«Морально-етичні принципи віртуального спілкування в соціальних мережах»



Скачати 64,24 Kb.
Дата конвертації06.07.2017
Розмір64,24 Kb.

Тема: «Морально-етичні принципи віртуального спілкування в соціальних мережах»

 

Мета: розширити й поглибити знання про безпечний Інтернет та спілкування в ньому; розвивати уважність, спостережливість, морально-етичне спілкування між товаришами, дорослими, молодшими друзями.

 

 

Хід заняття



 

Слово вчителя: Доброго дня! Сьогодні ми з вами розширимо знання про Інтернет та поговоримо про морально-етичні принципи віртуального спілкування в соціальних мережах. Навчимося відрізняти безпечний Інтернет від небезпечного та захищати себе від небезпеки у ньому.
У давні часи, щоб отримати якусь інформацію про країну, життєвий статус про її народ та інше, люди використовували листи. А листи відправляли човном, пароплавом. «Доставка» інформації тривала місяць – півроку. Потім стільки ж люди чекали відповіді. З появою літаків на відправку листа і відповіді чекали вже не 2 місяці, а 2 тижні. З появою Інтернету лист відправляється і отримується відповідь через кілька секунд.
- Тож пригадайте, що ж означає слово Інтернет?

Відповіді учнів.
- Отже, Інтернет – (англ. Internet, від лат. Inter – між, та англ. Net – мережа, павутиння) – міжнародна (всесвітня) комп'ютерна мережа електронного зв'язку, яка об'єднує регіональні, національні, локальні та інші мережі. Сприяє значному збільшенню та покращенню обміну інформації, перш за все науково-технічної. Об'єднує понад 50 млн. колективних та індивідуальних користувачів (кожний із своєю електронною адресою) в усьому світі.
- Які можливості для вас відкриває Інтернет?
Учень. У наш час сучасна молодь вільно володіє можливостями Інтернету та мобільних телефонів, а ми, школярі, не розуміємо, як без цього жив світ 20-22 роки тому. З кожним новим поколінням підвищується рівень проникнення Інтернету в сім’ї. Сьогодні все більше учнів нашої школи користуються Інтернетом для спілкування, пошуку інформації, ігор, завантаження мультимедійного контенту.
Учень. Ми відшукуємо інформацію на Інтернет-сторінках: повідомлення чи біографію письменників, композиторів, спортсменів та інших видатних людей.
Учень. Розвиваємо свій кругозір знань: шукаємо в мережі ребуси, шаради, кросворди, головоломки та інші розвиваючі завдання для вивчення якої-небудь теми. Читаємо твори письменників, щоб мати гарну підготовку до кожного уроку.
Учень. Беремо активну участь в електронних конкурсах та конференціях… не тільки районних, обласних, але й у Всеукраїнських.
Учень. Пишемо листи та відправляємо їх через електронну пошту, спілкуємося в чатах та соціальних мережах, обмінюємось музикою та фільмами, обговорюємо проблеми в форумах, розвиваючи своє мовлення, пам’ять та граємо в он-лайнові ігри.
Слово учителя. Але з розширенням можливостей в он-лайні збільшується і кількість ризиків. Безумовно, Інтернет є не  тільки безпечним, але й небезпечним.

Саме тому компанією «Microsoft–Україна» ініціювала створення Коаліції за безпеку дітей в Інтернеті. 3 вересня 2008 р. понад 100 учнів Київського ліцею № 38 ім. В.М. Молчанова стали учасниками першого тренінгу з правил безпеки дітей в Інтернеті. Про деталі безпечного поводження в Інтернеті учням розповідали музикант і громадський діяч Святослав Вакарчук, віце-президент корпорації Microsoft у Центральній та Східній Європі Вахе Тороссян, а також волонтери громадської організації «Школа Рівних Можливостей».



Виступ доповідачів:

1 Доповідач. Протягом усього проекту «Партнерство в навчанні» тренери-волонтери розповідали дітям про небезпеку, що може чекати на них в Інтернеті, пояснювали, як її уникнути і як навчитися безпечно користуватися віртуальними перевагами.

Святослав Вакарчук розповів, що спонукало його брати участь у проекті: «У всесвітній мережі ми з вами маємо можливість не тільки отримувати інформацію, але й вільно спілкуватися з будь-ким, де б він не був. Разом з тим маємо усвідомлювати, що в Інтернеті є багато відкритих і прихованих загроз, які особливо небезпечні для дітей. Тому наше з вами спільне завдання зробити все, щоб Інтернет для молодого покоління став безпечним».



2 Доповідач. Також співак разом зі студентами-волонтерами розповів про прості правила, яких слід дотримуватися, щоб убезпечити себе під час користування Інтернетом:

1. Нікому без дозволу батьків не давати особисту інформацію:  домашню адресу, номер домашнього телефону, робочу адресу батьків, їхній номер телефону, назву й адресу школи.

2. Якщо знайдете якусь інформацію, що турбує вас, негайно сповістіть про це батьків.

3. Ніколи не погоджуватися на зустріч з людиною, з якою ви познайомилися в Інтернеті. Якщо все ж таки це необхідно, то спочатку потрібно спитати дозволу батьків, а зустріч повинна відбутися в громадському місці й у присутності батьків.

4. Не посилати свої фотографії чи  іншу інформацію без дозволу батьків.

5. Не відповідати на невиховані і грубі листи. Якщо одержите такі листи не з вашої вини, то сповістіть про це батьків, нехай вони зв'яжуться з компанією, що надає послуги Інтернет.

6. Розробити з батьками  правила користування Інтернетом. Особливо домовитися з ними про прийнятний час роботи в Інтернеті і сайти, до яких ви збираєтесь заходити.

7. Не заходити на аморальні сайти і не порушувати без згоди батьків ці правила.

8. Не давати нікому крім батьків свої паролі, навіть найближчим друзям.

9. Не робити протизаконних вчинків і речей в Інтернеті.

10. Не шкодити і не заважати іншим користувачам.
Слово учителя: Необхідно також пам’ятати, що може виявитися не тільки жертвою віртуальних зловмисників, а й самому чинити протиправні дії. Мало хто в нашій країні думає про те, що, завантажуючи крадені антивірусні програми або ж залишаючи на різних сайтах зухвалі анонімні коментарі, ми самі демонструємо віртуальні безкарність і вседозволеність, до яких у реальному житті вдаємося набагато рідше.

- Я пропоную ознайомитися з деякими новими для вас поняттями.


Учень.

Фішинг — використання інтернет-технологій з метою отримання доступу до конфіденційної інформації про користувачів (паролів, логінів, фінансової інформації тощо). Один із найпоширеніших прикладів — розсилання електронних листів нібито від імені відомих адресатів із прямим посиланням на спеціально створену фальшиву веб-сторінку (наприклад з умовами якоїсь надзвичайної акції або з повідомленням про подарунок на день народження).

Грумінг — входження в довіру до дитини з метою схилити її до якоїсь неналежної поведінки, у тому числі й у сексуальному плані.
Слово учителя: Тож, щоб не опинитися жертвою та не перетворитися на віртуальних зловмисників раджу завжди дотримуватися таких правил розумного користувача Інтернету:

1. Поводитись в Інтернеті чемно і не ображати інших.

2. Залишати негарні веб-сайти.

3. Зберігати свій пароль в таємниці.

4. Розповідати своїм батькам про проблеми й користуватися їхньою підтримкою.

5. Шукати цікаві веб-сайти й ділитися посиланнями зі своїми друзями.

6. Пам’ятати, що можна бути легко обманутим і не повідомляти реальні імена, адреси й номери телефонів.

Гра «Хто надіслав Листа?»

- Ви прослухали інформацію про «Безпечний Інтернет» і  когось ця інформація зацікавила, хтось задумався над своїм майбутнім життям, проблемами, а хтось із вас трішки, можливо, втомився, тому я вам пропоную гру, яка називається «Хто надіслав листа?»



На вчительському столі стоїть поштова кринька. Вчитель видає учням стікери і просить кожного(ну) написати позитивне побажання або просто хороші слова. Написані слова на стікері вкидаються у поштову скриньку так, щоб власник нікнейму не бачив, хто надає йому побажання. Потім відкривається поштова скринька з побажаннями, прочитується мовчки, але учасник нікнейму не може вгадати відправника «побажання».
Висновок учителя: Так само відбувається зі спілкуванням в Інтернет просторі. Дуже складно перевірити, хто саме пише вам листи, побажання, спілкується з вами.

(Якщо нікнейм може вгадати почерк, то вчитель знову робить висновок).

В Інтернет просторі не існує почерків, тому ніколи не здогадаєтесь, хто знаходиться по той бік комп’ютера або мобільного телефону.

То ж будьте завжди обережними під час користуванням Інтернетом.

 

 Підведення підсумків



Інтернет допомагає людині. Заходячи на різні сайти, ми можемо дізнатися щось цікаве про музику, спорт, видатних людей, наукові дослідження. Все, чого душа бажає.

Ще є сайти знайомств, деякі з таких сайтів можуть бути небезпечними. На цих сайтах не треба розповідати все про себе незнайомій людині.

Інтернет – це річ, яка буває безпечною і небезпечною.

Будьте обережними під час користуванням Інтернетом, тоді все буде гаразд.



 





Каталог: Files -> downloads
downloads -> «Це склад книжок» так скептик говорив, «Це храм душі» естет йому відмовив, Тут джерело всіх радощів земних, І їх дарують нам без цінним словом…»
downloads -> Для вчителів зарубіжної літератури
downloads -> Методичні рекомендації щодо викладання світової літератури в загальноосвітніх навчальних закладах у 2013-2014 навчальному році // Зарубіжна літератури в школах України. 2013. №7-8
downloads -> Талант людини це божий дар
downloads -> Василь Стус постать,що єднає
downloads -> Антон павлович чехов
downloads -> Остап Вишня. Трагічна доля українського гумориста. Моя автобіографія
downloads -> Урок 1 т ема. Вступ. Роль художньої літератури у формуванні життєвих цінностей людини


Поділіться з Вашими друзьями:

Схожі:

«Морально-етичні принципи віртуального спілкування в соціальних мережах» iconСпарений урок (бінарний) 40+40 хв. із перервою між частинами уроку 10 хв. Тема: Морально-етичні проблеми та їхнє осмислення через систему образів у повісті М. Аромштам "Коли відпочивають янголи"
Тема: Морально-етичні проблеми та їхнє осмислення через систему образів у повісті М. Аромштам “Коли відпочивають янголи”
«Морально-етичні принципи віртуального спілкування в соціальних мережах» iconТема. Григорій Сковорода. Життя І творчість філософа, просвітителя, поета. Його християнські морально-етичні ідеали. «Сад божественних пісень»
Тема. Григорій Сковорода. Життя І творчість філософа, просвітителя, поета. Його християнські морально-етичні ідеали. «Сад божественних...
«Морально-етичні принципи віртуального спілкування в соціальних мережах» iconТема. Морально-етичні уроки доброти, чуйності, турботи про рідних у повісті «Климко» Г. Тютюнника. Образ Климка

«Морально-етичні принципи віртуального спілкування в соціальних мережах» iconАналіз українських наукових груп в соціальних мережах «дослідник І віртуальне середовище»
Соціальні мережі (такі як «Facebook» чи «ВКонакте» та ін.) сприймаються як місце проведення дозвілля, пошуку старих та нових друзів...
«Морально-етичні принципи віртуального спілкування в соціальних мережах» iconБіографія Григорія Квітки-Основ’яненка
Твори письменника утверджували високі морально-етичні якості людини з народу, відіграли помітну роль у розвитку української мови....
«Морально-етичні принципи віртуального спілкування в соціальних мережах» iconУрок літературознавче дослідження
Б.І. Антонича, пошукові здібності дітей; виховувати в учнів працелюбність, відчуття краси художнього слова, високі морально – етичні...
«Морально-етичні принципи віртуального спілкування в соціальних мережах» iconІм. М. Драгоманова. Учитель вищої категорії. Педагогічний стаж – 22 роки. Моє педагогічне кредо
«Наше моральне обличчя»; проект «Учень року»; усні журнали; святкові концерти; бесіди, дискусії на морально-етичні теми та інші
«Морально-етичні принципи віртуального спілкування в соціальних мережах» iconСлайд Тема: Григорій Сковорода. Життя І творчість філософа, просвітителя, поета. Його християнські морально-етичні ідеали. Біблійна основа творчості Г. Сковороди та його вчення про самопізнання І "сродний труд"

«Морально-етичні принципи віртуального спілкування в соціальних мережах» iconУрок української літератури в 5 класі Галина Малик
Повість-казка «Незвичайні пригоди Алі в країні Недоладії». Морально-етичні проблеми в казці: добро І зло, відповідальність за свої...
«Морально-етичні принципи віртуального спілкування в соціальних мережах» iconВизначення типів складного речення
Мета: закріпити, систематизувати знання студентів про складні речення, вчити визначати їх типи, формувати вміння розрізняти прості,...


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка