Для України важливо створити мережу пунктів вербування іноземців за кордоном та налагодити ефективне співробітництво з ними для поповнення лав Збройних сил України.
Про це повідомив радник міністра оборони, експерт із систем зв’язку Сергій Бескрестнов, у своєму Telegram-каналі.
“Ми повинні залучати більше іноземців до війни, оскільки наші ресурси обмежені”, – зазначив він.
За словами радника, поточна система залучення добровольців не справляється з завданнями у плані масштабів, швидкості та якості відбору. Він також наголосив, що грошове забезпечення українських військових на передовій є надзвичайно високим у порівнянні з багатьма країнами світу.
“Це іноземці, які укладають контракти з ЗСУ та служать у наших рядах”, – уточнив Бескрестнов.
Фахівець відзначив, що це не система найманства. Іноземці отримують зарплату та надбавки на тих же умовах, що й українські військовослужбовці.
“Для цього нам потрібні пункти вербування в різних країнах та система співпраці з іноземцями”, – додав радник міністра.
Бескрестнов вважає, що створення глобальної рекрутуючої інфраструктури дозволить більш ефективно використовувати міжнародний людський потенціал. Це може зменшити навантаження на внутрішні мобілізаційні ресурси країни під час тривалої війни.
Наразі п’ята група добровольців, що проходять підготовку в межах ініціативи Українського легіону, готова підписати контракти зі Збройними силами України.
Після підписання контракту добровольці проходять навчання на полігонах під Любліном за участю інструкторів з країн НАТО. Контракт можна укласти на 1 рік, 3 роки або на час дії особливого періоду. Для спеціалізованої підготовки деякі учасники направляються до інших тренувальних центрів.
Згідно з угодою, Україна забезпечує добровольців формою та медикаментами, у той час як Польща надає інфраструктуру, техніку та озброєння для підготовки.
