралові риби) і безпечніша (акул та інших хижаків немає).

Слайд 10. Індонезія, Санур. Атракціон «Морські пішоходи».

Ведуча. На морському дні акватуристи знайшли дивовижні камінчики, на яких щось було написано, але за довгий час вода стерла деякі букви. Індонезійці просять, діти, вашої допомоги: може ви знаєте, з якого камінчика ці надписи?

(Прийом «Гронування». Діти до назви пісні добирають різновид жанру)

Назва пісні

Жанр








Чумацька пісня:

  • «Ой у степу криниченька».

Коломийка:

  • «Дозвілля молоді».

  • «Жартівливі коломийки».

Козацька пісня:

  • «Ой на горі та женці жнуть».

  • «Стоїть явір над водою, в воду похилився».

  • «Гомін, гомін по діброві».

Билина:

  • «Ілля Муромець та Соловей-Розбійник».

Народна балада:

  • «Король Лір і його дочки».

  • «Як Робін Гуд став розбійником».

Літературна балада:

  • «Рукавичка».

  • «Світязь».

  • «Вересовий трунок».

Учитель. Молодці, діти! Давайте продовжимо нашу мандрівку і спробуємо отримати квитки до четвертої подорожі.

Слайд 11. Розгадайте ребус.

Слайд 12. Ц + УК (РАЇНА) + (П) ЕР (ЕЦЬ) + КА = ЦУКЕРКА

Учитель. Молодці, діти! Відкриваємо скриньку, дістаємо квитки… І знову потрібно відгадати, на чому ж ми вирушимо до наступної зупинки.

Біжить корова — 
Гладка, здорова; 
За нею телята — 
Усі близнята. 
Тікайте з дороги, 
Бо вхопить на роги.

(Поїзд)

Відео 8. «Поїзд» (01:49)

(Фізкультхвилинка логопедична (імітація звуків поїзда) «Ми - вагончики»)

Учитель. Цікаво, куди ж це ми приїхали? Четверта адреса «Дитячого щастя» – це… Об’єднані Арабські Емірати, Дубаї.

НАЙБІЛЬШИЙ МАГАЗИН СОЛОДОЩІВ

Ведучий. Слово «цукерок» походить від слова цукор, що є зазвичай основним складником цього кондитерського виробу. У світі прототипи цукерок, як солодощів, існували ще здавна. Зазвичай це були зацукровані фрукти, або невеликі солодкі вироби, схожі на печиво. Проте цукерки почали виготовлятися на кондитерських фабриках уже із завезенням какао-бобів у Європу і початком виготовлення шоколаду. Тому більшість цукерок складаються із шоколаду та різних додатків. Ще здавна в Україні існував звичай приносити дітям гостинець із міських ярмарків. Це було переважно печиво, рідше медові, або цукрові шматочки. Пекарі, або люди, що виготовляли такі ласощі, вважаються прототипом сучасних кондитерських фабрик. Особливе поширення цукерок в Україні почалось за часів СРСР. Тоді цукерки були переважно шоколадні, рідше льодяники. Зараз в Україні є близько 50-ти кондитерських фабрик, що займаються виготовленням цукерок. Серед них найбільші: Крафт Фудз УкраїнаРошенКонтіАВКСвіточБісквіт-Шоколад та інші.

Відео 9. «Дубаї» (00:55)

Ведуча. (Під час відео) Головна кондитерська на Землі відкрилася менше року назад в Дубаї. Але впоратися з нею самостійно арабам виявилось не під силу. Спробуйте відшукати в одній (хай і казково багатій) країні достатню кількість солодощів для магазину площею більше 3000 кв. метрів. Це просто неможливо! Тому з тисячі тутешніх солодощів дубайського – тільки свіжі торти та велетенські смугасті льодяники. Усе інше зібрано по усій планеті. Величезні кілограмові чупа-чупси – з Іспанії, горіхові тістечка – з Туреччини, шоколадні кішки Hello Kitty – з Японії, шоколадки з перцем і кукурудзою – з Мексики, 50 видів морозива – з Італії. Про Росію нагадує «шоколадна ікра» в синіх банках із білугою і написом «Malossol».

Слайд 13. Об’єднанні Арабські Емірати, Дубаї.

Найбільший магазин солодощів.

Евристична бесіда.

Учитель. У Дубаї – найбільший магазин солодощів, справжніх витворів кондитерського мистецтва. Але мова сьогодні йде про мистецтво високого слова – про літературу, а значить і про книги. А чи знаєте ви:

  1. Як називаються книги, за якими учні вивчають навчальний предмет? (Підручники)

  2. Що допомагає вам знайти швидко в книзі потрібний вірш, оповідання, казку? (Зміст)

  3. Як називається переписана від руки книга? (Рукопис)

  4. Назвіть книгу, яка знає все? (Енциклопедія)

  5. Де створюються книги? (У друкарнях)

  6. Як називалася перша друкована книга? («Біблія»)

  7. Коротка розповідь про книгу? (Анотація)

  8. Картка, у яку записуються дані читача і ведеться облік книг. (Формуляр)

  9. За правління якого київського князя була заснована перша бібліотека на Україні? (Ярослава Мудрого)

Учитель. А тепер, діти, я хочу, аби ви виконали моє завдання. Я знаю, що ви всі солодкоїжки. А чи знаєте ви, скільки видів цукерок існує? (Шоколадні, льодяники, карамельні, іриски, вафельні, цукати, марципани, батончики, желейні, зефірні).

Ведучий. А яка ж начинка у цих цукерках? (Діти розгортають фантики і знаходять букви). А тепер спробуйте скласти слово з цих букв (Література). Надійшло завдання від магазину цукерок: скласти сенкан до слова «Література».

Література

Цікава, весела

Навчає, ділиться, живе

Скарбниця духовних надбань людства

Учитель. Молодці, діти! Давайте продовжимо нашу подорож і спробуємо дібрати ключик до останньої скриньки.

Слайд 14. Розгадайте ребус.

Слайд 14. У + Р (ИБА) + О (ЛІВЕЦЬ) + К = УРОК

Учитель. Молодці, діти! Відкриваємо скриньку, дістаємо квитки… І знову потрібно відгадати, на чому ми вирушимо до наступної зупинки.

З теплим повітрям куля,

А під нею кошик,

Під ногами земля –



Немов на картинці.

(Повітряна куля)

Відео 10. «Повітряна куля» (01:07)

(Фізкультхвилинка (імітація поривів вітру) «Ми - вітрячки»)

Учитель. Цікаво, куди ж це ми прилетіли? П’ята адреса «Дитячого щастя» – це… Данія, Копенгаген. Музей «Експериментаріум»

НАЙЗАХОПЛЮЮЧИЙ МУЗЕЙ

Відео 11. «Експериментаріум» (02:28)

Ведуча. Якби шкільний курс по фізиці, хімії і біології стали читати в місцях на зразок копенгагенського «Експериментаріума», кількість двієчників швидко зійшла нанівець. У путівниках «Експериментаріум» є одним із найпопулярніших музеїв датської столиці. Але, за нашими мірками, на музей він зовсім не тягне: усі експонати тут можна і навіть треба чіпати, колупати і випробувати. Можна, наприклад, метати грім та блискавки (у буквальному значенні) або, стоячи за штурвалом, заводити у гавань віртуальний пароплав. Чи вивчати кровоносну систему людини, повзаючи усередині її велетенського макету.

Слайд 16. Данія, Копенгаген. Музей «Експериментаріум»

Ведучий. Я впевнена, що сьогодні один із залів цього неймовірного музею повністю призначений видатному українському письменнику І.Я.Франку, адже 2016 рік – це рік величного Каменяра. З любов'ю і шаною вимовляє все прогресивне людство ім'я Івана Франка. Іван Якович  йшов із народом і вів його вперед, закликаючи «добувати хоч синам, як не собі, кращу долю в боротьбі». Іван Якович внесений до списків найвеличніших письменників світу і його ім'я – поряд з іменами найславніших синів людства.

Ведуча. Все те, що він зробив, здається непідвладне зусиллям однієї людини. Заледве чи знайдеться визначне явище в світовій літературі, яке тією чи іншою мірою не було б визначене Іваном Франком як перекладачем, критиком або видавцем. Він дає рідному народові твори світових класиків у своїх перекладах: роман Чернишевського «ІЦо робити?», поему Гоголя «Мертві душі», твори Гончарова, Тургенєва, сонети і трагедії Шекспіра, «Прометей» і «Фауст» Гете, поезії Гейне. Він пише статті про творчість Данте, Байрона, Шіллера, Гюго, Золя та багатьох інших письменників.

Ведучий. Невтомним Каменярем на шляхах прогресу, Вічним революціонером і Титаном праці увійшов Іван Франко в історію української та світової літератури і громадсько-політичної думки.

Ведуча. Спадщина геніальних письменників завжди входить у скарбницю загальнолюдської культури. А І.Франко був видатною постаттю. Його твори мали по-справжньому світовий резонанс. Разом із тим, здобутки світової культури він робив надбанням рідного народу.

Учитель. Нещодавно ви закінчили роботу над вивченням історичної повісті І.Я.Франка «Захар Беркут». А чи зможете ви, діти, упізнати героїв твору за описом їхньої зовнішності?

Гра «Хто це?» (Упізнати літературного героя за повістю І.Франка «Захар Беркут»).

  1. «…Се був сивий, як голуб, 90-літній старець, найстарший віком у цілій тухольській громаді. Батько вісьмох синів, із яких три сиділи вже разом із ним між старцями… Високий ростом, поважний поставою, строгий лицем, багатий досвідом життя й знанням людей та обставин. Він був правдивим образом тих давніх патріархів, батьків і провідників цілого народу, про яких говорять нам тисячолітні пісні та перекази. Невважаючи на глибоку старість, Був іще сильний і кремезний. …Сад, пасіка й ліки — се була його робота» (Захар Беркут).

  2. Портрет змальовано народно-поетичними засобами. Її тонкий стан порівнюється з тополею; вона «звинна, як вивірка», «рум’яніється, як рута», в неї «чорні, палкі очі». Тухольці, милуючись нею, говорили (характеристика іншими персонажами): «От дівчина! Тій не жаль би бути мужем». «Дивна дівчина! — думалось йому (Максимові) раз по разу, — такої я ще й не видав ніколи!» «Дівчино! Чародійська появо! — скрикнув він (Максим), вдивляючись у неї напів з тривогою, а напів з глибоким поважанням. — Хто ти, і хто прислав тебе сюди з такими вістями? (Мирослава).

  3. «...Молодий гірняк»; «...перший удалець на всю тухольську верховину, син тухольського бесідника Захара»; «...всюди він був, де його потрібно, всюди вмів зробити лад і порядок. Чи то між своїми товаришами тухольцями, чи між боярами, чи між їх слугами… усюди був однаковий, спокійний, свобідний в рухах і словах, мов рівний серед рівних. Товариші поводилися з ним так само, як він з ними, свобідно, несилувано, сміялись і жартували з ним. ...Боярська служба... поважала за його звичайність і розсудливість» (Максим).

  4. «…Був мужчина, як дуб. Плечистий, підсадкуватий, з грубим, чорним волоссям, він і сам подобав на одного з тих злющих тухольських медведів» (Тугар Вовк).

  5. «...Один із начальників монгольських, мужчина величезного росту й геркулесової будови тіла, з лицем темно-оливкової барви, одітий у шкіру степового тигра, що все разом аж надто свідчило про його походження з туркоманського племені. Се був страшний, безтямно-сміливий і кровожадний войовник, суперник у славі з Кайданом» (Бегадир Бурунда).

  6. «Головний начальник сього відділу, чоловік літ коло сорока, тип монгола: невеличкий, повертливий, з хитро мигаючими, малими, мов мишачими, очима» (Пета).

Ведучий. Давайте спробуємо скласти сенкан, присвячений видатному письменнику.

Франко

Геніальний, невтомний

Пробуджує, надихає

Невтомний титан, український Мойсей

Каменяр

Ведуча. І не можливо залишити без уваги головного героя повісті І.Франка «Захар Беркут». Отже, який сенкан ви склали до головного героя твору?

Захар


Старий, мудрий

Вирішує, радить, захищає

Закликає тухольців до єдності

Ватажок


Ведучий. Ось і настав час повертатись нам додому. Закрийте очі… Порахуйте до трьох… Відкрийте очі… Ми вже вдома. Я надіюсь, що сьогоднішня подорож за адресами справжнього дитячого щастя вам усім сподобалась.



Каталог: bitstream -> 123456789 -> 4427
123456789 -> Творчість А. Міцкевича апогея польського романтизму
123456789 -> Ключове запитання: Справжній Митець… Який він? Для реалізації проекту було створено групи „Біографи”
123456789 -> В. Стефаник. Новаторство письменника. Експресіонізм у його творчості
123456789 -> Урок 1 Тема. Як не любить той край Матеріал уроку. Володимир Сосюра "Як не любить той край "
123456789 -> Конспект уроку із світової літератури для 7 класу Тема. Поетизація давньоруської минувшини в баладі О. С. Пушкіна «Пісня про віщого Олега»
123456789 -> 5 клас Тема уроку. Шлях Мауглі від вихованця джунглів до їх володаря. Мета уроку
4427 -> Григір Тютюнник. Цікавий епізод із дитинства письменника. Автобіографічна основа повісті «Климко» Мета


Поділіться з Вашими друзьями:

Схожі:

Конспект.doc [биография астрид линдгрен краткая] icon2015_Honorary_Lecturer_Landa.doc [израиль биография]

Конспект.doc [биография астрид линдгрен краткая] iconCC_03_Ixtlan_No2_SlavicLangs_v150519.doc [биография ам няма]

Конспект.doc [биография астрид линдгрен краткая] iconbc_-_final.doc [рузов биография]

Конспект.doc [биография астрид линдгрен краткая] iconsosura.doc [биография бориса йордана]

Конспект.doc [биография астрид линдгрен краткая] iconrodykforweb_110613_eng3.doc [биография адам смит]

Конспект.doc [биография астрид линдгрен краткая] iconTheatre_Unit_1.doc [биография битлз на английском]

Конспект.doc [биография астрид линдгрен краткая] icond0bfd0bed0bbd0bed0b6d0b5d0bdd0bdd18f_d0b3d180d0b0d0bdd182d0b8.doc [биография мбанд]
Василівського, Великобілозерського, Кам'янсько-Дніпровського, Оріхівського районів та міста Енергодар Запорізької області
Конспект.doc [биография астрид линдгрен краткая] iconУКР_1590K.doc [биография клементи]
Відповідно до шаблону (додається до інструкції), на механізмі перемикання передач позначають положення осі отвору для замку труби...
Конспект.doc [биография астрид линдгрен краткая] iconShuster_1204.doc [биография ирма витовская]
Боровик и губернатора Одесской области Михаила Саакашвили. Вчера вечером, 3-го декабря, мы записали интервью с Николаем Мартыненко,...
Конспект.doc [биография астрид линдгрен краткая] iconUT1_1205.doc [биография каспарова]
Блок Петра Порошенко», в недавнем прошлом министр здравоохранения Украины. Нестор Шуфрич: «Оппозиционный блок». И я сразу приглашаю...


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка