Прозаїки, поети, публіцистиСторінка1/14
Дата конвертації13.04.2017
Розмір2,12 Mb.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   14

Дніпропетровська

Обласна

Універсальна

Наукова

Бібліотека


Прозаїки,

поети,

публіцисти...

Дніпропетровськ
2005

Дніпропетровська

Обласна

Універсальна

Наукова

Бібліотека

Серія: „Літературна Дніпропетровщина”


Прозаїки,

поети,

публіцисти...

Науково-допоміжний

бібліографічний покажчик

Дніпропетровськ

2005

Від упорядника
Науково-допоміжний покажчик „Прозаїки, поети, публіцисти...”, упорядкований до 70-річчя від часу створення Дніпропетровської письменницької організації, – данина тим подвижникам, які щоденно творять духовні цінності рідного краю, частину його величезного культурного пласту.

Цим покажчиком започатковано нову серію – „Літературна Дніпропетровщина”, в якій планується відобразити літературне життя краю в різні періоди та за різними напрямками. До даного покажчика увійшли короткі біографічні довідки про кожного з 59-ти нині сущих членів Спілки, перелік публікацій їхніх творів та література про творчість. Через значний масив матеріалів перелік публікацій авторів обмежено інформацією про книжкові видання та публікації в журналах, в розділах, які представляють творчість, дано також газетні публікації. Матеріали розташовані за алфавітом прізвищ.

Відбір матеріалів закінчено 2004 роком, подальші публікації до покажчика не вміщені. Не претендуючи на абсолютну вичерпність, покажчик проте достатньо повно відображає не тільки літературну творчість наших сучасників, а й літературне життя області за останні кілька десятиліть.

Науково-допоміжний покажчик „Прозаїки, поети, публіцисти...” розрахований на літературознавців, дослідників культури Дніпропетровщини, журналістів, бібліотекарів, краєзнавців.

З усіма зауваженнями та пропозиціями просимо звертатися до відділу краєзнавчої літератури за адресою:

пр. К.Маркса, 18, м. Дніпропетровськ,

або за телефонами:

47-45-36, 47-45-37.


Упорядник висловлює щиру подяку всім, хто допомагав у підготовці покажчика, а також особисто Віктору Васильовичу Савченку за надані для видання фотографії письменників.Шлях у сімдесят років
Літературна Дніпропетровщина – поняття надзвичайно широке, складне, багатогранне, як і весь літературний процес, від самого початку й до наших часів.

Минулого року виповнилося 70 років Дніпропетровській обласній організації Національної спілки письменників України. Вік досить солідний, але це – не старість, швидше, привід підсумувати вже зроблене, зважити на терезах часу і подумати про плани на майбутнє.

Історія виникнення і діяльності письменницької спілки на Дніпропетровщині непроста, а часто й трагічна.

Ще 1924 року в Катеринославі виник літературний гурток Спілки селянських письменників „Плуг”– літературної організації, що існувала в Україні. Плужани друкувались на сторінках місцевої газети “Зірка”, що згодом стала головним друкованим органом Дніпропетровської письменницькій організації. У 1930 році у Дніпропетровську було створено філію Всеукраїнської Спілки пролетарських письменників, яка проіснувала до 1934 року.

Цього ж року під керівництвом партії більшовиків на I установчому з’їзді було створено єдину Спілку письменників України. Тоді ж у Дніпропетровську виникла її обласна організація, першим керівником якої став поет Петро Георгійович Харламов. Син робітника, і сам робітник, він брав участь в громадянській війні. Друкувався в обласних газетах і журналах, у 1933 р. видав свою першу, і як виявилось, останню збірку віршів “Эхо эпохи”.

На той час, коли Т.Харламов став головою, Дніпропетровська письменницька Спілка була майже знищена – кого розстріляли, кого розігнали. Крім відповідального секретаря, до неї входили: Микола Минько, автор повістей “Манівцями”, “Кокусники”, його дружина, поетеса Олена Шпота, поети Павло Кононенко та Марк Шехтер, нарисовець Микола Чебураєв, єврейський письменник Мейер Альбертон, прозаїк Олександр Бейлінов (Билінов) та оповідач Володимир Роздольський.

Не встигла молода організація встати на ноги, як її секретаря, П.Харламова, заарештували за сфабрикованою самими ж чекістами справою, а згодом розстріляли.

Наступні два роки відповідальним секретарем був Микола Чебураєв, який працював помічником по пресі при першому секретареві обкому КПУ М.М.Хатаєвичу, і в 1938 році був розстріляний. Цього ж року було розстріляно М.Минька, Олену Шпоту кинуто до катівні, схопили В.Роздольського та М.Альбертона, останній, пройшовши муки, тортури, Сибір, тільки через 18 років повернувся додому.

Розгром письменницької організації вчинили такий, що від неї не залишилось і сліду, і знов повстало питання про створення письменницької організації у Дніпропетровську. Тоді, у тридцяті роки, коли “Ім’ям Союзу Соціалістичних Республік” було репресовано 500(!) українських письменників.

По війні Дніпропетровська письменницька організація нараховувала у своїх лавах усього трьох письменників: Олександра Билінова, Сергія Завгороднього, Анатолія Хорунжого.

З 1939 по 1941 рік очолював Спілку О.Билінов, єдиний, кого не зачепили репресії. Він же головував і кілька років по війні. А з 1948 року відповідальним секретарем було призначено Сергія Завгороднього, молодого літератора, відомого як реформатора спілчанської справи.

Дніпропетровськ лежав у руїнах, тільки починав відбудовуватись, а в місті вже працювали літературні групи та гуртки при вузах, заводах, клубах, поновила роботу літературна студія “Плавка”.

Згодом з’явилися молоді таланти, і перший серед них - студент ДДУ Павло Загребельний, який в майбутньому став відомим письменником, багаторічним головою Спілки письменників України. У передмісті Дніпропетровська, в козацькому селищі Ломівка, починав свою творчість теж студент ДДУ Олесь Гончар.

В 50-х роках зріс цілий ряд талантів: Федір Залата, Федір Ісаєв, Микола Карплюк, Микола Чорнобривець, Іван Шаповал, Віктор Баграновський, Семен Данилейко, Фросина Карпенко, Олексій Крилов, Тамара Леонова, Петро Біба, Ганна Камінна, Дмитро Луценко, Аполлінарій Мацевич, Василь Сологуб.

З 1960 по 1966 рік Спілку очолював відомий прозаїк Михайло Нечай, понад десятиліття, з 1968 по1979, – не менш відомий прозаїк Федір Залата, з 1979-1989 – поет Сергій Бурлаков.

Пізніше, у 60-70 рр., прийшли прозаїки: Леонід Залата, Борислав Карапиш, Панас Ногін, Валентина Зубова, Любов Коваленко, Ігор Коваленко, Клавдія Фролова, Семен Широков, Володимир Буряк, Володимир Заремба, Олексій Дашевський, Валентин Чемерис. З’явились письменники-фантасти: Леонід Панасенко, Віктор Савченко, Василь Головачов.

Є серед дніпропетровських письменників і гумористи: Олекса Вусик, Андрій Коцюбинський, Леонід Комаров, Сергій Лебідь, Микола Кучер, Григорій Шиян.

Багато також і хороших поетів: Наталка Нікуліна, Ганна Світлична, Михайло Чхан, Олександр Зайвий, Олесь Завгородній, Віктор Корж, Любов Голота, Петро Шаповал, Сергій Бурлаков, Володимир Грипас, Костянтин Чернишов, Дмитро Демерджі, Михайло Селезньов, Олексій Стариков, Анатолій Шкляр, Ігор Пуппо, Юрій Кібець, Майя Кашель, Олександр Стовба. Нині частина з них вже покинула цей світ, інші продовжують творити.

А починаючи вже з 90-х років, до Спілки письменників Дніпропетровщини влились свіжі сили, це Віктор Веретенников, Григорій Гарченко, Валерій Ковтуненко, Михайло Кудрявцев, Ірина Прокопенко, Микола Семенюк, Володимир Сіренко, Віталій Старченко, Олександр Хургін, Іван Данилюк, Валентин Собчук.

За останні роки письменницька організація зазнала втрат – виїхали в інші краї чи покинули цей світ ветерани пера. Але життя продовжується, в лави організації влились молоді сили, прийнято до спілки поета Михайла Дяченка, прозаїка Олександру Кравченко, виявлено довіру молодим поеткам Наталі Кривенко, Оксані Ігнатенко та зовсім юній Марії Дружко.

Сьогодні Дніпропетровська обласна організація є однією з найстаріших і найбільших в Україні. В її лавах нараховується 59 членів, із них 45 осіб проживають у м. Дніпропетровську. Наймолодшому членові НСПУ сьогодні 20 років, найстаршому – 83, близько половини членів НСПУ – пенсіонери та люди похилого віку. Очолює Спілку з грудня 2002 року поет і прозаїк Леся Степовичка, перший голова – жінка.

Письменницька спадщина Дніпропетровщини надзвичайно багата, творчість багатьох письменників і поетів давно вийшла за межі нашого регіону, багатьох з них знають не тільки в Україні, а й за її межами. Наші письменники друкувались більшістю мов колишнього Радянського Союзу, перекладались мовами далекого зарубіжжя, зокрема: болгарською, німецькою, французькою, іспанською, польською, італійською, чеською, словацькою, англійською та іншими. Попереду грандіозні творчі плани...
Андреєв Cергій Юрійович
Народився 5 серпня 1952 р. у м. Дніпропетровську. 1974 р. закінчив фізичний факультет ДДУ. З 1975 р. по нинішній час працює в Інституті геотехнічної механіки НАН України. Старший науковий співробітник, кандидат технічних наук.

Поет. Пише російською мовою. В поезії тяжіє до філософії, психологізму, точності образів.

Член НСПУ з 1993 р., з 2002 р. член правління ДОО НСПУ, брав участь у III з’їзді письменників України.
Бібліографія:
Андреев С. Вновь ступлю на дорогу…: [Стихи] // Кроки: Поезії / Упоряд. В.Ф.Корж.– Дніпропетровськ: Промінь, 1985.– С. 5-7.

Андреев С. У вечного огня: [Стихи] // Мить благородного вогню: Поезії / Упоряд. М.Патрик.–Дніпропетровськ: Промінь, 1987.– С. 101-103.

Андреев С. Счастливая примета: Стихи // Ранкові вікна: Поезії.– Днепропетровск: Промінь, 1988.– С. 4-30.

Андреев С.Ю. Счастливая примета: Стихи.– Днепропетровск: Промінь, 1988.– 27 с.

Андреев С.Ю. Зрячее слово: Стихи.– Днепропетровск: Сич, 1991.– 54 с.

Рец.: Гамольский Л. Отражение света // Днепр вечерний.– 1991.– 26 окт.

Андреев С.Ю. Одинокая толпа: Стихи. – Дніпропетровськ: Січ, 1995.– 31 с.

Рец.: Гамольский Л. «Мы в книге рока на одной строке…» // Днепр вечерний.– 1994.– 31 авг.

Тулянцев А. «Подо мною – мост без берегов…» // Днепр вечерний.– 1995.– 17 марта.Андреев С. Вырвать эхо из гор можно только лишь горы разрушив: [Стихи] // Крот В.И. Русские поэты Приднепровья: Дніпропетровськ: Поліграфіст, 1998.– С. 66-68.

Андреев С.Ю. Снижение снега: Стихи.– Дніпропетровськ: Січ, 1999.– 39 с.

Андреев С. Чайная рюмка – вечная спутница...: [Стихи] // Антологія поезії Придніпров'я / Під загальн. Ред. В.Коржа / Упоряд. В.Савченко.– Дніпропетровськ: Січ, 1999.– С. 42-49.

Андреев С.Ю. Вода с отпечатками пальцев: Стихи.– Дніпропетровськ: Пороги, 2003.– 69 с.
* * *

Андреев С. Люди всегда открывают что-нибудь…: [Стихотворение] // Стожари: Альманах.– 2002.– без номера.– С. 2.
* * *

Фролова К. Поетичне слово над Дніпром // З любові і муки... / Ф. Білецький, М. Нечай, І. Шаповал та ін.– Дніпропетровськ: ВПОП "Дніпро", 1994.– С. 295-326.Про С. Андреєва – С. 318.
* * *

Грипас В. Ескіз першої книги // Прапор юності.– 1987.– 4 лип.

Кириченко Ю. Искать «свой корень»: Критические заметки на полях рукописи будущей книги // Днепров. правда.– 1987.– 6 сент.

Корж В. Открытая страница // Днепр вечерний.– 1988.– 19 нояб.

Нерозгаданість часу народить провидця! // Зоря.– 2002.– 3 серп.

Плужник В. ...с ромашками в руках! // Вісті Придніпров’я.– 2002.– 15 серп.– С.8.

Степовичка Л.Н. И сам я – будто яблоко в саду... Поэзия С. Андреева // Днепр вечерний.– 2002.– 3 авг.
* * *

Cергій Андреєв // Письменники України: Довідник / Упоряд. Д.Г. Давидюк, Л.Г. Кореневич, В.П. Павловська.– Дніпропетровськ: ВПОП "Дніпро", 1996.– С. 5

Савченко В.В. Бог не під силу хреста не дає. Поетичне Придніпров'я: Есе.– Дніпропетровськ: Січ, 1999.– С. 42-43.

Берлін Євген Гедеонович
Народився 5 жовтня 1956 р. у м. Дніпродзержинську Дніпропетровської області. Закінчив Воронезький медичний інститут. Лікар-хірург. Працював на Уралі, Північному Кавказі.

Поет. Пише російською мовою.

Член НСПУ з 1996 р.
Бібліографія:
Берлин Е.Г. Цена откровения: Стихи.– Днепропетровск: Проминь, 1989.– 53 с.: ил.

Рец.: Перша збірка: книги земляків // Дзержинець.– 1990.– 18 берез.

* * *


Берлин Е. Предчувствие зимы: [Стихи] // Апельсин.– 2001.– № 0.– С. 56-57.
* * *

Абрамова Т. «Все ляжет песней на ладонь…» // Наше місто.– 1999.– 13 берез.

Забродько А. «…А дорога, когда разглядишь, – упирается в небо» // Днепров. правда.– 1999.– 1 апр.

Разумный А. "Когда строку диктует чувство, не соловьям – воронам рай" // Днепр вечерний.– 1999.– 5 марта.


* * *

Євгеній Берлін // Письменники України: Довідник / Упоряд. Д.Г. Давидюк, Л.Г. Кореневич, В.П. Павловська.– Дніпропетровськ: ВПОП "Дніпро", 1996.– С. 18.

Савченко В.В. Бог не під силу хреста не дає. Поетичне Придніпров'я: Есе.– Дніпропетровськ: Січ, 1999.– С. 59.
Бідняк Григорій Прокопович
Народився 21 березня 1933 р. у м. Марганці Дніпропетровської області в сім'ї гірника. Після закінчення середньої школи № 7 працював піонервожатим, вихователем у фабрично-заводському училищі.

Навчався у Львівському поліграфічному інституті, закінчив філологічний факультет ДДУ.

Працював директором Марганецької та Бердянської друкарень. З 1977 року мешкає у Дніпропетровську. Багато років працював директором Дніпропетровського видавництва "Поліграфіст", згодом – видавничо-поліграфічного підприємства "Дніпро".

Поет. Пише українською мовою. Виступає в жанрах лірики, гумору, сатири, пише для дітей. Вірші перекладались російською мовою.

Член НСПУ з 1994 р.

Отримав звання „Почесний громадянин м. Марганця (2001). Нагороджений Почесною відзнакою Міністра культури та мистецтв України «За досягнення в розвитку культури і мистецтв» (2003). Заслужений діяч культури України.


Бібліографія:
Бідняк Г.П. Слово для спраглих: Поезії.– Дніпропетровськ: Пороги, 1992.– 79 с.

Бідняк Г.П. Сатиричний вернісаж.– Дніпропетровськ: Пороги, 1992.– 60 с.

Рец.: Марченко О. „Поету недобре мовчати...”? [Про зб. „Слово для спраглих” та „Сатиричний вернісаж”] // Зоря.– 1993.– 25 берез.

Бідняк Г.П. Шахтарчата: Для дітей дошк. віку.– Дніпропетровськ: Пороги, 1992.– 16 с.

Бідняк Г. Благовіст України: [Вірші] // Україно, ти моя молитва: Поезії.–Дніпропетровськ: ВПОП "Дніпро", 1993.– С. 13-17.

Бідняк Г.П. Вуздечка для Пегаса.– Дніпропетровськ: Пороги, 1993.– 60 с.

Рец.: Загнуздав Григорій Пегаса... // Дніпров. зоря.– 1993.– 26 жовт.

Бідняк Г.П. З Україною в серці: Вибрані поезії.– Дніпропетровськ: Пороги, 1993.-148с.

Рец.: Куліш М. „З Україною в серці” // Наше місто.– 1993.– 5 жовт.

Зобенко О. З Україною в серці // Шахтар Марганця.– 1993.– 10 листоп.Бідняк Г., Брусенцов В. Співаємо разом.– Дніпропетровськ: ВПОП „Дніпро”,1993.-28с.

Бідняк Г.П. Молитва перед іконою України: Вибрані поезії.– Дніпропетровськ: Пороги, 1994.– 247 с.

Бідняк Г.П. Весна-джерелиця.– Дніпропетровськ: Пороги, 1993.– 16 с.

Рец.: Дорошенко Е. ...А маму попрошу помочь: [Про кн. „Шахтарчата”] // Днепр вечерний.– 1993.– 20 окт.

Бідняк Г.П. Літечко: Вірші для дітей дошкіл. та шкіл. віку.– Дніпропетровськ: Пороги, 1994.– 16 с.

Бідняк Г.П. В стражданні та любові: Нові поезії.– Дніпропетровськ: Пороги, 1994.– 99 с.

Рец.: Чабан М. „В стражданні та любові” // Зоря.– 1994.– 20 верес.

Бідняк Г. Веселяночка.– Дніпропетровськ: Пороги, 1995.– 6 с.

Бідняк Г. Відгадай, допиши, розмалюй: Книжка-розкраска.– Дніпропетровськ: ВПОП „Дніпро”, 1995.– 18 с.: іл.

Бідняк Г. Всеумійко: Вірші для дітей.– Дніпропетровськ: Пороги, 1995.– 16 с.

Бідняк Г.П. 99 елегій і одне життя.– Дніпропетровськ: ВПОП „Дніпро”, 1995.– 109 с.

Рец.: Зобенко О. 99 елегій Григорія Бідняка // Шахтар Марганця.– 1996.– 16 берез.

Бідняк Г.П. Любим Україну та ін.: [Вірші] // Веселки ріднокраю: Антологія дитячої літератури.– Дніпропетровськ: ВПОП "Дніпро", 1995.– С. 45-50.

Бідняк Г.П. Прийде час: Разок сонетів.– Дніпропетровськ: Дніпро, 1996.– 21 с.

Бідняк Г.П. Дитячий дивосвіт.– Дніпропетровськ: Дніпро, 1996.– 82 с.

Пісні про маму / Вірші Г.Бідняка, муз. І.Тищенка.– Дніпропетровськ: Дніпро, 1996.– 15 с.Бідняк Г. До України. Балада пам'яті. Святиня з маминим лицем. Поезія: [Вірші] // "Поезія – духовність щонайвища": Поетичний збірник.– Дніпропетровськ: Поліграфіст, 1996.– С. 13-18.

Дума коло Дніпра. Музичні твори / Вірші Г.Бідняка.– Дніпропетровск: ВПОП „Дніпро”, 1996.– 32 с.Бідняк Г.П. Під стягами волі: Книга вибраних поезій.– Дніпропетровськ: Поліграфіст, 1997.– 223 с.

Бідняк Г.П. Вербовий край: Вибрані поезії.– Дніпропетровськ: Поліграфіст, 1997.– 255 с.

Рец.: Вишиваний О. Гірницький вербовий мій край! // Днепров. панорама.– 1998.– 21 марта.

Бідняк Г. Місто скарбів: Вірші, пісні.– Дніпропетровськ: Поліграфіст, 1998.– 124 с.

Бідняк Г. Мова світанкова: Вірші для дітей.- Дніпропетровськ: Поліграфіст, 1998.– 16 с.

Бідняк Г.П. Пісенний майданчик: Пісні для дітей.– Дніпропетровськ: Поліграфіст, 1998.– 27 с.

Тищенко І., Бідняк Г. Пісня моя українська: Зб. пісень.– Дніпропетровськ: Поліграфіст, 1998.– 64 с.Бідняк Г., Морщавка О. Юнь серця: Пісенник.– Дніпропетровськ: Поліграфіст, 1998.– 34 с.

Бідняк Г., Тищенко І. Батькова криниця: Пісні.– Дніпропетровськ: Поліграфіст, 1999.– 64 с.

Бідняк Г.П. Коли б ми власний розум мали: Вінок сонетів.– Дніпропетровськ: Поліграфіст, 1999.– 21 с.

Бідняк Г. Біль: Вибрані поезії.– Дніпропетровськ: Пороги, 1999.– 258 с.

Рец.: Зобенко О. Біль поета // Наше місто.– 1999.– 17 серп.

Бідняк Г. Відкрий Україну: [Вірші] // Антологія поезії Придніпров'я / Під загальн. Ред. В.Коржа / Упоряд. В.Савченко.– Дніпропетровськ: Січ, 1999.– С. 58-63.

Бідняк Г., Лимаренко О. Сурми кличуть: Пісні.– Дніпропетровськ: Поліграфіст, 1999.– 28 с.

Бідняк Г., Тищенко І. Журавлине прощання: Пісні.– Дніпропетровськ: Поліграфіст, 2000.– 147 с.

Бідняк Г.П. Вінок сонетів для поетів.– Дніпропетровськ: Поліграфіст, 2000.– 17 с.

Бідняк Г. Морщавка О. Стежкою колишньою: Пісні.– Дніпропетровськ: Поліграфіст, 2000.– 52 с.

Бідняк Г.П. Вінчальна ікона: Роман-сповідь.– Дніпропетровськ: Поліграфіст, 2001.– 437 с.

Бідняк Г., Тищенко І. Срібні дзвіночки: Пісні для дітей.– Дніпропетровськ: Поліграфіст, 2001.– 46 с.

Бідняк Г.П. Над безоднею болю: Поезії.– Дніпропетровськ: Поліграфіст, 2001.– 154 с.

Рец.: Шкляр А. Погляд у майбутнє // Літ. Придніпров’я.– 2001.– № 10.– груд. – С.1.

Бідняк Г.П. Бердянські зорі: Вибрані поезії.– Дніпропетровськ: Поліграфіст, 2002.– 233 с.

Бідняк Г., Вірясова В. Будемо співати: Пісні для дітей.– Дніпропетровськ: Поліграфіст, 2002.– 24 с.

Бідняк Г., Тищенко І. Україно, ти в серці моїм: Пісні.– Дніпропетровськ: Поліграфіст, 2002.– 66 с.

Бідняк Г., Морщавка О. Веселкові струни: Пісні для дітей.– Дніпропетровськ: Поліграфіст, 2003.– 35 с.

Бідняк Г.П. Наша мова.– Дніпропетровськ: Поліграфіст, 2003.– 67 с.

Бідняк Г.П. Наша мова.– 2-ге вид., доп.– Дніпропетровськ: Поліграфіст, 2003.– 85 с.

Бідняк Г., Тищенко І. Романси.– Дніпропетровськ: Поліграфіст, 2003.– 27 с.

Бідняк Г.П. Голодомор: Поезії.– Дніпропетровськ: Поліграфіст, 2003.– 42 с.

* * *


Бідняк Г. [Вірші] // Бористен.– 1993.– № 5.– С. 31.

Бідняк Г. „Поезія – це духовність щонайвища...”: [Вірші] // Бористен.– 1994.– № 9.– С. 4.

Бідняк Г. З нової книги „99 елегій і одне життя”: [Вірші] // Бористен.– 1996. – № 2.– С. 4.

Бідняк Г. З книги сонетів „Прийде час”: [Вірші] // Бористен.– 1996.– № 10.– С. 22-23.

Бідняк Г. Наша мова – свята: [Вірші] // Бористен.– 1998.– № 9.– С. 17.

Бідняк Г. Зима: [Вірш] // Бористен.– 1998.– № 12.– С. 17.

Бідняк Г. Наша мова – світанкова: [Вірші] // Бористен.– 1998.– № 3.– С. 16.

Бідняк Г. Рокована доля: [Вірші] // Бористен.– 1999.– № 9.– С. 3.

Бідняк Г. Наша мова світанкова: [Вірші] // Крила.– 2000.– № 1-2.– С. 153-154.

Бідняк Г. Білочка: [Вірш] // Бористен.– 2002.– № 2.– С. 30.

Бідняк Г. Ветеран: [Вірш] // Бористен.– 2003.– № 6.– С. 31.
* * *

Зобенко М. „Поету недобре мовчати...”: Лірика і сатира Григорія Бідняка // Зобенко М. Літературні етюди.– Дніпропетровськ: Дніпро, 1993.– С. 26-29.

Крот В.І. „З Україною в серці”: Штрихи до творчого портрета поета Григорія Бідняка.– Дніпропетровськ: Пороги, 1999.– 111 с.

Морщавка О. Думки митця (За творчістю поета Григорія Бідняка): Методичний посібник.– Дніпропетровськ: Поліграфіст, 2000.– 45 с.

Морщавка О. Перо Евтерпи (Літературно-критичні статті за творчістю поета Григорія Бідняка): Метод. посібник на допомогу вчителю.– Дніпропетровськ: Поліграфіст, 2001.– 32с.

Поетична світлиця Григорія Бідняка / Упоряд. О.А.Морщавка.– Марганець, 2001.– 7 с.

Морщавка О. Літературне краєзнавство (посібник-порадник на прикладах творчості Григорія Бідняка).– Дніпропетровськ: Поліграфіст, 2003.– 75 с.
* * *

Морщавка О. З музою по життю // Марганчанка.– 2000.– № 48.– С.4.

Визнання земляків: [Поет отримав звання „Почесний громадянин м. Марганця”] // Літ. Придніпров’я.– 2001.– № 8.– жовт.

Морщавка О. Життєдайна криниця Григорія Бідняка // Шахтар Марганця.– 2001.– № 2.– С. 13.

Степовичка Л. Н. Багач, Бідняк. До 70-ліття поета Г. Бідняка // Зоря.– 2003.– 22 берез.

Третяк Л. Він прославляє свій край, свій народ // Семь дней.– 2003.– 21 марта.


* * *

Григорій Бідняк // Письменники України: Довідник / Упоряд. Д.Г. Давидюк, Л.Г. Кореневич, В.П. Павловська.– Дніпропетровськ: ВПОП "Дніпро", 1996.– С. 18.

Савченко В.В. Бог не під силу хреста не дає. Поетичне Придніпров'я: Есе.– Дніпропетровськ: Січ, 1999.– С. 56-57.
Бурлаков Сергій Романович
Народився 21 червня 1938 р. у с. Білогорівка Лисичанського району на Луганщині.

1965 р. закінчив філфак ДДУ, тут же викладав українську літературу та теорію літератури, очолював роботу студентської літстудії ім. В.Булаєнка.

Працював завідувачем редакції художньої літератури видавництва "Промінь", був членом редколегії республіканського журналу "Прапор" (Харків). З 1994 по 1997 рр. працював на посаді доцента кафедри українознавства ПДАБА.

Поет. Пише українською мовою. Має переклади з білоруської та російської мов. Твори перекладались російською, білоруською, вірменською, естонською, чеською, польською та башкирською мовами.

Член НСПУ з 1969 р. У 1979-1989 рр. був головою правління ДОО СПУ, делегатом VII з'їзду письменників СРСР, членом Правлінь СП СРСР та УРСР, членом Президії СПУ. Учасник Європейського форуму поетів у Празі (1989).

Обирався депутатом обласної Ради народних депутатів. З кінця 2003 р. – радник Голови облдержадміністрації з питань української літератури.

Нагороджений орденом „Знак Пошани”, медаллю „За вірну службу місту” (1998), Грамотою НСПУ „За визначні досягнення в літературі, за діяльність у відродженні духовності рідного народу”, Почесною грамотою Президії ВР УРСР, Почесною відзнакою Міністра культури та мистецтв України «За досягнення в розвитку культури і мистецтв» (2003). Лауреат VI Міжнародного фестивалю „Світ книги-2004” в номінації книга року – „Діамантова строфа” (Харків, 2004).
Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   14

Схожі:

Прозаїки, поети, публіцисти iconРекомендована література
Айзеншток І. Українські поети-романтики // Українські поети-романтики 20-40-х років ХІХ ст. – К., 1968
Прозаїки, поети, публіцисти iconУрок літератури рідного краю у 8 клас І «Чи можна зрозуміти душу ? Поети Луганщини про Україну»
Тема уроку: Урок літератури рідного краю у 8 класі «Чи можна зрозуміти душу ? Поети Луганщини про Україну»
Прозаїки, поети, публіцисти icon-
Тема заняття: «Вступ. Поети-шістдесятники. В. Симоненко — «витязь» молодої української поезії»
Прозаїки, поети, публіцисти iconУрок №31 Тема уроку: Поети романтики М. Костомаров, В. Забіла, М. Петренко, М. Шашкевич. «Руська трійця», альманах «Русалка Дністрова»
Тема уроку: Поети – романтики М. Костомаров, В. Забіла, М. Петренко, М. Шашкевич. «Руська трійця», альманах «Русалка Дністрова»
Прозаїки, поети, публіцисти iconУрок літератури рідного краю. «Поети Луганщини про Україну»
«літературна луганщина віддавна рясніє яскравими іменами», карта Луганської області
Прозаїки, поети, публіцисти iconІ вулиці твої поезіями сповнюють поети
Централізована бібліотечна система Шевченківського району м. Києва Центральна районна бібліотека ім. Є. Плужника інформаційно—бібліографічний...
Прозаїки, поети, публіцисти iconУкраїнський романтизм. Поети-романтики
Скотта, Байрона, Шеллі (англійська література), Шиллера, Гейне, Ґете (німецька), Гюго (французька), Шафарика, Ґанки, Коллара (чеська),...
Прозаїки, поети, публіцисти iconПоезія “срібного століття” Поети
Батько Пастернака художник, академік Петербурзької Академії мистецтв Леонід Осипович (Ісаак Йосипович) Пастернак. Мати піаністка...
Прозаїки, поети, публіцисти iconПоети Херсонщини Лавреньов Борис Андрійович (1891 —1959) поет, прозаїк, журналіст, публіцист
Народився у Херсоні 17 липня 1891 року у родині вчителів. Навчався в першій чоловічій гімназії
Прозаїки, поети, публіцисти icon«Поети Харкова про рідне місто»
Мета: ознайомити учнів з літературною спадщиною Харківщини, творами сучасних харківських поетів, поглибити знання про літературний...


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка