Тарас Григорович Шевченко (1814 – 1861) Ось уже 196 років минуло, як спочиває український кобзар борець за волю…Дата конвертації18.04.2018
Розмір502 b.


Тарас Григорович Шевченко (1814 – 1861)


 • Ось уже 196 років минуло, як спочиває український кобзар…. борець за волю…

 • А вивчаючи біографію Тараса Григоровича, здається, що так нещодавно він мандрував стежками таких же українських звитяжців та вивчав побут і історію свого знедоленого народу…. • Саме у 1846 році 32-річний Шевченко мандрував просторами Волині та Поділля…. Існує багато переказів та легенд його перебування в Західній Україні… Проте я хочу розповісти та показати вам місця, котрі найбільше вразили художника й полонили душу поета…Отож у 1846 році Тарас Григорович за завданням Археологічної Комісії відвідав Дубно, замок якого він змальовував • Мандруючи далі та проїжджаючи Остріг, неможливо було не попросити візника, щоб він зупинився біля древніх мурів Острозького замку на Замковій горі. • Певна річ, Шевченко й раніше багато знав про це місце, його старокнижників і першодрукарів, про гетьманів Северина Наливайка та Петра Сагайдачного, які тут навчалися і формувалися як особистості. А тут така можливість все побачити на власні очі, оглянути ті видатні місця, про які, очевидно, розповідав йому Микола Костомаров, добрий товариш, історик, письменник, який мандрував цим маршрутом за два роки перед тим.У Корці він відвідав середньовічний замок князів Корецьких • Оглядаючи наш край Шевченко писав:

 • “На полях Волині і Поділля ви часто милуєтеся живописними розвалинами старовинних масивних замків і палат, колись надзвичайних, як, наприклад, в Острозі чи Корці… Що ж говорять, про що свідчать ці похмурі свідки минулого? Про деспотизм і рабство! Про магнатів і хлопів!” • У Почаєві, згідно з отриманим завданням, він залишився на кілька днів: майстерно намалював чотири кольорові акварелі з видами лаври, які публікуються у виданнях мистецької спадщини Шевченка, збереглися й начерки чорним олівцем, що свідчить про неабияку ретельність молодого художника. • Серед недатованих малюнків Шевченка, що їх спеціалісти відносять до періоду його волинської мандрівки, є пейзажна замальовка з краєвидом, який дуже нагадує надстирянський (біля села Пляшевої): з одного боку - ліс на пагорбі, з другого - річка. За народними переказами, сюди також приїздив великий український поет. Кобзар присвятив битві під Берестечком поезію «ой чого ти почорніло…»

 • “ Ой чого ти почорніло,

 • Зеленеє поле?

 • Почорніло я од крові

 • За вольную волю.

 • Круг містечка Берестечка

 • На чотири милі

 • Мене славні запорожці

 • Своїм трупом вкрили.”" У дорожньому записнику, в якому поет і художник Тарас Шевченко робив начерки олівцем, зберігся лаконічний запис: "Всюди їздив - і всюди плакав". • Згодом Тарас Шевченко поїхав до Ковеля на допомогу професору Іванишеву, котрий мав віднайти могилу московського втікача князя Курбського. Молодий художник замалював церкву в селі Вербка, де Курбський був похований, склепіння, в якому знайдено труну та накреслив план церкви. • Також у церкві, що в селі Вербка, Шевченко відновив руки на образі Св.Миколая, на якому від часу фарба стерлась".З Вербки шлях Тараса Шевченка і Миколи Іванишева проліг до села Секунь.

 • Десь між 1572-1588 pp. Михайло Калимета побудував у селі дерев'яну церкву Св. Михайла, де згодом його і дружину Катерину було поховано, їхні останки виявив Микола Іванишев в час прибуття разом з Шевченком до Секуня. Вони тоді виявили у храмі низку ікон візантійської роботи, серед яких виділявся образ Божої Матері. Всі ікони були привезені сюди московськими втікачами. • Жителі села звернули увагу Т.Г. Шевченка на образ Богоматері, потемнілий від часу, і попросили його відновити. Згодом історик О. Волинець віднайшов її у 1932 році, і визначив, що ікона давньої візантійської роботи, але її відновлено і додано художником лише народні прикраси-коралі.Селяни також підтвердили: ікону малював Тарас Шевченко. "Народна пам'ять,— писав О.Волинець — зберегла, що це був пан у чорному плащі і чорному капелюсі та говорив народною мовою". • Свої враження від подорожі по Волині він пізніше зафіксував у повістях “Прогулянка із задоволенням і не без моралі” та “Варнак”. У цих творах є цікаві роздуми поета про життя й боротьбу українського народу. • Вивчаючи Волинь, життя її людей, Т.Г.Шевченко робить висновок, що український народ Східної і Західної України – одне нерозривне ціле. Ця братерська єдність трудового народу, за висловом Шевченка, віками складалася на основі спільної боротьби свободолюбного народу проти своїх гнобителів.

Поділіться з Вашими друзьями:

Схожі:

Тарас Григорович Шевченко (1814 – 1861) Ось уже 196 років минуло, як спочиває український кобзар борець за волю… iconШевченко Тарас Григорович
...
Тарас Григорович Шевченко (1814 – 1861) Ось уже 196 років минуло, як спочиває український кобзар борець за волю… iconТарас Григорович Шевченко (1814 1861)
Тарас Григорович Шевченко народився 25 лютого (9 березня за н ст.) 1814р в с. Моринці Звенигородського повіту Київської губернії
Тарас Григорович Шевченко (1814 – 1861) Ось уже 196 років минуло, як спочиває український кобзар борець за волю… iconТарас григорович шевченко (1814 — 1861) біографія
Тарас Григорович Шевченко народився 25 лютого (9 березня за н ст.) 1814р в с. Моринці Звенигородського повіту Київської губернії
Тарас Григорович Шевченко (1814 – 1861) Ось уже 196 років минуло, як спочиває український кобзар борець за волю… iconБіографія: Тарас Шевченко (1814 — 1861)
Тарас Григорович Шевченко народився 25 лютого (9 березня за н ст.) 1814р в с. Моринці Звенигородського повіту Київської губернії
Тарас Григорович Шевченко (1814 – 1861) Ось уже 196 років минуло, як спочиває український кобзар борець за волю… iconШевченко тарас Григорович (1814-1861)

Тарас Григорович Шевченко (1814 – 1861) Ось уже 196 років минуло, як спочиває український кобзар борець за волю… iconБіографія шевченко тарас григорович (1814-1861)

Тарас Григорович Шевченко (1814 – 1861) Ось уже 196 років минуло, як спочиває український кобзар борець за волю… iconТ. Г. Шевченко (1814 1861)
Тарас Григорович Шевченко народився 25 лютого (9 березня за н ст.) 1814р в с. Моринці Звенигородського повіту Київської губернії
Тарас Григорович Шевченко (1814 – 1861) Ось уже 196 років минуло, як спочиває український кобзар борець за волю… iconТарас григорович шевченко (1814-1861)
Дослідження життя І творчості Шевченка
Тарас Григорович Шевченко (1814 – 1861) Ось уже 196 років минуло, як спочиває український кобзар борець за волю… iconТарас Григорович Шевченко (1814-1861)
Перше кохання Т. Г. Шевченка «Кохайтеся, чорнобриві, Та не з москалями Бо москалі чужі люде, Роблять лихо з вами…»


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка