Роки. Події. ЛюдиСторінка1/23
Дата конвертації09.04.2017
Розмір2,79 Mb.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   23


Управління культури і туризму Кіровоградської облдержадміністрації

Обласна бібліотека для юнацтва ім. О. М. Бойченка

«Книги там, де життя… Читай! Прагни! Перемагай!»

Роки. Події. Люди

З історії становлення Кіровоградської обласної

бібліотеки для юнацтва ім. О. М. Бойченка

Кіровоград

2010
ББК 78.34(4УКР-4КІР)

Р66
Роки. Події. Люди : З історії становлення Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва ім. О. М. Бойченка / [ уклад. : В. Зеленіна ; ред. : Т. Ротар, Л. Настояща, Н. Таратута, Т. Ященко] ; Кіровоградська обласна бібліотека для юнацтва ім. О. М. Бойченка. – Кіровоград : КП «Поліграфія», 2010. – 220 с.

Збірка містить архівні документи, матеріали з періодичних видань, відгуки користувачів та людей небайдужих до книги і проблем підростаючого покоління, статті та спогади працівників обласної бібліотеки для юнацтва ім. О. М. Бойченка, бібліографію.

Укладач: В. Зеленіна

Редактори: Т. Ротар, Л. Настояща, Н. Таратута, Т. Ященко

Відповідальний за випуск: Л. Савенко

©Кіровоградська обласна бібліотека для юнацтва ім. О. М. Бойченка, 2010


Шановний читачу!
Ви тримаєте в руках унікальне видання – збірку матеріалів, підготовлену працівниками обласної бібліотеки для юнацтва ім. О. М. Бойченка про себе і свою бібліотеку. Адже доля назавжди пов’язала багатьох нас із книгою, читачами. Метою нашої діяльності, а, можливо, і сенсом життя, стало залучення молоді до книги, читання, розвиток жаги до пізнання оточуючого світу, навчання, самовдосконалення, бажання поділитись зернятками свого таланту з іншими.

Проходять роки і ось ми вже не такі молоді, як були колись, дехто пішов за обрій... А наші колишні читачі стали зовсім дорослими, досягли певних успіхів у житті. І тепер вже їхні діти є нашими читачами...

Змінилось суспільство – і бібліотека вже інша... Але залишились традиції, намагання бути завжди першими, кращими, залишити по собі слід в душах людей, бути корисними суспільству...

Сподіваємось, що гортаючи сторінки збірки, Ви обов’язково згадаєте щасливі хвилини спілкування з Її Величністю – Книгою, побачите знайомі обличчя, відкриєте для себе щось нове і загадкове у вічній професії Бібліотекаря.


Колектив працівників Кіровоградської

обласної бібліотеки для юнацтва

ім.О.М.Бойченка

Кіровоградська обласна бібліотека для юнацтва

ім. О. М. Бойченка – це інформаційний осередок, гостинність та комфорт
Наталія Овчаренко, начальник управління культури і туризму Кіровоградської облдержадміністрації, заслужений працівник культури України


У центрі міста Кіровограда, на розі вулиць Леніна і Декабристів, знаходиться чудовий будинок кінця XIX – початку XX століття – пам’ятка архітектури. Саме тут, ось уже близько 30 років, знаходиться відома не тільки на Кіровоградщині, а й в Україні, обласна бібліотека для юнацтва ім. О.М.Бойченка.

Основним завданням бібліотеки є забезпечення конституційного права молодої людини на вільний доступ до інформації.

Для нашої молоді обласна бібліотека для юнацтва ім. О.М.Бойченка стала:

- Центром культури читання та інформаційної грамотності, освіти та самоосвіти;

- інформаційним осередком з усіх молодіжних проблем;

- місцем для проведення дозвілля та розвитку індивідуальних здібностей.

Основна категорія користувачів юнацької бібліотеки – учні, студенти, працююча молодь, викладачі, вчителі, інші категорії дорослих, що працюють з молоддю.

Тому колектив бібліотеки постійно впроваджує в практику своєї роботи інформаційні технології. Завдяки участі у конкурсі проектів Посольства США в Україні „Інтернет для читачів публічних бібліотек”, з 2003 року в бібліотеці діє безкоштовний Інтернет-центр. Відкриття Інтернет-центру значно посилило ресурсний потенціал бібліотеки, забезпечивши вільний доступ користувачів до інформації.

В останні роки простежується чітка соціальна спрямованість змісту роботи бібліотеки для юнацтва: зміцнюються зв’язки з управліннями освіти і науки, у справах сім’ї та молоді облдержадміністрації, Головним управлінням юстиції у Кіровоградській області, обласними центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, здоров’я, комісіями у справах неповнолітніх та іншими закладами, що працюють з молоддю, творчими спілками, громадськими організаціями тощо.

Щороку обласна бібліотека для юнацтва ім. О.М.Бойченка проводить близько 200 різноманітних масових заходів патріотичного, екологічного, профорієнтаційного, дозвіллєвого спрямування. Засідання клубів та об’єднань за інтересами, виставки робіт творчо-обдарованої молоді, конкурси (у тому числі обласні – «Кращий молодий читач року»), сприяють розвитку творчих здібностей юнацтва, формуванню правової культури молоді, здорового способу життя.

Залучення молоді до участі у всеукраїнських, обласних та інших заходах спонукають її до активної життєвої позиції, виявлення зацікавленості у подіях, що відбуваються в суспільстві. Зростає також авторитет бібліотеки серед юнацької читацької аудиторії.

В роботі обласної бібліотеки для юнацтва ім. О. М. Бойченка є сталою тенденція міцно тримати напрацьовані позиції і, разом з тим, постійно шукати та впроваджувати різні інновації. Так, у 90-х роках понад п’ять років діяв єдиний в Україні телевізійний інформаційний молодіжний клуб «Відкриті двері», створений бібліотекою спільно з Кіровоградською державною телерадіомовною компанією.

Співпраця бібліотеки з громадськими організаціями, у т.ч. створення інформаційно-консультативного пункту для громадських організацій, дає можливість залучати молодь до участі у реалізації соціальних проектів та спільних різноманітних заходів, що сприяють розвитку громадянського суспільства.

Серед здобутків бібліотеки – видання понад десяти збірок творів творчо-обдарованої молоді – переможців обласних конкурсів, що ініціює і проводить книгозбірня; бібліографічні розвідки, покажчики, портретні нариси творчого життя видатних краян.

Обласна бібліотека для юнацтва ім. О.М.Бойченка постійно позиціонує себе та свою діяльність на всеукраїнських конференціях, семінарах, нарадах. Як одна з кращих юнацьких бібліотек в Україні, бібліотека п’ять разів обиралась базою проведення Всеукраїнських науково-практичних конференцій директорів обласних бібліотек України для юнацтва.

Основні функції, як методико-аналітичного центру, обласна бібліотека вбачає у наданні методичної, рекомендаційної, консультативної, практичної допомоги, в удосконаленні системи підвищення фахової кваліфікації, узагальненні та розповсюдженні цікавого досвіду роботи з юнацтвом в області. З метою підвищення професіоналізму бібліотечних працівників області запроваджено нову форму методичної допомоги на місцях – методичний десант до бібліотек району, започатковано проведення щорічного «Фестивалю молодіжної книги на вулиці Двірцевій», створено інформаційний пункт «Вікно в Америку для молоді» та ін.

Звісно, організація роботи бібліотеки на тому високому рівні, який вона має сьогодні, була б неможлива без тих людей, однодумців і професіоналів, які в ній працюють. Бібліотека має 29 висококваліфікованих бібліотечних спеціалістів. Близько десяти років бібліотеку очолює професіонал своє справи, ентузіаст, чудова людина Лариса Миколаївна Савенко, яка у 2010 році за активну громадську діяльність та багаторічну сумлінну працю нагороджена медаллю «За працю і звитягу». Більше 30 років в бібліотеці працюють ентузіасти своєї справи: Л. Настояща, Т. Яськів, Л. Гурба, Н. Товстопят, В. Зеленіна, О. Прядко. Значний внесок в становлення бібліотеки зробили перший директор бібліотеки Дигало В., а також працівники Шушкет З., Берла О., Шамрай Н., Коршунова В., Гурьєва З., Савченко Л. та ін.

Колектив працівників бібліотеки неодноразово нагороджувався Подяками і Грамотами управління культури і туризму облдержадміністрації, обласної державної адміністрації, Міністерства культури і туризму України за активну участь у реалізації державних та обласних програм галузевого спрямування та тих, що стосуються молоді, за активну життєву позицію та сприяння вихованню підростаючого покоління.

Час показав, що завдяки цілеспрямованій роботі по максимальному задоволенню духовних запитів молоді, постійному пошуку і використанню нових форм і методів популяризації книги, впровадженню інформаційних технологій обласна бібліотека для юнацтва ім.О.М.Бойченка є необхідним для молоді соціально-культурним інститутом, де склалися свої хороші традиції, є дієвий читацький актив, який допомагає бібліотеці працювати та розвиватися. Бо її візитна картка – це гостинність та комфорт, гарантія доступу до потрібної інформації.Каталог: work folder
work folder -> «Поліграф – Терція» 2012 [82’0+159. 9] Ббк 83. 3(4Укр)6 м 69 Михида С. П
work folder -> Олександр Маринич – видатний учений-географ, державний та громадський діяч Краєзнавча розвідка присвячена видатному українському географу, міністру освіти урср — Олександру Мефодійовичу Мариничу
work folder -> Управління культури облдержадміністрації обласна бібліотека для юнацтва ім. О. М. Бойченка
work folder -> Сині Води в усній народній та художній творчості До 650-річниці Синьоводської битви Сині Води в усній народній та художній творчості
work folder -> Пропонуємо
work folder -> Лауреати обласної літературної премії ім. Є. Маланюка
work folder -> О слово! Будь мечем моїм! О. Олесь
work folder -> Вулиці Єлисаветграда: минуле І сучасність
work folder -> Пропонуємо
work folder -> О. М. Бойченка Світлі постаті минулих століть


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   23

Схожі:

Роки. Події. Люди iconОсобливості вивчення основ терії ймовірностей у 6-му класі за новим державним стандартом
Ключові слова: методика навчання математики, індивідуальне навчання, випробування І події; неможливі, достовірні та випадкові події,...
Роки. Події. Люди iconПрограма кандидата на посаду директора кам’янець-подільського індустріального коледжу ільєва олексія івановича
Все, що з’явилось у вашому житті, І люди, І події стали реальні лише тому, що ви їх намалювали. І саме від вас залежить, що робити...
Роки. Події. Люди iconМузеї Львова: події, колекції, люди : матеріали науково-практичної конференції, Львів, 30—31 жовтня 2014 року / Львів. іст музей; ред кол.: О. Роман (відп ред.), О. Перелигіна, І. Полянська; відп за вип

Роки. Події. Люди iconДумки над історичним портретом Г. П. Кравченка
Мета: Схарактеризувати події, що відбулися в нашому краї в роки війни. Розкрити героїзм мешканців нашого краю. Виховувати учнів у...
Роки. Події. Люди iconУкраїна в 20-ті 30-ті роки ХХ століття
Україні у 20-ті роки. Українізація здійснювалася в певних, дозволеним центром межах. Рушійною силою у справі українізації став Наркомат...
Роки. Події. Люди iconЗавдання для учасників ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з історії
Запишіть у таблицю найважливіші, на Вашу думку, історичні події, від дати яких у 017 р виповнюється вказана в таблиці кількість років....
Роки. Події. Люди iconПовідомлення про якісь події, що розгортаються в часі. Загальна схема розповіді така: початок дії; розвиток подій; кінець події
Класифікація текстів за сферою використання, метою, структурними особливостями. Види текстів у діловому, професійному мовленні. Тексти...
Роки. Події. Люди iconТема: СРСР у роки “відлиги ” (1953-1964рр.) та “застою” (1964 1985 рр.) Мета: навчальна
М. Хрущова та розкрити роки правління Л. Брежнева; розглянути особливості дисидентського руху в СРСР
Роки. Події. Люди iconНе можуть бути всі панами,мусять бути й люди
«Не можуть бути всі панами,мусять бути й люди» (Компаративний аналіз комедій «Мартин Боруля» Івана Карпенка-Карого та «Міщанин-шляхтич»...
Роки. Події. Люди iconПлан Юнні роки Здобуття популярності
Наступні роки Рембрандт працює в Лейдені, здобувши репутацію майстра біблійних І міфологічних сцен. У 1631 переїжджає в Амстердам,...


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка