Сценарій за іншими джерелами Методичні рекомендації до проведення заходівСкачати 220,88 Kb.
Дата конвертації22.04.2017
Розмір220,88 Kb.
ТипСценарій

Наталія ЗВОЛЬСЬКА

Тетяна ГРИНДА

Бібліотекарі відділу науково-

методичної та консультативної

роботи Львівської обласної

науково-педагогічної бібліотеки


Бібліотечна довідка

Додаток до Календаря знамених і пам’ятних дат (лютий 2016 р.)

110 років від дня народження Агнії Львівни Барто(1906-1981)


ЗМІСТ

Стор.


 1. Життєвий і творчий шлях………………………………………………………..2

 2. Сценарій за іншими джерелами…………………………………………………8

 3. Методичні рекомендації до проведення заходів………………………..…….13

2.1. оформлення експозицій книжково-журнальних виставок...……….........13

2.2. проведення бесіди для учнів молодших класів ………….........................13

2.3. перегляд відеоматеріалів…………………… ……….…………………….13

4. Бібліографія………………………………………………………………………13

4.1. Цікаві інтернет- ресурси……………………………………………..……….13

4.2. Список рекомендованої літератури………………………………………….14

5. Ключові слова…………………………………………………………..…........15

1.Життєвий і творчий шляхАгні́я Льві́вна Барто́ (рос. Агния Львовна Барто, 4 (17) лютого  1906 ,Москва — †1 квітня  1981,  Москва ) — російська радянська дитяча поетеса, письменниця, драматург.

Народилася 4 лютого в Москві в сім'ї ветеринарного лікаря. Отримала хороше домашнє виховання, яким керував батько. Навчалася в гімназії, де і почала писати вірші.

У 1925 були опубліковані книжки віршів для дітей - "Кітайчонок Ван Лі", "Мишка-злодюжка". Бесіда з Маяковським про те, як потрібна дітям принципово нова поезія, яку роль вона може зіграти у вихованні майбутнього громадянина, остаточно визначила вибір тематики поезії Барто. Вона регулярно випускала збірки віршів: "Братишки" (1928), "Хлопчик навпаки" (1934), "Іграшки", (1936), "Снігур" (1939).

У 1937 Барто була делегатом Міжнародного конгресу на захист культури, який проходив в Іспанії. Там вона побачила, що таке фашизм (засідання конгресу йшли в обложеному палаючому Мадриді). Під час Вітчизняної війни Барто часто виступала по радіо в Москві і Свердловську, писала військові вірші, статті, нариси. У 1942 була кореспондентом "Комсомольської правди" на Західному фронті. У післявоєнні роки бувала в Болгарії, Ісландії, Японії, Англії та інших країнах.

У 1940 - 1950 вийшли нові збірки: "Першокласниця", "Звенигород", "Веселі вірші", "Вірші дітям". У ці ж роки працювала над сценаріями дитячих кінофільмів "Підкидьок", "Слон і мотузочок", "Алеша Птіцин виробляє характер".

У 1958 написала великий цикл сатиричних віршів для дітей "Лешенька, Лешенька", "Дідусева внучка" та ін. У 1969 вийшла документальна книга "Знайти людину", в 1976 - книга "Записки дитячого поета".

Померла А. Барто в 1981 в Москві.

«Іде бичок, хитається, зітхає на ходу ... "- ім'я автора цих рядків знайомий всім. Одна з найвідоміших дитячих поетес - Агнія Барто - стала улюбленим автором для багатьох поколінь дітей. Але мало хто знає подробиці її біографії. Наприклад, про те , що вона пережила особисту трагедію, але не зневірилася. Або про те, як вона допомогла зустрітися тисячам людей, які втратили один одного під час війни.

Лютий 1906. У Москві пройшли масляничні бали і розпочався Великий піст. Російська імперія перебувала напередодні змін: створення першої Державної думи, проведенні аграрної реформи Столипіна; в суспільстві ще не згасли надії на вирішення "єврейського питання". У сім'ї ветеринарного лікаря Льва Миколайовича Волова теж очікувалися зміни: народження доньки. Лев Миколайович мав усі підстави сподіватися, що його дочка буде жити вже в іншій, новій Росії. Ці надії збулися, але не так, як можна було уявити. До революції залишалося трохи більше десяти років.

Згадувати своє дитинство Агнія Барто не любила. Домашню початкову освіту, французьку мову, парадні обіди з ананасом на десерт - всі ці прикмети буржуазного побуту прикрашали біографію радянського письменника. Тому про ті роки Агнія Львівна залишила найскупіші спогади: няня з села, страх грози, звуки шарманки під вікном. Сім'я Волова вела типову для інтелігентів того часу життя: помірна опозиція до влади і цілком забезпечений будинок. Опозиція виражалася в тому, що Лев Миколайович надзвичайно любив письменника Толстого і по його дитячим книжкам вчив дочку читати. Господарством відала його дружина Марія Іллівна, жінка трохи примхлива і лінива. Судячи з уривчастих спогадів, Агнія завжди більше любила батька. Про матір вона писала: "Пам'ятаю, моя мати, якщо їй потрібно було зайнятися чимось для неї нецікавим, часто повторювала:" Ну, це я зроблю післязавтра ". Їй здавалося, що післязавтра - це все-таки ще далеко. У мене завжди є список справ на післязавтра ".

Лев Миколайович, шанувальник мистецтва, бачив майбутнє дочки в балеті. Агнія старанно займалася танцями, але великого таланту в цьому занятті не виявляла. Рано проявившуся творчу енергію направляла в інше русло - віршоване. Віршами вона захопилася слідом за гімназичними подругами. Десятирічні дівчинки тоді всі як одна були прихильницями молодої Ахматової, і перші поетичні спроби Агнії були повні "сірооких королів", "смаглявих отроків" і "стислими під вуаллю руками".

Юність Агнії Волової припала на роки революції та громадянської війни. Але якимось чином їй вдавалося жити у власному світі, де мирно співіснували балет і тври віршів. Однак чим старше ставала Агнія, тим ясніше було, що їй не стати ні великою балериною, ні "другої Ахматової". Перед випускними заліками в училищі вона хвилювалася: адже після них треба було починати кар'єру в балеті. На іспитах був присутній нарком освіти Луначарський. Після екзаменаційних виступів учениці показували концертну програму. Він старанно подивився заліки та пожвавився під час виконання концертних номерів. Коли юна чорноока красуня з пафосом читала вірші власного твору під назвою "Похоронний марш", Луначарський насилу стримував сміх. А через кілька днів він запросив ученицю в Нарком-прос і сказав, що вона народжена писати веселі вірші. Багато років по тому Агнія Барто з іронією говорила, що початок її письменницької кар'єри був досить образливим. Звичайно, в юності дуже прикро, коли замість трагічного таланту в тобі помічають лише здатності коміка.

Як Луначарскому вдалося за досить посереднім віршованим наслідуванням розгледіти в Агнії Барто задатки дитячого поета? Чи вся справа в тому, що тема створення радянської літератури для дітей неодноразово обговорювалася в уряді? У цьому випадку запрошення в наркомат освіти було не даниною здібностям молодої поетеси, а скоріше "урядовим замовленням". Але як би там не було, в 1925 році дев'ятнадцятирічна Агнія Барто випустила свою першу книжку - "Кітайчонок Ван Лі". Коридори влади, де Луначарський своєю волею вирішив зробити з гарненькою танцівниці дитячу поетесу, привели її в світ, про який вона мріяла, будучи гімназисткою: почавши друкуватися, Агнія отримала можливість спілкуватися з поетами Срібного століття.

Слава прийшла до неї досить швидко, але не додала їй сміливості - Агнія була дуже соромлива. Вона обожнювала Маяковського, але, зустрівшись з ним, не зважилася заговорити. Наважившись прочитати свій вірш Чуковському, Барто приписала авторство п'ятирічному хлопчикові. Про розмову з Горьким вона згодом згадувала, що "страшно хвилювалася". Може бути, саме завдяки своїй сором'язливості Агнія Барто не мала ворогів. Вона ніколи не намагалася здаватися розумнішим, ніж була, не вплутувалася в навколокультурні склоки і добре розуміла, що їй належить багато чому навчитися. "Срібний вік" виховав у ній найважливішу для дитячого письменника рису: нескінченна повага до слова. Перфекціонізм Барто зводив з розуму не одну людини: якось, збираючись на книжковий конгрес в Бразилії, вона нескінченно переробляла російський текст доповіді, незважаючи на те, що читати його належало по-англійськи. Раз за разом отримуючи нові варіанти тексту, перекладач під кінець пообіцяв, що більше ніколи не стане працювати з Барто, будь вона хоч тричі геній.

У середині тридцятих Агнія Львівна отримала любов читачів і стала об'єктом критики колег. Барто ніколи не говорила про це прямо, але є всі підстави вважати, що більша частина відверто лайливих статей з'явилася в пресі не без участі відомого поета і перекладача Самуїла Яковича Маршака. Спочатку Маршак ставився до Барто як покровитель. Однак його спроби "наставляти і вчити" Агнію з тріском провалилися. Одного разу, доведена до сказу його причіпками, Барто сказала: "Знаєте, Самуїл Якович, в нашій дитячій літературі є Маршак і підмаршачники. Маршаком я бути не можу, а подмаршачником - не бажаю". Після цього її відносини з метром зіпсувалися на багато років.

Кар'єра дитячої письменниці не заважала Агнії ввести бурхливе особисте життя. У ранній молодості вона вийшла заміж за поета Павла Барто, народила сина Гаріка, а в двадцять дев'ять років пішла від чоловіка до чоловіка, який став головною любов'ю її життя. Можливо, перший шлюб не склався, бо вона занадто поквапилася із заміжжям, а може бути, справа в професійному успіху Агнії, пережити який Павло Барто не міг і не хотів. Як би там не було, Агнія зберегла прізвище Барто, але все життя провела з ученим-енергетиком Щегляєвим, від якого народила другу дитину - доньку Тетяну. Андрій Володимирович був одним із найавторитетніших радянських фахівців з парових і газових турбін. Він був деканом енергомашинобудівного факультету МЕІ, і його називали "найкрасивішим деканом Радянського Союзу". У їх з Барто будинку часто бували письменники, музиканти, актори - неконфліктний характер Агнії Львівни притягував до себе самих різних людей. Вона близько дружила з Фаїною Раневської і Ріною Зеленою, і в 1940 році, перед самою війною, написала сценарій комедії "Підкидьок". Крім того, Барто багато подорожувала у складі радянських делегацій. У 1937 вона побувала в Іспанії. Там вже йшла війна, Барто бачила руїни будинків і осиротілих дітей. Особливо похмуре враження справила на неї розмова з іспанкою, яка, показуючи фотографію свого сина, закрила його обличчя пальцем - пояснюючи, що хлопчикові снарядом відірвало голову. "Як описати почуття матері, яка пережила свою дитину?" - писала тоді Агнія Львівна одній з подруг. Через кілька років вона отримала відповідь на це страшне питання.

Про те, що війна з Німеччиною неминуча, Агнія Барто знала. Наприкінці тридцятих вона їздила в цю "охайну, чистеньку, майже іграшкову країну", чула нацистські гасла, бачила гарненьких білявих дівчаток у платтячках, "прикрашених" свастикою. Їй щиро вірилось у всесвітнє братство якщо не дорослих, то хоча б дітей, все це було дико і страшно. Але з нею самою війна обійшлася не надто суворо. Вона не розлучалася з чоловіком навіть під час евакуації: Щегляєв, став на той час видним енергетиком, отримав направлення на Урал. У Агнії Львівни в тих краях жили друзі, які запросили її пожити у них. Так сім'я влаштувалася в Свердловську. Уральці здавалися людьми недовірливими, закритими і суворими. Барто довелося познайомитися з Павлом Бажовим, який повністю підтвердив її перше враження про місцевих жителів. Свердловські підлітки під час війни працювали на оборонних заводах замість дорослих, які пішли на фронт. Вони з острахом ставилися до евакуйованих. Але Агнії Барто було необхідно спілкуватися з дітьми - у них вона черпала натхнення і сюжети. Щоб мати можливість побільше з ними спілкуватися, Барто за порадою Бажова здобула професію токаря другого розряду. Стоячи біля токарного верстата, вона доводила, що "теж людина". У 1942 році Барто зробила останню спробу стати "дорослим письменником". Вірніше - фронтовим кореспондентом. З цієї спроби нічого не вийшло, і Барто повернулася в Свердловськ. Вона розуміла, що вся країна живе за законами війни, але все ж дуже сумувала за Москвою.

У столицю Барто повернулася в 44-му, і майже відразу життя увійшла у звичне русло. У квартирі навпроти Третьяковської галереї знову займалася господарством домробітниця Домаша. Поверталися з евакуації друзі, син Гарік і дочка Тетяна знову почали вчитися. Всі з нетерпінням чекали, коли закінчиться війна. 4 травня 1945 Гарік повернувся додому раніше звичайного. Домаша запізнювалася з обідом, день стояв сонячний, і хлопчик вирішив покататися на велосипеді. Агнія Львівна не заперечувала. Здавалося, нічого поганого не могло трапитися з п'ятнадцятирічним підлітком в тихому Лаврушинському провулку. Але велосипед Гаріка зіткнувся з вантажівкою, яка виїхала з-за рогу. Хлопчик впав на асфальт, ударившись скронею об бордюр тротуару. Смерть настала миттєво. Подруга Барто Євгенія Таратура згадує, що Агнія Львівна в ці дні повністю пішла в себе. Вона не їла, не спала, не розмовляла. Свята Перемоги для неї не існувало. Гарік був ласкавим, чарівним, гарним хлопчиком, здатним до музики і точних наук. Згадувала Чи Барто іспанську жінку, яка втратила сина? Мучило її почуття провини за часті від'їзди, за те, що Гарику інший раз не вистачало її уваги?

Як би там не було, після смерті сина Агнія Львівна звернула всю материнську любов на дочку Тетяну. Але не стала менше працювати - навіть навпаки. У 1947 році вона опублікувала поему "Звенигород" - розповідь про дітей, які втратили батьків під час війни. Цій поемі була приготована особлива доля. Вірші для дітей перетворили Агнію Барто в "обличчя радянської дитячої книги", впливового літератора, улюбленицю всього Радянського Союзу. Але "Звенигород" зробив її національною героїнею і повернув якусь подобу душевного спокою. Це можна назвати випадком або дивом. Поему Агнія Барто написала після відвідування реального дитячого будинку в підмосковному містечку Звенигороді. У тексті, як звичайно, вона використовувала свої розмови з дітьми. Після виходу книги їй прийшов лист від самотньої жінки, яка під час війни втратила свою восьмирічну дочку. Уривки дитячих спогадів, що увійшли в поему, здалися жінці знайомими. Вона сподівалася, що Барто спілкувалася з її дочкою, яка зникла під час війни. Так воно і виявилося: мати і дочка зустрілися через десять років. У 1965 році радіостанція "Маяк" почала транслювати передачу "Шукаю людину". Пошук зниклих людей за допомогою ЗМІ не був винаходом Агнії Барто - така практика існувала у багатьох країнах. Унікальність радянського аналога полягала в тому, що в основі пошуку лежали дитячі спогади. "Дитина спостережлива, вона бачить гостро, точно і часто запам'ятовує побачене на все життя, - писала Барто. - Чи не може дитяча пам'ять допомогти в пошуках? Чи не можуть батьки впізнати свого дорослого сина чи дочку по їх дитячим спогадам?" Цій роботі Агнія Барто присвятила дев'ять років життя. Їй вдалося поєднати майже тисячу зруйнованих війною сімей.

У її житті все складалося добре: чоловік просувався по кар'єрних сходах, дочка Тетяна вийшла заміж і народила сина Володимира. Це про нього Барто складала вірші "Вовка - добра душа". Андрій Володимирович Щеглов ніколи не ревнував її до слави, і його неабияк веселив той факт, що в деяких колах він був відомий не як найбільший у СРСР фахівець з парових турбін, а як тато "Нашої Тані", тієї, що впустила в річку м'ячик (ці вірші Барто написала для своєї дочки). Барто раніше багато їздила по всьому світу, побувала навіть у США. Агнія Львівна була "обличчям" будь-якої делегації: вона вміла триматися в суспільстві, говорила на декількох мовах, красиво одягалася і прекрасно танцювала. У Москві танцювати було рішуче ні з ким - коло спілкування Барто становили літератори та колеги чоловіка - вчені. Тому Агнія Львівна намагалася не пропускати жодного прийому з танцями. Одного разу, будучи в Бразилії, Барто у складі радянської делегації була запрошена на прийом до власника "машете", найпопулярнішого бразильського журналу. Голлова радянської делегації Сергій Міхалков вже чекав її у фойє готелю, коли співробітники КДБ повідомили, що напередодні в "машете" надрукували "злісну антирадянську статтю". Природно, ні про які прийомі мови бути не могло. Розповідали, що засмучене обличчя і слова Агнії Барто, що вийшла з ліфта у вечірній сукні і з віялом, Михалков не міг забути ще довго.

У Москві ж Барто часто приймала гостей. Потрібно сказати, що господарством письменниця займалася вкрай рідко. Вона взагалі зберігала звичний з дитинства спосіб життя: від домашніх турбот її повністю звільнила домробітниця, у дітей були няня і водій. Барто любила грати у великий теніс і могла організувати поїздку в капіталістичний Париж, щоб купити пачку паперу для малювання, яка їй сподобалась. Але при цьому у неї ніколи не було ні секретаря, ні навіть робочого кабінету - лише квартира в Лаврушинському провулку і мансарда на дачі в Ново-Дар'їно, де стояв старовинний ломберний столик і стопками громадилися книги. Але двері її будинку завжди були відкриті для гостей. Вона збирала за одним столом студентів МЕІ, академіків, поетів-початківців і знаменитих акторів. Вона була неконфліктна, обожнювала розіграші і не терпіла чванства і снобізму. Одного разу вона влаштувала вечерю, накрила стіл і до кожної страви прикріпила табличку: "Чорна ікра - для академіків", "Червона ікра - для членів-кореспондентів", "Краби і шпроти - для докторів наук", "Сир і шинка - для кандидатів "," Вінегрет - для лаборантів і студентів ". Розповідають, що лаборантів і студентів цей жарт щиро повеселила, а ось у академіків почуття гумору не вистачило, - деякі з них тоді серйозно образилися на Агнію Львівну.

У 1970-му помер її чоловік, Андрій Володимирович. Останні кілька місяців він провів у лікарні, Агнія Львівна залишалася з ним. Після першого серцевого нападу вона боялася за його серце, але лікарі сказали, що у Щегляева рак. Здавалося, вона повернулася в далекий сорок п'ятий: у неї знову віднімали найдорожче.

Вона пережила чоловіка на одинадцять років. Весь цей час не переставала працювати: написала дві книги спогадів, більше сотні віршів. Вона не стала менш енергійною, тільки почала боятися самотності. Годинами розмовляла з подругами по телефону, намагалася частіше бачитися з дочкою та онуками. Про своє минуле згадувати раніше не любила. Мовчала і про те, що десятки років допомагала сім'ям репресованих знайомих: діставала дефіцитні ліки, знаходила хороших лікарів; про те, що, використовуючи свої зв'язки, багато років "пробивала" квартири - часом для людей абсолютно незнайомих.

Її не стало 1 квітня 1981. Після розтину лікарі були вражені: судини виявилися настільки слабкими, що було незрозуміло, як кров надходила в серце останні десять років. Одного разу Агнія Барто сказала: "Майже у кожної людини бувають у житті хвилини, коли він робить більше, ніж може". У разі з нею самою це була не хвилина - так вона прожила все життя.2.Сценарій за іншими джерелами

Поэзия доброты Агнии Львовны Барто [Текст] - Режим доступу: http://nsportal.ru/nachalnaya-shkola/stsenarii-prazdnikov/2013/06/06/stsenariy-prazdnika-poeziya-dobroty-agnii-lvovny.- Назва з екрана

Сценарий

Оборудование: презентация, выставка книг произведений  Агнии Барто.

Ход мероприятия

 Ведущий: Сегодня наш - праздник, посвящен стихам детской писательницы, поэтессы - Агнии Львовны Барто.

Прошло уже 110 лет, а ее стихи знают и помнят все: дети, их мамы и папы, бабушки и дедушки. И это не удивительно. Ведь маленьким детям читают эти стихи родители. Вырастают дети, сами становятся мамами и папами и читают эти стихи своим детям. Потом и эти дети вырастают, и уже их дети будут слушать и повторять любимые всеми стихи.  

И жалеть зайку, сочувствовать Тане, которая уронила в речку мячик, улыбаться при встрече с Вовкой - доброй душой...Выступление учащихся.

Мальчик (смотрит в зал, пугается): Ой, как много народу! Куда же это я попал?

Девочка (с книгой в руках):  Привет!

Мальчик: Привет! Что это у тебя за книга?

Девочка: Это книга стихов. Их написала детская поэтесса Агния Львовна Барто.

Мальчик: Агния Львовна?

Девочка: Да, Агния Львовна Барто. Её стихи знают все – и большие, и маленькие.

Мальчик: И я знаю?

Девочка: Думаю, знаешь! Я уверена, что все ребята помнят хотя бы одно её стихотворение.

Мальчик: Что-то я ничего не припомню.

Я: Давайте поможем  вспомнить стихи. Я буду читать начало стихотворения, а ты продолжишь. А вы, ребята, помогайте нам.

1. Мишка

   Уронили мишку на пол,Оторвали мишки лапу.

Дети (из зала):

Все равно его не брошу-

Потому что он хороший.

2. Бычок

        Идёт бычок, качается,Вздыхает на ходу,

Дети (из зала):

Ох, доска кончается,

Сейчас я упаду.

3. СЛОН

Спать пора! Уснул бычок,


Лег в коробку на бочок.
Сонный мишка лег в кровать,
Только слон не хочет спать.
Головой качает сон,
Он слонихе шлет поклон
.

4. Самолёт

Самолёт построим сами,

Понесёмся над лесами.

Дети (из зала):

Понесёмся над лесами,

А потом вернёмся к маме.

5. Лошадка

Я люблю свою лошадку,

Причешу ей шёрстку гладко,

Дети (из зала):

Гребешком приглажу хвостик

И верхом поеду в гости.

6. Грузовик

Нет, напрасно мы решили

Прокатить кота в машине:

Дети (из зала):

Кот кататься не привык-

Опрокинул грузовик.

7. Мячик

 Наша Таня громко плачет:Уронила в речку мячик.

Дети (из зала):

Тише, Танечка, не плачь,

Не утонет в речке мяч

8. ЗАЙКА

Зайку бросила хозяйка -

Под дождем остался зайка. 

Дети (из зала):

Со скамейки слезть не мог,

Весь до ниточки промок.

 

Мальчик: Я эти стихи давно знаю. Только забыл, кто их написал. Теперь я всегда буду помнить, что их автор - Агния Львовна Барто.Ведущий:  А сейчас давайте мысленно перенесемся в 1906 год 17 февраля , на 105 лет назад...

Родилась Агния Барто в Москве в 1906 году, здесь училась и выросла. Первое впечатление её детства - высокий голос шарманки за окном. Она долго мечтала ходить по дворам и крутить ручку шарманки, чтобы изо всех окон выглядывали люди, привлеченные музыкой.

Отец Агнии Львовны работал ветеринаром и мечтал, чтобы дочь стала балериной. Но балериной  она не стала, хотя и окончила хореографическое училище.

Стихи она начала писать в раннем детстве. В 1936 г вышел цикл стихов для самых маленьких «Игрушки». Барто стала одним из самых любимых детских поэтов. Стихи Агнии легкие и веселые.

Давайте послушаем стихотворение «Кораблик», а прочитает его Степан.

КОРАБЛИК

Матросская шапка,

Веревка в руке,

Тяну я кораблик

По быстрой реке,

И скачут лягушки

За мной по пятам

И просят меня:

- Прокати, капитан!

И стихотворение «Фонарик» Артем.Фонарик

Мне не скучно без огня -
Есть фонарик у меня.
На него посмотришь днём -
Ничего не видно в нём,
А посмотришь вечерком -
Он с зелёным огоньком.
Это в баночке с травой
Светлячок сидит живой.

Посмотрите, сколько книг посвящается детям.   (слайд)

Юность  Агнии Барто пришлась на годы революции и гражданской войны. Во время ВОВ она выезжала на фронт с чтением своих стихов, писала для газет, часто выступала по радио и на заводах. Там видела труд рабочих-подростков, который ее поразил. Это тяжелое время нашло отражение в ее поэзии.

Так появились стихи: «Новичок», «Непоседа», «Мой ученик» и стихотворение «Решил я стать учеником», которое прочитает Елена Владимировна.

Прощайте, кони на лугу,

Я вас все лето пас.

Прощайте, кони на лугу,

Еще разок постерегу,

Потом покину вас.

Холмы синеют вдалеке,

Уже совсем рассвет...

Холмы синеют вдалеке,

Как будто волны на реке,

А лес в туман одет.

Восходит солнце над леском,

Встает погожий день.

Решил я стать учеником,

Надеть фуражку с козырьком

И кожаный ремень.

Все жду я почты полевой.

От брата писем нет...

Алеша, если ты живой,

Пиши скорей ответ.

Алеша, бей их горячей,

Гони фашистов прочь,

И я готов не спать ночей,

Стоять подручным у печей,

Работать день и ночь.

Прощайте, кони на лугу,

Я вас все лето пас.

Еще разок постерегу,

Потом покину вас.

Другого ждите конюха,

Привыкнете к нему...

Гнедой заржал тихонечко,

Не знаю почему.

Многие стихи Агнии Барто стали песнями. И сейчас 2 класс исполнит для нас песню «Любитель-рыболов».

Ведущий:  Не знаю, как вы ребята, а я как будто опять вернулась в детство.

Агния Барто написала очень много стихов. И не только для малышей, но и для школьников, и для подростков. (слайд)

А еще А.Барто писала сценарии для художественных фильмов (слайд)

"Алеша Птицын вырабатывает характер"

"10 000 мальчиков":

Но есть один фильм, который знают от мала до велика. В этом фильме рассказывают о девочке, которая потерялась. Этот фильм называется  "Подкидыш".

А еще  есть фильм "Слон и веревочка", в этом фильме просто взяли за основу стихотворение А.Барто "Веревочка". Давайте вспомним небольшой отрывок из этого стихотворения. А поможет нам в этом 2 класс.

Весна, весна на улице,


Весенние деньки!
Как птицы, заливаются
Трамвайные звонки:
Шумная, веселая,
Весенняя Москва.
Еще не запыленная 
Зеленая листва.
Галдят грачи на дереве.
Гремят грузовики.

Весна, весна на улице,


Весенние деньки!

Тут прохожим не пройти:


Тут веревка на пути.
Хором девочки считают
Десять раз по десяти.
Это с нашего двора
Чемпионы, мастера
Носят прыгалки в кармане,
Скачут с самого утра.

Всем своим творчеством Агния Барто воспитывает  уважение к детям. Юные герои стихотворений Агнии Львовны завоевывают наше уважение уже с самых первых своих шагов.

В конце 1968 г. Вышла книга стихов Барто «Я-расту» - новая грань в ее творчестве, новая и весьма важная его ступень. Стихи согреты добрым чувством и улыбкой, радостью бытия. Ребенок не без проказ, не без ошибок в поступках. Но он растет.

Я ВЫРОСЛА

Мне теперь не до игрушек -


Я учусь по букварю,
Соберу свои игрушки
И Сереже подарю.
Деревянную посуду
Я пока дарить не буду.
Заяц нужен мне самой -
Ничего, что он хромой,
А медведь измазан слишком...
Куклу жалко отдавать:
Он отдаст ее мальчишкам
Или бросит под кровать.

Паровоз отдать Сереже?


Он плохой, без колеса...
И потом, мне нужно тоже
Поиграть хоть полчаса!

Мне теперь не до игрушек -


Я учусь по букварю...
Но я, кажется, Сереже
Ничего не подарю.

Поэтесса наблюдает за формированием лучших качеств, начиная с детского возраста, ее стихотворения способствуют воспитанию любви к Родине. Эта способность характерна для всего творчества Барто, и особенно для стихотворений, адресованных школьникам.Маляр

Мы с дедом красили сарай,

Мы встали с ним чуть свет.

- Сначала стену вытирай,-

Учил меня мой дед. -

Ты ототри ее, очисть,

Тогда смелей берись за кисть.

Так и летала кисть моя!

Гремел на небе гром,

А мне казалось - это я

Гремлю своим ведром.

Ну, наконец сарай готов.

Мой дедушка так рад!

Эх, взять бы краски всех цветов

И красить всё подряд!

Немного краски есть в ведре,

На донышке, чуть-чуть,-

Я завтра встану на заре,

Покрашу что-нибудь!

Ребята, посмотрите, сколько книг различных у нас стоят на полке А. Барто. Я думаю, что вы будете искать ее стихотворения и читать. Многое  можно рассказать и прочитать о ее стихотворениях. Все стихи – мудрые, весёлые и беспокойные, которые мы сегодня вспомнили, останутся с нами навсегда. Из нашей памяти эти стихи не сотрутся никогда.

Творчество Агнии Львовны будет жить вечно в наших сердцах, и передаваться из поколения в поколение. 
       Наш праздник подходит  к концу, и я хочу спросить: может кто-нибудь знает и хочет рассказать стихи Агнии Львовны, которые не прозвучали в нашем празднике?

А закончить наш праздник  хочется  отрывком из фильма посвященный Агнии Львовне Барто!3. Методичні рекомендації до проведення заходів


17. 02. 2016 р. – 110 років від дня народження Агнії Львівни Барто (1906-1981)

3.1. оформлення експозицій книжково-журнальних виставок:

«Дивосвіт поезії Агнії Барто».

епіграф до книжкових виставок

«Посміхнись на щастя!»Агнія Барто

3.2 проведення бесід для учнів молодших класів на тему:

 • «Подорож до віршів Агнії Барто»

3. 3 перегляд відеоматеріалів:
 • Агнія Барто вірші для маленьких [Електронний ресурс] // You Tube. – Режим доступу : https://www.youtube.com/watch?v=2c5YUDTTpjc.– Назва з екрана.


4.Бібліографія

4.1.Цікаві Інтернет-ресурси

 • Барто Агнія Львівна [Електронний ресурс] // Вікіпедія. – Режим доступу : http://uk.wikipedia.org/wiki//.– Назва з екрана. – (Дата звернення 03.12.2015).

 • Барто Агнія Львівна (1906-1981) [Електронний ресурс] // Центральна бібліотека ім. Т. Г. Шевченка для дітей м. Києва. – Режим доступу: http://www.shevkyivlib.org.ua/derzhavni-zakupivli/1067-vidatny-persony-barto-agniya.html.- Назва з екрана. – (Дата звернення 03.12.2015).

 • Дивосвіт поезії Агнії Барто [Електронний ресурс] – Режим доступу : http://www. bibl-kotsubynskogo.edukit.cn.ua/.– Назва з екрана. – (Дата звернення 03.12.2015).

 • Барто А. Л. – Автобіографії знаменитих людей [Електронний ресурс].- Режим доступу: http://biografiya.com.ua/publ/biografija_zarubizhnih_pismennikiv/barto_a_l/4-1-0-301.- Назва з екрана. - (Дата звернення 03.12.2015).

 • Барто Агния Львовна [Електронний ресурс] // Книги и дети. Библиогид.- Режим доступу: http://bibliogid.ru/pisateli/o-pisatelyakh/539-barto-agniya-lvovna.- Назва з екрана. – (Дата звернення 03. 12. 2015).

 • Барто, Агния Львовна [Електронний ресурс] // Энциклопедия Кругосвет. – Режим доступу: http://www.krugosvet.ru/enc/kultura_i_obrazovanie/literatura/BARTO_AGNIYA_LVOVNA.html. - Назва з екрана. – (Дата звернення 03.12.2015).

 • Сценарій [Електронний ресурс] – Режим доступу: http://nsportal.ru/nachalnaya-shkola/stsenarii-prazdnikov/2013/06/06/stsenariy-prazdnika-poeziya-dobroty-agnii-lvovny /.- Назва з екрана. – (Дата звернення 03.12.2015).

 • Агнія Барто [Електронний ресурс] // Альманах визначних подій. – Режим доступу: http://calendate.com.ua/person/675. – Назва з екрана. – (Дата звернення 03.12.2015).

 • Агния Барто [Електронний ресурс] // LiveLib.– Режим доступу : http://www.livelib.ru/author/163948 /. – Назва з екрана. – (Дата звернення 03.12.2015).

 • Агнія Барто. Біографія [Електронний ресурс] // Dovidka.Biz.Ua. – Режим доступу: http://dovidka.biz.ua/agniya-barto-biografiya/.- Назва з екрана. – (Дата звернення 03.12.2015)

 • Багатоголосся дитячої поезії двадцятого сторіччя. А. Барто [Електронний ресурс] – Режим доступу: http://ukrefs.com.ua/print:page,1,144574-Mnogogolosie-detskoiy-poezii-dvadcatogo-stoletiya-A-Barto.html.- Назва з екрана. – (Дата звернення 03.12.2015).

 • Барто Агния Львовна – работа и творчество, награды [Електронний ресур] // Биографос.-Режим доступу: http://biografos.ru/barto-agniya-lvovna-rabota-i-tvorchestvo-nagradyi/.- Назва з екрана. – (Дата звернення 03.12.2015).

 • Барто Агнія [Електронний ресур] // Корисні поради. - Режим доступу: http://poradumo.pp.ua/cikave/56614-barto-agnya-bografya-tvorchst.html/.- Назва з екрана. – (Дата звернення 03.12.2015).


4.2 Рекомендований список літератури

 1. Баруздин, С. Об Агнии Барто [Текст] /С. Баруздин//Люди и книги.- М., 1982.- С.95-112.

 2. Гамзатов, Р. Всем поколеним (о творчестве Агнии Барто) [Текст] / Р. Гамзатов// Стихи детям.- М.,1981.- С.3-5.

 3. Дементьева, А. Писать о ней легко и трудно [Текст] / А. Дементьева//Детская література.- 1981.- № 2.- С.37-39.

 4. Зубарева, Е. Е. Агния Львовна Барто [Текст] /Е.Е.Зубарева//Начальна школа//.- 1976.- № 2.- С.61-64.

 5. Коваль, О. В. З дітьмі і для дітей ( Про А. Л. Барто) [Текст] /О. Коваль// Початкова школа.- 1976.- № 5.- С.88-90.

 6. Мотяшов, И. «Хочу, чтоб жили хорошо вы…» [Текст] /И. Мотяшов//Детская література.- 1986.- №3.-С.14-18.

 7. Озеров, Л. В птичьем царстве (Заметки о поэзии А. Барто) [Текст] / Л. Озеров// Детская література.- 1984.-№ 2.- С.34-36.

 8. Перский, Л. Р. Агния Львовна Барто [Текст] /Л. Р. Перский// Начальная школа. – 1981.- № 2.- 58-61.

 9. Полозова, Т. Праздники для детей [Текст] /Т. Полозова // Нач. школа. – 1996. – № 6- С. 64-68.

 10. Сивоконь, С. И. Сердечная гражданственность (Агния Барто) [Текст] /С. И.Сивоконь // Уроки детских класиков: Очерки. – М.,1990. – С. 240-258.

 11. Смирнова, В. О творчестве Агнии Барто [Текст] /В. Смирнова//Стихи детям.- М.,1981.- С.6-16.

 12. Таратута, Е. А. Подруга дней моих сурових (Воспоминания об Агнии Барто) [Текст] / Е. А. Таратута // Драгоценные автографы.- М.,1986.- С.136-166.

 13. Українська радянська енциклопедія : у 12 томах [Текст] / за ред. М. Бажана. — 2-ге вид. — К. : Головна редакція УРЕ, 1974–1985.


КЛЮЧОВІ СЛОВА : російські письменники, дитячі письменники, дитяча літератураКаталог: Files -> downloadcenter
downloadcenter -> Наталія звольська
downloadcenter -> Перекази І легенди Звягельщини
downloadcenter -> Уроках читання. Презентація творчих знахідок учителів молодших класів. Тема уроку: Літературні казки про тварин. Іван Франко «Лисичка і Журавель»
downloadcenter -> Методичні рекомендації до проведення заходів оформлення експозицій книжково-журнальних виставок Тема бесіди для учнів старших класів
downloadcenter -> До Антології увійшли поетичні та прозові твори письменників міста Катеринослава – Січеслава – Дніпропетровська, написані для дітей І про дітей, для юнацтва І про юнацтво за період 1883-2012 рр
downloadcenter -> Наталія звольська


Поділіться з Вашими друзьями:

Схожі:

Сценарій за іншими джерелами Методичні рекомендації до проведення заходів iconМетодичні рекомендації до проведення заходів
Пам'яті Героїв Крут : [Текст] : сценарій / кз львівська обласна науково-педагогічна бібліотека; уклад. Н. Г. Звольська. Львів, 2008....
Сценарій за іншими джерелами Методичні рекомендації до проведення заходів iconМетодичні рекомендації щодо проведення у навчальних закладах міста Донецька
Управління освіти Донецької міської ради, міський методичний центр надсилає для використання під час проведення Першого уроку після...
Сценарій за іншими джерелами Методичні рекомендації до проведення заходів iconМетодичні рекомендації до проведення заходів оформлення експозицій книжково-журнальних виставок
Ле́сь Марто́вич (Олекса Семенович Мартович, 12 лютого 1871, Торговиця — †11 січня 1916, Зубейки, похований в с. Монастирок) — український...


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка