Науково-пізнавальний проект «Вулиці мого села»Скачати 144,22 Kb.
Дата конвертації17.04.2017
Розмір144,22 Kb.

Науково-пізнавальний проект

«Вулиці мого села»

Мета проекту: формувати інтерес до вивчення історії свого села, розширювати знання учнів про рідне село; ознайомити з біографією деяких видатних людей, удосконалювати вміння учнів працювати у групі, самостійно здобувати знання; розвивати пізнавальні, творчі здібності та мовлення учнів; виховувати любов до рідного краю, дружелюбність, організованість, відповідальність за отриманідоручення.

Тривалість: 3 тижні

Обладнання:

презентація «Вулиці мого села», мультимедійна дошка,малюнки та твори учнів, звернення до односельців .Хід роботи

 1. Підготовчий етап

На уроці громадянської освіти проводимо бесіду про близькі серцю місця, з’ясовуємо, що знають діти про своє село, про що хотіли б дізнатися ще. Пропоную дітям виконати проектну роботу.

 1. Організація проектної дослідної роботи.

Обираємо тему проекту «Вулиці мого села». Обговорюємо питання, відповідіна які будемо досліджувати, створюємо групи з урахуванням інтересів учнів.

Планування роботи

(Визначаємо завдання для кожної групи)Група 1«Журналісти» (проводять анкетування серед учнів 4 класу)

Група 2«Історики» (збирають інформацію про відомих людей, які проживали на вулицях села, цікаві факти про село).

Група 3«Дослідники» (добирають приказки, прислів’я про вулиці).

Група 4«Літератори» (пишуть твори про вулиці, на яких живуть).

Група 5 «Краєзнавці» (дізнаються про старовинні назви вулиць села, місцеві легенди).

Підсумок проекту

Проведення відкритої класної години.Дослідницька діяльність

Протягом 1 тижня учні добирають потрібний матеріал. З однією з груп ідемо в бібліотеку шкільну і сільську, де бібліотекар пропонує книжки по темі нашого проекту, в сільській раді дізнаємось цікаві факти про село, вивчаємо отриману інформацію. 1. Обираємо прислів’я та приказки до нашої теми.

 2. Знаходимо факти з біографії О.Ю.Гагаріна, Т.Г.Шевченка, О.П.Довженка, О.М.Горького.

 3. Наступні дні з кожною групою готуємо виступ на класній годині.

Хід виховної години

 1. Мотивація навчальної діяльності учнів.

Привітання. Оголошення теми і мети заходу.( Слайд №1)

Учитель. Добрий день, любі діти та шановні гості. Ми раді бачити вас у нашій затишній залі. Сьогодні ми зібралися для того, щоб розповісти вам про наше село Авдіївку та про його вулиці. Тема нашого заходу «Вулиці нашого села».

 1. Основна частина

Учитель. Готуючись до цього заходу, діти об’єднались у групи: «Дослідники», «Літератори», «Історики», «Краєзнавці», «Журналісти». У кожної було своє пошуково-інформаційне завдання. Надаємо слово групі «Історики», які розкажуть нам про село Авдіївку.

 1. Авдіївка – найбільше село в Сосницькому районі Чернігівської області займає площу 673,8 га. Засноване воно в 1596 роцібоярином Новгород-Сіверського князя Авдієм. Звідси і назва села - Авдіївка.

 2. В Авдіївці проживає 1488 осіб, серед яких 754 чоловіків, 734 жінки, 156 дітей шкільного віку і 68 - дошкільного.

 3. У селі працює сільська рада, сільськогосподарське підприємство ТОВ «Прогрес», приватне підприємство «Агротехсервіс», споживче товариство. Єцерква, середня школа, дитячий садок, лікарня, будинок культури, перукарня, швейна майстерня, заправка, близько 15 державних і приватних магазинів.

 4. Економіка Авдіївки орієнтована на вирощуванні картоплі, зернових культур. Тому в селі зареєстровано 8 приватних фермерських господарств.

 5. У селі проживають,звичайно, в переважній більшості українці. Та Авдіївка стала рідною домівкою і для росіян та їх нащадків. Живуть і нащадки білорусів, поляків, чувашів, татар, евреїв.

Учитель.Пошукова група нашого класу дізналася, що на території Авдіївки є 17 вулиць, протяжністю 16 кілометрів. Ми зацікавились, а чи знають діти початкової школи про вулиці на яких живуть? Зараз надаємо слово другій групі. Це наші «Журналісти».

Підсумки анкетування(Слайд №2)

Учень 1. Ми взяли інтерв’ю в учнів 3-х – 4-х класів. Їм було поставлено такі запитання:

 1. На якій вулиці ви мешкаєте?

 2. Чи знаєте ви історію походження назви вашої вулиці?

 3. Що б ви змінили на вашій вулиці?

Учень 2. Ми отримали такі відповіді: учні 3-х – 4-х класів мешкають на вулицях Подільській, Козацькій, Московській, Жовтневій, Партизанській, Надточіївській,Гагаріна, Васюка, Горького, Лісовій, Лузицькій та інших.

Учень 1. Серед 25 опитаних учнів 8 відповіли на запитання «Чи знаєте ви історію походження назви вашої вулиці?». Сьогодні про назви вулиць і їх походження розкажуть діти нашого класу.

Учень 2.На запитання «Що б ви змінили на своїй вулиці?» були дані такі побажання:

 • щоб на вулицях жило більше дітей;

 • збудували дитячі майданчики;

 • відремонтувати дороги;

 • необхідно садити біля будинків багато дерев, кущів, а особливо квітів;

 • частіше робити суботники-прибирання біля своїх будинків.

Учень 1.Ми згодні з пропозиціями, адже турбуватися про чистоту і благоустрій села повинен кожний, щоб воно радувало нас кожного дня, коли ми йдемо до школи.

Учитель. Анаше село справді дуже гарне.

Презентація «Авдіївка рідна моя»(Слайд №3)

(Звучить пісня на сл. Житкевича, муз. Остапенка)

«Вулиця дитинства»

Можливо дехто усміхнеться, а хтось ураз нахмуриться,

Коли почує, що найкраща мого дитинства вулиця.

А ми не будем сперечатись, ми переконані у тому:

Якби не вулиця дитинства, то не було б шляху додому.

Приспів:


Вулице дитинства, ти завжди зі мною. Вулице дитинства, з площею шкільною. Вулицю дитинства й роки світанкові Збережем назавжди у просторі любові. (2 р.)

2

Ще понесуть вони світами і літаки, і кораблі, Та не забудемо ніколи своєї рідної землі. І знову, що б там не казали, ми переконані у тому: Якби не вулиця дитинства, То не було б шляху додому.Приспів

Учитель. Запрошую істориків і краєзнавців розповісти про вулиці нашого села.

Історик. Головна вулиця нашого села – Сіверська. (Слайд №4). Вона є головною дорогою, яка пов’язує обласний центр Чернігів і історичне місто Новгород-Сіверський. Назва вказує, що ми живемо в Сіверському, тобто північному краї. На вулиці розміщені головні установи села: школа, церква, будинок культури, сільська рада, деякі підприємства, багато магазинів.

Краєзнавець.(Слайд № 5)Історичною спорудою нашого села є Свято – Казанська церква - кам’яна, біла, велична. Але вона не завжди була такою. Перша церква в нашому селі була дерев’яна і, приблизно 350 років назад,в середині 17 століття, згоріла. Називалась вона церквою Різдва Христового. В 1864 році авдіївці побудували нову кам’яну Свято – Казанську церкву на кошти всіх жителів села ( дворян, козаків і селян ).Вона існує і донині.

Історик 1. Є в нашому селі вулиця, яка має назву, пов’язану з історичним минулим нашої країни – вулиця Козацька. Я живу на ній. (Слайд № 6) Це найдавніша вулиця, адже тут поселялись в 1596 році перші поселенці – козаки, які вирвались із польського оточення під час козацько-селянського повстання під проводом Северина Наливайка. Прізвища перших козаків: Волошко, Авраменко, Бугровий, Ступак, Чепурний. Одна з вулиць має старовинну назву Чепурнівка, майже всі мешканці якої і зараз мають прізвища Чепурні.

Краєзнавець 1. Старовинна назва Козацької – Забігайлівка, названа на честь дуже товариського і привітного козака, який мешкав на цій вулиці. Він мав дуже багато друзів, кумів і часто запрошував їх до себе в гості, примовляючи: «Ну, забігай коли до мене…» Так і пристало до нього прізвисько Забігай, а вулиця, де він жив – Забігайлівка.

Учитель. (Слайд №7) Козацька колись славилась кобзарями. Проживали відомі кобзарі Іван Авраменко, Федір Мосьпан, Найбільш відомий кобзар – Чепурний Петро Федосійович . Він – голова Авдіївської сільської ради, командир партизанського загону під час німецької окупації в 1918 р. На початку 30-х років переїхавши до Києва, організував сімейний ансамбль бандуристів. Об’їхав багато міст СРСР з концертами. Про це писали в ті часи центральні газети «Правда», «Труд», зняті кадри кінохроніки.

Історик. А моя бабуся живе на вулиці Надточіівській. (Слайд № 8) Назва її теж пов’язана з іменем парубка-кріпака на ім’я Надточій, який жив на цій вулиці наприкінці 19 століття і працював у пана Скоропадського конюхом. Він був красивим, статним чоловіком, дуже роботящим, добрим, і до всіх привітним. Тому односельці його дуже поважали.

Краєзнавець. Романтична легенда існує про кохання Надточія і панночки Наталії, дочки Скоропадського. Молоді таємно зустрічалися, адже бідний хлопець був не до пари багатій дівчині. А коли таємниця закоханих була розкрита, Надточія жорстоко побили бунчуками, а потім відправили у солдати на довгі 25 років. Так і не повернувся хлопець до коханої, а загинув на чужині. Та односельці зберегли пам'ять про чудового хлопця і його нещасливу долю у назві вулиці Надточіївська.Історик. (Слайд № 9) Цю вулицю прославив і наш сучасник Іващенко Володимир - доктор фізико-математичних наук, старший науковий співробітник, керівник відділу фізичного матеріалознавства тугоплавких сполук Інституту проблем матеріалознавства Національної академії наук України.

Тут народився Ірха Василь Іванович – професор, доктор технічних наук, член кореспондент, замісник завідуючого кафедри фізики Одеської академії зв’язку.Історик 2. Я живу навулиці Подільській, яка має цікаву історію. (Слайд № 10)Вона розташована удолині річки Чернечої, яка ще у кінці 19 століття була повноводною рікою, по якій ходили кораблі, існувала поромна переправа.

Краєзнавець. Хоч річка Чернеча висохла, але кожного року навесні, коли тануть сніги, ця вулиця оживає стрімким широким потоком води, яка розливається і затоплює навіть двори наших односельців. Колись взимку наші прадідусі і прабабусі влаштовували на льоду розвагу для смільчаків «шибеницю», а весною пускали по воді на крижинах вогні, прасували білизну. Старовинна назва цієї вулиці Поділ.

Історик 3. Вулиця Подільська багата на талановиті особистості. Тут народилася дитяча поетеса Марія Чепурна (Слайд № 11), авторка 6 збірок віршів для дітей.

Дитячі роки провела Олександра Антонівна Самарцева - член національної спілки письменників України та мистецького об’єднання «Палітра», автор чисельних збірок поезій, пісень, гімну Авдіївки.Діти співаютьГімн Авдіївки

1

Моє рідне село на зелених поліських просторах

Скільки всього було на твоїх незабутніх шляхах.

Ти зі мною завжди, і в надії, і в щасті, і в горі.

Я до тебе лечу, як із вирію стомлений птах.

Приспів


Авдіївка в серці, як сонце у небі,

Як сиві діброви й вітри голубі.

З любов’ю у серці вертаюсь до тебе,

Щоб знову і знову вклонитись тобі.

2

Не старіє село, бо ростуть, піднімаються діти,Вилітають у світ, але знають вони, що завжди

Батьківщина мала їх готова зустріти й зігріти

І підставить плече, і закрити крилом від біди.

Приспів


Історик. Багато вулиць нашого села несуть назви, пов’язані із соціалістичним минулим. Це вулиці Жовтнева, Комсомольська, Першотравнева, Чапаєва. Хотілося б, щоб ці назви змінилися і пішли в небуття, як і події, пов’язані з ними.

Краєзнавець. Цікаві старовинні народні назви цих вулиць. Жовтневу колись називали Індиківкою, бо тут люди вирощували багато індиків. (Слайд №12) Комсомольську називають і зараз Ковалівкою, бо на ній здавна жили і працювали ковалі, стельмахи, чинбарі. (Слайд № 13). Авулиця Чапаєва має народну назву – Єгерівка, (Слайд № 14), бо колись тут оселились панські поміщики, наглядачі, лісники, єгері. Люди всіх їх називали єгерями. Звідси і назва вулиці. До речі, єгері - це працівники лісу, які дбали про тварин, вели спостереження за ними.

Учитель. (Слайд № 15) Народились на Єгерівці брати Михайло і Тихон Костюченки – учасники Першої світової війни, герої Брусилівського прориву, служили у кінній розвідці. За мужність і героїзм нагороджені Георгіївськими хрестами посмертно.

Краєзнавець. Я проживаю по вулиці Першотравнева або Гончарівка. (Слайд №16) Здавна тут проживали майстри-гончарі. На цій вулиці народився знаний і шанований односельцями промисловець, науковець, генеральний директор Київського державного підприємства «Ізумруд» по виготовленню приладів по обробці алмазів Кочубко Василь. Він є автором 8 винаходів, 10 наукових статей.

Історик. Багато вулиць у селі названо на честь відомих особистостей України.

Це вулиця Шевченка,(Слайд № 17), яка названа на честь нашого славного поета-Кобзаря, борця за краще майбутнє українського народу. Старовинна назва – Нижній Поділ.Вулиця Гагаріна (Слайд № 18) – на честь людини-космонавта, який перший у світі здійснив політ у космос у 1961 році. Старовинна назва - Старий Шаболтасівський шлях

.Тут жили брати Абрам і Борис Брагінські, які на початку 20-х років минулого століття організували в селі струнний оркестр з 25 виконавців.

Вулиця Гоголя, (Слайд № 19) названа на честь українського письменника, автора відомого твору «Вечори на хуторі поблизу Диканьки».

Історик. А я живу на вулиці Горького. (Слайд № 20) Це прізвище російського письменника, який своєю поезією піднімав народ на боротьбу проти багатіїв. Давня назва цієї вулиці – Бердулівка, яка пішла від слова «берда» - підвищене місце.

Історик. Одну з вулиць села названо на честь авдіївчанина Миколи Васюка, колишнього голови сільської ради, якого фашисти у роки Великої Вітчизняної війни вбили разом із дружиною і дітьми. (Слайд № 21) Це вулиця Васюка. Сім’я Васюків похована в центрі села біля Меморіального комплексу.

Історик. (Слайд № 22) Я живу на вулиці Лузицькій. Вона названа на честь уродженця села Лузики,старшого офіцера (а за деякими даними полковника російської армії) Лузика, який неабияку мужність і героїзм проявив на полі Полтавської битви у роки російсько-шведської війни. Прізвище Лузика походило від назви річки Лузь, на березі якої лежала Авдіївка.

Учитель. Виконуючи останню волю смертельно пораненого Лузика, російські солдати привезли його тіло до рідного села і поховали поряд із козаками-наливайківцями, під дубами. За переказами російський цар Петро 1 високо оцінив воїнську звитягу нашого односельця. Поклавши у труну з його тілом свою шпагу із словами; «Истинному герою она более необходима, чем простому царю».

Історик. (Слайд № 23) Є в нашому селі вулиця Московська, назва якої походить від назви російської столиці - Москви. Дорога ця веде до сусіднього села Понорниці, тому здавна її називали Понорницький шлях.

Краєзнавець. Вулицю Московську прославив Василь Матвійович Вальков. В неповні 23 роки він – командир полку в часи Великої Вітчизняної війни, підполковник, кавалер 6 орденів, герой Радянського Союзу. Пройшов війну від Кавказу до Берліна. Помер у неповні 27 років від тяжкого поранення. Похований у Польщі.

Учитель. Група «Дослідники» зібрали матеріал з народної творчості. Це приказки і прислів’я. Надаємо їм слово:

 • На своїй вулиці і собака тигр.

 • У хаті лев, а на вулиці кішка.

 • У хаті ще нічого не відомо, а на вулиці вже все знають.

 • У таку погоду і собаку на вулицю не виженеш.

 • Якби кожен підмів біля свого порогу, вся вулиця була б чиста.

 • Буде і на нашій вулиці свято.

Учитель. А й справді, авдіївці уміли святкувати, відпочивати цілими кутками і кожен куток по-своєму. Ще 30 – 40 років назад на вулицях нашого села збирались сусіди в неділю чи на свята, сідали на колодках і співали, розмовляли, а молодь ще й танцювала. І ми разом з ними відпочинем. Вашій увазі український танець «Сільські посиденьки»

Учитель. Надаємо слово групі «Літератори». Вони склали оповідання і вірші про наше село. Ященко Олексій склав твір про рідну вулицю. (Слайд № 24)

Я живу на вулиці, яка має назву Партизанська. Назвали її так не випадково. Адже в роки Великої Вітчизняної війни тут точилися бої за визволення мого рідного села. Допомагали радянській армії партизанський загін під командуванням Миколи Попудренка, які часто бували в авдіївських лісах і в селі Авдіївка. Авдіївці пам’ятають про ті страшні часи війни і встановили 4 памятники героям-визволителям. В тому числі і на розі лісу біля вулиці Партизанської.Минулого літа ми всім класом приходили до цієї могили, прибирали її і покладали квіти.

Зараз партизанська дуже гарна, охайна вулиця. Особливо красива вона навесні, коли зацвітають сади і тюльпани. Тоді вулиця стає неначе святкова, урочиста і запрошує до себе гостей.

Я хочу, щоб люди знали і шанували історію тих місць, де з дитинства ходили знайомими стежинками, рідними вулицями.

Краєзнавець. Старовинна назва вулиці Партизанської – Аксютівка. Вона названа ім’ям жінки-знахарки Оксани, або Аксюти, як її називали у селі. Мала Аксюта поетичну вдачу, неабиякий розум і талант у лікуванні та цілительстві. Авторитет її в селі був високим. Всі йшли до неї за допомогою і порадою. Кожен запрошував її стати хрещеною матір’ю, і жінка не відмовляла. Вона охоче вчила своїх хрещеників життєвої мудрості.

Крваєзнавець. (Слайд № 25) Народився Куліш Михайло Миколайович – депутат Державної Ради Республіки Татарстан, генеральний директор холдингової компанії «Транссервіс», кандидат економічних наук. Проживає в Набережних Чєлнах.

Учитель. Підведем підсумки вивчення вулиць Авдіївки і розглянемо хронологію виникнення вулиць і їх призначення. (Слайд № 26)

Учитель. А зараз знову надаємо слово групі «Літератори» і слухаємо вірші про наше село, які діти склали самі.

Вірш Вікторії Тібеж

***

Люблю я край свій дорогий,

Де листям ліс шумить зелений,

Струмок співає весняний,

Дорога йде у даль безмежну.

Поросла вишнями й жасмином,

Веде доріжка в школу рідну,

Вітає споришем під тином,

Пригорне ніжно у саду калину.

Вона навчить світами мандрувати,

Стрічати радість і журбу доріг.

Та завжди серце буде повертати

На мамин рідний батьківський поріг.

Вірш Савицької Дарини

***


Красива і рідна мамина хата

Тут причаїлась в моєму саду.

Пахне любисток , і рута, і м’ята –

Кращого щастя я не знайду.

Тут мої друзі на вулиці граються,

Кличуть мене погуляти разом.

Діти жартують, радіють, катаються.

Ось і шпаківню зробили гуртом.

Вулицю, хату свою не забуду

Де б не була я, в якому краю.

Матінці любій сестричкам і брату

Клятву таку назавжди я даю.Учитель. Чудові слова сказали ви, діти, про нашу рідну Авдіївку, рідні вулиці. Наше село справді найкраще у світі. Але чимало проблем існує у селі. Одна з них – чистота і естетична привабливість вулиць, яка залежить від нас, дорослих і дітей. Діти-екологи склали звернення до односельців, яке вирішили розпорвсюдити у людних місцях. Послухаємо його. (Слайд № 28)

Дорогі односельці!

Ми дуже любимо наше село Авдіївку і хочемо, щоб воно було найкращим, чистим і привабливим, таким, яке б, лише своїм виглядом, підтверджувало про те, що в селі живуть чудові господарі, роботящі і охайні люди.

Тож просимо Вас, дорогі авдіївці:


 • Не кидайте сміття у громадських місцях, користуйтеся урнами;

 • Не забруднюйте узбіччя доріг, лісосмуги;

 • Вивозьте сміття у спеціально відведені сміттєзвалища;

 • Насаджуйте дерева, кущі і багато квітів біля своїх осель.

 • Приймайте активну участь у суботниках, акціях по прибиранню території села.

Памятайте: буде чистий двір,

буде чиста вулиця,

буде чиста Україна!

Учні 4 класу Авдіївської ЗОШ 1 – 3 ступенів.

Заключне слово рідному селу:(Слайд № 29)

1. Живи, Авдіївко, живи для краси,

Для сили, для правди, для волі!

Шуми, Авдіївко, як рідні ліси,

Як вітер в широкому полі.2. Я – патріот села, а значить це багато,

Бо почалося це із перших днів життя,

Із перших кроків, з батьківської хати

І вулиці, що нас веде у майбуття.3. Із чистих вод, з криниці з журавлями

Та рушників у хаті на стіні.

Із щирої любові тата й мами,

Де завжди добре й затишно мені.4. Любов моя не згасне, не зітреться,

Бо народивсь в чарівнім я краю.

Тепло долонь і розуму, і серця

Авдіївці я милій віддаю!Учитель. Діти, любіть своє село і вивчайте його історію. Пам’ятайте, що Авдіївка- ваш рідний дім.


Каталог: Files -> downloads
downloads -> «Це склад книжок» так скептик говорив, «Це храм душі» естет йому відмовив, Тут джерело всіх радощів земних, І їх дарують нам без цінним словом…»
downloads -> Для вчителів зарубіжної літератури
downloads -> Методичні рекомендації щодо викладання світової літератури в загальноосвітніх навчальних закладах у 2013-2014 навчальному році // Зарубіжна літератури в школах України. 2013. №7-8
downloads -> Талант людини це божий дар
downloads -> Василь Стус постать,що єднає
downloads -> Антон павлович чехов
downloads -> Остап Вишня. Трагічна доля українського гумориста. Моя автобіографія
downloads -> Урок 1 т ема. Вступ. Роль художньої літератури у формуванні життєвих цінностей людини


Поділіться з Вашими друзьями:

Схожі:

Науково-пізнавальний проект «Вулиці мого села» iconСценарій виховного заходу «Моє село колиска мого дитинства»
Оформлення сцени: книжковий куток з краєзнавчою лутературою, стенд «Мандрівка Миньковеччиною» — фотопанорама села з висоти пташиного...
Науково-пізнавальний проект «Вулиці мого села» iconІсторія однієї вулиці: вулиця Максима Берлинського експрес довідка
Києві на Сирці вулиця, яка носить ім’я відомого «києвознавця» Максима Берлинського. Пролягає вона від вулиці Ризька до вулиці О....
Науково-пізнавальний проект «Вулиці мого села» iconКонкурс «Історія міст і сіл»
На сході Дніпропетровщини, за один кілометр від межі з Донецькою областю, розташований крайній населений пункт Межівського р-ну село...
Науково-пізнавальний проект «Вулиці мого села» iconЛютий десь скиглять пси в зав’южених дворах, Мороз гризе хрумтливо снігу цукор
«під ключ» котельні школи №117 по вулиці Передовій, «Молжитлобуду» по вулиці Кавалерійській, мжк «Зоряний», реконструювали котельні...
Науково-пізнавальний проект «Вулиці мого села» iconПісні мого серця
«Пісні мого серця», визначити і записати мотиви віршів, які будуть розглядатися на уроці, простежити особливості світобачення через...
Науково-пізнавальний проект «Вулиці мого села» iconТези науково-дослідницької роботи
Прізвища І прізвиська жителів села Новоолександрівка Нововоронцовського району Херсонської області
Науково-пізнавальний проект «Вулиці мого села» iconЦентралізована бібліотечна система Шевченківського району м. Києва Центральна районна бібліотека ім. Є. Плужника Інформаційно-бібліографічний відділ
Києві на Сирці вулиця, яка носить ім’я відомого «києвознавця» Максима Берлинського. Пролягає вона від вулиці Ризької до вулиці О....
Науково-пізнавальний проект «Вулиці мого села» iconФанфари І. «Мій рідний край – село моє» М. П. І К. М
Села, як І люди, мають свою біографію. І зараз ми поринемо в історію нашого села
Науково-пізнавальний проект «Вулиці мого села» iconІнформація про проект Назва проекту. «Стежками рідного краю» Виконавці проекту Учні Суходільської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Цільова аудиторія Учні школи, жителі села
Спонукати до пошукової діяльності, активного мислення школярів, стимулювати прагнення до відкриттів


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка