В. П. Пшонка «Експрес» – фабрика брехніСкачати 64,45 Kb.
Дата конвертації09.08.2017
Розмір64,45 Kb.

Генеральний Прокурор України

В.П. Пшонка


«Експрес» фабрика брехні
Шановний пане Генеральний прокурор!

Газета «Експрес» 9.08.2012 №86 (6492) статтею «Підроблений патріарх-2» продовжила серію своїх вигаданих трилерів. Відразу ж в підзаголовку кинули неаргументовані навіюючі страх фрази: «члени секти Догнала підробляють документи надзвичайної ваги; що може спонукати служителя Бога підняти руку на жінку?». Мішенню очорнень журналісти «Експресу» зробили Патріарха ВКП Іллю та архиєпископа Михайла Осідача, Главу УП ГКЦ. Метою цієї статті, яку замовили церковники УГКЦ, було – скомпрометувати авторитет владики Михайла, а тим самим і цілу УП ГКЦ. Стратегічним пунктом для них стали єпископські свячення владики Михайла. Тому першочерговим завданням було висміяти їх і поставити під сумнів навіть його священство.

В центрі уваги статті стали єпископські свячення в часи підпілля. Однак все написано в такій формі, що необізнаний читач не зможе зорієнтуватися про реальну ситуацію в підпіллі. Катакомбні єпископи в 1990 році їхали в Рим для визнання своєї архиєрейської хіротонії. В Римі їх знову невисвячували, лише оприлюднили їхню архиєрейську хіротонію. По-друге не всі катакомбні єпископи мали змогу поїхати в Рим. Наприклад, деякі єпископи не були зацікавлені в тому, щоб владика Павло Василик поїхав з ними. Коли він довідався, що планують поїхати без нього, то доклав зусиль, щоб їм це не вдалося. Владику Йосафата Каваціва, ЧСВВ теж не кликали. Тому і не дивно, що з ними не їхав ні владика Осідач, який архиєрейську хіротонію отримав наприкінці підпілля. Михайло Осідач був висвячений митрополитом Володимиром Стернюком і єпископом Филимоном Курчабою на єпископа греко-католицької церкви 6.09.1989 року. Свячення відбулося у Львові в помешканні митрополита Стернюка на вул. Чкалова, 30. Велика рідкість, щоб на єпископських свяченнях в підпіллі взагалі були якісь свідки. Наприклад, яких свідків мав В. Величковський, висвячений Й. Сліпим в Москві? Свячення в підпіллі відбувалися цілком таємно, про це не знали навіть найближчі (напр. про свячення Стернюка (1963), Курчаби (1964), Дмитерка (1967)). Однак на свяченні Михайла Осідача були свідки, окрім 2 святителів там було ще двоє: священик Микола Царик і монахиня Антонія із Згромадження святого Вінкентія.

Чому архиєпископ Стернюк висвятив тодішнього православного священика М. Осідача, коли вже в 1989 році йшло до кінця підпілля? Православний священик Володимир, який тоді намагався заснувати Автокефальну Православну Церкву, запропонував священику Осідачу, якого поважав як моральну, авторитетну людину і набожного священика, що його висвятять на православного єпископа. Отець Осідач йому відповів, що весь цей час він був серцем греко-католик, що має католицьке мислення і що не прийме його пропозиції. Коли священик Володимир розповів про свій план митрополиту Стернюку, то той відповів: «ми самі шукаємо гідних осіб для єпископського служіння», це і спонукало владику Стернюка висвятити отця Осідача на католицького єпископа. Цей крок розгнівив православних, і зовсім це не було ні модно, ні вигідно для владики Осідача, швидше це принесло йому певні комплікації. Владика Осідач ніколи не заявляв, що він є з переслідуваних греко-католицьких священиків, як це брехливо подає «Експрес». В часи підпілля він був діючим православним священиком і цього ніколи не приховував. Але це не змінює факту, що він отримав архиєрейську хіротонію на греко-католицького єпископа в 1989 році (тоді Греко-Католицька Церква ще не вийшла з підпілля), а це означає, що він таки належить між катакомбних католицьких єпископів. Стати католицьким єпископом, будучи попередньо православним священиком, в часи комунізму було геройством.

В Рим на підтвердження своїх єпископських свячень владика Осідач не поїхав, оскільки мав проблеми зі здоров’ям (інфаркт), а крім цього був знеохочений внутрішніми інтригами і напруженням поміж тодішніми єпископами (Василіяни проти Редемптористів). Тому нічого дивного, що на фотографіях з Риму, опублікованих в Експресі, владики Осідача немає.

Тодішній Глава Церкви М. Любачівський під час офіційної зустрічі запитав владику Осідача, чому не діє публічно в Синоді єпископів і запропонував йому поїхати як єпископу на Східну Україну. Через похилий вік і слабке здоров’я (мав наступний інфаркт) владика Михайло відмовився від цієї пропозиції. Він залишився в парафії і служив як священик, проте більшість священиків в єпархії знали, що Осідач є підпільним єпископом, який в 1990 році не мав змоги поїхати до Риму.

В 2003 році владика Осідач повідомив і кард. Гузару, що він є також єпископом, але Гузар вже не захотів ані його, ані підпільного єпископа Каваціва прийняти до Синоду єпископів, щоб вони не порушили моноліт, очолюваної ним ієрархії.

В 2008 році архиєпископа Михайла Осідача, як найстаршого з єпископів, було обрано очолювати новостворений Правовірний Синод єпископів. В 2009 році була заснована Українська-Правовірна Греко-Католицька Церква, її Главою став архиєпископ Осідач. Тому і церковники УГКЦ, переслідуючи мету ліквідації Правовірної Церкви, намагаються сформувати публічну думку, що владика Михайло не має архиєпископської хіротонії і що мовляв він вже 20 років обманює громадськість. Однак, хто знає моральні чесноти владики Осідача, сам розуміє, що таке очорнення щодо нього є дуже великим злочином.

Редакція газети як псевдо-аргумент для підтвердження своєї теорії подає дивну автобіографію. Експрес наголошує, що про особливі події 1989-го там ані слова. Цікаво, як це владика Михайло мав зробити, якщо автобіографія несподівано обривається на 1965 році, а його єпископські свячення відбулися в 1989 році. Дивна річ, бо біографія датована 2003 роком! Владика Осідач підписаний як єпископ, з відповідним знаком – хрестиком перед іменем Михайло Осідач. Хрестик фабрикатори забули викреслити!

В компрометації владики Михайла провідну роль відіграла журналістка С. Мартинець, цього разу як «дослідниця і ревнителька підпільної Церкви». Виконувала особливе завдання – примчалася начебто для порятунку владики, якого мовляв тримають у заручниках. Одягнулася при цьому як старомодна куртизанка. Видно, так страшно поспішала, що забула, що йде до духовної особи і що треба слушно одягнутися. Самим своїм непристойним виглядом вона ображає літнього владику, вже не кажучи про висловлені нею образи й очорнення. В статті вона цілеспрямовано жодного разу не назвала архиєпископа Михайла Осідача владикою, спершу понизила його до звичайного священика, а потім взагалі описала його як перебранця, і зневажливо називала його пан Осідач.

Мартинець підло допускається емоційної маніпуляції, брехливо перекручуючи події і барвисто пописуючи свої шизофренічні уяви і фобії: «Ніколи раніше я не відчувала подиху смерті так близько». Вже сама фотографія виявляє брутальну брехню авторки: вона цинічно стоїть, навіть не думаючи йти геть з подвір’я і на її обличчі немає й тіні страху. Вона без дозволу проникла на приватну територію, провокувала літнього владику, ледь не довела його до ще одного інфаркту, а коли він виганяв її геть, вона вигадала свої поетичні побрехеньки: «коли він тримав палицю над моєю головою, я зрозуміла, зараз станеться непоправне – все тут буде залите моєю кров’ю». Слід зазначити, що владика до неї палицею навіть не доторкнувся, він просто нею погрозив, і це була справедлива реакція на її наглу поведінку.

Наступна байка журналістів: « … зібрали досить грошей, щоб платити і чиновникам, і міліції і СБУ». Це брутальна брехня і образа не тільки нашої Церкви, але образа органів влади. Нехай подадуть конкретні факти хто, коли, кому давав якісь гроші. Журналісти безкарно насміхаються з української влади та правоохоронців, кажучи «слабка влада, СБУ спить…». Вимагаємо, щоб редакція «Експресу» понесла відповідальність за свої слова, якими підбурює до карних вчинків.

Черговою неаргументованою байкою є «люди віддавали … свої квартири, будинки … Люди, котрі віддавали секті своє майно, відходили в інший світ … не завжди добровільно». Запитуємо хто саме і коли давав нашій Церкві якісь квартири чи будинки? Це абсурдна брехня! А шизофренічні наклепи про те, що люди відходили в інший світ, є примітивним демагогічним нападом на нашу Церкву, за що редакція «Експресу» повинна бути притягнута до відповідальності.

Ще одною байкою журналістів є те, що, мовляв, Патріарх Ілля – «агент КДБ». Ще в 2008 році на закид пана Геля (на телепередачі Львівського телеканалу) про відношення А.Догнала до чеського КДБ, було подано запит в Чеську Республіку на видачу офіційного документу – люстрації. В 2009 році Міністерство внутрішніх справ Чеської Республіки надіслало документ, яким підтверджує, що Патріарх Ілля (А.Д.) до КДБ жодних стосунків не мав і не має.

На противагу цьому необхідно дослідити відношення церковників УГКЦ (Колтуна, Возьняка, Гузара …) до спецслужб. Бо це якраз вони використовують методи КДБ і гестапо, маніпулюючи і застрашуючи людей. Цей метод тиску церковники УГКЦ використовували, коли на Різдво 2011 року до владики Осідача в Кунин приїхало 5 людей, щоб його скомпрометувати. Той самий метод тепер застосовують церковники до матерів правовірних монахинь: телефонують їм, залякують, наговорюють брехні про Правовірну Церкву, доводять бідних батьків до стресу. Ті батьки, які повірять їхнім брехням, є виставлені на всезагальне посміховисько в телебаченні і пресі. Батьки в цьому невинні, вони просто стали жертвами підлої афери церковників. Однак результат цього розпалювання релігійної ненависті наочний – розбиті сім’ї, нещасливі батьки…
Вимагаємо:


  1. В якості морального відшкодування, згідно статті 37 ЗУ «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні», зобов’язати газету «Експрес» опублікувати нашу спростовуючу статтю.

  2. Вжити необхідних заходів для припинення незаконних і очорнюючих дій «Експресу», який допускається карного вчинку розпалювання релігійної ненависті і ворожнечі щодо нашої УП ГКЦ.

+ Mаркіян Гітюк, ЧСВВр

Архиєпископ-секретар УП ГКЦ

Львів, 14.08.2012


Копії:

- Головному Прокурору Львівської області

- Голові СБУ І.О. Калініну

- Начальнику СБУ у Львівській області

- Начальнику УМВСУ у Львівській області О.Рудяку

- Голові ЛОДА М.Д. Костюку- Газеті «Експрес» та іншим мас-медіа


Поділіться з Вашими друзьями:

Схожі:

В. П. Пшонка «Експрес» – фабрика брехні iconРоальд Дал (1916 1990 )
Обладнання: портрет письменника, мультимедійна презентація, тексти «Чарлі І шоколадна фабрика», сюжетні ілюстрації до твору, фільм...
В. П. Пшонка «Експрес» – фабрика брехні iconЕкспрес-бюлетень
Про структуру 2016/2017 навчального року та навчальні плани загальноосвітніх навчальних закладів
В. П. Пшонка «Експрес» – фабрика брехні iconУкраїнські письменники дітям (експрес-подорож) Мета
Обладнання. Портрети українських письменників, книжкова виставка, музичне оформлення, слайди, ілюстрації
В. П. Пшонка «Експрес» – фабрика брехні iconКонкурс "History of English songs" Лінгвістична гра експрес ( 8 класи)
Збірка матеріалів до проведення тижня англійської мови в Миколаївському економічному ліцеї №1
В. П. Пшонка «Експрес» – фабрика брехні iconТака дісталась
Провідними в моїй роботі є робота в інтерактивних групах, методи дослідження "ажурної пилки", різноманітні види диктантів, експрес-дослідження,...
В. П. Пшонка «Експрес» – фабрика брехні icon8. План роботи кабінету фізики на рік
Місто розташоване на півдорозі залізничної колії Київ – Харків, за 105 км від Полтави, на березі річки Хорол. Миргород – єдина, крім...
В. П. Пшонка «Експрес» – фабрика брехні iconІсторія однієї вулиці: вулиця Максима Берлинського експрес довідка
Києві на Сирці вулиця, яка носить ім’я відомого «києвознавця» Максима Берлинського. Пролягає вона від вулиці Ризька до вулиці О....


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка