Сценарій інтелектуального конкурсу Дивовижна Україна МетаСкачати 101,53 Kb.
Дата конвертації03.11.2017
Розмір101,53 Kb.
ТипКонкурс

Сценарій

 інтелектуального конкурсу "Дивовижна Україна»Мета: Забезпечити умови для творчої самореалізації дітей, збагатити їх інформацією про невідомі сторінки з історії, літератури, мистецтва України. Розвивати уяву, пам'ять, уміння самостійно аналізувати факти. Виховувати почуття національної гідності.

Обладнання. Плакати з висловами про Україну (підготовлені дітьми), табло результатів, призи для переможців.

Хід конкурсу.

Наш конкурс ми розпочнемо словами Василя Симоненка:«Україно! Доки жити буду.

доти відкриватиму тебе», -

нехай ці слова стануть епіграфом нашої зустрічі, а слова великого І.Франка «Нам пора для України жить!» – девізом нашого конкурсу. Україна має свою багатовікову історію, своєрідну культуру, літературу. Нам є чим пишатися, що цінувати, вивчати; про що розповісти іншим.

Конкурс складається з 4 турів:

І. Відкрий для себе Україну.

ІІ. Сім днів України.

ІІІ. Славетні українці.

IV.  Червоний ящик.

Знайомство з командами.

Представлення журі.

У сьогоднішній грі візьмуть участь 3 команди: «Мисливці за таємницями», «Джури», « Козацька республіка».

Перед кожним туром ми із великим задоволенням будемо дивитися й слухати номери художньої самодіяльності, присвячені Україні. Запрошуємо команду «Мисливці за таємницями» із піснею « Країно моя».

І тур

У першому турі за 1 хвилину після обговорення команда дає відповідь. За кожну правильну й повну відповідь команда, яка першою відповіла правильно, одержує 3 бали.Відкрий для себе Україну. 1.Наприкінці XII ст. держаний осередок Давньої Русі переноситься на Захід. Такий осередок почав будувати один з нащадків Володимира Мономаха. Це був важкий час, бо монголо-татарські війська не раз спустошували землі, але князь часто здобував перемоги над ордами ворогів. У Європі він був одним із найвидатніших правителів на той час. Мудрий та далекоглядний, він уміло впроваджував політику вдалого співіснування із сусідами: татарами та католицьким Заходом. Назвіть цього князя. Яка яскрава подія пов'язана з його іменем, що відбулася у 1253 р. У народну пам'ять він увійшов не тільки хоробрим воїном і оборонцем рідної землі, а й справжнім будівничим. Він любив засновувати й споруджувати міста. Одне з них і сьогодні одне з найяскравіших міст Європи і має значення культурного і освітнього центру на західній Україні.

(Князь Данило Галицький, або, як ще про нього кажуть, король Данило)

2.З його іменем пов'язана найгероїчніша доба в літописі Запорізької Січі. Упродовж 20 років він не покладав ратної зброї, проявляючи надзвичайний військовий хист, завзято відстоюючи козацьку волю, давні запорізькі звичаї і цілковите самоврядування України. Цього славного лицаря 15 разів обирали кошовим отаманом, чого споконвіку не бувало на Запоріжжі. Розповідають, що саме він диктував листа турецькому султану Магомету IV на славнозвісній картині Рєпіна «Запорожці пишуть листа турецькому султану».

  Назвіть ім'я цього славетного лицаря Запорізької Січі.

(Іван Сірко – кошовий отаман)

3. Шевченко мав звання академіка Петербурзької академії мистецтв.

А з якої спеціальності?

( За гравіруванню на міді)

4. Видатна українська співачка Соломія Крушельницька в 1897 р. гастролювала Південною Америкою. Її тріумф продовжувався п'ять місяців. Гастролі закінчилися великим бенефісом в столиці Чилі. Чилійці влаштували незрівнянній Соломії небувалі овації та віддали шану відповідно до національної традиції.

Що це за традиція?

(Чилійці випустили в театр білих голубів) 5. Переможцем половців називали літописці цього князя. Він знищив половців так, що вони відтоді служили вже руським князям. Не дозволяв, щоб свої князі сварилися або билися між собою. Щоб злучити всі українські сили проти ворогів, він скликав двічі всіх князів на з'їзд. На тих з'їздах князі присягали на Євангеліє й цілували хрест, що будуть жити в злагоді між собою, а це дуже зміцнило державу. За нього Київ пережив період піднесення: збудовано нові храми, наповнилась державна скарбниця. Слава про нього йшла по всіх краях. Грецький цісар Костянтин прислав йому дорогі дарунки, між якими був золотий вінець із хрестом зверху, який зберігся до наших днів. Це була велика честь для Київської Русі. Він був онуком Ярослава Мудрого.

Назвіть цього князя.(Володимир Мономах. Золотий вінець із хрестом зверху називався «шапкою Мономаха»).

6. Бойове мистецтво запорозьких козаків, судячи із тверджень сучасників, було одне з найкращих у світі й нічим не поступалось відомим єдиноборствам сходу. Але й це приховували від нас, намагаючись применшити славу війська запорізького. Основу всіх єдиноборств становила відмінна фізична, технічна й психічна підготовка. Одна з найвідоміших сьогодні систем козацького двобою включала в себе 14 «фігур». І вони були такі складні, що їх вчили виконувати на столі, посеред напоїв і страв, не зрушивши жодної чарчини, тарілки, карафки. Ось такий окомір, вестибулярний апарат, фізичну силу повинні були мати справжні козаки.

Як називалась ця система єдиноборства?

(Бойовий «гопак»).

7. У Т.Шевченка було три таланти. Перші два всім відомі: поет і художник. А який був його третій талант?(Співак, який володів прекрасним голосом).

8. Який музичний твір був першою українською національною оперою?(«Запорожець за Дунаєм» С.Гулака-Артемовського, написаний 1863 року).


9. Цей князь, на противагу батькові та дідові, не любив воювати. Він прагнув більше сидіти в Києві й клопотатися мирними справами, він славився великою любов'ю до книг, до науки, культури. За його правління культура Русі, прилучена до досягнень християнської цивілізації розкрилася в усій повноті й багатстві, а Київ став одним із найкультурніших і найкрасивіших міст Європи. За часів його князювання численні церкви, монастирі стали осередками науки, культури, освіти. Загострення стосунків із могутньою Візантією, яка прагнула не лише церковно-культурної, а й політичної гегемонії в усьому східному християнському світі, змусило його приділяти більше уваги державам Центральної та Західної Європи. Він внук княгині Ольги.

Назвіть цього князя.(Ярослав Мудрий)

10. У багатьох людей і народів Запорізька Січ асоціювалася зі школою лицарства, мужності й відваги. Право називатися запорозьким козаком вважалося найпочеснішою відзнакою не тільки серед українців. Запорожці прославилися своєю мужністю і військовою майстерністю, тому вищі російські офіцери вважали за честь записатися до війська запорозького й одержати атестат на звання "курінного товариша".

Кому з відомих російських полководців був виданий атестат про включення його до реєстру запорозького війська?

(М.Кутузову)

11.Яким псевдонімом підписував свої прозові твори Т. Шевченко?(Дармограй)

12.У 1893 р. до українського театру, який виступав у Одесі, прийшов уже прославлений у той час композитор П.І. Чайковський з величезним букетом. На стрічці був надпис: "Безсмертній від смертного".У 1922 р. у зв'язку з 40-річчям сценічної діяльності ця акторка першою в Україні була удостоєна звання народної артистки республіки. Назвіть її.(Марія Заньковецька)

А зараз перед ІІ туром ми запрошуємо команду «Джури» із запальним українським танцем.ІІ тур

(Бліц-турнір. За кожну правильну відповідь – 2 бали).Сім див України

1.Одне із див України – Софія Київська. Нині це всесвітньо відомий музей. В усій Європі жодна споруда XI ст. не могла зрівнятися з київським собором. Вінчають собор 13 куполів. Що символізують собою ці 13 куполів?(Вони символізують Христа і його 12 апостолів).

2.В Україні є декілька парків, які є пам'ятками садово-паркового мистецтва. Але тільки в одному з них є Єлисейські поля, англійський парк із колекцією рослин, завезених із багатьох країн світу, кавказька гірка, немов переносить нас у сонячну Грузію. Назвіть цей парк-шедевр.("Софіївка", м. Умань)

3. Ватикан у Римі, Мекка в країнах ісламу – це найсвятіші місця, духовно найважливіші місця. А яке таке найсвятіше місце в Києві?(Києво-Печерська лавра)

4. Києво-Могилянська академія – один з найстаріших навчальних закладів Східної Європи. З іменем якої славної українки-меценатки пов'язано заснування Києво-Могилянської академії?( Єлизавета Гулевичівна)

5. Дивом є і сама унікальна природа України, недарма на наші землі в усі віки зазіхали вороги. Природно-заповідний фонд України займає 2% площі, налічує 5400 територій та об'єктів. У якому заповіднику знаходиться долина Нарцисів?(Карпатський заповідник 1958. Він складається з трьох заповідних масивів: Тячівського, Рахівського, Хустського районів Закарпатської області).

 6. Ця стара фортеця, що є одним із семи чудес України, стала місцем ув’язнення Устима Кармелюка. Де знаходиться ця фортеця?(стара фортеця у Кам’янець-Подільському)

7. Ця фортеця теж є одним із семи чудес України. На одній із її стін є велика мокра пляма., яка ніколи не висихає. Із цією плямою пов’язана красива легенда. Коли фортеця опинилася в руках османів, то в ній було ув’язнено багато козаків гетьмана Сагайдачного. Одна смілива дівчина не побоялась й носила в’язням їжу й воду, її схопили й живцем замурували в стіну фортеці. З того часу на стіні мокра пляма, яка ні за якої сонячної днини не висихає, бо, за легендою, то в стіні плаче замурована живцем дівчина. Де знаходиться ця диво-фортеця?( Хотин)

Перед ІІІ туром команда «Козацька республіка» нам покаже сценку «Січовички»
ІІІ тур

( «Темна конячка», капітани команд витягають із мішечка питання, написані на аркушах якщо дають правильну відповідь, то отримують 2 бали, якщо - ні, то право відповідати надається іншій команді, яка перша готова до відповіді)Славетні українці.

1. Ім'я цього астронома винахідника золотом написане у США, в Аламагордо, у залі космічного музею НАСА. Ним названо у світовій науці й трасу, по якій перша людина висадилася на Місяці, і кратер на зворотному його боці. Пам'ятаємо з екрана телевізора хвилюючу мить історії людства: американський астронавт ступає на поверхню місяця. І потім захоплена Америка зустрічає з космосу своїх національних героїв. А в Москві новина наробила справжнього переполоху. Коли ж один з авторів проекту "Аполлон" зізнався, що їхній  політ здійснено по трасі, запозиченій із книжки механіка елеватора з України, переполох переріс у скандал, бо завдяки винаходу українця Америка випередила СРСР по польоту на Місяць. Людина, яка здійснила відкриття, світового значення, головну справу свого життя мусила робити потай, ховаючись під чужим ім'ям. Назвіть ім'я цього вченого?(Юрій Кондратюк (Олександр Шаргей)).

2. Так писали європейські газети про одну видатну жінку з України: " У перші десятиріччя ХХ століття на оперних сценах світу, царювали чотири особи чоловічої статі. І тільки одна жінка спромоглася досягнути їх висот і стати поруч із ними. Нею була ...?(Соломія Крушельницька)

3. На початку ХХ ст. ім'я цього письменника набуває широкої популярності в Європі. "Академія в одній особі ", – називали його сучасники. Його перу належить понад 5 тисяч творів у різних галузях літератури й науки, які вміщені у 50 томах, хоча науковці оцінюють у 130 томів. Небагато можна назвати в історії людства постатей, рівних йому за різнобічністю таланту. Назвіть його прізвище.(І.Я. Франко)

4. Він заклав основи професійної мистецької освіти в Україні, заснувавши в Києві у 1904 р. свою музично-драматичну школу, де був відкритий перший на теренах Російської імперії клас гри на народних інструментах – клас бандури. Але найвищою нагородою йому є не просто тільки данина пам'яті та шана нащадків, а те, що йому судилося стати автором "Молитви за Україну ", яка в 1992 р. затверджена офіційним гімном української православної церкви (КП) і стала наприкінці ХХ ст. другим державним гімном незалежної України. Назвіть його.(Микола Лисенко)

5. Вона була не лише гарною дружиною, а й першою жінкою Сходу і Європи. Тільки для неї одної було збудовано величезний мавзолей, як самому Султану. Їх, султанів, було 36, але жодна з безлічі султанських жінок за всю тисячолітню історію імперії не було похована так пишно, як ця жінка – українка. Назвіть її.(Роксолана)

6. Цей український письменник виявив неабиякі здібності до військової справи, хоча вона не стала справою його життя. У роки війни 1812 р. він за дорученням генерал-губернатора Ростовського успішно й в короткий час сформував полк українського козачого війська.(І. Котляревський)

7.Ось що дивне у його біографії: насправді він був молдаванином, спадкоємцем тамтешнього престолу, але тереном своєї діяльності вибрав Україну. "Головна справа його життя – писав про нього І. Франко, – заснування Києво-Могилянського колегіуму, який повинен був стати забралом православ'я та української національності'.(Петро Могила)

IV тур

( Через 30 секунд дайте відповідь, що лежить у вашому ящику. Кожна правильна відповідь – 3 бали).

Червоний ящик.

У 3 червоних ящиках лежить по одному "яблуку".Питання І команді : це "яблуко " було завезено до Росії у XVII ст. із Голландії за наказом Петра І, а в Голландію потрапило з Америки. Його називали "земляне "' або "чортове яблуко ". Через 30 секунд дайте відповідь, що лежить у вашому ящику.

Питання ІІ команді : ваше яблуко було завезене з Південної Америки. Французи та італійці називали його "яблуком кохання "', "золотим яблуком"'. Перша згадка про це "яблуко " в Росії датована 1718 роком. У цей час його вирощували тільки в приватному ботанічному саду.

Питання ІІІ команді : ваше "яблуко " – китайське, батьківщина його – Південно-Східна Азія. Воно так і називається "китайське яблуко ". Назвіть яблука, що лежать у червоному ящику.

(1.  картопля, 2 – помідор, 3 – апельсин).

 Підбиття підсумків та нагородження переможців.
Каталог: wp-content -> uploads -> 2017
2017 -> Українська музична література
2017 -> Українська музична література
2017 -> Програма вступних випробувань з англійської мови для навчання за освітньо-кваліфікаційною програмою
2017 -> Конспект лекцій з дисципліни „Історія театру України для студентів 3 курсу спеціальності 02020101 «Театральне мистецтво» спеціальності «Актор драматичного театру»
2017 -> Галузь знань 101 Педагогічна освіта Спеціальність 010101 Дошкільна освіта І семестр – 32 год. (іспит) дитяча література з методикою навчання теми І плани лекцій (середа, пара
2017 -> Програма фахового вступного випробування для вступників на навчання за окр
2017 -> №1 Ф. Стендаль (1783-1842). “ Червоне і чорне ”


Поділіться з Вашими друзьями:

Схожі:

Сценарій інтелектуального конкурсу Дивовижна Україна Мета iconКонкурсу «Молодь за майбутнє» у номінації «Україна незалежна»
Пропонуємо матеріали з досвіду роботи керівників гуртків птнз області за результатами огляду-конкурсу у 2016 році «Молодь за майбутнє»...
Сценарій інтелектуального конкурсу Дивовижна Україна Мета iconНаказ №827 Про результати проведення міського етапу Обласного конкурсу-виставки декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «Квітуча Україна»
Центум згідно з інформаційно-методичними рекомендаціями було проведено міський етап конкурсу-виставки
Сценарій інтелектуального конкурсу Дивовижна Україна Мета iconПро проведення обласного конкурсу молодих прозаїків імені Катрі Гриневичевої
З метою активізації виховної роботи з обдарованою молоддю, розвитку інтелектуального потенціалу України, виявлення та підтримки юних...
Сценарій інтелектуального конкурсу Дивовижна Україна Мета iconСценарій обласного літературно-мистецького свята «Об’єднаймося ж, брати мої!», присвяченого 200-річчю
«Образотворче мистецтво» та «Декоративно-вжиткове мистецтво», який проводиться з метою популяризації творчої спадщини Т. Г. Шевченка,...
Сценарій інтелектуального конкурсу Дивовижна Україна Мета iconСценарій районного конкурсу читців «Тарасовими шляхами»
Ведуча. В історії кожного народу є люди, імена яких оповиті невмирущою любов’ю та славою. Таким самородком в українців є Тарас Григорович...
Сценарій інтелектуального конкурсу Дивовижна Україна Мета iconКонкурсу «Від золотого до срібного століття»
Тема. Життєво-творчий шлях О. С. Пушкіна. Пушкін І україна. Жанрово-тематичне розмаїття лірики Пушкіна
Сценарій інтелектуального конкурсу Дивовижна Україна Мета iconСценарій виховного заходу для учнів 5-6 класів Мета
Мета: розширити уявлення дітей про особистість Марка Твена, його творчість; розвивати творчі здібності; закріпити знання за змістом...
Сценарій інтелектуального конкурсу Дивовижна Україна Мета iconІнформаційно-бібліографічний відділ дивовижна країна – японія
З метою активізації двостороннього співробітництва, зміцнення зв'язків між Україною та Японією Указом Президента України 2017 рік...
Сценарій інтелектуального конкурсу Дивовижна Україна Мета iconПригорнись душею до Вкраїни. Україна в житті І творчості зарубіжних поетів
Мета уроку: підготувати учнів до сприйняття нової теми «Україна та її історія в літературі», показати що тема української історії...
Сценарій інтелектуального конкурсу Дивовижна Україна Мета iconСценарій інтелектуальної гри Підготувала: Пухлій Л. А. 2015 Мета
Мета: закріпити знання учнів про Україну, її традиції; розвивати мовлення учнів, культуру поведінки, уміння приймати рішення в нестандартних...


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка