Сальвадор Дали «Я благодарен судьбе за две вещи: за то, что я испанец и за то, что я — Сальвадор Дали». БіографіяДата конвертації28.07.2017
Розмір445 b.


Сальвадор Дали

«Я благодарен судьбе за две вещи: за то, что я испанец и за то, что я — Сальвадор Дали».

Біографія

Народився 11 травня 1904 року в родині дона Сальвадора Далі-і-Кусі і доньї Феліпи Доменеч. Дитинство Далі пройшло в Каталонії, на північному сході Іспанії, наймальовничішому куточку земної кулі. Ще у ранньому дитинстві судячи з поведінки і пристрастей маленького Сальвадора можна було відзначити його нестримну енергію та ексцентричність характеру. Часті вередування й істерики приводили батька Далі в гнів, але мати, навпаки, всіляко намагалася догодити улюбленому синові. Вона прощала йому навіть найогидніші витівки. Як наслідок, батько став для сина втіленням зла, а мати - символом добра.

Талант Сальвадора до живопису проявився у досить юному віці. У чотири роки він, з дивними для такої маленької дитини стараннями, намагався малювати. Першу свою картину Сальвадор Далі намалював, коли йому було 10 років. Це був невеликий імпресіоністський пейзаж, написаний на дерев'яній дошці олійними фарбами. Талант генія рвався назовні. Далі цілими днями просиджував у маленькій, спеціально виділеній йому кімнаті, малюючи картини. У містечку Фігерасі Далі брав уроки малюнка у професора Жоана Нуньєса.

Серед улюблених картин молодого Далі-композиція французького художника Міллє « Анжелюс », вечірня молитва про померлих.

Під досвідченим керівництвом професора талант юного Сальвадора набув своїх реальних форм. Вже в 14 років годі було й сумніватися в здатності Далі до малювання. Коли Далі виповнилося 15 років, його вигнали з чернечої школи за погану поведінку. Але він зміг успішно скласти всі іспити і вступити до інституту (так в Іспанії називали школу, яка надає закінчену середню освіту). Інститут у 1921 році йому вдалося закінчити з блискучими оцінками. Далі вступив у Мадридську Художню академію. У шістнадцять років Далі почав викладати свої думки на папері. З цього часу живопис і література стали рівноцінними частинами його творчого життя. У 1919 році в саморобному виданні "Студіум" він публікує нариси про Веласкеса, Гойю, Ель Греко, Мікеланджело і Леонардо. Бере участь у студентських виступах, за що на добу потрапляє у в'язницю.На початку 20-х років Далі захоплювався роботами футуристів, але все-таки був сповнений рішучості створити власний стиль у живописі. У цей час у нього з'явилися нові друзі і знайомі. Серед них були такі видатні і талановиті люди, як поет Федеріко Гарсіа Лорка і Луїс Бюнюель. Екстравагантний вигляд художника дивував і шокував пересічних мадридців. Це приводило самого юнака в невимовний захват. У 1921 році помирає мати Далі.

Репродукція картини Сальвадора Далі «Відкриття Америки Христофором Колумбом»

У 1923 році за порушення дисципліни він був на рік відсторонений від занять в академії. У цей період інтерес Далі був прикутий до витворів великого генія кубізму Пабло Пікассо. У картинах Далі того часу можна помітити вплив кубізму ("Молода дівчина" (1923)). У 1925 році з 14 по 27 листопада проходить перша персональна виставка його робіт у галереї Далмау. На цій виставці були 27 картин і 5 малюнків великого генія-початківця. Школа живопису, у якій він навчався, поступово розчаровувала його і в 1926 році Далі покинув академію. У цьому ж році Сальвадор Далі виїхав до Парижу, намагаючись знайти там для себе щось до душі. Вступивши до групи, яка об'єдналася навколо Андре Бретона, він почав створювати свої перші сюрреалістичні роботи ("Кров солодше меду" 1928; "Світлі радощі" 1929). На початку 1929 року відбулася прем'єра фільму "Андалузький пес" за сценарієм Сальвадора Далі і Луїса Бунюеля. Сам сценарій був написаний за шість днів! Після скандальної прем'єри цього фільму був задуманий ще один фільм під назвою "Золоте століття". У 1929 році сюрреалізм став спірним питанням, для багатьох - неприйнятною течією у живописі.

Особисте життя Сальвадора Далі до 1929 року не мало яскравих моментів (якщо тільки не брати до уваги його численні захоплення нереальними дівчатками, дівчатами та жінками). Але саме у 1929 році Далі закохався в жінку - Олену Дьякову або Галу. У той час вона була дружиною письменника Поля Елюара, але стосунки її з чоловіком на той час вже були прохолодними. Саме ця жінка на все життя, що залишилося, стала музою, натхненням генія Далі.

У 1930 році картини Сальвадора Далі почали приносити йому популярність ("Час, що розплився"; "Постійність пам'яті"). Незмінними темами його творінь були руйнування, тлінність, смерть та світ сексуальних переживань людини (вплив книг Зіґмунда Фрейда). На початку 30-х років Сальвадор Далі вступив у конфлікт на політичному підґрунті із сюрреалістами. Його замилування Адольфом Гітлером і монархічні прихильності розходилися з ідеями Бретона. Далі порвав із сюрреалістами після того, як ті звинуватили його в контрреволюційній діяльності. У січні 1931 року в Лондоні відбулася прем'єра другого фільму Далі - "Золоте століття".

У 1934 році Гала вже розлучилася зі своїм чоловіком, і Далі міг взяти її заміж. Дивною особливістю цієї сімейної пари було те, що вони відчували і розуміли одне одного. Гала, у буквальному значенні, жила життям Далі, а він у свою чергу обожнював її, захоплювався нею. Між 1936 і 1937 роками Сальвадор Далі пише одну з найвідоміших картин "Метаморфоза Нарциса". Одночасно виходить його літературна праця під назвою "Метаморфози Нарциса. Параноїдна тема". До речі, раніше (1935 р.) у праці "Викоренення ірраціонального" Далі сформулював теорію параноїдально-критичного методу.

У 1937 році Далі відвідує Італію з метою ознайомлення з живописом епохи Відродження. Після окупації Франції німцями в 1940 році Далі їде у США (Каліфорнію), де відкриває нову майстерню. Саме там великий геній пише, напевно, одну з найкращих своїх книг "Таємне життя Сальвадора Далі, написане ним самим". Коли ця книга у 1942 році була видана, вона відразу викликала критику з боку преси і прихильників пуританського товариства.

З часом ностальгія за батьківщиною бере своє і в 1948 році він повертається в Іспанію. Перебуваючи у Порт-Льгаїті Далі звертається у своїх творах до релігійно-фантастичної тематики. У 1953 році проходить велика ретроспективна виставка Сальвадора Далі в Римі. На ній представлені 24 картини, 27 малюнків і 102 акварелі. Раніше в 1951 році, напередодні холодної війни, Далі розробляє теорію "атомарного мистецтва", опубліковану в цьому ж році в "Містичному маніфесті". Далі ставить перед собою мету донести до глядача ідею про сталість духовного буття навіть після зникнення матерії ("Голова Рафаеля, що відривається", 1951).

У 1959 році Далі і Гала облаштували свій будинок у Порт-Льгаїті. На той час вже ніхто не міг сумніватися в геніальності великого художника. Його картини купувалися за величезні гроші шанувальниками та любителями розкоші. Величезні полотна, написані Далі в 60-х роках, оцінювалися у величезні суми. У багатьох мільйонерів вважалося шиком мати в колекції картини Сальвадора Далі.

Наприкінці 60-х років стосунки між Далі і Галою стали прохолодними. І на прохання Гали, Далі змушений купити їй замок, де вона багато часу проводила в товаристві молодих чоловіків. Подальші роки їхнього спільного життя нагадували собою жевріючі вуглинки.

У 1973 році у Фігуерасі був відкритий "Музей Далі". Цей незрівнянний сюрреалістичний витвір і нині приводить у захват відвідувачів. Музей є ретроспективою життя великого художника. Ближче до 80-х років у Далі почалися проблеми із здоров'ям. Смерть Франка приголомшила й налякала Далі. Будучи патріотом, він не міг спокійно переживати зміни в долі Іспанії. Лікарі підозрювали у Далі хворобу Паркінсона. Ця хвороба колись стала смертельною для його батька. 10 червня 1982 року померла Гала.

Хоча їхні стосунки не можна було назвати близькими, Далі сприйняв її смерть як жахливий удар. У кінці 1983 року його настрій, як здавалося, трохи покращився. Він почав іноді прогулюватися по садку, писати картини. Але це тривало, на жаль, не довго. Старість брала верх над геніальним розумом. 30 серпня 1984 року в будинку Далі сталася пожежа. Опіки на тілі художника займали 18% шкіри. У лютому 1985 року стан Далі дещо покращився і він зміг дати інтерв'ю найбільшій іспанській газеті "Паїс".

Але в листопаді 1988 року Далі поклали в клініку з діагнозом "серцева недостатність". Серце Сальвадора Далі зупинилося 23 січня 1989 року. Його тіло забальзамували, на його прохання, і протягом тижня він лежав у музеї в Фігуерасі. Тисячі людей приїхали, щоб попрощатися з великим генієм.

Сальвадора Далі поховали в центрі музею його імені під нічим не позначеною плитою. Життя цієї людини було яскравим і геніальним. Сальвадора Далі можна сміливо назвати неповторним найбільшим генієм сюрреалізму ХХ століття.

Картины Сальвадора ДалиЛодка (1918)Натюрморт (1918)Автопортрет с рафаэлевской шеей (1920—1921) Картина «Автопортрет с рафаэлевской шеей», (1920—1921) Это одна из первых работ Сальвадора. Выполнена в импрессионистском стиле.Порт - Альгер (1924)Лицо Мэй Уэст (1935)Пикассо (1947)Тайная вечеря (1955) — одно из самых удивительных полотен мастера. На нём представлены в своей совокупности сцены Библии (собственно вечеря, хождение Христа по воде, распятие, моление перед предательством Иуды), которые удивительно сочетаются, переплетаясь друг с другом. Стоит сказать, что библейская тема в творчестве Сальвадора Дали занимает весомую позицию. Художник пытался найти Бога в окружающем мире, в себе, представляя Христа центром первозданной Вселенной.Медитативная роза. Холст, масло. 1958г.Гваделупская Богоматерь. Холст, масло. 1959г.Вселенский собор (1960)Весёлый единорог. Медь, масло. 1977г.Явление лица Афродиты Книдской на фоне пейзажа (1981)Воин (1982)Явление лица и вазыКоролевское сердцеПортрет леди ДаннПортрет Честера ДейлаКонный портрет
Поділіться з Вашими друзьями:

Схожі:

Сальвадор Дали «Я благодарен судьбе за две вещи: за то, что я испанец и за то, что я — Сальвадор Дали». Біографія iconСальвадор Далі картини Сальвадора Далі
Сальвадора Далі-і-Кусі І доньї Фелипы Доменеч народився хлопчик, якому було призначено стати в майбутньому одним з найбільших геніїв...
Сальвадор Дали «Я благодарен судьбе за две вещи: за то, что я испанец и за то, что я — Сальвадор Дали». Біографія iconСавік Шустер
Игорь Лапин: командир штурмовой группы «Запад». Итак, начнём. У меня сразу вопрос к Александру Мартыненко. Это вы… ваше агентство...
Сальвадор Дали «Я благодарен судьбе за две вещи: за то, что я испанец и за то, что я — Сальвадор Дали». Біографія iconМатеріали до вивчення вірша М. Цвєтаєвої «Книги в червоній палітурці»
Тетяни Астапової, “неизменно читала или что-то писала на уроках, явно безразличная к тому, что происходит в классе; только изредка...
Сальвадор Дали «Я благодарен судьбе за две вещи: за то, что я испанец и за то, что я — Сальвадор Дали». Біографія iconДобрый вечер. Я вам объясню, что происходит. Канал «1+1» нас отключил. Поэтому, ну, я думаю, что это… Вот мы сейчас пытаемся… мы сейчас пытаемся договориться с другими каналами: «112-м» – может быть, даже «24-м», – чтобы нас включили

Сальвадор Дали «Я благодарен судьбе за две вещи: за то, что я испанец и за то, что я — Сальвадор Дали». Біографія icon«Начиная жизнеописание героя моего, Алексея Федоровича Карамазова, нахожусь в некотором недоумении. А именно: хотя я и называю Алексея Федоровича моим героем,
Алексей Федорович, что вы выбрали его своим героем? Что сделал он такого? Кому и чем известен? Почему я, читатель, должен тратить...
Сальвадор Дали «Я благодарен судьбе за две вещи: за то, что я испанец и за то, что я — Сальвадор Дали». Біографія icon“Ходорів – це не тільки мої дитячі враження й спогади, не тільки джерело натхнення – там були люди, що дали мені життя й виховали у здоровому національному дусі”
Ходорів це не тільки мої дитячі враження й спогади, не тільки джерело натхнення там були люди, що дали мені життя й виховали у здоровому...
Сальвадор Дали «Я благодарен судьбе за две вещи: за то, что я испанец и за то, что я — Сальвадор Дали». Біографія icon«Робота над вивченням нової букви в період навчання грамоти за букварем М. Д. Захарійчук»
Наприклад: Тема: Моя родина ( сільська, міська родина) вперше дали поняття «немовні звуки»
Сальвадор Дали «Я благодарен судьбе за две вещи: за то, что я испанец и за то, что я — Сальвадор Дали». Біографія iconТищенко Ольги Ярославівни 2012 рік. Мо
Беда иной литературы заключатся в том, что мыслящие люди не пишут, а пишущие не мыслят
Сальвадор Дали «Я благодарен судьбе за две вещи: за то, что я испанец и за то, что я — Сальвадор Дали». Біографія iconО. Ю. Карпенко (Одеса) Асоціативний словник шлях до сутності власної назви Реферат
На ці стимули 100 реципієнтів дали свої реакції, які розташовані в словнику за частотністю. Подається також, тільки для реакцій-онімів,...
Сальвадор Дали «Я благодарен судьбе за две вещи: за то, что я испанец и за то, что я — Сальвадор Дали». Біографія iconАнтон Лосенко
Актуальність І громадянський пафос творів Лосенко, виразність образів, прекрасне знання натури І впевнена майстерність зробили його...


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка