План Життя; Цікаві фактиДата конвертації24.04.2017
Розмір445 b.


Оскар Уайльд

16 жовтня 1854, Дублін, Ірландія — †30 листопада 1900, Париж, Франція
План

 • Життя;

 • Цікаві факти;

 • Бібліографія;

 • Кіномистецтво;

 • Цитати.Біографія

 • Ранній період

 • Оскар Уайльд народився в будинку 21 по вулиці Уестленд-Роу в Дубліні і був другою дитиною від шлюбу сера Вільяма Уайльда і Джейн Франчески Уайльд (старший брат Вільям, «Уіллі», був на два роки старший). Джейн Уайльд під псевдонімом «Speranza» (іт. «Надія») писала вірші для революційного руху «Молоді ірландці» в 1848 році і все життя залишалася ірландської націоналісткою. Вірші учасників цього руху вона читала Оскару і Уіллі, прищеплюючи їм любов до цих поетам. Інтерес леді Уайльд до неокласичного відродження був очевидним по великій кількості давньогрецьких і давньоримських картин і бюстів в будинку. Вільям Уайльд був ведучим в Ірландії ото-офтальмологом і був посвячений у лицарі в 1864 році за службу лікарем-консультантом і помічником спеціального уповноваженого з перепису населення Ірландії. Він також писав книги з ірландської археології та фольклору. Він був філантропом і заснував безкоштовний медичний пункт, обслуговуючий бідняків міста. Розміщений із зворотного боку дублінського Трініті-коледжу, медпункт переріс згодом у міську очну і вушну лікарню, яка тепер розташована на Аделейд-роуд.

 • У 1855 році родина переїхала в будинок № 1 по Мерріон-сквер, де рік потому народилася сестра Уайльда Ізола. Новий будинок був просторіше, і завдяки зв'язкам і успіху батьків тут запанувала «унікальна медична та культурна середовище». Гостями їх салону були Джозеф Шерідан Ле Фаню, Чарльз Левер, Джордж Петрі, Айзек Батт, Вільям Роуен Гамільтон і Семюел Фергюсон.

 • До дев'яти років Оскар Уайльд отримував освіту вдома, від французької гувернантки він навчився французької мови, від німецької - німецькому. Після цього навчався в Королівській школі Портора в місті Енніскіллен, графство Фермана. До двадцяти років Уайльд проводив літо в заміській віллі батька в Мойтуре, графство Мейо. Там молодий Уайльд з братом Уіллі часто грав разом з майбутнім письменником Джорджем Муром.Освіта

 • 1864-1871 рр.. - Навчання в Королівській школі Портора (місто Енніскіллен, поблизу Дубліна). Він не був вундеркіндом, проте його самим блискучим талантом було швидке читання. Оскар був дуже жвавий і балакучий, і вже тоді славився своїм умінням гумористично переінакшити шкільні події. У школі Уайльд навіть отримав особливу премію за знання грецького оригіналу Нового Завіту. Закінчивши Порторскую школу із золотою медаллю, Уайльд був удостоєний Королівської шкільної стипендії для навчання в дублінському Трініті-коледжі (коледжі Св. Трійці).

 • У Трініті-коледжі (1871-1874) Уайльд вивчав античну історію і культуру, де знову з блиском виявляв свої здібності в стародавніх мовах. Тут же він вперше прослухав курс лекцій з естетики, а завдяки тісному спілкуванню з куратором - професором античної історії Дж. П. Махаффі, витонченим і високоосвіченою людиною, - поступово став набувати вкрай важливі елементи свого майбутнього естетського поведінки (деяке презирство до загальноприйнятої моралі, дендізм в одязі, симпатія до прерафаелітів, легка самоіронія, елліністичні пристрасті).

 • У 1874 Уайльд, вигравши стипендію на навчання в оксфордському коледжі Магдалини на класичному відділенні. В Оксфорді Уайльд виробив кристальне англійську вимову: «Мій ірландський акцент був у числі багато чого, що я забув в Оксфорді». Він також придбав, як і хотів, репутацію людини, блистающого без особливих зусиль. Тут же оформилася його особлива філософія мистецтва.В Оксфорді Уайльд слухав лекції теоретика мистецтва Джона Раскіна і учня останнього - Уолтера Пейтера. Вони обидва вихваляли красу, проте Рескін бачив її тільки в синтезі з добром, у той час як Пейтер допускав в красі домішки зла. Під чарівністю Рескина Уайльд перебував протягом усього періоду в Оксфорді. Пізніше він напише йому в листі: «У Вас є щось від пророка, від священика, від поета; до того ж боги наділили Вас таким красномовством, якого не наділили нікого іншого, і Ваші слова, сповнені полум'яної пристрасті і чудової музики, змушували глухих серед нас почути і сліпих - прозріти ».

 • В Оксфорді Уайльд слухав лекції теоретика мистецтва Джона Раскіна і учня останнього - Уолтера Пейтера. Вони обидва вихваляли красу, проте Рескін бачив її тільки в синтезі з добром, у той час як Пейтер допускав в красі домішки зла. Під чарівністю Рескина Уайльд перебував протягом усього періоду в Оксфорді. Пізніше він напише йому в листі: «У Вас є щось від пророка, від священика, від поета; до того ж боги наділили Вас таким красномовством, якого не наділили нікого іншого, і Ваші слова, сповнені полум'яної пристрасті і чудової музики, змушували глухих серед нас почути і сліпих - прозріти ».

 • Ще навчаючись в Оксфорді, Уайльд відвідав Італію і Грецію і був підкорений цими країнами, їх культурною спадщиною та красою. Ці подорожі чинять на нього саме одухотворяє вплив. В Оксфорді він також отримує найпрестижнішу Ньюдігейтскую премію за поему «Равенна» - грошову премію, яку затвердив у XVIII столітті сер Роджер Ньюдігейт для студентів Оксфордського університету, що перемогли на щорічному конкурсі поем, що не допускають драматичної форми і обмежених кількістю рядків - не більше 300 (цю премію у свій час отримував і Джон Рескін).

 • По закінченню університету (1878), Оскар Уайльд переселяється до Лондона. У центрі столиці він влаштувався в квартирі, по сусідству з леді Джейн Франческою Уайльд, вже більш відомої до того часу як Сперанца. Завдяки своєму таланту, дотепності і вмінню привернути увагу, Уайльд швидко влився у світське життя Лондона. Уайльдом стали «пригощати» відвідувачів салонів: «Приходьте обов'язково, сьогодні буде цей ірландський дотепник». Він здійснює «найнеобхіднішу» для англійського суспільства революцію - революцію в моді. Відтепер він з'являвся в суспільстві в особисто придуманих запаморочливих вбраннях. Сьогодні це були короткі штани-кюлоти і шовкові панчохи, завтра - розшитий квітами жилет, післязавтра - лимонні рукавички в поєднанні з пишним мереживним жабо. Неодмінною аксесуаром стала гвоздика в петлиці, пофарбована в зелений колір. У цьому не було ніякої клоунади: бездоганний смак дозволяв Уайльду поєднувати непоєднуване. А гвоздика і соняшник, поряд з лілією, вважалися найдосконалішими квітками у художників-прерафаелітів.Відносини з Альфредом Дугласом і судовий процес

 • Ще в 1891 році Уайльд познайомився з Альфредом Дугласом, який був молодший Уайльда на 16 років. Оскар дуже подружився з юнаків, а тому перестав часто бачитися зі своєю дружиною і дітьми. Але Альфред Дуглас, розпещений аристократ, (Бозі, як його називали) погано розумів, хто такий Уайльд. Їхні стосунки пов'язували гроші і забаганки Дугласа, які Уайльд покірно виконував. Уайльд в повному розумінні слова утримував Дугласа. Як наслідок, Оскар розлучився з сім'єю. Їхні стосунки, звичайно, не міг не бачити Лондон. У Дугласа ж були погані відносини зі своїм батьком - маркізом Куінсберрі, людиною ексцентричним і вузьколобим, який втратив положення в суспільстві. Батько з сином постійно сварилися, писали один одному образливі листи. Куінсберрі свято вірив, що значний вплив на Альфреда був у Уайльда, і жадав розтрощення репутації лондонського денді і літератора, щоб тим самим відновити свою давно похитнувшу репутацію. Ще в далекому 1885 британським кримінальним законодавством було прийнято поправку, яка забороняє «непристойні стосунки між дорослими чоловіками». Куінсберрі пише записку Уайльду і залишає її в клубі, де зазвичай буває останній, у цій записці Куінсберрі називає Уайльда содомітом. Уайльд обурений, друзі радять йому знехтувати образою і на час виїхати з країни, але Альфред Дуглас наполягає на тому, щоб Уайльд подав до суду на маркіза Куїнсберрі за наклеп. Маркіз збирає свідків, пред'являє суду список з 13 хлопчиків, з вказівкою дат і місць, де письменник з ними зустрічався, і справа обертається проти Оскара Уайльда. У залі суду не було вільних місць. Уайльд захищав чистоту своїх відносин з Дугласом і заперечував їх сексуальний характер. Своїми відповідями на деякі питання він викликав у публіки вибухи сміху, але сам став розуміти, що після недовгого тріумфу він може занадто низько впасти.

 • Наприклад, обвинувач задавав Уайльду питання: «Чи не може прихильність і любов художника до Доріана Греюя наштовхнути звичайну людину на думку, що художник відчуває до нього потяг певного роду?» А Уайльд відповідав: «Думки звичайних людей мені не відомі». «Чи бувало так, що ви самі шалено захоплювалися молодим чоловіком?» - Продовжував обвинувач. Уайльд відповідав: «Шалено - ніколи. Я віддаю перевагу любові - це більш високе почуття ». Або, наприклад, намагаючись виявити натяки на «протиприродні» стосунки в його роботах, обвинувач зачитав пасаж з одного уайльдовского оповідання і поцікавився: «Це, я вважаю, теж написали ви?» Уайльд спеціально дочекався гробового мовчання та тишайшим голосом відповів: «Ні- немає, містер Карсон. Ці рядки належать Шекспіру ». Карсон почервонів. Він витягнув зі своїх паперів ще один віршований фрагмент. «Це, ймовірно, теж Шекспір, містер Уайльд?» - «У вашому читанні від нього мало що залишилося, містер Карсон», - сказав Оскар. Глядачі зареготали, і суддя пригрозив, що накаже очистити зал.На одному із судових засідань Уайльдом була виголошена промова, яка викликала захоплення у публіки. Коли обвинувач попросив роз'яснити, що б означала фраза «любов, що таїть своє ім'я», висловлена ​​Альфредом Дугласом у його сонеті, з вогняною силою Уайльд сказав наступне:

 • На одному із судових засідань Уайльдом була виголошена промова, яка викликала захоплення у публіки. Коли обвинувач попросив роз'яснити, що б означала фраза «любов, що таїть своє ім'я», висловлена ​​Альфредом Дугласом у його сонеті, з вогняною силою Уайльд сказав наступне:

 • «Любов, що таїть своє ім'я» - це в нашому столітті така ж велична прихильність старшого чоловіка до молодшого, яку Йонатан відчував до Давида, яку Платон поклав в основу своєї філософії, яку ми знаходимо в сонетах Мікеланджело і Шекспіра. Це все та ж глибока духовна пристрасть, що відрізняється чистотою і досконалістю. Нею продиктовані, нею наповнені як великі твори, подібні сонетів Шекспіра і Мікеланджело, так і мої два листи, які були вам прочитані. У нашому столітті цю любов розуміють перекручено, настільки перекручено, що воістину вона тепер змушена таїти своє ім'я. Саме вона, ця любов, привела мене туди, де я перебуваю зараз. Вона світла, вона прекрасна, благородством своїм вона перевершує всі інші форми людської прихильності. У ній немає нічого протиприродного. Вона інтелектуальна, і раз за разом вона спалахує між старшим і молодшим чоловіками, з яких старший має розвиненим розумом, а молодший переповнений радістю, очікуванням і чарами лежачої попереду життя. Так і має бути, але світ цього не розуміє. Світ знущається над цією прихильністю і часом ставить за неї людини до ганебного стовпа.

 • Ця відповідь була, однак, контрпродуктивною в юридичному сенсі, оскільки це тільки зміцнило позицію обвинувачення в гомосексуальній поведінці Уайльда. Засідання закінчилося тим, що присяжні не змогли винести вердикт. Адвокат Уайльда, сер Едвард Кларк, нарешті, зміг отримати від судді дозвіл на те, щоб Уайльда відпустили до рішення суду під заставу. Священик Стюарт Хедлі, що не знайомий на той момент з Уальдом, але незадоволений судом і цькуванням Уайльда в газетах, вніс більшу частину з призначеної суми в 5000 фунтів стерлінгів. Уайльд був звільнений і, уникаючи уваги, оселився в будинку своїх знайомих, Ернеста і Ади Леверсонов. Остаточний судовий розгляд вівся під головуванням судді Альфреда Уілсі. 25 травня 1895 Уайльд і Альфред Тейлор були визнані винними в содомії (вердикт суду звучав: «груба непристойність з особами чоловічої статі») і засуджені до двох років каторжних робіт. Суддя завершив засідання словами: «це саме дурне діло в якому я брав участь». Відповідь Уайльда «А я?» Потонув у криках «Ганьба!» В залі суду.Тюремне ув'язнення, переїзд до Франції і смерть

 • Свій термін Уайльд відбував спочатку в Пентонвілль і Уандсворте, в'язницях, призначених для рецидивістів, а потім, 20 листопада 1895 був переведений до в'язниці в Редінгу, де знаходився півтора року. В'язниця повністю зломила його. Більшість колишніх друзів від нього відвернулися. Але ті деякі, хто залишилися, буквально допомогли йому залишитися в живих. Альфред Дуглас, до якого він був так сильно прив'язаний, ні разу не приїхав до нього і жодного разу йому не написав. У в'язниці Уайльд дізнається, що померла його мати, яку він любив більше всього на світі, емігрувала його дружина і змінила своє прізвище, а також прізвище синів (відтепер вони були не Уайльд, а Холланд). У в'язниці Уайльд пише гірку сповідь у формі листа Дугласу, яку називає «Epistola: In Carcere et Vinculis» (лат. «Послання: у в'язниці і оковах»), а пізніше його найближчий друг Роберт Росс перейменував її в «De Profundis» (лат . «З глибини»; так починається 129-й Псалом).

 • Покладаючись на фінансову підтримку близьких друзів, звільнений у травні 1897 р., Уайльд переїхав до Франції і змінив ім'я на Себастьяна Мельмота. Прізвище Мельмот було запозичено з готичного роману знаменитого англійського письменника XVIII століття Чарльза Метьюріна, двоюрідного діда Уайльда, автора роману «Мельмот Блукач». У Франції Уайльд написав знамениту поему «Балада Редингской тюрми» підписану ним псевдонімом С.3.3. - Таким був тюремний номер Оскара (камера № 3, 3 поверх, блок C ). «Балада» вийшла в світ накладом у вісімсот примірників, надрукованих на японському веленевому папері.

 • Незадовго до смерті він сказав про себе так: «Я не переживу XIX сторіччя. Англійці не винесуть моєї подальшої присутності ». Оскар Уайльд помер у вигнанні у Франції 30 листопада 1900 від гострого менінгіту, викликаного вушною інфекцією. Помирав у зубожілому готелі. Останніми його словами були: «Або я, або ці мерзенні шпалери в квіточку».

 • Він був похований у Парижі на кладовищі Баньйо. Через приблизно 10 років його перепоховали на кладовищі Пер-Лашез, а на могилі був встановлений крилатий сфінкс з каменю роботи Джейкоба Епстайна. З плином часу могила письменника покрилася поцілунками, і тепер висловлюються побоювання, що помада може зруйнувати пам'ятник. 30 листопада 2011 - до 111-річчя з дня смерті Оскара Уайльда - сфінкса було вирішено обнести захисним скляним огородженням. Таким чином автори проекту з Ірландського культурного центру розраховують захистити його від згубного впливу губної помади, яку залишають на пам'ятнику в результаті поцілунків .Цікаві факти :

 • Коли один англієць сказав, що в XIX столітті люди, чиї прізвища починаються з "Мак", ​​зробили все, а ті, у кого вони починаються з "О", - нічого, Уайльд не погодився: "Ви про декого забули. Є О 'Коннел і О. Уайльд ". 

 • Уайльд любив говорити, що ірландці - "найкращі співрозмовники після древніх греків".

 • Коли Метерлінк запропонував Уайльду спробувати вино, якого не можна купити в Англії, Уайльд з гіркою іронією сказав: "Англійці наділені чудовою здатністю перетворювати вино в воду". 

 • Після звільнення з в'язниці Уайльд опублікував кілька статтею з пропозиціями щодо поліпшення умов життя ув'язнених. У 1898 році Палата громад прийняла "Акт про в'язниці", в якому відбилися багато пропозицій Уайльда. 

 • У червні 1923 на сеансі автоматичного письма у присутності колег вчений-математик Соул заявив, що отримав від Уайльда довге і красиве потойбічне послання. Той нібито просив передати, що не помер, а живе і буде жити в серцях тих, хто здатний відчувати "красу форм і звуків, розлиту в природі".

 • В кінці 2007, після спеціального опитування телеглядачів корпорацією "Бі-бі-сі", Оскар Уайльд був визнаний самим дотепною людиною Великобританії. Він обійшов самого Шекспіра і У. Черчілля.

 • Портрет Доріана Грея згадується в пісні Джеймса Бланта, «Tears And Rain», а також у пісні Даррена Хейза, "The Future Holds a Lion's Heart" .Роман “ПортретДоріан Грея” екранізовано більше 25 разів.

 • Роман “ПортретДоріан Грея” екранізовано більше 25 разів.

 • Сучасний британський письменник Уілл Селф запропонував у своєму романі «Доріан» (Dorian, 1992) напівпародійну версію історії Доріана Грея. Час дії книги Селф - 80-ті роки XX століття.

 • Серед неологізмів, введених Дугласом Коуплендом в романі «Покоління X», є й такий:

 • Доріан-грейство: бажання приховувати ознаки старіння тіла.

 • Цей роман був написаний всього лише за три тижні

 • Жоден з пороків Доріана Грея чітко в романі не названий, крім його зловживання опіумом. Сам Уайльд говорив, що кожен бачить в його герої свої власні гріхи і пороки:

 • «Кожна людина бачить у Доріана Грея свої власні гріхи. У чому полягають гріхи Доріана Грея, не знає ніхто. Той, хто знаходить їх, привніс їх сам ». З листа О. Уайльда редактору "Скотс обсервер", 1890

 • Існує хвороба «синдром Доріана Грея» - культ молодості, страх перед фізичним зів'яненням і старінням.

 • У письменника Рея Бредбері є оповідання на цю тему під назвою «Слава в вишніх Доріанові!», Головний герой якого потрапляє в суспільство таких «Доріанові», які пропонують йому вічну молодість, але він в останній момент відмовляється.

 • У Токійському Діснейленді в Будинку з привидами (Haunted Mansion) можна побачити на стіні портрет Едварда Грейсі, прототипом якого був Доріан Грей, який як і Доріан з молодого, приємної зовнішності юнака перетворюється в огидного, порочного старого.

 • У комп'ютерній грі Unreal II: The Awakening космічний крейсер-флагман флоту TCA носить назву Dorian Grey.

 • У французької dark-metal команди Ad Vitam Aeternam є пісня «Picture of Dorian Gray»

 • Дослідники творчості вважають що книга, яку Лорд Генрі дає Доріанові, - це роман Ж.-К. Гюїсманса «Навпаки». Хоча є версія , що це вигадана книга.Синдром Доріана Грея

 • Культ молодості, що розглядає можливе тривале збереження способу життя, у тому числі і сексуального, в рамках особливостей, властивих юнацькому, або молодому періоду життя. Хвороба названа на честь персонажа роману Оскара Уайльда «Портрет Доріана Грея».

 • Синдром виражається в страху перед фізичним в'яненням або старінням. Компенсується невиправданим використанням молодіжної атрибутики, вибором одягу в молодіжному стилі, в крайньому випадку веде до зловживання пластичною хірургією і косметичними засобами. Іноді хвороба закінчується депресіями і спробами самогубства.

 • Хвороба особливо поширена серед публічних осіб: кінозірок, артистів, співаків.

 • 12258 Оскаруайльд (

 • 12258 Oscarwilde) — астероїд головного поясу, відкритий 3 квітня 1989 року.

 • Тіссеранів параметр щодо Юпітера — 3,403.Бібліографія

 • П'єси

 •  Віра, або Нігілісти (1880)

 • Герцогиня Падуанськая (1883)

 •  Соломія (1891, виконана вперше в 1896 в Парижі)

 • Віяло леді Уїндермір (1892)

 • Жінка, не варта уваги (1893)

 • Ідеальний чоловік (1895)

 •  Як важливо бути серйозним (бл. 1895)

 • Свята блудниця, або Жінка, покрита коштовностями (фрагменти, опубл. В 1908)

 • Флорентійська трагедія (фрагменти, опубл. В 1908)

 • Романи

 •  Портрет Доріана Грея (1891)

 • Повісті та оповідання

 • Кентервільський привид

 • Злочин лорда Артура Севіла

 • Портрет пана У. Х.

 • Натурщик-мільйонер

 • Сфінкс без загадкиКазки

 • Казки

 • Із збірки "" Щасливий принц "та інші казки":

 • Щасливий Принц

 • Соловей і троянда

 • Велетень-егоїст

 • Відданий Друг

 • Чудова ракета

 • Із збірки "Гранатовий будиночок", не призначеного, за словами Уайльда, "ні для британського дитини, ні для британської публіки":

 • Юний король

 • День народження Інфанти

 • Рибак і його Душа

 • Хлопчик-зірка

 • Поезія

 • Вірші (1881; збірка віршів)Поеми:

 • Поеми:

 • Равенна (1878)

 • Сад Ероса (опубл. 1881)

 • Мотив ІТІС (опубл. 1881)

 • Хармід (опубл. 1881) [9]

 • Пантея (опубл. 1881)

 • Humanitad (опубл. 1881; лат. Букв. "Під людство")

 • Сфінкс (1894)

 • Балада Редінгской в'язниці (1898)

 • Поезії в прозі

 • Шанувальник (The Disciple)

 • Творить благо (The Doer of Good)

 • Учитель (The Master)

 • Учитель мудрості (The Teacher of Wisdom)

 • Художник (The Artist)

 • Чертог суду (The House of Judgement)Есе

 • Есе

 • Душа людини за соціалізму (1891; вперше опубл. В журналі "Фортнайтли ревью")

 • Збірник "Задуми" (1891):

 • Занепад мистецтва брехні (1889; вперше опубл. В журналі "Найтінс сенчурі")

 • Кисть, перо і отрута (1889; вперше опубл. В журналі "Фортнайтли ревью")

 • Критик як художник (1890; вперше опубл. В журналі "Найтінс сенчурі")

 • Істина масок (1885; вперше опубл. В журналі "Найнтінс сенчурі" під назвою "Шекспір ​​і сценічний костюм")

 • Листи

 •  De Profundis (лат. "З глибини", або "Тюремна сповідь"; 1897) - лист-сповідь, звернена до його коханому другу Альфреду Дугласу, над яким працював Уайльд в останні місяці свого перебування в Редінгской в'язниці. У 1905 р. в берлінському журналі "Ді Нойє Рундшау" друг і шанувальник Оскара Роберт Росс опублікував скорочений варіант сповіді. Згідно із заповітом Росса, її повний текст світ побачив лише в 1962 р.

 • "Оскар Уайльд. Листи" - листи різних років, об'єднані в одну книгу, де зібрані 214 листів Уайльда .Лекції та естетичні мініатюри

 • Лекції та естетичні мініатюри

 • Ренесанс англійського мистецтва

 • Заповіти молодому поколінню

 • Естетичний маніфест

 • Жіноче плаття

 • Ще про радикальні ідеї реформи костюма

 • На лекції м-ра Уістлера о десятій годині

 • Ставлення костюма до живопису. Чорно-білий етюд про лекції м-ра Уістлера

 • Шекспір ​​про сценічному оформленні

 • Американське навала

 • нові книги про Діккенсі

 • Американець

 • "Принижені і ображені" Достоєвського

 • "Уявні портрети" м-ра Пейтера

 • Близькість мистецтв і ремесел

 • Англійські поетеси

 • Лондскіе натурщики

 • Євангеліє від Уолта Уїтмена

 • Останній томик віршів м-ра Суинберна

 • Китайський мудрецьСтилізовані псевдоработи

 • Стилізовані псевдоработи

 •  

 • Телень, або Зворотний бік медалі (Teleny, or The Reverse of the Medal)

 • Заповіт Оскара Уайльда (The Last Testament of Oscar Wilde; 1983; написана книга Пітером Акройд)У кіно

 • Образ в кіно

 • Уайльд, художня біографія, 1997, Реж. Брайан Гілберт - у ролі Уайльда відомий британський актор, письменник і громадський діяч Стівен Фрай.

 • Процес над Оскаром Уайльдом (Trials of Oscar Wilde, реж Кен Х'юз, 1960, - художній фільм, який акцентував увагу на судовому процесі, в ролі Уайльда актор Пітер Фінч.

 • Париж, я люблю тебе - п'ятнадцятий епізод даного кіноальманаху «Пер-Лашез (Père-Lachaise)» присвячений Оскару Уайльду.

 • Біографії письменника були також присвячені: фільм Григорія Ратоффа (1960) і телефільм Хансгюнтера Хайма (1972), у головній ролі Клаус Марія Брандауер.

 • У пісні "Eskimo" Red Hot Chili Peppers з альбому Greatest hits містяться рядки-присвяти Уайльду.

 • Американська актриса Олівія Уайлд взяла прізвище-псевдонім на честь Оскара Уайлда.Уайльд

 • « Уайльд »(англ. Wilde) - біографічна драма про письменника і поета Вікторіанської епохи Оскара Уайльда, екранізація книги Річарда Еллманна« Оскар Уайльд ».

 • В ролях

 • Стивен Фрай — Оскар Уайльд

 • Джуд Лоу — Лорд Альфред Дуглас (Бози)

 • Майкл Шин — Роберт Росс (Robbie Ross)

 • Ванесса Редгрейв — Леди Сперанца Уайльд

 • Дженнифер Эль — Констанция Ллойд Уайльд

 • Том Уилкинсон — Маркиз Куинсберри

 • Йоан Гриффит — Джон Грей

 • Орландо Блум — парень по вызову

 • Адам Гарсия — Джонс

 • Джуди Парфитт (англ.)русск. — леди Маунт-Темпл

 • Джеймс Д’арси — друг

 • Интересные факты

 • Этот фильм — дебют Орландо Блума в кино.Сюжет

 • Сюжет

 • Повернувшись з Америки до Англії і опублікувавши свій роман «Портрет Доріана Грея», Уайльд стає дуже популярним у себе на батьківщині. Він обзаводитися дружиною, дітьми, однак справді щасливим Уайльд став, коли зустрів молодого, зухвалого лорда Альфреда Дугласа. Їх дружба переросла в нестримну любовну пристрасть, внаслідок якої, герой позбавляється всього: сім'ї, слави і пошани суспільства, якому він так сміливо кинув виклик.

Екранізації (починаючи з 20-х рр.. XX ст.)

 • 2011 Жінка, не варта уваги / A Woman of No Importance ... п'єса

 • 2011 Саломейбі? / Wilde Salome ... п'єса

 • 2009 Доріан Грей / Dorian Gray ... роман

 • 2008 Гра в імена / Ashta Chemma

 • 2007 Портрет Доріана Грея / Picture of Dorian Gray, The ... роман

 • 2005 Доріан / Dorian ... роман

 • 2005 Привид замку Кентервіль (ТБ) / Das Gespenst von Canterville ... розповідь

 • 2004 Портрет Доріана Грея / Picture of Dorian Gray, The ... книга

 • 2004 Хороша жінка / A Good Woman ... п'єса

 • 2003 Велетень егоїст / Selfish Giant, The ... розповідь

 • 2002 Ідеальний чоловік (ТБ) / Ideální manzel ... п'єса

 • 2002 Як важливо бути серйозним / Importance of Being Earnest, The ... п'єса

 • 2001 Кентервільський привид (ТБ) / Canterville Ghost, The ... розповідь

 • 2001 Доріан Грей. Диявольський портрет / Dorian ... роман

 • 1999 Щасливий принц (ТБ) / Happy Prince, The ... розповідь

 • 1999 Ідеальний чоловік / An Ideal Husband ... п'єса

 • 1998 Історія червоної троянди / Story of the Red Rose ... оповідання1998 Ідеальний чоловік (1998) / An Ideal Husband

 • 1998 Ідеальний чоловік (1998) / An Ideal Husband

 • 1997 Соломія (ТБ) / Salomé ... п'єса

 • 1997 Кентервільський привид (ТБ) / Canterville Ghost, The ... розповідь

 • 1996 Кентервільський привид (ТБ) / Canterville Ghost, The ... розповідь

 • 1993 Кілька сторінок із життя примари (мультфільм) ... розповідь

 • 1992 Соломія (ТБ) / Salome ... п'єса

 • 1992 Як важливо бути серйозним / Importance of Being Earnest, The ... п'єса

 • 1991 Злочин лорда Артура (ТБ) ... розповідь

 • 1990 Кентервільський привид / Canterville Ghost, The ... розповідь

 • 1986 Соломія / Salome ... п'єса

 • 1986 Як важливо бути серйозним (ТБ) / Importance of Being Earnest, The ... п'єса

 • 1986 Кентервільський привид (ТБ) / Canterville Ghost, The ... розповідь

 • 1985 Кентервільський привид (ТБ) / Canterville Ghost, The ... розповідь

 • 1985 Віяло леді Віндермір (ТБ) / Lady Windermere's Fan ... п'єса

 • 1985 Як важливо бути серйозним (ТБ) / Importance of Being Earnest, The ... п'єса

 • 1983 Казка про Зоряного хлопчика (ТБ) ... роман

 • 1980 Ідеальний чоловік ... п'єса

 • 1978 Соломія / Salomé ... п'єса1977 Соломія (ТБ) / Salomé ... п'єса

 • 1977 Портрет Доріана Грея / Le portrait de Dorian Gray ... роман

 • 1976 Як важливо бути серйозним (ТБ) ... п'єса

 • 1975 Чудова ракета / Remarkable Rocket, The ... розповідь

 • 1974 Соломія (ТБ) / Salome ... п'єса

 • 1974 Кентервільський привид (ТБ) / Canterville Ghost, The ... розповідь1974 Щасливий Принц / Happy Prince, The ... розповідь

 • 1974 Щасливий Принц / Happy Prince, The ... розповідь

 • 1973 Соломія / Salome ... п'єса

 • 1973 Соломія (ТБ) / Salomé ... п'єса

 • 1973 Портрет Доріана Грея (ТБ) / Picture of Dorian Gray, The ... роман

 • 1972 Соломія / Salomè ... п'єса

 • 1971 Велетень-егоїст / Selfish Giant, The ... розповідь

 • 1971 Соломія (ТБ) / Salome ... п'єса

 • 1970 Соломія / Salomé ... книга

 • 1970 Кентервільський привид (мульфильм) ... розповідь

 • 1970 Доріан Грей / Dorian Gray ... роман

 • 1969 Ідеальний чоловік / An Ideal Husband ... п'єса

 • 1968 Портрет Доріана Грея (телеспектакль) ... роман

 • 1968 Кентервільський привид (ТБ) / Duch z Canterville ... розповідь

 • 1968 Злочин Лорда Артура Севілля (ТБ) / Le crime de Lord Arthur Saville ... книга1967 Світ жаху / Świat grozy ... новела

 • 1966 Ідеальний чоловік (ТБ) / Ein idealer Gatte ... п'єса1965 Ідеальний чоловік (ТБ) / Ein idealer Gatte ... п'єса

 • 1962 Кентервільський привид (ТБ) / Kentervilski duh ... розповідь

 • 1958 Ідеальний чоловік (ТБ) / Ein idealer Gatte ... п'єса, роман

 • 1957 Зоряний хлопчик ... казка1952 Як важливо бути серйозним / Importance of Being Earnest, The ... п'єса1949 Фанат / Fan, The ... п'єса

 • 1952 Як важливо бути серйозним / Importance of Being Earnest, The ... п'єса1949 Фанат / Fan, The ... п'єса

 • 1947 Ідеальний чоловік / Un marido ideal ... п'єса

 • 1947 Ідеальний чоловік / An Ideal Husband

 • 1946 Як важливо бути серйозним (ТБ) / Importance of Being Earnest, The

 • 1945 Портрет Доріана Грея / Picture of Dorian Gray, The ... роман

 • 1945 Жінка, не варта уваги / Una mujer sin importancia ... п'єса

 • 1944 Кентервільський привид / Canterville Ghost, The ... розповідь

 • 1943 Плоть і фантазія / Flesh and Fantasy ... розповідь

 • 1939 Велетень егоїст (ТБ) / Selfish Giant, The ... розповідь

 • 1938 Як важливо бути серйозним (ТБ) / Importance of Being Earnest, The

 • 1937 Як важливо бути серйозним (ТБ) / Importance of Being Earnest, The ... п'єса

 • 1935 Ідеальний чоловік / Ein idealer Gatte ... п'єса

 • 1925 Шанувальник леді Уіндермер / Lady Windermere's Fan ... п'єса

 • 1923 Соломія / Salome ... п'єса

 • 1921 Жінка, не варта уваги / A Woman of No Importance ... п'єсаДоріан Грей

 • 1910 Dorian Grays Portræt

 • 1913 The Picture of Dorian Gray

 • 1915 The Picture of Dorian Gray

 • 1915 Портрет Дориана Грея

 • 1916 The Picture of Dorian Gray

 • 1917 Das Bildnis des Dorian Gray

 • 1918 Az élet királya

 • 1945 Портрет Доріана Грея

 • 1953 The Picture of Dorian Gray

 • (фільм из телесеріалу «Tales Of Tomorrow»)

 • 1958 The picture of Dorian Gray (телеспектакль з серії «Il novelliere»)

 • 1961 The Picture of Dorian Gray (фільм з телесериалу «Armchair Theatre»)

 • 1961 The Picture of Dorian Gray (фільм з телесеріалу «Golden Showcase»)

 • 1968 Портрет Доріана Грея • 1969 El retrato de Dorian Gray (телесеріал)

 • 1970 Dorian Gray

 • 1973 The Picture of Dorian Gray (телефільм)

 • 1976 The Picture of Dorian Gray (фільм з телесеріалу «BBC Play of the Month»)

 • 1977 Le Portrait de Dorian Gray

 • 1977 El retrato de Dorian Gray (фільм з телесерілу «Los libros»)

 • 1983 «Грехи Дориана Грея»

 • 1984 Dorian Gray im Spiegel der Boulevardpresse

 • 2001 Дориан Грей. Дьявольский портрет

 • 2003 «Лига выдающихся джентльменов»

 • 2004 The Picture of Dorian Gray

 • 2006 The Picture of Dorian Gray

 • 2007 The Picture of Dorian Gray

 • 2009 The Picture (of Dorian Gray)

 • 2009 Доріан ГрейДоріан Грей

 • Молодий і неймовірно красивий Доріан Грей приїжджає до Лондона і потрапляє під вплив шукача пригод лорда Уоттона. Він переконав хлопця, що секрет успіху і щастя Доріана — в його красі, адже вона допоможе отримати всі задоволення світу. Доріан укладає угоду з Дияволом. Хлопець замовляє свій портрет, і тепер весь бруд його життя, повного розпусти і злочинних пристрастей, бруднитиме і псуватиме полотно, його ж власне обличчя залишиться вічно юним і прекрасним.

 • Жанр: драма, трилер , фантастика Тривалість: 01:52:17 Країна: Великобританія Кіностудія / кінокомпанія: Fragile Films Режисер: Олівер Паркер

 • У ролях: Колін Ферт, Бен Барнс, Рейчел Херд-Вуд, Ребекка Холл, Бен Чаплін

Цитати і афоризми

 • Вибирати ворогів слід з особливою ретельністю.

 • Для художника моральне життя людини - лише одна з тем його творчості. Етика ж мистецтва - в досконалому застосуванні недосконалих засобів.

 • Як може жінка бути щаслива з чоловіком, який вважає її абсолютно розумною істотою?

 • Коли боги хочуть покарати нас, вони слухають наші молитви.

 • Коли вдруге виходить заміж жінка, це означає, що вона ненавиділа свого першого чоловіка; коли вдруге одружується чоловік, це відбувається тому, що він обожнював свою першу дружину.

 • Єдина різниця між святим і грішником в тому, що у святого є минуле, а у грішника - майбутнє

 • Єдиний наш борг перед історією - це постійно її переписувати

 • Єдиний спосіб позбутися спокуси - це піддатися їй.

 • Інтерес до питань етики - свідоцтво запізнілого розумового розвитку.

 • Істина рідко буває чистою і ніколи - однозначною.

 • Кожна жінка - бунтар по натурі, причому бунтує вона виключно проти себе самої.

 • Кожен вихваляє ті чесноти, в яких йому самому немає потреби вправлятися: багатії проповідують ощадливість, а нероби красномовно поширюються про велике значення праці.

 • Життя - занадто серйозна штука, щоб говорити про неї всерйоз.

 • Чи знаєте ви, яка велика жіноча цікавість? Майже така сама, як і чоловіча.

 • Кожного разу, коли людина допускає дурість, він робить це з найблагородніших спонукань.

 • Душа народжується старою і поступово молодшає. Це комедійна сторона життя. Тіло ж народжується молодим і поступово старіє. А це сторона трагедійна.Кожним своїм неординарним вчинком ми наживаємо собі ворога. Щоб завоювати популярність, треба бути посередністю.

 • Кожним своїм неординарним вчинком ми наживаємо собі ворога. Щоб завоювати популярність, треба бути посередністю.

 • Коли Ласкаво безсило, воно - Зло.

 • Якщо людина говорить не правду, рано чи пізно її виведуть на чисту воду.

 • Якщо людина про щось розсудливо судить - це вірний знак того, що сам він в цій області недієздатний.

 • Я зовсім не хочу знати, що говорять про мене за моєю спиною, - я і без того про себе достатньо високої думки.

 • Я можу впоратися з усім, крім спокуси.

 • Почуття тривоги несумісне з почуттям свободи.

 • Це жахливо важка робота - нічого не робити.

 • Якщо щось і варто робити, так тільки те, що прийнято вважати неможливим.

 • Є тільки один гріх - дурість.

 • Життя коротке, мистецтво вічне.

 • Коли ми щасливі, ми завжди добрі, але, коли ми добрі, ми не завжди щасливі.

 • Найкращий спосіб зробити дітей хорошими - зробити їх щасливими.

 • Думка, яка не є небезпечною, негідна того, щоб називатися думкою.

 • Не буває моральних чи аморальних книг. Бувають книги добре або погано написані.

 • Ніколи не слід довіряти жінці, яка називає вам свій вік. Жінка, здатна на таке, здатна на все.

 • Освіта - річ чудова, але добре б іноді пам'ятати, що нічому з того, що слід було б знати, навчити не можна.

 • Молитва повинна залишатися без відповіді, в іншому випадку вона перестане бути молитвою і стає листуванням.

 • Ніщо так не заважає роману, як почуття гумору у жінки або відсутність його у чоловіка. Благо, що дарується нам мистецтвом, не в тому, чому ми навчимося, а в тому, якими ми, завдяки йому, стаємо.

 • Більшість з нас - це не ми. Наші думки - це чужі судження: наше життя - мімікрія; наші пристрасті - цитата!Про інші ми воліємо думати добре тому, що жахливо боїмося за себе.

 • Про інші ми воліємо думати добре тому, що жахливо боїмося за себе.

 • Переробити інших - дуже легко, себе - набагато важче.

 • Погана поезія завжди виникає від щирого почуття.

 • За зовнішнім виглядом не судять тільки самі Непроникливі люди.

 • Спочатку діти люблять своїх батьків, з часом, однак, вони починають їх судити і рідко, дуже рідко прощають.

 • Любов повинна прощати всі гріхи, тільки не гріх проти любові.

 • Любов до себе людина проносить через усе життя.

 • Світ завжди сміявся над своїми трагедіями, бо тільки так їх можна переносити. Відповідно все те, що світ завжди сприймав всерйоз, відноситься до комедійної стороні життя.

 • Популярність - це лавровий вінок, дарований світом низькопробного мистецтву. Все, що популярно, - погано.

 • Релігія вмирає в той момент, коли доведена її непогрішність.

 • Самопожертва має переслідуватися за законом. Воно деморалізує тих, заради кого йдуть на жертви.

 • Найбільший порок - поверхність.

 • Чоловік може бути щасливий з будь-якою жінкою - за умови, що він її не любить.

 • Зі свободою, квітами, книгами і місяцем - хіба можна не бути щасливим цілком.

 • Літні люди всьому вірять, люди середніх років усіх підозрюють, молоді все знають.

 • Терпіти не можу логіки, вона завжди банальна і нерідко переконлива.

 • Своїх чоловіків завжди ревнують некрасиві жінки; красивим - не до цього, вони ревнують чужих.

 • Співпереживати страждань одного може всякий, а от успіхам - лише натура надзвичайно тонка.

 • Тільки по-справжньому добра жінка здатна зробити по-справжньому дурний вчинок.

 • Запитання ніколи не бувають нескромними. На відміну від відповідей.

 • У поведінці людей, яких розлюбили, завжди є щось безглузде.

 • Атеїзм потребує релігії нітрохи не менше, ніж віра.Гірше Несправедливості тільки Справедливість без караючого меча.

 • Гірше Несправедливості тільки Справедливість без караючого меча.

 • Мета життя - самовираження. Проявити у всій повноті свою сутність - ось для чого ми живемо.

 • Циник знає всьому ціну, але не знає цінності.

 • Людина не може бути достатньо обачний у виборі ворогів.

 • Скептицизм - початок віри.

 • Сміх - непоганий початок для дружби, і сміхом само добре її закінчити.

 • Згрішивши, людина позбавляється від потягу до гріха, бо здійснення - це шлях до очищення.

 • Щоб бути природним, необхідно вміти прикидатися.

 • Що стосується чесної бідності, то її, зрозуміло, можна пошкодувати, але захоплюватися нею - звільніть!

 • Той, хто озирається на своє минуле, не заслуговує майбутнього.

 • Трагедія старості не в тому, що ти старий, а в тому, що не молодий.

 • У жінки разюча інтуїція: вона може здогадатися про все, крім самого очевидного.

 • У сучасної демократії є тільки один небезпечний ворог - добрий монарх

 • Філософія вчить нас з незворушністю відноситися до невдач інших.

 • Філософські системи розсипаються, як пісок, релігії падають одна за одною, як сухі осіннє листя; але те, що прекрасно, є скарби вічності і - радість на всі часи.

 • Хороші поради я завжди передаю іншим. Більше з ними робити нічого.

 • Чоловіки одружуються з нудьги, жінки - з цікавості. І ті й інші відчувають розчарування.

 • Суспільство відчуває воістину ненаситну цікавість до всього, цікавості не заслуговує.

 • Коли на руках виграшні карти, слід грати чесно.

 • Добра половина сучасної культури грунтується на тому, чого читати не слід.

 • Шлюб без кохання - жах. Але є ще щось гірше: це шлюб, в якому любов наявності, але тільки на одній стороні; вірність, але тільки на одній стороні ... в такому шлюбі з двох сердець одне безсумнівно розбите.

 • Бути хорошим - значить жити у злагоді з самим собою.

 • Бути егоїстом - це не значить жити, як тобі хочеться. Це означає просити інших, щоб вони жили так, як тобі б хотілося.

 • У наше століття занадто багато читають, це заважає бути мудрими.З найкращими побажаннями!

 • З найкращими побажаннями!

 • Сподіваюсь вам сподобалось)Каталог: uploads -> ppt
ppt -> Інформація про поета Народився: 20 жовтня 1854, м. Шарлевіль-Мезьєр Повне ім’я: Жан Ніколя́ Артю́р Рембо́ Громадянство: Франція Рід діяльності: барон Напрямок творчості: символізм
ppt -> Рене Декарт (латинізоване Картезій; Cartesius) народився у Франції 31 березня 1596 року. Він успадкував від батька невеликий спадок, який дозволив йому присвятити своє життя науці та подорожуванням
ppt -> Джордж Гордон Байрон
ppt -> «перший письменник третього тисячоліття»
ppt -> З 24 лютого по 03 березня школі проводиться
ppt -> Поль Верлен Чи гість минулих я століть, Чи того віку, що прибуде ?- але востаннє, добрі люди
ppt -> Хронологія І динаміка розвитку паблік рилейшнз у світовому просторі: Хронологія І динаміка розвитку паблік рилейшнз у світовому просторі
ppt -> Аристотель. Енциклопедичний розум античності
ppt -> " Гаррі Трумен"
ppt -> Макс Планк 23. 05. 1858 10. 1947 Макс Планк


Поділіться з Вашими друзьями:

Схожі:

План Життя; Цікаві факти iconВ. Нестайко. Пригодницька повість
Мета: ознайомити учнів з біографією письменника, звернути увагу на цікаві факти з життя В. Нестайка
План Життя; Цікаві факти iconЦікаві факти з життя математиків
Французький математик Алексіс Клеро, який жив у ХVІІІ столітті, написав свою першу наукову працю на тринадцятому році життя, а у...
План Життя; Цікаві факти iconПоліглоти. Цікаві факти з життя та діяльності
Розділ Хто такі поліглоти?
План Життя; Цікаві факти iconЦікаві факти про Шекспіра
Життя великого драматурга Вільяма Шекспіра завжди було оповите якоюсь таємницею, але можна з упевненістю сказати, що збереглася невелика...
План Життя; Цікаві факти iconЦікаві факти про шекспіра
Життя великого драматурга Вільяма Шекспіра завжди було оповите якоюсь таємницею, але можна з упевненістю сказати, що збереглася невелика...
План Життя; Цікаві факти iconЦікаві факти про видатних математиків
Життя І діяльність математиків простежується в усі часи від V ст до н е. І до XXІ ст н е. Дослідженням найбільше охоплено XVIII і...
План Життя; Цікаві факти iconТема. Утвердження любові до всього живого в оповіданні
Розповідь учнів про цікаві факти з життя Е. Сетона-Томпсона Розповідь про письменника
План Життя; Цікаві факти iconЦікаві факти з історії математики

План Життя; Цікаві факти iconЦікаві факти із життя відомих вчених Генрі Кавендіш
Одна із найзагадковіших особистостей в історії хімії – другий син герцога Чарльза Девонширського Генрі Кавендіш. Народився у 1731р...


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка