Обмін досвідом роботи бібліотек Дергачівської цбс на курсах підвищення кваліфікації у вересні 2015 рокуСкачати 125,74 Kb.
Дата конвертації16.03.2018
Розмір125,74 Kb.

Обмін досвідом роботи бібліотек

Дергачівської ЦБС на курсах підвищення кваліфікації у вересні 2015 року
Вижити в епоху Інтернету бібліотеки

зможуть лише коли вони дадуть людям те,

що не піддається автоматизації – радість живого,

а не віртуального спілкування.


Ляльковий театр в Пересічанській бібліотеці (зав. Кареліна Т.В.)
Визначна подія сталася на початку квітня в селищі Пересічне: в бібліотеці-філії №12 Дергачівської централізованої бібліотечної системи почав працювати ляльковий театр. Враховуючи сучасне економічне становище, створення такого театру – диво. Дякуючи ентузіазму і професіоналізму завідувачки бібліотеки Тетяни Валентинівни Кареліної , вчителя початкових класів Остапець Вікторії Іванівни та всебічної підтримки в.о. сільського голови Лариси Михайлівни Стреляної вдалося придбати ляльки, побудувати ширму, створити декорації.

В прем’єрній виставі маленькі артисти показали 2 казки: «Курочка ряба» та «Бременські музиканти». І хоч артистами були учні 5 класу, грали вони не гірше професіоналів. Вдало підібрана музика, красиві ляльки, загадкова атмосфера зачарували маленьких глядачів.Дитячий ляльковий театр «Золотий ключик» почав діяти при Пересічанській бібліотеці-філії №12 з січня 2014 року. Засідання проводяться 1 раз на тиждень. Учасниками театру є учні 5-7-х класів Пересічанської школи. За період існування лялькового театру було підготовлено та показано глядачам 4 вистави. Учасники із великим задоволенням працюють, а глядачі із захопленням сприймають вистави.

d:\мои документы\статьи в газету\пересічне\2015\ляльковий 15\фото ляльковий.jpg

Фото 1 – Актори театру «Золотий ключик»


Ляльковий театр в Козачолопанській бібліотеці (зав. Стеблак О.Ю.)
При бібліотеці проходять заняття в аматорському дитячому ляльковому театрі «Казка», який з'явився в бібліотеці у 2006 році, як клуб лялькового театру. Цей клуб створювався для того, щоб за допомогою ляльок залучити дітей до читання книг, викликати зацікавленість у виготовлені ляльки, власноруч надихнути на творчість.

Ляльки для вистав виготовляються з підручних матеріалів. Декілька ляльок фабричні, але дуже старі і потребують реконструкції , їх подарувала школа ще після першої вистави у 2006 році. Колись при школі існував ляльковий театр. Деякі реконструйовані ляльки працюють, а інші чекають своєї вистави і свого ляльковода. У 2009 році декілька великих ляльок були подаровані «Християнською церквою». Ширма була виготовлена теж власними руками з планок, які від частих переміщень вже вийшли з ладу, якщо «Казка» продовжить свою роботу потрібно знайти матеріал для нової ширми.

Лялькові вистави театр показує дітлахам в ДНЗ «Сонях», учням початкової школи та у концертних програмах Будинку культури за запрошенням.

2009 року з’явилося бажання показати свою роботу більш широкій аудиторії і театр узяв участь в «Театральній весні – 2009», заявку на конкурс подали від Козачолопанського Будинку культури. Отримали диплом за участь, а на День захисту дітей театр був запрошений у Будинок культури м. Дергачі , де показав дітлахам Дергачівщини чотири лялькові вистави підряд.

В 2010 році за казку «Золотая рыбка на новый лад» ( автор Стеблак О.Ю.) театр отримав у конкурсі Диплом за ІІ місце та сувенір «Театральна весна – 2010».

Добре співпрацює бібліотека з ДНЗ «Сонях», завідуюча Кісіль Жанна Миколаївна. Діти разом з вихователями приходять на екскурсії до бібліотеки або заплановані заходи. Крім знайомства з бібліотекою проходять голосні читання книг та журналів для дітей, після читання бібліотекар цікавиться у дітей,чим сподобалася книжка чи ні і чому, щоб хотіли почути наступного разу. Найбільше дітлахів приваблюють яскраві ілюстрації в книзі і лише потім, що там написано.

Діти з дитячого садочку стають користувачами бібліотеки, знають де вона знаходиться, і що в ній є цікаві книги й не тільки, дуже цікавлять їх ляльки театру «Казка», якщо ляльки були задіяні під час екскурсії це добре, а якщо їх ще дали приміряти і розіграти сценку, це взагалі щастя, яке надовго залишається у пам’яті.

d:\мои документы\статьи в газету\козача\2014\цей веселий новий рік\sam_4675.jpg

Фото 2 – Актори театру «Казка»

Інколи ляльковий театр «Казка» вирушає до дитячого садка і там показує нову казку, що дітям дуже подобається. Про такі виступи, і взагалі, співпрацю ДНЗ та бібліотеки можна прочитати в газеті «Вісті Дергачівщини»

Ляльковий театр розвиває мовлення, мислення, увагу, пам’ять, уяву, дрібну моторику рук. Ходити і говорити одночасно важко але діти все одно залюбки беруть участь в виставах.


Фокус-група «Що читати цікавіше»
Сьогодні у суспільстві спостерігається «криза читання», тому з метою її усунення бібліотеками розробляються різні методики залучення до книги та читання. Пересічанська бібліотека-філія №12 Дергачівської ЦБС започаткувала використання методу якісного соціологічного дослідження

На стіл викладаються книги різних напрямків, кольору, формату, мови. Під час інтерв’ю бібліотекарі отримують суб’єктивну думку про книгу. Дивляться на реакцію читачів. Виясняють, чому взяли саме цю книгу, визначають вплив літератури на користувача, щоб потім виробити рекомендації щодо читання.

У центральній бібліотеці привертаємо увагу користувачів таким способом. На абонементі зробили куточок «Чекаю на тебе, твоя Книга», де виставляємо раніш замовлені книги читачами. Інші користувачі звертають увагу на те, що читають інші і замовляють також.

d:\мои документы\100 років\презентация\«чекаю на тебе» - твоя книга!.jpg

Фото 3 – Куточок «Чекаю на тебе»


Діє бібліотечний кінозал.

Впродовж місяця збираються заявки на фільм, знятий по книзі. Потім проводиться обговорення фільму і книги.


Виставки-інсталяції
Виставки-інсталяції користуються великою популярністю. Організовували ми сезонні книжкові виставки, виставки з книгами, де згадується пори року. На книги кріпили цитати, вірші про пору року. Але такі виставки користувалися невеликим попитом.Вирішили робити виставки-інсталяції. За останній час оформлено виставки «Ходить літо білим світом», «Весна всю землю уквітчала», «Осінь пора гарячого чаю та добрих книг», «Зима. Сніг. Заметіль. Теплий плед. Гарячий шоколад. Гарні казки».

d:\мои документы\статьи в газету\цб\2015\весна\dsc_0669.jpg

Фото 4 – Виставка-інсталяція «Смех – спасательный круг на волнах жизни»d:\мои документы\статьи в газету\цб\2015\єкзюпері\людина сонця і землі.jpg

Фото 5 – Виставка-інсталяція «Людина сонця і землі» до ювілею А.Екзюперіd:\мои документы\статьи в газету\цб\2015\агата кристи\p9110001.jpg

Фото 6 – Виставка-інсталяція «Чисто английское убийство» до ювілею Агати Крісті

Виставки-інсталяції присвячуються письменникам-ювілярам (Екзюпері, Агата Крісті). Користувачі ждуть нових виставок.
15 травня 2013 року у міжнародний день сім’ї при Черкаськолозівській бібліотеці (завідувач Домніч О.М.) стартував проект «Родинне дерево».

d:\мои документы\участь бібліотек дергачівськоїх цбс у дослідженнях\фото для електронної карти бібліотек дергачівська цбс\ч.лоз интерьер, родинне дерево\заходи ч.лоз\печать 1\pic_0029.jpg

Фото 7 – Учасники проекту «Родинне дерево»d:\мои документы\участь бібліотек дергачівськоїх цбс у дослідженнях\фото для електронної карти бібліотек дергачівська цбс\ч.лоз интерьер, родинне дерево\заходи ч.лоз\печать 1\5128638362dd2e9a9783659f1805b4e9da91ead5_detail.jpg

Фото 8 – Родинне дерево наймолодшого учасника проекту Артема Пархомця.

Працюючи над цим проектом у кожного формувалося розуміння родинної єдності, зацікавленість в минулому своєї родини, учасники проекту створюють Дерево роду. Розуміють, що сім’я посідає особливе місце в житті людини. Що таке сім’я, як звучить це слово, а в ньому є для слова – «сім» і «я». Що це означає? А те, що діти схожі на своїх батьків. Цю особливість люди помітили ще в давні часи і так з’явилася приказка: «Яблуко від яблуньки далеко не падає». Тобто у кожної яблуньки свої яблучка і їх неможливо переплутати з іншими, як і дітей.

Тому чим міцніше зростає дерево – тим більшим є рід, у кожної гілочки або кореня є своє «ім’я». Учасники проекту в своїх сім’ях полинули в сиву давнину, пройшли стежиною отчого краю, стежиною, яка починається від рідного дому, від рідних батьківських воріт, батьківського порогу. Кожен з учасників проекту пишався своїм родоводом.

«Родинне дерево» або «Дерево життя» є одним із найпоширеніших символів на писанках, на рушниках, стінних розписах, килимах, посуді. На виставці було представлено зображення «Родинного дерева» на рушниках, писанках, було проведено показ слайдів – які бувають родоводи, та показ слайдів старих фото.

Цікаво було дізнатися, що родинні традиції: зберігання фото, наслідування професії, передавання імен від бабусі онучці, збиратись на свята за одним столом, готувати фірмові родинні страви та співати пісні мають місце у всіх сім’ях. А скільки приказок склав народ про родину! «Яке дерево – такі й квіти, які батьки – такі й їхні діти», «Людина без роду – як відірваний від дерева листочок» і таке інше. Учасники згадали українські пісні, а також пісні свого дитинства: Чунга-Чанга», «Голубой вагон»,« Антошка», «Песня крокодила Гены».

Так як у цьому році виповнюється 70 років від визволення Дергачівського району від фашистських загарбників, у проекті було виділено сторінку - розповіді про дідусів та бабусь, які приймали участь у цій війні або загинули, захищаючи наше майбутнє. А ще в цьому році виповнюється 350 років села Черкаська Лозова, тому розповідь про історію виникнення села була доцільною.

Кожен повинен дослідити і знати своє родинне дерево. Ми будемо сильні і непереможні, якщо всі знатимемо і будемо берегти свою історію, історію свого народу, щоб не загинули ми, як відламані листочки, будемо жити так, щоб нами пишався наш рід, наш народ.


« Літературне мереживо» в Пересічанській бібліотеці
Творче об’єднання «Літературне мереживо» було створене при Пересічанській бібліотеці-філії №12 навесні 2013 року за ініціативою Ради ветеранів війни та праці селища. В творче об’єднання «Літературне мереживо» входять поети-аматори селища. Це пенсіонери, ветерани праці: майстер спорту Білоус О.Т., Лихно М.Г., Мороз І.Й., Романова Г.І., представники Ради ветеранів селища: Демяненко Г.С. (голова Ради ветеранів), Стрєляний М.Й. (інвалід війни), вчителі Пересічанської ЗОШ Омельченко Г.В., Северіна Р.С., Остапець В.І. та Курило В.М.

В роботі творчого об’єднання «Літературне мереживо» приймає участь почесний голова Ради ветеранів селища, почесний ветеран України, почесний мешканець селища та Дергачівського району, учасник бойових дій Зінченко Михайло Васильович.d:\мои документы\статьи в газету\пересічне\2015\творчі здобудки\літ зузстріч.jpg

Фото 9 – Учасники творчого об'єднання «Літературне мереживо»У задачі об’єднання входить:

- Об’єднати всіх бажаючих, хто пише вірші і оповідання, в селищне літературне об’єднання з метою пропагування їх творів в місцевій, районній, та обласних органах масової інформації;

- Організовувати творчі зустрічі місцевих аматорів прози та поезії зі школярами, молоддю, ветеранами та пенсіонерами;

- Виявляти та запрошувати до співпраці здібних молодих аматорів-початківців;

- Відібрати для видання поетичного збірника кращі твори місцевих поетів-аматорів;

- Відшукати в районному та обласному архівах історичні данні про організації та підприємства, які в різні роки існували на території селища та про знаменні події, які відбувалися в нашому селищі і в доповнення до книги нашого односельця Василя Єгоровича Твердохліба «Уклін тобі, Пересічне», видати історичний збірник «Пересічне моє».

Засідання «Літературного мережива» проходять у Пересічанській бібліотеці-філії двічі на місяць першої та третьої середи. Ці зустрічі завжди проходять цікаво та змістовно. Зараз наші поети спільно готують до друку збірку своїх творів.

Поезія – це музика, хвилююча душу, що наповнює її безмежною любов`ю до людини, природи, Батьківщини. Поезія проникає у найпотаємніші куточки людської душі. Саме такі вірші пише один із найактивніших і талановитих учасників «Літературного мережива» Білоус Олексій Тимофійович. Першого вірша він склав ще в стінах Пересічанської школи у 1958 році і з того часу продовжує писати чудові твори. Олексій Тимофійович приймає активну участь у різних конкурсах майстрів художнього слова.

Нещодавно Пересічанська бібліотека надіслала до Харківської міської бібліотеки імені В.Г. Белінського твори наших трьох поетів-аматорів (Омельченко Г.В., Романової Г.І. та Білоуса О.Т.) для участі у щорічному міжнародному літературному конкурсі «Людина, доля, епоха…». У цьому конкурсі Білоус Олексій Тимофійович отримав срібну медаль та диплом ІІ ступеню в номінації «Поезія».
Літературна вітальня «Джерело»

в Малоданилівській бібліотеці-філії №8 (зав. Сівоконь Т.П.)


Літературна вітальня «Джерело» радо вітає своїх учасників з 2012 року.

Малоданилівська бібліотека є місцем спілкування літературної еліти селища, відомих земляків, ветеранів війни, цікавих та талановитих людей.

Завідувач бібліотеки Сівоконь Тетяна Петрівна разом з відомим краєзнавцем Ростиславом Кириловичем Рибальченко організовує літературні зустрічі. Бібліотека бере активну участь в суспільному житті селища.

21 лютого 2015 року в селищі Мала Данилівка Дергачівського району відбулося традиційне творче засідання літературного клубу на тему: «День української мови і писемності» і, звісно, проводилося в Малоданилівській бібліотеці-філіі №8. Воно було незвичайним тому, що на вечір місцевих літераторів, поетів і письменників вперше був запрошений відомий харківський поет і, як вважає Р. К. Рибальченко, класик ліричної поезії Анатолій Антонович Перерва. Це освічена, добра і світла людина. Анатолій Антонович ще в молоді роки закінчив факультет журналістики Київського Університету і своє життя пов`язав з літературно-видавницького діяльністю. Працював у видавництвах різних газет та журналів Слобожанщини, був директором харківського музею літератури. А.А. Перерва є членом Національної спілки письменників України, автор багатьох поетичних збірок.d:\мои документы\статьи в газету\м.данилівка\2015\вечір присвячений 85-річчю л.костенко\dsc00365.jpg

Фото 10 – Творчий вечір літературної вітальні «Джерело»

Як завжди, творчий вечір з коротким виступом відкрив літературний знавець Ростислав Кирилович Рибальченко. Він підкреслив, що коли відзначаємо «День Мови», ми маємо можливість обговорити цей засіб спілкування українців, мова, яка стала для багатьох рідною, красивою та співучою. З великим задоволенням співаємо і слухаємо пісні українських авторів, а також народні пісні. Дійсно, такі пісні, як: «Два кольори», «Смерека», «Очі волошкові», «Несе Галя воду», «Підманула підвела», «Пісня про рушник» та інші любо не тільки слухати, але й наспівувати будь-де і будь-коли. Далі Р. Рибальченко відзначив, що досконалим вивченням української мови почали займатися в ХІХ сторіччі відомі українські письменники-літературознавці минулого О.О. Потебня, Г.Ф. Квітка-Основ`яненко, вчений зі світовим ім`ям, член Академії Наук України Юрій Шевельов. Серед інших – харків`янин Олексій Дрюченко, який написав велику книгу наукового значення «Голосні звуки мови». В Росії з числа літературознавців можна назвати академіків Л.В. Щербу та М.М. Бахтіна. Відзначивши велике наукове значення цих авторів, Ростислав Рибальченко вважає, що їх роботи мають виключно науковий характер. Своє захоплююче відношення до української мови висловили А. Перерва, Б. Галат, Є. Кузовкін, Л. Колєсніченко, Т. Очеретянова, В. Мєльник, О. Яковлев, З. Хованська. У другій частині вечора члени клубу та гості читали свої авторські вірші, а Дмитро Марінкін робив цікаві пісенні вставки – під акомпанементи баяна виконав більше десяти українських народних пісень. Творчий вечір, як завжди, пройшов у дружній і теплій атмосфері. Всі присутні змогли висловити свою думку, мали приємну можливість спілкування, а також побажали один одному творчих успіхів, добра і злагоди. На такому рівні проходять всі засідання.
Поезія – це музика душі.
В Вільшанській дорослій бібліотеці діє Клуб любителів поезії та поетів-початківців. Створений в 2011 році.

На одному з засідань відбулась презентація першої збірки віршів керівника клубу Слатіної О.М. та учасника бойових дій Чорнобай М.Ф. Олена Михайлівна розповіла про свою творчу біографію, про роботу клубу, про свої подальші плани. В даний період вона працює над новою збіркою віршів під назвою «Під знаком Діви». На слова віршів Олени Михайлівни керівник вокального ансамблю Вільшанського СБК Міцай В. Н. написав музику. Так народились в колективі пісні «Горять вогні у обелісків», «Рідна ненька», які прозвучали на зустрічі у виконанні вокального ансамблю «Червона калина» СБК. Так що куточок членів клубу любителів поезії Вільшанської бібліотеки для дорослих поповнився ще однією збіркою віршів Олени Слатіної та Чорнобай М. Ф.

Дуже сподобались слухачам вірші студентки педагогічного університету ім. Г. Сковороди Яни Грицай.

ї ліричні вірші не залишили нікого байдужим. Свої дитячі віршики прочитала Л.Ф. Кійко. Ветерану праці, яка все життя працювала вчителем початкових класів, дуже близька ця тема. Адже вона дуже любить дітей, бо сама – любляча бабуся.d:\мои документы\статьи в газету\вільшани\2015\купала\dscf3183.jpg

Фото 11 – Засідання клубу любителів поезії і аматорів початківців.

Розчулили і нові вірші вчителя української мови і літератури Н.І. Федьо. В них любов до рідного краю і рідної мови, лірика і патріотизм, сум і радість, співчуття.

Всі присутні в залі в перше почули нову пісню «Біля лугу, коло ставу...»на вірші Н.І. Федьо, муз. В.Н. Міцай, яку теж чудово виконав вокальний ансамбль «Червона калина».Поетам – вільшанцям учасники цієї поетичної зустрічі подарували квіти, побажали невичерпної енергії, натхнення, творчої наснаги, здоров'я, подальших творчих успіхів на поетичній ниві. А потім всі разом сфотографувалися на згадку про цю незабутню зустріч.
Каталог: Files -> downloads
downloads -> «Це склад книжок» так скептик говорив, «Це храм душі» естет йому відмовив, Тут джерело всіх радощів земних, І їх дарують нам без цінним словом…»
downloads -> Для вчителів зарубіжної літератури
downloads -> Методичні рекомендації щодо викладання світової літератури в загальноосвітніх навчальних закладах у 2013-2014 навчальному році // Зарубіжна літератури в школах України. 2013. №7-8
downloads -> Талант людини це божий дар
downloads -> Василь Стус постать,що єднає
downloads -> Антон павлович чехов
downloads -> Остап Вишня. Трагічна доля українського гумориста. Моя автобіографія
downloads -> Урок 1 т ема. Вступ. Роль художньої літератури у формуванні життєвих цінностей людини


Поділіться з Вашими друзьями:

Схожі:

Обмін досвідом роботи бібліотек Дергачівської цбс на курсах підвищення кваліфікації у вересні 2015 року iconПідвищення кваліфікації загорська Ганна Іванівна
Персональний сайт директора Центру підвищення кваліфікації держслужбовців та керівників держпідприємств автономної республіки Крим....
Обмін досвідом роботи бібліотек Дергачівської цбс на курсах підвищення кваліфікації у вересні 2015 року iconЦифри та факти
Науково-дослідна та науково-методична робота бібліотек. Підвищення кваліфікації
Обмін досвідом роботи бібліотек Дергачівської цбс на курсах підвищення кваліфікації у вересні 2015 року iconСистема роботи з підвищення кваліфікації вчителів
Завдання полягає в тому, щоб виробити систему, знайти доступні І разом з тим корисні методи підвищення педагогічної майстерності
Обмін досвідом роботи бібліотек Дергачівської цбс на курсах підвищення кваліфікації у вересні 2015 року iconIi. Робота бібліотек області з юнацтвом Мережа бібліотек
Мережа бібліотек області станом на 01. 2015 року становить 576 книгозбірень, з них: обласних та 573 публічних бібліотек. В області...
Обмін досвідом роботи бібліотек Дергачівської цбс на курсах підвищення кваліфікації у вересні 2015 року iconЦільові програми І проекти в діяльності бібліотек
Методичні рекомендації розроблені з метою надання допомоги керівникам структурних підрозділів цбс в питаннях складання цільових бібліотечних...
Обмін досвідом роботи бібліотек Дергачівської цбс на курсах підвищення кваліфікації у вересні 2015 року iconЛ. М. Кречко з в І т про роботу полтавської міської централізованої бібліотечної системи за 2015
Робота бібліотек цбс в 2015 році відбувалася в рамках виконання плану заходів щодо розвитку бібліотечної справи в області на 2011-2015...
Обмін досвідом роботи бібліотек Дергачівської цбс на курсах підвищення кваліфікації у вересні 2015 року iconЗміст зі святом вас, дорогі жінки!
Президія цп утосу постановою за №2–7 від 8 лютого призупинила виконання власної постанови від листопада минулого року Про проведення...
Обмін досвідом роботи бібліотек Дергачівської цбс на курсах підвищення кваліфікації у вересні 2015 року iconАкадемія неперервної освіти
...
Обмін досвідом роботи бібліотек Дергачівської цбс на курсах підвищення кваліфікації у вересні 2015 року iconПоложення про творчий конкурс у рамках 24-го Міжнародного фестивалю «Золота осінь Славутича 2017»
...
Обмін досвідом роботи бібліотек Дергачівської цбс на курсах підвищення кваліфікації у вересні 2015 року iconБібліографічний анотований покажчик видань Надвірнянської цбс у 2015 р
Бібліографічний анотований покажчик видань Надвірнянської цбс у 2015 р. [Текст]: / Надвірнянська црб; метод бібліогр відділ; уклад....


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка