Тема. Новела як жанр літератури. О. Генрі майстер новели."Останній листок"- гімн людині, яка здатна на самопожертву заради ближнього



Скачати 419,75 Kb.
Сторінка1/3
Дата конвертації09.10.2017
Розмір419,75 Kb.
ТипУрок
  1   2   3

Урок 1

Тема. Новела як жанр літератури. О. Генрі - майстер новели."Останній листок"- гімн людині, яка здатна на самопожертву заради ближнього. Мета: ознайомити учнів з життєвим шляхом відомого американського письменника О.Генрі, а також з його творчістю на прикладі новели "Останній листок", презентувавши її за допомогою буктрейлера; закріпити відомості про новелу як літературний жанр,її характерні ознаки та різновиди;ознайомити зі змістом твору і дати відчути гуманістичне спрямування, удосконалювати навички роботи з текстологічним аналізом твору (роль деталі). Тип уроку: комбінований, урок засвоєння нових знань. Обладнання та матеріали:мультимедійний екран, проектор для демонстрації слайдів ( фотографії О.Генрі), відеоролік "Краса чистих людських взаємин"(буктрейлер).

Перебіг уроку

Епіграф до уроку:

У чому сенс життя?

Служити іншим і робити добро.

Аристотель

І.Організаційний момент

ІІ. Актуалізація опорних знань Проблемне питання:якими повинні бути людські взаємини?Які слова вам перш за все спадають на думку? (Вірність, доброта, милосердя, надійність, людське тепло...)http://oblepiha.com/uploads/posts/2011-10/1318295435_01.jpg

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності школярів 1.Робота с епіграфом. 2.Просмотр буктрейлера (додаток 1)

ІV. Оголошення теми й мети уроку

V. Сприйняття та засвоєння учнями навчального матеріалу 1. Біографічні відомості про письменника(показ слайдів) О.Генрі. Яким насправді був письменник, що подарував світу стільки добрих, світлих, сповнених гумору новел. Він народився 11 вересня 1862 року в родині лікаря. Рано втратив матір, його виховувала тітка. У пошуках заробітків

блукав країною, аж доки доля посміхнулася молодому Вільяму Портеру (справжнє ім'я письменника): він знайшов душевний спокій і щомісячну платню бухгалтера у маленькому банку, одружився і став батьком прекрасної доньки. Та невдовзі у банку виявили нестачу. Щоб уникнути прикростей, Портер тікає і подорожує Америкою. Дізнавшись про хворобу дружини, він повертається додому, а після її похорону одразу потрапляє за грати. Там він і написав свою першу новелу. Перебуваючи у в'язниці, Портер соромився друкувати свої твори під власним прізвищем. Він писав:" Вільям Сідней Портер залишиться назавжди тут, у колумбійській каторжній в'язниці. О.Генрі - вільна людина. Вона належить тільки собі і більше нікому". Так з'явився псевдонім. Протягом двох років таємничий О.Генрі публікував свої оповідання. Коли звинувачення було зняте, письменник приїхав до Нью-Йорка, став працювати у часописах. О.Генрі, змінивши біографію, уникав газетярів, не дозволяв втручатися в особисте життя. Незадовго до смерті щастя знов посміхнулось О.Генрі, але хвороби рано звели його в могилу - він помер у 48 років. Літературний шлях письменника короткий - лише 10 років. За цей час він написав 273 новели і роман "Королі і капуста". Новели О.Генрі завжди світлі, гумористичні, несуть в собі заряд добра і надії, велику любов до людей. Зверніть увагу на портрет Вільяма Портера, людини з такими добрими і трохи сумними очима, він не міг дивитися інакше на життя і на людей.о. генрі

2. Поняття про новелу

Новела (від італ.Novella - новина) - невеликий за обсягом епічний твір про незвичайну життєву подію, який має яскраво вималювану дію і несподіваний фінал.

Характерні риси гострий напружений сюжет

епізодичність невелика кількість персонажів

відсутність великих описів ліричний підтекст

сюжетна простота

Різновиди новели

психологічна філософська фантастична

3. Робота над змістом новели

Іноді в житті людини трапляються такі ситуації, коли потрібно дуже багато сил і терпіння, щоб побороти ти чи інші труднощі. Але питання в тому, чи кожна людина здатна зібрати всю свою волю для того, щоб їх подолати і пробудити в собі бажання і любов до життя? Одна людина зможе, а от іншій необхідна підтримка або, навіть, просто виконання якогось бажання. Іноді дуже дивного. У таких обставинах опинилися героїні новели О.Генрі"Останній листок".http://www.weblancer.net/files/projects/3294/329400/works/249067.jpg

Бесіда за питаннями - Де і коли відбуваються події в новелі? - З якими труднощами зіткнулися художниці? - Що ми можемо сказати про Сью? Про Джонсі? - Чи можна назвати Сью та Джонсі справжніми подругами? Чому? - Чи однаково дівчата поводили себе? - Хто допоміг Джонсі видужати? - Що вас найбільше вразило у цьому творі? Що запам'яталось? - Хто з героїв найбільше сподобався і чому?

4. Рефлексія. "Вільний мікрофон"

- Якби у вас була можливість поговорити з Джонсі саме в той час, коли вона захворіла і втратила надію на одуження, що б ви їй сказали?

5. Психологічна хвилинка "Скажи мені добре слово"(учень учень)

VІ. Підсумок уроку. Оцінювання

Бесіда за запитаннями

- Як зміст новели перекликається з епіграфом до уроку? - Доведіть або спростуйте: справжня доброта і допомога непоказні, вони не кричать про себе, знаходячи засоби захистити дорогих людей, навіть жертвуючи собою.

VII. Пояснення домашнього завдання

1.Написати фанфік "Розкажіть від імені героя". Учні розповідають про перебіг подій у творі з позиції одного з героїв або персонажів твору. Оповідачами, навіть, можуть бути різні істоти чи предмети( розказати історію Джонсі від імені листка плюща) 2.Прочитати новелу В. Стефаника "Кленові листки",знайти спільне та відмінне з новелою О.Генрі"Останній листок"

Урок 2

Тема. О.Генрі "Останній листок". Втілення в образі Бермана найкращих людських рис. Особливості художньої мови новели. Українська новела. Мета:показати гуманістичне спрямування новели та його втілення в образах, формувати навички роботи над характеристикою літературного персонажа;визначити особливості художньої мови новели, порівняти оригінал та переклад твору,закріпити поняття про розповідача; ознайомити учнів з українською новелою на прикладі новели В.Стефаника"Кленові листки", знайти спільне з твором О.Генрі; спонукати учнів замислитися над морально-філософськими проблемами, що порушуються в новелі, виховувати ціннісне ставлення до життя, прищеплювати почуття милосердя,готовності до самопожертви в ім'я інших. Тип уроку:комбінований, формування знань, умінь, навичок. Обладнання: мультимедійний екран, проектор для демонстрації слайдів, текст новели В.Стефаника"Кленові листки"

Перебіг уроку

Епіграф до уроку:

Я не знаю выше подвига,

как подать руку изнемогшему другу.

Н.Гоголь

І. Організаційний момент

ІІ. Актуалізація опорних знань

1. Перевірка домашнього завдання:створення фанфіка на тему"Розповідь листка плюща".

2. Проблемне питання відповідно до теми уроку.

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів

1. Робота с епіграфом.

2. Слайд 1http://www.weblancer.net/files/projects/3294/329400/works/248495.jpg

Треба прагнути бути людиною,

незважаючи на всю

жорстокість

навколишнього світу.

О.Генрі

- До кого з героїв можна віднести слова О.Генрі?(Бермана)

VІ. Оголошення теми й мети уроку

V. Сприйняття та засвоєння учнями навчального матеріалу

1. Характеристика літературного персонажа

- Яким постає Берман на початку новели? - Як говорить про Бермана автор, Сью, лікар? - Якою була реакція Бермана на розповідь Сью про Джонсі? Проаналізуйте монолог Бермана, коли той побачив останній листок плюща. - З чим і з ким порівнює автор Бермана?

Слайд 2 http://artyx.ru/books/item/f00/s00/z0000047/pic/000081.jpg

Автор порівнює Бермана зі скульптурою Мікеланджело. Берман схожий на Мойсея. Образ Мойсея - це символ порятунку. Берман - рятівник Джонсі.

- Чи можна вважати Бермана пропащою людиною? - Листок плюща, намальований на стіні, - це вигадка безглуздого старого, чи щось інше? - Поясніть значення слова шедевр. Шедевр(франц. chef - d'oeuvre) -1) Зразковий виріб, який в багатьох середньовічних цехах необхідно було зробити ремісникові - підмайстру, який прагнув стати майстром, аби довести свою професійну майстерність. 2)Зразковий твір - вище досягнення мистецтва, майстерності.

ШЕДЕВР БЕРМАНА

малюнок на стіні вчинок Бермана

Висновок. О.Генрі доводить, що найвище мистецтво - ЛЮДЯНІСТЬ.

Вчинок Бермана - шедевр мистецтва бути Людиною.

2. Робота з оригіналом твору та його перекладом Порівняємо текст перекладу з текстом оригіналу.

Слайд 3

http://www.bankoboev.ru/images/ndm4mtq4/bankoboev.ru_stena_s_okantovkoi_kirpicha.jpg

Сью дивиться у вікно і бачить, що..."до половини тієї стіни видряпався старезний плющ,

вузлуватий і підгнилий біля коріння. Холодний подих осені струсив з нього листя,

й було добре видно, як майже голі галузки рослини чіпляються за потріскані цеглини"

Sue looked out of the window, but she could see nothing there to count.

She could see only the dirty yard and the grey wall of the neighbouring house,

with an old vine against it there were only a few leaves on the vine now,

and they were yellow and brown.

В оригіналі вжито лексему "vine", що перекладається як "виноградна лоза" і як "плющ". Але перекладачі одностайно обирають саме лексему "плющ". - Як ви гадаєте, чим це обумовлено? Символом чого є рослина? В християнській символіці плющ трактується як символ смерті, вірності, вічного життя, безсмертя. 3.Робота над визначенням художніх особливостей новели. а)Художні деталі(персоніфікація образу Пневмонії) б) Метафори( "... холодний подих осені струсив з нього листя, й було добре видно, як майже голі галузки рослини чіпляються за потріскані цеглини";" ... у вікна періщив дощ, тарабанячи по низьких голландських карнизах") в) Епітети ( "бідні , втомлені листя", Джонсі "бліда, тендітна, немов листок" ) г) Кольорова гамма новели( "стара синя рубашка" Бермана, "синій шарф" Джонсі, який не мав ніякої користі; "червоні очі" Бермана, "червоні кулаки" Пневмонії; зелений - останній лист, колір надії, жовтий - зав'ялий, колір безвиході , " потім знайшли ...палітру з зеленою та жовтою фарбою" )

4. Теорія літератури.

Розповідач, або Наратор ( лат. narrator - розповідач) - різновид літературного суб'єкта, вимишлена автором особа,від імені якої в епічному творі він веде розповідь про події та людей, за допомогою якої формується весь уявний світ літературного твору. Розповідач - літературна постать, котра , як правило, є водночас автором і персонажем ( Рудий Панько у "Вечорах на хуторі біля Диканьки"). В українській літературі побутують терміни "розповідач" і "оповідач", які різняться граматичним виявом розповіді: оповідач виступає у формі першої особи, розповідач - у формі третьої особи.

5. Українська новела. Порівняльний аналіз новел В.Стефаника "Кленові листки" та О.Генрі "Останній листок".

Випереджаюче домашнє завдання: прочитати новелу В.Стефаника "Кленові листки".

Слайд 4

http://www.ukrcenter.com/!filesrepository/photogallery/_netgal1/9044ba76-c5e5-40e7-b258-c5bf5a4b5211_large.jpghttp://s5.hostingkartinok.com/uploads/images/2013/11/5e35cce845aec36143eca1fc8b65327e.jpg

Бесіда за змістом новели http://decoretto.ru/images/detailed/a1032_klen_w.jpg

- Що ви дізналися про життя головних героїв? - Яке горе сталося у сім'ї? - Хто з героїв найглибше розуміє ситуацію? - Який епізод найтрагічніший у новелі? Зачитайте. - Чи була мить просвітління у героїв новели й у кого саме? - Що символізують кленові листки у новелі? Клен завжди був символом самотності, трагедії людського життя, відчуження, нереалізованих можливостей. В новелі, де говориться про трагедію дітей - сиріт, що пізнають самотність і відчуженість у цьому світі, образ кленового листя є найбільш доречним.

Складання таблиці "Спільне та відмінне в новелах О.Генрі та В.Стефаника"

http://thumbs.dreamstime.com/t/%d0%bb%d0%b8%d1%81%d1%82%d1%8c%d1%8f-%d0%bf%d0%bb%d1%8e%d1%89%d0%b0-6280844.jpghttp://kalejdoskopphotoshopa.ru/wp-content/uploads/2012/10/leafs.png


О.Генріhttp://thumbs.dreamstime.com/t/%d0%bb%d0%b8%d1%81%d1%82%d1%8c%d1%8f-%d0%bf%d0%bb%d1%8e%d1%89%d0%b0-917804.jpg

В.Стефаникhttp://img0.liveinternet.ru/images/attach/c/11/117/71/117071346_2382183_0_9b0db_99b4f20e_l.png

Герої

Звичайні люди, бідні, незахищені

Звичайні люди, бідні , незахищені

Основні події

Хвороба Джонсі

Хвороба матері

Ключовий епізод

Ранок після бурі

Пісня матері в останні хвилини ії життя

Символи

Плющ-символ смерті, вічного життя

Клен-символ трагедії людського життя, нереалізованих можливостей, самотності, відчуження

Пафос

Оптимістичний

Трагічний

Художні особливості

Лаконізм, напружений сюжет, "мгкий"ліризм

Лаконізм, напружений сюжет, діалектизми,"трагічний"ліризм

VI. Підсумок уроку. Оцінювання

Завершальне слово вчителя Ось і підійшла до завершення наша зустріч з прекрасним. Але наші зустрічі з О.Генрі будуть продовжуватися. Я дуже сподіваюсь, що "Останній листок"- це тільки початок вашого знайомства з письменником. Колись О.Генрі сказав: "Ви чекаєте на скарби, що , як манна небесна, впадуть до вас, а між тим у кожного з вас є величезні скарби, які ви мало цінуєте". Ці скарби у наших душах. Це наша доброта, безкорисливість, любов та ніжність. А саме головне - нести світло і радість людям! То ж давайте не будемо ховати наші скарби, а будемо ділитися ними одним з одним!

VІІ.Пояснення домашнього завдання

1. Написати фанфік "Остання сторінка особистого щоденника Бермана".

2. Прочитати Г.Уеллс"Чарівна крамниця".

Урок 3

Тема. Видатний англійський фантаст Г. Дж. Уеллс. Точка зору дорослого і дитини в новелі"Чарівна крамниця". "Дива" та їх сприйняття персонажами. Дитячий світ в новелі. Оповідач твору. Елементи фантастики в новелі. Мета:ознайомити учнів з основними подіями життя та творчості Г. Уеллса, створити на уроці умови для розуміння і засвоєння сюжету новели,пояснити суть символічних образів , роль деталей, сенс фіналу; формувати навички аналізу літературного твору,закріпити знання учнів з теорії літератури(фантастика, оповідач, точка зору); розвивати вміння мріяти і фантазувати, виховувати потребу берегти дитячі мрії враження, оптимістичне сприйняття світу. Тип уроку:комбінований, урок засвоєння нових знань. Обладнання: мультимедійний екран,проектор для демонстрації слайдів; відеоролік "Цей світ чудес"(буктрейлер).

Перебіг уроку

Епіграф до уроку:

Ох, не звикайте до чудес -

Дивуйтесь їм, дивуйтесь!

Не приглядайтесь до небес -

Земним життям милуйтесь.

Вдивляйтесь у земні дива -

Хай світ бентежить груди.

Усе мине – збіжить вода.

Повторення не буде.

За кроком крок, за миттю мить -

Все подив викликає.

Цей світ чудес. Та час летить,

І вороття не має!

В.Шефнер

І. Організаційний момент

ІІ. Актуалізація опорних знань

1. Перевірка домашнього завдання. 2. Проблемне питання відповідно до теми уроку.

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності школярів

1. Бесіда з учнями

- Скажіть, чи відбувалися з вами події, які у реальному (видимому) житті не всі можуть пояснити? Чи бачили ви те, чого інші не бачать?Чи розуміли вас рідні, друзі? Все це дуже складно, але відповіді на деякі запитання ми з вами знаходимо у творах художньої літератури. Так ви пізнавали світ дитинства у творах М.Твена, В. Короленка та ін. А сьогодні я вас запрошую у чарівну крамницю Г.Уеллса.

2. Просмотр буктрейлера"Цей світ чудес"(додаток 2)http://www.urano.ru/wp-content/uploads/2015/01/%d0%93%d0%b5%d1%80%d0%b1%d0%b5%d1%80%d1%82-%d0%a3%d1%8d%d0%bb%d1%811.gif

ІV. Оголошення теми й мети уроку

V. Сприйняття та засвоєння учнями навчального матеріалу

1. Розповідь вчителя про життя та творчість Г. Уеллса

Народився 21 вересня 1866 в передмісті Лондона Бромлі. Його батько був садівником, потім професійним гравцем в крикет; пізніше утримував крамницю, проте розорився. Мати, щоб «витягнути» сім'ю працювала служницею в багатому будинку (пізніше описаному Уеллсом в романі «Тоно Бенге»). Освіту одержав у класичній школі Мідхерст і в Кінгз-коледжі Лондонського університету. Після учнівства в торговця мануфактурою і роботи в аптеці побував вчителем у школі, викладачем точних наук і помічником природознавця, пропагандиста дарвінізму Томаса Гекслі (Хакслі).

До 1893 року відносяться його перші публікації як есеїста і новеліста в популярних газетах і журналах: «Pall Mall Gazette», «Pall Mall Budget». Це дозволяє йому розлучитися з викладацькою діяльністю і стати журналістом не обтяженим будь-якою службою (free-lance journalist). До того ж він отримує замовлення на серію повістей і новел з науковим нахилом.

Уеллс називає себе «соціалістом», проте «не по Марксу». У 1903 році він вступає в Фабіанське товариство, проте скоро у 1909 році виходить з нього.

Протягом творчого життя (з 1895) Уеллс написав близько 40 романів і багато оповідань, більше десятка полемічних творів на філософські теми і приблизно стільки ж робіт про перебудову суспільства, дві всесвітні історії, близько 30 томів з політичними і соціальними прогнозами, більше 30 брошур на теми про Фабіанське товариство, озброєння, націоналізм, загальний мир тощо, 3 книги для дітей і автобіографію.

Його першим художнім твором був роман «Машина часу» (The Time Machine, 1895) — про подорож винахідника у віддалене майбутнє. Потім з'явилися «Острів доктора Моро» (The Island of Dr. Moreau,1896), «Людина-невидимка» (The Invisible Man, 1897), «Війна світів» (The War of the Worlds, 1898), «Перші люди на Місяці» (The First Men in the Moon, 1901, екранізований 2010 року каналом ВВС —«Перші люди на Місяці»), Free, 1914), він сполучив наукову вірогідність з політичними прогнозами про прийдешню всесвітню державу. Теза про науку, здатну створити всесвітню державу, у якій людина зможе розумно використовувати свої винаходи, з наснагою повторюється у всіх книгах Уеллса, однак його оптимізм знищила Друга світова війна, після чого він в розпачі написав книгу «Розум на краю своєї натягнутої вузди» (Mind at the End of Its Tether, 1945), де пророчив вимирання людства.

У своїх творах письменник демонструє неабиякий талант у зображенні характерів і побудові фабули, приправляє оповідання гумором, та інколи сюжет витісняють роздуми про науку, лекції про всі мислимі і немислимі предмети, відгуки на актуальні події, так що лише деякі з його творів містять складові, які можуть гарантувати їм довговічність. Багато творів автора в тій чи іншій мірі автобіографічні. Уеллс визнав, що єдина книга, у якій заявлені найістотніші ідеї його життя, це «Що ми робимо зі своїми життями?» (What Are We to Do With Our Lives? 1931), а найважливішою своєю працею вважав «Праця, багатство і щастя людства» (The Work, Wealth, and Happiness of Mankind, 1932). Однак до широких читацьких кіл він пробився завдяки книзі «Нарис історії» (The Outline of History, 1920), яка багато років була в списках бестселерів.

Уеллс мешкав у Лондоні і на Рив'єрі, часто виступав з лекціями і багато подорожував, був двічі одружений.

Помер у Лондоні 13 серпня 1946.

2. Теорія літератури

Фантастика(грец. phantastike - мистецтво уявляти)- 1)різновид художньої літератури;2)спосіб художнього творення, в основі якого лежить уявне, нереальне, чарівне.

Фантастика

наукова "фентези"

В основі наукової фантастики - роздуми на тему науки та новітніх технологій. Більшість творів Г.Уеллса написано саме у жанрі наукової фантастики. "Фентезі"- своєрідні казки. Лін Картер визначив"фентезі" як оповідання про дива, які не належать ні до наукового світу, ні до потойбічного. Таким чином "Чарівну крамницю" ми можемо віднести до жанру "фентезі" (фантастична новела). Оповідачем в художньому творі називають особу, від імені якої письменник веде розповідь про людей і події, але, на відміну від розповідача, оповідач виступає у формі першої особи (батько в "Чарівній крамниці")

Точка зору. Щодо літературного тексту - це проблема авторської позиції, "ліричного героя" тощо.

3. Робота над змістом новели

- Як і чому Джип з батьком опинилися біля чарівної крамниці? - Як автор описує місцезнаходження чарівної крамниці? - Чи кожна дитина могла туди потрапити? - Розкажіть про дива, які відбуваються в крамниці. Як на них реагує Джип? Батько? Г.Уеллс за допомогою деталей, символів розкриває нам, що є видимий світ та невидимий - думки, почуття, тобто внутрішній світ людини. - Знайдіть епізод, художню деталь,слово, яким автор натякає, що в наших думках багато зайвого, часто непотрібного для нашого життя( "Помалу збирається стільки всякої всячини,сер... Звісно, не тільки у вас... Мало не в кожного покупця... Чого тільки люди з собою не носять!") - Як автор говорить про внутрішній стан людини?("Ніхто не знає, сер, що ховається в людині за її добропристойною подобою... Всі ми - всього лише прилизана зовнішність, одне слово, лицеміри...") - Що символізує прилавок у крамниці?(Батько і син захотіли пізнати загадкове, приховане, ступивши за прилавок, тобто за межі звичайного життя. І що там побачили?"...нічого не побачили". З мірками нашого звичайного життя не можна підходити до невидимого й загадкового світу. Але для тих, хто пізнав нове, дорога тільки вперед. Прилавок-дорога вперед) - Тим,хто рішуче тягнеться до нового, непізнанного, їм і далі будуть відкриватись таємниці. Яка деталь підтверджує цю думку?("Чи бажаєте оглянути нашу виставку?") - На шляху до пізнання нового, як завжди, виникають спокуси, завади, які відволікають людину. В якому образі автор показав ці спокуси?("... я побачив, що він тримає за хвіст невеличке червоне чортеня, а воно смикається, звивається і все хоче вкусити його за руку. Ще хвиля - і продавець байдуже жбурнув його під прилавок... І сліду немає! Це, видно, ви занесли йог з вулиці... чого тільки люди не носять з собою, самі про це не знаючи!") - Чи однаково сприйняли цей світ хлопчик і його батько?

Світ очима батька http://www.pd4pic.com/images/man-guy-cartoon-purple-glove-karate-suit.png

Уеллс показав нам, що батько Джипа був готовий повірити в чудеса, але тверезість розуму, а потім ревнощі й тривога за хлопчика знищили те чарівництво, яке, начебто, вже з'явилось в ньому. Те, у чому Джип бачив прекрасне й таємниче, для батька було огидним та лякало його. Вдома батько багато разів пробував, коли Джип грався з солдатиками, зненацька увійти до його кімнати. Але нічого чарівного він так і не помітив, для нього вони були звичайнісінькими олов'яними солдатиками, яких можна купити в будь - яком магазині. Батько не вірить в чарівництво і чекає, коли хазяїн крамниці прийде отримати рахунок за подарунки.https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/9/96/bottes_7_lieues.png/220px-bottes_7_lieues.png

Світ очима дитини

Маленькому Джипу підвладні предмети, він з дитячою серйозністю управляє ними. Від захоплення він забув про існування реального світу, де є батько. Для дітей, які вірять у диво, воно відбувається на кожному кроці: з голови продавця вилітають скляні кульки, сам він перетворюється на кролика, олов'яні солдатики оживають, чарівний щит, чоботи - скороходи і шапка - невидимка мають свою реальну ціну. Малий Джип включається в цю гру, не дивуючись і не лякаючись. Покинувши чарівну крамницю, він не злякався і не засмутився, а сприйняв чари як щось природне і був задоволений цим днем. http://radiuscity.ru/files/articles/issue180/article2525/idealnaia-nevidimost2.jpghttps://lh3.googleusercontent.com/-spkeap4svfm/aaaaaaaaaai/aaaaaaaaabi/aufi_vovwh0/photo.jpg

VІ. Підсумок уроку. Оцінювання

1. Робота з епіграфом до уроку

2. "Мікрофон" - Урок сприйняття життя як чарівного свята дає своєму батькові маленький хлопчик. Чого, на вашу думку, може навчити Джип свого батька? - Сьогодні на уроці ми казали, що у перекладі з грецької слово"фантастика" означає"мистецтво уявляти". Діти, на відміну від дорослих, мають багату уяву. Вони можуть подумки перенестися в тридев'яте царство, полинути до зірок, чарівним словом"оживити"олов'яних солдатиків, потрапити до чарівної крамниці. Що, на вашу думку, уособлює образ чарівної крамниці?

VІІ. Пояснення домашнього завдання

1. Написати фанфік"Складіть поради для героя" (для батька Джипа)

2. Прочитати новелу Акутагави Рюноске"Павутинка"

Урок 4


Каталог: wp-content -> uploads -> 2016
2016 -> Рекомендована література
2016 -> Літературна вікторина Т. Г. Шевченко – великий син України Коли І де народився Т. Г. Шевченко?
2016 -> Тема. Життєвий І творчий шлях французького письменника Альбера Камю; його філософські та естетичні погляди. А. Камю й екзистенціалізм
2016 -> Поетика національного міфу в романній творчості Пола Остера
2016 -> Програма комплексного фахового випробування при вступі на навчання за програмами освітнього ступеня "магістр"
2016 -> Замилування переплітається зі смутком. Ганна Чубач «Зупинюся над рікою» Мета
2016 -> Програма комплексного фахового випробування при вступі на навчання за програмами освітнього ступеня "магістр"
2016 -> Програма комплексного фахового випробування при вступі на навчання за програмами освітньо-кваліфікаційного рівня "спеціаліст"


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3

Схожі:

Тема. Новела як жанр літератури. О. Генрі майстер новели.\"Останній листок\"- гімн людині, яка здатна на самопожертву заради ближнього iconТема: Новела як літературний жанр, її характерні ознаки, різновиди. О. Генрі як майстер світової новели
Тема: Новела як літературний жанр, її характерні ознаки, різновиди. О. Генрі як майстер світової новели. Провідні проблеми новели...
Тема. Новела як жанр літератури. О. Генрі майстер новели.\"Останній листок\"- гімн людині, яка здатна на самопожертву заради ближнього iconДомашнє читання. О. Генрі "Останній листок" "The
Обладнання: карта сша; магнітофон; записи музики в стилі "кантрі" та з кінофільму "Генерали піщаних кар'єрів"; малюнки-ілюстрації...
Тема. Новела як жанр літератури. О. Генрі майстер новели.\"Останній листок\"- гімн людині, яка здатна на самопожертву заради ближнього iconО. Генрі. Останній листок
«О. Генрі. «Останній листок». Взаєморозуміння та прагнення зробити добро іншому як засіб подолання життєвих негараздів»
Тема. Новела як жанр літератури. О. Генрі майстер новели.\"Останній листок\"- гімн людині, яка здатна на самопожертву заради ближнього iconТема: О. Генрі. «Останній листок». Взаєморозуміння та прагнення зробити добро іншому як засіб подолання життєвих негараздів. Втілення в образі Бермана найкращих людських рис. Гуманізм новели

Тема. Новела як жанр літератури. О. Генрі майстер новели.\"Останній листок\"- гімн людині, яка здатна на самопожертву заради ближнього iconО. Генрі. Новела «Останній листок». Взаєморозуміння та прагнення зробити добро іншому як засіб подолання життєвих негараздів

Тема. Новела як жанр літератури. О. Генрі майстер новели.\"Останній листок\"- гімн людині, яка здатна на самопожертву заради ближнього iconРайонний методичний кабінет о. Генрі. «Останній листок»
Взаєморозуміння та прагнення зробити добро іншому як засіб подолання життєвих негараздів
Тема. Новела як жанр літератури. О. Генрі майстер новели.\"Останній листок\"- гімн людині, яка здатна на самопожертву заради ближнього iconТема.: Краса чистих людських взаємин. О'Генрі (1862-1910), "Останній листок"
У скрутну хвилину виявляється глибинна людська суть, справжня культура. Саме тоді у взаєминах із собою, зі світом, з іншими людьми...
Тема. Новела як жанр літератури. О. Генрі майстер новели.\"Останній листок\"- гімн людині, яка здатна на самопожертву заради ближнього iconУрок української літератури у 7 класі Тема. Любов Пономаренко. "Гер переможений". Гуманістичний пафос новели
...
Тема. Новела як жанр літератури. О. Генрі майстер новели.\"Останній листок\"- гімн людині, яка здатна на самопожертву заради ближнього iconТема. Рей Дуглас Бредбері. Новела «Усмішка». Знищення природи, цивілізації й культури як наслідок бездуховного науково- технічного прогресу. Мета
Учнів з фактами біографії американського письменника-фантаста; засвоїти поняття про новелу як літературний жанр; донести до школярів...
Тема. Новела як жанр літератури. О. Генрі майстер новели.\"Останній листок\"- гімн людині, яка здатна на самопожертву заради ближнього iconГімн цивілізованій прагматичній людині та її праці
Мета: допомогти учням усвідомити, що розум І праця головні рушійні сили прогресу людства


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка