Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського, Національна юридична бібліотека. Заснований у 2011 роціСторінка1/11
Дата конвертації07.04.2018
Розмір1,08 Mb.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11


Засновники: Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського, Національна юридична бібліотека. Заснований у 2011 році . Видається раз на два тижні.

Головний редактор О. Онищенко, академік НАН України. Редакційна колегія: В. Горовий (заступник головного редактора), Н. Іванова, Ю. Половинчак, Т. Дубас

Адреса редакції: НБУВ, просп. 40-річчя Жовтня, 3, Київ, 03039, Україна
Громадська думка

про правотворення
/Бюлетень оперативних матеріалів на базі аналізу

правової електронної інформації/


4 (40)

(березень 2013 р.)
ЗМІСТ


АКТУАЛЬНА ПОДІЯ 4

Аналітичні служби НБУ імені В. І. Вернадського взяли участь у парламентському інформаційному ярмарку 4

Кабінет Міністрів України схвалив законопроект
«Про заборону фінансових пірамід в Україні» 4


АНАЛІТИЧНИЙ РАКУРС 6

С. Горовая, науч. сотр., канд. наук по соц. коммуникациям 6

Хакеры... Угроза только ли для власти? 6

А. Берегельський, провідний бібліотекар НЮБ НБУВ 11

Закон України «Про виконавче впровадження» 11

Е. Войцеховская, мл. науч. сотр. НЮБ НБУВ 16

Возможен ли импичмент Президента в Украине? 16

Н. Вербицька, влас. кор. СІАЗ НБУВ 20

Випробовування України інтелектуальною власністю: політична та комерційна складова 20

Л. Присяжна, наук. співроб. НЮБ НБУВ 30

Ситуація у сфері прав людини в Україні 30

О. Кривецький, голов. ред. НЮБ НБУВ 34

Щорічна доповідь «Права людини в Україні» 34

ПРАВО: ТЕОРІЯ І ПРАКТИКА 37

О. Єфімов, керуючий партнер, адвокат, аудитор, канд. юридичних наук, доцент кафедри цивільного та трудового права КНЕУ 37

Цивільні процесуальні правовідносини 37

ЩОДЕННИК БЛОГЕРА * 43


КИЇВ 2013

Академіку Олексію Семеновичу Онищенку – 80!
Колектив Національної юридичної бібліотеки НБУВ

від щирого серця вітає з ювілеєм видатного вченого,

академіка НАН України, заслуженого діяча науки і техніки України, лауреата Державної премії України в галузі науки і техніки

ОЛЕКСІЯ СЕМЕНОВИЧА ОНИЩЕНКАШановний Олексію Семеновичу!
Прийміть слова щирої вдячності за Вашу багаторічну працю на благо розвитку вітчизняної науки. У цей ювілей особливо приємно відзначити Ваші досягнення, що знайшли відображення у більш як
600 наукових працях, ефективній роботі численних вітчизняних та міжнародних наукових товариств і громадських організацій. Під Вашим більш як 20-річним керівництвом Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського трансформувалася в загальнодержавний науково-інформаційний комплекс.


З Вашою науковою та педагогічною діяльністю пов’язане формування авторитетної школи вітчизняного бібліотекознавства, яка виховала цілу плеяду талановитих вчених і практиків. Ваші глибокі знання, професіоналізм, активна життєва позиція здобули високий авторитет і широку популярність.

Прийміть сердечні вітання з ювілеєм і вдячність за Ваш досвід, професіоналізм, мудрість, чуйність, працьовитість, самовіддачу і, нарешті, за збереження та примноження в непростих умовах сьогоднішнього дня наукового потенціалу країни.

Бажаємо Вам міцного здоров’я, життєвої енергії, благополуччя, невичерпного запасу душевних і фізичних сил, творчого натхнення та довоголіття!


АКТУАЛЬНА ПОДІЯ
Аналітичні служби НБУ імені В. І. Вернадського взяли участь у парламентському інформаційному ярмарку

5–6 березня у Верховній Раді України проходить «Інформаційний ярмарок-2013», організований спільно Верховною Радою України та Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

Захід покликаний дати можливість вітчизняним і міжнародним інформаційним службам, інститутам, видавництвам представити свою діяльність і продукцію законодавцям України. Члени парламенту, співробітники різних фракцій і комітетів можуть використовувати презентовану інформацію та матеріали як на підтримку своєї законотворчої діяльності, так і в роботі народних депутатів в округах.

У цьогорічній презентації-виставці беруть участь 40 організацій. Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського представлена Службою інформаційно-аналітичного забезпечення органів державної влади, Національною юридичною бібліотекою та Фондом Президентів України.

В експозиції НБУ імені В. І. Вернадського репрезентовано інформаційно-аналітичну продукцію широкого спектра: журнал «Україна: події, факти, коментарі», бюлетені «Конституційна Асамблея: політико-правові аспекти діяльності», «Громадська думка про правотворення», «Соціальні мережі як чинник інформаційної безпеки», «Проблеми інформатизації», «Економічна діяльність: нові орієнтири і ризики», «Інститут президентства в системі сучасних міжнародних відносин», «Україна у відгуках зарубіжних ЗМІ», «Науково-інформаційні ресурси про президентів та інститут президентства», монографічні дослідження.

Кабінет Міністрів України схвалив законопроект
«Про заборону фінансових пірамід в Україні»

Кабінет Міністрів України 11 березня схвалив законопроект про заборону фінансових пірамід в Україні, розроблений Нацкомісією з держрегулювання у сфері ринків фінансових послуг. Документом визначається поняття «фінансова піраміда», встановлюється заборона на її створення та сприяння її діяльності, у т. ч. поширення відповідної реклами. Також законопроект встановлює кримінальну відповідальність за порушення норм закону.

В Україні останнім часом почастішали випадки шахрайства за допомогою фінансових пірамід, при цьому діюче законодавство недостатньо захищає громадян від таких видів шахрайства. Новий закон передбачає кримінальну відповідальність за організацію або сприяння діяльності «фінансової піраміди»: за умисне створення пірамід групою осіб в особливо великих розмірах може загрожувати до восьми років з конфіскацією майна, повідомляє прес-служба Кабінету Міністрів.

На думку партнера юридичної компанії «Закон Перемоги», адвоката Ю. Божко, проблема полягає у визначенні терміна «фінансова піраміда». За її словами, наведене поняття «фінансова піраміда» є некоректним, оскільки визначає фінансову піраміду через «учасників фінансової піраміди». Крім того, подібне визначення залишає можливість віднесення до фінансових пірамід легально діючих кредитних спілок і компаній так званого багаторівневого (мережевого) маркетингу, оскільки не містить чітких ознак «фінансової піраміди», зосереджуючи основну увагу тільки на отриманні прибутку за рахунок залучення інших учасників.

Цю думку підтримує і старший юрист юрфірми AstapovLawyers
Ю. Яшенкова, зауважуючи, що під запропоноване визначення фінансової піраміди підпадає діяльність кредитних спілок, а також організатори покупок у групах, які можуть стати легкою мішенню і джерелом тиску з боку правоохоронних органів у разі ухвалення закону в запропонованій редакції.

Однак, притягнути до відповідальності організаторів фінансових пірамід навіть після прийняття закону буде складно, оскільки законопроект містить недоробки, відзначає старший юрист юридичної фірми «Лавринович і партнери» О. Зубченко, оскільки дуже важко довести, що заволодіння чужим майном або придбання права на майно відбулося «шляхом обману або зловживання довірою», адже учасники пірамід добровільно передають свої кошти.

З тим, що цей законопроект є дуже умовним і навряд чи зможе повністю знищити такий вид шахрайства, погоджуються Е. Найман, фінансовий аналітик, керуючий партнер компанії Capital Times та О. Охріменко, президент Українського аналітичного центру. На їхню думку, цей закон нічого не вирішить, так як більшість фінансових пірамід вдало маскуються і можуть працювати дуже довго не привертаючи до себе уваги. «Але навіть якщо правоохоронні органи і будуть мати претензії до компанії, яка відверто будує фінансову піраміду, то й тоді буде складно довести, що це саме фінансова піраміда, а не просто клуб за інтересами», – вважають експерти.

Позитивним моментом юристи вважають те, що буде переслідуватися залучення в піраміду коштів хоча б від однієї людини. «Ця норма дасть змогу залучити організаторів до відповідальності на початковому етапі організації піраміди», – вважає О. Зубченко. Це також означатиме, що для покарання організаторів піраміди буде достатньо свідчень лише одного потерпілого, що полегшить правоохоронцям збір доказів. Утім, учасники системи МММ, з якою намагається боротися держава, упевнені, що введення кримінальної відповідальності на них не вплине, тому що дії учасників відбувалися до набрання законом чинності. А також «люди, постраждалі від піраміди, будуть вважатися співучасниками або агітаторами, що згідно з документом є кримінально караним», ідеться у письмовій відповіді юриста одного з осередків системи «МММ-2011».

Слід зауважити, що, крім законодавчого врегулювання цього питання, важливим є необхідність проводити активну роз’яснювальну роботу з питань діяльності фінансових установ і підвищувати фінансову грамотність населення, що дасть змогу захистити громадян від нових фінансових афер.Каталог: 2013
2013 -> Бібліотека вищашко ла анотований огляд періодичних видань за 011 рік Випуск київ 2012
2013 -> Хрестоматі я з літературного читання для 2 класу 2013
2013 -> Святе Письмо Старого та Нового Завіту / перекл о. Івана Хоменка, Львів: «Місіонер» убт «Свічадо», 2007 (1-е вид.: Рим: видавництво оо. Василіян, 1963). Барщевський Т. П’ятикнижжя конспект
2013 -> Вісник київського національного лінгвістичного університету серія Філологія
2013 -> Інформація про готелі для учасників конференції Адреса, контактні телефони 12 жовтня (вівторок) 10 00 13 00 Пленарне засідання
2013 -> Управління культури сумської обласної державної адміністрації
2013 -> $RR00001,4,1,2,0,2 Поняття "політика" найчастіше вважається похідним від
2013 -> Карпатська Україна: документи І матеріали, хроніка подій”


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11

Схожі:

Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського, Національна юридична бібліотека. Заснований у 2011 році iconВ. Горовий. Редакційна колегія
Засновники: Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського, Національна юридична бібліотека. Заснований у 2011 році. Видається...
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського, Національна юридична бібліотека. Заснований у 2011 році iconВ. Горовий Редакційна колегія
Засновники: Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського, Національна юридична бібліотека. Заснований у 2011 році. Видається...
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського, Національна юридична бібліотека. Заснований у 2011 році iconЗасновники: Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського, Національна юридична бібліотека
Редакційна колегія: Н. Іванова (відповідальна за випуск), Ю. Половинчак, Т. Дубас
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського, Національна юридична бібліотека. Заснований у 2011 році iconНаціональна академія наук україни національна бібліотека україни імені в. І. Вернадського яворська уляна Петрівна

Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського, Національна юридична бібліотека. Заснований у 2011 році iconПідрозділ нбув: Відділ науково-бібліографічної інформації Одеська національна наукова бібліотека імені М. Горького
Одеська національна наукова бібліотека імені М. Горького подарувала нбув видання
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського, Національна юридична бібліотека. Заснований у 2011 році iconГоловний редактор В. Горовий, д-р іст наук, проф., заст гендиректора нбув. Редакційна колегія
Засновник: Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського. Видається з 01. 01. 1998 р. Виходить двічі на місяць. Головний...
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського, Національна юридична бібліотека. Заснований у 2011 році iconНаціональна бібліотека україни імені В. І. Вернадського центр бібліотечних електронних ресурсів І технологій
Представляємо Вашій увазі інформацію про книжкові видання з виставки нових надходжень нбув. З експозицією можна ознайомитися в читальному...
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського, Національна юридична бібліотека. Заснований у 2011 році iconНаціональна бібліотека україни імені В. І. Вернадського
Представляємо Вашій увазі інформацію про книжкові видання з виставки нових надходжень нбув. З експозицією можна ознайомитися в читальному...


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка