В. Горовий. Редакційна колегіяСторінка1/7
Дата конвертації28.10.2017
Розмір1,11 Mb.
  1   2   3   4   5   6   7


Засновники: Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського, Національна юридична бібліотека. Заснований у 2011 році. Видається раз на два тижні.

Головний редактор В. Горовий. Редакційна колегія: Н. Іванова (відповідальна за випуск), Ю. Половинчак,
Т. Дубас

Адреса редакції: НБУВ, просп. 40-річчя Жовтня, 3, Київ, 03039, Україна
Громадська думка

про правотворення
/Інформаційно-аналітичний бюлетень на базі оперативних матеріалів/
10 (68)

(травень 2014 р.)
ЗМІСТ

Предполагается, что наработанные предложения с участием всех политических сил будут реализованы Верховной Радой, в том числе и через механизмы внесения изменений в Конституцию и законодательство Украины. 9

На данный момент проведено три круглых стола национального единства. 9

ЩОДЕННИК БЛОГЕРА * 54КИЇВ 2014

АКТУАЛЬНА ПОДІЯ

25 травня в Україні відбулися дострокові вибори ПрезидентаЗа попередніми даними ЦВК, явка виборців становить майже 61 %. Хоча на більшій частині Донецької та Луганської областей дільниці не були відкриті, проте явка по країні виявилася близькою до рекордної.

Дані в ЦВК говорять про те, що найактивніше голосував Центр і Захід України. Нижча явка на Півдні, де досі напружена атмосфера через сепаратистів. Слід звернути увагу на те, що попри триваючу окупацію частини території України понад 6 тис. виборців Криму та Севастополя все-таки змогли взяти участь у голосуванні на виборах Президента України. Про це заявив голова ЦВК М. Охендовський. Водночас він повідомив, що найбільша кількість жителів АРК виявила бажання проголосувати в Києві, а також нагадав, що мешканці Криму мали можливість проголосувати за допомогою механізму тимчасової зміни місця голосування на будь-якій зручній для них виборчій дільниці на всій території України. Особливо напруженою була ситуація з голосуванням на Сході України. Але, незважаючи на побоювання щодо ймовірного зриву виборів, погрози, захоплення виборчих дільниць, українцям на Сході проголосувати таки вдалося. Голова Луганського КВУ О. Свєтіков зазначив: «Вибори на Донбасі відбулися попри всі перепони, які були перед членами комісій. І центральні органи влади, і правоохоронні органи зробили все для того, щоб вибори відбулися».

Як і прогнозувалося за даними трьох екзит-полів, кандидат на пост Президента П. Порошенко за попередніми результатами перемагає в першому турі, набираючи понад 50 % голосів виборців.

Станом на 15:00 29 травня за даними обробки ЦВК 99,5 % протоколів у електронному вигляді під час виборів Президента за П. Порошенка проголосувало 54,7 % виборців, це вже дає підстави стверджувати, що другого туру президентських виборів не буде. За Ю. Тимошенко – 12,8 %. За лідера Радикальної партії О. Ляшка віддали свої голоси 8,3 % виборців, лідера партії «Громадянська позиція» А. Гриценка – 5,48 %, за С. Тігіпка – 5,23 %.

Як зазначають у ЦВК, остаточні дані можуть бути сформовані через кілька днів у зв’язку з труднощами отримання протоколів з регіонів.

Щодо ж загального рівня процесу волевиявлення заступник голови ЦВК А. Магера заявив: «Я вважаю, що ми можемо говорити про те, що цей вибір було зроблено вільно. Він був зроблений в умовах, коли була можливість обрати з кандидатів, зробити чіткий поінформований вибір шляхом таємного голосування. В умовах вільної країни, якою, я вважаю, є на сьогодні Україна, виходячи з цих аспектів, я вважаю, що Україна провела на належному рівні вибори Президента України».

Позачергові президентські вибори в Україні відбулися відповідно до міжнародних стандартів, вважають у Комітеті виборців України. «За результатами спостереження Комітет виборців України констатує, що позачергові вибори Президента України на переважній більшості дільниць, а це понад 90 % дільниць, відбулися відповідно до міжнародних стандартів чесних і демократичних виборів, без істотних і системних порушень виборчого законодавства», – заявив гендиректор КВУ О. Черненко на прес-конференції в понеділок у Києві.

На підставі інформації, що надходить з усіх областей, міст, сіл і селищ України, можна впевнено констатувати, що президентські вибори відбулися в усіх регіонах країни. Про це заявив і в. о. Президента України, Голова Верховної Ради О. Турчинов: «Хочу подякувати всім громадянам України за усвідомлення важливості народного волевиявлення», – сказав О. Турчинов, додавши, що надзвичайна активність виборців спостерігалася «фактично на всій території України». «Особлива подяка членам окружних і дільничних комісій Донецької та Луганської областей, які гідно виконали свій громадянський обов’язок. Виборами, які, я сподіваюся, визнають усі цивілізовані країни світу, ми зруйнували плани наших ворогів. Це наша спільна перемога», – підсумував він. Зазначимо, у Генпрокуратурі зафіксували, що президентські вибори в Україні вперше відбулися без застосування адміністративного ресурсу.

П. Порошенко, який, за попередніми даними ЦВК, упевнено перемагає на виборах Президента, уже дав ряд обіцянок. Зокрема, він вважає, що одним з пріоритетних завдань новообраного глави держави має стати вирішення «кримського питання». «Одним з перших пріоритетів діяльності Президента, всієї української влади буде вирішення “кримського питання”: повернення Криму Україні, захист українців, що проживають в Криму і які через своє “українство” зараз відчувають надзвичайно високий тиск», – заявив він на брифінгу в Києві. П. Порошенко також наголосив на необхідності проведення дострокових парламентських виборів у 2014 р.: «Я вважаю, що вони (вибори) повинні пройти в цьому році», – зазначив П. Порошенко.

Як імовірний майбутній Президент України П. Порошенко також заявив, що в разі його перемоги на виборах зміни уряду й усунення А. Яценюка з посади Прем’єр-міністра України не відбудеться. «Відповідно до Конституції, президентські вибори не тягнуть за собою відставки Прем’єра. Ніяких планів щодо зміни уряду не маю. Вважаю, що діяльність А. Яценюка на посаді Прем’єра є досить успішна», – сказав П. Порошенко. При цьому він констатував, що має намір призначити керівників Міністерства закордонних справ, Генеральної прокуратури та Служби безпеки України одразу ж після інавгурації Президента. Політик також нагадав, що в компетенції Президента України також і призначення Генерального прокурора. Разом з тим він сказав: «Як обіцяв, я назву всі прізвища наступного дня після інавгурації. Не виключено, що на землі Донбасу. Інавгурація може збігтися з презентацією президентських законів, які допоможуть врегулювати ситуацію в країні. Головне зараз – забезпечити безпеку громадян». Він також подякував «тисячі кримчан і сотні тисяч жителів Донбасу» за участь у виборах. «Можемо сказати твердо і переконливо: голосувала вся Україна, це вибір всієї України», – сказав П. Порошенко.

Позачергові вибори Президента України, які відбулися 25 травня, викликали широкий міжнародний резонанс. Лідери зарубіжних країн як Заходу, так і Сходу, представники міжнародних організацій загалом схвально поставилася до їх проведення.

До останнього моменту головною інтригою залишалося, чи визнає вибори Росія, яка відмовилася надсилати своїх спостерігачів за перебігом виборів. Тим більше що політичний сателіт РФ – офіційна влада невизнаного Придністров’я, на території якого проживає до 90 % зареєстрованих у Молдові українських виборців, блокувала їх голосування. Про це, зокрема, заявив посол України в Молдові С. Пирожков. «Влада регіону відкрито радила українським виборцям не брати участі у голосуванні. Цього разу вибори проходили при тотальній блокаді, у тому числі інформаційній з боку Придністров’я», – заявив дипломат. Незважаючи на це, у виборах взяли участь 470 осіб з регіону, що, на думку С. Пирожкова, є позитивним результатом. Усього у виборах на двох виборчих дільницях, відкритих на території Посольства України в Кишиневі та Консульства у
м. Бєльци, взяли участь 782 виборці.

Разом з тим напередодні президентських виборів в Україні президент Росії


В. Путін заявив, що поважатиме вибір українського народу. Про це російський лідер заявив під час Санкт-Петербурзького економічного форуму. «Ми розуміємо, що люди в Україні хочуть, щоб країна вийшла з цієї тривалої кризи. Поза сумнівом, ми з повагою поставимося до вибору українського народу, будемо дивитися, що відбувається», – сказав він і підкреслив, що Москва зацікавлена в тому, щоб на її західних рубежах, у «братській» Україні запанував порядок і спокій.

Щоправда, пізніше тональність відгуків представників Кремля дещо змінилась і вже 27 травня ЗМІ звернули увагу на те, що в Раді Федерації заговорили про нелегітимність нового Президента. Зокрема, за словами голови комітету з конституційного законодавства і державного будівництва А. Клішаса, вибори Президента України не означають появи легітимної влади в країні. За словами російського політика, призначення та проведення виборів не дозволяє говорити про легітимність новообраного Президента у той час, коли країна «перебуває в умовах громадянської війни». Також, заявив А. Клішас, наразі досі не відомо, «якими повноваженнями буде володіти новообраний глава держави».

Не виключено, що такі зміни в офіційному коментуванні виборів Президента в Україні з боку Росії пов’язані із заявами, зробленими потенційним переможцем президентських перегонів П. Порошенком напередодні (зокрема, стосовно намірів повернути Крим) та активізацією АТО на Сході України.

Свою повагу до вибору українського народу та готовність до співпраці висловило МЗС Білорусі. Про це йдеться в спеціальній заяві, розміщеній на сайті відомства. «Білорусь поважає вибір українського народу та готова до подальшої конструктивної співпраці зі своїм сусідом», – ідеться в заяві.

При цьому у відомстві зазначили, що виборча кампанія відбувалася в жорсткій і напруженій ситуації, а частина громадян не була залучена до виборчого процесу. «Сподіваємося, що вибори стануть значним кроком на шляху відновлення взаємопорозуміння, нормалізації ситуації у країні та побудови повноцінної вертикалі влади», – наголосили в МЗС Білорусі.

Міністерство закордонних справ Республіки Казахстан опублікувало заяву щодо підсумків дострокових виборів Президента України, що відбулися 25 травня 2014 р., передає BNews.kz з посиланням на зовнішньополітичне відомство.

«У Казахстані вітають проведення виборів Президента України, які забезпечили волевиявлення громадян країни при спостереженні з боку ОБСЄ та інших міжнародних організацій. Голосування, що відбулося, стало важливим кроком на шляху до нормалізації ситуації в Україні.

Казахстан сподівається, що вибори сприятимуть розвитку всеосяжного загальнонаціонального діалогу і врахуванню інтересів всіх політичних сил і регіонів країни в рамках конституційної реформи, яка триває, зміцненню миру і злагоди в Україні.

Ми з повагою ставимося до вибору українського народу і послідовно підтримуватимемо зусилля світової спільноти, спрямовані на зміцнення політичної стабільності, консолідацію суспільства, подальший економічний і демократичний розвиток України», – ідеться в повідомленні.

У свою чергу, Китай заявив, що поважає вибір українського народу. Про це інформує видання «Коментарі» (http://ua.comments.ua/world/231848-ssha-britaniya-i-kitay-tezh-zalishilisya.html). «Ми сподіваємося, що сторони будуть дотримуватися діалогу, продовжать врегулювання української кризи політичними методами з метою стабілізації там ситуації, – сказав офіційний представник МЗС КНР Ц. Ган. – Ми цінуємо наші відносини з Україною і будемо докладати зусиль для їх зміцнення».

Президент США Б. Обама від імені всіх американців привітав український народ з тим, що він домігся того, що його голос був почутий під час голосування в рамках президентських виборів, які відбулися 25 травня. «Незважаючи на провокації і заворушення, мільйони українців прийшли на виборчі дільниці по всій країні; і навіть на Сході України, де сепаратистські угрупування, за підтримки Росії, прагнули позбавити права проголосувати цілі регіони, деякі сміливі українці все ж таки змогли вкинути свої бюлетені. Ми схвалюємо рішучість усіх тих, хто прийняв участь у виборчому процесі, а також ті зусилля, які український уряд здійснив задля успішного проведення цих виборів, незважаючи на всі перешкоди.

Протягом останніх кількох місяців український народ постійно демонстрував своє бажання вибирати своїх лідерів без якогось втручання, а також свої наміри жити в демократії, яка надасть їм можливість вирішувати своє майбутнє без насильства і залякувань. Ці вибори є ще одним важливим кроком вперед з боку українського уряду до об’єднання всієї країни і для налагодження контакту з усіма громадянами, щоб їхні надії і бажання було втілено», – ідеться в привітанні президента США, розміщеному на сайті Посольства США в Україні.

При цьому США сподіваються слідом за виборами Президента України й на оновлення Верховної Ради. «Cполучені Штати Америки сподіваються на плідну співпрацю з наступним Президентом, а також із новим парламентом, який оберуть у демократичний спосіб, щоб підтримати зусилля, спрямовані на проведення важливих політичних й економічних реформ в Україні. Ми також продовжуємо підтримувати суверенітет і територіальну цілісність України, а також засуджуємо окупацію Криму Росією, не визнаємо спроби анексування Криму з боку Росії і залишаємося відданими співпраці з Україною і нашими партнерами задля знайдення мирного вирішення цього конфлікту», – наголошується в привітанні
Б. Обами.

Представники обох палат Конгресу США наголосили на важливості міжнародної підтримки для офіційного Києва та підкреслили, що Сполучені Штати Америки й надалі будуть разом з Україною в процесі її становлення.

Голова Комітету Європарламенту з питань зовнішньої політики Е. Брок зі свого боку привітав П. Порошенка з його ймовірною перемогою на виборах і закликав Росію визнати результати голосування. Про це повідомляє сайт Deutsche Wellе. «Ми закликаємо Росію визнати результати голосування й конструктивно співпрацювати з новим Президентом», – заявив Е. Брок. За його словами, люди в Україні не піддалися залякуванню й проголосували за єдність країни та демократію.

Глава представництва ЄС в Україні Я. Томбінський заявив, що задоволений тим, як відбулися вибори в Україні. «Ми бачимо, що ці вибори відбулися в більшості регіонів України і є найбільш чесними за останні 20 років. Я сподіваюся, що Росія після оприлюднення офіційних результатів також визнає ці вибори. Бо поки підстав щось стверджувати немає», – додав він.

Генеральний секретар Ради Європи Т. Ягланд також привітав українців з вибором нового Президента. «Я вітаю український народ з обранням нового Президента України і П. Порошенка із завоюванням його підтримки в першому турі», – сказав він. За його словами, «цей чіткий мандат має стати важливим кроком на шляху врегулювання політичної кризи в Україні».

«Я вірю, що новий Президент діятиме рішуче, щоб відновити мир і демократію в країні. Він може розраховувати, що Рада Європи продовжить надавати підтримку Україні в процесі реформ, зокрема реформи Конституції. Повну повагу демократії, прав людини і верховенства закону – це єдиний спосіб для українського народу гарантувати процвітаюче та мирне майбутнє своєї країни», – зазначив Т. Ягланд.

За словами міністра закордонних справ Німеччини Ф.-В. Штайнмайера, Німеччина вітає демократичні президентські вибори в Україні й чекає такої ж оцінки від Російської Федерації. «Я радий, що вибори відбулися. Ще чотири тижні тому ми сумнівалися. Я радий, що день виборів обійшовся без великого кровопролиття. Я сподіваюся на результат, який буде однозначним. Щоб країна могла швидко повернутися до спокою, а також політичної та економічної стабілізації», – сказав він.

Глава британського МЗС В. Хейг вважає, що голосування на виборах Президента продемонструвало рішучу підтримку громадян України проведення нових реформ. «Я вітаю громадян України, які продемонстрували свою рішучість у голосуванні на сьогоднішніх (25 травня) історичних президентських виборах», – сказав він.

За його словами, висока явка виборців продемонструвала бажання українського народу вирішувати своє майбутнє без втручання ззовні. «Я шкодую, що збройні банди сепаратистів, які нібито представляють себе “мирними активістами”, намагалися перешкодити жителям Донецька і Луганська реалізувати своє право на волевиявлення», – додав В. Хейг.

При цьому він віддає належне членам виборчих комісій, які були піддані неймовірному залякуванню в цих регіонах, але прагнули виконати свої зобов’язання. Також він похвалив тих громадян Східної України, які подолали всі перешкоди, щоб взяти участь у голосуванні.

На його думку, кожен голос був зразком індивідуального акту мужності. «Об’єднане Королівство, як і переважна більшість міжнародної спільноти, твердо прихильне суверенітету, незалежності та територіальної цілісності України», – зазначив британський міністр.

В. Хейг підтвердив, що саме тому Велика Британія не визнає незаконної анексії Криму Росією. «Сьогодні (25 травня) українці послали рішучий сигнал своєї підтримки реформам і новому майбутньому країни», – стверджує британський міністр.

Він повідомив, що Велика Британія з нетерпінням чекає початку співпраці з новим Президентом з приводу реалізації реформ, які можуть задовольнити сподівання народу України.

Глава шведського МЗС К. Більдт задоволений попередніми результатами виборів в Україні. «Чистий результат для П. Порошенка як нового Президента є хорошим результатом для України і для Європи. Вітаємо!» – написав К. Більдт.

Президент Польщі Б. Коморовський привітав у телефонній розмові кандидата на пост Президента України П. Порошенка з перемогою на виборах і запросив відвідати Польщу 3–4 червня, коли країна святкуватиме 25-ту річницю перших у комуністичному блоці частково вільних виборів у парламент. Із цієї нагоди в Польщу приїде президент США Б. Обама, який планує 3 червня зустрітися з главами країн Центральної і Східної Європи.

Б. Коморовський також висловив сподівання на те, що після виборів ситуація в Україні стабілізується.

Слід зауважити, що позитивним моментом для результатів виборів є те, що міжнародні спостерігачі не зафіксувала істотних порушень на виборах Президента України. Про це заявив голова місії міжнародних спостерігачів Європейської організації з моніторингу за виборами (ENEMO) в Україні П. Новотний. «Нами не було помічено ніяких дуже поганих порушень, тільки виключно ізольовані випадки. Тому наразі кажемо, що вибори відбуваються позитивно», – зазначив
П. Новотний.

«Більшість спостерігачів оцінюють вибори в Україні позитивно на 95 %. Ми сподіваємося, що ЦВК зробить усе можливе, щоб цей виборчий процес був прозорим, а саме підрахунок голосів і винесення результатів. Звичайно, занепокоєння викликають акти насильства в Луганську й Донецьку, але влада робить усе можливо, щоб вибори були якомога прозорішими», – зазначив керівник місії.

Із заявою про те, що президентські вибори в Україні були організовані й проведені відповідно до міжнародних зобов’язань і стандартів демократичних виборів, виступила група офіційних спостерігачів Організації за демократію та економічний розвиток (ГУАМ). Заяву озвучив на брифінгу генеральний секретар ГУАМ В. Чечелашвілі, передає «Цензор.НЕТ» з посиланням на «РБК-Украина».

«Президентські вибори в Україні були організовані і проведені відповідно до міжнародних зобов’язань і стандартів демократичних виборів, включаючи зобов’язання і стандарти ОБСЄ і Ради Європи, а також національного законодавства України, правил і процедур, розроблених Центральною виборчою комісією України... Вибори пройшли в дусі змагальності і в цілому можуть бути оцінені позитивно – як вільні і справедливі», – заявив В. Чечелашвілі. За його словами, щодо загального виборчого процесу, організації виборів і діяльності комісій на виборчих дільницях, група спостерігачів ГУАМ задоволена підсумками моніторингу.

Зауваження, які є в групи, не могли вплинути на результати голосування.

Міжнародна місія Світового конґресу українців (СКУ) зі спостереження за президентськими виборами в Україні, у свою чергу, зазначає, що явка виборців на дільницях висока і вибори відповідають міжнародним стандартам проведення демократичних виборів. Про це йдеться в повідомленні прес-служби СКУ.(Інформація СІАЗ)

АНАЛІТИЧНИЙ РАКУРС

О. Ворошилов, ст. науч. сотр. «СІАЗ» НБУВ, канд. ист. наук

Общеукраинские круглые столы национального единства

в оценках политиков и экспертов

В Украине стартовала серия круглых столов, цель которых – объединить страну и положить конец конфликтам на Юго-Востоке Украины.

К участию в работе круглых столов национального единства приглашены Премьер-министр А. Яценюк, члены правительства, народные депутаты, кандидаты на пост Президента Украины, религиозные деятели, главы областных администраций и председатели областных советов, ученые.

Модераторами заседаний круглых столов являются экс-президенты Украины Л. Кравчук и Л. Кучма, сокоординатором – представитель ОБСЕ В. Ишингер.Каталог: 2014
2014 -> Біографія: Максим Рильський
2014 -> Спортивна слава україни (довідково-інформаційний матеріал для лекторсько-просвітницьких груп народних домів про спортсменів Героїв України)
2014 -> Теоретико літературні поняття Епос
2014 -> Управління культури, національностей та релігій київської облдержадміністрації київська обласна бібліотека для юнацтва «Світлий шлях духовного прозріння»
2014 -> Святе Письмо Старого та Нового Завіту / перекл о. Івана Хоменка, Львів: «Місіонер» убт «Свічадо», 2007 (1-е вид.: Рим: видавництво оо. Василіян, 1963). Барщевський Т. П’ятикнижжя конспект
2014 -> Тема. Джон Кітс- англійський поет-лірик. Сонет «Про коника та цвіркуна»
2014 -> Вступного випробування
2014 -> Диктатура Гая Юлія Цезаря
2014 -> Дев’ятдесятники: молодий струмінь в сучасній українській літературі


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7

Схожі:

В. Горовий. Редакційна колегія iconВ. Горовий Редакційна колегія
Засновники: Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського, Національна юридична бібліотека. Заснований у 2011 році. Видається...
В. Горовий. Редакційна колегія iconГоловний редактор В. Горовий, д-р іст наук, проф., заст гендиректора нбув. Редакційна колегія
Засновник: Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського. Видається з 01. 01. 1998 р. Виходить двічі на місяць. Головний...
В. Горовий. Редакційна колегія iconП 82 Редакційна колегія

В. Горовий. Редакційна колегія iconХvі обласної виставки
Редакційна колегія: Євгенія Бачинська (голова), Олена Бобкова, Ірина Могрицька, Лариса Зініченко
В. Горовий. Редакційна колегія iconБібліографічний покажчик
Редакційна колегія: к п н. Л. В. Савенкова (відп ред.), засл працівник культури України Е. В. Татарчук, к п н. Л. Л. Макаренко, О....
В. Горовий. Редакційна колегія icon5 листопада 2010 р. Збірник матеріалів Київ- 2010 Редакційна колегія

В. Горовий. Редакційна колегія iconТа роботи з обдарованою молоддю
Редакційна колегія: Митрофанова Т. Г. (головний редактор), Петроченко В. І. (відповідальний редактор), Ткачук А. Т, Ніколаєв О. С.,...
В. Горовий. Редакційна колегія iconРектори Харківського університету (1805—2014)
Редакційна колегія: В. С. Бакіров (голов ред.), І. К. Журавльова, І. І. Залюбовський, С. М. Куделко (наук ред.), С. І. Посохов
В. Горовий. Редакційна колегія iconЗасновники: Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського, Національна юридична бібліотека
Редакційна колегія: Н. Іванова (відповідальна за випуск), Ю. Половинчак, Т. Дубас


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка