«Смереки осені не знають» (90 років від дня народження Василя Діянича)Дата конвертації23.05.2017
Розмір55,5 Kb.

c:\users\bibliotekar\desktop\віртуальна виставка до в. діянича\діянич.jpg
«Смереки осені не знають»

(90 років від дня народження

Василя Діянича)
Василь Васильович Діянич народився 15 липня 1925 року в с. Тур’я-Бистра Перечинського району в сім’ї хлібороба. У 1943 році закінчив Ужгородську гімназію, а в 1949 році – відділення журналістики партійної школи при ЦК КПУ в Києві. Працював у редакції газети «Закарпатська правда». Як поет дебютував у колективній збірці «Тройка» (1942). Після визволення Закарпаття виступав з поезіями в обласній та республіканській пресі, в альманахах і журналах. Вийшли окремі збірки поезій: «З піснею щодня» (1958), «Там, де річка Тур’я» (1961), «Земле, ти чудесна!» (1966), «Смереки осені не знають» (1975), «Цвіт папороті» (1985).

Вірші Василя Діянича беруть свої витоки з народнопоетичної творчості. Не випадково чимало його поезій покладено на музику, яка ввійшла в золотий фонд репертуару заслуженого Закарпатського народного хору. Василь Діянич – автор багатьох статей і нарисів. Написав також ряд рецензій на вистави, кінофільми, збірники поезій. Окремі поезії В. Діянича перекладені російською, осетинською, угорською мовами. Член Спілки письменників України з 1962 року.

Помер 19 червня 1980 року в Ужгороді, похований на кладовищі Кальварія.

При редакції районної газети «Народне слово» діє літературна студія ім. Василя Діянича.

Вашій увазі пропонуємо виставку книг письменника з фондів нашої бібліотеки. c:\users\bibliotekar\desktop\віртуальна виставка до в. діянича\30.jpg

Діянич, В. Земле, ти чудесна! [Текст] / Діянич В. –

Ужгород: Карпати, 1966. – 78 с.
Збірка поезій Василя Діянича «Земле, ти чудесна!» складається з ліричних віршів та двох поем: «Інтерв’ю з тінню» і «Цвіт папороті».

Василь Діянич, добре володіючи поетичною формою народної пісні-коломийки, подає цілий розділ – «За мотивами Верховинських коломийок».

У збірці вміщено також розділ поезій, які є подорожніми роздумами автора – «То автобусом, то пішки».

В цілому перед читачем у збірці розкривається складний і цікавий внутрішній світ ліричного героя, через якого поет ділиться своїми різноманітними враженнями, почуттями й думами.
c:\users\bibliotekar\desktop\віртуальна виставка до в. діянича\30_0001.jpg

Смереки осені не знають [Текст]: вірші та

поеми / Діянич В. – Ужгород: Карпати, 1975. – 190 с.

У книзі «Смереки осені не знають…» зібрані кращі твори з поетичного доробку Василя Діянича. В них – про важке минуле Закарпаття і про стежки-дороги, що вивели цей край на сонячні гони сьогодення, про зміни в житті і в самих людях, які сталися за тридцять вільних років. Автор, колишній партизан, розповідає, як очевидець у колі друзів, просто і невимушено. У кожному його слові – безмежна любов до радянської Батьківщини і її малої часточки – Турянської долини, звідки почався життєвий і творчий шлях поета.
c:\users\bibliotekar\desktop\віртуальна виставка до в. діянича\30_0002.jpg

Цвіт папороті [Текст]: поезії / Діянич В. – Ужгород:

Карпати, 1985. – 160 с.

Поезія В. Діянича – частка біографії поета. Вона відібрала в себе його партизанську юність, участь у будівництві нового життя на рідному авторові Закарпатті. До книги ввійшли кращі твори із збірок «З піснею щодня», «Там, де річка Тур’я», «Земле, ти чудесна», «Смереки осені не знають», а також досі не віддруковані, написані в останні роки життя.

c:\users\bibliotekar\desktop\віртуальна виставка до в. діянича\30_0005.jpg

Хланта, І. В. Літературне Закарпаття у ХХ столітті

[Текст]: біобібліографічний покажчик / Хланта І. В.

Ужгород: Закарпаття, 1995. – 967 с.У біобібліографічному покажчику вміщено творчі біографії літераторів Закарпаття ХХ ст. Кожна стаття подає стислі відомості про час і місце народження автора, його походження, освіту, трудовий шлях, громадську діяльність, твори, що вийшли окремими виданнями і рецензіями на них. Відображено їх власні переклади та переклади їх творів іноземними мовами. Окремо виділено матеріали про життя і творчість письменників та літературний процес краю.

Біографія Василя Діянича, окремі видання та пісні на слова В. Діянича с. 206 – 209.

c:\users\bibliotekar\desktop\віртуальна виставка до в. діянича\30_0004.jpg
Письменники Срібної Землі [Текст]: до 60-річчя

Закарпатської організації Національної спілки

письменників України / Упорядник П. М. Ходанич.

Ужгород: КП «Ужгородська міська друкарня»,2006. – 672 с.

Книга «Письменники Срібної Землі» - це перше видання, у якому цілісно і з неупереджених позицій розглядається літературне життя Закарпаття у ХХ – на початку ХХІ століть. Оригінальність авторської концепції, структура книги зумовлені поглядами письменників, науковців, видавців, авторів статей і нарисів про письменників – членів Національної спілки письменників України і Товариства українських письменників та журналістів Підкарпатської Русі. Доповнюють тексти фотопортрети письменників.

Розповідь про життя і творчість В. Діянича с. 367-370.
c:\users\bibliotekar\desktop\віртуальна виставка до в. діянича\30_0003.jpg
Закарпатська поезія ХХ століття [Текст]: антологія

/Загальне упорядкування та передмова В. Густі . –

Ужгород: Закарпаття, 2003. – 504 с.

До антології «Закарпатська поезія ХХ століття» увійшли вибрані твори поетів, що об’єднувалися навколо Товариства українських письменників та журналістів, створеного у 1930 р.; представників Празької школи української поезії, усіх спілчан від створення обласної організації Національної спілки письменників України (червень 1946 р.) по теперішній час.

Поезія В. Діянича с. 215 – 220.
Статті:
«Смереки осені не знають, як і його поезія»: (літ.-мистецьке свято з нагоди 85-ї річниці з дня народження В. Діянича у с. Т.-Бистра) [Текст] // Перечинська тема. – 2010. – 30 лип.
Ковач, Ю. З Тур’ї ходом, з Тур’ї родом…: (до 85-річчя з дня народження поета Василя Діянича): [у с. Т.-Бистра відбулося літературно-мистецьке свято «Смереки осені не знають, як і його поезія»] [Текст] / Ю. Ковач // Народне слово. – 2010. – 24лип.
Шип, Ю. Він осені не знав…: (є нагода згадати про поета з Турянської долини): [Василю Діяничу виповнилося б 85…] [Текст] / Ю. Шип // Новини Закарпаття. – 2010. – 13 лип. – С. 3,7.
Звонар, В. Смереки осені не знають…: (Василю Діяничу, поетові й журналісту, виповнилося б 80) [Текст] / В. Звонар // Новини Закарпаття. – 2005. – 19 лип. С.7.
Скунць П. В непоказнім, та своїм цвіту: [Василю Діяничу – 80 років] [Текст] / П. Скунць // Трибуна. – 2005. – 19 лип. – С.7.
Немеш, М. Балада про поета-партизана Василя Діянича: [Про поета з с. Тур’я-Бистра В. Діянича] [Текст] / Немеш М. // Новини Закарпаття. – 2004. – 21 верес. – С.6.
Коростильова, М. Йому земля чудесною була: (До 75-річчя з дня народження В. Діянича, поета нашого краю [Текст] / Коростильова М. // Народне слово. – 2000. – 20 лип.
Шкробинець, Ю. Талант і доля: (Сьогодні поетові В. Діяничу виповнилося б 75) [Текст] / Шкробинець Ю. // Новини Закарпаття. – 2000. – 15 лип. – С. 12.
Густі, В. Цвіт папороті, цвіт душі…: (до 70-річчя з дня народження В. Діянича) [Текст] / Густі В. // Новини Закарпаття. – 1995. – 15 лип. – С.12.
Ім’я поета не забуто: (70-річчю В. Діянича) [Текст] // Народне слово. – 1995. – 25 лип.
Угляренко, П. Обнялися навік Карпати з даллю степовою: (до 70-річчя В. Діянича) [Текст] / Угляренко П. // Срібна Земля. – 1995. – 15 лип. – С. 14.
Інтернет-ресурси:
Видатні люди Перечинщини

http://perechinbook.blogspot.com
Українська Літературна Енциклопедія. Том 2

izbornyk.org.ua/ulencycl/ule43.htm


Пам’яті Василя Діянича

http://kultura.dnepredu.com/uk/article/pamyati-vasilya-diyanicha.html


Поділіться з Вашими друзьями:

Схожі:

«Смереки осені не знають» (90 років від дня народження Василя Діянича) icon14 (26) жовтня – 80 років від дня народження журналіста, режисера, актора, театрального критика, громадського та культурного діяча Василя Селезінки (1933)

«Смереки осені не знають» (90 років від дня народження Василя Діянича) icon2. 02 • День бабака • 110 років від дня народження В. П. Чкалова (1904-1938), російського льотчика-випробувача
Трьох святителів: Василя Великого (379 р.), Григорія Богослова
«Смереки осені не знають» (90 років від дня народження Василя Діянича) iconСценарій математичного ранку до 140-річчя від дня народження
А у скількох справах І починаннях, пов'язаних з розвитком І освітою українського народу, брав безпосередню участь професор В. Левицький...
«Смереки осені не знають» (90 років від дня народження Василя Діянича) icon200 років від дня народження Тараса Григоровича Шевченка (1814 – 1861), українського поета, художника, мислителя
Яцюк В. Не забудьте пом'янути Шевченківська листівка як пам'ятка історії та культури 1890–1940. 195–річчю від дня народження присвячується...
«Смереки осені не знають» (90 років від дня народження Василя Діянича) iconЖиття І творчість Василя Стуса
Життя І творчість Василя Стуса (до 75-річчя від дня народження) : реком список / уклад. С. Настенко; дз «Держ б-ка України для юнацтва»....
«Смереки осені не знають» (90 років від дня народження Василя Діянича) icon260 років від дня народження василя васильовича капніста василь Васильович капніст
Василь Васильович капніст, визначний український поет, драматург І громадсько-політичний діяч кін. XVIII — поч. XIX ст. Український...
«Смереки осені не знають» (90 років від дня народження Василя Діянича) icon75 років від дня народження володимира олександровича яворівського

«Смереки осені не знають» (90 років від дня народження Василя Діянича) icon215 років від дня народження Адама Бернарда Міцкевича

«Смереки осені не знають» (90 років від дня народження Василя Діянича) icon100 років від дня народження Ю. Збанацького українського письменника

«Смереки осені не знають» (90 років від дня народження Василя Діянича) icon120 років від дня народження валентина петровича катаєва одеса–мамаБаза даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка