Відзначаємо ювілей книги у бібліотеціСкачати 64,26 Kb.
Дата конвертації08.05.2017
Розмір64,26 Kb.

Відзначаємо ювілей книги у бібліотеці
Ювілеї бувають не лише у письменників і поетів. Багато творів достойні того, щоб ми відзначали їх ювілей як пам’ятну дату. Книг-ювілярів настільки багато, що кожний читач обов’язково знайде серед них щось собі до душі. Іменини – прекрасний привід ще раз прочитати улюблений твір і висловити своє захоплення талантом автора!

Рівненська ОУНБ підготувала перелік найбільш цікавих, сучасних та ефективних способів популяризації книг-ювілярів у публічних бібліотеках. Для прикладу подано найяскравіші досвіди.
Найбільш традиційною формою популяризації літератури є книжкові виставки. Для того, аби яскраво представити обрані книги у своїй бібліотеці та привернути увагу користувачів, пропонуємо використовувати наступні.

Виставка-інсталяція - виставка, яка представляє собою просторову композицію, створену з різноманітних елементів – побутових предметів, промислових виробів та матеріалів, природних об’єктів, фрагментів текстової й візуальної інформації. Мета книжкової інсталяції – створення об’ємної художньої композиції або тривимірного середовища у певному просторі. Книги у комбінації з іншими предметами звільняються від своїх традиційних функцій (прочитання), набуваючи нової естетичної функції. Головним прийомом інсталяції є «входження у картину», тобто читач повинен емоційно сприймати її як особливий простір.

Цікавою була виставка «Книги-ювіляри 2015» у Тростянецькій районній бібліотеці для дітей (Сумська обл.), яку можна переглянути тут: http://bib-trost.blogspot.com/2015/04/blog-post_6.html

У цій же бібліотеці твори-ювіляри 2016 року були представлені на виставці-знайомстві «З днем народження, книго!»: http://bib-trost.blogspot.com/2016/03/blog-post_24.html

Увагу юних читачів привертала виставка «День народження є у кожного…», що діяла у Овруцькій районній бібліотеці для дітей (Житомирська обл.): http://dutyacha.blogspot.com/2015/02/blog-post.htmlВиставка-календар під назвою «Ювілеї та ювіляри»-2016 була оформлена у Каланчацькій районній бібліотеці для дітей (Херсонська обл.): http://detskay.blogspot.com/p/blog-page_8739.html

Виставка однієї книги зацікавлює користувача конкретним документом через створення експозиції, яка містить інформацію, наприклад, про автора книги, його життя та творчість; про історію створення книги; про прототипів героїв твору, їх долю; літературний аналіз твору, розповіді про нього видатних людей; про екранізацію твору, розповіді режисерів та акторів про роботу над фільмом. Дуже важливо для такої виставки правильно вибрати відповідний документ: він повинен бути змістовним, цікавим, мати багатоаспектний вимір.

З нагоди ювілею книги у Миколаївській обласній бібліотеці для дітей була оформлена виставка «Вічність «Снігової Королеви». Детальніше про виставку: http://laginlib.org.ua/blog/?p=11156

Яскравим прикладом є виставка «Мандрівка у Долину Мумі-Тролів» у Монастирській центральній бібліотеці для дітей (Тернопільська обл.). Детальніше про виставку: http://odb.te.ua/2911

Використання новітніх технологій

Віртуальна виставка - новий інформаційний продукт бібліотеки, що представляється як поєднання традиційного книжкового і новітнього електронного способів презентації інформації. Вона компактна, містка і є актуальним провідником у великому потоці інформації.

У 2016 році Тиждень дитячого читання у бібліотеках Запорізької області був присвячений книгам-ювілярам. З цієї нагоди книгозбірні краю представляли кращі розробки інноваційного бібліотечного заходу.

Віртуальна книжкова виставка «Книги-ювіляри 2016»: https://prezi.com/sfflwwtyml2b/2016/?utm_campaign=share&utm_medium=copy

До 90-річчя виходу в світ книги Алана Мілна «Вінні Пух»: https://drive.google.com/file/d/0B_gGgUL60BfRVjVHbHVwRjh1RkU/viewФлешбук – це книжковий флешмоб в Інтернеті. У соціальній мережі створюється сторінка на ім’я книги, де відбувається презентація або знайомство з книгою за допомогою фрагментів з тексту, ілюстрацій, біографії автора, особистих переживань та іншої інформації про книгу. Це так званий інтернет-клуб любителів книг, де вони можуть залишати свої враження від прочитаного, рекомендації, що допоможуть іншим учасникам зорієнтуватись у виборі літератури.

«Поліанна» Елеонори Портер у мережі ВКонтактеФлешбуки у мережі Facebook«Майстер і Маргарита» Михайла Булгакова«Різдвяна пісня в прозі» Чарльза Діккенса

Буктрейлер – сучасна форма просування книг. Являє собою короткий відеоролик за мотивами книги, кліп по книзі. Буктрейлер – це відеореклама книги, у якій працюють методи, аналогічні рекламі кінофільмів. Основна його мета – розповісти про книгу, зацікавити, спонукати до читання. Його особливістю є те, що розповідь про книгу подається в образній, інтригуючій формі.

Наведемо кілька прикладів буктрейлерів, створених працівниками бібліотек на честь ювілеїв творів:  • Джек Лондон «Біле Ікло»

https://www.youtube.com/watch?v=5nuZ8LiiJsc

  • Микола Гоголь «Вечори на хуторі біля Диканьки»

https://www.youtube.com/watch?v=sf-wK1Prdlk

  • Антуан де Сент-Екзюпері «Маленький принц»

https://www.youtube.com/watch?v=LjQVP6nRYmw

Користувачів, в основному дітей, досить часто залучають до створення буктрейлерів. Судячи з їх зацікавленості та дитячої фантазії, їм це приносить досить велике задоволення.Заходи із залученням користувачів

Літературна дуель – передбачає зіткнення різних точок зору в розумінні одного й того ж тексту. Існує загальноприйнятий погляд на твір, з яким всі добре знайомі, той, що нав’язували в школі – його відстоює один із дуелянтів. Його супротивник же пропонує «інший погляд на предмет» і наводить аргументи на його захист. Модератор дуелі підтримує дискусію, виділяючи основні тези у виступах сторін. Присутні можуть висловити свої аргументи, тим самим продемонструвати знання тексту, і задавати питання учасникам. Поступово дискусія виходить за рамки жорсткого літературного диспуту на рівень філософської розмови про загальнолюдські проблеми. Учасниками дуелі та присутніми можуть бути представники різних професій та соціального статусу.

Подібним до дуелі є Поетичний батл (англ. Batlle – бій, битва) на найкраще виконання певного твору. Така форма змагань популярна в молодіжній сфері. Учасниками так званої битви може бути будь-хто. Найбільш поширеними є змагання між представниками різних груп населення, тобто чоловіки і жінки, батьки і діти, молодь і люди старшого віку тощо. Всі учасники оцінюються за артистичністю та майстерністю виконання.

Найчастіше батли влаштовуються для підтримки молодих поетів. На такому заході літератори мають можливість самовиразитися, презентувати свою поезію, позмагатися у артистичному читанні.

У такій формі цікаво буде відзначити ювілей певного твору чи автора, так у Національному музеї літератури України день народження Ліни Костенко відзначили поетичним батлом. В рамках події пройшли мистецькі перфоманси за участю акторів та музикантів. Родзинкою заходу стало дві речі: поетичний батл на найкраще читання поезії Ліни Костенко та прочитання нових віршів Ліни Василівни з нової, ще не опублікованої книги. У батлі взяло участь близько 20 охочих, серед них були й діти від 6 до 16 років, які неймовірно щиро та вдало показали своє бачення творчості іменинниці. Вибирали найкращих читців оплесками глядачі.Квест (англ. Quest - пошук) – пригодницька гра, основою якого є послідовне виконання заздалегідь підготовлених завдань командами або окремими гравцями. Під час гри команди вирішують логічні завдання, здійснюють пошук на місцевості, будують оптимальні маршрути переміщення, шукають оригінальні рішення і підказки. Після завершення чергового завдання команди переходять до виконання наступного. Перемагає команда, що виконала всі завдання швидше за інших.

Квест-ігри ввійшли в скарбничку бібліотечної діяльності як сучасні ігри живої дії, форми дослідницької діяльності читачів. Ігри в такому форматі мобільні, змістовні, інтерактивні; вчать «працювати в команді», враховують прагнення молоді до всього нового, яскравого, незвичайного, розвивають навички роботи з інформаційними ресурсами і технологіями; надають величезний позитивний заряд. Найбільш поширеними є літературні квести, маршрут яких пов'язаний із сюжетом та героями книг.З метою популяризації літератури серед користувачів-дітей, в тому числі книг-ювілярів, ефективними є ігрові форми: вікторина, подорож, брейн-ринг, аукціон, лабіринт тощо. Літературні ігри не лише заохочують дітей до читання, але й розвивають пам’ять, ініціативу, спостережливість, кмітливість, стимулюють їх звернення до художньої, науково-пізнавальної, довідкової літератури.

Інтернет-джерела:

  1. http://biblioteka29.ru/libraries/nordlib/events/bitva-rifm-i-ritmov/

  2. http://zounb.zp.ua/node/620

  3. http://www.bibliogorod.ru/dueli/

  4. http://museumlit.org.ua/?p=3894

  5. http://library.lp.edu.ua/virtualni-vystavky

  6. http://www.slideshare.net/TetianaFM/ss-36990432

Каталог: data -> files -> n.volyan
n.volyan -> Збірник сценаріїв тематичних культурно-мистецьких заходів, присвячених 200-річчю від дня народження
n.volyan -> Книга ювіляр Марк Твен. «Пригоди Тома Сойєра»
n.volyan -> Рекламна діяльність рівненської державної обласної бібліотеки: історичний аспект
n.volyan -> Волян Наталія Петрівна, головний бібліотекар відділу маркетингу та наукової роботи Комунального закладу «Рівненська обласна універсальна наукова бібліотека»
n.volyan -> Збірник сценаріїв тематичних культурно-мистецьких заходів до державних свят та пам’ятних дат
n.volyan -> Семінар «Інформаційна підтримка школи», м. Рівне, 19 березня 2013 р


Поділіться з Вашими друзьями:

Схожі:

Відзначаємо ювілей книги у бібліотеці iconНаказ №054 Про проведення обласного фестивалю учнівських творів «Ювілей улюбленої книги»
«Про проведення обласного фестивалю учнівських творів «Ювілей улюбленої книги» з метою всебічного розвитку школярів; підвищення читацької...
Відзначаємо ювілей книги у бібліотеці iconСтворюємо інформаційно-рекламний проект Одеса 2012
Проект «Ювілей письменника в бібліотеці» це комплекс заходів, які мають на меті привернути увагу підлітків та молоді до особистості...
Відзначаємо ювілей книги у бібліотеці iconВідзначав свій двадцятирічний ювілей. Розпочалася його біографія у 1991 році
У 2011році творчий колектив – Муніципальний Галицький камерний оркестр – відзначав свій двадцятирічний ювілей
Відзначаємо ювілей книги у бібліотеці icon«Подаруй книги рідній бібліотеці»
Мета акції – надати зручний інструмент приватним благодійникам та соціально-відповідальному бізнесу для оновлення фондів бібліотек...
Відзначаємо ювілей книги у бібліотеці iconТема. Зустріч в Домі Книги: ознайомлення першокласників з бібліотекою
Добрий день, діти! Дуже рада вас бачити. Сьогодні у нас незвичайний урок. Проведу його я – завідуюча шкільною бібліотекою, (піб)....
Відзначаємо ювілей книги у бібліотеці iconРоль бібліотекаря-бібліографа та його місце у вузівській бібліотеці в умовах інформаційного суспільства Рева Ніна Максимівна
Роль бібліотекаря-бібліографа та його місце у вузівській бібліотеці в умовах інформаційного суспільства
Відзначаємо ювілей книги у бібліотеці iconКнига в нашому житті. Історія книги. Структура книги. Значення малюнків для розкриття змісту книги. Мета
Книга в нашому житті. Історія книги. Структура книги. Значення малюнків для розкриття змісту книги
Відзначаємо ювілей книги у бібліотеці iconОлександр Саєнко корифей на ниві образотворчості
Нинішній ювілей, відповідно до Постанови Верховної Ради України, визнаний пам’ятною датою державного рівня
Відзначаємо ювілей книги у бібліотеці iconСельская жизнь в Украине Рубрика: Медицина 30. 10. 2009 та 06. 11. 2009
Вітчизняне планетарне відкриття на зламі тисячоліть із сумом відзначає півстолітній ювілей


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка