Учнівська конференція Стів Джобс геній чи бізнесменСкачати 191,85 Kb.
Дата конвертації23.06.2017
Розмір191,85 Kb.

Учнівська конференція

Стів Джобс

геній чи бізнесмен427965.jpg

Ніколішина І.П.

Мало знайдеться людей, які не чули ім’я Стів Джобс, чи не чули про корпорацію Apple, чи не бучили картинку з надкушеним яблуком, чи не бачили чорно-білий портрет Джобса.

На сьогоднішній день техніка з логотипом Apple є показником найвищої якості. Хто ж ця людина, яка заснувала у батьківському гаражі маленьку компанію Apple та зробила її всесвітньо відомою геній чи бізнесмен. Про це учні дізнаються у ході конференції.

План конференції:


 1. Дитинство та юність Стіва Джобса.

 2. Створення AppleComputer.

 3. Емблема Apple.

 4. Apple 2.

 5. Macintosh.

 6. Джобс у вигнанні: Next, Pixar.

 7. Відродження Apple.

 8. iPod, iPhone, iPad.

 9. Apple Store

 10. Особисте життя Стіва Джобса.

 11. Смерть Джобса.


Вступне слово (демонструється відео презентацій джобса)
«Сьогодні я хочу розповісти вам три історії з мого життя. І усе. Нічого грандіозного. Просто три історії». Так розпочинався один із виступів перед випускниками Стендфортського університету.

Дозвольте сьогодні розповісти лише одну історію. Неймовірну та захоплюючу, історію яка інколи викликає осудження а інколи захоплення. Історію життя Стіва Джобса.

Стів Джобс воістину легендарна особистість в комп’ютерній індустрії. Він людина, яка змінила світ. Геній, який зміг створити компанію, що стала еталоном досконалості та чудового дизайну. Людина, яка володіла харизмою та лідерськими якостями. Керівник, який за життя отримав всенародне визнання і любов міліонів. Але не варто забувати що окрім всього іншого Джобс був зовсім неоднозначною особистістю. Проте, не дивлячись на всі недоліки та м’ягко кажучи дивну поведінку Стіва, більшість людей після його смерті прощалися з ним так ніби він був їхнім близьким другом, якого вони добре знали.

Він не створював своїх шедеврів, просто раніше всіх зрозумів що вони можуть змінити життя. Вірите ви чи ні але Стів Джобс нічого не винайшов він не був ні інженером не вченим та все-таки без нього люди ніколи не побачили б Macintosh чи iMac. Ніхто не слухавби музику на iPod-і та не дзвонивби по iPhon-ну та не подорожував у мережі з iPad. Кожен новий продукт він презентував як крок у майбутнє та робив він це так витончено. Він був мрійником, харизматичним босом та водночас безпощадною авторитарною людиною з манією величчя.


Дитинство та юність

Стівен Пол Джобс народився 24 лютого 1955 року, його батьки були незареєстровані у шлюбі студенти. Народжений у Сирії мусульманин Абдулфатта Джандалі та Джоан Шиблє із католицької сім’ї німецьких емігрантів. Джоан навчалася у магістратурі Вісконтенського університету а Джандалі там же ж працював помічником викладача. Сім’я Джоан була проти цих стосунків, а її батько погрожував позбавити дівчину спадщини тому вона змушена була віддати дитину на всиновлення.

Хлопчика всиновили Пол і Клара Джобс з каліфорнійського Маунтін-В'ю. Вони назвали новонародженого Стівен Пол Джобс. Прийомна мама працювала в бухгалтерській фірмі, а батько працював механіком в компанії, яка виробляла лазерні установки. А також ремонтував старі машини у своєму гаражі, щоб заробити на освіту Стівові: такою була умова біологічної матері хлопчика.

Стів виріс у долині абрикосових садів, яка вже тоді почала перетворюватися у світовий центр розвитку копм’ютерних технологій – в Силіконовій Долині.

Пол Джобс хотів навчити сина ремонтувати машини, але це заняття не прийшлося йому до душі. Проте через автомобілі батько познайомив його з азами електроніки.
Шкільні роки

У школі Стів був непосидючим. Із його слів: «Моя мама навчила мене читати ще до того як я пішов до школи. Так, що там мені було не цікаво. І я перетворився у справжній кошмар. Бачили б ви нас у третьому класі. Ми практично знищили нашого вчителя. Могли випускати змій посеред класу чи під час уроку зірвати бомбочку».

У дитинстві Стів почав спілкуватися із сусідом Ларі Ленгом, який був інженером. Він привів хлопця до науково-дослідницького гуртка, куди на зустрічі запрошували інженерів, а ті розповідали над чим зараз працюють. Тут же Джобс побачив перший персональний комп’ютер НР9100А. Учасники гуртка працювали і над власними науковими проектами. І Стів вирішив зібрати частотний частотомір.

У 12-річному віці Стів, з дитячої примхи, зателефонував тодішньому президенту Hewlett-Packard Вільяму Хьюлетту додому. Тому, що йому були потрібні якісь деталі. Хьюлетт проговорив з хлопцем 20 хвилин, погодився надіслати деталі і запропонував попрацювати влітку в його компанії. Крім цієї роботи Стів розносив газети та працював на складі електроніки HALTEK.

У 15 років Джобс придбав свій перший автомобіль. А через рік він його змінив на більш престижний. У той час він потоваришував із своїм однокласником Білом Фернандесом а той познайомив його із випускником Стівом Возняком старшим від нього на 5 років.

У день знайомства хлопці довго сиділи на бордюрі перед будинком Джобсів і розмовляли. За словами Возняка це була перша людина яка розуміла хід його думок та вгадувала все з півслова. Так два Стіва стали найкращими друзями. (демонстрація інтерв’ю Стіва Возняка)

У вересні 1971 року хлопці реалізували свій перший бізнес-проект, продаючи так-звані «сині коробочки» за допомогою яких можна було здійснювати безкоштовні дзвінки. У кожну коробку друзі клали логотип та надпис «Весь світ у ваших руках». Але із-за проблем із законом та потенційними покупцями продаж було зупинено.

Закінчивши середню школу 1972 року, Стівен Джобс вступив до Рід Коледж (ReedCollege) в Орегоні.

Ось, що розказав сам Джобс про своє навчання на виступі у Стентфорді перед його випускниками у 2005 року. До речі ця промова була повністю повторена колишнім секретарем Ради національної безпеки і оборони України Раїсою Богатирьовою на конвокації в Києво-Могилянській академії.

Перша історія Джобса
Робота в ATARI

У 1974 році Джобс влаштовується на роботу техніком до ATARI. Компанія займалася розробкою відеоігор та мала у своєму доробку абсолютний хіт: аркадний стимулятор понк для двох гравців. Тут Джобс займався в основному доведенням ігор до завершення висовуючи цікаві ідеї по дизайну. Проте там його відразу незлюбили співробітники за високомірність та неохайний зовнішній вигляд. «Цей хлопець – чортовий хіпі! З ним неможливо працювати», - говорили вони. Тому Стів працював вночі.

В середині 1974 року Джобс поїхав до Індії в пошуках духовного прозріння. Хоча друзям він говорив що хоче зменшити біль від того що його кинули відразу після народження.

Із Індії Джобс повернувся буддистом із поголеною головою і у традиційному індійському одязі. Протягом цього часу Джобс експериментував із психоделіками, назвавши свій досвід з ЛСД "однією із двох чи трьох найважливіших речей, які він робив у своєму житті".

Пол і Клара Джобси сильно здивувалися, коли син зателефонував їм і попросив забрати його із аеропорту. Вони відразу вирушили із Лос Альтеса в Окланд. «Я був налисо виголений в індійському одязі із хлопку, червоно-коричневий від засмаги. - Згадує Джобс, - Сиджу в аеропорті, дивлюся ідуть батьки, не впізнали мене, та пройшли повз до чого разів 5. Нарешті мама підійшла і запитала: «Стів, це ти?» а я відповів «Привіт»».

По повернені Джобс в ATARI отримав нове завдання: створити однокористувацький варіант стимулятора понк. Всі розуміли, що Стів не зможе виконати це завдання, проте надіялися, що він залучить до роботи свого друга Стіва Возняка. Так і сталося. Джобс пообіцяв Возу розділити винагороду навпіл, якщо той зведе до мінімуму кількість чіпів, також Стів вимагав виконати роботу за 4 дні.

Возняк фактично не спав 4 доби, але виконав поставлену задачу. Стів отримав за роботу гроші та передав Возняку чек на 350 доларів, які ніби були половиною. Насправді ж Джобс отримав від ATARI 5000дол. Виходить що він присвоїв гроші собі, крім того термін в 4 дні Джобс також вигадав оскільки поспішав до друзів на ферму Фрідланда, яка була хіппівською комуною.
Перші кроки

У 1976 році Стів Джобс, Стів Возняк і Рональд Уейн заснували Apple Computer. Звісно ініціатором був Джобс, який досить швидко побачив потенціал у винаході друга, яким був комп’ютер, що пізніше отримав назву Apple1. Залишалося лише зареєструвати фірму, а для цього потрібно вигадати назву. Джобс лише повернувся з ферми Фріндленда де збирав яблука, там же ж він сів на яблучну дієту. Його зустрів Возняк і Стів запропонував: «давай це буде Apple Computer».

Для стартового капіталу Джобс продав свій мікроавтобус Volkswagen Transporter 1, а Возняк мікрокалькулятор НР65. Також на роботу Джобс запросив свого друга із Рід коледжу Даніеля Коттке та його вагітну сестру Паті, якій доручили вставляти чіпи. Колишню подругу Коттке оформили бухгалтером а мати Джобса відповідала на дзвінки від імені секретаря. Таким чином у всіх хто не бував у будинку Джобса складалося враження що вони співпрацюють із серйозною фірмою з великою кількістю працівників. Досить швидко Стів зрозумів, що дизайн відіграє велике значення та почав досить прискіпливо ставитися до комп’ютерів з точки зору дизайну.

Apple1 отримує позитивні відгуки критиків. На протязі декількох місяців компанія продає понад 200 комп’ютерів. Цей комп’ютер виглядає досить примітивно та продається без екрану. Як говорить сам Возняк: «Apple1 не можна назвати ПК тому, що щоб купити такий потрібно бути техніком. Необхідно знати, як під’єднати кабелі за паперовими схемами, треба розуміти як під’єднати монітор і вивести сигнал на свій телевізор. Потрібно розуміти, який трансформатор потрібно купити щоб вивести необхідну напругу на телевізор. Все це не так просто».Емблема Apple

Перший логотип Apple був створений Рональдом Уейном. Це був маленький винахід мистецтва. По-центру було зображено видатного англійського вченого Ісаака Ньютона, на якого ось-ось впаде яблуко. Якщо логотип збільшити, то можна помітити, що вздовж межі розміщений текст: «Ньютон… Розум, що в самотності пливе крізь думки дивні моря».

Логотип вийшов цікавим, але мало пристосованим до реалій сучасного бізнесу. Тому робота Уейна використовувалася приблизно один рік.

Представники компанії вирішили звернутися до рекламного агентства Regis McKenna, яке було відомим на той час. Новий символ Apple розпочав розробляти відомий дизайнер Роб Янов, який зміг з усією відповідальністю підійти до виконання роботи.

Активне співробітництво Роба Янова, якому було 57 років, та молодого Джобса розпочалося відразу після їх зустрічі. Дизайнер був здивований, коли до нього прийшов молодий чоловік із саморобною коробкою. Але в той же ж момент він зрозумів, що логотип компанії потрібно кардинально переробити для того, щоб завоювати увагу людей, покращити образ компанії.

Після довгої розмови з дизайнером було вирішено, що в логотипі обов’язково має бути яблуко, але при цьому не було зрозуміло, в якому ракурсі необхідно представити фрукт. Як відомо, самим кращим рішенням може бути саме просте. В результаті дизайнер та Джобс зрозуміли, що ідеальний логотип – це монохромне яблуко, яке буде надкушеним з правого боку. Хоча як варіант було запропоноване ціле яблуко, та Джобс сказав, що воно схоже на вишню. Йому зображення надкушеного яблука дуже сподобалося, але було вирішено, що логотип обов’язково повинен бути кольоровим. Керівник рекламної компанії доклав чимало зусиль для того, щоб переконати Джобса, оскільки у випадку вибору кольорового зображення довелось би виділити чимало коштів на типографію.

Але, засновник компанії Apple був упевнений в тому, що він правий, так як рахував, що тільки кольоровий логотип може зробити компанію більш благородною та допоможе сформувати хороший образ, не дивлячись на поганий старт. В результаті емблема стала кольоровою і в такому вигляді вона проіснувала до 1988 року. Після цього зображення яблука все-таки стало виконуватися в чорно-білому кольорі.

Надкушене яблуко міцно закріпилося в якості логотипа однієї із самих відомих компаній-виробноків комп’ютерної техніки. Логотип не одноразово обігрувався у фільмах, фото жабах, анекдотах, але головну функцію він виконав – добре запам’ятався. І, надкусивши інколи яблуко, ми автоматично підмічаємо – «О, Apple!»


Apple 2

Ціллю Джобса було продавати комп’ютер великій кількості користувачів. Тому він просить Возняка внести зміни у Apple1 і той береться за роботу. Через деякий час світ побачив комп’ютер Apple2. Возняк не знає як йому це вдалося.(Демонстрація відео). Вони отримали те чого не мали інші – образ. По-перше завдяки дизайну. Apple2 отримав пластиковий корпус, монітор та дисковод. Apple2 став першим ком’ютером готовим до роботи прямо із коробки, він насправді став товаром широкого вжитку. Потрібно було лише сказати людям що їм потрібний цей комп’ютер. І Джобс знайшов вихід – реклама, у якій комп’ютер розміщено у повсякденному житті людей.

Неймовірним успіхом дляApple став продаж комп’ютерів 1000 машин в місяць. На початку 80-х авантюра двох друзів стала неймовірним успіхом. Всього 4 роки, як маленька компанія виїхала з гаража а вже стала однією із ключових Кремнієвої долини.

Apple2 завоював Америку. Продано понад 300 тис комп’ютерів. Ними обставляють школи. Наприкінці 80-х молода компанія реєструється на біржі цінних паперів. За мінімальний проміжок часу продано 5 млн акцій Apple. Вартість компанії в перший день виростає на 32%. В один день два Стіви робляться міліонерами. Джобсу – 25, а Возняку – 30 років.

Ідеаліст та хіпі, який розбагатів на винаходах свого друга, котрий був готовий ділитися ними безкоштовно. Дзен-будист, який подорожував Індією і врешті-решт вирішив що його покликання створити свій бізнес. Якимось дивним чином Джобс примудрився поєднувати в собі всі ці риси так, що одне не заважало іншому.
Macintosh

У 1983 році для компанії потрібно обрати нового генерального директора і вибід Джобса впав на генерального директора Pepsi: Джона Скаллі. Легендарною стала фраза сказана Стівом Джобсом при розмові із Скаллі: "Ти хочеш все життя торгувати солодкою водою, або піти зі мною і змінити світ".

Уже наступного року Apple випустила у ефір рекламний ролик "1984".

Змінити світ. Така мета Стіва Джобса, і він виконає її чого б це йому не вартувало. Стів Джобс повністю присвячує себе реалізації головного проекту – створення комп’ютера настільки сучасного, що він назавжди залишить конкурента IBM позаду і його назва: Macintosh.Через три роки Макінтош готовий. Плановий початок виробництва - січень 1984 року. Але 1984 назва роману Джоржа Оурела. Твору, який засуджує тоталітарний режим старшого брата. Стівен Джобс хоче використати цю ідею. «Старший брат слідкує за тобою» - надпис рекламного щита.(Демонстрація реклами, яка супроводжується розповіддю учня)

Сьогодні ми святкуємо річницю великого інформаційного прориву. У цьому ролику натовп сірих безликих людей марширує, як роботи до величезної зали де слухають виступ старшого брата. Раби в рекламному ролику - це всі ті робочі, що приречені користуватися комп’ютерами IBM у своїх підприємствах. Тоді як юна спортивна дівчина-бунтарка, очевидно, уособлює в собі Макінтош

Причина по якій Макінтош не з’являється у цьому рекламному ролику, в тому, що стів Джобс хоче зберегти за собою привілегію представити свій доробок світу.

(демонстрація презентації макінтош) Джобс постійно наголошував на тому щоб машина виглядала дружньо по відношенню до користувача. У результаті отримали те, що комп’ютер почав нагадувати людське обличчя. Дякуючи тому, що дисковод вбудували під екраном він став вищим та вущим від інших комп’ютерів тому став схожим на людську голову а впадина біля екрану нагадувала витончене підборіддя. «І хоча Стів особисто жодної з цих ліній не намалював його натхнення допомогло зробити дизайн таким яким він вийшов», - говорили співробітники.

Макінтошем може користуватися навіть дитина завдяки такому революційному досягненню як мишка, яка з’явилася вперше так же ж як меню, піктограми та вікна які вперше з’явилися на екрані комп’ютера.


Звільнення

При розробці програмного забезпечення компанія Apple співпрацювала із маленькою компанією Біла Гейца, який дуже цікавився новою ОС, що використовувалася у Макінтош. І через декілька місяців з’явилася перша ОС Windows. Продажі Макінтош стрімко впали. Компанія не заробляла нічого.

І хоча Джобс був впевненим та харизматичним директором Apple, проте спад продажів продукту компанії у 1984-ому році викликав погіршення робочих стосунків Джобса із Скаллі, і в кінці травня 1985-го року після внутрішньої боротьби за владу і чисельних звільнень Скаллі звільнив Джобса із посади голови підрозділу Macintosh.

Для Стіва Джобса це була величезне розчарування. «Те що було сенсом всього мого дорослого життя зникло і це було справжньою катастрофою. Декілька місяців я не знав що робити». Врешті-решт Стів продав всі акції Apple окрім однієї.

Ось, що сказав Джобс про вигнання у 2005 році.

(відео історія № 2)
Джобс у вигнанні

Next

Через деякий час Стівен створив новий комп’ютер Next. Не дивлячись на крутий норов Джобса, багато хто з тих хто працював з ним над Macintosh не бажали працювати у Apple після звільненння свого наставника. Тому пропозиція Джобса для деяких співробітників перейти із Apple у Next була досить доречною. В результаті він отримав досить сильну команду. Але свою роботу нова компанія розпочала з нового логотипа, розробка якого коштувала 100 тис. дол.

Комп’ютер Next, який було випущено Джобсом у 1988 році викликав бурю захоплення. Але воно стихло, коли наступного року комп’ютер надійшов у продаж. Джобс втратив здібність засліплювати, залякувати і обводити навкруги пальця пресу. Було опубліковано статті про труднощі, які переживає компанія. «Next не суміщався з іншими комп’ютерами, і це в той час коли комп’ютерна індустрія прагне створити взаємозамінюючі системи» - писали в пресі.

Для Next програм було досить мало і тому важко залучити клієнтів. Компанія намагалася позиціювати себе в якості лідера у новому сегменті персональних робочих станцій для людей, яким необхідна потужність робочої станції та зручність ПК. Але науковці не могли дозволити собі комп’ютери Next через їх високу ціну, не дивлячись, на гарну якість.


Pixar

Стів Джобс хотів мати все найкраще. Це стосувалося і графіки. Так до його уваги потрапла маленька анімаційна студія Pixar, яку він купив бажаючи отримати ще одну комп’ютерну компанію на кшталт Next та Apple. На той час Стів Джобс не був зацікавлений комп’ютерною анімацією, він просто побачив чим займається нова команда і йому це сподобалося. До цього Pixar був комп’ютером, який використовували для створення спецефектів «Зоряних війн». Ніхто не вірив в успіх анімації на комп’ютері це все занадто довго, занадто дорого та занадто некрасиво. Але у 1991 році Pixar укладає угоду із Disney на створення 3-х повнометражних мультфільмів.

1995 рік. По всій Америці люди стоять у чергах щоб подивитися фільм який змінить індустрію кіно назавжди: «Історію іграшок». Це був феноменальний мультфільм. Історія була неймовірно чутлива. Весь світ приголомшений мультфільмом маленької студії Pixar із Стівом Джобсом за кермом. Вражає краса картинки від якої просто не можна відірватися. Вперше комп’ютерні герої стали милими і рідними. Ці анімовані герої виглядали так ніби давно проживають у вашій сім’ї. Це перемога яку Стів Джобс так довго чекав, але щоб досягти цього знадобилося 10 років. Багато хто взагалі сумнівався, що це станеться.

Перший мультфільм, зроблений у партнерстві в 1995 році - "Історія іграшок" – приніс студії славу і визнання критиків. Протягом наступних 15 років під керівництвом креативного директора Джона Лассетера компанія випустила касові хіти: "У пошуках Немо", "Суперсімейка", «Рататуй2», "ВОЛЛІ", "Вгору" і "Історія іграшок: Велика втеча", які отримали "Оскар" як кращіа анімаційні повнометражні фільми.

У 2006 році Disney купив Pixar за 7млд 400млн дол.
Повернення

Тим часом компанія Apple почала занепадати. Люди перестали вірити в Apple. Навіть постійні шанувальники почали переходити на звичайні ПК. Apple бере на посаду нового генерального директора Гільбера Амеліо, а той в свою чергу пробує розіграти останній козир і пропонує повернутися у компанію гуру який стояв біля її витоків: Стіву Джобсу, якому на той час 42 роки, а його голова як завжди повна ідей.

По повернені у Apple багато хто помітив що колишній хам і деспот перетворився на терплячого коректного та розсудливого керівника. Але у питаннях дизайну Стів Джобс залишався вірним своїм принципам. У період відсутності Джобса головними стали інженери, які виготовляли продукт і лише опісля дизайнери ломали голову як його представити світу в результаті чого отримували досить непривабливий результат. Після повернення Джобса знову біля керма стали дизайнери Джобс та Джонатан Айв, до думки якого він прислухався, як до власної.

Стів Джобс приділяв масу уваги усім дрібницям. А розпочав він із реклами. Основоположник знову звернувся до компанії, яка розробляла рекламний ролик 1984. Реклама повинна була відшліфувати образ компанії, а не рекламувати продукцію. Рекламну кампанію назвали «Think different», на неї покладали великі надії по відновленню іміджу після черги невдач останніх років. Кампанія стартувала у серпні 1997 року і виявилася неймовірно успішною, повернувши клієнтам впевненість у тому, що вони мають справу із брендом, який чудово розуміє хід їх думок.

Люди забули, за що боролася Apple, забули навіть її співробітники. «Ми довго і безрезультатно обдумували, як розказати комусь, за що боремося, які наші цінності, і тут до нас дійшло, якщо ви не знаєте когось досить добре, то можете запитати його «Хто твій герой?». Ви можете дізнатися багато про людину, дізнавшись хто її герой. Тому ми сказали: «Добре, ми розповімо їм, хто наші герої»».

Телевізійну кампанію доповнювала неперевершувана друкована реклама: серія чорно-білих портретів історичних особистостей з логотипом Apple та слоганом «Думай інакше». Особливо цікаво, що портрети не були підписані. Декого із відомих, наприклад, Чапліна, Енштейна, Пікассо, Лєнона люди швидко впізнавали, а інших ні, що змушували звернути на себе увагу та замислитися чи запитати у друзів «хто це?». Джобс особисто відбирав фотокартки і слідкував, щоб для кожної особистості знайшли найкращий портрет.Рекламний ролик «Думай інакше» демонстрація. Супроводжується розповіддю учня.

Це для божевільних. Непідходящих. Бунтарів. Порушників спокою. Дерев’яних цвяхів у квадратних отворах. Для тих, хто бачить речі по-різному. Вони не захоплюються правилами. І вони не поважають статус кво. Ми можемо брати їх в лапки, не погоджуватися з ними, прославляти чи ганьбити. Єдине що ви не зробите – це не проігноруєте їх. Тому що вони змінюють речі. Вони штовхають людство вперед. Коли хтось вважає їх божевільними, ми бачимо їх геніями. Тому що ті люди, які думають, що можуть змінити світ, змінюють його.


Прорив

Віра Джобса в силу простоти, як основу дизайну досягла кульмінації у трьох користувацьких продуктах, які він почав виготовлювати у 2001 році і які стали для нього справжнім тріумфом: iPod, iPhon, iPadiPod

Стів Джобс щоденно був присутнім при розробці першого iPod та його інтерфейсу. Головна його вимога була такою: спрощуйте. Також Джобс міг годинами мучити інженерів лише із-за того щоб клацання при вставлянні навушників було приємним для слуху. Він детально вивчав кожен варіант інтерфейсу та проводив звичайний тест: якщо йому потрібно було знайти якусь пісню чи функцію він повинен мати можливість зробити це в три клацання. Використання пристрою повинно було відрізнятися інтуїтивною простотою.

23 жовтня 2001 рік. Джобс презентує перший iPod. Як говорить сам Стів «найкраще у iPod те, що вся ваша музична бібліотека поміщається у кишені». Після Макінтош це 2-га за значенням революція Apple. iPod,чудовий за дизайном mp3-плеєр, стає культовим предметом та культурним феноменом. Він змінив те, як люди слухать музику.

Apple Store

Саме Джобсу належить дизайн та ідея створення легендарних Apple Store. Щоб розробити максимально зручну концепцію магазину він відділив перегородками частину складу та рік переставляв столи, думаючи як розмістити продукцію Apple щоб, люди довго хотіли знаходитися всередині. Саме тоді народилися знамениті скляні сходи, які зараз є майже у кожному яблучному магазині. Коли у 2001 році почали з’являтися перші Apple Store це був відчайдушний крок направлений на порятунок ситуації із продажами. Результат був приголомшливим.iPhone

9 січня 2007 року. «Час від часу з’являється революційний продукт, який все змінює», - такими словами розпочав Стів Джобс чергову презентацію продукції Apple та навів два приклади: «Перший iMac змінив розуміння персонального комп’ютера, перший iPod змінив музичну індустрію. Сьогодні ми представляємо три революційні продукти подібного класу: перший – це широкоекранний iPod із сенсорним керуванням; другий – революційний мобільний телефон; третій – це якісно новий пристрій для інтернет-зв’язку. Вловлюєте? Це не три різні предмети, а один пристрій і мит назвали його iPhone».

iPhone став реалізацією ідеї про комп’ютер, що вміщується у кишені. Завдяки цьому пристрою у долоні все стало можливим: викладати відео у режимі реального часу, отримувати новини від бабусі, бачитися з людьми на відстані.

iPhone – це простота та краса. Проте спочатку блогери назвали його «телефон Іісуса» через ціну у 500 дол. Вони не вірили в успіх цього пристрою, але глибоко помилялися. Люди стояли у чергах цілу ніч перед магазинами Apple Store щоб придбати iPhone. Менше ніж за рік було продано 10 млн iPhone.iPad

Те на що здатний iPad неймовірно. Ви можете виходити через нього в інтернет та бачити перед собою всю сторінку. Не потрібно хвилюватися за ОС, тепер за все відповідають додатки. Розповсюдження iPad було найшвидшим в історії людства. На деякий часApple став найдорожчою компанією у світі. Це була перемога людини, яку вигнали із власної компанії.


Особисте життя

Лорен Пауел стала єдинною дружиною Стіва і за його словами другою жінкою яку він дійсно кохав. Лорен була молодшою від стіва на 8 років, працювала у банку. Їх знайомство відбулося у жовтні 1989 року на лекції у Стентфортській школі бізнесу, де Джобс виступав із доповіддю. Він відразу звернув увагу на дівчину, а вона жартуючи сказала що прийшла на лекцію щоб виграти приз: вечерю із самим Стівом Джобсом.

Роман розвивався стрімко. 18 березня 1991 року вони одружилися. У вересні 1991 року у подружжя народився син, якого назвали Пол Рід Джобс. Потім на світ з’явилися ще дві дочки: у серпні 1995 року Ерін Сієна Джобс а ще через 3 роки Ів Єва Джобс.

Стів обожнював сина, проте говорив що саме молодша Ів безстрашна і дуже активна дівчинка коли-небудь очолить Apple якщо не стане президентом США.

Перша позашлюбна донька Джобса Ліза Бреннан Джобс приєдналася до сім’ї і жила з батько на протязі 4-х років доки навчалася у середній школі. Проте стосунки із Лізою у Джобса були не прості. Довгі періоди вони могли не спілкуватися та і напруга між ними практично ніколи не спадала.

Всі знайомі Джобса стверджують що батьківство і необхідність турбуватися про своїх дітей кардинально перемінили Джобса. Він не дивлячись на тотальний брак часу виявляв істину турботу про свою сім’ю: спілкувався і гуляв з ними забороняв дивитися телевізор слідкував за тим щоб їх їжа була здоровою. На свою роботу Стів також почав дивитися через призму допомоги людям.

А зараз, пропонуємо вам третю і, на жаль, останню історію Стіва Джобса.

Стів Джобс про смерть історія №3

Смерть Джобса

2004 року лікарі виявили у Стіва Джобса рак підшлункової залози, що є невиліковним. Стіву залишалося жити кілька тижнів, але виявилося, що в нього рідкісний різновид раку, який може бути вилікуваним. Стіву вчасно зробили операцію, й він продовжив працювати в компанії Apple. У квітні 2009 року Джобс переніс пересадку печінки.

У ЗМІ постійно з’являлася інформація про хворобу Джобса, хоча він спростовував усі статті та приховати правду було важко. Стів дуже схуд та втрачав сили. Проте ніде не зник його крутий норов. Знаходячись на лікуванні він вибирав тих медсестер, які на його погляд були кваліфікованими, а одного разу відмовився одягати кисневу маску оскільки та мала не вдалий дизайн.

З січня 2011 року він перебував у безстроковій відпустці за станом здоров'я, проте незмінно представляв публіці нові продукти своєї компанії.

У серпні 2011 року Стів Джобс заявив про те, що йде з поста генерального директора компанії. Ще через 6 тижнів: 5 жовтня 2011 року Стіва Джобса не стало. Відразу після цього компанія Apple та Mikrosoft приспустила свої прапори, з 6 по 12 жовтня було приспущено всі прапори Disnay.

На протязі 2-х тижнів після його смерті корпоративний сайт компанії Apple показував просту сторінку з ім’ям та роками життя Стіва Джобса поряд із його чорно-білим портретом. На опублікований адрес електронної почти прийшло понад 1 млн листів із співчуттями.

Стіва поховали в п'ятницю, 7 жовтня, в ЗМІ повідомили, що церемонія пройшла дуже скромно. Джобс похований на кладовищі Альта-Меса — неконфесійному кладовищі.

Через два місяці у Будапешті була встановлена перша у світі бронзова статуя Стіва Джобса. Потім у Бразилії у його честь було названо одну із вулиць. В Одесі відкрили двометрову скульптуру під назвою «Дякую Стів».

Його оплакував весь світ. Він не винайшов комп’ютер чи портативний музичний програвач чи смартфон. Але завдяки йому ми знаємо що це нам потрібно.

"Стів стоїть у ряду найбільших американських новаторів - досить сміливий, щоб мислити не так, як усі, достатньо рішучий, щоб вірити в свої здібності змінити світ, і достатньо обдарований, щоб це зробити", - так відреагував на смерть Джобса президент США Барак Обама.Можна по-різному ставитися до Стіва Джобса, але ігнорувати цю людину та залишатися байдужим неможливо.
Каталог: attachments -> article
article -> Вступ Література кінця XIX
article -> Проблема особистості людини у творчості А. П. Чехова
article -> Позакласний захід із світової літератури На гостину до ювіляра
article -> Люботинський професійний ліцей залізничного транспорту
article -> «Сто років з Андрієм Малишком»
article -> Рими. Андрій Малишко «Вихопивсь дощик поміж заграв»
article -> “Слов’янство поки що дало світові в кінематографі одного великого митця, мислителя і поета Олександра Довженка”, зазначав Чарлі Чаплін
article -> Схеми. Таблиці 9 клас новий час
article -> Опорна схема


Поділіться з Вашими друзьями:

Схожі:

Учнівська конференція Стів Джобс геній чи бізнесмен iconСтів Джобс світовий бум в розвитку електронних технологій

Учнівська конференція Стів Джобс геній чи бізнесмен iconСтівен Джобс Біографія
Стівен Джобс народився в містечку Маунтін-В'ю, штат Каліфорнія. Його дитинство І юність пройшли там же, у прийомній сім'ї Пола І...
Учнівська конференція Стів Джобс геній чи бізнесмен iconСтівен джобс видатна людина у цілому світі
Стівен Джобс народився в містечку Маунтін-В'ю, штат Каліфорнія. Його дитинство І юність пройшли там же, у прийомній сім'ї Пола І...
Учнівська конференція Стів Джобс геній чи бізнесмен iconУчнівська наукова конференція «Видатні жінки математики»
Мета. Формувати пізнавальний інтерес учнів до вивчення математики, ознайомити учнів з біографіями відомих жінок-математиків, їх внеском...
Учнівська конференція Стів Джобс геній чи бізнесмен iconГеній поза батьківщиною 2012 Геній поза Батьківщиною
Щоправда, інколи до моїх ніг невидимо підступалася І теличка. Своїм шорстким язиком – лопаткою вона вилизувала мої порепані п’яти....
Учнівська конференція Стів Джобс геній чи бізнесмен iconВсеукраїнська учнівська олімпіад

Учнівська конференція Стів Джобс геній чи бізнесмен iconКонспекту уроку за темою «Тарас Шевченко великий український геній»
Приймак Ольга. Розробка конспекту уроку за темою «Тарас Шевченко – великий український геній» для учнів 5 класу
Учнівська конференція Стів Джобс геній чи бізнесмен iconЦентр наукових публікацій міжнародна конференція «інтернаціоналізація наукового пошуку: перспективи та проблеми»
Частина І (економічні науки, юридичні науки, педагогічні науки): Міжнародна конференція, м. Київ, 28 грудня 2013р. Центр наукових...
Учнівська конференція Стів Джобс геній чи бізнесмен iconАльберт Ейнштейн- геній науки… Біографія …юні роки

Учнівська конференція Стів Джобс геній чи бізнесмен iconВсеукраїнська учнівська олімпіада з історії 012 р. III етап клас. Максимальна кількість балів – 90
Володарі цього античного міста приймали наступну присягу «Служити народу та радити йому найкраще І найбільш справедливе для держави...


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка