Світ уяви О. Гріна. Грін І Україна. Віра в силу надії та справжнього кохання у повісті-казці Пурпурові вітрилаСкачати 148,22 Kb.
Дата конвертації09.10.2017
Розмір148,22 Kb.
ТипУрок

Розробка уроку позакласного читання у 7 класі на тему:

«Світ уяви О.Гріна. Грін і Україна. Віра в силу надії та справжнього кохання у повісті-казці «Пурпурові вітрила»

Матеріали підготувала

Артемчук Валентина Кузьмівна

вчитель світової літератури, спеціаліст вищої категорії,

«Старший вчитель»

Шепетівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №6


м. Шепетівка

2010
Тема. «Світ уяви О.Гріна. Грін і Україна. Віра в силу надії та справжнього кохання у повісті-казці «Пурпурові вітрила».

Мета: ознайомити з короткими відомостями про життя й творчість О.Гріна, висвітлити його зв’язки з Україною, визначити основну тему та ідеї повісті-казки «Пурпурові вітрила»; схарактеризувати образи Ассоль і Грея; дати початкове поняття про символ, розкрити символіку твору; розвивати навички виразного читання, вміння аналізувати текст, художній образ; виховувати моральні якості учнів.

Обладнання: текст повісті-казки «Пурпурові вітрила»; портрет О.Гріна; карта України; ілюстрації до твору; матеріали груп «Літературознавців» і «Пошуковців».

Тип уроку: урок позакласного читання

Хід урокуІ. Організаційний момент

ІІ. Хвилинка психологічного настрою на урок.

Гра «Зіпсований телефон»(Вчитель говорить на вухо дитині фразу «Посміхайся й будь активним на уроці», а той передає іншому. Останній учень озвучує почуте. Ця фраза є на дошці як девіз уроку).Слово вчителя.

Ми всі проговорили фразу «Посміхайся й будь активним на уроці». Ці слова ви бачите на дошці. Це девіз нашого уроку. Бачу у ваших очах іскорки, щиру посмішку, бажання боротися. А коли ви активні, значить готові побороти будь – які труднощі та досягти поставленої мети. І при цьому цілеспрямовано працювати на уроці.ІІІ. Підготовка учнів до визначення теми уроку. (слайд №1)

Чи любите ви мандрувати?

Слово вчителя.

Чи любите ви мандрувати? А які країни вас найбільше приваблюють? Чи хотіли б ви разом з дивовижним письменником О.Гріном потрапити до загадкової країни Грінландії? Цю країну ми не зможемо відшукати на карті, хоча в описі багатьох її міст нам будуть вбачатися знайомі риси кримського узбережжя. А чим особлива ця країна? Вона неповторна тим, що тут живуть люди, які вірять в силу справжнього кохання, ідеали дружби та честі, у своє щасливе майбутнє. Такими їх уявляв собі О.Грін. І користуючись нашою уявою, ми теж зможемо побувати в цій країні.IV. Повідомлення теми, мети, завдань уроку.

Мотивація навчальної діяльності.

Слово вчителя.

Життя людині дається лише раз, і варто його прожити достойно, не схиляючись під ударами долі. Але не завжди так буває. Тому тільки самовіддана, сильна духом особистість може перемогти життєві негаразди, тобто людина з високою мрією, що прагне здійснити її. Для справжніх мрійників немає перешкод, які б вони не подолали. Яскравим прикладом цього є герої повісті – феєрії «Пурпурові вітрила» О.Гріна.

- Як ви вважаєте, що дасть вам вивчення цього твору?

(Вивчення повісті – феєрії « Пурпурові вітрила» вчить бачити у буденному таємниче, відчувати добро і прагнути його, бути сильним духом та перемагати життєві негаразди, мати високу мрію і вірити, що мрії здійснюються).

- Чого очікуєте від сьогоднішнього уроку?(Чогось таємничого, цікавого, хороших оцінок).

V. Робота за темою уроку.

Слово вчителя.

Зараз ви дізнаєтесь багато цікавого про загадкову країну Грінландію, її мешканців, які вірять у силу справжнього кохання, в ідеали дружби, честі, у своє щасливе майбутнє.  1. Робота з портретом О.Гріна. ( слайд №2)

- Яким постає перед вами письменник?(З глибоким розумним поглядом, вдумливим, замріяним).


  1. Повідомлення групи літературознавців про життєвий і творчий шлях О.Гріна

1 літературознавець. 20 серпня 1880 р. у невеличкому повітовому містечку В’ятської губернії Слобідське в незаможній сім’ї Гринєвських народився син. Хлопчик був мрійником, цінував прекрасне.

У 1826 р. майбутній письменник залишив родину і вирушив до Одеси з надією влаштуватись на який–небудь корабель, щоб помандрувати до омріяних країн. Йому довго не щастило, та нарешті юнака взяли матросом у рейс Одеса – Батумі. Однак його списали з корабля, тож капітаном він так і не став, а далекі країни залишилися у мріях. Але на все життя О.Грін запам’ятав море, зоряне небо над головою, портові міста Ялту, Севастополь, Феодосію, які згодом зобразив у своїх творах під іншими назвами.2 літературознавець. О. Грін писав: « Я став придивлятися до моря і морського життя з його внутрішнього, справжнього боку, вперше відчувати, що тут такі самі люди, як і всюди, і що чудеса – в самих нас».

Ось і шукав «чудес у самих нас» майбутній письменник, працюючи і слюсарем, і рудокопом, і вантажником, і актором, і золотошукачем, і рибалкою. Навіть десять місяців служив в армії.

Він так і не дослужив, утік з армії і захопився революційними ідеями. 11 листопада 1903р. Гринєвського вперше заарештували. Звільнили у 1905 році. Незабаром письменник нелегально переїхав до Петербурга. Там він злидарював, і ті враження почали лягати на папір. Так Гринєвський став письменником О.Гріном. Грін – це хлопчаче прізвисько письменника. З 1907 року він під цим псевдонімом почав друкувати свої твори.

3 літературознавець. З 1912 р. по 1918р. О.Грін приятелював з відомим російським письменником О.І. Купріним. Улітку 1919р. О.Гріна призвали на службу до Червоної Армії. Згодом письменник захворів на тиф. Після хвороби не мав ні роботи, ні притулку, та йому пощастило – допоміг інший російським письменник М. Горький, який рекомендував О.Гріна у члени Будинку мистецтв, завдяки чому Гріну дали окрему кімнату, а головне - він знайшов літературну роботу. Тож незабаром, у 1921р. , з’явилася на світ його дивовижна повість « Пурпурові вітрила».

У лютому 1921р. Грін одружився із Н.М. Мироновою. І в цьому ж році розпочав роботу над романом « Сяючий світ», у якому втілив думку про могутність людського духу, котрий не можна здолати. Грін писав романтичні твори, мріючи зробити дійсність кращою, показати шляхи й вдосконалення.4 літературознавець. З 1924 по 1930рр. письменник жив у Феодосії, на березі моря. Нині у Феодосії є музей - квартира письменника. Феодоські шанувальники творчості О. Гріна створили навіть юнацький клуб «Пурпурові вітрила».

Останні дні письменника пройшли в Старому Криму, де йому було спокійно і затишно. Разом з ним були книги, сонце, море і, головне, кохана дружина.

8 серпня 1932 року О. Гріна не стало. Але своїми книгами письменник довів усьому світові, що мрії обов’язково здійснюються, якщо їх ніколи не зраджувати.

3.Історія створення повісті «Пурпурові вітрила» . (слайд №3)


1 пошуковець. Повість «Пурпурові вітрила» була написана О. Гріном у 1921 році, коли ще не скінчилась громадянська війна, а голод господарював у містах і селах. Цей твір з фантастично-казковим сюжетом і щасливим кінцем став візитною карткою, емблемою усіх мрійників і романтиків. Казковості твору надає постать чарівника Егля. Свою казкову історію О. Грін назвав феєрією. «Пурпурові вітрила» - це яскрава оповідь про досяжне щастя, на яке заслуговують Ассоль і Грей.

4. Словникова робота.

2 пошуковець. Проведення словникової роботи.

Казка – один із основних жанрів усної народної творчості, розповідний твір про вигадані, фантастичні події, які сприймаються і переживаються як реальні.

Фантастика – різновид художньої літератури, який зображує нереальні події та явища, створені фантазією автора.

Феєрія – театральна або циркова вистава з фантастично – казковим сюжетом, з широким використанням сценічних ефектів і трюків.

5. Бесіда на виявлення первісного читацького сприйняття

- Чи сподобався вам твір? Чим?

- Які герої найбільше запам’яталися?

- Чи став хтось із героїв вашим ідеалом?

- Які враження залишила повість – казка у вашій душі?

6. Робота над змістом повісті «Пурпурові вітрила». Бесіда.

- Чому Лонгрен, матрос із «Оріона», покинув службу? (Померла дружина Мері).

- Кого Лонгрен вважав винуватцем смерті своєї дружини? (Меннерса).

- Як діти ставилися до Ассоль? ( Дівчинка росла без подруг, вона відчувала до себе ненависть дітей).

- Які ігри любила Ассоль? (Любила книжки, кораблики, допомагала батькові виготовляти іграшки і продавати їх).

- Хто такий Грей? Яким він був? (А. Грей – фантазер, непосидючий маленький мрійник. У нього добре, чутливе серце. Хлопчик був допитливим, хотів знати, що таке рай. Він не міг допустити, щоб з рук і ніг Спасителя текла кров. Грей жаліє служницю Бетсі, уміє відчувати її біль. У нареченого Бетсі Джоя не було грошей. Артур розбив свою скарбничку і подарував бідній дівчині гроші на весілля).Звучить запис морського прибою (додаток №1)

- Яка картина вразила хлопця? ( Корабель на гребені хвилі. Шторм! Капітан)

- Ким вирішив стати Артур? (Капітаном)

- Скільки років було Грею, коли він таємно залишив свою домівку? (15)

- Що ще ви дізналися про хлопця? ( Найголовніше те, що Артур переміг себе. Раніше половину грошей витрачав на тістечка, другу половину власного майна програв у карти. Тепер Грей позбувся поганих звичок, став себе фізично загартовувати. Він став міцним, засмаглим моряком, тепер у нього є сила, рішучість, блиск в очах. За один рік вивчив навігацію. Добре проштудіював кораблебудування, морське право, керування суднами і бухгалтерію. Артур купив новий білий галіот «Секрет». Тепер він капітан, мрія здійснилася.

Хлопець любить свою стареньку матір, щороку відвідує її. Йому боляче, що батько помер, так і не побачивши свого сина).

- Що відчув Грей, коли побачив на березі моря сплячу дівчину? ( Відчув, що все у ньому зрушилось, усміхнулося. Таке відчуття з’явилося вперше).

- Що Грей подарував сплячій дівчині? (Старовинний коштовний перстень).

- Як далі розвивалися події? Переказ уривка з твору ( Грей прийшов до корчми. Він розпитує у Хіна Меннерса і не вірить йому, що ця дівчина – « недоумкувата Корабельна Ассоль». В цей час Артур подивився у вікно і побачив її. Коли він глянув на дивні риси обличчя дівчини, то відчув ніби удар – удар у серце й голову. Хлопець був щасливий, хоча не розумів, що з ним діється).

- Що відчувала Ассоль? (У дівчини також з’явилося дивне відчуття. Все її єство сповнилось тривогою. Ассоль не могла ні читати, ні шити. В ці хвилини дівчина не думала про образи і кривду).

- Як Грей вирішив зробити Ассоль щасливою? (Він вирішив усе зробити так, як «пророкував» збирач пісень Егль. Артур тепер уже не Артур, а «принц». Він поспішає до крамниці та купує полотно пурпурового кольору).7. Визначення тематики і фольклорної основи повісті-казки «Пурпурові вітрила». Бесіда.

- Визначте основну тему повісті – казки « Пурпурові вітрила» (Тяжкий шлях Ассоль до своєї мрії).

- Які ще теми порушуються у творі? (Зіткнення мрії з брутальною дійсністю, кохання, доброта, батьківська відданість, заздрість і лицемірство).

- Пригадайте характерні риси чарівної казки. Які з цих рис виявилися у повісті О. Гріна? ( Вигаданість подій і ситуацій, герої мають незвичні імена, перемога добра й кохання у фіналі твору, піднесений стиль тощо).

- У чому ви вбачаєте зв’язок твору з реальністю? Доведіть свою думку на прикладах з тексту ( Зображення тяжкої праці Лонгрена, показ соціальної та майнової нерівності людей, правдивість в описах помешкання персонажів, картин природи).
Ассоль».'>8. Інсценування уривка «Зустріч Егля з Ассоль».

Слово вчителя. Давайте пригадаємо епізод зустрічі Егля з Ассоль. Але ви маєте подумати, що допомагає людині у здійснені її мрій?

Автор. Перед нею був не хто інший, як Егль, відомий збирач пісень, легенд, переказів і казок (На пеньку старий з палицею в одній руці, в другій тримає кораблик з пурпуровими вітрилами. На голові солом’яна шляпа, сіра блуза, заправлена у сині штани, та високі чоботи. За плечима торбина).

Ассоль. Тепер віддай мені. Ти вже погрався. Ти як спіймав її?

(Від несподіванки Егль впустив яхту, піднімає голову, роздивляється дівчину).

Егль. Клянусь Грім мами, Езопом і Андерсеном це щось особливе. Послухай-но ти, рослинко! Це твоя штука?

Ассоль. Так, я за нею бігла по всьому струмку; думала, що помру. Вона була тут?Егль. Біля самих моїх ніг. Корабельна аварія – причина того, що я, як береговий пірат, можу вручити тобі цей приз… Як звуть тебе, крихітко?

Ассоль. Ассоль. (Ховає яхту в корзину).

Егль. Добре. Мені, власне, не треба було питати про твоє ім’я. Добре, що воно таке дивне, таке однотонне, музикальне, як свист стріли або шум морської черепашки… Я, люба, поет у душі – хоч ніколи не писав сам. Що у тебе в кошику?

Ассоль. Човники, потім пароплав та ще три таких будиночки з прапорами. Там солдати живуть.

Егль. Чудово. Тебе послали продати. Дорогою ти почала гратись. Ти пустила яхту поплавати, а вона втекла. Адже правда?

Ассоль. (Засмутившись). Ти хіба бачив? Тобі хтось сказав? Чи ти вгадав?

Егель. Я це знав.

Ассоль. А як же?

Егль. Бо я – найголовніший чарівник. (Дівчинка збентежилась, злякавшись). Тобі нема чого боятись мене. Навпаки, мені хочеться поговорити з тобою по щирості. (Помовчав, потім продовжує бесіду). Ану, Ас соль, слухай мене уважно. Не знаю, скільки мине років, тільки в Каперні розцвіте одна казка, пам’ятна надовго. Ти будеш дорослою, Ассоль. Якось у ранці в морській далині під сонцем блисне пурпурове вітрило. Осяйне громаддя пурпурових вітрил білого корабля попрямує, розтинаючи хвилі, прямо до тебе. Тихо плистиме цей чудесний корабель, без вигуків і пострілів; на березі багато збереться людей, дивуючись і ахаючи; і ти стоятимеш там… «Чого ви приїхали? Кого ви шукаєте?» - спитають люди на березі. Тоді ти побачиш хороброго вродливого принца. «Здраствуй, Ассоль! – скаже він. – Далеко-далеко звідси я побачив тебе у ві сні і приїхав, щоб забрати тебе назавжди у своє царство…»

Ассоль. Це все мені? (Весело засміялась). Може він уже прийшов… той корабель?

Егль. Не так скоро. Спершу, як я казав, ти вирости. Потім… що говорити? Це буде і край. Щоб ти тоді зробила?

Ассоль. Я? Я б його любила. (Не зовсім твердо). Якщо він не б’ється.

Егль. Ні, не буде битися. Не буде, я ручаюся за це. Йди, дівчино, і не забудь того, що сказав тобі я, іди. Хай буде мир пухнастій твоїй голові! (Погладив дівчинку, попрощавшись, пішов далі).

Автор. Ассоль все стояла, дивилась йому вслід і тихенько посміхалась своїй мрії.

Слово вчителя. То що ж, на вашу думку, допомагає людині у здійснені її мрій? (Людське оточення, сформованість віри в людину, у те, що мрії здійснюються, власні переконання, що мрії можуть стати реальністю).
9. Огляд ілюстрацій до повісті-казки «Пурпурові вітрила». (слайди №№4-12)

Завдання. Доберіть з тексту цитати-підписи до кожної ілюстрації1 ряд

слайд №4 слайд №5 слайд №6
В. Висоцький. Ілюстрації до повісті О.Гріна “Пурпурові вітрила”2 ряд

слайд №7 слайд №8 слайд №9Е. Мунк. Мрія
К. Штанко. Ілюстрації до повісті О.Гріна

“Пурпурові вітрила”

3 ряд

слайд №10 слайд №11 слайд №12С. Бродський. Ілюстрація до повісті О.Гріна “Пурпурові вітрила”


Є. Попов, М. Шевченко. Ілюстрації до повісті

О.Гріна “Пурпурові вітрила”


  • Аналіз добору цитат-підписів

1 ряд (слайд №4) «…Ассоль побачила, що дерева попереду розсунулись, пропустивши синє плесо моря, хмари і край жовтої піщаної кручі, на яку вона вибігла, вже падаючи з утоми».

(слайд №5) «… В гарні дні, вранці, коли хаща навколо шляху повна сонячної зливи, квітів і тиші, так що вразливості Ассоль не загрожували примари уяви, - Лонгрен відпускав її до міста».2 ряд (слайд №7) «Обернувшись до виходу, Грей побачив над дверима величезну картину, яка відразу змістом своїм виповнювала важке заціпеніння бібліотеки. На картині був зображений корабель, що здіймався на гребінь морського валу…».

(слайд №8) «Не далі як за п’ять кроків від нього, згорнувшись, підібгавши одну ніжку і випроставши другу, лежала головою на затишно підкладених руках стомлена Ассоль…»3 ряд (слайд №11) «… «Секрет» у цей час обходив невеличкий мис, тримаючись до берега кутом лівого борту; неголосна музика линула в голубому дні з білої палуби під вогнем пурпурового шовку;…».

(слайд №12) «Від нього відплив човен, повний засмаглих веслярів; серед них стояв той, кого, як їй здавалось тепер, вона знала, невиразно пам'ятала змалку. Він дивився на неї з усмішкою, яка зігрівала і примушувала поспішати. Але тисячі останніх смішних страхів перемогли Ассоль; смертельно боячись усього — помилки, непорозумінь, таємничої і шкідливої перешкоди, — вона вбігла до пояса у тепле коливання хвиль, вигукуючи «Я тут, я тут! Це я!»»10. Словникова робота.

Слово вчителя.

У творі О.Гріна « Пурпурові вітрила» є багато символів.Символ – предметний або словесний знак, який опосередковано виражає сутність певного явища.

Він завжди розрахований на виявлення «таємної», нез’ясованої суті предмета, образу, явища. Носіями символічного змісту в творі можуть бути будь – які елементи: персонажі, порівняння, художні деталі, пейзажі, метафори. Наприклад, одним із символів у повісті-казці «Пурпурові вітрила» є пурпурові вітрила. Можливо, ви помітили якісь символи, коли читали твір? Назвіть їх. (Картина, іграшки, пейзажі, корабель).11.Робота в парах.

Скласти «гроно» символів пурпурових вітрил
Символ здійснення мрії
Пурпурові вітрила Символ сподівання на краще

Символ величі кохання та людської душі

12.Інтерв’ю «Складові людського щастя».

Слово вчителя.

Діти, пропоную вам рольову гру «Інтерв’ю». Учасники гри: кореспондент і учні класу. Тема інтерв’ю «Складові людського щастя».На уроці ми познайомилися з літературною героїнею, яка з раннього дитинства мріяла бути щасливою. А як ви розумієте поняття «бути щасливим»? Чи співпадає ваше розуміння його із розумінням Ассоль?Кореспондент. У мене є завдання від редакції шкільної газети взяти інтерв’ю в учнів нашого класу. Сьогодні на уроці світової літератури мене зацікавила тема уроку, бо я теж людина і хочу бути щасливою.

- Що, на вашу думку, є найважливішими складовими людського щастя?1 учень. Досягнення поставленої мети.

2 учень. Справжнє кохання, дружба, честь.

3 учень. Творити диво своїми руками.

4 учень. Та людина, яка приносить щастя іншим, сама щаслива.

5 учень. Відчуття того, що ти недаремно живеш на землі і несеш відповідальність за оточуючий світ.

Слово вчителя.

Бачу, що ваше розуміння щастя співпадає з розумінням Ассоль, але у вас воно осучаснене. Сподіваюсь, що ваші душі наповняться щастям від того, що ви маєте мрію, яка надихає на працю, на виховання у собі почуття любові, добра, людяності, формує у вас велике бажання стати Людиною.VI. Підсумкова бесіда. Метод «Мікрофон».

- Які герої протиставленні бездуховному світові? (Ассоль, Грей, Лонгрен).

- Які моральні цінності перемагають у творі? (Добро, кохання, праця, чесність, щирість, краса).

- Який момент є кульмінаційним у зіткненні добра і зла? (Поява яхти «Секрет» з пурпуровими вітрилами).

- Хто здійснив це диво? ( Грей).

- У чому полягає диво, пов’язане із внутрішнім світом героїв? Що зберегли вони в собі? (Вони зуміли зберегти свою душу, прагнення до добра, світлі почуття всупереч жорстокій дійсності. Герої пронесли свою мрію крізь морок і зло і піднеслися над буденністю на крилах своєї надії та кохання).

- Що найбільше вам сподобалось на уроці?
Через терни до зірок

Слово вчителя. (слайд №13)

Дитячі мрії…Банальні і небанальні, серйозні і несерйозні, реальні і нереальні, досяжні і недосяжні. Але це дуже добре, коли у маленької людини є мрія, до якої вона йде. Бо це значить, що вона живе повноцінним життям, приймає рішення, будує свої плани. Бажаю, щоб мрії всі збувалися, щоб корабель вашої мрії допоміг вам піднятися через терни до зірок, щоб ваші мрії обов’язково стали прекрасною реальністю.VII. Домашнє завдання (на вибір учнів).

Створити рекламу до повісті – казки «Пурпурові вітрила»; написати твір – мініатюру «Моя заповітна мрія»; скласти кросворд; намалювати ілюстрації до твору.

Список використаних джерел


  1. Лисак Л.Ф. Романтика «бортового журналу» // Всесвітня література в навчальних закладах України. – 2004.-№7. – С. 46-49

  2. Ніколенко О.М. Вивчення зарубіжної літератури. 7 клас. Авторський урок. – Х.: Ранок, 2002. – С. 220-224

  3. Ременяк Г. Щоб увиразнити небуденність «Пурпурових вітрил» // Всесвітня література в навчальних закладах України. – 2007.-№4. – С. 24-28

  4. Фесенко В.І. Зарубіжна література. Підручник для 7 класу. – К.: Навчальна книга, 2004. – С. 168-190

  5. Штанько Л. Робити чудеса своїми руками // Зарубіжна література. – 2006. - №4. – С. 9-12

Додатки


Додаток №1 (М. Грегер і Ф. Папетті. Музика. Шум морського прибою)

Додаток №2 (Презентація по творчості О.Гріна)
Каталог: filolog
filolog -> Василь Сухомлинський
filolog -> Поліглоти. Цікаві факти з життя та діяльності
filolog -> " Література це я сам, це моя плоть і кров…"
filolog -> Урок позакласного читання з елементами проектної діяльності Ірен Роздобудько «Що може пензлик?
filolog -> Звертання: найпоширеніші типи
filolog -> Майстер І Маргарита
filolog -> Урок позакласного читання Ернест Сетон -томпсон «Маленькі дикуни»
filolog -> Народні перекази Поділля: соціально-побутові мотиви, образи, персонажі


Поділіться з Вашими друзьями:

Схожі:

Світ уяви О. Гріна. Грін І Україна. Віра в силу надії та справжнього кохання у повісті-казці Пурпурові вітрила iconУрок позакласного читання. Рожеві мрії чистого серця
Мета: ознайомитися з короткими відомостями про життя І творчість О. Гріна; домогтися зрозуміти своєрідність образів головних героїв...
Світ уяви О. Гріна. Грін І Україна. Віра в силу надії та справжнього кохання у повісті-казці Пурпурові вітрила iconБіографія та особливості творчості Олександра Гріна. Поєднання реального та фантастичного в повісті „Пурпурові вітрила
Чи любите ви подорожі? Чи хотіли б ви сьогодні помандрувати в місця, пов’язані з життям І творчістю дивовижного письменника? Чи чули...
Світ уяви О. Гріна. Грін І Україна. Віра в силу надії та справжнього кохання у повісті-казці Пурпурові вітрила iconУроків Карєва Т. М. Фантастика і романтика. Олександр Грін. "Пурпурові вітрила"
«Открывателем новых стран А. С. Грин был не на морях и океанах, а в той области, которая называется «душой человека». М. Шагинян
Світ уяви О. Гріна. Грін І Україна. Віра в силу надії та справжнього кохання у повісті-казці Пурпурові вітрила iconВіра у всеперемагаючу силу кохання що є найважливішим у житті? Кохання?
Що є найважливішим у житті? Кохання? Успішність? Кар’єрні досягнення? «Зірковий» статус? У кожного своє бачення, відповідь, життєвий...
Світ уяви О. Гріна. Грін І Україна. Віра в силу надії та справжнього кохання у повісті-казці Пурпурові вітрила iconАлгебра підручник 8 класу Г. П. Бевз, В. Г. Бевз(блакитний) – його треба скачати. №263(а,б,г), 264(б, в, г), 275, 276, 294, 295(а). Геометрія
О. Грін "Пурпурові вітрила". Прочитати ІІІ та ІV розділи. Підготувати розповідь "Як Грей та Ассоль знайшли один одного"
Світ уяви О. Гріна. Грін І Україна. Віра в силу надії та справжнього кохання у повісті-казці Пурпурові вітрила iconПоетизація працьовитості та скромності, віра в перемогу добра над злом у казці Шарля Перро Попелюшка, або соболевий черевичок
«Поетизація працьовитості та скромності, віра в перемогу добра над злом у казці Шарля Перро «Попелюшка, або соболевий черевичок»
Світ уяви О. Гріна. Грін І Україна. Віра в силу надії та справжнього кохання у повісті-казці Пурпурові вітрила icon«Кохання безкрає помчить нас у даль…»
Прекрасної Музи в житті та творчості поетів різних країн та епох; прагнути відчути життєдайну силу кохання, вчити віддавати своє...
Світ уяви О. Гріна. Грін І Україна. Віра в силу надії та справжнього кохання у повісті-казці Пурпурові вітрила iconУрок позакласного читання в 5 класі Тема. Протистояння добра І зла в повісті-казці
Обладнання: портрет В. Близнеця, дошка, картки з іменами героїв твору, словник, ілюстрації до епізодів казки, таблиці
Світ уяви О. Гріна. Грін І Україна. Віра в силу надії та справжнього кохання у повісті-казці Пурпурові вітрила iconАнглійська література епохи відродження
Мета уроку: познайомити учнів з особливостями доби Відродження в Англії; поглибити їхні знання про життя та творчість В. Шекспіра;...
Світ уяви О. Гріна. Грін І Україна. Віра в силу надії та справжнього кохання у повісті-казці Пурпурові вітрила iconУроку. «Йому вклоняється у шані Україна»
Тема уроку. «Йому вклоняється у шані Україна». Короткі відомості про В. Короленка. В. Г. Короленко І україна. Сюжет повісті «Сліпий...


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка