Постанова за номером 2-5 «Про кількісний склад інвалідів по зору І та ІІ груп, які працюють на уво, увп І в організаціях утос»Скачати 262,07 Kb.
Дата конвертації06.05.2017
Розмір262,07 Kb.
ТипПостанова

ПРОМІНЬ

РЕАБІЛІТАЦІЙНА ГАЗЕТА УКРАЇНСЬКОГО ТОВАРИСТВА СЛІПИХВидається з 7 січня 1989 року. Виходить двічі на місяць.

ВИДАННЯ ПОГ «ОБ’ЄДНАНА РЕДАКЦІЯ ПЕРІОДИЧНИХ

ВИДАНЬ УТОС «ЗАКЛИК»

Головний редактор Наталка ЩЕРБАНЬ

Редактор відділу Євген ПОЗНАНСЬКИЙ

Коректори Тетяна ВОЛОЩУК, Василь КОСТЮК

Адреса редакції: вул. Л. Первомайського, 7-а, м. Київ-133, 01133

тел. (044) 234-51-36, 246-79-48, тел./факс 246-79-32.

Сайт: www.zaklyk.org.ua E-mail: zaklyk1@ukr.net

Сторінка в facebook: facebook.com/zaklyk


Понеділок, 14 березня 2016 року ● № 9-10


ЗМІСТ

ОФІЦІЙНІ МАТЕРІАЛИ 2

У ПРЕЗИДІЇ ЦП УТОС 2

ВІСТІ З ОБЛАСТЕЙ 5

8 БЕРЕЗНЯ У МАРІУПОЛІ 5

ВІСТІ З ОБЛАСТЕЙ 6

ЛЬВІВСЬКІЙ АУДІОТЕЦІ – 10 РОКІВ 6

КУЛЬТУРНЕ ЖИТТЯ УТОС 8

ВОЛИНЬ УШАНОВУЄ КЛАСИКІВ 8

КУЛЬТУРНЕ ЖИТТЯ УТОС 10

СВЯТО ПОЕЗІЇ ТА ЛЮБОВІ 10

НАШІ СВЯТА ТА ЗВИЧАЇ 11

МАСЛЯНА 11

СВІТ ПОЕЗІЇ 15

КОНКУРС-ФЕСТИВАЛЬ «ПОЕТИЧНИЙ РУШНИК – 2016» 15

ОГОЛОШЕННЯ 20

РЕЛЬЄФНІ КАРТИ ДЛЯ ВАС 20

ПОЕТИЧНА СТОРІНКА 21

ОГОЛОШЕННЯ 23

ПІДТРИМАЄМО ВЛАСНОГО ВИРОБНИКА 23ОФІЦІЙНІ МАТЕРІАЛИ

У ПРЕЗИДІЇ ЦП УТОС


І до сьогодні серед українського суспільства йде дискусія – святкувати чи не святкувати 23 лютого, яке до недавнього часу було Днем захисника вітчизни, поки його не скасовано Указом Президента України. Та хто б там що не казав, а Президія нашого товариства цього дня не святкувала, а працювала. І працювала досить плідно. Найважливішим із документів, ухвалених того дня, стала постанова за номером 2–5 «Про кількісний склад інвалідів по зору І та ІІ груп, які працюють на УВО, УВП і в організаціях УТОС».

У документі зазначено: «Станом на 01.01.2016 згідно зі звітними даними на підприємствах і в організаціях УТОС працюють 3 465 інвалідів усіх нозологій (списковий склад), з них 3 010 інвалідів по зору та 455 інвалідів інших нозологій, зокрема 1 918 інвалідів І групи, 262 інваліди по зору працюють у надомних умовах.

За 2015 рік на всіх УВО та УВП було працевлаштовано 192 інваліди по зору. Найбільше інвалідів працевлаштовано на УВО: Харківському – 38, Дніпропетровському – 37; на УВП: Білоцерківському – 31, Миколаївському – 14, Київському №4 і Бердянському – 9, Обухівському – 7, Житомирському – 6, але тільки на Миколаївському підприємстві кількість прийнятих на роботу перевищує кількість звільнених інвалідів по зору», – із сумом констатує постанова. Не поспішає вливатися до лав нашого товариства молодь із вадами зору: «У 2015 р. в системі УТОС працевлаштовано 8 випускників шкіл-інтернатів для сліпих та слабозорих дітей».

Тяжке становище, в якому перебуває більшість підприємств Товариства призводить до того, що інваліди по зору змушені шукати роботу за межами УТОС. «Водночас за межами системи у 2015 працювало 3 658 інвалідів по зору.

Протягом року працевлаштовано поза системою УТОС 553 інваліди по зору, зокрема в державних підприємствах – 34, у приватних структурах – 167, у сільському господарстві – 80 інвалідів по зору.

За останні два роки значно збільшилася кількість інвалідів по зору, які самостійно ведуть свій бізнес і працюють приватними підприємцями. Таких підприємців уже 107 осіб».

Проаналізувавши все зазначене вище, «Президія ЦП УТОС постановляє:

Інформацію про кількісний склад працюючих інвалідів по зору І і ІІ груп на підприємствах і організаціях УТОС та за його межами взяти до відома.

Головам обласних правлінь і директорам УВО, УВП УТОС на підставі законодавства щодо децентралізації державного правління:

– активізувати роботу, ширше використовувати нові методи та форми господарювання, впроваджуючи поряд із традиційним промисловим виробництвом, підрозділи з надання окремих послуг для населення;

– добиватися від місцевих держадміністрацій розміщення замовлень на виробництво товарів для місцевого населення на підприємствах УТОС;

– продовжувати подальшу співпрацю з місцевими державними адміністраціями, службами зайнятості та обласними відділеннями фонду соціального захисту інвалідів щодо організації нових і збереження наявних робочих місць для інвалідів по зору, як у системі, так і за її межами.

Відділу з виробничих питань ЦП УТОС:

– постійно надавати методичну та іншу допомогу підприємствам УТОС з питань виробничої діяльності, звертаючи особливу увагу на інноваційну складову виробництва;

– до 1 липня 2016 р. підготувати план напрямків для підприємств щодо використання альтернативних напрямків роботи для інвалідів по зору.

Директорам УВО, УВП УТОС:

– у травні–серпні ц. р. передбачити 1–2 робочих місця для працевлаштування випускників 2016 р. шкіл-інтернатів для дітей із вадами зору;

– надавати Реабілітаційному центру УТОС інформацію щодо працевлаштування по І, ІІ та ІІІ групах інвалідності.

Директору Реабілітаційного центру УТОС П. С. Федорцю в наступному році зробити аналіз кількісного складу інвалідів по зору, які працюють на УВО, УВП і в організаціях УТОС усіх груп інвалідності по зору.

Головам обласних правлінь надавати всебічну підтримку та допомогу інвалідам по зору, які бажають стати приватними підприємцями».

Наступною, № 2–6, стала постанова «Про затвердження “Положення про проведення Всеукраїнського огляду-конкурсу художньої самодіяльності УТОС вокального жанру (солісти, дуети, тріо, квартети)”.

Ознайомившись із Положенням про проведення Всеукраїнського огляду-конкурсу художньої самодіяльності УТОС вокального жанру (солісти, дуети, тріо, квартети), Президія Центрального правління УТОС постановляє:

Положення про проведення Всеукраїнського огляду-конкурсу художньої самодіяльності УТОС вокального жанру (солісти, дуети, тріо, квартети) – затвердити (додається).

Головам правлінь обласних і Київської міської організацій УТОС, директорам УВО, УВП УТОС та їхнім заступникам із соціальних питань довести до відома учасників художньої самодіяльності зазначене Положення.

Оргвідділу ЦП УТОС (О. В. Савченко):

Надіслати Положення про проведення Всеукраїнського огляду-конкурсу художньої самодіяльності УТОС вокального жанру (солісти, дуети, тріо, квартети) підприємствам і організаціям УТОС.

Узагальнити матеріали другого етапу конкурсу й доповісти президії ЦП УТОС у липні 2016 року та внести пропозиції про термін і місце проведення заключного етапу конкурсу»

Усі постанови підписані Головою ЦП В. М. Більчичем. Що ж, сподіваємося, що цього року все буде у нашого товариства: і робота, і молоде поповнення, і пісня.

ВІСТІ З ОБЛАСТЕЙ

8 БЕРЕЗНЯ У МАРІУПОЛІ


Напередодні міжнародного жіночого дня, 8 Березня, в клубі Маріупольського товариства сліпих відбувся концерт, присвячений усім жінкам, весні та довгоочікуваному миру.

В урочистій обстановці, прозвучало привітання начальника відділення – Сергія Миколайовича Шваба з побажаннями здоров'я, щастя і любові.

Від імені Маріупольського ТПО УТОС були вручені подяки найбільш активним жінкам нашої організації.

Справжнім подарунком для усіх представниць прекрасної статі став виступ друзів – маріупольського Музичного училища, на чолі із його керівником – Ларисою Василівною Голубятниковою. Наші дорогі гості представили захоплюючу концертну програму, яка перенесла слухачів у світ сучасної, народної та класичної музики.

Чарівно лунали хорові твори, у виконанні камерного хору «Ларетто».

А як порадували усіх звуки скрипки, подаровані ансамблем скрипалів ММУ. Здавалося, вони перенесли слухачів в чарівну казку.

Колектив Маріупольської ТПО УТОС щиро дякує Ларисі Василівні Голубятниковій, за те, що вона з готовністю відгукнулася на наше прохання про представлення музичних номерів і тільки завдяки її професіоналізму, відмінним організаторським здібностям, позитивного ставлення до життя відбулося це свято.

Чимало попрацювали над організацією заходу і господарі. Барвисте оформлення залу, костюми виступаючих викликали непідробний захват.

Авторська пісня «Маріупольчанка», яку виконав інвалід І гр. по зору Богдан Коваль, стала приємним сюрпризом і заслужила щирі оплески.
Чудове свято залишило в памяті прекрасні та зворушливі враження.

Чого не зробиш для наших дорогих матусь, коханих половинок та донечок.

Правління Маріупольського ТПО УТОС


ВІСТІ З ОБЛАСТЕЙ

ЛЬВІВСЬКІЙ АУДІОТЕЦІ – 10 РОКІВ


Тепер нікого не здивуєш записами на компакт-дисках. Більше того, це вже справа вчорашнього або й позавчорашнього дня. Але на початку цього століття книжки, записані на СD, були новинкою для читачів, зокрема для користувачів спецбібліотек товариства сліпих.

Одними з перших в Україні таку аудіотеку започаткували у Львівській спецбібліотеці ім. Т. Г. Шевченка УТОС. Це сталося з легкої руки наших друзів-благодійників – «Клубу Левів», «Ліги підприємців», «Ротарі-клубу», які подарували нам кількадесят книжок і MP3-плеєри. Цю добру справу продовжили наші активні читачі. До речі, близько 90% книжкового фонду на цих носіях – їхня заслуга. Окремих прізвищ не називаємо, оскільки боїмося когось обійти. Та й читачі наші – скромні люди, не хочуть зайвий раз себе афішувати. Потім до цього проекту долучилися й інші небайдужі львів’яни та мешканці області. Певну кількість озвученої літератури ми отримуємо з Республіканського будинку звукозапису і друку УТОС. Багато цікавих книжок озвучили у студії звукозапису, яка діє при нашій бібліотеці, професійні актори театру ім. М. Заньковецької, а також волонтери.

За 10 років існування нашої аудіотеки основний її фонд, який зберігається на дисках, зріс до трьох тисяч книжок.

Бібліотекарі постійно вивчають запити, уподобання своїх читачів. Щоб зменшити вартість книжок, ми закуповуємо CD гуртом по 50–100 шт. Власноруч виготовляємо «одяг» із цупкого паперу, підписуємо шрифтом Брайля (автор, назва книжки та інші вихідні дані). Наша література зберігається у спеціально виготовленій для цього шафі з шухлядами. Роздільники відповідають вимогам ББК, дублюються шрифтом Брайля.

Щоправда, в наших добрих справах є і свої проблеми. Під час перереєстрації читачів з’ясовується, що багато хто з них не має на чому слухати наші книжки, бо їхні тифломагнітоли через низьку якість катастрофічно виходять з ладу і, здебільшого, не підлягають ремонту. Ця проблема, на жаль, не лише місцевого, а й всеукраїнського масштабу. Через це багато читачів переходять на флешки. В нашій бібліотеці є можливість задовольняти такий читацький попит: флешки відвідувачів завантажує один із працівників книгозбірні. Наша «золота» мрія – видавати книжки заздалегідь записані на флеш-пам’ять. Є ще багато ідей, але про це іншим разом.

Працівники Львівської спецбібліотеки

ім. Т. Г. Шевченка


КУЛЬТУРНЕ ЖИТТЯ УТОС

ВОЛИНЬ УШАНОВУЄ КЛАСИКІВ


Волинь – гарний і поетичний край. Пісні та перекази цієї давньої землі навіяли геніальній Лесі Українці чи не найкращий з її творів – «Лісову пісню». І сьогодні волиняни шанують і люблять класиків української літератури. Так сталося, що цей рік багатий на пам’ятні дати, пов’язані з їхніми іменами. 1871 року, тобто 145 років тому, народилася Леся Українка; 1861 року – 155 років тому пішов з життя великий Тарас; а 160 років тому, 1856 народився Іван Франко. Тож правління волинської обласної організації УТОС на чолі з Ю. П. Симончуком вирішило відзначити всі ці славетні дати проведенням прекрасного заходу – конкурсу читацького жанру серед людей з інвалідністю по зору, членів ПО Волинської обласної організації УТОС та запрошених із інших регіонів України.

Відповідно до ухваленого правлінням ВОО «Положення» «Конкурс присвячується 155-річчю пам’яті Т. Г. Шевченка, 145-річчю з дня народження Лесі Українки, 160-річчю з дня народження І. Я. Франка та XVII-му з’їзду Українського товариства сліпих. Він проводиться з метою обміну досвідом патріотично-виховної роботи, підвищення виконавської майстерності самодіяльних артистів, популяризації творчого надбання літературної спадщини Т. Г. Шевченка, Лесі Українки та І. Я. Франка, а також привернення уваги громадськості до активної життєвої позиції людей з інвалідністю по зору, виявлення нових талантів, особливо серед молоді».

Участь у конкурсі первинних організацій ВОО УТОС є обов’язковою, а для членів УТОС із інших областей – за бажанням, на основі рішення місцевого правління.

До участі запрошуються учасники художньої самодіяльності читацького жанру, люди з інвалідністю по зору І та ІІ групи.

Кожен учасник конкурсу читає по два твори на вибір: один твір – Лесі Українки, один твір – І. Я. Франка або один твір – Т. Г. Шевченка.

Конкурс проводиться у три етапи:

І етап – на місцевому рівні;

ІІ етап – обласний;

ІІІ етап – міжобласний.

І етап проводиться в первинних організаціях Товариства.

Читці, які на І етапі конкурсу набрали 15 балів, отримують право взяти участь у ІІ його етапі.

На обласному конкурсі читацького жанру беруть участь по одному переможцю місцевого конкурсу. Переможці конкурсу, які набрали 15 балів, братимуть участь у заключному, ІІІ етапі».

Коли цей випуск «Променя» готувався до друку, у тих обласних організаціях, які відгукнулися на пропозицію волинян, саме відбувалися змагання другого етапу. На жаль, не всі обласні організації УТОС спромоглися на це.

Міжобласний конкурс відбудеться у серпні 2016 року, залежно від кількості його учасників проводитиметься у Луцьку, музеї-садибі Лесі Українки в с. Колодяжному та на Львівщині. Учасники читатимуть твори, які набрали 15 балів на обласному конкурсі.

Для всіх обов’язковими для читання є два твори на вибір зі спадщини Лесі Українки, Тараса Шевченка чи Івана Франка.

На всіх трьох етапах конкурсу виступи учасників оцінює журі за 15-бальною системою: сценічна культура, виконавча майстерність, репертуар. Склад журі, як і оргкомітет, затверджує обласне правління УТОС.

З метою заохочення кращих виконавців встановлюються призові місця: І, ІІ та ІІІ. Передбачаються дипломи, грамоти, подяки та премії. Проїзд – за рахунок організацій, що відряджають учасників. Харчування – за рахунок організаторів міжобласного заходу. Кошти на заохочення переможців виділяє обласна організація УТОС.

Усі учасники заключного конкурсу мають право взяти участь в екскурсії місцями Лесі Українки та Івана Франка. Вона фінансується обласним правлінням ВОО УТОС».

Щиро бажаємо успіху всім учасникам змагань!

«Промінь» і надалі інформуватиме своїх читачів про хід і результати цього заходу.Тезей.

КУЛЬТУРНЕ ЖИТТЯ УТОС

СВЯТО ПОЕЗІЇ ТА ЛЮБОВІ


На наших шпальтах ми вже розповідали про унікальне об’єднання – групу «Творчі ініціативи». Членів цього унікального об’єднання, і інвалідів по зору, і людей, які не мають інвалідності, об’єднує любов до прекрасного, спільна творчість, організація різноманітних культурних заходів. Про один із них ми хочемо розповісти у цьому матеріалі.

«Любви прекрасные порывы» – саме під такою назвою 20 лютого відбувся організований «Творчими ініціативами» вечір поезії.

Захід було розпочато об одинадцятій годині у приміщенні Київського УВП-2 УТОС, із яким «Творчі ініціативи» плідно співпрацюють не один день.

Кохання – найчарівніше та найсвітліше з людських почуттів. І немає людини, яка б не відчувала його. А особливо, якщо ця людина – поет. Тож на вечорі лунали присвячені коханню рядки великих поетів, і поезії авторів, які є членами нашої групи.

Відкрила захід сама голова «Творчих ініціатив» Олена Анатоліївна Василенко майстерним виконанням віршів Анни Ахматової (до речі, Ахматова наша землячка, киянка) і Марини Цвєтаєвої. Вірші відомих поетів декламували також інші учасники заходу. Багато приємних емоцій ми отримали від декламації Леоніди Пономарьової.

З особливим нетерпінням усі очікували, чим порадують наші власні поети. І слід віддати їм належне – Валентина Братчанська, Микола Криндач, Євген Познанський не підвели очікувань.

Микола Криндач майстерно поєднував у своїх поезіях притаманну йому дотепність і щирість почуттів; Валентина Братчанська подарувала нам поезії, сповнені щирості та любові; ніжністю та пристрастю дихали вірші Євгена Познанського.

Дуже доречними в доволі холодному приміщені були й гарячий чай та солодощі, якими пригощалися учасники вечора, але саме поезія кохання найкраще зігрівала усіх того зимового дня, і саме оспіване поетами почуття любові було найсолодшим, найпотрібнішим.
НАШІ СВЯТА ТА ЗВИЧАЇ

МАСЛЯНА


Масляна символізує проводи зими та зустріч із весною. За церковною традицією тиждень називається сирним або м'ясопусним – через набір страв, які прийнято готувати протягом цього періоду.

Це свято не закріплене за певним днем на календарі, воно відзначається протягом останнього тижня перед Великим постом. Цього року воно проходило з 7 по 13 березня.

Масляна поділяється на три частини:

Зустріч у понеділок;

Широкий четвер;

Прощена неділя.

У перший день Масляної традиційно готують холодець зі свинячих ніжок і святкують. Це так звані «ніжкові заговини».

Молодь після вечері збирає кістки й кидає їх у ворота. За народним повір'ям, якщо людина не докине до воріт кісткою, то не доживе до Великодня.

Це свято супроводжують і співи, наприклад, такі:

Вип'ємо, родино,

Щоб жито родило,

І жито, і овес,

І зібрався рід увесь.

Молодиці (заміжні жінки) зранку в понеділок ідуть до корчми, кладуть на стіл палицю — колодку. Потім усі почергово обмотують цю палицю полотном, наче сповиваючи її. Це дійство має назву «справляння колодки».

Жінки п'ють і вітають одна одну з народженням колодки. Коли молодиці нарешті розходяться з корчми, палиця залишається на столі до наступного дня. Так вони збираються аж до суботи:

Понеділок — колодка народилася;

Вівторок — колодка хрестилася;

Середа — колодкові похрестини;

Четвер — колодка померла;

П'ятниця — похорон колодки;

Субота — оплакування колодки.

Незважаючи на те, що колодка «померла», ніхто в ці дні не сумує, оскільки в пам'яті народу життя та смерть пов'язані нерозривно, не існують одне без одного. До того ж, це жартівлива традиція, тож засмучуватися нема чого.

В понеділок, під час Масляної, жінки відвідують оселі, в яких є дорослі неодружені парубки й незаміжні дівчата на порі, та прив'язують до материних ніг колодку. Це начебто жартівлива кара за те, що діти досі неодружені. Дівчата на порі оздоблюють колодки стрічками та квітками й прив'язують їх до лівої руки парубкам. У свою чергу парубки мають обдаровувати дівчат грішми, прикрасами та ін.

За народними уявленнями, господині повинні зустрітися в четвер і добре випити й погуляти. Вважається, що від цього худоба буде здоровішою. А от прясти на цьому тижні категорично забороняється, бо вважається, що в цьому разі масло буде гірке.

Дуже важливий етап святкування Масляної — частування тещі, яке відбувається в п'ятницю. Саме від Масляної бере свій початок вислів «до тещі на млинці». Якщо молодята побралися недавно, то теща запрошує «на млинці» зятя, а також інших родичів. До речі, якщо теща добра, то за старих часів її запрошували в гості на другий день різдвяних свят, а якщо зла, то на третій. Гостювати приїжджала не тільки теща, але й інші родичі. Тещу слід пригощати добре, щоб «горло не всихало». Отримавши запрошення, теща заздалегідь повинна була прислати або принести в оселю молодят усе необхідне для приготування млинців: сковороду, посуд для замішування тіста, ложки, черпаки тощо. А тесть мусив цього ж вечора прислати в дім молодих борошно, масло, олію та все інше, що необхідно для млинців.

Нехтування цим важливим і дуже приємним для родичів звичаєм могло за старих часів обернутися образою тещі, зневагою від родичів та осудом усієї громади. Це було не просто застілля, а своєрідна передача-досвіду — молоді запрошували старших не стільки на святкове частування, скільки щоб навчали, як жити слід. Зараз ця традиція дотримувана менш суворо.

Головна страва на Масляну — млинці зі сметаною, вареники із сиром, гречані млинці на смальці та інша обрядова їжа. Кажуть, нібито ще давні римляни приносили в жертву богу Бахусові ритуальне печиво з тіста — щось подібне до слов'янських млинців. Оладки та млинці — ритуальна страва слов'ян ще з язичницьких часів. Ця обрядова їжа вважається старими людьми необхідною для породіль, хворих людей, нею частували одне одного при народженні дитини, при поминанні померлих. Млинці на Масляну можуть бути різні: і прісні, і солодкі, і з начинкою, і дріжджові та ін. Борошно для таких млинців дозволяється вибирати найрізноманітніше: гречане, вівсяне, просяне, ячмінне, пшеничне, горохове тощо.

Надзвичайно таємничим за старих часів був обряд власне приготування млинців. Готувати опару для тіста господині старалися так, щоб ніхто з членів родини цього не бачив. Щоб ніхто точно не підглядав, господиня навіть йшла вночі до водойми, іноді готувала опару зі снігу.

Ті українці, які ретельно дотримуються всіх звичаїв, протягом усього тижня, кожного дня, варять вареники. Ясна річ, не кожна господиня в змозі дотримуватися такої традиції, оскільки приготування вареників — досить копітка справа.

За народними легендами, можна побачити справжню відьму, якщо в неділю на Масляну взяти з останнього вареника сир, зав'язати в марлю або щось інше, покласти в рот і так тримати до ранку. Зранку ж треба піти до церкви й вистояти всю службу, жодного разу не поворухнувшись. Потім слід сховати сир і зберігати його до Великодня. А вже на Великдень треба бути дуже уважним: стати на паперті й дивитися, яка жінка підійде привітатися — оце ж і є відьма! Але не можна забувати, що до подібних історій слід ставитися певною мірою скептично.

Якщо ви змогли втримати в роті вищезгаданий сир із вареника, то у вас шанс побачити ще й домовика, а не лише відьму. Для цього, виконавши решту умов, пов'язаних із сиром, на Великдень треба вилізти на хату й там побачити домовика.

Останній день Масляної — Прощена неділя. Це суто християнський обряд, за яким не можна постувати з гріхами на душі. Першими просять одне в одного пробачення священик і парафіяни відразу після вечірньої служби. Літні люди в цей час відвідують усіх рідних, друзів і просто знайомих, щоби пробачити одне одному заподіяні кривди. Дехто традиційно відвідує померлих родичів на кладовищі, прохаючи про прощення всіх завданих образ. За старих часів люди були переконані, що саме недільного вечора відбуватиметься Страшний суд, тож цього дня дуже побожні люди намагалися якнайрідше виходити з дому, пригадували власні гріхи і в жодному разі не вживали алкогольних напоїв.

До речі, перший млинець — свого роду символ сонця, спечений цього тижня, призначається для поминання померлих. Іноді цей млинець віддають жебракам, щоб і вони поминали померлих близьких людей.

Після останньої скоромної вечері кожен член родини бере зварене натвердо яйце, об лоба розбиває його. Розбивши таким чином яйце, треба дуже швидко переступити через поріг і вже за порогом з'їсти яйце. А робиться це для того, щоб суворий піст так само швидко минув, як людина через поріг переступила.

Загалом побожним людям цей тиждень дає можливість досхочу попоїсти напередодні суворого посту, а іншим – досхочу порозважатися.


СВІТ ПОЕЗІЇ

КОНКУРС-ФЕСТИВАЛЬ «ПОЕТИЧНИЙ РУШНИК – 2016»


Обухівська міська рада спільно з ВГО «Народна академія творчості інвалідів» та КОО ВГО «Всеукраїнський парламент працездатних інвалідів» із приємністю повідомляє про початок шостого поетичного конкурсу-фестивалю для людей із обмеженими фізичними можливостями «Поетичний рушник».

Фестиваль присвячений пам’яті відомого українського поета Андрія Самійловича Малишка. За час свого існування фестиваль згуртував чимало споріднених творчих душ із різних міст, сіл, селищ України. Дав можливість заявити про себе тим, у кому іноді не підозрювали митця навіть найближчі сусіди. Лауреати мали змогу брати участь у майстер-класах, друкуватися в колективних збірках, виступати зі своїми творами на радіо… Без сумніву такі успіхи тішили засновників фестивалю. Вони розуміли, що справа дійсно хороша і потрібна. Тож було прийнято рішення: незважаючи ні на які численні життєві проблеми, які нині переживає наша країна, шостий «Поетичний рушник» має обов’язково відбутися.

Ми охоче вітатимемо серед учасників «Поетичного рушника» жителів Львова і Дніпропетровська, Тернополя та Харкова, Івано-Франківська й Одеси – одним словом, територія нашого фестивалю обмежується лише територією нашої держави. Тож, якщо ви любите писати й маєте бажання поділитися своїми творами з зовнішнім світом, – наш захід саме для вас! Не соромтеся й не вагайтеся. Натомість уважно ознайомтеся з положенням фестивалю, складіть необхідний конкурсний пакет і надішліть його за адресою, що вказана в тому ж положенні. Приєднуйтеся самі, залучайте рідних, друзів і просто знайомих. Гостинна Обухівська земля буде рада кожному віршотворцю.

Ви матимете змогу отримати об’єктивну оцінку ваших поезій. Якщо поталанить увійти до когорти переможців, отримаєте запрошення на фінальну частину, де зможете почути вірші інших переможців і прочитати власні. Зможете познайомитися з організаторами заходу, членами журі та своїми колегами-конкурсантами і, можливо, знайдете співзвучну своїй душу на довгі роки щирої дружби та співпраці. Хороший настрій, тривале натхнення, творчий зріст, нові друзі та нові можливості – все це та багато іншого може принести вам, шановний майбутній учаснику, наш скромний захід.

І пам’ятайте, участь у фестивалі «Поетичний рушник» – безкоштовна. Якщо ви почуєте від когось про необхідність внесення певної грошової суми задля участі у фестивалі, обов’язково повідомте про такий випадок організаторів (засоби зв’язку вказані нижче).

Положення про Шостий фестиваль «Поетичний рушник»

1. Загальне

1.1. Засновники фестивалю – Обухівська міська рада.

Співзасновники – ВГО «Народна академія творчості інвалідів», Київська обласна організація ВГО «Всеукраїнського парламенту працездатних інвалідів).

1.2. Фестиваль всеукраїнський.

1.3. Допускаються твори українською та російською мовами.

1.4. Мета фестивалю – сприяння процесам самореалізації, реабілітації та соціальної адаптації людей з обмеженими фізичними можливостями засобами культури та мистецтва.

1.5. Завдання фестивалю – заохочення людей з обмеженими фізичними можливостями до занять творчими мистецтвами, соціальна адаптація таких людей у суспільстві, виявлення серед них нових талантів, популяризація літератури, обмін досвідом, спілкування з відомими літераторами, спрямоване на вдосконалення творчої майстерності людей з обмеженими фізичними можливостями, відкриття для них ширшого доступу до більшої аудиторії, а також залучення державних і комерційних структур до більш повного вирішення проблем людей з обмеженими фізичними можливостями.

1.6. Девіз фестивалю: «Рушник волію виткати зі слів, щоб милувались ним віками люди» (Г. Горовий).


2. Оргкомітет

2.1. Для проведення фестивалю створюється оргкомітет, який формується засновниками фестивалю.

2.2. Оргкомітет має право вносити зміни та доповнення в положення фестивалю.

2.3. Журі формується оргкомітетом із діячів культури, громадських діячів і представників засновників фестивалю.


3. Етапи проведення фестивалю

3.1. Перший етап – період подачі творів конкурсантами. Твори приймаються з 1 березня до 20 червня 2016 року. Роботи, надіслані після цього терміну, не розглядаються.

3.2. Другий етап – період роботи журі. Надіслані на фестиваль твори розглядаються членами журі до 30 вересня.

3.3. Третій етап – фінал фестивалю. Фінал проводиться у жовтні – листопаді.

3.4. Остаточна дата проведення фіналу встановлюється організаторами фестивалю. Про час і місце проведення фіналу, переможці будуть проінформовані додатково і не менше ніж за 10 діб до заходу.
4. Пропоновані номінації

1. «Дитяча поезія»;

2. «Поезія для дітей»;

3. «Інтимна лірика»;

4. «Мій рідний краю»;

5. «Гумор»;

6. «Присвяти»;

7. «Поетична хвиля» (в цій номінації розглядаються твори, що заслуговують нагородження, але не відповідають жодній із шести інших номінацій).

Кожна з номінацій передбачає три призових місця.
5. Оформлення конкурсного пакету

5.1. Автобіографія (подається в довільній формі від третьої особи, обов’язково вказуються: прізвище, ім’я, по батькові; вік і місце народження, інвалідність, освіта, творчі здобутки, місце роботи, повна адреса та засоби зв’язку – телефон, електронна пошта тощо);

5.2. Максимальна кількість творів – до п’яти одиниць в одну номінацію.

5.3. Один вірш не повинен бути більшим за вісім куплетів.

5.4. Конкурсант має право надсилати твори не більше ніж у три номінації та не має права вигадувати номінації, не зазначені в Положенні.

5.5. Все перелічене надсилається в роздруківці на аркушах формату «А4» та з електронною копією на DVD або CD.

5.6. У разі, якщо конкурсант з вагомих причин не спроможний додати до конкурсного пакету жорсткий носій, організатори готові в індивідуальному порядку розглянути можливість прийняти електронну копію на e-mail: genagor@ukr.net.

5.7. Твори подаються у вигляді файла Microsoft Word, формату *.doc, *.docx, або *.rtf, стандартним шрифтом Times New Roman, 14 кеглем, з одинарним міжрядковим інтервалом.

5.8. Матеріали, надіслані на фестиваль, не рецензуються і не повертаються.
6. Конкурсний пакет вважається недійсним і не допускається до розгляду членами журі у таких випадках:

6.1. Якщо відсутній паперовий носій, чи електронна копія;

6.2. Якщо відсутня біографія;

6.3. Якщо відсутні засоби зворотного зв’язку;

6.4. Якщо кількість надісланих на конкурс творів переважає зазначену;

6.5. Якщо обсяг окремо взятого твору більший, ніж зазначені вісім куплетів.

6.6. Якщо текст набраний кеглем, меншим за 14;
7. Пакети документів надсилаються за адресою:

7.1. 08703, Київська обл., м. Обухів-3, вул. Київська, буд. 156, кв. 24,

на ім’я Горового Геннадія Володимировича.

7.2. Електронні копії надсилаються на e-mail: genagor@ukr.net.

7.3. Додаткова інформація за телефоном: (068) 129–44–22 (дзвінки приймаються в будні з 9:00 до 15:00).

7.4. Пам’ятайте: якщо під час формування конкурсного пакета вам щось не зрозуміло – краще перепитати, ніж зробити по-своєму, і потім з’ясувати, що зробили неправильно. Конкурсний пакет, оформлений неналежним чином, до розгляду членами журі не допускається.

Найчастіші запитання до організаторів:

П: Чи потрібне відео начитування власних творів?

В: Ні.

П: Чи можна обійтися без електронної копії?В. Ні.

П: Чи можна надіслати тільки електронний варіант, без роздруківки?

В: Ні.

П: Твори якими мовами приймаються до розгляду?В: Українською та російською.

П: Яким чином можна дізнатися, що конкурсний пакет надійшов до адресата?

В: У телефонному режимі.

П: Що робити, якщо немає можливості приїхати на нагородження?

В: Лауреата може представляти довірена особа, або ж, за згодою сторін, диплом переможця та все, що до нього додається, відправляється поштою на зазначену в автобіографії адресу.


ОГОЛОШЕННЯ

РЕЛЬЄФНІ КАРТИ ДЛЯ ВАС


Всеукраїнська громадська організація людей з інвалідністю по зору «Генерація успішної дії» оголошує про збір заявок на отримання рельєфно-графічної адміністративної карти України.

Карти було розроблено та виготовлено в рамках проекту «Право на доступність: досвід США в українських реаліях» Всеукраїнською громадською організацією людей з інвалідністю по зору «Генерація успішної дії», за підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні (програма «Гранти для учасників програм обмінів») та під егідою Коаліції з протидії дискримінації в Україні.

Для того щоб отримати карту, вам необхідно заповнити онлайн-анкету на сайті gud.org.ua до 01 квітня 2016 року.

На жаль, кількість карт є обмеженою, тому перевага надаватиметься:

Людям, які мають інвалідність по зору;

Людям, які використовуватимуть карту в роботі з незрячими дітьми та молоддю;

Тим, хто входить до ВГО «Генерація успішної дії» та партнерських організацій.

Слід зауважити, що впродовж місяця будуть збиратись заявки від бажаючих, а розповсюджувати карти розпочнемо лише у квітні (винятки можливі лише для освітніх та реабілітаційних закладів).
ПОЕТИЧНА СТОРІНКА


Антон Ліціс народився в Києві 1983 року. Член УТОС із 2000 року. Трудовий шлях розпочав на Київському УВП №4, зараз працює на Київському УВП №3. Також обраний секретарем ревізійної комісії Київської організації УТОС. Писати вірші почав у 1999 році, ще під час навчання у школі. Переможець і дипломант низки міських оглядів самодіяльності, на яких виступав із декламуванням власних творів. Активний учасник художньої самодіяльності, член групи «Літературний форум» у мережі Facebook.
***

Ми голодні, зводимо кінці;

Ціни вгору лізуть без упину.

А у влади – гра у камінці:

Хто кого – у голову чи в спину?

Всі чекають завтрашнього дня;

Кухонні дебати – про тарифи.

Лишені, мов на полях стерня;

Мовчимо, тож будем й далі биті.

Мріємо – назавтра все мине,

А надію віддали вчорашнім.

Спільне серце, в доброті просте,

Не погине у тернових хащах

Доки ми згуртовані, разом.

І так буде – ворогам навзаєм.

Доки ллється українська кров,

Терпимо. Хай віра не згасає!

Нині – час народної борні.

Ми за правду – «зараз чи ніколи»

Виросли з торішньої стерні…

Лиш реформ не добачає голод…
10.04.2015

***


Как любовь порастеряна в мире;

Часто здесь всё теряю себя.

Но всегда отрекается гибель

От того, кто взывает, моля


Пресвятую Владычицу нашу,

Чтоб покровом Своим сберегла.

В день суда не подаст горькой чаши

Гнева Божия, что без дна…

Хоть отчасти, радуясь с Нею,

Приобщаюсь предвечной любви,

Что открыла просящему двери

И сокрыла от внешней тоски…


18.08.2012

***


Чорні плями на грубім полотнищі

Миготять, докучають чимдуж.

Грішні люди, загублені в розкоші,

Сотворили «по плоті» – чинуш

Самовпевнених, гордих, замудрених,

Що не знають спочину в трудах…

А десь поруч, із лику зажурених

Хтось квартує розпетраний шлях…

І нема тому краю та міри:

Це було за гороха-царя…

«Коли зродим з руїни – Вкраїну?»

Мій розжарений мозок пита,

Не знайшовши кінця теореми,

Що згубилась між плямами тьми

На полотнищі комунсистеми

Серед крові та жаху війни.


10.04.2015

***


Как много тайны в нашем веке,

Сокрыто многое от нас.

Ликуешь, видя в человеке

Свой робкий покаянный глас.


Вмиг может всё преобразиться.

Как за невидимой чертой

Душой к Всевышнему стремиться

Зовёт увиденный покой.


Он словно шепчет:

«Ты вернулся. Живи, и впредь не уходи.»

Такое искреннее чувство

Согреет на земном пути


Таинственном и непонятном,

Где много боли и тревог.

Мы в Церкви слышим голос внятный,

Которым к нам взывает Бог!


21.09.2012


ОГОЛОШЕННЯ

ПІДТРИМАЄМО ВЛАСНОГО ВИРОБНИКА


Дніпропетровське учбово-виробниче підприємство УТОС пропонує свої вироби відповідно до міжнародних стандартів − тактильна полімерпіщана плитка для орієнтації в просторі та пересування людей зі слабким зором та незрячих.

Тактильна полімерпіщана плитка − основний вуличний тактильний наземний вказівник, який забезпечує можливість людям зі слабким зором та незрячим пересуватися безпечно в потрібному напрямку самостійно, без супроводжуючої особи. Для позначення руху застосовується безперервний тактильний шлях.

Існує два види тактильного вказівника:

1) Направляючі вказівники

Існує два види направляючих вказівників: тактильні вказівники з поздовжніми рифами і тактильні вказівники з рифами, розташованими по діагоналі. Перші задають напрямок руху по прямій, а тактильні вказівники з рифами, розташованими по діагоналі, задають напрямок повороту.

2) Попереджувальні вказівники

Допомагають людям з інвалідністю по зору орієнтуватися в просторі й уникати небезпек, що можуть завдати шкоди здоров'ю.

Полімерпіщана плитка виготовляється за європейськими стандартами і з дотриманням екологічних норм: з піску та відходів пластику − пластикові пляшки, пластмасові ящики, пакети тощо. Тим самим ми допомагаємо в переробці сміття та покращуємо екологічну ситуацію.

Ця продукція пройшла випробування у лабораторних умовах і виготовляється відповідно до ТУ У 23.6-03288941-001:2015, відповідно до ДСТУ Б ISO 21542:2013 «Будинки і споруди. Доступність і зручність використання побутового життєвого середовища», якими встановлено вимоги до тактильних настінних і підлогових вказівників.

Також якість плитки підтверджено експертами з безбар'єрності Національної Асамблеї інвалідів України.Звертайтесь: Дніпропетровське учбово-виробниче підприємство Українського товариства сліпих.

Дніпропетровськ, вул. Логаша, 37
056 724-61-71 
056 371-51-81
dupputos.com.ua
dupputos@bigmir.net


Каталог: document -> pressa -> Promin -> Promin2016
Promin2016 -> Реабілітаційна газета українського товариства сліпих видається з 7 січня 1989 року. Виходить двічі на місяць. Видання пог «ОБ’єднана редакція періодичних видань утос
pressa -> Заклик всеукраїнський реабілітаційний щомісячний літературно-художній журнал українського товариства сліпих видається з травня 1935 року видання пог «ОБ’єднана редакція періодичних видань утос «заклик» Головний редактор Наталка щербань
pressa -> Заклик всеукраїнський реабілітаційний щомісячний літературно-художній журнал українського товариства сліпих видається з травня 1935 року видання пог «ОБ’єднана редакція періодичних видань утос «заклик» Головний редактор Наталка щербань
pressa -> Заклик всеукраїнський реабілітаційний щомісячний літературно-художній журнал українського товариства сліпих видається з травня 1935 року видання пог «ОБ’єднана редакція періодичних видань утос «заклик» Головний редактор Наталка щербань
Promin2016 -> Реабілітаційна газета українського товариства сліпих видається з 7 січня 1989 року. Виходить двічі на місяць. Видання пог «ОБ’єднана редакція періодичних видань утос
Promin -> Зміст зі святом вас, дорогі жінки!
Promin2016 -> Реабілітаційна газета українського товариства сліпих видається з 7 січня 1989 року. Виходить двічі на місяць. Видання пог «ОБ’єднана редакція періодичних видань утос
Promin -> Реабілітаційна газета українського товариства сліпих видається з 7 січня 1989 року. Виходить двічі на місяць. Видання «пог «ОБ’єднана редакція періодичних видань утосу


Поділіться з Вашими друзьями:

Схожі:

Постанова за номером 2-5 «Про кількісний склад інвалідів по зору І та ІІ груп, які працюють на уво, увп І в організаціях утос» iconРеабілітаційна газета українського товариства сліпих видається з 7 січня 1989 року. Виходить двічі на місяць. Видання пог «ОБ’єднана редакція періодичних видань утос
Київська обласна первинна організація об’єднує місцеві організації утос білої Церкви та Обухова, а також інвалідів по зору, які живуть...
Постанова за номером 2-5 «Про кількісний склад інвалідів по зору І та ІІ груп, які працюють на уво, увп І в організаціях утос» iconКількісний та якісний склад педагогів Класні керівники 5 – 11 класів

Постанова за номером 2-5 «Про кількісний склад інвалідів по зору І та ІІ груп, які працюють на уво, увп І в організаціях утос» iconЗвіт №3 Про роботу за Проектом «Енергоефективні школи» № з/п Назва заходу Дата проведення Учасники (якісний та кількісний склад) Примітка
«Спеціалізована середня загальноосвітня школа №142 еколого-економічного профілю»
Постанова за номером 2-5 «Про кількісний склад інвалідів по зору І та ІІ груп, які працюють на уво, увп І в організаціях утос» iconЗвіт №1 про роботу за Проектом «Енергоефективні школи» № з/п Назва заходу Дата проведення Учасники (якісний та кількісний склад) Примітка
«Спеціалізована середня загальноосвітня школа №142 еколого-економічного профілю»
Постанова за номером 2-5 «Про кількісний склад інвалідів по зору І та ІІ груп, які працюють на уво, увп І в організаціях утос» iconВидань утос
Українців,які прославили нашу країну на весь світ у 2016 році’’’’’’’’’’’’’’’’
Постанова за номером 2-5 «Про кількісний склад інвалідів по зору І та ІІ груп, які працюють на уво, увп І в організаціях утос» iconТип уроку: урок-презентація
Хьюга Баскервіля, револьвер, телескоп; криптограма, зашифрована цифрами, які співпадають з номером букви алфавіту «Якщо здоровий...
Постанова за номером 2-5 «Про кількісний склад інвалідів по зору І та ІІ груп, які працюють на уво, увп І в організаціях утос» iconВ історії України, як І в історії всіх держав були складні й трагічні періоди
Виговського, так І інших сучасних йому козацько-старшинських груп І “партій” не відображено. Сукупність джерел, які слід використати...
Постанова за номером 2-5 «Про кількісний склад інвалідів по зору І та ІІ груп, які працюють на уво, увп І в організаціях утос» iconПерсональний склад регіональних експертних груп з кожного предмета (як правило, вісім осіб) затверджується наказом регіонального центру оцінювання якості освіти
Експертні оцінки усереднюються, а ці середні значення використовуються для визначення критеріального порогу «склав/не склав» або...


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка