Обласна універсальна наукова бібліотекаСкачати 180,49 Kb.
Дата конвертації08.08.2017
Розмір180,49 Kb.


УПРАВЛІННЯ КУЛЬТУРИ І ТУРИЗМУ, НАЦІОНАЛЬНОСТЕЙ ТА РЕЛІГІЙ СУМСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ
ОБЛАСНА УНІВЕРСАЛЬНА НАУКОВА БІБЛІОТЕКА
Формула успіху Сумської міської централізованої бібліотечної системи
Інформаційна довідка

з досвіду роботи

Суми 2013

Формула успіху Сумської міської централізованої бібліотечної системи

(З досвіду роботи)


Складовою успіху Сумської міської ЦБС, яка є однією з кращих в області і добре знана в Україні, є вдалий менеджмент керівництва бібліотеки, активна проектна діяльність, вміння об’єднати колектив навколо вирішення нових завдань, співпраця з усіма владними структурами, громадськими організаціями, відомими земляками на користь громади міста.

Відбулося позиціонування бібліотеки як інформаційного центру, здатного надавати громадянам міста, крім традиційних, такі інноваційні послуги, як безкоштовний Інтернет, навчання основам комп’ютерної грамотності, пошук інформації в мережі Інтернет, опікування соціально незахищеними верствами населення.

Протягом останніх десяти років бібліотеки міста змінили своє обличчя, стали сучасними і корисними всім, а не лише шанувальникам книжок. Активна проектна діяльність дає свої позитивні результати: перемога у 10 конкурсах: програми «LEAP» (2001, 2002, 2003, 2005, 2006), «Бібліоміст» (2009, 2011, 2013), фонду «Відродження» (2012). До проекту «Інтерактивний курс англійської мови для дорослих «English 123 в бібліотеці» приєдналися центральна міська бібліотека (ЦМБ ім. Т. Шевченка) та філія №1. ЦМБ ім. Т. Шевченка оперативно відреагувала на пропозицію електронних архівів України «ЕЛАУ», які спільно з програмою «Бібліоміст» та УБА провели акцію «1000 плюс одна картка». Фахівці бібліотеки відсканували біля 800 карток краєзнавчого каталогу і отримали натомість записи в електронний каталог.

ЦМБ ім. Т. Шевченка є активним учасником національного ярмарку бібліотечних інновацій, що відбувається у Києві. Тема цьогорічного третього ярмарку: «Сучасна бібліотека: рухаємось вперед». Мета – пошук шляхів забезпечення стійкого розвитку бібліотечної галузі та подальше впровадження нових послуг у бібліотечних закладах різного рівня. Книгозбірня представила бібліотечній громаді свій проект «Бібліодача».

Участь та перемоги в конкурсах, різноманітних акціях та проектах дає свої позитивні результати. Керівництво бібліотеки підтримує творчу ініціативу працівників, забезпечує безперервне навчання персоналу бібліотек. З 2012 року бібліотека бере активну участь у міжнародних вебінарах: по бібліотечній програмі ІРБІС (Москва, 2012), по краєзнавству (Липецька обласна наукова бібліотека, Росія, 2012), «Информационные технологии, информационные ресурсы (Липецьк, Росія, 2013), проект «Счастливое детство» (філія №3 МЦБС, Москва, 2013), «Електронні книги» (Київ, 2013).

Як переможці багатьох конкурсів програми «Бібліоміст» працівники системи лише в цьому році мали змогу брати участь в різноманітних навчальних заходах: творчій зустрічі переможців конкурсу співпраці бібліотек з місцевими громадами (раунди 1-10) програми «Бібліоміст» (Київ), у тренінгу «Моніторинг та оцінка діяльності сучасної бібліотеки» програми «Бібліоміст» (Чернігів), поїздці «Обмін досвідом з бібліотеками Криму», бібліотечному форумі у Львові в рамках книжкового форуму, першому міжрегіональному ярмарку «Бібліотечні інновації для громад: створюємо майбутнє» з проектом «Бібліотека – територія правової допомоги» (Суми), VI Форумі молодих бібліотекарів (Луганськ).

Одна з переможниць обласного конкурсу на кращу мультимедійну презентацію 2012 року. Досвід бібліотек міста широко представлений в оглядовій довідці «Краєзнавча робота бібліотек Сумщини як фактор соціокультурного розвитку громади». Першою серед публічних бібліотек області приєдналась до проекту корпоративного бібліографічного розпису періодичних видань.

15 бібліотек системи із 19-ти надають читачам доступ до мережі Інтернет. МЦБС має найбільшу кількість комп’ютерної техніки (95) серед публічних бібліотек області.

Сьогодні ЦМБ ім. Т. Шевченка є тією установою, яка консолідує громадськість щодо вирішення соціально значущих проблем і бере участь у становленні громадянського суспільства. Однією з прогресивних форм взаємодії бібліотек з різними структурами та користувачами є соціальне партнерство, яке дозволяє їм як позиціонувати свої інтереси серед місцевої громади, так і враховувати інтереси її членів.Сумська міська ЦБС за час свого існування перетворилася на справжній осередок соціокультурних зв’язків та громадських ініціатив. Партнерами бібліотек системи є представники депутатського корпусу, органів юстиції, громадських організацій, культурних спілок, благодійних фондів, асоціацій, закладів культури і освіти, видавничих і книготоргівельних організацій та ін.

Виступи директора бібліотеки, заслуженого працівника культури України Л. М. Стадниченко перед новообраним складом депутатського корпусу, участь фахівців книгозбірень у навчанні держслужбовців міськвиконкому, створення бібліотечної програми «Бібліотека. Влада. Громада», яка є логічним продовженням попередньої програми – все це ланки результативної співпраці з органами влади та місцевого самоврядування.

Бібліотеки міста, маючи великий інформаційний потенціал, напрацьовані зв'язки з різними державними, громадськими структурами, все частіше стають ініціаторами акцій, спільних проектів, програм. Соціально-громадський проект «Золото рідного міста», який спрямований на піднесення важливої ролі родини у розвитку міста і започаткований у 2010 році МЦБС (партнерами стали міська рада і благодійний фонд «За чисте місто), названий ЗМІ візитною карткою м. Суми. Коло тих, хто підтримує проект, розширилось – до акції приєдналась обласна організація Товариства Червоного Хреста України.

За час існування проекту, за словами директора МЦБС Л. М. Стадниченко, бібліотечні працівники знайшли та привітали близько 150 родин, більшість з яких – читачі бібліотек міста. В цьому році в будинку культури «Хімік» вітали 30 сумських родин, які відзначили свій піввіковий ювілей подружнього життя. Інформація про подружжя розміщена на окремій сторінці сайту МЦБС. І надалі ці родини є активними читачами бібліотек міста, їх навчають основам комп’ютерної грамотності.

Багато років співробітництва поєднує ЦМБ ім. Т. Шевченка з міським благодійним фондом «За чисте місто». Серед спільних проектів: «Золото рідного міста», «Сто порад Нехворійки», «За що я люблю місто Суми».

Адміністрація бібліотеки володіє сучасними технологіями активного діалогу з місцевою владою: бути консультантами; намагатися зацікавити владні структури масштабними проектами – загальноміськими святами, громадськими акціями тощо. Результатом активної позиції бібліотек міста, соціального партнерства є надання бюджетних коштів на комплектування бібліотечних фондів, ремонти приміщень, придбання сучасного обладнання.

Плідна співпраця з депутатським корпусом дає свої плоди. Кожна філія надає інформацію жителям свого мікрорайону про депутата, який обраний по їхньому виборчому округу: його біографічні дані, графік прийому громадян. Як правило, депутати ведуть прийом в бібліотеках-філіях, звітують перед громадою про свою діяльність. Кожна філія звертається до свого депутата з проханням про надання допомоги і отримує її. Деякі приклади: депутат С. Салатенко в цьому році придбав для ЦМБ ім.  Т. Шевченка сканер, відеокамеру, принтер. Філія №8 за рахунок депутатських коштів відремонтувала коридор та зробила грати на вікна.

Перемога в останньому конкурсі проекту «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до інтернету-V» програми «Бібліоміст» стала можливою завдяки тісній співпраці з депутатським корпусом та місцевою владою. Відповідно до умов конкурсу 10 комп’ютерів бібліотеки отримують за кошти депутатів (7) та з місцевого бюджету (3) і вдвічі більше від «Бібліомосту», тобто ще 20 машин. ЦМБ ім. Т. Г. Шевченка та 5 бібліотек-філій №№1, 2, 6, 14, 17 до послуг читачів запропонують ще 30 комп’ютерів з виходом в Інтернет та можливістю навчання для жителів міста.

Бібліотеки системи накопичили цінний досвід з правової освіти громадян міста Суми. Вся діяльність бібліотечних закладів з правого виховання проходить згідно з «Національною програмою правової освіти населення» та відповідно до міської «Програми правової освіти населення м. Суми на 2012-2015 роки». Оновлена бібліотечна цільова програма на 2012-2015 роки «Бібліотека. Влада. Громада». Виділені нові розділи: «Бібліотека на підтримку електронного урядування», «Розвиток соціальної функції бібліотеки».

Бібліотеки МЦБС координують свою роботу з головним управлінням юстиції у Сумській області, Сумським міським управлінням юстиції, працівниками кримінальної міліції, психологами, працівниками медичних установ тощо.

ЦМБ ім. Т.  Шевченка приєдналася до мережі пунктів доступу громадян (ПДГ) до інформації органів влади. Тут пересічні громадяни отримують необхідну урядову інформацію, мають змогу звернутись із запитами та пропозиціями до органів влади. Бібліотекарі навчають їх здійснювати пошук та готувати звернення та листи. До послуг користувачів електронна інформаційна база даних «Законодавство», тематичні вебліографічні списки «Право в Інтернеті», «Юридичні ресурси в мережі Інтернет».

При бібліотеці працює консультаційний пункт, в якому проводиться безкоштовний прийом громадян досвідченими правознавцями: адвокатами, практикуючими юристами, аналітиком-юристом з питань Європейської конвенції про захист прав та основних свобод людини. Щороку більше 300 правових консультацій безкоштовно отримують жителі міста в стінах бібліотеки. З 1  жовтня безкоштовний прийом громадян працівниками управління юстиції організований у філіях. Про цю послугу працівники бібліотек широко рекламують в інформаційних зонах бібліотек, в рекламних буклетах, які розповсюджують під час проведення вуличних акцій.

Щороку на базі ЦМБ ім. Т. Г. Шевченка відбувається засідання міської міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення під головуванням заступника міського голови, керуючого справами міськвиконкому В. Волонтирця. Видано брошуру «Досвід роботи бібліотек Сумської МЦБС з правового виховання населення міста Суми» за авторства Л. М. Стадниченко під егідою міського управління юстиції.

Проект ЦМБ ім. Т. Шевченка «Бібліотека – територія правової допомоги» був представлений на міжрегіональному ярмарку і конференції «Бібліотечні інновації для громад: створюємо майбутнє», з яким ознайомились фахівці бібліотечної справи із Сумської, Київської, Полтавської та Чернігівської областей.

Працівники бібліотек намагаються відгукуватися на всі потреби громади, прагнуть бути корисними для жителів міста. ЦМБ ім. Т. Шевченка представила книжкову виставку з фондів ЦМБ та ОУНБ «Фітотерапія у ветеринарії» на міжнародній науково-практичній конференції, присвяченій дню ветеринарного працівника в селищі Сад Сумського району. Також брали участь у виставці-ярмарці «АгроСуми-2013» в селищі Сад.

В рамках святкування дня міста Суми ЦМБ ім. Т. Г. Шевченка провела свято вулиці Воскресенської, програма якого включала зустріч із найстарішою жителькою вулиці Е. Новобранцевою, краєзнавцями В. Токарєвим, Р. Сергієнко; цікаві ігри для дітей, вікторини для молоді «Чи знаєш ти своє місто Суми?», книжкову виставку «Минуле вулиць міста Суми і сьогодення», на якій серед інших видань було представлено історико-краєзнавчий дайджест «Вулиця Воскресенська», підготовлений бібліографами ЦМБ ім. Т. Шевченка; електронну презентацію «Подорож вулицею Воскресенською»; фільми та пісні про місто Суми. Гості свята отримали краєзнавчі закладки, буклети, листівки, рекламний путівник по бібліотеці. Спільна акція бібліотек МЦБС та спілки молодих держслужбовців порадувала перехожих викладеними із пластикових кришечок макета герба м. Суми та Воскресенської церкви. Солодкий спонсор свята – ПАТ «Аграрник».

ЦМБ ім. Т. Шевченка стала місцем зустрічі вихованців Синівського дитячого будинку Липоводолинського району. Майже 20 випускників цього закладу зібралися, щоб поділитися спогадами, розповідями про свій життєвий шлях. Випускниця Ф. Науменко представила відео «Історія села Синівки та Синівського дитячого будинку».

Бібліотеки ЦБС завжди були і є осередками спілкування творчих людей: письменників, художників, музикантів. Популяризація їхніх творчих здобутків, проведення загальноміських конкурсів підвищує статус бібліотек як надійних соціальних партнерів.В рамках проекту «Творчі зустрічі з лауреатами літературних премій» в ЦМБ ім. Т. Шевченка відбулася зустріч жителів міста Суми з львівською письменницею та перекладачкою Наталкою Сняданко та сумським письменником Євгеном Положієм. Вони презентували свої книги «Амаркорд» та «Одіссея». В минулі роки гостями бібліотеки були лауреати премії «Коронація слова».

Бібліотека є місцем зустрічі політиків, громадських діячів України з жителями міста. Так, проведена зустріч колективу ЦБС з народним депутатом України О. Медуницею, який розповів бібліотекарям про результати своєї роботи та роботи опозиції у Верховній Раді.

Відбулася зустріч голови Комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформації, народного депутата України Миколи Томенка з бібліотекарями та читачами, який презентував свої книги, диски та інші видання в рамках своїх культурницьких проектів «Сім чудес України», «Український щорічник», аудіопроекти записів українських авторів, альбоми малюнків Тараса Шевченка та інші.

Представлені книги, альбоми та диски, які видані за кошти Фонду Миколи Томенка «Рідна країна» на зустрічі безкоштовно отримали бібліотеки МЦБС та шкіл міста Суми. Бібліотечна спільнота міста звернулася до народного депутата з проханням посприяти відміні окремих статей Закону України «Про здійснення державних закупівель».

Відбулася громадська дискусія з проблем місцевого самоврядування та трудового законодавства. Спікером обговорення була уповноважений представник Громадянського руху «Український вибір», голова Союзу жінок України «За майбутнє дітей», заслужений економіст України В. Семенюк-Самсоненко. В обговоренні взяли участь активісти «Українського вибору», Спілки жінок України, депутати місцевих рад, лідери громадської думки, представники територіальних громад, громадських організацій з Шостки, Глухова, Охтирки, Лебедина, Ямполя, Ромнів, Липової Долини, Сум та Сумського району, які ставлять перед собою завдання навчання громадян методиці формування територіальних громад, захисту своїх соціальних прав, захисту комунальної власності, землі та надр.

Традиційними стали проведення на базі бібліотеки круглих столів, конференцій із запрошенням знаних громадських діячів, письменників, краєзнавців: «Українська мова і сучасність», «Україна на сучасному етапі». До днів перепоховання та вшанування Великого Кобзаря в ЦМБ ім. Т. Г.  Шевченка пройшла бібліотечно-краєзнавча конференція «Шевченко і Сумщина». Серед учасників – координатор краєзнавчих проектів «Центру соціально-гуманітарного розвитку «Рідний край» Ю. П’ятаченко, завідуюча музею творів Т. Шевченка ЗОШ №7 Л. Костенко, заслужений артист України В. Будянський, заслужений діяч мистецтв України, голова Сумської організації Національної спілки бандуристів України М. Мошик, лауреат республіканських конкурсів читців І. Локшин та інші. Бібліотечні працівники представили слайд-презентації «Перебування Кобзаря в нашому краї» та «Скульптурна Шевченкіана Сумщини».

Щороку відбувається проведення та підведення підсумків міської виставки-конкурсу дитячої творчості «Всесвіт очима дитини». Організатором заходу виступив Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно з бібліотекарями міста. Цього року у конкурсі взяли участь 150 дітей віком від 8 до 18 років. П’ять авторів нагороджені стипендією міського голови.

У загальноміському творчому конкурсі «Любовью дорожить умейте» брали участь майже 80 читачів віком від 15 років. Спонсорами конкурсу виступили надійні партнери бібліотеки – відділ культури та туризму Сумської міської ради та міський благодійний фонд «За чисте місто». Інформаційну підтримку надала газета «Панорама». Переможцями стали 9 учасників в номінаціях: Валентинка, літературний твір, декоративно-ужиткове мистецтво.

Плідно співпрацюють бібліотеки зі ЗМІ. Бібліотечні новини включені у стрічку загальноміських новин, мережа бібліотек представлена в інфраструктурі міста, є активне посилання на сайт ЦБС.

Вся інформація про діяльність Сумської МЦБС, про найбільш резонансні заходи розміщується на муніципальному інформаційному порталі (http://meria.sumy.ua/) та сумському інформаційному порталі Всі Суми (http://www.vsisumy.com). Активно використовуються соціальні мережі, ЦБС представлена сторінкою на Facebook.

Інформація про інноваційні форми роботи бібліотек регулярно звучить по обласному радіо. Протягом двох років прозвучало 12 лекцій-виступів, з якими виступила заступник директора МЦБС О. Мартюшова, за темами: «Українська сучасна література», «Зима в українській поезії», «Краса природи в творчості сумських поетів», літературні портрети І. Вільде, Г. Сковороди, А. Малишка та земляків В. Чечвянського, П. Куліша та ін. На радіо «Слобода FM» прозвучали виступи «Т. Шевченко і Сумщина», «Сучасна українська література».Наявність веб-сайту (http://www.library-sumy.com) – важлива складова діяльності бібліотек МЦБС. Постійно оновлюються розділи бібліоновин, інформація про нові книжкові надходження та поповнення краєзнавчих ресурсів, представлені матеріали з досвіду бібліотечної роботи, цікаві фоторепортажі різних акцій. Заслуговує на увагу розділ «Про Суми», в якому можна знайти цікаві фактографічні матеріали «Сім чудес міста Суми», «Походження назви міста Суми», «Історія міста Суми», «Почесні громадяни міста Суми», «Митці Сумщини», «Письменники на Сумщині», «Суми на сторінках видань», «Золото рідного міста». Про зв’язки з Сумщиною 25-ти видатних письменників України та Росії розповідають повнотекстові статті з місцевих періодичних видань.

Бібліотеки МЦБС активно шукають шляхи залучення нових читачів. Вивчивши досвід Миколаївської ЦБС для дітей, бібліотекарі міста створили службу книжкової навігації, яка діє з 2012 року. Розробили своє Положення, алгоритм обслуговування користувачів поза стінами бібліотеки. Проект називається «Ви не йдете до нас, ми йдемо до вас». Завдяки цій акції працівники абонементу ЦМБ ім. Т. Шевченка обслуговують читачів у центрі зайнятості, УТОГ, культурному центрі єврейської громади «Хесед-Хаїм», перукарні. Набуває популярності літнє читання «Читаємо усім двором». Кожного разу жителям пропонується інформація про нові послуги бібліотеки, про безкоштовний Інтернет, можливість навчитися користуватися комп’ютером, отримати кваліфіковану безкоштовну правову допомогу в бібліотеці.

Кожна філія має свої особливості, оригінальні напрацювання. Унікальний досвід має філія №17, яка надає послуги сумчанам, що мають обмежені можливості. Це тема окремого дослідження. Хочеться звернути увагу лише на один захід, який проведено в цьому році на базі філії з використанням новітніх технологій. У рамках святкування дня Європи, спільно з СМГО «Центр європейських ініціатив» відбулась веб-конференція. Темою для обговорення було питання стану забезпечення доступності соціальних послуг для людей з обмеженими можливостями.

До веб-спілкування запросили керівників: громадської організації «Спортивний клуб інвалідів «Фенікс» О. Грінку, громадської організації інвалідів-візочників «Рука допомоги» О. Габа, членів громадських організацій інвалідів, клубу «Країна друзів», менеджера Центру європейських ініціатив О. Мальченко, співробітників бібліотеки. До онлайн-конференції приєдналися представники громадських організацій інвалідів, соціальних територіальних центрів Полтави, Чернігова, Кіровограда, Херсона, Харкова, Чернівців, Хмельницького та інших міст України.Всі учасники веб-конференції надали позитивні відгуки щодо функціонування сайту «Інформаційно-ресурсний центр для людей з обмеженими можливостями» (http://inva-center.com), що створений для підтримки та спілкування людей з обмеженими можливостями у Сумах.

Філія №7, яка знаходиться в Кіровському мікрорайоні, є справжнім центром громади мікрорайону. Із закладами та установами, які відкрилися в цьому районі протягом останніх років, встановлені тісні партнерські стосунки. Протягом свого існування виконує функцію бібліотеки сімейного читання.

Бібліотека є переможцем програми «Бібліоміст» в конкурсі «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету». З 2010 року для читачів працює 3 комп’ютери. На 1.09.2013 року безкоштовним Інтернетом скористалися 173 користувачі, з них переважна більшість школярі, студенти, є читачі-пенсіонери, сімейні пари з проекту «Золото рідного міста», викладачі вузів, ветерани бібліотечної справи, члени польського клубу. Щороку 8-10 пенсіонерів проходять навчання в Інтернет-центрі філії.

Достатньо велика кількість інформаційних заходів проводиться у філії з використанням Інтернет-ресурсів: Інтернет-екскурсії «Військові заклади України», «Велика Вітчизняна війна»; Інтернет-урок Слави до Дня Перемоги, Інтернет-мандрівка «Українська Вікіпедія» тощо.

Завдяки безкоштовному Інтернету, комфортним умовам в бібліотеці стало можливим проведення творчої конференції «Бібліотека-школа-Інтернет» для вчителів молодших класів Сумської СШ №1, в рамках якої відбулось скайп-спілкування з вчителями шкіл м. Лебедина та смт. Хотіні.

Творчий, інноваційно налаштований колектив, шанований читачами, знаний в своєму мікрорайоні. Має тісні партнерські стосунки майже з усіма закладами мікрорайону:


 • Сумським Національним аграрним університетом

 • Сумським міським управлінням юстиції (начальник С. Самойленко)

 • Військовою частиною. Артполком

 • Сумським ліцеєм з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» ім. І. Харитоненка

 • Держгірпромнаглядом по Сумській області

 • Сумською спеціалізованою школою І-ІІІ ступенів №1 ім. В. Стрельченка

 • Дитячими садками №3 і №5

 • Центром матері та дитини, де перебувають 16 мам з дітьми, більшість мам – випускники дитячих будинків. 12 з них відвідують бібліотеку.

 • Сумським обласним спеціалізованим будинком дитини «Малятко»

 • Дитячою стоматологічною поліклінікою

 • Сумською міською організацією ветеранів України (голова ­– М. Бондарєв).

Кожного року проводиться низка цікавих акцій для читачів різного віку: книжкове літо «Тато, мама і я – читаюча сім’я», «Подаруй книгу бібліотеці», «Запишись сам і приведи друга в бібліотеку», «Бібліотека запрошує маму з немовлям», «Подаруй книгу або іграшку для дитини будинку «Малятко», «Абонемент під відкритим небом – вулиця читаючих людей» (у сквері воїнів-афганців).

Філія №7 першою серед філій МЦБС активно включилась в акції «Бібліотека іде в люди», «Якщо Ви не йдете до нас, ми йдемо до Вас» і отримала позитивні результати. Відвідуючи магазини, дитячі садки, філію «Приватбанку», аптеку, сквер воїнів-афганців, бібліотечні працівники розповідали про нові можливості бібліотеки. Завдяки цій акції за півроку 117 жителів мікрорайону стали її читачами.Реклама у вікнах популяризує жителям мікрорайону нові бібліотечні послуги: безкоштовний Інтернет, навчання комп’ютерним технологіям, клуби за інтересами тощо. Бібліотека розробила та розповсюджує рекламні візитки «Стань сучасним та стильним! Завітай до нашої бібліотеки (телефон, адреса). Тебе чекає безкоштовний Інтернет, зустрічі з новими книгами, газетами, журналами».

Вперше серед бібліотек області працівники цієї філії започаткували таку інноваційну форму роботи з молоддю як «Фантастична ніч в бібліотеці». Відгуки про цей захід читачі розмістили на Сумському інформаційному порталі.

Активно працюють клуби за інтересами: студія сімейного читання «Зернятко» та клуб молодого виборця (для студентів СНАУ). Юридичні діалоги з молоддю веде спеціаліст Сумського управління юстиції С. Самойленко.

«Методичний майданчик» знайомить батьків з новинками літератури, новими періодичними виданнями для дітей, пропонується консультативна допомога з проблемних питань виховання (до послуг батьків теки «Порадник для батьків», «Батьківська абетка»). Створено літопис активної родини Іншиних. Працює батьківський актив – 7 осіб. Серед різних виховних заходів проводиться і анкетування «Як і що читають ваші діти?». Щороку проводяться заходи і для татусів, як-то портрет-вернісаж «Мій татусь найкращий в світі» з розповідями дітей, віршами, малюнками і конкурсами.

Як бібліотека сімейного виховання, філія №7 виявляє творчі обдарування своїх читачів, організовує виставки їх кращих робіт.

Актив філії №7 складає 38 дорослих читачів, тут обслуговуються 20 користувачів з особливими потребами.

Інша бібліотека – філія №6 знаходиться в Роменському мікрорайоні. Бібліотека є організатором дозвілля населення, центром спілкування жителів мікрорайону. Працівники бібліотеки активно співпрацюють з ліцеєм харчових технологій, школою №25, педагогічним колективом цієї школи, дитячими садками №32 та №47, наркологічним диспансером.Особливістю її роботи є багаторічна співпраця з депутатами цього мікрорайону. Декілька років при бібліотеці функціонує громадська приймальня. Особистий прийом ведуть депутати Ігор та Юрій Перепеки. Щорічно відбуваються звіти перед населенням в стінах філії. Вони надають матеріальну допомогу в організації дозвілля мешканців мікрорайону. На кошти депутатів для бібліотеки були придбані комп’ютери, телевізор та WI-FI-роутер.

Філія є переможцем програми «Бібліоміст» в конкурсі «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету» (V раунд). Доступ до мережі Інтернет надаватимуть 6 комп’ютерів.При бібліотеці відкрито «Дамський клуб», заснований громадським культурним центром. Відкриття його підтримали депутати Ігор та Юрій Перепеки. За словами організатора «Дамського клубу» Н. Руденко, жінки поважного віку, які все життя присвятили вирішенню безлічі проблем, мають нарешті приділити собі увагу. Саме для них і працює «Дамський клуб» в бібліотеці, в рамках якого відбуваються концерти, майстер-класи, зустрічі з цікавими людьми, проходить обговорення соціально важливих питань.

Таким чином, партнерство бібліотек Сумської МЦБС стало реальним фактором підвищення якості життя місцевої громади.

Досвід вартий розповсюдження серед бібліотек області та України.

Формула успіху Сумської міської централізованої бібліотечної системи : інформаційна довідка з досвіду роботи / Сумська обл. універс. наук. б-ка ; уклад. Т. М. Грищенко – Суми, 2013. – 9 с.Поділіться з Вашими друзьями:

Схожі:

Обласна універсальна наукова бібліотека iconБібліотеки Дніпропетровщини
Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Первоучителів слов’янських
Обласна універсальна наукова бібліотека iconВолян Наталія Петрівна, головний бібліотекар відділу маркетингу та наукової роботи Комунального закладу «Рівненська обласна універсальна наукова бібліотека»
Волян Наталія Петрівна, головний бібліотекар відділу маркетингу та наукової роботи Комунального закладу «Рівненська обласна універсальна...
Обласна універсальна наукова бібліотека iconЧернівецька обласна універсальна наукова бібліотека ім. Михайла Івасюка Путильська центральна районна бібліотека
Данила Харов’юка : метод бібліогр матеріали. Чернівці : чоунб ім. М. Івасюка, 2013. 12 с
Обласна універсальна наукова бібліотека iconЧернівецька обласна універсальна наукова бібліотека імені Михайла Івасюка Глибоцька центральна районна бібліотека
Осадчук Ганна – головний бібліотекар науково-методичного відділу чоунб ім. М. Івасюка
Обласна універсальна наукова бібліотека iconВижницька центральна районна бібліотека Чернівецька обласна універсальна наукова бібліотека імені Михайла Івасюка
Макарейчук Т. В., зав відділу науково-методичної роботи та інновацій у бібліотечній справі Чернівецької оунб ім. М. Івасюка
Обласна універсальна наукова бібліотека iconРівненська обласна універсальна наукова бібліотека пропонує книги
Азбука краси І бадьорості / упоряд. І. І. Перевозченко. К. Урожай, 1994. 288 c
Обласна універсальна наукова бібліотека iconУкраїнська народна республіка І наш край
Комунальний заклад сумської обласної ради «сумська обласна універсальна наукова бібліотека»
Обласна універсальна наукова бібліотека iconБібліотеки сумщини (всі дані станом на 01. 01. 2015 року) обласна універсальна наукова бібліотека
У 2014 році бібліотека стала переможцем конкурсу ідей «Смарт-технології в навчальному процесі з використанням інтерактивної дошки»...
Обласна універсальна наукова бібліотека iconФормула успіху Роменської міської централізованої бібліотечної системи Інформаційна довідка
Комунальний заклад сумської обласної ради «сумська обласна універсальна наукова бібліотека»


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка