Ознайомлення з життям І творчістю Василя Сухомлинського. Головна думка. В. Сухомлинський «Красиві слова І красиве діло»



Скачати 61,96 Kb.
Дата конвертації25.04.2018
Розмір61,96 Kb.

3 клас, урок читання

Тема: Ознайомлення з життям і творчістю Василя Сухомлинського. Головна думка. В. Сухомлинський «Красиві слова і красиве діло»

Мета: - ознайомити учнів з творчістю В.Сухомлинського;

- удосконалювати навички правильного, свідомого читання;

- збагачувати активний словник учнів;

- розвивати вміння робити висновки та узагальнення, висловлювати свої думки в логічній послідовності;

- розвивати творчі здібності молодших школярів;

- виховувати чуйність, доброту милосердя.



Обладнання: портрет Сухомлинського, картки з прислів’ям, презентація біографії письменника, мультимедійне обладнання, вправи на розчитування; набір сердечок.

Хід уроку

І. Організація класу
Вчитель: Любі діти, у наш клас

Завітали люди щирі.

Привітайте в добрий час

Гостей усмішкою щирою.



Девіз нашого уроку:

1 Учень: Думати – (всі хором )- колективно,

2 Учень: Діяти – (всі хором )- оперативно,

3 Учень: Сперечатись –( всі хором) - доказово.

4 Учень: Це для всіх – (всі хором) - обовʼзково.

Епіграфом нашого уроку будуть слова В.Сухомлинського
«Читання – це віконце,

Через яке діти бачать,

Пізнають світ і самих себе»

В.Сухомлинський


ІІ Мовленнєва розминка

  1. Робота над скоромовкою.

У зливу жахливу під кущем

Дуже змокли жук з джмелем.

  • читання вчителем;

  • хором;

  • учні на швидкість.

  1. Чистомовка

Лі – лі – лі – відлетіли журавлі,

Ли – ли –ли – дні осінні пройшли.

Ло – ло – ло – вже все снігом замело,

Ни – ни – ни – будем ждати ми весни.


ІІІ Мотивація навчальної діяльності

На дошці запис:



Людимаютьрізнісердця

1.Роз’єднай слова



  • Пригадайте, з якої це казки. (Дімаров. «Для чого людині серце»)

  • Які серця згадувались цій казці? (серце байдужої людини у вигляді пластмасової кульки; чорне серце – бандита; сіре. Похмуре, важке – серце людини, яка дбала лише про себе і забувала про інших людей; велике і світле – серце доброї людини).

2.Гра «Серце»

У вас на партах також лежать набори сердець різного кольору. В кінці уроку кожен з вас повинен дібрати те серце, яке він вважає за потрібне, пояснивши,чому саме таке обрав.

2.Гра«Криголам»
Придумайте людські чесноти до кожної букви слова «доброта»: 
Д – добросовісний, доброзичливий, допитливий 
О – об’єктивний, оптимістичний 
Б – благородний, благодійний 
Р – ретельний, романтичний, різносторонній 
О – освічений 
Т – талановитий, тямущий 
А - активний 
- Всі ці риси характеру притаманні оцій людині. (Вивішується портрет). 
- Хто це? (В.О.Сухомлинській). 

ІV. Тема та очікування результату

Скласти розсипане прислів’я

На язиком пусто а ділі густо.

(Язиком густо, а на ділі пусто)



  • Про що буде йтися на уроці?

Мета: - продовжувати знайомство з творчістю Сухомлинського;

  • дізнатися, якими були хлопчики з оповідання;

  • вчитися виразно читати, висловлювати свої думки в логічній послідовності.


V. Ознайомлення з біографією письменника. (перегляд презентації).

1 слайд
2 слайд


3 слайд
4 слайд
5 слайд
6 слайд

7 слайд
8 слайд


9 слайд
10 слайд
11 слайд
12 слайд
1.Опрацювання статті в підручнику про життя і творчість письменника

Самостійне читання

  1. Бесіда

  • Ким був Сухомлинський?

  • Про що мріяв письменник?

VІ. Первинне сприйняття нового матеріалу.

1.Інтервю за 3 кроки.

Учні об’єднуються, в пари, попарне інтерв’ю



  • Прочитайте уважно заголовок оповідання?

  • Як ви думаєте, про що йтиметься в оповіданні?

2.  Мовна розминка: читання в парах пірамідок слів  з пришвидшенням темпу:

негода                     захмарило                    красиві

тремтів                      змок                            жалісливі

злива                         співчуваю                  мовчки

змоклому                  гарні                            красиві

- пояснення значень незрозумілих слів.


3.Читання оповідання вчителем з подальшим тестуванням.

Тестування

1. Події, описані в оповіданні, відбувалися:

а) літнього дня; б) осіннього дня; в) весняного дня.
2. Маленька хатинка стояла:

а) серед поля; б) серед лісу; в) на узбережжі.

3. Хлопці сховалися від дощу:

а) під деревом; б) у хатинці; в) у землянці.

4. Незнайомий хлопчик:

а) змок; б) упав; в) заблукав.

5. Слова співчуття сказали:

а) два хлопчики; б) три хлопчики; в) чотири хлопчики.

6. Справжню допомогу надав:

а) перший хлопчик; б) другий хлопчик; в) третій хлопчик.



2.Фізкультхвилинка

Сильний вітер до землі

Гне дерева молоді.

А вони ростуть, міцніють,

Вгору тягнуться, радіють.

Вітер віє нам в лице;

Захиталось деревце.

Вітерець все тихше, тихше,

Деревце все вище, вище!

3. Повторне читання учнями. Аналіз змісту прочитанного.

— Для кого була збудована хата?

— Що сталося одного разу?

— Скільки хлопчиків було в хаті?

— Що сказав кожен із хлопчиків?

— Що зробив третій хлопчик?

— У яких словах висловлюється основна думка?

— Як гадаєте, чи навчив інших учинок хлопчика, що віддав сорочку?

— Прочитайте красиві слова з оповідання.

— Про яке красиве діло йдеться в тексті? Прочитайте.


6.Робота за малюнком підручника: який епізод зображено на малюнку?

VIІ. Вправи на закріплення вивченого матеріалу

1.Вправа «Добре - погано»

Що автор схвалює, а що засуджує

Добре Погано

_____ ______

_____ ______

_____ ______

Питання для обговорення «Краще не красиві слова, а красиві діла».


  1. Гра «Розвідники»

Я читаю початок речення, а ви повинні в тексті знайти його продовження:

- ЇЇ побудували, щоб …

- Вони сховалися в …

- Як же ти змок …

- Як страшно опинитися …

- він мовчки зняв із себе …

- Гарні не красиві …

VII. Підсумок уроку, виставляння оцінок

Вправа «Незакінчене речення»

Сьогодні урок навчив мене – …

Прочитане оповідання спонукає мене – …

Найцікавіші завдання на уроці – …



  • А яке з сердець обрали ви? Чому?


VIII. Домашнє завдання: учні високого та достатнього рівнів - скласти розповідь за темою«Гарні не красиві слова, а красиві діла», дібрати прислів’я, співзвучні з темою»; середнього – читати і переказувати оповідання ст..114 – 115.

  • А тепер,діти,заспіваємо пісню Н.Май «Про добро».


Каталог: doc -> files -> news -> 507
news -> Я це хтось інший…
news -> Памятка для кожного учня (додаток ); листок з початками речень для гри «Продовж речення»(додаток 4); листки для роботи в парах (додаток 5); листочки з словами для складання розповіді (додаток 6), читанка клас, ІІ частина
news -> Світова література клас Усього – 0 годин; розвиток мовлення – години; позакласне читання – години; контрольних робіт – годин
news -> Тема: олександр олесь. Поезії з книги «Княжа Україна»
news -> Тема. Тема спадкоємності поколінь, вірності волелюбним традиціям народу, збереження світлої пам’яті про захисників І борців за волю рідної землі. Г. Могильницька «Цвіт неспалимий»
news -> «Семінар читачів» (знайомство з творчістю Олександра Олеся)
news -> Методичні рекомендації щодо вивчення зарубіжної літератури в загальноосвітніх навчальних закладах у 2009-2010 навчальному році лист мон
507 -> Тема. Переосмислення здобутків європейського романтизму російською культурою. О. С. Пушкін – великий російський поет. Жанрово – тематичне розмаїття лірики митця
507 -> Пригорнись душею до Вкраїни. Україна в житті І творчості зарубіжних поетів


Поділіться з Вашими друзьями:

Схожі:

Ознайомлення з життям І творчістю Василя Сухомлинського. Головна думка. В. Сухомлинський «Красиві слова І красиве діло» iconВ. Сухомлинський. Красиві слова І красиве діло
Розвивати зв’язне мовлення, збагачувати словниковий запас слів. Виховувати інтерес до читання, любов до людей, повагу до товаришів,...
Ознайомлення з життям І творчістю Василя Сухомлинського. Головна думка. В. Сухомлинський «Красиві слова І красиве діло» iconОзнайомлення з життям І творчістю Т. Г. Шевченка. Т. Шевченко «Не цурайтесь того слова…». А. Лотоцький «Малий Тарас чумакує»

Ознайомлення з життям І творчістю Василя Сухомлинського. Головна думка. В. Сухомлинський «Красиві слова І красиве діло» iconОзнайомлення з життям І творчістю Лесі Українки. Вірші Як дитиною бувало
«Ознайомлення з життям і творчістю Лесі Українки. Вірші «Як дитиною бувало», «Мамо, іде вже зима»
Ознайомлення з життям І творчістю Василя Сухомлинського. Головна думка. В. Сухомлинський «Красиві слова І красиве діло» iconУрок № Тема. Казки Василя Сухомлинського із Школи під Голубим Небом. Учіться фантазувати. В. Сухомлинський «Дід Осінник»
Сухомлинського; вдосконалювати навички правильного, свідомого читання; збагачувати активний словник учнів; розвивати вміння робити...
Ознайомлення з життям І творчістю Василя Сухомлинського. Головна думка. В. Сухомлинський «Красиві слова І красиве діло» iconПедагогічної освіти імені василя сухомлинського
В. М. Нудний, заступник директора з навчально-організаційної діяльності коіппо імені Василя Сухомлинського
Ознайомлення з життям І творчістю Василя Сухомлинського. Головна думка. В. Сухомлинський «Красиві слова І красиве діло» iconВ. О. Сухомлинського В. О. Сухомлинський
Упорядник Заліток Л. М., канд пед наук, заст директора з наукової роботи днпб україни ім. В. О. Сухомлинського
Ознайомлення з життям І творчістю Василя Сухомлинського. Головна думка. В. Сухомлинський «Красиві слова І красиве діло» iconСистема уроків літератури рідного краю за творчістю
Сьогодні ми з вами знову помандруємо життєвими та творчими шляхами видатного педагога, письменника І просто людини Василя Олександровича...
Ознайомлення з життям І творчістю Василя Сухомлинського. Головна думка. В. Сухомлинський «Красиві слова І красиве діло» icon2013 рік Мета: ознайомити з життям і творчістю славетного японського поета та своєрідною культурою Японії; допомогти учням зрозуміти особливості хоку, їх зміст, засоби вираження у порівнянні з творчістю В
Японії; допомогти учням зрозуміти особливості хоку, їх зміст, засоби вираження у порівнянні з творчістю В. Сухомлинського; розвивати...
Ознайомлення з життям І творчістю Василя Сухомлинського. Головна думка. В. Сухомлинський «Красиві слова І красиве діло» iconІмені в. О. Сухомлинського школа В. О. Сухомлинського – живильне джерело духовності
Школа В. О. Сухомлинського живильне джерело духовності / Деркач В. Ф., Явтушенко Л. С., Черньонкова І. М. Кіровоград: коіппо імені...
Ознайомлення з життям І творчістю Василя Сухомлинського. Головна думка. В. Сухомлинський «Красиві слова І красиве діло» iconУрок української літератури у 7 класі за творчістю Михайла Стельмаха «свята земля, святе моє дитинство…»
Мета: поглибити знання учнів про автобіографічну повість, закріпити їх шляхом групової роботи та самостійної роботи; ознайомити учнів...


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка