Обговорення законодавства 3Скачати 348,2 Kb.
Дата конвертації15.03.2018
Розмір348,2 Kb.АПАРАТ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

ІНФОРМАЦІЙНЕ УПРАВЛІННЯ

ВІДДІЛ ІНФОРМАЦІЙНО-БІБЛІОТЕЧНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ


№ 92

17 грудня 2014 року

Огляд регіональної преси

НАРОДНІ ДЕПУТАТИ В ОКРУГАХ 2

УПРОДОВЖ МІСЯЦЯ БІЙЦІ "ВОЛИНІ" МАЮТЬ ПОВЕРНУТИСЯ 2

Максим Карпінець, "Волинь", 13.12.2014 2

ОБГОВОРЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА 3

О РЕФОРМИРОВАНИИ НАЛОГОВОЙ СИСТЕМЫ 3

М. К. Вишневская, "Время", 16.12.2014, Харьковская обл. 3

ЕКОНОМІЧНЕ ТА СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНЕ ЖИТТЯ РЕГІОНІВ 4

ДОНОРЫ БЮДЖЕТА: НА ГРАНИ ИСТОЩЕНИЯ? 4

Андрей Трубачев, "Украина-центр", 16.12.2014, Кировоградская обл. 4

ЗАПОРОЖСКАЯ ОБЛАСТЬ ГОТОВА ОТПРАВЛЯТЬ ЛЮДЕЙ НА ФРОНТ 6

"Верже", 15.12.2014, Запорожская обл. 6

ОБГОВОРЮЮТЬСЯ СЕСІЙНІ ПИТАННЯ 7

"Зоря Полтавщини", 16.12.2014 7

УГОРЩИНА ПЛАНУЄ ВІДКРИТИ ТРИ ПУНКТИ ПРОПУСКУ Й ЗБУДУВАТИ АВТОБАН ДО КОРДОНУ З УКРАЇНОЮ 9

"Rionews", 16.12.2014, Закарпатська обл. 9

ШКОЛИ З ЧЕРКАЩИНИ ВИГРАЛИ ПРЕСТИЖНИЙ МІЖНАРОДНИЙ ПРОЕКТ ЄВРОСОЮЗУ 11

Ірина Мельник, "Прес-Центр", 16.12.2014, Черкаська обл. 11

"У МІСТІ РОЗІКРАЛИ ВСЕ ЩО МОЖНА. ТЕПЕР ВЗЯЛИСЯ ЗА ОПОРИ ЛІХТАРІВ" 12

Марія Доротич, "Високий замок", 14.12.2014, Львівська обл. 12

ТЕСТУВАЛИ ВИКОНАННЯ ОБІЦЯНОК 12

Олена Нечипуренко, "Новий день", 12.12.2014, Херсонська обл. 12

ТОЧКИ ЗОРУ 14

КАК РЕШИТЬ ПРОБЛЕМУ УГЛЯ? 14

Юрий Корольчук, "Вечерняя Одесса", 16.12.2014 14

ДАВЛЕНИЕ ПОРОДЫ 15

Дмитрий Рясной, "Комментарии:Донбасс", 15.12.2014, Луганская обл. 15НАРОДНІ ДЕПУТАТИ В ОКРУГАХ
УПРОДОВЖ МІСЯЦЯ БІЙЦІ "ВОЛИНІ" МАЮТЬ ПОВЕРНУТИСЯ

Максим Карпінець, "Волинь", 13.12.2014

Народні депутати Ігор Єремеєв та Степан Івахів уже давно опікуються Першим територіальним батальйоном "Волинь".

Днями в Києві ухвалено рішення про ротацію Першого територіального батальйону

Народні депутати Ігор Єремеєв та Степан Івахів уже давно опікуються Першим територіальним батальйоном "Волинь". Нещодавно в рамках виконання програми "Збережи життя солдату", яку зініціювали ще на початку бойових дій на Сході, вони їздили до бійців під Дебальцеве. Доставили партію вартісних тепловізорів та нічних біноклів, ліки, теплий військовий одяг, приціли для снайперів і ще багато чого. Крім того, днями Ігор Єремеєв передав батальйону автомобіль "RangeRover".

А минулого понеділка, 8 грудня, волинські нардепи Ігор Єремеєв і Степан Івахів зустрічали в Києві вже представників родин бійців тербатальйону. Як відомо, Ігор Єремеєв тиждень тому у Волинській ОДА пообіцяв їм організувати зустріч із вищим керівництвом країни і слова свого дотримав. Головне питання, яке порушували родичі військових, - негайна ротація батальйону. Бійці вже понад 77 днів перебувають на першій лінії оборони під Дебальцевим: виснажені і втомлені, без відпусток чи хоча б короткого відпочинку, під постійними шаленими обстрілами вражої артилерії.

Розмова зі спікером Верховної Ради (на фото) Володимиром Гройсманом, а також виконувачем обов'язків командувача Сухопутних військ Юрієм Борискіним, його заступником Євгеном Коваленком, заступником начальника з тилу Володимиром Гулевичем, начальником управління тероборони Ігорем Косяком була конструктивною і відвертою, як то кажуть, не для преси. На початку зустрічі Володимир Гройсман заявив, що готовий зробити все від нього залежне, а представники Міноборони запевнили, що з 15 грудня по 20 січня проведуть ротацію. Наразі вже активно оснащується і формується батальйон, який замінить "Волинь" на передовій. Ігор Єремеєв теж був категоричним: "Майте на увазі, ми не дамо вам можливості не виконати рішення про ротацію. Хлопці вже на межі".

Детально обговорювали і матеріальне забезпечення тербатальйонів, що на значно нижчому рівні, ніж, наприклад, підрозділів Нацгвардії. Ігор Єремеєв та Степан Івахів разом із волонтерами не раз уже відвозили до тербату "Волинь" великі партії допомоги і розкритикували рівень його забезпечення. "Коли чуємо рапорти чиновників про стовідсоткове забезпечення військових, то здається, що живемо з ними у паралельних реальностях. Адже, приїжджаючи на передову, бачимо, що у хлопців немає елементарного - теплого одягу та зимових берців. У тому ж батальйоні "Волинь" техніку ремонтує доброволець!" - не приховує обурення Степан Івахів. Судячи з коментарів депутатів вже після зустрічі, їх почули представники Міноборони, які пообіцяли змінити ситуацію із забезпеченням територіальних батальйонів.

Щодо питання статусу учасників АТО, то керівники Міноборони зазначили, що, згідно з постановою уряду, бійцям територіальних батальйонів цей статус надаватимуть. А народні депутати запевнили, що зі свого боку терміново розроблять законопроект про спрощення цієї процедури.

Уже найближчим часом народні обранці повезуть на передову чергову партію допомоги.http://www.volyn.com.ua/?rub=4&article=0&arch=1764

ОБГОВОРЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА
О РЕФОРМИРОВАНИИ НАЛОГОВОЙ СИСТЕМЫ

М. К. Вишневская, "Время", 16.12.2014, Харьковская обл.

"Ассоциация налогоплательщиков Украины" совместно с налоговиками, крупными предприятиями провела "круглый стол" по данному вопросу.

Деятельность общественной организации "Ассоциация налогоплательщиков Украины" в Харьковской области направлена на обеспечение законных прав и интересов налогоплательщиков, повышение социального престижа налогоплательщика.

Чтобы общественность знала свои лучшие предприятия, их руководителей, которые вносят значительный вклад в формирование доходной части как государственного, так и местных бюджетов, ежегодно ассоциацией совместно с областной администрацией проводится рейтинг "Добросовестные налогоплательщики".

Поддерживая намерения новой украинской власти по восстановлению доверия граждан и бизнеса, искоренению коррупции, созданию благоприятного налогового климата, реформированию фискальных органов, ассоциация считает, что давление на бизнес продолжается.

Применяются старые методы: уплаты налогов наперед, несвоевременного возмещения отрицательного значения налога на добавленную стоимость, отказ в приеме убыточной налоговой отчетности, признание договоров "ничтожными", доведение нереальных показателей налоговой нагрузки и тому подобное.

В представленном на рассмотрение Верховной Рады Украины проекте Закона Украины "О внесении изменений в Налоговый кодекс и некоторые другие законы Украины (относительно налоговой реформы, регистрационный №5079 от 15.0914) не учтены предложения общественности, в том числе ассоциации по снижению налогового давления на налогоплательщиков, реального сокращения количества налогов и упрощение их администрирования

Предложенное формальное объединение нескольких видов налогов под одним названием, но с разными базами налогообложения, не только будет способствовать упрощению, а, наоборот, способствовать усложнению их администрирования.

Предусмотрено увеличение ставок налога на землю, акциза, рентной уплаты.

Согласно оценкам экспертов, прогрессивное налогообложение депозитных процентов может увеличить отток денег из банковской системы, которая и так уже в затруднительном положении.

Нагрузка на убыточные предприятия в части уплаты авансовых взносов приведет к отвлечению средств и без того неприбыльного бизнеса.

Очень большой резонанс вызвали изменения, предусматривающие введение с 1 января 2015 года новой системы электронного администрирования налога на добавленную стоимость. Оборотные средства изымаются у предприятия и замораживаются на отдельных счетах. Автоматическое возмещение отрицательного значения налога не будет способствовать развитию бизнеса, поскольку, условиям для такого возмещения могут не соответствовать даже стабильно работающие предприятия.

До сих пор не разработан порядок зачисления сумм на счета и целый ряд проблем, связанных с этим.

Ассоциацией совместно с налоговиками, крупными предприятиями проведен "круглый стол" по данному вопросу. Мнение специалистов было единое:

- изменения в части электронного администрирования налога на добавленную стоимость кардинально изменят существующий порядок и это может привести к ухудшению финансового состояния предприятий и показателей экономики в целом по Украине.

Ассоциация налогоплательщиков в Харьковской области также обеспокоена существующим законодательством по формированию как доходной, так и расходной части местных бюджетов.

В доходной части бюджета области только 30% налогов, а остальное - за счет субвенций и субсидий из государственного бюджета. Такое положение приводит к финансовой несостоятельности и коррупции.

Вне поля зрения Министерства финансов Украины, облгосадминистрации и облсовета - средства, которые зачисляются в фонд занятости населения, особенно их использование. За год эта сумма достигает 300 млн. грн.

Председатель Совета ТО ВОО АНУ в Харьковской области, председатель Комитета по вопросам бюджета и налоговой политики общественного совета при облгосадминистрации

http://timeua.info/161214/88536.html

ЕКОНОМІЧНЕ ТА СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНЕ ЖИТТЯ РЕГІОНІВ
ДОНОРЫ БЮДЖЕТА: НА ГРАНИ ИСТОЩЕНИЯ?

Андрей Трубачев, "Украина-центр", 16.12.2014, Кировоградская обл.

Крупная промышленность Кировоградщины, как и экономика в целом, переживает не лучшие времена.

Дела идут у кого чуть лучше, у кого чуть хуже, но общая тенденция - неутешительная. А широко объявленное "одностороннее открытие" европейских границ для украинских товаров не только не стало панацеей, но и вообще, похоже, существует только в ободряющих заявлениях чиновников.

О том, как в действительности обстоят сегодня дела у наших предприятий, благодаря которым у кировоградцев и жителей области по-прежнему есть работа, а в бюджеты, пенсионный и другие фонды продолжают поступать хоть какие-то деньги, мы поговорили с их руководителями.

Как по маслу?

Ситуация у одного из крупнейших налогоплательщиков и работодателей региона, промышленной группы "Креатив" - не намного лучше, но и не хуже, чем у остальных, утверждает ее генеральный директор Максим Березкин. По его словам, объемы производства не упали, но и существенно не выросли, оставшись на уровне прошлогодних, а вот с точки зрения доступности кредитных ресурсов для реализации новых проектов - все весьма печально. То есть развитие и рост пока приостановлены.

- Иностранные банки деятельность по кредитованию украинского бизнеса свернули еще с лета. Нашим сейчас не до того, они заняты тем, что зарабатывают деньги на скачках курса гривни, - уверен руководитель.

Что же до поставок на рынки Европы, то группа "Креатив" действительно начала отгрузки подсолнечного масла, маргаринов и майонезов в Грецию, Чехию, Польшу. Объем поставок в страны ЕС на сегодня составляет около 10 млн грн. в месяц. Правда, происходят они не потому, что что-то было подписано в верхах, а потому, что компания и так к этому шла, самостоятельно проводя работу по европейской сертификации своей продукции. С точки зрения разрешительных моментов ничего на самом деле не изменилось, а заявленное сближение с ЕС сыграло роль разве что в том плане, что иностранцы сами заинтересовались товарами из Украины, считает Максим Березкин. Однако более-менее стабильная ситуация, по его мнению, сохраняется в пищевой промышленности только потому, что спрос на ее продукцию есть всегда.В ожидании реформ

С этим утверждением готов поспорить Андрей Райкович (мясокомбинат "Ятрань"). По его словам, на предприятии наблюдается спад объемов производства, и тому есть целый ряд объективных причин.

- Закрыты целые регионы, где мы продавали свою продукцию, - Донецкая, Луганская области, Крым. Плюс инфляция - закупочные цены на сырье привязаны к доллару и поднялись за этот год процентов на 60%. Люди зарабатывают меньше, экономят, меньше покупают и переходят на более дешевые продукты. К тому же при отсутствии банковских кредитов магазины, супермаркеты по 60 дней не платят за поставленные товары - происходит вымывание оборотных средств, - перечисляет проблемы руководитель.

Тем не менее, на предприятии выплачивается зарплата, проводятся поиск новых региональных рынков сбыта, расширение собственной торговой сети - фирменные киоски "Ятрань" должны вскоре начать появляться в селах, где население составляет хотя бы 300-400 человек. Конкретных шагов по улучшению ситуации Райкович ожидает от свежеизбранных парламентариев и сформированного ими недавно правительства. В частности, по его мнению, срочно необходим закон о внутренней торговле, который установит четкие правила экономических взаимоотношений в стране, и другие реформы, в частности связанные с ввозными пошлинами.

А вот особых надежд на заграницу гендиректор не возлагает, в Европу "Ятрань" ничего поставлять не начала. Во-первых, потому, что колбасные изделия традиционно являются продуктом для региональных рынков, за исключением отдельных элитных марок вроде испанского "Хамона". Во-вторых, по словам Райковича, рынки Европы если и "открылись", то далеко не для всех.

- Еврокомиссары осматривали только 4 молочных комбината, которым дали возможность экспортировать в ЕС, также право поставлять в Европу получили некоторые производители мяса птицы. Мы такого права не имеем. Есть целый ряд нерешенных административных вопросов, начиная с паспортизации животных, - поясняет руководитель.

Более того, сегодня комбинат сам закупает в Германии часть сырья, поскольку в Украине существует элементарный дефицит мяса - отечественное животноводство в упадке. При этом предприятие платит 10-12% ввозной пошлины. Да и в целом себестоимость мясного сырья в Украине выше, чем в Европе, где прозрачное и конкурентное ценообразование обеспечивается за счет работы сырьевых бирж, которые у нас не существуют как класс. Сам собой напрашивается вывод, что продукция наших мясокомбинатов в любом случае просто "не потянет" конкуренцию с европейскими производителями.

Мирные машины

Кировоградское машиностроение, вопреки отдельным истерическим выкрикам с мест, "умирать" пока не спешит. Так, по словам Евгения Бахмача, председателя набсовета ПАО "НПП Радий", производящего системы безопасности для атомных электростанций, предприятие работает в нормальном режиме, в том числе и на европейских рынках. Но не потому, что кто-то что-то "открыл", а потому, что и так сотрудничает с Европой не первый год. Тяжелее ситуация в другом, связанном с Бахмачем, бизнесе - производстве гранита и стройматериалов, это связано с повсеместным сокращением собственно строительства, чувствительного к проблемам в банковском секторе (отсутствие или дороговизна кредитных ресурсов) и снижению покупательной способности населения.

Председатель наблюдательных советов группы "Гидросила" и завода "Червона зірка" Павел Штуман прямо связывает трудности в работе экспортно-ориентированных предприятий с ситуацией в стране.

- Нестабильность становится причиной спада уже в среднесрочном периоде. Сегодня наши партнеры со всего мира ищут альтернативные источники поставок. Западные бизнесмены не интересуются политикой, но всегда оценивают риски. Они привыкли работать со стабильными экономиками, которыми не могут считать государства, где идет война. В этом году наши западные партнеры к нам практически не приезжали, - говорит Штутман.

Со своей стороны, кировоградские машиностроители прилагают усилия для того, чтобы диверсифицировать рынки сбыта. Благодаря этой работе, в частности, мероприятиям по повышению энергосбережения на заводах и другим мерам "подтягивания" экономики предприятий (дающих результат в снижении себестоимости машин), освоению новых продуктов и… девальвации гривни, у "Червоной зірки" есть небольшой рост реализации, в первую очередь на внутреннем рынке Украины. Из-за обесценивания гривни импорт дорожает, и отечественные аграрии больше покупают отечественной же техники.

У предприятий группы "Гидросила" ситуация сложнее - производство сельскохозяйственной техники, комплектующими для которой являются выпускаемые ими гидроагрегаты, сокращается во всем мире, в том числе в ЕС и США на десятки процентов. На российском рынке, который долгие годы был одним из основных для группы, стараются больше покупать российские же комплектующие, поэтому у украинской части "Гидросилы" есть небольшое падение, а у российского предприятия, принадлежащего группе, - небольшой рост.

Инвестпроекты, предусматривавшиеся государственной программой активизации экономической деятельности на 2013-2014 годы, на предприятиях реализовали или заканчивают работы по ним, но без государственной помощи по компенсации кредитных ставок и т.п. Дальнейшую инвестиционную деятельность, развитие машиностроители пока сворачивают так же, как и пищевики, и по тем же причинам.

- Мы знаем, что в кризис нужно работать больше, и с 2008 года, по большому счету, живем по этому правилу. Надеемся, что будет улучшение, что политические элиты пойдут на взаимные уступки, что будет меньше милитаристских заявлений. В том, чтобы ситуация в стране урегулировалась, мне кажется, должны быть заинтересованы все без исключения патриотические силы, - считает Штутман.Толчок к росту

В том, что кризис - не повод заламывать руки, уверен и Андрей Бродский, генеральный директор компании "Велта", разрабатывающей месторождение ильменита (титановой руды) в Новомиргородском районе Кировоградской области. По его словам, на работу предприятия, где заняты около 400 человек, сегодня в большей мере влия­ют внешние факторы, такие, как общее падение на мировых рынках титанового сырья, чем внутренняя нестабильность.

- Внутренние факторы на сегодня преодолимы. Веерные отключения электроэнергии в стране не критичны для ГОКа, но неприятны, так как мы вынуждены корректировать график работы предприятия. Негативно отражаются перебои в работе железной дороги, особенно при отправке потребителям на восток Украины. Да, ситуация в стране и на внешних рынках вносит значительные коррективы в работу компании, но мы не намерены останавливаться, любой кризис дает толчок к росту, - уверен Бродский.

http://uc.kr.ua/donory/

ЗАПОРОЖСКАЯ ОБЛАСТЬ ГОТОВА ОТПРАВЛЯТЬ ЛЮДЕЙ НА ФРОНТ

"Верже", 15.12.2014, Запорожская обл.

Об этом передаёт заместитель военкома области Михаил Логвинов.

В Запорожской области военные комиссариаты проводят подготовительные работы, которые должны обеспечить ротацию военных кадров в рамках четвёртой волны мобилизации. Об этом передаёт заместитель военкома области Михаил Логвинов.

По словам чиновника, в рамках подготовки к ротации кадров в зоне проведения АТО военкомат формирует списки потенциальных призывников, проводит учёт военнообязанных, не достигших 60 лет, а также создаёт базу для демобилизации тех, кто был призван на службу ещё во время первой волны. По приблизительным подсчётам, демобилизация может коснуться около 2 тыс. военных, которые находятся на службе ещё с марта-апреля текущего года.

Как отмечает Логвинов, подготовка идёт, и Запорожская область сможет успешно справиться с очередными задачами уже четвёртой мобилизации. Осталось только дождаться соответствующего Указа Президента.

Напомним, ранее в стране заговорили о четвёртой волне мобилизации, которая должна стартовать уже с 15 декабря. При этом, некоторые источники заявляли, что под четвёртой волной следует понимать полную мобилизацию населения. Однако, как показывает комментарий представителя областного военкомата, данные мероприятия предназначены лишь для частичной ротации ранее призванных военных.

ОБГОВОРЮЮТЬСЯ СЕСІЙНІ ПИТАННЯ

"Зоря Полтавщини", 16.12.2014

Найактивніше дискутували про виконання Комплексної програми сприяння розвитку громадянського суспільства та інформаційної сфери області на 2013-2015 роки.

Хто володіє інформацією, той володіє світом - саме на цьому голова обласної ради Петро Ворона, який прибув із зони АТО в десятиденну відпустку, акцентував увагу учасників засідання постійної комісії з питань регламенту, депутатської діяльності та інформаційної сфери. Зібрання провів голова комісії Микола Ганнущенко. Найактивніше його учасники дискутували про виконання Комплексної програми сприяння розвитку громадянського суспільства та інформаційної сфери області на 2013-2015 роки, а також основні напрямки інформування громадськості про діяльність органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування.

Тези Петра Ворони щодо нагальності у фронтових реаліях сьогодення інтенсивного наповнення національного та місцевих інформпросторів патріотичним, державницьким та контрпропагандистським контентом на чіткій договірній основі із ЗМІ, у першу чергу - комунальними, найтиражнішими, разом із депутатами обласної ради Валентиною Петровою, Володимиром Козубом, Миколою Перепелицею, Ігорем Супруненком підтримали і розвинули генеральний директор ОДТРК "Лтава" Євген Лопушинський, головний редактор обласної газети "Село полтавське" Лариса Коба, заступник головного редактора Всеукраїнської громадсько-політичної газети "Зоря Полтавщини" Віктор Кікоть. Член комісії Михайло Стеценко наголосив на потребі сміливішого висвітлення критики на адресу влади, думок пересічних громадян, депутатів від різних політичних сил. Представник громадськості Володимир Дащенко наголосив на доцільності утримання від оприлюднення названих, у тому числі офіційних, матеріалів у рекламних, розважальних виданнях.

Депутати конкретизували напрями, за якими департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації має вдосконалювати профільну діяльність. Це, зокрема, - надання вичерпної інформації громадянам про роботу владних і самоврядних органів через ЗМІ, залучення широких кіл громадськості до процесів розробки, обговорення, ухвалення та реалізації управлінських рішень. Депутати розглянули інші питання.

***

Постійна комісія з питань паливно-енергетичного комплексу та використання надр розглянула профільні питання, внесені до проекту порядку денного двадцять п'ятої сесії обласної ради. У засіданні, яке вів голова комісії Олександр Залужний, взяли участь голова обласної ради Петро Ворона, перший заступник голови обласної ради Володимир Марченко, представники ОДА та громадських організацій. Депутати проаналізували матеріали щодо погодження отримання підприємствами без проведення аукціонів спеціальних дозволів на геологічне вивчення, у тому числі дослідно-промислову розробку ділянок родовищ підземних мінеральних та питних вод; нафтогазоносних надр; родовища піску.Представники видобувних підприємств розповіли про діяльність своїх підприємств, участь у розбудові соціальної інфраструктури територій. Враховуючи висновки департаменту з питань нафтогазового комплексу, промисловості, екології та природних ресурсів ОДА, виконання договірних зобов'язань підприємств на фінансування соціальних програм, відповідні проекти рішень було погоджено та рекомендовано внести на розгляд сесії обласної ради.

На пропозицію Олександра Залужного, блок питань щодо надання погодження Державній службі геології та надр України на продаж спеціального дозволу на геологічне вивчення, у тому числі дослідно-промислову розробку родовищ нафти, газу природного, конденсату на території області, комісія рекомендувала зняти з розгляду сесією, зважаючи на непрозорість процедури проведення аукціонів. Ряд питань про погодження отримання подібного дозволу ПАТ "Укргазвидобування" комісія рекомендувала винести на розгляд президії обласної ради після доопрацювання.

Депутати також розглянули лист головного управління Державної фіскальної служби у Полтавській області щодо ініціювання обласною радою зупинки терміну дії спеціальних дозволів на користування надрами на території Полтавської області, наданих публічному акціонерному товариству "Укрнафта". За інформацією управління ДФС, протягом серпня-жовтня поточного року ПАТ "Укрнафта" не виконує свої податкові зобов'язання з плати за користування надрами для видобування нафти, природного газу та газового конденсату. Комісія рекомендувала заслухати керівника ПАТ "Укрнафта" на засіданні президії обласної ради щодо вирішення даних проблем. Було розглянуто ряд інших питань.

***


У засіданні постійної комісії з питань охорони здоров'я, яке провів голова комісії Михайло Виноград, взяли участь заступник голови обласної ради Володимир Микійчук, керівники підрозділів органів влади, представники громадськості. Заступник директора департаменту економічного розвитку облдержадміністрації Олена Шишкова представила проекти Стратегії розвитку Полтавської області на період до 2020 року та Програми економічного і соціального розвитку Полтавської області на 2015 рік. Після обговорення комісія ухвалила підтримати відповідні проекти сесійних рішень. Про проект обласної Програми забезпечення санітарним автотранспортом закладів і установ охорони здоров'я області на 2015- 2017 роки, розроблений за ініціативою профільної комісії обласної ради, доповів директор департаменту охорони здоров'я ОДА Віктор Лисак. Передбачається придбати нові санітарні автомобілі за консолідовані кошти обласного, міських та районних бюджетів. Орієнтований обсяг фінансування з обласного бюджету - 92 мільйони 720 тисяч гривень. Проект даної програми комісія схвалила та рекомендувала внести на розгляд бюджетної сесії обласної ради в установленому порядку.

Депутати заслухали та взяли до відома інформацію про діяльність благодійної організації "Лікарняна каса Полтавщини" у 2014 році. Констатувалося, що за 9 місяців 2014 року надано допомогу на лікування та обстеження в стаціонарних та амбулаторних умовах 9860 особам. Виконавчий директор організації Віталій Шевченко та депутат обласної ради Леонід Куроєдов, один із засновників організації, відповіли на запитання представників громадських організацій.

***

Під головуванням Тетяни Корост пройшло засідання постійної комісії з питань екології та раціонального природокористування, в якому взяли участь перший заступник голови обласної ради Володимир Марченко, заступник голови облради Володимир Микійчук, заступник голови облдержадміністрації Роман Товстий, керівники структурних підрозділів, члени Громадської ради при обласній раді. Депутати розглянули та прийняли до відома питання про використання коштів фонду охорони навколишнього природного середовища області на фінансування природоохоронних заходів у 2014 році.Комісія заслухала інформацію управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи ОДА про хід виконання робіт з утилізації заборонених до використання хімічних засобів захисту рослин. Як зазначив начальник управління Віктор Стеблянко, залишилось утилізувати 160 тонн отрутохімікатів у шести районах області. Ці роботи будуть продовжені у 2015 році. На це передбачено з обласного бюджету 3 мільйони гривень.

У ході засідання депутати також розглянули питання про хід виконання регіональної цільової Програми розвитку водного господарства та екологічного оздоровлення басейну річки Дніпро у Полтавській області на період до 2021 року. Члени комісії, представники громадськості піддали гострій критиці рівень підготовки і виконання цієї Програми та рекомендували ОДА підготувати у 2015 році проект нового документа щодо розвитку водного господарства.

***

Засідання постійної комісії з питань житлово-комунального господарства провів її голова Степан Бульба. У роботі зібрання взяли участь перший заступник голови облради Володимир Марченко, заступник голови облради Володимир Микійчук, виконуючий обов'язки голови облдержадміністрації Олег Пругло, керівники структурних підрозділів, представники органів місцевого самоврядування, комунальних підприємств, громадських організацій.Депутати розглянули звернення до комісії. Голова правління ОСББ "Лисенка-64" Антоніна Фоменко від імені членів ОСББ звернулася з проханням сприяти збільшенню напруги електроструму в житловому будинку, який опалюється електрикою. Комісія ухвалила рекомендувати керівництву ПАТ "Полтаваобленерго" розглянути можливість вирішення проблеми, Полтавській міській раді - розглянути питання відновлення запроектованої системи теплопостачання будинку. Звернення КП "Полтававодоканал" щодо підтримки фінансування систем водопостачання та водовідведення, яке оприлюднив генеральний директор підприємства Олег Кретович, комісія взяла до відома. На пропозицію Володимира Марченка департаменту житлово-комунального господарства ОДА рекомендовано вивчити дане питання та внести пропозиції обласній раді. Володимир Микійчук порушив проблему передачі системи водопостачання села Петрівці Миргородського району до КП "Миргородводоканал". Депутати розглянули та підтримали проекти рішень, внесених на чергову сесію обласної ради.

Прес-служба обласної ради

http://www.zorya.poltava.ua/?p=14932

УГОРЩИНА ПЛАНУЄ ВІДКРИТИ ТРИ ПУНКТИ ПРОПУСКУ Й ЗБУДУВАТИ АВТОБАН ДО КОРДОНУ З УКРАЇНОЮ

"Rionews", 16.12.2014, Закарпатська обл.

Представники Угорщини інформували, що цьогоріч фахівцями координаційного центру розвитку транспортних сполучень проведена величезна робота.

Сьогодні у рамках робочого візиту на Закарпаття начальник управління розвитку прикордонної економіки Міністерства зовнішньої економіки та закордонних справ Угорщини Петер Кішш-Парціу та міністерський комісар Стратегії Дунайського регіону Йоо Іштван зустрілися з керівництвом області.

Сторони обговорили питання розбудови нових пунктів пропуску на угорсько-українській ділянці кордону, яка становить 137 км, де межують Закарпаття та Саболч-Сатмар-Березька область Угорщини. Представники Угорщини інформували, що цьогоріч фахівцями координаційного центру розвитку транспортних сполучень проведена величезна робота: від загального техніко-економічного обґрунтування, вибору транспортних сполучень (зв'язків) для подальшого проектування на основі списку пріоритетів до проекту план дій. Проаналізовано вплив того, як нова транспортна мережа вплине на сучасний транспортний рух у регіоні.

Начальник управління розвитку прикордонної економіки Міністерства зовнішньої економіки та закордонних справ Угорщини Петер Кішш-Парціу повідомив, що на сьогодні угорською стороною проведено загальний аналіз 23 можливих пунктів перетину кордону поруч із наявними. А восени - детальний аналіз обраних точок перетину. Також проведено опитування громад, зйомки транспортного сполучення, узгоджено результати з службами охорони довкілля, природи і вод, на часі - затвердження проекту плану дій на 1 квартал 2015 року. Загалом на міжурядовому рівні вже домовлено про відкриття трьох нових пунктів пропуску. Окрім пункту пропуску поблизу Великої Паладі, їх заплановано відкрити поблизу сіл Бадалово та Саловка.

До прикладу, перетин кордону Нодьгодош - Велика Паладь. Тут з угорської сторони вже зведено дорогу між населеним пунктом Нодьгодош та державним кордоном з шириною твердого покриття 5,50 м та загальною шириною 7,50 м, а також завершено реконструкцію моста. Усі підготовчі роботи по КПП, а також повну розбудову на угорській стороні взяла на себе Угорщина. Тут буде функціонувати спільна система огляду. З української сторони потрібно звести дорогу протяжністю 9 кілометрів. Угорці вважають, що проект можливо співфінансувати коштом фондів ЄС.

Іштван Йоо також повідомив, що Угорщина розробила національну стратегію розвитку транспортного сполучення. На проект виділятимуть кошти з фондів ЄС. Велика увага надається транскордонній співпраці, розвитку прилеглої до кордону інфраструктури. "Тому ми звернули увагу при розробці стратегії на інтереси країн, які межують з Угорщиною", - зазначив комісар.

Представники угорського міністерства повідомили про наміри Угорщини звести автобан до Загоні та до Берегшурані, реконструювати пункт пропуску "Берегшурань-Лужанка".

Василь Губаль як позитив відзначив, що зустрічі з угорськими партнерами відбуваються доволі часто. І це свідчить про те, що співпраця стає динамічнішою. Голова ОДА констатував, що в нинішній непростій ситуації українська сторона розраховує на підтримку від угорців. "Наразі бюджет на 2015 рік ще не затверджено. Але ми бачимо реальний стан справ у фінансовій галузі, і він не є втішним. Велика частка з бюджету йде на фінансування оборони країни. Так, ми виділили з обласного бюджету 20 млн. гривень на підтримку військових. Якщо агресію буде зупинено, звісно ж буде йти мова й і про нові проекти. Ми розраховуємо на інвестиційні проекти, на проекти з фондів ЄС, будемо шукати резерви. Наше бажання, щоб ці проекти мали продовження на закарпатській землі", - зазначив керівник краю.

Володимир Чубірко подякував угорським гостям за швидку реакцію на ті пропозиції, які були озвучені в ході нещодавньої зустрічі з Держесекретарем МЗС Угорщини Модьором Левенте. "Якщо швидше знайдемо спільну точки дотику, скоріше реалізуємо проекти. Ми готові реалізувати нові плани і втілити їх в життя. У вас більший досвід роботи з ЄС, тому ми щиро сподіваємося на вашу підтримку у наших спільних проектах, на їх лобіювання у Брюселі", - повідомив керівник ради.

За словами Володимира Чубірка, Україна та Закарпаття, зокрема зацікавлені у поглибленні взаємовигідного співробітництва. Тим більше, що створення нових пунктів пропуску на угорсько-українській ділянці кордону

пожвавить економічний розвиток прикордонних регіонів, підсилить підприємницьку активність громад, зумовить створення нових робочих місць, підніме депресивні території. Однак є ряд проблем з боку української сторони, над усуненням яких треба ще працювати, у тому числі й фінансові,що зумовлені війною на Сході. "Тому можливість розробити новий грантовий проект, який дасть можливість покращити прикордонну інфраструктуру є найбільш прийнятною. В цьому нас підтримують й партнери з прикордонних регіонів Угорщини", - зазначає керівник ради.

На зустрічі голова облради просив сприяння у запуску автобусного сполучення Берегово-Вашарошнамень-Ніредьгаза та Ужгород-Кішварда-Ніредьгаза. Керівництво Закарпаття вже звернулося з відповідною пропозицією до мінінфраструктури. Угорська сторона повідомила, що це питання буде розглянуто ними вже цього тижня.

В ході зустрічі було домовлено, що протягом двох днів будуть напрацьовані пропозиції для угорської сторони щодо спільних проектів. Також представники Угорщини планують оглянути ділянки кордону, де заплановано відкрити нові пункти пропуску

Прес-служба облради

http://www.rionews.com.ua/mixed/events/now/n14349133245

ШКОЛИ З ЧЕРКАЩИНИ ВИГРАЛИ ПРЕСТИЖНИЙ МІЖНАРОДНИЙ ПРОЕКТ ЄВРОСОЮЗУ

Ірина Мельник, "Прес-Центр", 16.12.2014, Черкаська обл.

100 українських шкіл з 22 грудня розпочнуть співпрацю із фундацією Central Europeen Academy Studies and Certification.

Серед них чотири школи з Черкащини: Перша міська гімназія, СШ №28, гімназія №9 та Смілянський природничо-математичний ліцей.

Фундація Central European Academy Studies and Certifications, Польща, у співпраці з Національною мережею трансферу технологій МОН України та за інформаційної підтримки Європейського Центру ім. Роберта Шумана і Мережі пунктів Європейської Інформації Europe Direct оголосили місяць тому конкурсний відбір середніх навчальних закладів України для участі у проекті Відкрита Польща. Тривалість проекту - 2014-2020 роки.

У рамках конкурсу цього проекту з 520 зареєстрованих претендентів міжнародною комісією було обрано 100 шкіл, котрі з 22 грудня 2014 року розпочнуть співпрацю із фундацією Central Europeen Academy Studies and Certification.

Серед фіналістів є чотири школи з Черкащини: Перша міська гімназія, СШ №28, гімназія №9 та Смілянський природничо-математичний ліцей.

У рамках проекту буде реалізовано

для учнів та випускників:

- Інтеграційні та розвивальні табори.

- Лінгвістичні й тренінгові клуби.

- Літні та зимові мовні школи.

- Сертифікація в Україні - проведення іспиту й підготовка документа, який підтверджує знання іноземної мови та визнається навчальними закладами, роботодавцями й іншими організаціями в різних країнах світу.

- Профорієнтація та профконсультація в умовах сучасного ринку праці.

- Олімпіади і конкурси.

- Освітні ознайомчі візити до європейських вишів.

- Зустрічі з батьками та інформування про соціальні програми.

для персоналу школи:

- Додаткове навчання, стажування.

- Інтернет-лекторії.

- Сертифіковані курси підвищення кваліфікації.

- Виїзди до партнерських університетів.

- Можливість участі у фінансованих ЄС проектах.

- Пріоритет участі в проектах CEASC.

- Участь у щорічних конференціях у сфері освіти, науки та інновацій.

- Інформування про соціальні програми та гранти, доступні українським освітянам.

- Інформаційна підтримка в написанні проектів.

- Участь в освітніх конкурсахhttp://www.pres-centr.ck.ua/person/46326/

"У МІСТІ РОЗІКРАЛИ ВСЕ ЩО МОЖНА. ТЕПЕР ВЗЯЛИСЯ ЗА ОПОРИ ЛІХТАРІВ"

Марія Доротич, "Високий замок", 14.12.2014, Львівська обл.

З проспекту Свободи зняли столітні опори ліхтарів - на реставрацію.

Деякі львів'яни бояться, що на місце опори не повернуться...

Проспект Свободи залишився без опор вуличного освітлення. Комунальники демонтували на головній вулиці міста столітні опори ліхтарів. Експерти кажуть, що вони мають історичну цінність, таких у Європі збереглося обмаль. Опори мають оригінальну оздобу, яка вписується в архітектурне середовище центру Львова. Містяни забили на сполох, бо вважають, що хтось хоче нажитися на ліхтарях. Побоюються, щоб на їх місці не встановили копії. Львів'яни припускають, що однією з причин демонтажу є прокладення мережі для продовження тролейбусного маршруту №13.

До редакції "ВЗ" зателефонував обурений 60-річний львів'янин Остап Следкевич: "У місті розікрали усе, що тільки можна, тепер взялися за металеві опори ліхтарів. Люди повинні це зупинити. Куди дивиться міліція, міська рада? Ліхтарі - окраса центру, додають старовинному місту шарму. У Європі такі речі реставрують, зберігають для містян і туристів, а у нас знищують".

Як пояснила "ВЗ" начальник управління охорони історичного середовища Львівської міської ради Лілія Онищенко, опори ліхтарів демонтували для того, щоб відреставрувати і повернути на місце. Запитую чиновницю, чи можливий негативний сценарій, коли оригінали тишком-нишком продадуть, а на проспект Свободи повернуть професійно виготовлені копії... "У нас можливо все! - не приховує Лілія Онищенко. - Але хочеться вірити в краще. Ми обіцяли повернути на площу Ринок скульптуру Глорію і це зробили".

За її словами, серед сорока демонтованих опор є справді цінні (мають по сто років), а є і сучасні. "Старі опори цінні тільки у нижній частині, верх - звичайний метал, - пояснює пані Лілія. - Опори були в поганому стані, тому їх треба відновити. Реставрувати на місці складно, довелося демонтувати. Зараз на проспекті встановлять тимчасові опори, щоб там було освітлення. Після повернення відреставрованих стовпців (орієнтовно наступного року) тимчасові опори будуть використовувати в інших районах міста. Вартість реставрації ще не визначена".

Раритетні опори реставруватимуть німецькі фахівці проекту GIZ "Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста".

Начальник управління транспорту та зв'язку Львівської міської ради Віктор Щир зауважив, що до кінця року комунальники мають виконати усі роботи з продовження маршруту тролейбуса №13 від вул. Зернової до проспекту Свободи. Біля пам'ятника Тарасу Шевченку буде розворот, має бути облаштована зупинка. Для цього на проспекті встановлюють опори для контактної тролейбусної мережі. Вартість робіт з продовження тролейбусної лінії - 1,3 мільйона гривень.

Згідно з попередньо узгодженою схемою, "тринадцятка" курсуватиме проспектом Свободи до вулиці Гнатюка, далі повертатиме наліво та їхатиме по іншому боці проспекту Свободи до площі Різні, проспекту Чорновола.

http://www.wz.lviv.ua/life/129646

ТЕСТУВАЛИ ВИКОНАННЯ ОБІЦЯНОК

Олена Нечипуренко, "Новий день", 12.12.2014, Херсонська обл.

Перші півроку роботи на посаді міського голови Херсона Володимира Миколаєнка стали предметом для обговорення під час круглого столу.

Перші півроку роботи на посаді міського голови Херсона Володимира Миколаєнка стали предметом для обговорення під час круглого столу, ініційованого столичними експертами системи народного контролю "Слово і Діло". До речі, система народного контролю "Слово і Діло" - це діючий соціальний проект, який передбачає постійний моніторинг обіцянок та їх втілення політиками, чиновниками різного масштабу - від Верховної Ради, Кабміну, центральних органів влади до обласних та міських. Наразі кожна персона має свій профайл з рейтингами відповідальності чи безвідповідальності.

Презентуючи результати моніторингу ефективності роботи очільника Херсона, складеного на основі рівня виконання ним обіцянок, які були озвучені в його передвиборній програмі або висловлені публічно й зафіксовані в ЗМІ, керівник медіа-напряму "Слова і Діла" Євген Заїка зазначив, що формат проведеного ними дослідження не претендує на те, аби бути абсолютно об'єктивним. Принаймні треба визнати, що важкувато заочно відстежити з Києва те, що реально відбувається за понад півтисячі кілометрів.

І все ж ініціатори заходу констатували, що Володимир Миколаєнко виголосив 25 обіцянок за період політичної діяльності на посаді мера. Три були зафіксовані громадськими активістами як такі, що виконані, одна - невиконана, найбільша ж частина наразі ще не доведена до логічного завершення і перебуває в процесі виконання. Відповідно до цього рейтинг відповідальності Миколаєнка на сьогодні становить лише 12%, а безвідповідальності - 4%. За словами Євгена Заїки, найбільша частина обіцянок стосувалася сфери регіонального розвитку та ЖКГ (5), на другому місці - держуправління, місцевого самоврядування та благоустрою (по 4), 3 обіцянки - в царині громадського транспорту, по 2 - у соціальній сфері, галузях будівництва та інфраструктури, малого та середнього бізнесу. І лише по одній стосувалися охорони здоров'я та екології. Найбільша їх кількість міським головою виголошена в квітні-травні у процесі передвиборних перегонів.

Представники системи народного контролю констатували, що проведений аналіз рівня відповідальності за виконання власних обіцянок дозволяє меру Херсона посісти аж 27-е місце в рейтингу з-поміж 40 протестованих голів україн­ських міст. Серед очільників, котрі посіли лідерські позиції найвідповідальніших, - мери Черкас та Миколаєва.

Не залишив без уваги висновки експертів і присутній на круглому столі заступник міського голови Віктор Іванушкін. Він погодився, що будь-яка форма контролю громадськості за владою всіх рівнів є корисною та важливою, бо спонукає до чіткого виконання обіцяного. Для Миколаєнка, з його слів, обіцяне - це не лише озвучені пріоритети чи напрями діяльності, а щоденна робота - набагато масштабніша та всеохоплююча.

- Представлений рейтинг підтверджує, що понад 90% пунктів програми міського голови виконані або перебувають у процесі виконання, - підкреслив Віктор Іванушкін. - Та найголовніше, чого беззаперечно дотримується з обіцяного нинішній мер, - "не красти!".

Значно вищу, ніж експерти, оцінку мерові дали й присутні представники депутатського корпусу та громадськості, котрі мали можливість подискутувати з аналітиками, наводячи власні аргументи на користь, на їхню думку, ефективності діяльності Миколаєнка. Апелювали конкретними фактами: мешканці 40 гуртожитків отримали право на приватизацію свого житла, взято курс на цілодобове водозабезпечення городян. Та головне за нинішньої нестабільної обстановки в прикордонному з Кримом регіоні - недопущення проявів сепаратизму в місті та захоплення адмінбудівель. Ну а те, що на сьогодні відремонтовано ще не всі заплановані ліфти, не повною мірою проведено ремонти мереж у ЖКГ, дорожнього покриття тощо, так тут головною причиною є непроплати з боку Держказначейства.

Експерти ж у відповідь акцентували, що ще надто багато обіцянок перебуває на початковій фазі реалізації, хоча самим городянам хотілося б, аби вони нарешті перейшли до практичного втілення. Це і обі­цянка відкрити притулок для тварин в Херсоні, адже сьогодні місто буквально тероризують зграї бродячих собак. Миколаєнко також обіцяв ліквідувати всі незаконні тимчасові споруди на території міського парку (ім. Леніна), однак натомість усе місто заполонили й спотворюють його вигляд нові кіоски та забігайлівки. Чимало питань залишаються відкритими й щодо освітлення вулиць, облаштування парків та скверів, реконструкції свердловин, ремонту внутрішньо-дворових проїздів та тротуарів у мікрорайонах тощо. Городяни чи не найчастіше нагадують мерові в своїх зверненнях саме про ці далеко не тимчасові незручності.

http://www.newday.kherson.ua/component/content/article/2-politika/2401-testuvali-vikonannja-obicjanok.html?directory=1

ТОЧКИ ЗОРУ
КАК РЕШИТЬ ПРОБЛЕМУ УГЛЯ?

Юрий Корольчук, "Вечерняя Одесса", 16.12.2014

Газовую торговлю в Украине традиционно называли бизнесом президентов.

Но 90-е и 2000-е годы уже в прошлом и в современной истории Украины на звание "президентского бизнеса" постепенно может претендовать торговля углем. Такая ситуация стала возможной в связи с дефицитом угля и невозможностью в ближайшем будущем заменить его другим видом энергоресурсов.

Сейчас в Украине ощущается катастрофическая нехватка антрацита. Это является следствием военных событий в Донецкой и Луганской областях. Более 80 шахт находятся под контролем формирований ДНР и ЛНР. Большинство этих шахт добывают антрацит, который потребляют как частные, так и государственные шахты.

Угольные грабли

Визит Президента Петра Порошенко в Австралию и попытка договориться о поставках угля из этой страны - свидетельство того, что угольные проблемы в Украине достигли такого накала, что Порошенко лично пытается "разрулить" ситуацию с дефицитом угля. Хотя маловероятно, что Президенту это под силу. Ведь политические договоренности нужно будет подкрепить абсолютно конкретными финансами. Ну и, конечно же, нужно обойтись без убытков для казны государства.

Австралийский опыт с покупкой угля - это вторая попытка Украины наладить стабильный импорт. Первая попытка окончилась неудачей. Уголь из ЮАР оказался дорогим и некачественным. И хотя по контракту цена с доставкой на ТЭС не должна превышать 112 долларов, но, по официальной информации Генпрокуратуры, стоимость составляет 134 долл. В результате расследования задержан глава госкомпании "Укринтерэнерго" Владимир Зиневич.

При этом даже 112 долларов - это очень высокая цена для Украины. Украинский уголь стоит чуть более 1100 грн. (70 долларов) за тонну. Именно о такой цене еще раньше Минэнерго проводило переговоры с руководством шахт на территории ДНР и ЛНР.

Австралийский уголь точно не будет дешевле южно-африканского. Его цена составляет сегодня 60-70 долл. Но с доставкой до ТЭС Украины его стоимость превысит 120 долларов. Пока речь идет об объеме до 1 млн. тонн до лета 2015 года.

Единственная возможность для Украины получить скидку на уголь из Австралии - это политическая "помощь" США. В конце ноября с визитом в Киеве пребывала помощник госсекретаря США Виктория Нуланд. По информации источников, близких к переговорам, Нуланд и предложила Порошенко покупать уголь в Австралии. Существует низкая вероятность того, что Австралия может предложить Украине цену на уголь с доставкой около 100 долл. Но даже в таком случае можно будет опять говорить об убытках для бюджета страны.

И здесь возникает "риторически-коррупционный" вопрос: если проблемой лично занимается Президент Порошенко, то нет ли желания его окружения получить от покупки австралийского угля выгоду? В принципе можно вспомнить, что бизнес-тема угля интересовала окружение экс-президента Януковича, а его старший сын Александр активно занимался экспортом угля.

Кстати, компания "Укринтерэнерго" также анализировала возможность поставок австралийского угля, но отбросила этот путь как дорогостоящий. Так что с точки зрения экономической эффективности, договоренность с Австралией не выдерживает критики, и Украина рискует наступить на те же грабли, что и в случае с углем из ЮАР.Между углем ДНР-ЛНР и углем России

К тому же есть и другие технические проблемы. Даже если договор с Австралией будет подписан в сжатые сроки, то первая партия поступит в порты Украины в лучшем случае в начале февраля. А где ТЭС будут брать уголь до этого времени? Остается открытым вопрос и мощности портов Украины, которые могут в месяц принять всего 600 тыс. тонн угля. И если частная компания ДТЭК выполнит свое обещание и выкупит оставшийся уголь из ЮАР (500 тыс. тонн), то нужно будет одновременно принимать и южноафриканский, и австралийский уголь.

Но ключевой проблемой остается денежный вопрос. Как госкомпания "Центрэнерго", так и ДТЭК испытывают финансовый дефицит. Если бы и не было криминального расследования по африканскому углю, то поставки могли прекратиться сами собой, так как в "Укринтерэнерго" не было валюты даже на предоплату. И Австралия не исключение - оттуда уголь поставляют по 100-процентной предоплате.

Кроме заокеанского угля, в Украину активно завозят российский уголь. И это понятно - транспортное "плечо" намного ближе. С точки зрения интересов клиента и критической ситуации в энергосистеме поставки железной дорогой выгоднее, чем балкером из ЮАР или Австралии. Фактически 95% угля в Украину поставляют из Кемеровской области России компании "Кузбассразрезуголь" и "Южный Кузбасс". Другие поставщики поставлять уголь пока не рискуют. Стоимость российского угля составляет от 80 до 90 долл. за тонну - уже с доставкой на ТЭС. Сам уголь в России обходится 50-55 долларов.

ДТЭК уже приобрел в России более 1,5 млн. тонн, а до конца года общий объем российского угля составит

3 млн. тонн. Государственная компания "Центрэнерго" подписала контракт на покупку 0,5 млн. тонн угля из России. Вообще Украине не хватает ежемесячно 1,5 млн. тонн угля, это - в экономном режиме, или 2 млн. тонн в обычном режиме. То есть до конца отопительного сезона в целом нужно еще закупить импортного угля 6-8 млн. тонн. Из них всего 1 млн. тонн могут привезти из-за океана, а остальные 5-7 млн. тонн придется брать в России.

Нерешенным остается вопрос поставок угля с территорий, которые контролируют формирования ДНР и ЛНР. При этом, по информации источников, уголь с Донбасса партиями вывозят в Россию. Отсюда подозрения, что частично Украина покупает свой же уголь, который контрабандой попал в Россию.

Кроме этого, активно возобновили деятельность незаконные "копанки". И это только подпитывает контрабанду угля. Сегодня, по неофициальной информации, контрабандные потоки угля в Россию из Донбасса составляют около 1 тыс. тонн в день. Это - немного. Но, чем дольше шахты Донбасса будут оставаться в условиях "сам себе хозяин", тем быстрее будет расти объем контрабанды. Поэтому можно понять и нового руководителя Минэнерго Владимира Демчишина, и уже экс-министра Юрия Продана, которые пытаются найти и обосновать "формат" поставок угля из Донбасса. Иначе Украина скатится на долгие годы в зависимость от импортных поставок угля.http://vo.od.ua/rubrics/problemy-i-konflikty/31933.php

ДАВЛЕНИЕ ПОРОДЫ

Дмитрий Рясной, "Комментарии:Донбасс", 15.12.2014, Луганская обл.

Дефицит топлива угрожает украинской теплогенерации полной остановкой.

Если не решить этот вопрос сейчас, следующей зимой будет еще сложнее

По Украине прокатилась волна информационной паники. По данным "k:", ее застрельшиком стала единственная государственная теплогенерирующая компания "Центрэнерго", представители которой в неофициальных комментариях прогнозировали остановку своих ТЭС со дня на день. Поводом стал дефицит угля, особенно обострившийся после блокирования СБУ поставок на станции компании низкокачественного южноафриканского сырья.

Пути договороспособности

Со стороны инициатива ведомства Валентина Наливайченко выглядела действительно несвоевременной. Сейчас на всех ТЭС страны осталось всего 1,3 млн. т угля, которых при нынешних темпах сжигания (более 30 тыс. т/день) хватит в лучшем случае до конца января.

Но уже в ближайшее время претензии СБУ к "Центрэнерго" будут сняты. Ведь на днях была достигнута главная цель угольного скандала - фактически на его фоне произошла смена руководителя Минэнерго (вместо Юрия Продана назначен Владимир Демчишин), повлекшая за собой передел сфер влияния в отрасли. Символично, что кадровые чистки коснулись в первую очередь все того же "Центрэнерго", от руководства которого был отлучен Игорь Жебский, а на его место 5 декабря назначен бизнес-партнер главы администрации президента Бориса Ложкина по издательскому бизнесу Игорь Балабанов.

Но несмотря на то, что конфликт вокруг "Центрэнерго" фактически исчерпан, тема угольного дефицита по?прежнему на устах. Так, руководитель "Российских железных дорог" Владимир Якунин на днях распорядился прекратить перевозки российского энергетического угля на украинские ТЭС. Отныне Киеву необходимо решать проблемы собственными силами, то есть договариваться о поставках сырья с украинскими шахтами, находящимися на не подконтрольных центральной власти территориях.

И на днях глава Донецкой ОГА Александр Кихтенко заявил, что не видит альтернативы переговорам о закупке угля с лидерами вооруженных формирований. "Есть предприятия, зарегистрированные на нашей территории, которые могут напрямую вести переговоры с руководством ДНР и ЛНР. Пусть ведут", - сказал чиновник.

Такую позицию объяснить просто: пять из четырнадцати отечественных ТЭС работают исключительно на угле редкой марки антрацит, который добывают на востоке Украины. Такое же сырье есть в ЮАР, Корее, Вьетнаме и США. Но налаживать с этими государствами долгосрочную угольную кооперацию нам невыгодно из-за длинного транспортного плеча, что резко удорожит конечную стоимость товара.Уголь и пустота

Таким образом формируется устойчивое мнение, что альтернативы донбасскому углю нет. Однако следует понимать, что от угольного потенциала Донбасса довоенных времен осталась лишь бледная тень. Достаточно сказать, что из 53 шахт, находящихся на не подконтрольных Киеву территориях, работоспособное состояние сохранили единицы: 20% из общего числа уничтожены (или серьезно повреждены) в ходе боев, еще около 60% - затоплены. У большинства этих предприятий нет шансов на реанимацию даже в случае возвращения Донбасса под власть центра.

Напомним, еще в 2010 году Минэнерго определило перечень из 26 действующих бесперспективных шахт, подлежащих ликвидации, 19 из них сейчас находятся в зоне АТО, причем этот список может легко удвоиться. Причина - отсутствие экономической целесообразности. Даже до конфликта дотации на компенсацию разницы между ценой реализации угля и себестоимостью его добычи составляли около 500 грн./т, а с учетом необходимых миллиардных затрат на восстановление шахт эта сумма увеличится в разы.

Но самое важное - на языке циника сложившийся расклад означает, что сейчас Донбасс интересен Украине накопленными до начала конфликта угольными резервами (до 4 млн. т). Впрочем, ценность этого товара снижается с каждым днем, ведь в процессе хранения под открытым небом уголь, например так называемой газовой группы, теряет свои свойства, превращаясь в пустую породу.

Все это означает, что Украине будет крайне сложно сбалансировать спрос на электроэнергию и ее потребление только до конца нынешнего отопительного сезона. Потому что к началу следующего у страны есть все шансы завершить проекты по строительству дополнительных линий связи объединенной энергосистемы с атомными станциями. Благодаря этому увеличится потенциал выдачи атомщиками тока на уровне сегодняшнего дисбаланса мощности - 3 тыс. МВт.

http://donbass.comments.ua/article/107303-davlenie-porodi.html
* * *

Повнотекстовий огляд регіональної преси. До випуску ввійшли матеріали, які з’явилися на шпальтах і сайтах обласних та міських газет, а також регіональних інтернет-видань України по 16 грудня 2014 року включно.

Зауваження та пропозиції можна надсилати за адресою:

ishvets@rada.gov.ua

або телефоном:  255-39-18,


Швець Ірині Борисівні.

Інформаційне управління Апарату Верховної Ради УкраїниПоділіться з Вашими друзьями:

Схожі:

Обговорення законодавства 3 iconОбговорення законодавства 13
На закарпатті оптимізація мережі навчальних закладів стримується чинним законодавством 16
Обговорення законодавства 3 iconОбговорення законодавства 10
Житомирский губернатор предупреждает, чтобы с ним не заигрывали "теневые" дельцы… 8
Обговорення законодавства 3 iconОбговорення законодавства 16
Сильная украина объявляет национальный праймериз рейтинговый отбор кандидатов на выборы 15
Обговорення законодавства 3 iconОбговорення законодавства 9
Ми відкриті до співпраці та діалогу з чеською республікою в галузі економіки, інвестицій, культури 9
Обговорення законодавства 3 iconОбговорення законодавства 4
Борис філатов поділився з україною позитивним досвідом дніпропетровщини зі стабілізації ситуації 7
Обговорення законодавства 3 iconОбговорення законодавства 8
Государства Виктор Янукович недоволен результатами работы власти за минувший год
Обговорення законодавства 3 iconОбговорення законодавства 15
Ван рудик: “хочу сподіватися, що наші виборці обиратимуть вже не партії, а особистості ” 16
Обговорення законодавства 3 iconОбговорення законодавства 6
Неузгоджені з громадськістю тарифи можуть стати причиною референдуму за відставку міської влади? 3
Обговорення законодавства 3 iconОбговорення законодавства 12
Потрепав действующий уголовный кодекс, нардепы готовятся рассмотреть проект уголовно-процессуального 12


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка