Тема: О. Генрі. «Останній листок». Взаєморозуміння та прагнення зробити добро іншому як засіб подолання життєвих негараздів. Втілення в образі Бермана найкращих людських рис. Гуманізм новели



Скачати 203,95 Kb.
Дата конвертації14.08.2017
Розмір203,95 Kb.

Вчитель світової літератури Ридодубівської ЗОШ І-ІІ ст. Грицик Г.Я.

Тема: О.Генрі. «Останній листок».Взаєморозуміння та прагнення зробити добро іншому як засіб подолання життєвих негараздів. Втілення в образі Бермана найкращих людських рис. Гуманізм новели.

Мета: закріпити знання учнів про про письменника О.Генрі, новелу як жанр; формувати навички

характеристики образів художнього твору, вдосконалювати навички текстологічного аналізу

твору; розвивати критичне мислення, зв’язное мовлення учнів, вміння працювати з цитатним

матеріалом для підтвердження своєї думки, простежити гуманістичний пафос новели;

виховувати чуйне ставлення до оточуючих, відповідальність за тих, хто поруч.

Обладнання: презентація, листки плюща, відеоматеріали.

Епіграф уроку:

Найвища наука життя – мудрість,

а найвища мудрість – бути добрим.

Народна мудрість

Проблемне питання: чи дійсно Людяність, Мистецтво і Література врятують світ?

Хід уроку:

І. Організаційний момент (Слайд1)

ІІ.Актуалізація опорних знань учнів.


  1. Слово вчителя (на фоні мелодії Ернесто Кортасара «Одиночество»).

(Слайд2)У складний час ми, діти, з вами сьогодні живемо. Важке матеріальне становище населення, зубожіння, хвороби, війна. Саме життя заставляє нас замислитись над тим, що для нас в житті є найважливішим: матеріальне чи духовне?

  • Завдяки вибору матеріального чи духовного виживає людство?

(Духовного)

  • Доведіть це .

Так, саме краса чистих людських взаємин рятує людство.

(Слайд3) У житті кожної людини трапляються ситуації, коли дуже легко зробити хибний крок. Абов скрутній для когось ситуації нічого не зробити. І в результаті втратити свою неповторну особистість. Це ситуації, які неможливо заздалегідь спланувати і до яких неможливо спеціально підготуватися. В екстремальних ситуаціях виявляється глибинна людська суть, справжня культура, гуманізм .

(Слайд4)Саме тому епіграфом нашого уроку стануть слова

« Найвища наука життя – мудрість, а найвища мудрість – бути добрим». (Музика стихає)

ІІІ. Перевірка домашнього завдання.

- Який розділ ми почали вивчати?



2. Творча робота за біографією письменника

Озвучте фільм «О.Генрі» mp4 за допомогою плану:

1. Дитинство і юність Вільяма Сідні Портера

2. Життя в Остіні та тюремні роки.

3. На волі – невільник.



  • Може, хтось хоче доповнити, додати щось із біографії О.Генрі?

(Слайд 5, 6 – збірки творів О.Генрі, слайд 7)

(Слайд 8) О.Генрі прожив складне життя, пізнав злети, падіння, бідність, в’язницю, популярність і немилість, важко працював і насолоджувався славою. За це через 8 років після смерті письменника була заснована премія О.Генрі, котра видається щорічно американським і канадським письменникам за найкраще оповідання.

А ще О.Генрі встановлено пам’ятник в Грінсборо в натуральну величину, його улюбленій собачці та пам’ятник 2-метровий книзі. На лівій сторінці відкритої книги ілюстрації до оповідання «Дари волхвів» , а на правій – початок з «Вождя червоношкірих» і головний герой, що виглядає з-за цієї сторінки. Також випущено марки із зображенням О.Генрі. (Слайд 9)



4. Дослідження парадоксу в житті автора новели «Останній листок»

Вільєм Сідні Портер – сирота, злочинець, скромний, має друзів, алкоголік, помирає в самотності.

О.Генрі – відомий, бажаний гість, геніальний, цікавий, має «друзів», створив шедевр, шанований світом.
ІV. Подача нового матеріалу.


  1. Оголошення теми і мети уроку.

(Слайд 10)Запис теми і епіграфа уроку в зошити.

2.Асоціативний аналіз назви новели. Лексичні асоціації.

Асоціативний кущ до слова «останній»



Останній
Той, що вкінці найгірший серед інших щойно згаданий, сказаний поганий

вирішальний найважливіший


Визначте пряме та переносне значення словосполучення «останній листок»? (Пряме – більше вже листків не залишилося, переносне – найважливіший)

3.Словникова і термінологічна робота.

  • Які невідомі слова ще залишилися вам незрозумілими у новелі «Останній листок» ?

  • На домашнє завдання вам було вдумливо читати новелу. Знайти словосполучення «останній листок» і визначити, яке емоційне і смислове навантаження воно несе в конкретному випадку?

О.Генрі так багато уваги приділив листкові.Чи змінився вигляд листка? (Так)

  • То як ми назвемо цю виразну подробицю – листок?

(Художня деталь)

  • Що  таке художня деталь?

  • Розшифруйте значення образів – символів у новелі.

(Шедевр – символ достатку (у новелі), визначний твір мистецтва.

Плющ – символ безсмертя та буяння життя.

Мольберт – символ мистецтва, творчості.

Неаполітанська затока – символ досконалості, ідеалу.

Листок плюща, намальований Берманом – символ щирості людського серця, здатного творити добро.)

4.Аналіз новели.

1. Визначення жанру твору.


  • Я вважаю, що «Останній листок – оповідання,бо

  • Це прозовий епічний твір

  • Невеликого обсягу

  • Діє мала кількість героїв

  • Розповідь ведеться про одну подію з життя героїв

Доведіть, що твір О.Генрі «Останній листок»- новела.

  • Що таке новела?

(Новела (італ. — новина) — невеликий за обсягом прозовий епічний твір з напруженим динамічним сюжетом про незвичайну життєву подію з несподіваним фіналом.

  1. Визначення теми твору. (Сумна історія про дружбу і самопожертву)

  2. Визначення ідеї твору (мистецтво і любов до ближнього допомагають подолати різні життєві перепони).

  3. Дослідження композиції твору.

Будь-який епічний твір характеризується певною будовою.

«Останній листок»




опис осіннього міста, містера Пневмонії

Експозиція(1)

розмова Сью з лікарем

Зав’язка(2)

Сью доглядає за Джонсі, прихід Бермана

Розвиток дії(3)

Берман малює останній листок (прихована)

Кульмінація(4)

одужання Джонсі, смерть Бермана

Розв’язка(5)




Епілог

- Що лежить в основі сюжету? (6)

(Конфлікт)

- Які враження справили на вас новела?



- Навіщо О. Генрі використовує гумор, змальовуючи таку трагічну ситуацію?

(Щоб пом’якшити її трагізм. Новела сумна, трагічна, але після її прочитання ми відчуваємо не жаль, а полегшення й просвітління.)

  1. Самостійна робота в зошитах (Слайд 12)

  • Встановіть послідовність подій у новелі «Останній листок», які ви бачите на слайді. Результати запишіть у зошитах.

  1. Герої новели та їх цитатна характеристика

  • Назвіть героїв новели (Слайд 12)

Система образів у новелі

І група ІІ група

(реальні люди) ( символічні образи)

Джонсі Пневмонія

Сью Осінь (вітер, дощ)

Берман Старий плющ

лікар
  - Як же повязані реальні герої з символічними?

      - Де відбуваються події?


  • Зачитайте, опис району, в якому поселилися герої новели.

  • Іронія «Одна вулиця навіть перетинає саму себе разів зо два» кого з героїв вам нагадує?

(Старого невдаху художника Бермана, який мріючи про шедевр, пише вивіски заради хліба насущного).

  • Що означає слово «кут» і «поворот»?

(Безвихідь; можливість змінити щось, знайти інший шлях)

  • Чи були раніше знайомі дівчата?

(Ні. «Одна дівчина приїхала з штату Мен, друга – із штату Каліфорнія».)

  • Представниками якої професії були Джонсі і Сью?

(Художниці)

  • Опишіть зовнішність дівчат. (Опис відсутній)

  • Чому героями новели є люди мистецтва?

( Особливі люди, почуття розвинуті сильніше, легко поранити,  образити, автор сам належав до цього світу)

  • Яка була пора року, коли поселилися героїні?

(Літо. Травень)

  • А що ж сталося через півроку?

(А в листопаді холодний, невидимий пришелець(метафора), якого лікарі називають Пневмонією(уособлення), почав бродити по колонії )

  • Який художній прийом використовує автор, зображуючи містера Пневмонію?

(Уособлення)

Робота над образом містера Пневмонії (Слайд 14)

      -   Що таке Пневмонія? (1-6)



(Пневмонія — це хвороба, для якої характерний запальний стан легенів. Зазвичай при захворюванні спостерігають наступні симптоми: кашель, біль у грудях, гарячка, ускладнене дихання. Лікування залежить від причини захворювання).

-        Підтвердіть словами з тексту про те, що цей містер Пневмонія і є хворобою пневмонією(Технологія «Гронування») (Слайд 15)



  • Знайдіть в описі містера Пневмонії антитезу. З якою метою автор її застосував?

(«По Іст–Сайду цей зарізяка розгулював сміливо, ішов швидко, вражаючи десятки жертв, але тут, у лабіринті вузьких, порослих мохом проїздів, насилу переставляв ноги».

Видивлявся, вишукував жертву в бідному районі серед вразливих душею художників. Отримував насолоду від своєї роботи)

  • Чому містер Пневмонія почав перемагати дівчину?

(вирішила, що ніколи не одужає; ніщо не цікавило вже у житті; занепала духом; втратила надію; «почала рахувати карети у своїй похоронній процесії»; «діяла в інтересах гробаря», «Душі, яка лаштується вирушити в далеку таємничу подорож, усе на світі стає чуже. Невідчепна думка про смерть опановувала Джонсі дедалі дужче в міру того, як одна по одній слабшали ниточки, що зв'язували її з подругою і всім земним».)

- Як лікар оцінює шанс Джонсі вижити? Чому у Джонсі було мало шансів на одужання?



(«І цей шанс полягає в тому, щоб вона хотіла жити». Втратила інтерес до життя)

Робота над образами Джонсі і Сью. (Слайд 16)

- Чи були у Джонсі наміри на майбутнє?

(Прагнула намалювати Неаполітанську затоку)

- Як поставилася до хвороби Сью Джонсі?

(Вона одразу викликала лікаря)

  • Як зрозуміла діагноз лікаря Сью?

(«Якщо вона буде «діяти в інтересах гробаря, то вся фармакопея – марнота»Подругу потрібно «витягати» з депресивного стану, зацікавити чимось, бо без цього лікарства їй не допоможуть)

  • Що робила Сью, коли лікар пішов?

(« Коли лікар пішов, Сью вибігла в майстерню й плакала в японську паперову серветку, аж доки та геть не розмокла.

Потім узяла креслярську дошку і, насвистуючи веселий мотивчик, незалежно ввійшла до кімнати ». )

  • То їй стало весело, як пішов лікар?

(Ні, вона почала боротися за життя подруги, хотіла продемонструвати Джонсі, що страшного нічого не сказав лікар, підняти їй настрій)

  • Однак, «Джонсі, майже непомітна під ковдрою, лежала, повернувшись обличчям до вікна». Що це означає? Що вона там бачила?

(Байдужість Джонсі до Сью; бачила стіну- символ безвиході)

- Що робила Сью?



( Малювала ілюстрацію до журнального оповідання тушшю).

- Що робила в цей час Джонсі?

( Лічила у зворотному порядку листя).


  • Прочитайте абзац від слів: «Сью стривожено подивилась у вікно». (Слайд 17)

-        Чому саме рослину плющ обрав автор?

(В християнській символіці плющ трактується як символ вічного життя і символ смерті. Плющ в’ється вгору, так і людина чіпляється за життя, коли хоче вижити, подолавши всі негаразди.)

  • Який вигляд мав плющ?

(«старезний, вузлуватий і підгнилий біля коріння»)

  • Що було спільним між молодою дівчиною Джонсі і старим, вузлуватим і підгнитим плющем?

(Їх життя залежало від стіни) (Слайд 18)

  • Що означає стіна для Джонсі?

(Безвихідь)

  • Що означає стіна для Сью?

(Нічого)

  • Що означає стіна для плюща?

(Опора для життя)

  • Як бачимо, стіна – символ безвиході для Джонсі, перетворюється на

даному етапі на символ життя для плюща.

  • Якими художніми засобами виступають слова: «старезний, вузлуватий і підгнилий»?

(Епітетами)

-З якою метою використав саме тут їх автор?



( Щоб провести невидиму зв’язуючу лінію між старою хворою рослиною та людиною, що занедужала. Старий підгнилий плющ чіпляється за потріскану стіну і хоче жити, а молода дівчина – мріє про смерть. Її життя залежить від кількості осінніх листків на плющі.)

  • Знайдіть абзац, в якому розповідається про стан Джонсі і її наміри на майбутнє.

(«… я хочу побачити, як упаде останній листок. Я стомилася чекати. Стомилася думати. Мені хочеться розслабитись, ні за що не триматися й полетіти – дедалі нижче й нижче – як один з отих нещасних, виснажених листків».)

  • Для чого О.Генрі вжив повтори «… стомилася чекати. Стомилася думати»?

(Щоб створити напруженість, додати драматизму творові, показати, як несила дівчині жити.)

  • За допомогою якого художнього засобу автор описує зовнішність Джонсі в цьому абзаці?

(Порівняння «…бліда й непорушна, мов повалена статуя», «як один з отих нещасних, виснажених листків»)

- Як письменник показав байдужість хворої до життя?



(«Холодно спитала…Не могла б малювати у іншій кімнаті?!»)

Провокаційне запитання.

Так, Сьюді намагалася щиро допомогти подрузі, але її старання на даному етапі виявилися марними. Джонсі ставало все гірше І Сью прекрасно розуміє, що її подруга помирає. А їй же треба жити. От вона просить Джонсі заснути: «Джонсі, люба,– сказала Сью, схиляючись над ліжком,– ти можеш пообіцяти мені, що заплющиш очі й не дивитимешся у вікно, поки я закінчу роботу? Я повинна здати ці малюнки завтра», а сама йде до Бермана, щоб він позував їй для нової картини. Вона ж здорова. Їй треба жити. Сью стає черствою і егоїстичною. Підтвердіть мої слова цитатами з тексту. ( Це не так. Насправді не для позування кликала Сью Бермана, а для того, щоб поділитися з ним своїм горем, а намальовану картину продати. «Спробуй–но тепер з'їсти бульйону і дай твоїй Сьюді докінчити малюнок, щоб можна було продати його редакції і купити своїй хворій дівчинці портвейну, а собі, ненажері, свинячих котлет»).

Чи образилась на холодні слова Джонсі Сью? Що вона їй відповіла? («Краще я побуду біля тебе,– відповіла Сью.– До того ж я не хочу, щоб ти весь час дивилась на ті дурні листки»)

Про що це свідчить? (Про те, що Сью розуміла Джонсі і намагалася їй допомогти одужати)

- Як звертається Сью до Джонсі?

(«Що таке,серденько?», «Сью стривожено подивилась у вікно»; «Джонсі, люба,…» «Пять чого, серденько? Скажи своїй Сьюді.»)

Робота на дошці та в зошитах.

До дошки підуть 2 учні і складуть сенкан до образів Сью і Джонсі;



І варіант – підібрати епітети до образу Джонсі , ІІ варіант - підібрати епітети до образу Сью. ( Перевірка паралельна)

(Джонсі — слабкодуха, зневірена, байдужа, нетерпляча, мініатюрна, розчарована, мрійлива, потребує підтримки і допомоги, песимістка .)

(Сью — турботлива,відповідальна, добра, совісна, скромна, розумна, сильна духом, здатна до самопожертви, віддана, оптимістка, Мати Тереза, Джоконда.)

  • Хто ж такий цей Берман? (Слайд 20)

(Вони вже півроку були сусідами і Берман «…дивився на себе як на сторожового пса, спеціально поставленого захищати двох молодих художниць у студії нагорі».

  • Про що свідчить ця іронія?

(Ця іронія свідчить про те, що старий був вірним другом молодих художниць ).

  • З якою метою Сьо пішла до Бермана?

(Щоб він їй попозував і «Сью розповіла старому про химери Джонсі й про свої побоювання відносно того, як би її подруга, легенька й тендітна, немов листок, не відлетіла від них, коли зв'язок із світом у неї ще послабшає»).

  • Берман виконав перше прохання Сью. (Слайд 21) Як же він відреагував на прохання про допомогу?

( Накричав, а коли виходив, то зупинився біля вікна і з острахом подивився на плющ)

  • Чи впливають ці слова на емоційний стан читача?

(Так , починає зростати напруга)

  • Що ж відбулося наступного ранку?

(«Неймовірна річ! Цілу ніч періщив дощ і шаленів рвучкий вітер, а на цегляній стіні ще виднів листок плюща. Один–єдиний. Темно–зелений біля стебла, але з жовтизною, тління й розкладу по зубчастих краях, він хоробро тримався на галузці за двадцять футів від землі».)

  • Які асоціації у вас викликає слово «дощ»? Слово «вітер»?

(Дощ – очищення, життя, після дощу легко дихати, природа оживає; вітер – зміна чогось, він забирає предмети і переносить їх в інші місця)

  • Чи є дощ і вітер символами? Чого?

(Так, символами очищення і змін)

  • Першої ночі періщив дощ і шаленів вітер, а зміни якісь відбулися?

(Так. На галузці хоробро тримався останній листок.)

  • Чи стаються якісь зміни з Джонсі?

(Це піднімає дух Джонсі.)

  • Наступної ночі «знову зірвався північний вітер, знов у вікна періщив дощ,…», несучи нові зміни. Які? Дайте відповідь словами з тексту.

(Це гріх – хотіти вмерти. Тепер ти можеш дати мені трохи бульйону й молока з портвейном... Або ні, принеси спочатку дзеркало, потім обклади мене подушками – я сидітиму й дивитимусь, як ти готуєш їсти ).

  • Які художні деталі свідчать, що Джонсі відмовилась від думки про смерть?

(Попросила дзеркальце, збирається знову малювати, плете непотрібний шарф.)

  • Який вердикт виносить лікар тепер?

(-Шанси рівні,– сказав лікар, потискуючи худеньку тремтячу руку Сью.– Гарний догляд – і ви виграєте).

- В цей момент напруження читача спадає. Але Сьюді повідомляє ще одну новину, яка є несподіваною для Джонсі, та нас, читачів. Яку?



(Слайд 22, 23)

(Сьогодні в лікарні від запалення легенів помер містер Берман)

  • Кінцівка для нас є несподіваною. Завдяки такому прийому О. Генрi тримає читача у станi напруження до самого завершення твору.)

  • Прочитайте останнє речення новели.

(«Ах, сонечко, це і є шедевр Бермана, він намалював його тієї ночі, коли впав останній листок».)

  • Кого стосується оцей останній листок? (Плюща і Бермана)

  • А де ж поділася стіна - перепона для життя Джонсі?

( Стіна вже перетворилася на мольберт, на якому Берман намалював свій шедевр- символ відродження )

Проблемне запитання:

  • Як ви гадаєте, чи здатне мистецтво врятувати життя людині?

(Так)

- У яких творах ви могли зустріти подібний мотив: мистецтво рятує людину від духовного занепаду, фізичної загибелі?

(Г.К.Андерсен. „Соловей” – пташка співом рятує імпетатора від смерті.

Р.Бредбері. „Усмішка” – посмішка Джоконди рятує душу Тома від загального озвіріння.

Д.Дефо. „Робінзон Крузо” – читання сторінок Біблії – один з чинників порятунку від деградації людини).


  • Чому в новелі «Останній листок» слова Мистецтво і Література написані з великої букви?

( У реальному житті чудо може здійснити лише людина. У людське життя маленькі чудеса приносять Мистецтво, Література. Тому ці слова в тексті новели написані з великої букви.)

  • Чи можемо ми стверджувати, що в новелі «Останній листок»

є теж Мистецтво, Література і Людяність рятують людство?

(Так).

  • Якою Заповіддю Любові керувалися Джонсі, Берман, лікар у своєму житті?

(«Люби ближнього свого, як самого себе»)

V. Підсумок уроку.

  • Епіграфом нашого уроку стали слова: « Найвища наука життя – мудрість, а найвища мудрість – бути добрим».

  • А «бути добрим» - це бути яким?

( Чуйним, щиросердним, уміти співпереживати, розуміти чужий біль, вчасно підтримати у важку хвилину тощо).

  • А чи є доброю Джонсі?

(Так. Вона добра. Дівчина визнала свою помилку, розкаялася і була вдячна)

  • Чого вчить нас народна мудрість і видатні митці слова? (Ланцюжкове опитування) (Слайд 24, 25)

- У нашому житті завжди є місце для добра. І Бог створив людину для того, щоб вона творила добро.

Технологія розв’язання винахідницьких завдань:

- Навіщо ми вивчаємо розділ «Краса чистих людських взаємин»?

- Навіщо людям мистецтва автор завдає стільки болю?

- Навіщо людині жити?

- Навіщо творити добро?

VІ. ОЦІНЮВАННЯ УЧНІВ.ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ. (Слайд 26)


  1. Скласти фанфік за твором О.Генрі «Останній листок» (Для групи сильних учнів)

  2. Написати твір-мініатюру на тему «Перлина ховається в непоказній оболонці» (Японське прислів’я)

Хвилина самоаналізу життя.

  • А зараз ще раз перегорнімо сторінки новели «Останній листок» . Задумаймось над тим, заради чого, заради якого шедевру я живу на землі. Свої відповіді запишіть на останньому листку нашого уроку.

( Всім роздаю вирізиний листок, на якому повинні написати свої відповіді).

Перегляд ролика і прослуховування пісні Світлани Копилової за мотивами новели О.Генрі «Останній листок»



_____________________________________

  • http://audiofreeonline.com/listen/ - мелодії Ернесто Кортасара «Одиночество»

  • https://www.youtube.com/watch?v=0XzIOCe8kSk – біографія О.Генрі

  • https://www.youtube.com/watch?v=CRNx8mTf_Mk - пісня Світлани Копилової за мотивами новели О.Генрі «Останній листок»



Поділіться з Вашими друзьями:

Схожі:

Тема: О. Генрі. «Останній листок». Взаєморозуміння та прагнення зробити добро іншому як засіб подолання життєвих негараздів. Втілення в образі Бермана найкращих людських рис. Гуманізм новели iconО. Генрі. Останній листок
«О. Генрі. «Останній листок». Взаєморозуміння та прагнення зробити добро іншому як засіб подолання життєвих негараздів»
Тема: О. Генрі. «Останній листок». Взаєморозуміння та прагнення зробити добро іншому як засіб подолання життєвих негараздів. Втілення в образі Бермана найкращих людських рис. Гуманізм новели iconО. Генрі. Новела «Останній листок». Взаєморозуміння та прагнення зробити добро іншому як засіб подолання життєвих негараздів

Тема: О. Генрі. «Останній листок». Взаєморозуміння та прагнення зробити добро іншому як засіб подолання життєвих негараздів. Втілення в образі Бермана найкращих людських рис. Гуманізм новели iconРайонний методичний кабінет о. Генрі. «Останній листок»
Взаєморозуміння та прагнення зробити добро іншому як засіб подолання життєвих негараздів
Тема: О. Генрі. «Останній листок». Взаєморозуміння та прагнення зробити добро іншому як засіб подолання життєвих негараздів. Втілення в образі Бермана найкращих людських рис. Гуманізм новели iconДомашнє читання. О. Генрі "Останній листок" "The
Обладнання: карта сша; магнітофон; записи музики в стилі "кантрі" та з кінофільму "Генерали піщаних кар'єрів"; малюнки-ілюстрації...
Тема: О. Генрі. «Останній листок». Взаєморозуміння та прагнення зробити добро іншому як засіб подолання життєвих негараздів. Втілення в образі Бермана найкращих людських рис. Гуманізм новели iconТема: Новела як літературний жанр, її характерні ознаки, різновиди. О. Генрі як майстер світової новели
Тема: Новела як літературний жанр, її характерні ознаки, різновиди. О. Генрі як майстер світової новели. Провідні проблеми новели...
Тема: О. Генрі. «Останній листок». Взаєморозуміння та прагнення зробити добро іншому як засіб подолання життєвих негараздів. Втілення в образі Бермана найкращих людських рис. Гуманізм новели iconТема. Новела як жанр літератури. О. Генрі майстер новели."Останній листок"- гімн людині, яка здатна на самопожертву заради ближнього
...
Тема: О. Генрі. «Останній листок». Взаєморозуміння та прагнення зробити добро іншому як засіб подолання життєвих негараздів. Втілення в образі Бермана найкращих людських рис. Гуманізм новели iconТема.: Краса чистих людських взаємин. О'Генрі (1862-1910), "Останній листок"
У скрутну хвилину виявляється глибинна людська суть, справжня культура. Саме тоді у взаєминах із собою, зі світом, з іншими людьми...
Тема: О. Генрі. «Останній листок». Взаєморозуміння та прагнення зробити добро іншому як засіб подолання життєвих негараздів. Втілення в образі Бермана найкращих людських рис. Гуманізм новели icon«Краса чистих людських стосунків та пошуку щастя у новелах Б. Лепкого та О. Генрі»
Тема уроку: «Краса чистих людських стосунків та пошуку щастя у новелах Б. Лепкого та О. Генрі»
Тема: О. Генрі. «Останній листок». Взаєморозуміння та прагнення зробити добро іншому як засіб подолання життєвих негараздів. Втілення в образі Бермана найкращих людських рис. Гуманізм новели icon«Ключі» взаєморозуміння з батьками. Своєрідність вирішення проблеми батьків і дітей в оповіданні Дж. Олдріджа «Останній дюйм»
...
Тема: О. Генрі. «Останній листок». Взаєморозуміння та прагнення зробити добро іншому як засіб подолання життєвих негараздів. Втілення в образі Бермана найкращих людських рис. Гуманізм новели iconУрок №10 Тема: Байка як літературний жанр, її характерні ознаки. Езоп зачинатель жанру байки. Втілення людських якостей в алегоричних образах Езопа
Тема: Байка як літературний жанр, її характерні ознаки. Езоп – зачинатель жанру байки. Втілення людських якостей в алегоричних образах...


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка