Позакласний захід із світової літератури На гостину до ювіляраСкачати 107,25 Kb.
Дата конвертації08.04.2017
Розмір107,25 Kb.

Позакласний захід із світової літератури

На гостину до ювіляра

Мета: ознайомити учнів із життям та творчістю світових письменників ювілярів 2015 року, формувати вміння створювати власні презентації, розвивати акторські здібності, уміння виступати перед великою аудиторією, виховувати повагу до світових майстрів слова.

Шановні діти, гості!

Запрошую вас у гості до письменників світової літератури, які у цьому році ювіляри. Прославимо геніїв, у яких один бог — красиво сказане, безстрашне слово правди.  Це Якоб Грімм, Ганс Крістіан Андерсен, Даніель Дефо,Антон Павлович Чехов, Педро Кальдерон де ла Барка, Еміль Золя, Карел Чапек.

Усі ці письменник були є видатними майстрами слова, яке звучало, звучить і буде звучати по всьому світу ще багато – багато століть. Про це писав син Дюма, автора « Три мушкетера»:

Твір, який читають, має теперішнє;

твір, який перечитують, має майбутнє. 
    
   Сьогодні ми з вами ще раз згадаємо їхнє життя і творчість і почнемо з Якоба Грімма, якому у цьому році виповнюється 230 років з дня народження.


Якоб Грімм  німецький філолог

Дата народження:

4 січня 1785

Місце народження:

Ханау, ландграфства Гессен-Кассель

Громадянство:

королівство Пруссія

Дата смерті:

20 вересня 1863 (78 років)

Місце смерті:

Берлін, королівствоПруссія

Біографія

Представник, як і брат, гейдельберзьких романтиків (гурток у Гейдельберзі в 1805 - 1809), що ставили за мету відродження громадського і наукового інтересу до народної культури ( фольклору).

Опубліковані братами Грімм книги з історії та граматики німецької мови, на тлі численних діалектів останнього, стали стимулом до оформлення германістикита лінгвістики в самостійну наукову дисципліну.

Основоположник міфологічної школи у фольклористиці (книга "Німецька міфологія", 1875).

Разом з братом склав знамените збори німецьких казок. Головна праця життя братів Грімм - " Німецький словник "( ньому. Deutsches Wrterbuch ); Всупереч назві, це фактично порівняльно-історичний словник усіх германських мов. Автори встигли довести його тільки до букви "F", завершено він був лише в 1970-іроки.

Помер Якоб Грімм від інсульту 20 вересня 1863.Презентація учнів 5 класу

Гра « Відгадай казку» 1. Вони були тваринами – музикантами, їздили по світу і приносили людям радість.

 2. Її назвали із- за її шапки. Вона йшла до бабусі в гості.

 3. Вона загубила черевичок, який потім їй приніс сам принц.

 4. Що за диво: м’якенький, пухнастий, а на ногах чоботи.

 5. Дівчинка упала у колодязь і потрапила до бабусі, яка збивала подушки.

 6. До цієї свійської птахи все прилипало.

Слідуючий наш ювіляр – Ганс Крістіан Андерсен. 210 років немає його, а й казки, написані ним, і досі читають і малі, й дорослі. На його творах виросло багато поколінь. Мабуть, усі читали його “Принцеса на горошині”, « Снігова королева». Докладніше про нього нам розкажуть учні 6 класу.

Презентація учнів 6 класу

У школі, куди його віддали згодом батьки, Ханс був наймолодшим. На перервах учитель гуляв з ним за руку, щоб його не збили з ніг старші учні. Його дивував цей незвичайний хлопчик. Якось учитель покарав старшого хлопця, який не вивчив уроку. Раптом маленький Андерсен почав гірко плакати і просити пробачити покараного. Він був зовсім невтішний і не заспокоювався, поки учитель не змилувався над винним.Гра « Відгадай твір за малюнком»

Цей письменник відомий нам своїми пригодницькими романами і повістями. • Хто це? Так. Це Даніель Дефо.Йому виповнилося у цьому році 355років.

Презентація учнів 7 класу

Перегляд мультфільму « Пригоди Робінзона Крузо»

А зараз про класику російської літератури, про Антона Павловича Чехова.

Ви знаєте його, вивчивши програмові твори « Товстий і Тонкий»,

« Хамелеон».Презентація учнів 8 класу

Родовід


 • Бабуся Єфросинія Омелянівна, була українка, уроджена Шимко. Прожила з Єгором Михайловичем 58 років, вона мала помітний вплив на світогляд і рання творчість Чехова, аж до того що в перепису населення він писав «національність - малорос»

 • Дід письменника - Єгор Михайлович, перший в сім'ї Чехових пізнав грамоту, зумів викупитися на свободу. Тридцять років він тяжко працював - варив цукор з буряка і, годуючи нею худобу свого господаря, графа Д. Черткова, отримував свою частку прибутку з продажу тварин. Йому вдалося зібрати 875 рублів, і в 1841 році він викупив себе, дружину і трьох синів. Дочка Олександра граф відпустив з милості. Звільнившись, сім'я Чехових вирушила в слободу Міцна - маєток графа Платова під Таганрогом. Є. М. Чехов влаштував своїх синів в підмайстри і згодом вони вибилися в купці.Сам же батько сімейства все життя пропрацював прикажчиком, проте був не любимо за свій різкий характер, як серед селян, так і у князів, пославшись його ще далі, в слободу князю. Єгор Михайлович проявив і письменницький талант, до нас дійшли його слова: «Я глибоко заздрив барах, не тільки їх свободу, а й тому, що вони вміють читати». Єгор Михайлович мав круту вдачу, любив розпустити руки. Від його вдачі страждали як селяни, прозвали його «аспід», так і сім'я.

 • Прадід, Михайло Чехов (1762-1849), все своє життя був кріпаком. У нього було п'ять синів, яких він виховував у строгості.

 • Прапрадід, Микита Морозов, кріпак. Жив у середині XVIII століття в селі Фофанова (сьогодні - Іванівська обл.)

 • Дід, Яків Герасимович (бл. 1800-1847), народився в селі Фофанова. Допомагав батькові, доглядав за торгівлею в Моршанске. У 1820 р. одружився на Кохмаковой Олександрі Іванівні. У 1833 році Яків Герасимович розорився і змушений був знайти роботу - його влаштував до себе генерал Попков в Таганрозі. Ставши комісіонером градоначальника, одночасно відкрив у Ростові торгівлю сушеною рибою. Мав трьох дітей: Івана, Федосов, Євгенію (згодом мати А. П. Чехова).

Ілюстрації про Чехова

Презентація учнів 9 класу

Після смерті своєї коханої та неповнолітнього сина Кальдерон де ла Барка, глибоко релігійна людина, став священиком, придворним капеланом і настоятелем кафедральної церкви св. Петра в Мадриді. Як придворний капелан, він був тісно пов'язаний із королівським двором і найвищою знаттю Іспанії. Глибокий знавець метафізики, історії, римського права, моральної та догматичної теологи, Кальдерон де ла Барка в останні роки життя жив усамітнено. У 1680 р. він склав список своїх п'єс, куди ввійшло 111 комедій і 70 ауто. На даний час відомі 120 комедій, 78 ауто та 200 п'єс малих жанрів; деякі твори не розшукані і відомі тільки за назвами. Помер Кальдерон 1681 року, 25 травня, на свято П'ятдесяти и ці, коли в усій Іспанії лунав благовіст, що закликав на виставу одного з його ауто, над створенням якого він працював майже до останньої хвилини свого життя. На другий день після смерті його тіло, згідно з заповітом, було перенесене, без будь-яких пишнот, для поховання до церкви Сан-Сальвадор у Мадриді священиками конгрегації, на чолі якої він стояв стільки років і якій заповів усе своє майно. Щоб задовольнити бажання численних прихильників небіжчика, кількома днями пізніше було здійснено урочисте поховання Кальдерона. Навіть у Валенсії, Неаполі, Ліссабоні, Мілані та Римі співвітчизники славетного драматурга вважали його смерть національною втратою.

Перегляд уривка з вистави « Життя – це сон»

Творчість Еміля Золя ознаменувала новий етап у розвитку французької літератури. Він був новатором в літературі, сміливим письменником, який зруйнував усталені форми, з'єднав «нещадність реалізму з мужністю політичної дії» (Л. Арагон) і був жагучим захисником демократії й гуманізму.

Біографія Золя — це насамперед безупинна, титанічна робота, якій було віддане все його життя. Е. Золя народився 2 квітня 1840 р. у Парижі в сім'ї інженера. Його дитячі та юнацькі роки минули в Провансі, у невеликому містечку Екс, що згодом під назвою Плассана стане місцем дії багатьох його романів. Рання смерть батька й матеріальні нестатки змусили сім'ю переїхати в 1858 р. у Париж. Для Золя потяглися роки злиднів. У 1862 р. він вступає на службу в солідне паризьке видавництво «Ашетт», що дозволяє йому не думати більше про хліб насущний і весь вільний час віддавати літературним заняттям. Він жадібно читає, уважно стежить за книжковими новинками й рецензує їх у газетах і журналах, знайомиться з відомими письменниками, а головне — багато пише сам, пробуючи сили й у поезії, й у прозі.

Перший період творчості.

У 1864 р. Золя видає першу книгу «Казки Нінон», що об'єднала оповідання різних років. Вона відкриває собою ранній період творчості письменника (1864-1868), відзначений безсумнівним впливом романтизму. У романах «Сповідь Клода» (1865), «Заповіт померлої» (1866), «Марсельські таємниці» (1867) знаходимо традиційне протиставлення мрії й дійсності, історію піднесеної любові, ідеального героя. Золя використовує стилістичні прийоми, що нагадують сторінки творів Гюго, Санд, Сю.

Презентація учнів 10 класу

120 років тому, 9 січня, в родині заводського лікаря Антоніна Чапека народився хлопчик, якому судилося стати одним із найвизначніших чеських письменників ХХ століття. Це – Карел Чапек, прозаїк і драматург, блискучий журналіст та обдарований фотограф. І… хрещений батько роботів, адже появою цього слова саме йому має завдячувати вся наукова й ненаукова фантастика разом із прихильниками кібер-культури та японськими шанувальниками розумної машинерії.

Від філософії до красного письменства

Життя Карела Чапека декому може видатися нудним і нецікавим: ані скандалів, ані захопливих пригод, ані дивакуватостей чи епатажних витівок. Хоча, зважаючи на хворобу хребта, на яку письменник почав страждати з юності, це можна зрозуміти. Та й характер у нього був спокійний і розважливий, але з неабияким почуттям гумору – це, безперечно, й відбилося на творчості. Крім того, на нього неабияк уплинули жахи Першої Світової війни, що сформували світогляд письменника як прибічника демократії та гуманізму. Цьому кредо від залишався вірним усе життя…

Карел Чапек народився в містечку Мале Сватоньовіце (тоді ще Австро-Угорська імперія). Вчився в гімназіях Брна та Праги. 1915 року отримав ступінь доктора філософії, яку вивчав у Празі, Берліні та Парижі. Проте наукова кар’єра мало його приваблювала – душа лежала до художньої літератури.

Перші літературні спроби Чапека датуються 1908-1911 роками – це невеликі оповідання, які хлопець написав разом зі старшим братом Йозефом і для яких характерні гумор, іронія й пародія (1918 року вони вийшли під однією обкладинкою, сформувавши збірку «Краконошів сад»). Також разом із братом Карел створив книгу оповідань «Сяючі глибини» (1916). А далі став на самостійний письменницький шлях. Так з’явилася перша його збірка філософських оповідань «Божа мука» (1917).

Із життя комах та роботів

Через хворобу Карела Чапека не призвали до армії, і короткий час письменник працював гувернером у родині графа Лажанського. 1917 року став журналістом і критиком «Національної газети», яку полишив на знак протесту проти звільнення з редакції свого брата. Пізніше влаштувався в «Народну газету», де до кінця життя пропрацював журналістом та культурним і політичним редактором. Так Чапек продовжив «давню традицію», адже багато чеських письменників були змушені заробляти собі на життя журналістикою. Хоча ця діяльність забирала час, а проте й давала нові сюжети для творчості – як кажуть, «із самого виру життя». А для Чапека газетна шпальта стала ще й своєрідною трибуною для озвучування власних роздумів: про політику, культуру, літературу, повсякдення. Так чи інак, чеські літературознавці відзначають особливий, саме Чапеків, стиль журналістської замітки.

У 1921-1923 роках письменник працював драматургом і режисером у празькому Театрі на Виноградах, де зустрів свою майбутню дружину – письменницю й акторку Олгу Шайнпфлюгову (правда, одружилися вони аж через 15 років після знайомства).

У двадцяті роки Чапек звертався переважно до драматургії – тоді було інсценовано шість із восьми його п’єс. Це – й маловідомі українським читачам «Грабіжник», «Фатальна гра любові», «Адам-творець», і знані в усьому світі «Засіб Макрополуса» (про безглуздість ідеї вічного життя), «З життя комах» (тут перепало людському споживацтву й егоцентризму) та «Россумові універсальні роботи» («Р.У.Р.»). Саме завдяки останньому твору 1920 року з’явилося загальновживане нині слово «робот». Чапек увів до п’єси людиноподібні механізми й спочатку назвав їх «лаборами» – від латинського слова «labor» (робота). Але ця назва автору не сподобалася, і, порадившись із братом-художником, який оформлював декорації до вистави, він вирішив назвати механізми словацьким словом, що мало таке ж значення (чеською «робота» – «práce», а «robota» означає «каторга, тяжка праця»). П’єса про повстання роботів, у яких проявилися людські риси, з успіхом ставилася на багатьох театральних сценах Європи, спричинивши хвилю наслідувань. Наприклад, у Росії Олексій Толстой створив за її мотивами п’єсу «Бунт машин».

Після плідного періоду на драматургічній ниві Чапек полишив її на десять років, повернувшись після перерви зі всесвітньо відомими зараз п’єсами «Біла хвороба» (1937) та «Мати» (1938). Але в переддень фатальних для історії Європи політичних подій вони мали дещо іншу спрямованість – антифашистську й антимілітарну…Презентація учнів 11 класу

Підсумок заходу

Нагородження учасників
Каталог: attachments -> article -> 759
article -> Проблема особистості людини у творчості А. П. Чехова
article -> Люботинський професійний ліцей залізничного транспорту
article -> «Сто років з Андрієм Малишком»
article -> Рими. Андрій Малишко «Вихопивсь дощик поміж заграв»
article -> “Слов’янство поки що дало світові в кінематографі одного великого митця, мислителя і поета Олександра Довженка”, зазначав Чарлі Чаплін
article -> Схеми. Таблиці 9 клас новий час
article -> Опорна схема
article -> Самостійна підготовка учнів до зно з історії україни схеми. Таблиці 9 клас новий час


Поділіться з Вашими друзьями:

Схожі:

Позакласний захід із світової літератури На гостину до ювіляра iconСценарій літературного альманаху ( позакласний захід із світової літератури ) Підготувала
Святково прибраний зал, столики для кожної пари, на них – запалені свічки у підсвічниках, старовинні речі
Позакласний захід із світової літератури На гостину до ювіляра iconЛітературний інформаційний вісник Тиждень світової літератури. Позакласний захід
Своїм талантом та вміннями ми демонструємо надзвичайні можливості, розкриваємо таємниці світу, являємо оточенню дарований природою...
Позакласний захід із світової літератури На гостину до ювіляра iconПозакласний захід з математики телепередача «Битва екстрасенсів. Шкільна версія. Великі математики України»
Тема: Позакласний захід з математики телепередача «Битва екстрасенсів. Шкільна версія. Великі математики України»
Позакласний захід із світової літератури На гостину до ювіляра iconПозакласний захід “юні магеллани !” Мета: Пізнавальна
Обладнання: мальовані прапори, емблеми команд, бейджики з емблемою команди кожному учаснику, кепки для капітанів
Позакласний захід із світової літератури На гостину до ювіляра iconПозакласний захід з математики (для учнів 9 – 11 класів) Мета
Обладнання: маленькі прапорці (копії державних прапорів Франції, Англії, Греції, України), карта Європи, портрети видатних математиків,...
Позакласний захід із світової літератури На гостину до ювіляра iconВербська зош І-ІІІ ступенів Дубенського району Рівненської області Метод проектів у викладанні світової літератури Матеріали Турчик Валентини Михайлівни, вчителя світової літератури
Турчик В. М. Метод проектів у викладанні світової літератури// Методичний посібник для вчителя світової літератури, класного керівника...
Позакласний захід із світової літератури На гостину до ювіляра iconВимоги до сучасного уроку світової літератури. Застосування інтерактивних методів навчання на уроках світової літератури Зміст
Завданням світової літератури є вивчення кращих творів світового письменства, розвиток художнього смаку та навиків самостійного спілкування...
Позакласний захід із світової літератури На гостину до ювіляра iconТворці фізики Позакласний захід для учнів 10-х та 11 класів
Мета: поглибити й закріпити знання учнів, одержані на уроках фізики; виявити знання про вчених, активізувати І розвивати творчу активність,...
Позакласний захід із світової літератури На гостину до ювіляра iconПозакласний захід з української мови Підготувала Болюк Валентина Олексіївна
Він містить цікаву інформацію про перетворення слів із власних назв у загальні. Представлений матеріал допоможе учням почерпнути...
Позакласний захід із світової літератури На гостину до ювіляра iconПозакласний захід. Літературно-мистецька композиція «Родинний архів» Слово вчителя
Чи любимо ми заглядати в родинний архів, в якому живе невпинний час, ні, він не зупиняється, а просто залишає свої сліди. Пропоную...


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка