Стів Джобс світовий бум в розвитку електронних технологійСкачати 234,16 Kb.
Дата конвертації18.08.2017
Розмір234,16 Kb.


НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРЇНИ

КИЇВСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ ПРАВА

Кафедра гуманітарних дисциплін

ЗАЛІКОВА РОБОТА
Дисципліна: ІНФОРМАТИКА
Тема: Стів Джобс - світовий бум в розвитку електронних технологій.

Виконали: студенти ІІ курсу

групи ПБ - 24Мозгова Ольга

Федур Андрій

Київ 2011Зміст

1. Ранні роки.

2. Кар'єра.

2.1 Витоки Apple Computer.

2.2 NeXT Computer.

2.3 Pixar та Disney.

2.4 Повернення в Apple.

2.5 Відставка.

3. Бізнес.

3.1 Фінансовий стан.

3.2 Опциони на акції заднім числом.

3.3 Стиль управління.

3.4 Винаходи.

4. Особисте життя.

4.1 Хвороба.

4.2 Смерть.

4.3 Причина смерті.

5. Нагороди.

6. В масовій культурі.


  1. Ранні роки

Джобс народився в Сан-Франциско (штат Каліфорнія) і був всиновлений Полом та Кларою Джобс (уродженкою Турції) з Маунтін-Вью (штат Каліфорнія), котрі дали йому їм'я Стівен Пол. Батьки Клари Джобс турецькі армянини Луіс Акопян і Вікторія Акопян емігрували до США в 1915 році. Пол та Клара пізніше вдочирили дівчинку, котру назвали Патті. Біологічні батьки Джобса – Абдулфаттах Джандалі (емігрант із Сирії, на момент народження Джобса – аспірант в університеті Сан-Франциско, пізніше – професор політології) і Джоан Сімпсон (народжена у Шиьлі; на момент народження Стіва – аспірантка в тому ж університеті, в подальшому логопед) – пізніше одружились, народили і виховали біологічну сестру Джобса – романістку Мону Сіпсон.

Деякі із близьких друзів Стіва вважали, що відмова від нього після нарождення, залишила в його душі невиліковні рани. Це нібито і зумовило його нездатність контролювати свою рефлекторну жорстокість у відношеннях із деякими людьми. Стів Джобс не погодився з цим твердженням сказавщи наступне: «Існує думка, що через те, що від мене відмовились, я працював не покладаючи рук, аби бути успішним і змусити моїх батьків пожалкувати про це, або щось на зразок цієї маячні, але цеж смішно. Розуміння того, що я був всиновленим, можливо, змусило мене відчувати себе більш незалежним, але я ніколи не відчував себе покинутим. Я завжди відчував себе особливим. Мої батьки навчили мене відчувати себе особливим».

Вже пізніше, Стів Джобс міг озвіріти від того, що хтось називав Пола та Клару Джобс його всиновителями або просто мав на увазі, що вони не були його «справжніми» батьками. «Вони були моїми батьками на 1000%», відповідав він. Говорячи про своїх біологічних батьків, він був короток.: «Вони були моїми батьками сперми та яйцяклітинами. Це не жорстоко, просто сам так і є, і більше нічого».

Джобс навчався у середній школі і в старшій школі Homestead в Купертіно (штат Каліфорнія), а після школи відвідував лекції в компанії Hewlett-Packard в Пало-Альто (штат Каліфорнія). Дуже скоро його приняли на роботу разом із Стівом Возняком в якості тимчасових сотрудників на літній період. У 1972 році Джобс закінчив старшу школу та поступив в Рід-коледж в Портланді (штат Орегон). Він вибув після пршого, але продовжив відвідувати деякі заняття, наприклад по каліграфії. Тоді він спав на полу в кімнатах друзів, чи жив на гроші за здані бутилки із під «Коли» і «ходив за сім миль кожного недільного вечора через усе місто поїсти в храмі кришнаїтів». Пізніше Джобс казав, що якби він не записався накурс каліграфії у коледжі, «у Мака ніколи б не було декількох гарнітур чи пропорційних шрифтів».

Восени 1973 року Джобс повернувся в Каліфорнію і разом із Возняком почав відвидувати зустрічі любительського комп'ютерного клубу. Він влаштувався на роботу техніком в Atari — виробника ком'пютерних ігор, бажаючи заробити грошей на подорож до Індії. Заробивши потрібну сумму Джобс разом із другом з Рід-коледжа (і,пізніше, одним із перших працівників Apple) Данієлем Коттке відправився у подорож по Індії, де планував найти собі гуру. Джобс хотів зустрітися із знаменитим в той час індійським гуру з Вріндавана Нім Каролі Бабой, не зная про те, щотой помер в вересні 1973 року. Провівши в Індії сім місяців, Джобс повернувся в Амеріку буддистоі із братою головою і в традиційній індійскій одежі. Протягом цього часу Джобс єксперементував з психоделіками, назвав свій досвід з ЛСД «одною із двух чи трьох самих важливих речей котрі він робив у своєму житті» Він казав, що люди навколо нього, котрі не поділяли його контркультурні корні, не можуть в повній мірі вілнестися до його мишлення.


Джобс повернувся до своєї минулої роботи в Atari і отримав завдання створити печатну плату для гри Breakout. По словам засновника Atari Нолана Бушнелла, Atari запропонувала по 100 долларів за кожний чіп котрий можно було б прибрати з машини. Джобс мало того, що знав о конструкції плати і домовився із Возняком поділити бонус порівну між ними, якщо Возняк зможе звести до мінімума кількість чипів. На великий подив Atari, Возняк зменшив кількість чипів на 50. Конструкція стала настільки плотною, що її не можливо було відтворити на зборочній лінії. Тоді Джобс сказав Возняку, що Atari дала їм тільки 700 долларів (замість фактичних 5000) і, що доля Возняка таким чином, 350 долларів.


  1. Кар'єра

Витоки Apple Computer

В 1976 році Стів Джобс, Стів Возняк и Рональд Уэйн заснували Apple з більш пізнім фінансуванням на той час полузвільнившегося менеджера по маркетингу продуктів і інженера Intel Майка Марккули. До заснування Apple Возняк був хакером єлектроніки. Джобс и Возняк дружили протягом декількох років, зустрівшись у 1971 році, коли їх спільний друг Білл Фернандес представив 21-річного Возняка 16-річному Джобсу. Стів Джобс зумів заінтересувати Возняка зборкою ком'пютера та його продажем. Коли Apple почав розширюватися , компанія почала шукати досвідчених керівників для управління своїм розширенням.
В 1978 році Apple наняв Майка Скотта із National Semiconductor на посаду CEO на декілька виявившихся бурними років. В 1983 році Стів Джобс переманив Джона Скаллі з PepsiCo в Apple на посаду CEO, спитавши його, чі хоче він «продавати солодку воду до кінця життя, чи піти з ним і змінити світ». В наступному році Apple під час Супер Боула випустив в єфір рекламний ролік «1984». На щорічном зібранні акціонерів Apple 24 січня 1984 року ємоційний Джобс представи захопленой аудеторії Macintosh; Энді Хєрцфелд описав місце події як «столпотворення». Macintosh став першим комерційно успішним маленьким комп'ютером з графічним інтерфейсом користувача. Розробка Mac була почата Джефом Раскіном і в кінці перейшла у руки до Джобса.
Хоча Джобс був переконливим та харезматичним деректором Apple, деякі із його сотрудників з того часу описували його як єксцентричного і темпераментного менеджера Зменшення продаж в галузі в кінці 1984 року визвав погіршення робочих відносин Джобса зі Скаллі, і в кінці травня 1985 року після внутрішньої боротьби за владу і і значних звільнень Скаллі звільнив Джобса з посади голови підрозділу Macintosh.
NeXT Computer

Приблизно в той же час Джобс заснував іншу комп'ютерну компанію— NeXT Computer. Як і Apple Lisa, робоча станція NeXT була технологічно передовою, але в цілому вона була не прийнята індустрією як занадто дорога. Однак, серед тих, хто міг собі її дозволити, робоча станція NeXT здобула великих шанувальників із-за своїх технічних переваг, головною з яких була об'єктно-ориєнтована система розробки програмнозо забезпечення. Джобс орієнтував продукцію NeXT на наукову та академічну середу із-за включених в них інноваційних і єкспериментальних нових технологій (наприклад ядро Mach, чіп цифрового сигнального процесора і вбудований Ethernet-порт).


NeXTcube був описан Джобсом як «міжхарактерний» комп'ютер котрий він вважав наступним кроком «особистих» компьютерів. Тобто, якщо комп'ютери могли дозволити людям легко спілкуватися і працювати разом, то це позволяло вирішити багато проблем, з которими зталкувалися «особисті» комп'ютери.
Ще коли єлектронна пошта для більшості людей була простим текстом, джобс любив демонструвати систему єлектронної пошти NeXT — NeXTMail — як наприклад його «міжособистої» філософії. NeXTMail підтримував всім видимі інтерактивні вбудовані графіку та аудіо в повідомленнях єлектронної пошти.

Джобс управляв NeXT з маніакальною ідеєю досконалості, про що свідчять такі речі, чк магнієвий NeXTcube. Це спричинило значне навантаження на аппаратний підрозділ NeXT, а у 1993 році після продажу усього 50 тисяч машин NeXT повністю перейшов до розробки програмного забезпечення з випуском NeXTSTEP / Intel.


Pixar та Disney

В 1986 році Джобс купив The Graphics Group (пізніше перейменовану Pixar) у підрозділі комп'ютерної графіки Lucasfilm за 10 мілійонів долларів, 5 з котрих були надані компанії в якості коштів для розвитку.


Нова компанія, котра зпочатк знаходилась в Сан-Рафаэле, а згодом переїхала в Эмєрівілль (штат Каліфорнія), першочергово створювалась як розробник високоякісного графічного апаратного забезпечення. Після декількох років збитків продаж Pixar Image Computer вона заключила контракт з Діснеєм на віготовлення ряду комп'ютерних мультфільмів, котрі Disney повинен був софінансувати і розповсуджювати.


Перший мультфільм, виготовлений в партнерстві у 1995 році – «Історія іграшок» - приніс студії славу та визнання критиків. Протягом наступних 15 років під керівництвом креативного деректора Джона Лассетера компанія виготовила кассові хіти «Пригоди Фліка» (1998), «Історія іграшок 2» (1999), «Корпорація монстрів» (2001), «В пошуках Немо» (2003), «Суперсімейка» (2004), «Тачки» (2006), «Рататуй» (2007), «ВАЛЛ-І» (2008), «Вверх» (2009) та «Історія іграшок: Велика втеча» (2010). «В пошуках Немо», «Суперсімейка», «Рататуй», «ВАЛЛ-І», «Вверх» и «Історія іграшок: Велика втеча» отримали по «Оскару» як кращий анимаційний повнометражний фільм.

У 2003 и 2004 роках, коли контракт Pixar з Disney закінчувався, Джобс і CEO Disney Майкл Айснер спробували домовитися опро нове партнерство, але без успішно. На початку 2004 року Джобс заявив, що Pixar будет щукати нового партнера для розповсюдження своїх фільмів після закінчння контракту з Disney.


В жовтні 2005 року Боб Айгер замінив Айснера в Disney і швидко владнав стосунки з і Pixar. 24 січня 2006 року Джобс та Айгер заявили, що Disney погодився придбати Pixar за 7,4 міліардів долларів. Як тільки угода була зійснена Джобс став найкрупнішим приватним акціонером The Walt Disney Company з приблизно 7 % акцій компанії. Джобс став членом ради директорів компанії після завершенння злиття.


Повернення в Apple

В 1996 році Apple заявила, що купить NeXT за 429 милійонів долларів. Угода була завершена в кінці 1996 року, вернув Джобса в компанію, котру він і заснував. Джобс де-факто очолив Apple після відсторонення тодішнього CEO Гіла Амеліо в липні. Офіційно він був презначений тимчасовим CEO в вересні 1997 року. В травні 1998 року для того, щоб сконцентрувати зусилля Apple на повернення до прибутковості, Джобс закрив ряд проєктів, таких, як Newton, Cyberdog і OpenDoc. В наступні декілька місяців багато співробітників боялися зіштовхнутися із Джобсом в ліфті, «побоюючись, що будуть без роботи, коли відкриються двері. Реальність була такою, що казні Джобса були рідкісними, але декількох жертв було достатньо, аби терерозувати всю компанію». Джобс також змінив программу ліцензуваня для клонів Macintosh, зробивши занадто дорогим для виробників продовжувати робити машини.
Після покупки NeXT більша частина технології компанії знайшла своє використання в продуктах Apple — в першу чергу NeXTSTEP, котрий претворився на Mac OS X. Під керівництвом Джобса компанія значно збільшила продажі з появою iMac та інших нових продуктів; з тих пір привабливий дизайн і потужни брендінг працювали на Apple. На виставці Macworld Expo в 2000 році Джобс офіцйно убрав слово «тимчасовй» із назви своєї посади в Apple і став постійним CEO. Джобс шуткував коли, що буде використовувати назву «iCEO».
В останні роки компанія розгалузилась, представивши і покрашивши інші цифрові пристрої. З появою портативного музичного плеєра iPod, додатків для цифрової музики iTunes і iTunes Store компанія вийшла на ринок битової электроніки и розповсюдження музики. В 2007 році Apple вийшла на ринок мобільних телефонів, представивши сенсорний мобільний телефон iPhone, котрий також включав функції iPod, а своїм мобільним браузером призвів революцію в мобильному вебі. Стимулуючи інновації, Джобс також нагадував своїм співробітникам, що «справжні творці доставляють», розуміючи під цим, що представлення робочих продуктів вчасно не менш важливе, ніж інновації і привабливий дизайн.
Джобс одночасно шанується і критикується за неперевершену майстерність переконань і вміння продавати, котрі охрестили «полем искажения реальности» і котре становится особливо очевидним під час прголошення ним речей на конференціях Macworld Expo і Worldwide Developers Conference.
В 2005 році Джобс відповів на критику программи утілізації электронних відходів Apple в США, накинувшись на захисників навколишньго середовища на щорічному зібранні акціонерів Apple в Купертіно в квітні. Тим не менш, декілька тижнів потому Apple заявив, що буде безкоштовно iPod у своїх різничних магазинах. Компанія Computer TakeBack у відповідь пробуксувала літак баннер над над Стэнфордським університетом під час церемонії випуску, коли Джобс виступав з промовою. На банері було написано: «Стів! не будь міні-плеєром, утилізуй усі электронні відходи» (англ. Steve — Don't be a mini-player recycle all e-waste). В 2006 році він розширив програму утилізації Apple для всіх американсьяких клієнтів, купуючих новий Mac. Ця програма включає в себе доставку и «экологічно чисту утилізацію» старих систем. blogs/pixar
Відставка

В серпні 2011 року Джобс покинув посаду CEO Apple, але залишився в компанії в якості засідателя ради директорів. Про свою відставку Стів Джобс заявив в відкритому листі, опублікованому 24 серпня 2011 року. В лісті він подякував усіх співробітників компанії за гарну работу, настійчиво порекомендував призначити приємником Тіма Кука, а також виразив бажання працювати предсидателем ради директорів Apple. Радат директорів на засіданні обрала Джобса председателем.http://watcher.com.ua/
  1. Бізнес

Фінансови стан

Хоча Джобс отримував лише 1 долар на рік на посаді CEO Apple, [йому належали 5,426 мільйона акцій Apple, а також 138 мільйонів акцій Disney (які він отримав в обмін на придбання Pixar). Forbes оцінював його чисті активи в розмірі 5,1 мільярда доларів в 2009 році, що робить його 43-м у рейтингу найбагатших американців. Коли Bloomberg випадково опублікував некролог Джобса в 2008 році, Арік Хесселдал з журналу BusinessWeek зазначив, що «Джобс широко не відомий благодійністю», в порівнянні із зусиллями Білла Гейтса. Після набуття контролю над Apple в 1997 році Джобс скасував всі корпоративні програми благодійності.


Опціони на акції заднім числом

У 2001 році Стів Джобс отримав опціони на акції в розмірі 7,5 мільйона акцій Apple з ціною виконання 18,30 доларів, яка нібито повинна була бути 21,10 доларів, що тим самим принесло дохід 20 мільйонів доларів, який він не заявив як дохід . Apple переоцінив свої доходи на таку ж суму. У разі визнання відповідальності Джобс міг зіткнутися з низкою кримінальних звинувачень і цивільно-правових санкцій. Apple заявив, що опціони були спочатку надано на спеціальному засіданні ради директорів, яке могло ніколи не мати місця. Крім того, розслідування сфокусовано на помилковій датування опціонів, що призвела до зворотного збільшення ціни виконання на 20 мільйонів доларів. Ця справа є предметом активних кримінальних і цивільних розслідувань, хоча незалежне внутрішнє розслідування Apple, завершене 29 грудня 2006, показало, що Джобс не знав про ці проблеми і що надані йому опціони були повернуті без виконання у 2003 році. 1 липня 2008 був поданий груповий позов на 7 мільярдів доларів проти кількох членів ради директорів Apple, обвинувачених у зменшенні доходу компанії в результаті передбачуваного шахрайства з цінними паперами.


Стиль управління

Джобс демонструє iPhone 4 Президенту Росії Дмитру Медведєву 23 червня 2010.
Fortune писав, що Джобс «вважається одним з провідних егоманьяков Кремнієвої долини». Коментарі про його темпераментному стилі можна знайти в «Маленькому королівстві» Майка Моріца - однієї з небагатьох авторизованих біографій Джобса, у «Другому приході Стіва Джобса» Алана Дойчмана і в «iКоне. Стів Джобс »Джеффрі Янга та Вільяма Саймона. У 1993 році Джобс очолив у Fortune список самих складних босів Америки.
Колишній колега Джеф Раскін одного разу сказав, що Джобс міг би стати «відмінним королем Франції».
Джобс завжди прагнув позиціонувати Apple і продукти компанії на передньому плані індустрії інформаційних технологій, передбачаючи і встановлюючи тенденції, принаймні у сфері інновацій та стилю. Він сам сформулював це наприкінці своєї програмної промови на конференції Macworld Expo в січні 2007 року, процитувавши легенду хокею Уейна Гретцкі:

"Є стара цитата Уейна Гретцкі, яку я люблю. «Я мчу туди, де шайба буде, а не туди, де вона була». І ми завжди намагалися робити так в Apple. З самого-самого початку. І ми завжди будемо. "


За словами Флойда Нормана, в Pixar Джобс був «зрілим і м'яким» і ніколи не втручався у творчий процес кінематографістів.
У 2005 році Стів Джобс заборонив в Apple Store всі книги, видані John Wiley & Sons, у відповідь на їх публікацію неавторизованої біографії «iКони. Стів Джобс ». biztimes.ru
Винаходи

Джобс вказаний як первинний винахідник або як співавтор у більш ніж 230 присуджених патентах або патентних заявках, пов'язаних зі спектром технологій від реальних комп'ютерів і портативних пристроїв до користувальницьких інтерфейсів (у тому числі сенсорних), звукових колонок, клавіатур, адаптерів харчування, сходів, застібок, рукавів, ременів і пакетів.


  1. Особисте життя

Джобс одружився на Лорін Пауелл 18 березня 1991. Весіллям керував дзенський монах Кобун Тіно Отогава. У пари є син і дві дочки. У Джобса також є дочка Ліза Бреннан-Джобс (1978 року народження) від відносин з художницею Крисанов Бреннан. Спочатку він заперечував своє батьківство, але пізніше визнав його.
У неавторизованої біографії «Друге пришестя Стіва Джобса» автор Алан Дойчман стверджує, що Джобс колись зустрічався з Джоан Баез. Дойчман цитує Елізабет Холмс - подругу Джобса по Рид-коледжу - сказав, що вона «вважає, що Стів став коханцем Джоан Баез значною мірою тому, що Баез була коханкою Боба Ділана». В іншій неавторизованої біографії - «iКона. Стів Джобс »Джеффрі Янга та Вільяма Саймона - автори припускають, що Джобс міг би одружитися на Баез, але її вік на той момент (41) означав, що пара навряд чи могла мати дітей.
Джобс був шанувальником The Beatles. Він не раз посилався на них у своїх промовах, а також давав інтерв'ю на показі концерту Пола Маккартні. Коли його запитали про бізнес-моделі в 60 Minutes, він відповів:

Мій зразок для бізнесу - The Beatles: Вони були четвіркою хлопців, які стримували негативні нахили один одного, вони врівноважували одна одну. І їх загальний результат був більшим, ніж просто сума всіх частин. Велике в бізнесі ніколи не здійснюється однією людиною - воно завжди відбувається командою.


У 1982 році Джобс купив квартиру в The San Remo - будинку в Нью-Йорку з політично прогресивною репутацією, в якому також мали квартири Демі Мур, Стівен Спілберг і Стів Мартін. За допомогою Бея Юймін Джобс довгий час вів ремонт своєї квартири в двох верхніх поверхах північної вежі будівлі, тільки щоб продати її майже через два десятиліття солістові U2 Боно. Джобс ніколи не переїжджав туди.
У 1984 році Джобс купив особняк в іспанському колоніальному стилі площею 1600 м ² з 14 спальнями, спроектований Джорджем Вашингтоном Смітом у Вудсайд (Каліфорнія) і також відомий як Будинок Джеклінга. Хоча, як повідомлялося, він залишився майже без меблів, Джобс жив у ньому протягом майже десяти років. За наявними даними, він тримав старий мотоцикл BMW у вітальні, і дозволив Біллу Клінтону використовувати його в 1998 році. З початку 1990-х років Джобс жив у будинку в Старому Пало-Альто в околицях Пало-Альто. Президент Клінтон обідав в ньому з Джобсом і 14 CEO Кремнієвої долини 7 серпня 1996. Джобс в свою чергу, колишній спонсором демократів, спав у спальні Лінкольна в Білому домі.

Джобс привів Дім Джеклінга в запущение, плануючи знести його і побудувати на його місці менший будинок, а проте, місцеві захисники пам'яток старовини стали проти його планам. У червні 2004 року міська рада Вудсайд дав згоду Джобсу знести особняк за умови, що він рекламуватиме власність протягом року, для того, щоб бажаючі мали можливість перемістити його в інше місце і відновити його. Ряд людей проявив інтерес, але ніяких угод на цей рахунок не було досягнуто. Пізніше в тому ж році група місцевих захисників почала шукати правові заходи для запобігання зносу. У січні 2007 року Джобс був позбавлений права на знесення власності за рішенням суду. Рішення суду було скасовано в апеляційній інстанції в березні 2010 року, і особняк був знесений на початку лютого 2011 року.


Зазвичай він носив чорну водолазку St. Croix з довгими рукавами, сині джинси Levi's 501 і кросівки New Balance 991. Він був пескетаріанцем, тобто їв рибу, але ніякого іншого м'яса.
Він водив срібний Mercedes SL 55 AMG 2006 року без номерних знаків, який, як виявилося , міняв на новий кожні 6 місяців.
У Джобса була публічна перепалка з CEO Dell Computer Майклом Деллом, що почалася коли Джобс розкритикував Dell за виробництво «неінноваційною бежевих коробок». Коли 6 жовтня 1997 року на симпозіумі Gartner у Майкла Делла запитали, що б він зробив, якби володів тоді проблемної компанією Apple Computer, він відповів: «Я б закрив її і повернув гроші акціонерам». У 2006 році Стів Джобс відправив електронного листа всім співробітникам, коли ринкова капіталізація компанії Apple перевищила Dell. У ньому говорилося:

Команда, з'ясувалося, що Майкл Делл не є досконалим в пророкуванні майбутнього. За результатами сьогоднішнього закриття фондового ринку Apple коштує більше, ніж Dell. Акції йдуть вгору і вниз, і речі можуть змінитися завтра, але це коштує моменту роздуму сьогодні. Стів.


Хвороба.

У середині 2004 року Джобс оголосив своїм співробітникам, що у нього була діагностована злоякісна пухлина в підшлунковій залозі. Прогноз розвитку раку підшлункової залози, як правило, дуже несприятливий; Джобс, проте, заявив, що в нього рідкісний, набагато менш агресивний тип , відомий як нейроендокринна пухлина островковой клітини. Після первісного опору ідеї звичайного медичного втручання та проходження спеціальної дієті Джобс піддався панкреатодуоденектомію («операції Уіппла») в липні 2004 року, в результаті чого пухлина була успішно видалена. Джобсу, мабуть, не потрібна ні хіміотерапія, ні радіотерапія. Під час відсутності Джобса компанією керував Тім Кук - керівник з міжнародних продажів і операцій Apple.В початку серпня 2006 року Джобс виступав з промовою на щорічній конференції Worldwide Developers Conference. Виглядав «тонким, майже худим» і незвичайно «млявим», до того ж надав значну частину свого виступу іншим доповідачам, він став предметом обговорень ЗМІ та інтернет-чуток. Тим не менш, за даними журналу Ars Technica, учасники WWDC, що бачили Джобса в обличчя, казали, що він «виглядав добре». Після виступу представник Apple заявив, що «здоров'я Стіва міцне».


Двома роками пізніше подібні зауваження з'явилися після виступу Джобса на WWDC в 2008 році. Представники Apple заявили, що Джобс став жертвою «звичайного вірусу» і що він приймає антибіотики, але інші припустили, що його виснажений вид пов'язаний з перенесеною операцією Уіппла. Під час липневої конференції про фінансові результати Apple її учасники відповідали на повторювані запитання про здоров'я Стіва Джобса, що це «приватна справа». Інші, однак, висловили думку, що акціонери мають право знати більше, з урахуванням практичного підходу Джобса до управління своєї компанії. The New York Times опублікував статтю, засновану на телефонній розмові з Джобсом, зазначивши, що «в той час як його проблеми зі здоров'ям - це набагато більше, ніж "звичайний вірус", вони не небезпечні для життя і у нього немає рецидиву раку ».
28 серпня 2008 агентство Bloomberg помилково опублікувало некролог Джобса на 2500 слів у своїй корпоративній службі новин, що містить прогалини для його віку і причини смерті. (Новинні оператори зазвичай готують некрологи заздалегідь для полегшення розсилки новин в разі смерті відомої фігури.) Хоча помилка була швидко виправлена , багато новинні видання та блоги повідомили про неї, посиливши чутки про здоров'я Джобса. Джобс відповів на виступі Let's Rock у вересні 2008 року, процитувавши Марка Твена: «Чутки про мою смерть сильно перебільшені». У подальшому заходи для ЗМІ Джобс завершив свою презентацію слайдом, на якому було написано: «110/70» - артеріальний тиск, заявивши, що не буде відповідати на питання про своє здоров'я.
16 грудня 2008 Apple оголосив про те, що фінальний виступ на Macworld Expo 2009 проведе віце-президент з маркетингу Філ Шиллер, знову відродивши питання про здоров'я Джобса. У заяві від 5 січня 2009 року на Apple . com Джобс сказав, що протягом кількох місяців страждає від «гормонального дисбалансу". 14 січня 2009 року в службовій записці Apple Джобс писав, що минулого тижня «дізнався, що мої питання, що стосуються здоров'я, більш складні , ніж я думав »і оголосив про відхід у шестимісячний відпустку до кінця червня 2009 року, щоб краще зосередитися на своєму здоров'ї. Тім Кук, який раніше виконував обов'язки CEO в 2004 році за відсутності Джобса, став виконуючим обов'язки CEO Apple, а Джобс як і раніше був залучений в «основні стратегічні рішення».
У квітні 2009 року Джобс переніс пересадку печінки в Методистської лікарні при Університеті Теннессі в Мемфісі. Прогноз для Джобса був «відмінним».
17 січня 2011, через півтора року після повернення Джобса з пересадки печінки, Apple оголосив, що йому надано медичний відпустку. Джобс оголосив про відхід у листі до співробітників, заявивши, що його рішення прийнято, «щоб він міг зосередитися на своєму здоров'ї». Як і під час його лікарняного у 2009 році, Apple оголосив, що Тім Кук буде керувати щоденними операціями, а Джобс буде продовжувати брати участь у великих стратегічних рішеннях. Незважаючи на відпустку, 2 березня він виступав на запуску iPad 2, 6 червня представляв iCloud на Worldwide Developers Conference і 7 червня виступав перед міською радою Купертіно.
Наприкінці серпня 2011 року (тобто через кілька днів після відставки з поста керівника Apple), ряд видань опублікував фотографії Джобса. На них було видно, що він сильно схуд і йому потрібно інвалідна коляска.
Смерть

5 жовтня 2011 Стів Джобс помер у віці 56 років після довгої боротьби з раком. Дізнавшись про смерть Джобса, юрби американців приходили до магазинів Apple в Нью-Йорку, Лос-Анджелесі та інших містах. Люди приносили квіти, запалювали свічки, залишали листівки із співчуттями. belliburlins.wordpress.com .
Обама, зокрема Президент США Барак Обама висловив співчуття і назвав Джобса втіленням духу американської винахідливості, сказав:

«Мішель і я глибоко засмучені звісткою про смерть Стіва Джобса. Стів був одним з найбільших американських винахідників - досить хоробрим для того, щоб мислити інакше, ніж все, досить сміливим, щоб вірити в те, що він може змінити світ, і досить талановитим, щоб здійснити це. Зробивши комп'ютери персональними і уклавши інтернет у наші кишені, він забезпечив доступність інформації кожному з нас і зумів справити інформаційну революцію так, щоб вона була зрозуміла на інтуїтивному рівні і приносила людям радість. Світ втратив провидця. І не може бути кращого докази успіху Стіва, ніж той факт, що чимала частина світу дізналася про його смерть завдяки винайденим ним пристроїв. Стів любив говорити, що жив кожен день так, наче це був його останній день. І завдяки цьому він змінив наше життя, бізнес і зумів досягти рідкісного в людській історії звершення: він змінив те, як кожен з нас дивиться на світ.

Президент РФ Дмитро Медведєв написав у своєму Twitter:

  «Такі люди, як Стів Джобс, змінюють наш світ. Мої щирі співчуття близьким і всім, хто цінував його розум і талант ».


Марк Цукерберг, засновник популярної соціальної мережі Facebook написав на своїй сторінці:

  «Стів, спасибі, що був другом і наставником. Спасибі, за те, що показав, як твої винаходи змогли змінити світ. Я буду сумувати за тобою ».


Білл Гейтс також висловив свої співчуття:

«Звістка про смерть Стіва Джобса стало справжнім горем для мене. Я і моя дружина Мелінда висловлюємо щирі співчуття його родині, друзям і всім тим, кого торкнулася робота Стіва ». Білл Гейтс сказав, що вони з Джобсом були« колегами, конкурентами та друзями протягом більше половини своїх життів »і відзначив, що «в світі дуже рідко зустрічаються люди, здатні внести в нього внесок, подібний вкладом Стіва, ефекти від якого буде відчувати ще не одне покоління».
У повідомленні на офіційному сайті корпорації Apple говорилося:

«Компанія Apple втратила свого провидця і творчого генія. Світ втратив велику людину. А ті з нас, кому пощастило знати Стіва особисто і працювати поруч з ним, втратили близького друга і наставника. Стів залишив після себе компанію, яку міг створити тільки він, і його дух завжди буде головною основою Appleproapple.com.ua

Віталій Кличко, чемпіон світу в суперважкій вазі за версією WBC, написав у своєму блозі:

«Від нас пішов Стів Джобс. Людина, яка створила персональний комп'ютер і змінив наше уявлення про технології та прогрес. Півсвіту користується його винаходами, і я - не виняток.»
«Коли пальці торкаються гаджетів від Джобса, відчуваєш не лише естетичне задоволення. Все, що створено його компанією, несе в собі силу особистості Стіва і його стиль. Це ціла нова технологічна й інформаційна епоха, а історія Джобса і його Яблука - це історія унікального збігу таланту і передбачення майбутнього. Стів Джобс був одним з найяскравіших образів нинішньої Америки з її фінансовим могутністю і здатністю породжувати інновації. Він був не тільки самим успішним менеджером у світі, мільярдером, але і генієм, творцем нового світу, про який ми мріяли і продовжуємо мріяти ... Спасибі тобі, Стів, за мрії, які ти зробив реальністю! Нехай твоя душа знайде мир і спокій. А твоє життя буде прикладом для нових героїв.»


Причина смерті
10 жовтня були оприлюднені офіційні дані про причину смерті Стіва Джобса:

Безпосередньою причиною смерті засновника Apple Стіва Джобса стала зупинка дихання, викликана раком підшлункової залози, метастази якого проникли в інші органи і легені.
  1. Нагороди

Джобс був нагороджений медаллю Національної США в галузі технологій президентом Рональдом Рейганом у 1984 році разом зі Стівом Возняком (ставши одним з перших, що отримали цю нагороду), а в 1987 році - премією Джефферсона за державну службу в категорії «краща державна служба особи 35 років або молодше ». 27 листопада 2007 журнал Fortune назвав Джобса найвпливовішою людиною в бізнесі. 5 грудня 2007 губернатор Каліфорнії Арнольд Шварценеггер і його дружина Марія Шрайвер ввели Джобса в зал слави Каліфорнії, розташований в Музеї Каліфорнії .


У серпні 2009 року Джобс був обраний найбільш шанованим підприємцем серед підлітків під час опитування Junior Achievement. 5 листопада 2009 журнал Fortune назвав Джобса CEO десятиліття. У листопаді 2009 року Джобс зайняв місце № 57 в списку найвпливовіших людей світу в Forbes. У грудні 2010 року Financial Times назвав Джобса людиною року.


  1. У масовій культурі

З-за свого молодого віку, великих статків і харизми після заснування Apple Джобс став символом своєї компанії і галузі. Джобс помітно згадувався в трьох фільмах про історію індустрії персональних комп'ютерів:


- «Тріумф нердов» - трисерійний документальний фільм 1996 року для PBS про піднесення домашнього комп'ютера / персонального комп'ютера.

- «Нерди 2.0.1» - трисерійний документальний фільм 1998 року для PBS (продовження «Тріумфу нердов») про хронологію розвитку Інтернету.

- «Пірати Силіконової долини» - документальна драма 1999 року, в якій розповідається про зростання компаній Apple і Microsoft. Він був зображений Ноа Уайлі.

- У мультсеріалі «Південний парк» є епізод «Человекайпадоножка», присвячений Стіву Джобсу і його дітищу.

- Після своєї відставки з посади CEO Apple Джобс був охарактеризований як Томас Едісон та Генрі Форд свого часу.
Висновок

Стів Джобс - легендарна постать у світовому бізнесі. Людина, завдяки наполегливості якого світ дізнався про те, що таке справжні персональні комп'ютери для простого користувача. Крім комп'ютерів Джобс створив індустрію комп'ютерних анімаційних мультфільмів, подарував світові легендарний iPod, ну і нарешті, під його керівництвом компанія Apple представила комунікатор iPhone, який у нас на очах змінює основи мобільної індустрії. Наша розповідь сьогодні про нього. Про його шляху, про те, як ця неординарна особистість змогла досягти воістину феноменальних висот у бізнесі, попри всі удари долі, яка не раз змушувала Джобса вставати з колін.
Поділіться з Вашими друзьями:

Схожі:

Стів Джобс світовий бум в розвитку електронних технологій iconУчнівська конференція Стів Джобс геній чи бізнесмен
Мало знайдеться людей, які не чули ім’я Стів Джобс, чи не чули про корпорацію Apple, чи не бучили картинку з надкушеним яблуком,...
Стів Джобс світовий бум в розвитку електронних технологій iconСтівен Джобс Біографія
Стівен Джобс народився в містечку Маунтін-В'ю, штат Каліфорнія. Його дитинство І юність пройшли там же, у прийомній сім'ї Пола І...
Стів Джобс світовий бум в розвитку електронних технологій iconСтівен джобс видатна людина у цілому світі
Стівен Джобс народився в містечку Маунтін-В'ю, штат Каліфорнія. Його дитинство І юність пройшли там же, у прийомній сім'ї Пола І...
Стів Джобс світовий бум в розвитку електронних технологій iconНаціональна бібліотека україни імені В. І. Вернадського центр бібліотечних електронних ресурсів І технологій Відділ технологій дистанційного обслуговування
Представляємо Вашій увазі інформацію про книжкові видання з виставки нових надходжень нбув. З експозицією можна ознайомитися в читальному...


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка