Сальвадор Далі картини Сальвадора ДаліСкачати 135,84 Kb.
Дата конвертації26.04.2017
Розмір135,84 Kb.

Сальвадор Далі


 

сальвадор дали

картини Сальвадора Далі >>>

Біографія Сальвадора Дали

 

11 травня 1904 року в родині дона Сальвадора Далі-і-Кусі і доньї Фелипы Доменеч народився хлопчик, якому було призначено стати в майбутньому одним з найбільших геніїв епохи сюрреалізму. Звали його Сальвадор Феліпе Хасінто Дали. Дитинство Далі пройшло в Каталонії, на північному сході Іспанії, наймальовничішому куточку земної кулі.Вже в ранньому дитинстві судячи з поведінки і пристрастей маленького Сальвадора можна було відзначити його нестримну енергію та ексцентричність характеру. Часті вередування й істерики приводили батька Далі в гнів, але мати, навпаки, всіляко намагалася догодити улюбленому синові. Вона прощала йому навіть найогидніші витівки. У результаті батько став певним втіленням зла, а мати навпроти - символом добра.

Талант до живопису проявився у Дали досить юному віці. У чотири роки він з дивною для такої маленької дитини старанно намагався малювати. У шестирічному віці Дали залучив образ Наполеона і як би ототожнюючи себе з ним, він відчув потребу в якоїсь влади. Одягнувши на себе маскарадний костюм короля він отримував величезне задоволення від свого виду.

Першу свою картину Сальвадор Далі намалював, коли йому було 10 років. Це був невеликий імпресіоністський пейзаж, написаний на дерев'яній дошці олійними фарбами. Талант генія рвався назовні. Дали цілими днями просиджував у маленькій, спеціально виділеній йому кімнаті, малюючи картини. У Фігерасі Далі брав уроки малюнка у професора Жоана Нуньєса .можна сказати,що під досвідченим керівництвом професора талант юного Сальвадора Дали взяв свої реальні форми. Вже в 14 років годі було й сумніватися в здатності Далі до малювання.

Коли Дали було майже 15 років, його вигнали з чернечої школи за погана поведінка. Але він зміг успішно скласти всі іспити і вступити до інституту (так в Іспанії називали школу, яка надає закінчену середню освіту). Інститут у 1921 році йому вдалося закінчити з блискучими оцінками. Далі він вступив у Мадридську Художню академію

У шістнадцять років Далі почав викладати свої думки на папері. З цього часу живопис і література виявилися рівною мірою частинами його творчому житті. У 1919 році в саморобному виданні "Студіум" він публікує нариси про Веласкесе, Гойї, Ель Греко, Мікеланджело і Леонардо. Бере участь у студентських виступах, за що на добу потрапляє у в'язницю.

На початку 20-х років Далі захоплювався роботами футуристів, але все ж він був сповнений рішучості створити власний стиль у живопису. В цей час у нього з'явилися нові друзі і знайомства. Серед них були такі видатні і талановиті люди, як поет Федеріко Гарсіа Лорка і Луїс Бюнюель. У Мадриді Дали вперше виявився наданий самому собі. Екстравагантний вигляд художника дивував і шокував пересічних громадян. Це призводило самого Дали в невимовний захват. У 1921 році помирає мати Далі.

У 1923 році за порушення дисципліни він був на рік відсторонений від занять в академії. У цей період інтерес Далі був прикутий до витворів великого генія кубізму Пабло Пікассо. У картинах Далі того часу можна помітити вплив кубізму ("Молоді дівчата" (1923)).

У 1925 році з 14 по 27 листопада проходить перша персональна виставка його робіт у галереї Далмау. На цій виставці були 27 картин і 5 малюнків великого генія-початківця. Школа живопису, у якій він навчався, поступово розчаровувала його і в 1926 році Далі був вигнаний з академії за своє вольнодумие. У тому ж 1926 році Сальвадор Далі виїхав до Парижу, намагаючись знайти там для себе щось до душі. Вступивши в групу, обьединившуюся навколо Андре Бретона, він почав створювати свої перші сюрреалістичні роботи ("Мед солодше крові"1928; "Світлі радощі"1929)

На початку 1929 року відбулася прем'єра фільму "Андалузький пес" за сценарієм Сальвадора Далі і Луїса Бунюеля. Сам сценарій був написаний за шість днів! Після скандальної прем'єри цього фільму був задуманий ще один фільм під назвою "Золоте століття".

До 1929 році сюрреалізм став спірним, для багатьох неприйнятною течією у живописі.

Особисте життя Сальвадора Далі до 1929 року не мала яскравих моментів (якщо тільки не брати до уваги його численні захоплення нереальними дівчатками, дівчатами та жінками). Але саме в тому 1929 році Далі закохався в реальну жінку - Олену Дьяконову або Галу. У той час Гала була дружиною письменника Поля Елюара, але стосунки її з чоловіком на той час вже були прохолодними. Саме ця жінка на все життя музою, натхненням генія Далі.

У 1930 році картини Сальвадора Далі почали приносити йому популярність ("Розпливлося час";"Постійність пам'яті"). Незмінними темами його творінь були руйнування, тління, смерть, а так же світ сексуальних переживань людини (вплив книг Зіґмунда Фрейда).

На початку 30-х років Сальвадор Далі вступив у якийсь конфлікт на політичному підґрунті із сюрреалістами. Його замилування Адольфом Гітлером і монархічні нахили йшли в розріз з ідеями Бретона. Дали порвав із сюрреалістами після того, як ті звинуватили його в контрреволюційній діяльності.

У січні 1931 року в Лондоні відбулася прем'єра другого фільму - "Золотий вік".

До 1934 році Гала вже розлучилася зі своїм чоловіком, і Далі міг одружитися на ній. Дивна особливість цієї сімейної пари було те, що вони відчували і розуміли одне одного. Гала, у буквальному значенні, жила життям Далі,а він у свою чергу обожествлял її, захоплювався нею.

Між 1936 і 1937 роком Сальвадор Далі пише одну з найвідоміших картин "Метаморфоза Нарциса". Одночасно виходить його літературна праця під назвою “Метаморфози Нарциса. Параноїдна тема. "До речі, раніше (1935 р.) в роботі "Підкорення ірраціонального" Далі сформулював теорію параноїдально-критичного методу.

У 1937 році Далі відвідує Італію з метою ознайомлення живописом Відродження.

Після окупації у Франції в 1940 році Далі їде у США (Каліфорнію), де відкриває нову майстерню. Саме там великий геній пише, напевно, одну з найкращих своїх книг “Таємне життя Сальвадора Далі, написана ним самим. “Коли ця книга у 1942 році була видана, вона негайно накликала на себе серйозну критику з боку преси і прихильників пуританського товариства. Але ностальгія за батьківщиною бере своє і в 1948 році він повертається в Іспанію. Перебуваючи у Порт-Льгаїті Далі звертається у своїх творах до релігійно-фантастичної тематики.

У 1953 році проходить велика ретроспективна виставка Сальвадора Далі в Римі. На ній представлені 24 картини,27 малюнків,102 акварелі !

Раніше в 1951 році, напередодні холодної війни, Далі розробляє теорію "атомарного мистецтва", опубліковану в цьому ж році в "Містичному маніфесті". Далі ставить перед собою мету донести до глядача ідею про сталість духовного буття навіть після зникнення матерії (Вибухають голова Рафаэля.1951).

У 1959 році Далі і Гала облаштували по справжньому свій будинок у Порт-Льгаїті. До того часу вже ніхто не міг сумніватися в геніальності великого художника. Його картини купувалися за величезні гроші шанувальниками та любителями розкоші. Величезні полотна, написані Далі в 60-ті роки оцінювалися величезними сумами. У багатьох мільйонерів вважалося шиком мати в колекції картини Сальвадора Далі.

В кінці 60-х років стосунки між Далі і Галою стали сходити на немає. І на прохання Гали, Далі змушений купити їй свій замок, де вона багато часу проводила в товаристві молодих людей. Залишок їх спільного життя представляв собою жевріючі головешки колишні колись яскравим багаттям пристрасті.

У 1973 році в Фигуэрасе був відкритий "Музей Далі". Це незрівнянне сюрриалистичекое творіння і донині приводить у захват відвідувачів. Музей являє собою ретроспективу життя великого художника

Ближче до 80-х років у Далі почалися проблеми зі здоров'ям. Смерть Франка приголомшила й налякала Далі. Будучи патріотом, він не міг спокійно переживати зміни в долі Іспанії. Лікарі підозрювали у Далі хворобу Паркінсона. Ця хвороба колись стала смертельною для його батька.

1982 року 10 червня померла Гала. Хоча їхні стосунки не можна було назвати близькими, Далі сприйняв її смерть як жахливий удар.

До кінця 1983 року його настрій, як здавалося, кілька піднялося. Він став іноді гуляти по саду, почав писати картини. Але це тривало, на жаль, не довго. Старість брала верх над геніальним разумом.30 серпня 1984 року в будинку Далі сталася пожежа. Опіки на тілі художника охоплювали 18 % шкіри.

До лютого 1985 року стан Далі дещо покращився і він зміг дати інтерв'ю найбільшій іспанській газеті "Паїс".

Але в листопаді 1988 року Далі поклали в клініку з діагнозом "серцева недостатність".

Серце Сальвадора Далі зупинилося 23 січня 1989 року. Його тіло забользамировали, як він просив, і протягом тижня він лежав у своєму музеї у Фігерасі. Тисячі людей приїжджали, що б попрощатися з великим генієм.

Сальвадора Далі поховали в центрі музею не під ніж не позначеною плитою. Життя цієї людини було по справжньому яскравою та геніальною. Сальвадора Далі можна сміливо назвати неповторним найбільшим генієм сюрреалізму 20-го століття!Картини Сальвадора Далі з назвами

Сальвадор Далі — один з найвідоміших людей XX століття, що став знаменитістю не просто за життя, а в досить молодому віці. Дали відомий як графік, скульптор, режисер і письменник, але в першу чергу як живописець. Тільки один з його вчителів — Пабло Пікассо міг зрівнятися з ним у популярності. І без перебільшення можна сказати, що Сальвадор Далі єдиний сюрреаліст, ім’я якого чув кожна людина, як би далеко він не був від мистецтва. Саме йому належить фраза «сюрреалізм — це я», яку він виголосив у той день, коли його виключили з групи сюрреалістів.картини сальвадора далі з назвами

Твори Сальвадора Далі вражають уяву парадоксальністю образного світосприйняття, своєї геніальної неперевершеністю. Описувати картини Сальвадора Далі можна годинами, але краще побачити їх своїми очима і скласти про них свою думку. Нижче наведено кілька найбільш відомих картин з назвами і короткими описами.

Автопортрет з рафаелевской шиєю (1920-1921)

Одна з перших робіт Сальвадора Далі. Виконана в імпресіоністської стилі.Портрет Луїса Буньюеля (1924)

Картина створена під час пошуку художником своєї манери і стилю виконання. За атмосфері нагадує полотна Де Кіріко.Плоть на каменях (1926)

Полотно виконане в невластивою Дали кубістичної манері, в наслідування одному з вчителів Сальвадора — Пабло Пікассо.Пристосування та рука (1927)

Експерименти з геометричними формами вже змушують відчути ту містичну пустелю, яка властива Дали в більш пізньому «сюрреалістичному» періоді творчості.Незримий чоловік (1929)

Інша назва — «Невидимка», картина демонструє один з основних прийомів живопису Дали — метаморфози, приховані смисли і контури предметів.Освічені задоволення (1929)

Вважається, що полотно розкриває нав’язливі ідеї і дитячі страхи Сальвадора Далі.Великий мастурбатор (1929)

Подібно «освіченого задоволень» картина є популярним серед мистецтвознавців полем дослідження особистості живописця.Постійність пам’яті (1931)

Найвідоміше і обговорюване в середовищі художників твір автора. Тут використовуються ідеї з ряду колишніх робіт: автопортрет і мурашки, м’які годинник і берег Кадакеса, батьківщини Сальвадора.Параноїчні перетворення особи Гала (1932)

Гала — улюблена дружина художника, нерідко присутній на його картинах. Дане полотно відображає параноїк-критичний метод Далі.Ретроспективний бюст жінки (1933)

Це не картина, а скульптура в стилі сюрреалізму. Незважаючи символи родючості — хліб і качани кукурудзи, Дали як би підкреслює ціну, яку за це доводиться платити: на обличчі жінки повно із’едающіх її мурах.Загадка Вільгельма Телля (1933)

Одне з відвертих знущань Дали над комунізмом. Головний герой за словами самого Далі — це Ленін у кепці. Це не єдина робота на дану тему. Наприклад в 1931 році художник написав картину «Часткова галюцинація. Шість явищ Леніна на роялі ».Особа Мей Уест (використане в якості сюрреалістичної кімнати) (1934-1935)

Це не просто картина. Даний твір було написано на папері і реалізована у вигляді реальної кімнати в натуральну величину.Жінка з головою з троянд (1935)

Вважається, що голова з троянд — це данина Арчімбольдо, відомому художнику, який використовував у своїй творчості овочі та фрукти для складання складання портретів (ніс-баклажан, волосся з пшениці тощо).Податливе споруду з вареними бобами: передчуття громадянської війни (1936)

Це полотно відображає жах іспанця, який розуміє, що його країна рухається в бік страшної громадянської війни.Венера Мілоська з ящиками (1936)

Статуя. Найбільш відомий даліанскій предмет. Ідея ящиків присутній і в живописі художника.Метаморфози Нарциса (1936-1937)

Інша назва «Перетворення Нарциса». Глибоко психологічна робота ..Загадка Гітлера (1937)

Відомо, що Далі по різному відгукувався про Гітлера. Принаймні на рік написання картини, основною емоцією по відношенню до Гітлера була скоріше симпатія, ніж щось інше.Невільничий ринок з явищем незримого бюста Вольтера (1938)

Одна з найвідоміших «оптичних» картин Сальвадора Далі, в яких він грає з колірними асоціаціями та кутом зору. Подивіться на картину на різних відстанях — ви побачите різні сюжети.Сон, викликаний польотом бджоли навколо граната за секунду до пробудження (1944)

Яскравість, легкість і ілюзорність відбувається. Довгоногий слон на задньому плані — один з популярних персонажів Дали ..Оголений Далі, споглядає п’ять упорядкованих тіл, які перетворюються в корпускули, з яких несподівано сотворяется Леда Леонардо, запліднена особою Гала (1950)

Одна з картин періоду захоплення Сальвадора фізикою. Образи, предмети і особи розбиваються на кулясті корпускули.Розп’яття або гиперкубической тіло (1954)

Оригінальна назва «Corpus hypercubus» часто вживається в російськомовній літературі без перекладу. На полотні, зображене розп’яття Христа. Далі звертається до релігії, але пише біблійні сюжети в своїй манері, привносячи в картини солідну частку містики. І на «релігійних» картинах часто присутня дружина художника Гала.Таємна вечеря (1955)

Найвідоміше полотно на релігійну тему. «Таємна вечеря» — це одне із самих чудових полотен майстра. На ньому представлені відразу кілька сцен Біблії (сама вечеря, ходіння Христа по воді, розп’яття, моління перед зрадою Іуди), які дивовижно поєднуються і переплітаються один з одним.


Список творів

Картини

 • Пейзаж біля Фігераса (1910)

 • Свято в Фігерасі (19141916)

 • Сад в Льяне (19201921)

 • Мрії нічних прогулянок (1922)

 • Кубістичний автопортрет (1923)

 • Портрет Луїса Буньюеля (1924)

 • Пляшка рому з сифоном (1924)

 • Мед солодший за кров (етюд) (1927)

 • Похмура гра (1929)

 • Перші дні весни (1929)

 • Великий мастурбатор (1929)

 • Постійність пам'яті (1931)

 • Ранішні фантазії (1932)

 • Привид Вермера Делфтського, здатний послужити й столом (1934)

 • Морфологічне ехо (1934-1936)

 • Археологічний відгомін «Анжелюса» Мілле (1935)

 • Осінній канібалізм (1936)

 • М'яка конструкція з вареними бобами (1936)

 • Жирафа у вогні (1937)

 • Метаморфози Нарциса (1937)

 • Лебеді, які відображаються у слонах (1937)

 • Поява обличчя і вази з фруктами на березі моря (1938)

 • Висока мить (1938)

 • Обличчя війни (1940)

 • Невільницький ринок з появою невидимого бюста Вольтера (1940)

 • Мед солодший за кров (1941)

 • Сон, викликаний польотом бджоли навкруги граната за секунду до пробудження (1944)

 • Галарина (19441945)

 • Кошик з хлібом (1945)

 • Спокуса святого Антонія (1946)

 • Слони (1948)

 • Атомна Леда (1949)

 • Мадонна Порт-Льїгата (три версії, 1949, 1950)

 • Христос святого Іоанна від Хреста (1951)

 • Галатея зі сферами (1952)

 • Дезінтеграція постійності пам'яті (19521954)

 • Розп'яття або Гіперкубічне тіло (1954)

 • Содомське самовдоволення невинної діви (1954)

 • Таємна вечеря (1955)

 • Живий натюрморт (1956)

 • Відкриття Америки Христофором Колумбом (19581959)

 • Ловля тунця (1966–1967)

 • Галюциногенний тореадор (19681970)

 • Хвіст ластівки (1983)

Скульптури Далі

 • Венера Мілоська з ящиками (1936)


Поділіться з Вашими друзьями:

Схожі:

Сальвадор Далі картини Сальвадора Далі iconДержавне підприємство "Український державний центр радіочастот"
Тендерну документацію (далі тд) розроблено відповідно до вимог Закону України «Про публічні закупівлі» (далі Закон). Терміни вживаються...
Сальвадор Далі картини Сальвадора Далі iconВступне слово
Все далі І далі від нас день Великої Перемоги над фашизмом. Вже мало залишилось учасників та й просто свідків тієї жорстокої війни....
Сальвадор Далі картини Сальвадора Далі iconПоложення про Громадську Раду при Міністерстві охорони здоров'я України Розділ I. Загальні положення
України (далі моз україни) та інститутами громадянського суспільства (далі ігс) на засадах доброго партнерства, здійснення громадського...
Сальвадор Далі картини Сальвадора Далі icon1. Районна колекція цифрових освітніх ресурсів (далі ркцор) формується в рамках реалізації проекту "Інформаційна районна система освіти (ірсо)". Ркцор створена для закладів дошкільної І загальної середньої освіти та позашкільної освіти
Далі – ркцор) формується в рамках реалізації проекту "Інформаційна районна система освіти (ірсо)"
Сальвадор Далі картини Сальвадора Далі iconЛюдина у життєвих випробуваннях один питає: ”Далі що робити?” А другий: “Що пошле судьба?” Отак І можна відрізнити Людину від раба. Георг Шторм
Один питає: "Далі що робити?" А другий: "Що пошле судьба?" Отак І можна відрізнити Людину від раба. Георг Шторм Тисячі років тому...
Сальвадор Далі картини Сальвадора Далі iconС. Далі план 1 – Біографія майстра
Мій живопис це життя І їжа, плоть І кров. Не шукайте в ньому ні розуму, ні почуттів
Сальвадор Далі картини Сальвадора Далі icon«Від слова до книги»,«Мова дивний скарб»
З якого твору це речення: «А далі сталася подія величезної ваги: люди винайшли письмо»?
Сальвадор Далі картини Сальвадора Далі iconРішення від 13 червня 2013 року
Новомиргородським районним судом Кіровоградської області (далі – районний суд) було винесено постанову про дозвіл на проведення обшуку...
Сальвадор Далі картини Сальвадора Далі iconСальвадор Дали «Я благодарен судьбе за две вещи: за то, что я испанец и за то, что я — Сальвадор Дали». Біографія
«Я благодарен судьбе за две вещи: за то, что я испанец и за то, что я — Сальвадор Дали»
Сальвадор Далі картини Сальвадора Далі iconОлександр миколайович авраменко
Минув ще один рік навчання, а твій діалог з творами української літератури триває й далі, адже гармонійна людина потребує як матеріальних...


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка