Тема тижня 2Сторінка1/49
Дата конвертації20.05.2017
Розмір2,5 Mb.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   49

Інформаційно-аналітичний вісник

«Реформи»

18 – 24 червня 2015 року
ЗМІСТ

ТЕМА ТИЖНЯ 2Конституційна реформа 2


Успіхи України на Ле-Бурже 2015 9

новини 15


Планування та забезпечення реформ 15

Реформа державного управління 32

Дерегуляція 43

Децентралізація, реформа місцевого самоврядування 45

Боротьба з корупцією 52

Реформа сектору безпеки та охорони порядку 59

Реформа сектору юстиції та прав людини 64

Реформа фінансового сектору 69

Реформа соціальної політики 77

Реформа енергетичного сектору 80

Реформа сектору ЖКГ 86

Реформа транспортної інфраструктури 90

Реформа агропромислового комплексу, земельна реформа 96

Реформа медицини 104

Реформа освіти 106

ТЕМА ТИЖНЯКонституційна реформа


Робоча група визначилася з конституційними змінами щодо децентралізації


Робоча група Конституційної комісії, яка працювала над реформою децентралізації, визначилась із базовим текстом змін до Основного Закону.

Про це повідомив Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман.

«Цей текст майже одностайно був оцінений як достатньо якісний і фундаментальний. Я вдячний колегам за позицію, яку і я поділяю. Маємо прийняти принципові рішення в частині закріплення принципів Єропейської хартії, формування виконавчих органів місцевого самоврядування на районному та обласному рівні, балансування децентралізації повноважень і ефективних механізмів контролю. Маємо приймати зміни і продовжувати реформу».

Володимир Гройсман також повідомив, що планує провести консультації у Венеціанській комісії щодо відповідності змін до європейських норм законодавства.

«Найближчими днями я проведу консультації у Венеціанській комісії щодо запропонованих змін. Після цього, уже наступного тижня законопроект може бути запропонований на затвердження Конституційної комісії з подальшим направленням Президенту і внесенням до парламенту», - зазначив Володимир Гройсман.

Венеціанська комісія підтримує зміни до Конституції України в частині правосуддя, – АП


Заступник Глави Адміністрації Президента України Олексій Філатов під час 103-ї пленарної сесії Європейської комісії «За демократію через право» (Венеціанської комісії) поінформував експертів про роботу Конституційної Комісії.

Про це повідомляє Galnet з посиланням на прес-службу Глави держави.

У своєму виступі О.Філатов зазначив, що у частині правосуддя до Конституції будуть запропоновані підвищення вимог щодо віку та професійного стажу судді, відмова від «випробувального» терміну та призначення судді безстроково, функціональний характер імунітету судді, призначення суддів виключно за результатами конкурсу, зміна порядку формування Вищої ради юстиції тощо.

Проекти змін до Конституції України в частині децентралізації та правосуддя будуть завершені наприкінці червня – на початку липня та передані експертам Венеціанської комісії для надання відповідного висновку.

Під час пленарної сесії Венеціанської комісії був розглянутий також проект висновку щодо проекту Закону України «Про внесення змін до Конституції України (щодо недоторканності народних депутатів України та суддів)», яким пропонується обмеження суддівського імунітету та депутатської недоторканості.

Венеціанська комісія схвалила надання суддям виключно функціонального імунітету (щодо притягнення до відповідальності за дії, вчинені у процесі виконання суддівських функцій), а також передачі повноважень щодо позбавлення імунітету судді від Верховної Ради України до Вищої ради юстиції.

Також Венеціанська комісія погодилася з необхідністю скасування норм про депутатську недоторканість в тому вигляді, в якому вони існують у чинній Конституції, зазначивши, що такі норми можуть бути перешкодою у боротьбі з корупцією. У висновку Комісії наголошується на доцільності запровадження іншого ніж депутатська недоторканність механізму запобігання втручанню у діяльність парламенту.

Порошенко очікує висновок Венеціанської комісії по Конституції у п'ятницю


Президент України Петро Порошенко очікує, що Венеціанська комісія надішле висновок щодо змін в Основному законі України до ранку п'ятниці, 26 червня.

Про це він заявив, відкриваючи засідання Національної ради реформ, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Я сподіваюся, що до ранку п'ятниці ми отримаємо письмовий висновок Венеціанської комісії", - сказав він.

Порошенко звернувся з проханням до спікера парламенту та голови Конституційної комісії Володимира Гройсмана організувати обговорення цього висновку і затвердити запропоновані проекти.

Глава держави пообіцяв, що не затягуватиме з підписанням рішення Конституційної комісії і направленням документів до Верховної Ради.

"Хочу сказати, що питання, які сьогодні винесені як першочергові і які потребують змін до Конституції, будуть відображені і внесені на суд депутатів. Перше - це питання децентралізації, друге - це питання судової реформи. Також на виході, як мене проінформували, завершується робота робочої групи, і вже готові винести на суд Конституційної комісії питання судової реформи", - підкреслив Порошенко.

Водночас Президент запевнив, що 99% зауважень та рекомендацій Венеціанської комісії Конституційна комісія має намір врахувати.

Конституційна реформа в частині децентралізації повинна завершитися до 25 жовтня, - Порошенко


Конституційна реформа в частині децентралізації повинна завершитися до 25 жовтня. Про це під час засідання Національної ради реформ заявив Президент України Петро Порошенко, передає кореспондент РБК-Україна.

"Це буде додатковою мотивацією для того, щоб нам спробувати завершити конституційну реформу у частині децентралізації і якщо буде можливість, окремо провести голосування у частині судової реформи і в частині депутатської і судівської недоторканості, завершити до 25 жовтня. Дорожня карта, яка має бути запропонована, у тому числі і Конституційною комісією, дає можливість на сьогоднішній день встигнути до 25 жовтня. І політичним силам треба визначитись: або реформа Конституції, принаймні у частині децентралізації, має відбутись до 25 жовтня і має бути відведений відповідний термін на перехідні положення, бо треба бути реалістами - зміни до законодавства, необхідно буде зробити зміни, мені здається, майже до 500 законів, на це буде потрібно певний час і перехідні положення дадуть вже можливість це зробити без додаткових дострокових виборів в місцеві органи влади. Або, як сказав Арсеній Петрович, якщо вона буде прийнята після цього, перед вступом змін до Конституції в дію, не виключено, що має бути дискусія щодо проведення дострокових виборів органів місцевого самоврядування",- заявив Порошенко.Гройсман попередньо представив у Венеціанській комісії розроблені зміни до Конституції України


Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман представив членам Венеціанської комісії законопроект про внесення змін до Конституції України у частині децентралізації, напрацьований Робочою групою з питань конституційних засад організації та здійснення державної влади, місцевого самоврядування, адміністративно-територіального устрою України та децентралізації влади, яка працює у складі Конституційної комісії.

Про це повідомляє прес-служба ВР.

«Громадяни України чекають інтенсивного прогресу реформ і невідкладного прийняття найважливіших для державного будівництва рішень. Враховуючи цю обставину, у рамках Конституційної комісії ми прийняли рішення йти шляхом поетапного внесення змін до Конституції України», - сказав спікер, виступаючи перед членами Венеціанської комісії під час її 103-го пленарного засідання.

Гройсман наголосив, що Конституційна комісія визнала внесення змін до Конституції у частині децентралізації пріоритетом. «Мені не потрібно переконувати вас у тому, що без сильного та ефективного місцевого самоврядування Україна ніколи не досягне успіху у своєму розвитку», - зазначив він.

Голова ВР акцентував, що у проекті змін до Конституції України вперше чітко розмежовуються повноваження місцевого самоврядування і держави, а це «новий підхід для України як пострадянської держави».

Венеціанська комісія позитивно оцінила зміни в КУ щодо децентралізації у презентації Гройсмана


Венеціанська комісія позитивно оцінила проект змін в Конституцію України в частині децентралізації. Про це спікер Верховної Ради Володимир Гройсман заявив в інтерв'ю журналістам по завершенні 103-го пленарного засідання Венеціанської комісії в п'ятницю, передає прес-служба Ради.

"Сьогодні я мав високу честь презентувати ці напрацювання Венеціанської комісії. І те, що я почув від експертів, від членів Венеціанської комісії, - це дуже оптимістичні оцінки щодо нашого вірного підходу до конституційної реформи", - сказав Гройсман.

Він висловив сподівання, що Венеціанська комісія швидко обробить цей документ, "щоб ми могли рухатися далі, оскільки питання децентралізації влади, місцевого самоврядування є надзвичайно ключовим успішності та інших реформ, пов'язаних з економікою, освітою, охороною здоров'я, усіх інших питань, які стосуються підвищення якості життя людей".

Голова Верховної Ради заявив, що український парламент готовий "максимально якісно врахувати пропозиції, які надійдуть з Венеціанської комісії, і висловив переконання, що напрацювання Конституційної комісії, узгоджені з Венеціанською комісією, мають дуже хороші шанси на прийняття".Конституційна комісія близька до завершення, далі будуть засідати робочі групи


Конституційна комісія наблизилася до завершення своєї роботи і має намір збиратися на наступному тижні в рамках робочих груп. Про це на засіданні в п'ятницю, 15 травня, заявив голова комісії, спікер Верховної Ради Володимир Гройсман, передає кореспондент НБН.

«Думаю, що ми досить добре попрацювали всі ці тижні і ми вже дуже близькі до фіналізації тих питань, які важливі і напрацьовані в рамках Конституційної реформи», – сказав пан Гройсман.

Він також зазначив, що наступного тижня будуть збиратися робочі групи, оскільки багато надійшло різного роду пропозицій від різних представників Конституційної комісії та експертів.

За словами голови, ті зміни, які вже напрацьовані Конституційною комісією, повинні відображати настрої в суспільстві. «Сьогодні ми можемо відзначити, що питання децентралізації мають особливе значення і мають особливу підтримку в українському суспільстві», – підкреслив він.

Як повідомляв НБН, в рамках Конституційної комісії були створені три робочі групи, які будуть напрацьовувати зміни до Конституції.

Зміни до Основного документа в частині децентралізації влади повинні бути внесені у вересні поточного року.Існує два варіанти проектів змін до Конституції, - Гройсман


Існує два варіанти проектів змін до Конституції України. Про це повідомив спікер парламенту Володимир Гройсман в ході засідання робочої групи з питань конституційних засад організації та здійснення державної влади, місцевого самоврядування, адміністративно-територіального устрою України та децентралізації влади, передає кореспондент РБК-Україна.

"Є два варіанти. Варіант глобальний. Це, коли ми йдемо достатньо широким фронтом на зміни в Конституціі, що одразу може понизити шанси цих змін. Фундаментально хотів би зазначити, що є надзвичайно важливим побудувати трирівневу систему ефективного місцевого самоврядування, основою якого є громада, забезпечити повсюдність місцевого самоврядування, забезпечити субсидіарність при розподілі повноважень, забезпечити якісні фінансові основи місцевого самоврядування", - сказав Гройсман.

Інший варіант напрацьованих змін до Конституціі, за словами Гройсмана, надає можливість ухвалити ці зміни в умовах обмеженого часу та є компромісним для різних політичних сил.

"Є другий варіант, який є, на мій погляд, більш прийнятним для опрацювання і це звісно буде, ми сьогодні зможемо про це питання обмінятись думками, питання про те, щоб створити ці базові зміни, які б ми могли провести в умовах надзвичайно вузького часу, знайти компроміс політичних сил, які можуть підтримати такі пропозиції, які врахують оці базові принципи", - додав він.

Глава парламенту висловив сподівання, що за підсумками засідання буде узгоджено фінальний проект змін до Конституції.

Конституція України буде реформуватися поетапно, - Гройсман


Конституція України буде реформуватися поетапно. Про це повідомив Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман під час презентації законопроекту про внесення змін до Конституції України в частині децентралізації членам Венеціанської комісії. Про це повідомляє прес-служба Верховної Ради.

"Громадяни України чекають інтенсивного прогресу реформ і невідкладного прийняття найважливіших для державного будівництва рішень. Враховуючи цю обставину, в рамках Конституційної комісії ми прийняли рішення йти шляхом поетапного внесення змін до Конституції України", - сказав Гройсман.Конституційна комісія не отримувала пропозицій ДНР і ЛНР щодо змін до Конституції


Конституційна комісія не отримувала жодних спеціальних пропозицій від терористичних формувань ДНР і ЛНР щодо змін до Конституції України. Про це заявив на брифінгу в п'ятницю, 15 травня, голова комісії, спікер Верховної Ради Володимир Гройсман, передає кореспондент НБН.

«На сьогоднішній день офіційних пропозицій Конституційна комісія не отримувала», – сказав пан Гройсман.

Він додав, що якщо в комісію надійде інформація з цього питання від Тристоронньої контактної групи, то вона буде її обробляти.

Нагадаємо, раніше з'явилася інформація, що ДНР і ЛНР направили свої пропозиції щодо реформи Конституції України в Конституційну комісію на ім'я Володимира Гройсмана та в Мінську контактну групу представнику ОБСЄ Хайді Тальявіні, а також представнику Росії Азамату Кульмухаметову, представникові України Леоніду Кучмі і тимчасовому координатору групи з політичних питань П'єру Морелю.

Зокрема, терористи пропонують конституційне закріплення позаблокового статусу України.

Проект змін до Конституції в частині децентралізації: владу на місцях пропонують передати префектам


Згідно з чинною редакцією Конституції, виконавчу владу в областях і районах здійснюють державні адміністрації.

Згідно з пропозиціями до законопроекту “Про внесення змін до Конституції України (щодо територіального устрою та місцевого самоврядування)”, виконавчу владу в областях і районах, у Києві та Севастополі здійснюють префекти та територіальні органи центральних органів виконавчої влади.

Про це йдеться у пропозиціях до законопроекту Робочої групи з питань конституційних засад організації та здійснення державної влади, місцевого самоврядування, адміністративно-територіального устрою України та децентралізації влади (станом на 17 червня).

У статті 118 пропонується встановити, що виконавчу владу в областях і районах, у Києві та Севастополі здійснюють префекти та територіальні органи центральних органів виконавчої влади. У чинній редакції йдеться про місцеві державні адміністрації.

Відповідно пропонується вилучити положення щодо того, що склад місцевих державних адміністрацій формують голови місцевих держадміністрацій.

Пропонується встановити, що префектів у областях та районах призначає на посаду за поданням Кабміну та звільняє з посади президент України.

Префект є державним службовцем і формує склад апарату (префектури), який утворюється для забезпечення діяльності префекта. Префект при здійсненні своїх повноважень відповідальний перед президентом, підзвітний та підконтрольний Кабміну.

Відповідно зі статті також пропонується вилучити положення про скасування рішень голів місцевих держадміністрацій та підзвітність місцевих держадміністрацій, а також деякі положення щодо висловлення недовіри голові районної чи обласної держадміністрації.

Пропонується встановити, що акти префектів, що суперечать Конституції та законам України, іншим актам законодавства України, можуть бути скасовані президентом України та, у визначених законом випадках, Кабінетом міністрів.

Проект змін до Конституції передбачає скасування держадміністрацій, - Гройсман


Проект змін до Конституції передбачає скасування держадміністрацій. Про це в ході брифінгу повідомив спікер парламенту Володимир Гройсман за підсумками засідання робочої групи з питань конституційних засад організації та здійснення державної влади, місцевого самоврядування, адміністративно-територіального устрою України та децентралізації влади, передає кореспондент РБК-Україна.

"Місцеві державні адміністрації будуть ліквідовані. На їх місці будуть утворені нові органи (префекти - ред.), які будуть виконувати контролюючі і координуючі функції, що дозволить створити таку систему, при якій було б збережено противаги і недопущення будь-якої системи порушення прав людей на територіях сіл, селищ, міст, районів, областей", - наголосив Гройсман.

При цьому спікер підкреслив, що зміни до Конституції не передбачають перейменування населених пунктів і регіонів.

Робоча група зі змін до Конституції пропонує замінити області України на регіони


Робоча група з питань конституційних основ організації і здійснення державної влади та децентралізації пропонує визначити адміністративно-територіальними одиницями України громади, райони та регіони. Про це йдеться в проекті змін до Конституції України, що був напрацьований робочою групою та є в розпорядженні РБК-Україна.

Так, пропонується внести зміни до статті 133 Конституції України, згідно з якими систему адміністративно територіального устрою складають адміністративно-територіальні одиниці: громади, райони та регіони, замість областей районів, міст, селищ та сіл, що передбачені діючою редакцією Конституції України.

Згідно з проектом змін, громада формується з одного або декількох поселень (сіл, селищ, міст) з прилеглими територіями. Декілька громад становлять район. Регіонами є області та АР Крим.

Також пропонується вилучити з Конституції положення про спеціальний статус міст Києва та Севастополя, а натомість зазначити, що особливості Києва та Севастополя у системі адміністративно-територіального устою України визначаються окремими законами.

Також окремими законами пропонується визначати порядок утворення, ліквідації, змін меж, найменування та перейменутвіання адміністративно-територіальних одиниць.

"Зміна меж, найменування та перейменутвіання громад та поселень здійснюється з урахуванням думки їх мешканців у порядку, визначеному законом", - йдеться в проекті закону.Робоча група пропонує виключити з Конституції спеціальний статус Києва і Севастополя


Робоча група з питань конституційних основ організації і здійснення державної влади і децентралізації пропонує вилучити з Конституції положення про спеціальний статус міст Києва і Севастополя. Про це йдеться в проекті змін до Конституції України, який є в розпорядженні РБК-Україна.

Так, проектом пропонується вилучити зі статті 133 Конституції України положення про спеціальний статус міст Києва і Севастополя. При цьому пропонується відзначити, що особливості Києва і Севастополя в системі адміністративно-територіального устою України визначаються окремими законами.Президенту пропонується дозволити призначати уповноваженого замість місцевої ради


Робоча група з питань конституційних основ організації і здійснення державної влади та децентралізації пропонує закріпити в Конституції України право Президента України припиняти повноваження органу місцевого самоврядування і призначати тимчасового державного уповноваженого строком на 1 рік. Про це йдеться в проекті змін до Конституції України, що був напрацьований робочою групою та є в розпорядженні РБК-Україна.

Так, пропонується внести доповнення до статті 144 Конституції України, відповідно до якого "у разі ухвалення головою громади, районною чи обласною радою акта чи вчинення інших дій, що виходять за межі повноважень, встановлений Конституцією та законами для органів місцевого самоврядування, і створюють загрозу порушення державного суверенітету, територіальної цілісності, Президент України відповідно до закону припиняє повноваження органів місцевого самоврядування та призначає тимчасового державного уповноваженого на строк не більше 1 року, якому підпорядковуються відповідні виконавчі органи місцевого самоврядування".Робоча група зі змін до Конституції пропонує дозволити місцеві референдуми


Робоча група з питань конституційних основ організації і здійснення державної влади та децентралізації пропонує закріпити в Конституції право місцевої влади на проведення місцевих референдумів. Про це йдеться в проекті змін до Конституції України, що був напрацьований робочою групою та є в розпорядженні РБК-Україна.

Так, пропонується внести доповнення до статті 140 Конституції України, згідно з якими виконавчий орган місцевого самоврядування підконтрольний та підзвітний раді громади. Порядок утворення, реорганізації та виконавчого органу місцевого самоврядування громади, виконавчих комітетів районних та обласний рад, обсяг їх повноважень визначаються законом.

"Територіальна громада здійснює місцеве самоврядування безпосередньо шляхом місцевих референдумів та в інших формах, визначених законом", - йдеться в проекті змін до Конституції.

Повноваження місцевих рад пропонується скоротити до 4 років, - проект змін до Конституції


Робоча група з питань конституційних основ організації і здійснення державної влади та децентралізації пропонує закріпити в Конституції строк повноважень депутатів місцевих рад та місцевих голів на 4 роки. Про це йдеться в проекті змін до Конституції України, що був напрацьований робочою групою та є в розпорядженні РБК-Україна.

Так, проектом пропонується внести зміни до статті 141 Конституції України та скоротити строк повноважень депутатів ради громади, голови громади, районної та обласної рад з 5 до 4 років.

"Чергові вибори депутатів усіх рад громад, районів, областей, голів громад відбуваються в останню неділю жовтня четвертого року по проведенні попередніх чергових виборів", - йдеться в проекті змін до Конституції.

Також згідно з запропонованими доповненнями до Основного закону, у разі призначення тимчасового державного уповноваженого позачергові вибори у відповідній адміністративно-територіальній одиниці проводяться в останню неділю строку повноважень тимчасового державного уповноваженого.

Згідно з проектом, Президент України призначає тимчасового державного уповноваженого на строк не більше 1 року.

У Конституції україни необхідно закріпити статус української мови як єдиної державної, - Кравчук


Питання про те, щоб Конституція була виключно українську по формі й по змісту, буде винесений на голосування в Конституційній комісії. Про це на науково-практичній конференції заявив перший Президент України і член Конституційної комісії Леонід Кравчук.

"Конституція повинна бути українською за змістом і за формою... Люди можуть говорити на тій мові, на якій їм зручно, але державною має бути лише українська. Ми будемо виносити це питання на голосування у Верховній Раді найближчим часом", - заявив Кравчук.

Він зазначив, що голосування з цього питання ще не було.

"Голосування за це питання не відбувалося, він тільки обговорювалося, але повинно бути прийнято єдине рішення. Це питання принципове", - сказав він.Церква хоче прописати в Конституції таємницю сповіді


Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій пропонує закріпити в Конституції, що цінність життя людини та її право на життя визнаються державою "від зачаття до природної смерті".

Про це під час прес-конференції у понеділок заявив речник Української православної церкви Київського патріархату архієпископ Євстратій (Зоря), повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Аборт - це нейтрально-емоційний термін. А церкви та релігійні організації називають це тим, чим воно є, - дітовбивством. Це вбивство ненародженої дитини, яка ще сама не може захистити свої права", - сказав архієпископ Євстратій.

Він додав, що цей пункт може спричинити широке обговорення в суспільстві, і запевнив, що церква готова і відкрита до цього. "Ми відкриті до цього обговорення. Але ми вважаємо, що так само як держава захищає право на життя громадянина, який може і сам себе захистити, тим більше має бути захищене право на життя ненародженої дитини. Бо вона сама себе захистити не може", - додав Євстратій.

Крім того, митрофорний протоієрей Української греко-католицької церкви Олекса Петрів зазначив, що церковні діячі пропонують додати таємницю сповіді до 31 статті Конституції, що регламентує таємницю листування, телефонних розмов, телеграфної та іншої кореспонденції.

Гройсман каже, що в Конституцію "вмонтують" запобіжник сепаратизму


Надання Президентові права розпускати будь-яку раду чи інший орган місцевого самоврядування - про що йдеться в проекті змін до Конституції - сприятиме попередженню поширення сепаратистських настроїв у країні.

Про це заявив Голова Верховної Ради Володимир Гройсман під час ХІ-го українського муніципального форуму в Одесі, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Й ще одна позиція - це надання Президенту України у разі прийняття будь-якою радою, будь-яким органом місцевого самоврядування рішення, що порушує територіальну цілісність і суверенітет нашої держави, припинити повноваження такого органу з одночасним призначенням управляючого до одного року і одночасним автоматичним призначенням виборів. Це що є проблема? Думаю, ні. Це є абсолютно нормальна європейська практика, я би сказав, десепаратизація нашої країни», - сказав Гройсман.

На думку спікера, такі повноваження можна було б надати Верховній Раді, але це недоцільно, оскільки парламент є колегіальним органом, і «невідомо, чи він збереться» та «чи буде необхідна кількість голосів для прийняття термінового рішення».

Крім того, Гройсман підкреслив, що про децентралізацію свідчать і такі положення проекту змін до Конституції, як створення виконкомів обласних, районних рад, коли призначені Президентом облдержадміністрації передаватимуть свої повноваження на різні рівні влади - громадам, районам, областям.

Сироїд про зміни до Конституції: Можуть народитись нові «януковичі»


Розроблені Робочою групою зміни до Конституції передбачають значне посилення влади президента.

Про це у Фейсбуці повідомила віце-спікер Верховної Ради Оксана Сироїд.

«Документ, який був розданий робочій групі з питань децентралізації, передбачає суттєву концентрацію повноважень президента», - написала Сироїд.

За її словами, у проекті змін до Конституції передбачається:

- повноваження президента достроково припиняти повноваження виборних місцевих органів влади (мерів, міських, районних, обласних рад) з можливістю призначення прямого президентського правління через спеціального уповноваженого строком на 1 рік;

- збереження старої системи подвійного підпорядкування - представником держави (префектом) на місцях буде особа, яка призначається президентом за поданням уряду, але може бути звільнена на розсуд глави держави;

- надання президенту судової функції - скасування рішень префектів у випадку порушення ними Конституції чи законів.

Вона додала, що зазначені зміни були підготовлені секретаріатом Робочої групи з децентралізації Конституційної комісії, адже сама група не збиралася вже більше місяця. «Хто формував такий «секретаріат», хто були члени цього «секретаріату» і коли та як він працював - невідомо. Припускаю, що така таємничість у підготовці обумовлена змістом запропонованих змін. Адже під благородною ідеєю децентралізації владних повноважень та посилення ролі громад приховано дещо інше - спокуса надмірної влади», - зазначила віце-спікер парламенту.

На її переконання, нинішня ситуація в державі вимагає посилення президентської гілки влади, але назавжди закріплювати це у Конституції неправильно. «Ми всі розуміємо нинішній стан речей в Україні. Ми розуміємо, що, можливо, в умовах війни та загрози подальшої окупації території України необхідна оперативна здатність саме глави держави реагувати на будь-які прояви сепаратизму, в тому числі на будь-які рішення, що суперечать інтересам держави Україна. Проте Конституція пишеться не на час війни і не на одне покоління», - наголосила Сироїд.

Вона зазначила, що додаткові повноваження президента можуть бути відображені у Перехідних положеннях Конституції, а не в її тілі, «оскільки мають бути тимчасовими». «Потрібно усвідомлювати, що під такий спокусливий і нічим необмежений обсяг повноважень обов'язково знайдуться нові «януковичі», яким для повної узурпації влади навіть напружуватися не доведеться», - підсумувала вона.


Успіхи України на Ле-Бурже 2015ДП «Антонов» представив свої новинки на «Ле Бурже - 2015»


Транспортний літак Ан-178 став однією з головних новинок найбільшого авіаційно-космічного салону «Ле Бурже - 2015». Абсолютно новий, вперше піднятий у повітря 7 травня, він викликав великий інтерес представників різних країн та іноземних компаній.

«АНТОНОВ» - одне з найважливіших стратегічних підприємств як для забезпечення безпеки, так і для економіки країни. Водночас - це всесвітньо відомий бренд. Випускати продукцію такого класу можуть лише одиниці підприємств у світі. Його входження в ДК «Укроборонпром» дозволить максимально локалізувати виробництво літаків «Ан» в Україні в кооперації з партнерами з інших країн.

Шляхи реформування та подальшого розвитку авіаційної галузі України обговорювалися в ході прес-конференції.

"Днями Президент України поставив підприємству задачу в рази збільшити кількість випущених літаків, забезпечити їх продаж і налагодити потужну систему супроводу літаків в експлуатації», - таку заяву зробив Генеральний директор "Укроборонпрому" Роман Романов на зустрічі з журналістами.

Зі свого боку, новопризначений в.о. Президента ДП «Антонов» Михайло Гвоздьов висловив упевненість, що прийняте рішення про поділ на підприємстві функцій науково-технічної роботи та менеджменту дозволить виконати саме ті амбітні завдання, які ставить перед підприємством Президент

«Я вже встиг познайомитися з колективом« АНТОНОВ »і впевнений, що йому під силу реалізувати поставлені завдання. Це унікальні фахівці, і я докладу всіх зусиль, щоб розвиток підприємства принесло благополуччя в їх сім'ї», - зазначив він.

Генеральний конструктор ДП «Антонов» Дмитро Ківа зробив акцент на сучасних і перспективних програмах. Він зазначив, що на Ле Бурже-2015 представники підприємства ведуть дуже інтенсивний переговорний процес, спрямований на розширення міжнародного співробітництва і просування літаків «Ан» на світовий ринок. У числі таких проектів - створення нового транспортного літака Ан-188 на базі Ан-70, подальша модернізація Ан-124-100 «Руслан», розвиток програми легкого транспортного літака Ан-132. «Ми продовжуємо працювати в сегменті транспортних літаків. На Ле Бурже ми представляємо новий Ан-178, який, ми впевнені, займе гідне місце на світовому ринку », - сказав він.

Український Ан-178 підкорив всіх на міжнародному авіакосмічному салоні Ле Бурже 2015


Нова модель перевершила АН-12 і франко-німецький СІ-60

У Францію злетілися найкращі "крила" світу. В аеропорту Ле Бурже кипіли неабиякі пристрасті. Американці, європейці та українці наввипередки заявляють про мільярдні контракти.

Дощ для організаторів авіасалону – справжня НП. Все, що повинно було літати, стоїть. Учасникам заминка на руку – це час фінансових угод. Козир українців – АН 178.

"Домовленостей і зацікавленості дуже багато. Більше, ніж було на попередніх салонах. Наш літак – це єдиний літак, який є новим на авіасалоні. Всі інші були в попередні роки", – говорить Дмитро Ківа, генеральний конструктор АНТК "Антонова".

Скляна кабіна, цифрове обладнання. Транспортник може злітати і сідати де завгодно при повній відсутності видимості. Перевозити танки і десантників. Летіти на мінімальній швидкості 60 км за годину і під кутом до 40 градусів. Майбутні авіатори, яким пощастило потрапити на Ле Бурже, просили дозволу потриматися за штурвал.

"Ми зайшли – сидиш у новому сучасному літаку, скрізь дисплеї, все дуже зручно. Ергономіка на вищому рівні", – зазначив Олександр Коновалов, студент Кіровоградської льотної академії.

Нова модель перевершила АН-12 і франко-німецький СІ-60. Завдання 178-го – зайняти цю нішу на ринку і не конкурувати з найбільшим українським транспортником "Мрія".

"Він менший, він свою нішу займає з перевезення вантажів", – сказав Євген, бортінженер.

Суперників у української розробки на Ле Бурже немає. Та й новинок небагато. Лише 12-місний вертоліт Н-160. У цього європейця крейсерська швидкість 296 км/год. А в легкій авіації – двомісний E-FAN. Він працює виключно на електриці.

"Електроакумуляторів вистачає на півтори години польоту. Швидкість 220 кілометрів. Це не перший електролітак. Першими ми хочемо бути в масовому виробництві. Він екологічний і працює тихо", – зазначив Деніель Валом, учасник авіасалону.

Особливий інтерес викликає у глядача і ця машина. FALKOn 7x бере на борт 19 осіб. Його купують президенти. На такому літав Ніколя Саркозі. Який він всередині – хочуть побачити всі.

Молодих спеціалістів на виставку возять четвертий рік поспіль. Вони переможці конкурсу "авіатор". Талантів в Україні нереально багато. З 2000 претендентів – 109 найкращих. Харків, Київ, Кіровоград – основні авіавиші.

У кулуарах Ле Бурже кажуть: українські конструктори в цьому році зняли "грошові вершки".

Авіабудування визначене зараз стратегічним сектором, нам є що запропонувати світові – Президент


«Авіабудування визначене зараз стратегічним сектором, важливим як для безпеки, так і для економіки держави». Про це заявив Президент України Петро Порошенко під час зустрічі з провідними спеціалістами підприємства.

Глава держави висловив переконання, що об’єднання ДП «Антонов» з Державним концерном «Укроборонпром» надасть поштовх розвитку вітчизняного авіабудування. «Лише декілька країн світу володіють таким потенціалом і такими технологіями, які сьогодні в Україні уособлює «Антонов». Дуже сподіваюся, що останнє рішення Уряду, коли об'єднуються літакобудівний потенціал «Антонова» з можливостями "Укроборонпрому», дасть свою синергію», – наголосив Президент.

«Головне, що нам потрібно – поєднати досвід конструкторського генію, фантастичних традицій машинобудування з сучасними традиціями менеджменту», – відзначив Глава держави.

За словами Петра Порошенка, у контексті інтеграції до «Укроборонпрому» ДП «Антонов» буде відновлено державне замовлення. «Це не лише можливе, але є пріоритетним завданням керівництва – як підприємства, так і «Укроборонпрому». Хотів би бачити в державному оборонному замовленні на 2016 рік продукцію «Антонова», – заявив Президент, зазначивши, що пріоритетними мають стати виконання замовлень щодо створення перспективних транспортних та спеціалізованих літаків, безпілотних літальних апаратів, створення нової авіатехніки.

Глава держави звернув увагу на можливість розвитку співпраці підприємства з іноземними партнерами, країнами-членами НАТО. «Нам є що запропонувати світові», – підкреслив він.

Президент наголосив на важливості прискорення програми імпортозаміщення комплектуючих виробів на літаках «Антонов» та нарощення темпів серійного виробництва літаків. Уряд має забезпечити відповідні умови для успішного функціонування підприємства та виконання цих завдань, як висловився Глава держави, «дати йому можливість працювати на повну».

«Коли проти України ведеться неоголошена, підступна та жорстока війна, жодна кооперація та спільне виробництво авіакосмічної та оборонної продукції з Росією стали неможливими в принципі», – наголосив Петро Порошенко.

На переконання Президента, переорієнтація на нові ринки збуту та нових партнерів сприятиме розвитку лідера авіабудування країни. «Я вірю, що це лише початок відродження слави вашого підприємства, яке ми підтримаємо настільки, наскільки зможемо підтримати в умовах війни», – сказав він.

Петро Порошенко зазначив, що як Президент надаватиме підтримку розвитку підприємства та просуванню його продукції у світі. «Приємно було, що визначальну роль при укладенні контракту з Саудівською Аравією зіграв той факт, що Президент України також літає на літаку «Антонова» – якщо вже на такому літає Президент, то його варто купувати», – сказав Глава держави.

Президент ознайомився з роботою авіазаводу. У цеху номер 10 Петро Порошенко оглянув зразки продукції підприємства, а саме – літаки АН-158, АН-70 та АН-26. Глава держави випробував в роботі тренажер літака АН-148 у залі випробувально-пілотажних стендів.

Глава держави поставив завдання новому керівникові – виконуючому обов’язки президента – генерального конструктора Михайлу Гвоздьову та уточнив завдання для конструкторського бюро.

Довідка.


Державне підприємство «Антонов» засноване у 1946 році. Основними напрямками діяльності підприємства є створення, випробування нових дослідних зразків авіаційної техніки, серійне виробництво та після продажний супровід літальних апаратів. ДП «Антонов» володіє значним досвідом у розробці, виробництві, доопрацюванні і супроводі в експлуатації авіаційної техніки, а існуюча організаційна структура дозволяє ефективно реалізувати проекти підприємства. На підприємстві працює більше 13 тисяч працівників. За 69-річну історію ДП «Антонов» на літакобудівних заводах виготовлено більш 22 тис. літаків з маркою «Ан», з них більше 1,5 тис. продано в 50 країн світу. Станом на теперішній час експлуатується 4603 літака в 78 країнах світу.

«Антонов» випускатиме до 50 літаків на рік


Реорганізація авіабудівного концерну ДП «Антонов» має на меті збільшення до 50 кількості випуску літаків на рік та запровадження на ньому світових стандартів, вихід на нові ринки, ефективне сервісне обслуговування в будь-якій точці світу.

Про це під час прес-конференції в Ле Бурже заявив генеральний директор ДК «Укроборонпром» Роман Романов, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

«Президент та уряд України визначили авіаційний сектор як стратегічний для безпеки та економіки держави. Тому одним із завдань реформування ДП «Антонов» на сьогодні є в рази збільшити кількість продукції, що випускається. Силами підприємствами це можна зробити. Першим завданням є випуск на рік 50 літаків, а згодом досягти рівня випуску СРСР – 200 машин на рік», - сказав топ-менеджер.

На його думку, ДП «Антонов» сьогодні має потужні інтелектуальні, матеріальні та управлінські можливості, щоб стати світовим лідером у галузі авіабудування.

«Українські громадяни літатимуть літаками українського виробництва», - додав він.

Раніше Кабінет Міністрів України передав ДП «Антонов» в управління ДК «Укроборонпром». На переконання української влади таке рішення допоможе вивести підприємство із затяжної кризи.

Нагадаємо, що у складі ДК «Укроборонпром» діє більше 100 підприємств оборонно-промислової галузі, на яких працює більше 60 тис. чоловік. З липня 2014 року концерн очолює Роман Романов - випускник Міжнародного інституту менеджменту (МІМ-Київ), де він отримав ступінь магістра МВА.

Перший літак-демонстратор Ан-132 планується побудувати за півтора року


16 червня, на авіаційному авіасалоні «Ле Бурже - 2015», в шале ДП «Антонов» відбулася робоча зустріч щодо реалізації програми легкого транспортного літака Ан-132 в напрямку його оснащення двигунами та обладнанням.

Як повідомляє прес-служба ДП "Антонов", у ній взяли участь представники ДП «Антонов», «KACST» (King Abdulaziz City for Science and Technology) і «Taqnia», Королівство Саудівська Аравія, «Pratt & Whitney Canada», «GEAviation», Сполучене Королівство.

Під час переговорів відбулося обговорення подальшої взаємодії в рамках програми Ан-132, старт якої був даний у квітні 2015 підписанням контракту між «KACST» та ДП «Антонов». Як зазначив доктор Khaled A.Alhussan, директор «Space and Aeronautics Research Institute», «KACST», згідно з існуючими планами літак-демонстратор Ан-132 повинен бути побудований за півтора року.

Саудівська Аравія «запала» на український літак, який єдиний в світі здатен злітати і сідати на пісок


Українського транспортного літака «Ан-132» ще не існує. Точніше, цей літак існує тільки в кресленнях. Але й у такому вигляді він вразив авіаційну спільноту. «Ан-132» - єдиний в світі здатен злітати і сідати на пісок. Серед його характеристик – здатність перевозити понад 9 тонн вантажу на близько- і середньо-магістральні маршрути, здатність сідати і злітати з піску.

Предстаників Саудівської Аравії, яка також брали участь в авіасалоні «Ле Бурже», такі «таланти» «Ан-132» задовольняють абсолютно. І зрозуміло чому, адже там – суцільна пустеля.

Ця близькосхідна країна, що називається, вхопилася за «Ан-132» і запропонувала Державному підприємству «Антонов» укласти угоду на побудову авіаційного заводу у себе.

Саудівська Аравія в цьому проекті взяла на себе роль інвестора. Роль підрядника, який зведе корпуси нового заводу в Аравійській пустелі і оснастить їх, відведено німцям. Непоганий вибір.

Україна крім надання документації на «Ан-132» куруватиме те будівництво. А будівельниками, в основному, будуть громадяни Саудівської Аравії. Річ у там, що, відповідно до тамтешнього законодавства, працівників цієї країни в спільних проектах має бути не менше 70%. Непоганий закон.

Втім, саудити не збираються обмежуватися випуском одних «Ан-132». Представник Саудівської Аравії під час підписання тристоронньої угоди з цього приводу сказав: «Це буде не один завод з виробництва літаків «Ан-132». В майбутньому це буде цілий авіабудівний комплекс інтегрованих між собою споруд».

Перший камінь майбутнього заводу буде закладено вже наступного року. Якщо німці під такою угодою підписалися, то так воно і буде. А грошей у саудитів вистачає. У 2017 році, як собі запланували учасники угоди, новенький «Ан-132», виконаний «в металі», самостійно прилетить на черговий авіасалон «Ле Бурже».

І ще. Просимо зауважити, що унікального літака, аналогів якому не зуміли представити найрозвиненіші країни світу, розробило державне підприємство! Тобто усі балачки про те, що державні підприємства не можуть бути ефективними, тому їх потрібно терміново розпродати, є не більше, ніж спекуляції.Україна підписала угоду про участь у проектуванні і будівництві авіаційного заводу в Саудівській Аравії


У ході авіасалону "Ле Бурже - 2015" Державне підприємство (ДП) "АНТОНОВ" підписало угоду про участь у проектуванні і будівництві авіаційного заводу в Саудівській Аравії. Про це повідомляє прес-служба підприємства.

Завод буде оснащений сучасним обладнанням, що дозволяє втілити новітні авіаційні технології. Першим літаком, будівництво якого планується освоїти на новому авіаційному комплексі, стане легкий транспортний літак Ан-132.

"Ця угода є п'ятисторонньою. Партнерами за програмою є: "Taqnia"(Королівство Саудівська Аравія), УкрНДІ АТ, "Алтіс Холдинг" (Україна) і "Broetje-Automation" (Німеччина)", - йдеться у повідомленні.

Як зазначив доктор Khaled A.Alhussan, директор "Space and Aeronautics Research Institute", "KACST", згідно з існуючими планами літак-демонстратор Ан-132 повинен бути побудований за півтора року.

Нагадаємо, Державне підприємство "Антонов" представило новинки на авіакосмічному салоні "Ле Бурже - 2015" у Франції, однією з головних новинок став літак Ан-178.

Раніше, в березні 2015 Україна та ОАЕ підписали угоду про співпрацю у сфері авіабудування. Ан-132 замінить літаки Ан-26 і Ан-32. На його базі передбачається створення медичного та пожежного літаків.Планується створення польсько-українського консорціуму для розробки патрульного літака нового покоління на базі пасажирського літака АН-148


Єдиний в Україні виробник літаків державне підприємство "Антонов" розробив проект патрульного літака нового покоління на базі пасажирського літака АН-148, реалізація якого планується спільно з польськими підприємствами.

Як повідомила прес-служба підприємства, проект був представлений заступником генерального конструктора Олегом Богдановим під час польсько?українського форуму "Вестернізація літаків «Ан» у польському місті Бидгощ.

"Заступник генерального конструктора Олег Богданов представив доповідь "Пропозиції щодо співробітництва між ДП "Антонов" і польськими компаніями щодо вестернізації літаків сімейства Ан?148, Ан?158 і Ан?178" і презентував проект патрульного літака нового покоління, який може бути створений спільно на основі регіонального пасажирського літака Ан?148", - йдеться в повідомленні.

Як відзначили представники підприємства, для реалізації проекту планується створення польсько?українського консорціуму, метою якого буде представлення нового патрульного літака міністерствам оборони України і Польщі.

Як повідомляв УНІАН, Ан-148 – регіональний близькомагістральний літак, розрахований на перевезення 68 пасажирів. Дальність польоту становить 3,5 тис. км, крейсерська швидкість – 800-870 км/год. Особливістю цього типу повітряних суден є високе розташування двигунів, що дозволяє літаку здійснювати зльоти і посадки навіть на аеродромах з низькою якістю покриття. Сучасне бортове обладнання робить можливою посадку машини в складних метеорологічних і нічних умовах.

"Антонов" в I кварталі 2015 року збільшив чистий прибуток майже в 8 разів - до 330 млн грн, а за підсумками 2014 року незначно збільшив чистий прибуток порівняно з 2013 роком до 39,3 млн грн.

Довідка. Держпідприємство "Антонов" - єдиний в Україні виробник транспортних, пасажирських літаків і літаків спеціального призначення. У числі найбільш відомих розробок підприємства - літаки Ан-32, Ан-148, Ан-158, Ан-74, Ан-124, Ан-70 і Ан-225.

Україна виготовлятиме двигуни для австрійських літаків


Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро "Прогрес", виробник газотурбінних авіадвигунів, виготовлятиме двигуни для легких літаків австрійської компанії Diamond Aircraft Industries GmbH.

Як повідомила прес-служба концерну "Укроборонпром", відповідні домовленості були підписані п ід час міжнародної авіавиставки Le Bourget-2015 в Парижі.

«Укроборонпром» підписав Меморандум з адаптації сертифікації, виробництва, продажу та післяпродажного обслуговування двигунів АІ-450 для літаків австрійської компанії Diamond Aircraft Industries GmbH", - йдеться в тексті повідомлення.

Як повідомляв УНІАН, під час авіавиставки в Парижі єдиний український авіавиробник "Антонов", що входить до складу "Укроборонпрому" представив новий Ан-178 і проект сучасного транспортника Ан-132.До керма «Антонова» поставили нардепа від БПП – заради інвестицій


Виконуючим обов'язки президента-генерального конструктора ДП "Антонов" призначений народний депутат Михайло Гвоздьов. Дмитро Ківа, який очолював підприємство в останні роки, займатиме посаду генерального конструктора.

Про це кореспондентові Укрінформу повідомив радник гендиректора ДК "Укроборонпром" Лук'ян Сельський.

"Це не є звільненням Дмитра Ківи. Він продовжує працювати і просто очолить конструкторське бюро. Зараз він - генеральний конструктор. Він сфокусує свою працю на розробках, на інтелектуальній праці. А "менеджувати" буде Гвоздьов - в.о. президента-генконструктора ДП "Антонов", - повідомив Сельський.

За його словами, відповідне рішення про призначення було підписано на той момент т.в.о. гендиректора ДК "Укроборонпрому" Сергієм Пінькасом.

Сельський також зазначив, що "економічно-стратегічними операційними речами" буде займатися Гвоздьов, а Ківа "увесь його досвід, потенціал та мудрість спрямує на розробку нових літаків".

Як запевнив Сельський, і Гвоздьов, і Ківа тісно співпрацюють, а зараз перебувають разом на авіакосмічному салоні у Ле Бурже, де "зустрічаються з людьми і обговорюють проекти і перспективи".

Було висловлено сподівання, що "такий грамотний розподіл роботи", зокрема, дасть змогу покращити ситуацію з виробленням та продажем авіаційної техніки, залученням інвестицій, розширення підприємства.

Як повідомляється на сайті Верховної Ради, Михайло Гвоздьов, 1973 року народження, є народним депутатом, обраним від "Блоку Петра Порошенка". Очолює підкомітет з питань оборонно-промислового комплексу та військово-технічного співробітництва Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони.Україна запропонує країнам НАТО відновити спільний проект літака Ан-70


Україна запропонує країнам-членам НАТО відновити роботу над спільним проектом літака Ан-70.

Відповідні пропозиції були уже озвучені наприкінці травня на засіданні спільної робочої групи "Україна-НАТО" з питань військової реформи, передає кореспондент Укрінформу.

Ан-70 — середньомагістральний вантажний (оперативно-тактичний військово-транспортний) літак нового покоління ДП "Антонов".

Створення літака короткого зльоту і посадки Ан-70 було передбачено двосторонніми міжурядовими угодами з Російською Федерацією від 1993 року і 1999 роки. Держзамовниками виступили міністерства оборони України і РФ. Росія у заключному етапі держвипробувань участі не брала, хоча Ан-70 і входив раніше до Державної програми розвитку РФ до 2020 року, а держзамовлення на Ан-70 повинно було скласти 60 машин. В 2006 році Міноборони РФ вперше офіційно заявило про вихід з програми Ан-70, мотивувавши це тим, що основним російським літаком військово-транспортної авіації стане Іл-476. У лютому 2013 року посол Росії в Україні Михайло Зурабов заявив про можливе і повне анулювання замовлення на Ан-70.

З 2014 року Україна почала доопрацьовувати проект самостійно. 11 квітня 2014 року завершилися державні випробовування Ан-70 і літак був рекомендований для прийняття на озброєння МОУ. 19 січня 2015 року міністр оборони України Степан Полторак підписав наказ про прийняття транспортних літаків типу Ан-70 на озброєння Військово-повітряних сил України.

За своїми характеристиками Ан-70 перевершує існуючі на сьогодні аналоги, включаючи європейський А400М, у порівнянні з яким у нього удвічі нижча вартість покупки і експлуатації. Максимальна вантажопідйомність Ан-70 - 47 тонн, заявлена А400M - 37 тонн, обсяг вантажної кабіни - 425 куб. м, у A400M - 340 куб. м. Вартість Ан-70 становить близько $ 67 млн, А400М - 145 млн EUR.

Раніше повідомлялося, що модифікована під вимоги НАТО версія Ан-70 - Ан7Х розглядалася в якості базового нового європейського середнього транспортного літака, проте перевага була віддана А400М.Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   49

Схожі:

Тема тижня 2 iconОрієнтовний план грінченківського тижня у школі № День тижня Захід
Шкільний літературний вечір «Борис Грінченко — педагог, письменник, науковець»
Тема тижня 2 iconПрограма тижня Понеділок. Лінійка-відкриття тижня
Підготувала та провела учитель географії Гужівської зош І-ІІІ ступенів Івченко Тетяна Володимирівна
Тема тижня 2 iconПлан проведення тижня «Вернісаж мистецтв» Понеділок Відкриття тижня Вступне слово вчителя «Абетка мистецтв»
Екскурсія на батьківщину Казимира Малевича до Пархомівського історико-художнього музею
Тема тижня 2 iconПоложення про проведення тижня інформатики у знз загальні положення
Це може бути, наприклад, якась змістовна лінія курсу інформатики: «Хто володіє інформацією, той володіє світом» – цей вислів У. Черчілля...
Тема тижня 2 iconОбдарованими
Активне залучення учнів до участі у проведенні предметного тижня, Шевченківських днів
Тема тижня 2 iconТалановиті аутисти
Можуть визначити який день тижня прийшовся на задане число аж до 10 тис р назад
Тема тижня 2 iconПортфоліо викладача української мови та літератури
Методичні рекомендації щодо проведення тижня, приуроченого 200-літтю з дня народження Т. Г. Шевченка
Тема тижня 2 iconКонкурс "History of English songs" Лінгвістична гра експрес ( 8 класи)
Збірка матеріалів до проведення тижня англійської мови в Миколаївському економічному ліцеї №1
Тема тижня 2 iconЗвіт про проведення декади математики. Відкриття тижня математики (сценарій). План конспект уроку «Пропорції». Інтегральний урок з алгебри «Лінійна функція»

Тема тижня 2 iconПлан проведення тижня права з 10. 12. 2012 по 15. 12. 2012 День неділі Захід Відповідальний
Підготовка матеріалів до створення пам’ятки для учнів І батьків «Стоп – насильство»


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка