Орієнтовний план заходів для відзначення Дня авіації та космонавтикиСкачати 58,61 Kb.
Дата конвертації15.03.2018
Розмір58,61 Kb.
ТипОрієнтовний план

На допомогу класному керівнику
Орієнтовний план заходів для відзначення Дня авіації та космонавтики

  • У рамках «Року Космосу» (2011 рік) провести години спілкування, бесіди , присвячені Дню авіації та космонавтики «Вперед у майбутнє: відкриваємо таємниці космосу» (1-11кл.), «12 квітня – Всесвітній День Космонавтики (1-4 кл.), «Перший космонавт планети» (5-7 кл.), «Космос – відомий і невідомий», «Україна та історія світової космонавтики» ( 8-10кл.).

  • Уроки Пам’яті «Видатні сини космосу»(8-11кл.).

  • Тематичні експозиції, виставки, огляди науково-популярної літератури, присвячені Дню авіації та космонавтики.

  • Виставка тематичних плакатів «В космос разом з Юрієм Гагаріним!»(6-8 кл.), «Космос – відомий і невідомий»(9-11кл.).

  • Виставка творчих робіт, малюнків, присвячених 50- річчю польоту Ю.О.Гагаріна.

  • Тематична виставка літератури в шкільній бібліотеці, «Гагарінські читання»,

  • Інтернет - подорож до Зоряного містечка, Центру управління польотами (9-10 кл.).

  • Відвідування планетарію (1-11 кл.)

Сценарій виховного заходу, присвяченого Дню космонавтики

Мета: познайомити з історією святкування Всесвітнього дня авіації і космонавтики,ознайомити з біографією першого космонавта України – Леоніда Каденюка, розвивати творчі здібності, мислення, знання про космос, основи польоту, прививати цікавість до пізнання космічних просторів

Обладнання: виставка газет, малюнки учнів, портрети Ю. Гагаріна, Л. Каденюка, яблука, обручі
Хід заходу

 

12 квітня все людство відзначає Всесвітній день авіації та космонавтики. Це свято встановлено на честь першого польоту в космос людини, тим самим воно підкреслює нестримну жагу людства до пізнання нових знань. Бажаю і Вам у цей день дізнатися про навколишній світ більше!


До космічних ви висот

Прагнете щодня,

Поважає вас народ

Тішиться рідня,

Бо найближче до зірок

Ви з усіх із нас.

Вас вітаємо тепер

В цей зірковий час.

 

Історія святаВсесвітній День Авіації та Космонавтики 12 квітня
У цей день, 12 квітня, у 1961 році громадянин СССР старший лейтенант Юрій Олексійович Гагарін на космічному кораблі "Восток" уперше в світі здійснив орбітальний політ навколо Землі, відкривши епоху пілотованих космічних польотів. Він здійснив один виток довкола земної кулі, який тривав 108 хвилин.

Розвиток польотів відбувався поетапно - від перших пілотованих кораблів та орбітальних станцій до багатоцільових космічних, які пілотували орбітальні комплекси.

За рішенням Міжнародної авіаційної федерації (ФАІ) 12 квітня святкують як Всесвітній день авіації та космонавтики.

 

УКРАЇНА – КОСМІЧНА ДЕРЖАВА


Україна і космос - нероздільні. Зв'язок цей міцно встановився на зорі космонавтики, тож порушити його просто неможливо. Українське походження мали такі творці теорії польотів у світовому просторі, як Костянтин Ціолковський (до речі, повне прізвище Ціалковський-Наливайко), Микола Кибальчич, Юрій Кондратюк.

У Київському політехнічному свого часу вчилися Сергій Корольов і Володимир Челомей (конструктор відомої ракети-носія "Протон"). Ракетна техніка взагалі пішла із просторів "неньки": перші у світі бойові ракети (після китайських досліджень) створив нащадок українських козаків генерал-лейтенант Олександр Засядько, він же організував у російській армії першу ракетну роту. А імена Янгеля і, пізніше, Уткіна (генеральних конструкторів КБ "Південне" у Дніпропетровську, творців серії балістичних ракет, включаючи "Сатану" і "Скальпель") з 50-х рр. відомі всьому світові.

Хоча порох та ракети винайшли хитромудрі китайці, перший поштовх для розвитку ракетної техніки в Європі дав українець - генерал-лейтенант Олександр Засядько, який ще в середині Х1Х століття розробив цілу серію різних бойових ракет та створив у російській армії ракетну роту.

Першим, хто додумався використати ракети для польоту людини у космос, теж був українець - Микола Кибальчич. Народився він на Чернігівщині в сім’ї місцевого священика. Свого часу Кибальчич прославився головним чином тим, що виготовив унікальну бомбу, якою народовольці прикінчили російського імператора Олександра ІІ. Пристрій для реактивних польотів Кибальчич розробив у останні дні свого життя - ескіз космічного корабля було видряпало уламком ґудзика на стіні тюремного каземату. Перед самою стратою Кибальчичу вдалося передати папери з розробками реактивного літального апарата адвокатові, але їх вилучила царська "охранка”. Унікальний винахід надовго було поховано в архівах спецслужб...

Лише після революції світ дізнався, що Ціолковський був не першим і що його майже на три десятиріччя випередив страчений 3 квітня 1881 року українець Микола Кибальчич. До речі, Ціолковський теж мав добрячу частку української крові. Зокрема серед його українських предків був Северин Наливайко.

Житомирянином був Сергій Корольов, той самий, чия ракета 12 квітня 1961 року виведе у космос першу людину планети.

Мало хто знає, але свій шлях "місячний трактор” СРСР до Місяця розпочав в Україні. Для підготовки команди, що керувала "Луноходом”, та для випробовувань самого апарата в кримських горах під Сімферополем було створено спеціальний "місяцедром”.

На Місяць було запущено всього два "трактори” - "Луноход-1” (1970 р.) та "Луноход-2” (1973 р.). Під час виконання місячної місії "трактористи” теж знаходились у Криму - у центрі керування в селищі Шкільне. Пізніше зі Шкільного керували роботою космічних кораблів "Союз”, брали участь у здійснення першої міжнародної стиковки "Союз”-”Аполон”, відстежували перший, і єдиний політ радянського "човника” "Буран”...

 

Космічне сьогодення
За роки незалежності Україна впевнено посіла своє місце серед провідних космічних держав світу. Сьогодні ми випускаємо найрізноманітніші ракетоносії. Від "космічної малолітражки” - типу "Циклон-3” (супутники до 600 кг) до важкої "космічної фури” "Зеніт-2 SLВ”, здатної вивести на орбіту до 14 тонн. На базі балістичної ракети SS-18 "Сатана” створено мирні космічні носії серії "Дніпро”. Усього на трьох закордонних космодромах - Байконур, Плесецьк і "Сі Ленч” - експлуатуються п’ять українських ракетно-космічних комплексів: "Циклон-2”, "Циклон-3”, "Зеніт-2”, "Зеніт-3SL”, "Дніпро”, якими, з 1991 року здійснено майже вісім десятків пусків, та виведено на орбіту понад півтори сотні супутників. На сьогодні Україна контролює 10% ринку космічних послуг.

Чудовим вираженням міжнародного співробітництва в освоєнні Всесвіту, пізнанні його таємниць став політ українського космонавта Леоніда Каденюка на борту американського корабля «Шатл», який стартував 19 листопада 1997 року. Цей політ тривав 16 діб.

Останнім часом з’явилася інформація про те, що НКАУ планує разом з НАСА розпочати нову спільну Місячну програму... Адже сьогодні космічні дослідження - це не лише престиж держави, але й надзвичайно прибутковий та перспективний бізнес. Потенціал є. Ведучий: Цього дня у 1961 році Юрій Гагарін на космічному кораблі "Восток" здійснив перший в історії людства політ навколо орбіти Землі. Політ тривав 180 хвилин. Хто в залі підкаже, скільки це годин?

Ведучий: Правильно! І ці три години перевернули хід науки! Те, що раніше вважалося неймовірним, стало дійсністю. Це все одно, що побачити б на власні очі чаклунство Гаррі Поттера! Тепер ми знаємо, як виглядає поверхня Місяця і навіть Марса!!! Хтозна, можливо, коли ви підростете, то зможете подорожувати космосом так само вільно, як і Україною. І якщо це трапиться, ви маєте знати, що таке космос і що саме там можна відвідати. Саме тому я пропоную вам пофантазувати і здійснити уявний тур по сонячною галактикою!!! 

Ведучий: Будь-який космонавт довго тренується перед тим, як вирушити в космос. Тому і ми перед польотом маємо перевірити, наскільки ви готові до невагомості. Хто з вас знає, що це таке?

Відповідь учнів: ...


Ведучий: У невагомості люди літають як пір'я на вітрі. Їх крутить у різні боки, їм дуже важко впоратися зі своїм тілом, адже в космосі воно стає буквально невагомими, тобто нічого не важить!!! Отже, виходьте до мене і ми будемо тренуватися перед польотом у космос.

Конкурс 1: Тренування поведінки за невагомості

Учні мають виконати завдання. Хто з завданням краще впорається, той стане капітаном космічного корабля.


Завдання - Поставити ноги одна перед одною так, щоб п'ята торкалася носочка другої ноги, заплющити очі і розставити прямі руки в сторони. Потім за командою ведучого учні мають кожною рукою по черзі торкатися кінчика носа. Хто перший не втримає рівновагу, тобто поставить другу ногу вбік - той програв. Хто виявився найвитривалішим - той капітан корабля.
Команди краще давати не "ліва" та "права" (йдеться про руки), а "Сонце" та "Місяць" (Сонце - ліва рука, Місяць - права). Тоді варто стежити і за увагою .

До конкурсу можна запросити батьків. Це завжди весело.
Каталог: Files -> downloads
downloads -> «Це склад книжок» так скептик говорив, «Це храм душі» естет йому відмовив, Тут джерело всіх радощів земних, І їх дарують нам без цінним словом…»
downloads -> Для вчителів зарубіжної літератури
downloads -> Методичні рекомендації щодо викладання світової літератури в загальноосвітніх навчальних закладах у 2013-2014 навчальному році // Зарубіжна літератури в школах України. 2013. №7-8
downloads -> Талант людини це божий дар
downloads -> Василь Стус постать,що єднає
downloads -> Антон павлович чехов
downloads -> Остап Вишня. Трагічна доля українського гумориста. Моя автобіографія
downloads -> Урок 1 т ема. Вступ. Роль художньої літератури у формуванні життєвих цінностей людини


Поділіться з Вашими друзьями:

Схожі:

Орієнтовний план заходів для відзначення Дня авіації та космонавтики iconСценарій свята присвячений Дню космонавтики, а також вірші І веселі конкурси для проведення та святкування Дня космонавтики та авіації

Орієнтовний план заходів для відзначення Дня авіації та космонавтики iconУсний журнал «Всесвітній день авіації І космонавтики»
Мета: познайомити з історією святкування Всесвітнього дня авіації І космонавтики,ознайомити з біографією першого космонавта України...
Орієнтовний план заходів для відзначення Дня авіації та космонавтики iconОрієнтовний план масових заходів на 2015-2016 н р. Вересень районний конкурс фотографій "Заповітні куточки Бородянщини"
Районний етап Всеукраїнської туристсько-краєзнавчої експедиції "Моя Батьківщина – Україна"
Орієнтовний план заходів для відзначення Дня авіації та космонавтики iconОрієнтовний навчально-тематичний план позакласного педагогічного всеобучу батьків І клас
Орієнтовний навчально-тематичний план позакласного педагогічного всеобучу батьків
Орієнтовний план заходів для відзначення Дня авіації та космонавтики iconМетодичні рекомендації щодо організація та проведення заходів до відзначення 200-річчя з дня народження Т. Г. Шевченка
Черкащину та її видатних земляків, викликати почуття любові до свого рідного краю, гордості за його здобутки, формувати національну...
Орієнтовний план заходів для відзначення Дня авіації та космонавтики iconРозпорядження голови районної державної адміністрації1 від 18 квітня 2011 року м. Теребовля №256 Про відзначення в районі
Про відзначення в області 200-річчя від дня народження Т. Г. Шевченка та 150-річчя від дня його перепоховання”, враховуючи велике...
Орієнтовний план заходів для відзначення Дня авіації та космонавтики iconУкраїна голосіївська районна в місті києві державна адміністрація
Плану заходів з підготовки та відзначення 200-річчя від дня народження М. Вербицького та 150-ї річниці першого публічного виконання...
Орієнтовний план заходів для відзначення Дня авіації та космонавтики iconВсесвітній День Авіації та Космонавтики 12 квітня
В цей день, 12 квітня, у 1961 році громадянин СССР старший лейтенант Юрій Олексійович Гагарін на космічному кораблі "Восток" вперше...
Орієнтовний план заходів для відзначення Дня авіації та космонавтики iconМетодичні рекомендації щодо відзначення 120-річниці з дня народження М. Булгакова у загальноосвітніх навчальних закладах, розроблені кабінетом методики викладання світової літератури та мов національних меншин вошопп. (Додаток 1)
Булгакова №3168-уі від 18 березня 2011 року, надсилаємо вам методичні рекомендації щодо відзначення 120-річниці з дня народження...
Орієнтовний план заходів для відзначення Дня авіації та космонавтики iconУрок-занурення «реактивний рух. Розвиток космонавтики. ВНЕСОК УКРАЇНСЬКИХ УЧЕНИХ У Розвиток космонавтики.»
К. Е. Ціолковського та українських учених про використання ракет для космічних польотів


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка