Українцям рекомендують підготуватися до різкого зростання цін на макарони

Фото: pixabay.com

У 2026 році в Україні ціни на макаронні вироби вітчизняного виробництва можуть зрости на 10–12%.

Таку інформацію надала галузева спілка “Борошномели України”.

Як зазначив аналітик компанії ProConsulting Олексій Надводнюк, основною причиною є зниження маржинальності виробництва в 2025 році. Витрати на виготовлення продукції зростали швидше, ніж роздрібні ціни.

«Очікується, що в 2026 році ціни виростуть на 10-12% на продукти українського виробництва, що може призвести до збільшення частки імпортних товарів на ринку», – повідомив експерт.

Наразі частка українських виробників на внутрішньому ринку становить 43,7%, в той час як решта продукції імпортується. Виставляючи конкуренцію, вітчизняні компанії поступово витісняють іноземні бренди в сегментах економ та середньої цінової категорії.

Експерти також відзначають посилення позицій власних торгових марок супермаркетів. Ринок зазнає суттєвого цінового тиску через постійні акції торговельних мереж.

Попит на преміальні макаронні вироби також зростає, частково через постачання гуманітарної допомоги.

Крім того, Україна залишається експортером макаронної продукції, особливо макаронів швидкого приготування, які користуються попитом за кордоном завдяки їх конкурентній якості.

В Україні спостерігається подорожчання тепличних огірків.

На даному тижні ціни в середньому зросли на 10% у порівнянні з попереднім тижнем.

Ціновий діапазон на огірки дещо розширився, овочі продаються за ціною 120-150 грн/кг ($2,81-3,51/кг).

На формування вартості вплинули підвищений попит і значне скорочення пропозиції.