Візити Знайомилися з Острогом та тим, як ми бережемо пам’ятки Іван глушманСторінка1/4
Дата конвертації21.03.2018
Розмір0,56 Mb.
  1   2   3   4

Візити

Знайомилися з Острогом та тим, як ми бережемо пам’ятки

Іван ГЛУШМАН
У четвер – п’ятницю, 7 – 8 липня, в Острозі з робочим візитом перебував представник Управління з питань демократичного врядування Ради Європи (РЄ), містер Демір Хакан (Страсбург, Франція) та його колега з комітету з питань культури, спадщини та ландшафту містер Проспер Ваннер (Венеція, Італія). У минулому номері «Замкової гори», на сайті міської ради, публікувалася приблизна програма їхнього візиту.

Візит гостей почався з міської ради. Туди вони прибули раніше, ніж анонсувалося, десь на хвилин 10 – 15. Зустрічали високопоставлених представників РЄ міський голова Олександр Шикер (до речі, він та секретар міськради перебувають у відпустці), Іван Ткачук, на той момент в. о. міського голови (перший заступник) Ольга Логвін, заступник Оксана Ситницька, керуючий справами виконкому міськради Леонід Сніщук, інші представники апарату міськвиконкому, депутати міськради Григорій Аршинов (до речі, він зустрічав гостей і прибув разом із ними з Рівного напередодні), Вадим Бондарчук. Після привітань та представлення гостей і господарів спілкування продовжилось у просторому кабінеті секретаря міської ради.

На жаль, я на початку зустрічі не був (вона почалася раніше зазначеного часу), а коли прийшов, то спілкування гостей і господарів відбувалося в режимі «запитання – відповідь». Приємно зазначити, що в якості перекладача з англійської на українську і навпаки, була головний спеціаліст організаційного відділу Вікторія Ламах.

Гостей цікавило, мабуть, все, або майже все – теперішній стан міста, його населення – національний, віковий, освітній, релігійний склад, зайнятість; історія, збереження пам’яток, культура, архітектура, освіта, статус міста, промисловість, робота міської ради, її програми, стратегія розвитку міста, особливо по збереженню минулого, розвиток туризму (кількість іноземців, які прибувають до нашого міста, їх національний склад), популяризація історичної та культурної спадщини, співпраця українців, як більшості населення, з іншими національностями, громадами, проведені заходи, фестивалі, пам’ятники і пам’ятки – все навіть важко перерахувати. Керівники міста відповідали на запитання, розповідали про наші досягнення та проблеми, вручили гостям буклети про Острог та наш район, а в кінці – скромні сувеніри.

Гості почуте занотовували до блокнотів, деяку інформацію просили конкретизовувати. Говорили вони мало, в основному слухали. Лише в кінці розмови Дамір Хакан наголосив, що вони приїхали «не давати гроші, а вивчати ситуацію щодо охорони пам’яток, виявити проблеми, а вже потім у РЄ будуть знаходити шляхи вирішення і дадуть свої певні рекомендації».
Закінчення на 2 стор. >>>
Після більше, ніж годинного спілкування з керівництвом Острога, містер Демір Хакан дав інтерв’ю для нашої газети.

– Ми приїхали оцінити ситуацію в Острозі, як тут живуть люди, і подивитися на єврейські кладовища. Також ми хочемо з’ясувати, як мешканці міста цінять свої культурні та історичні надбання, охороняють пам’ятки, ставляться до України. На основі побаченого у вашому місті та інших населених пунктах України, ми сформуємо уявлення про те, як ставиться народ в цілому до спадщини минулого. Сьогодні й завтра під час спілкування з громадськістю, владою, ми будемо намагатися зрозуміти, яка ситуація в Острозі. Після цього ми підготуємо звіт про візит, який покаже шляхи для нашої подальшої співпраці, й чи Острог відповідає конвенції РЄ щодо охорони історичної та культурної спадщини.

У четвер, як і було передбачено програмою візиту, гості відвідали пам’ятні місця в нашому місті (верхнє фото) побували в Острозькій академії, де спілкувалися з ректором, Героєм України Ігорем Пасічником та викладачами університету (на фото поруч), побували там на екскурсії, спілкувалися з депутатами міської ради, відвідали музеї Державного історико-культурного заповідника м. Острога, де розмовляли з його керівником Сергієм Кибкало та працівниками. В кінці дня відбулася зустріч із представниками польської та єврейської громад міста. Про це детальніше читайте в наступному номері газети. Також ми сподіваємося дізнатися у гостей враження про Острог після закінчення візиту.
Літо-2016

Багато юних острожан відпочиває у «Корчагінці»

Іван ГЛУШМАН
Літо – найтепліша й найочікуваніша пора року, особливо для школярів. Ще б пак – саме в цю пору вони відпочивають, мандрують, а головне – вільні від школи (але не від пізнання світу, бо людина до глибокої старості чомусь вчиться). А навчання, як відомо, одне з найважчих і найвідповідальніших видів діяльності людини. Аби діти краще підготувалися до нового навчального року, оздоровилися батьки, а де вони не можуть, чи їх немає, то органи місцевого самоврядування, держава, намагаються влітку організувати цікавий і змістовний відпочинок для підростаючого покоління. Без сумніву, одним із найкращих видів відпочинку є перебування школярів у літніх таборах. Там адміністрація та вожаті дбають, щоб дітям було цікаво і весело, щоб вони не байдикували, а змістовно проводили час; в іграх, розвагах здобували нові знання, навички та вміння, вдосконалювали все, що раніше здобули.

Ще в кінці позаминулого тижня я спілкувався з начальником відділу з питань сім’ї, молоді та спорту виконкому Острозької міської ради Іриною Волянюк. Вона розповіла, що за кошти, виділені з бюджету міста, придбано 14 путівок до позаміського закладу оздоровлення та відпочинку «Острозький дитячий санаторно-оздоровчий комплекс «Корчагінець» (ПЗОВ ОДСОК). Надали їх, причому безкоштовно, по одній дитині – сироті, позбавленій батьківського піклування, інвалідові, обдарованій із сім’ї військового, який загинув у зоні АТО, а 10 – дітям учасників бойових дій. Ірина Дмитрівна наголосила, що, крім цих путівок, школярі з міста вже відпочивали, на І зміні в «Корчагінці» та ДП УДЦ «Молода гвардія» в м. Одеса. Звісно, на таку допомогу в нинішніх складних умовах можуть розраховувати тільки сім’ї названих вище категорій.Закінчення на 3 стор. >>>

Іншим, можливо, зможуть трохи допомогти придбати путівки профспілкові організації, підприємства, установи, організації всіх форм власності.

У понеділок, 4 липня, я побував у «Корчагінці». Заступник директора ПЗОВ ОДСОК Олена Іщук розповіла, що 24 червня розпочалася ІІ цьогорічна відпочинкова зміна. Вона не проста, а як у переважній більшості впродовж кількох останніх років, – тематична й називається «Фітнес для мозку». Відпочиває у таборі 340 дітей, переважно з Острога, нашого району, Рівненщини. Також є школярі з Луганщини (прифронтової Станиці Луганської, 20 осіб), Києва, Хмельницької та інших областей.

Звісно, мене цікавила назва зміни. Олена Романівна розповіла, що колектив «Корчагінця» розробив нову і цікаву програму зміни, у якій дітям цікаво і весело, а головне, вони здобувають знання, граючись, беручи участь у різних цікавих заходах.

Наш мозок потребує не менших тренувань та догляду, аніж тіло, – розповіла заступник директора ПЗОВ ОДСОК. – На щастя, «братися» за свій розум ніколи не пізно. Людські можливості не мають меж. Використовуємо ми їх чи ні – залежить від нас. Вчені довели, що більшість із нас задіює мозок лише на 2 – 3%. Здатність до повноцінної розумової праці можна зберігати довше або, навпаки, – втратити її ще у молодому віці. Чимало людей знищують власний потенціал. Здавалося б, людина розумна, має хороші задатки, але не може реалізувати себе у житті. А вся проблема у тому, що не дає своєму мозку розвиватися, тобто не тренує його. Допитлива особистість, яка має багато захоплень, суттєво підвищує можливості мозку, відкриває у собі незвідані здібності. Недаремно кажуть: «Талановита людина – талановита у всьому». Але це за умови, що весь час працюватиме над собою. Деякі обдаровані люди «заривають здібності у землю», поступово деградуючи. Тож наша тематична зміна пропонує пошукати вихід з глухих кутів, застосувавши фітнес для мозку. Ми хочемо довести, що заняття гімнастикою для розуму важливо для здоров’я людини. Кожен загін перетворюється у фітнес-клуб для мозку і протягом зміни розробляє свою програму тренування.

Справді, якщо проаналізувати програму заходів зміни, то можна щиро позаздрити дітям, що вони весело, цікаво і змістовно проводять свій час. На кожний день передбачені 3 – 5 різнопланових заходів, де діти можуть знайти для себе найцікавіше. Найактивніші – разом із вожатими готують їх, більша частина – виконує певні завдання, беручи участь у вікторинах, змаганнях, конкурсах, концертах та ін., звісно, є просто глядачі, які активно (чи пасивно – думаю, що й такі є) спостерігають за дійст­вом. Більшість днів також тематичні, перерахую їх майже всі – День настільних ігор, День тренування пам’яті, Батьківський день, Санітарний день, День іменинника, Шаховий день, День головоломок і навіть – День навпаки.

З плану зміни я назву, на мою думку, найцікавіші заходи (судячи з назв): Містерія на валізах, Вогники знайомств, лідерська гра «Розумна дитина», вожатий-шоу «Горе з розуму», презентація загонів «Розумна дитина», вогник класичних мозкорозминалок, Вертушка локацій настільних інтелектуальних ігор, Шахово-шашковий турнір, Загадки Ейнштейна, Тактична гра на місцевості «Теренова гра», конкурс фотозон, чемпіонат із футболу, туристична мандрівка до Новомалинського водоспаду – це один із постійних заходів, саме під час нього, в першій зміні, один із хлопчаків врятував від падіння, а, можливо й від гіршого, через шлюз свою однолітку, про що писала наша газета в минулому номері; екскурсія до музеїв Острога, Битва хорів, чемпіонати з футболу, волейболу, плавання, вогник-вікторина «Волинські Афіни», турніри «Шахи на неквадратних дошках», «Шахи для декількох гравців», «Шахи з незвичайними правилами», концертна програма «Шлях Просвітлення», творча гра «Малюємо музику», експериментаніум нейробіки «П’ятнашки», коло головоломок, конкурс винахідників та конструкторів «ІНОходець», інтелектуальний двобій «Чоловіча логіка проти жіночої інтуїції», квест «У пошуках чарівної квітки папороті», гастрономічна акція «Козацький куліш», створення пам’ятника українському борщу, конкурс фанфіків, гра-вертушка «Пекельна кухня», експрес-гра «Суперінтелект» та багато іншого.

Дехто «з крайніх» песимістів скаже, що, мовляв, у програму можна написати, що завгодно. Та чи воно буде робитися? Запевняю з власного досвіду (працював у «Корчагінці» у минулому 3 роки керівником гуртка журналістики) – там такий номер не проходить. Якщо якийсь із запланованих заходів не відбувся – проводиться суворий «розбір польотів», дістається «на горіхи» всім, хто не спромігся його організувати і не проконтролював проведення запланованого. Тож і керівництву, а особливо молодим вожатим – нелегко працювати. Але, думаю, що для переважної більшості дітей, відпочивати там добре, бо колектив там працює для них і в цих нелегких соціально-економічних умовах робить все, щоб діти оздоровились якнайкраще.

Під час свого перебування в «Корчагінці» мені пощастило поспілкуватися і з багаторічним (першим і єдиним з часу відкриття) директором закладу Іваном Дячуком. Ми говорили про план заходів, тематичну зміну й Іван Леонтійович розповів, що 30 червня за сприяння, у минулому начальника Острозького відділу Національної поліції, а нині начальника одного з відділів Рівненського обласного Управління поліції, Валерія Самчука, у «Корчагінці» відбулася зустріч із працівниками загону спеціального призначення «Сокіл». Гості демонстрували дітям навчених собак, розповідали про їх роботу по затриманню порушників, виявленні наркотичних засобів, демонструвалася процедура виявлення і затримання злочинців. Представники правоохоронних органів показували дітям захисний бар’єр, прийоми рукопашного бою в умовах приближених до реальних, роботу криміналістичної лабораторії, демонстрували зброю, яку використовують працівники силових структур, причому, різних періодів. Діти мали можливість потримати її в руках, навіть більше, після, так би мовити, теоретичної частини, корчагінцям дали можливість постріляти з автомата, бо було в лісі обладнане стрільбище. Іван Дячук сказав, що цей захід дітям дуже сподобався, навіть луганчанам, які й танки бачили, й стрільба для них, на превеликий жаль, і нашу біду, перестала бути чимось незвичайним. Більше того, після проведеного показового заняття п’ятеро старшокласників, які відпочивають у таборі, говорили, що мають намір поступати на навчання до поліцейських закладів. У минулій зміні відбулася подібна зустріч із рятувальниками (на фото поруч).

Після того, як було зроблене фото, розміщене на 1 сторінці, (до речі, там не всі діти пільгових категорій, є й такі, батьки яких придбали путівки через фонди соціального страхування, профспілкові організації, дехто – за повну вартість; на знімку є діти не лише з нашого міста, але й району), я спілкувався з острожанкою, яка тепер відпочиває в «Корчагінці».

Тут я відпочиваю уже вдруге, – розповіла учениця 9 класу Острозької ЗОШ І – ІІІ ст. № 1 Софія Рильська. – Мені цікаво і весело. Я знайшла тут багато нових друзів. Якщо вийде, то я хочу цього року сюди приїхати і відпочивати ще раз. «Корчагінець» став для мене другим домом. Тут постійно відбуваються різноманітні заходи, немає часу нудьгувати. І природа тут чудова, і вожаті старанні та уважні…

У наступних номерах нашої газети ми будемо намагатися розповісти про відпочинок острожан в інших таборах області та України. Ми запрошуємо дітей, їх батьків та педагогів поділитися враженнями про проведене літо, цікаві мандрівки та інші заходи. Думаю, що ця тема цікава всім…

Освіта

До нового навчального року майже готові

Олеся КАЗМІРЧУК
Спекотне літо, відпочинок, канікули... Поки школярі та дошкільнята відпочивають на канікулах, насолоджуються довгоочікуваною та найулюбленішою порою усіх дітей та молоді, їхні навчальні заклади готують до нового навчального року.

Нещодавно я відвідала навчальні заклади міста та змогла, так би мовити, самостійно оцінити стан готовності усіх тих установ до роботи. Загалом, ситуація у всіх закладах однакова: усюди білили стіни, фарбували підлогу, у класах клеїли шпалери і так далі. Словом, робили косметичні ремонти.


Закінчення на 3 стор.>>>

До нового навчального року майже готові
Про те, як відбувається підготовка до навчального року, мені розповів головний спеціаліст відділу освіти виконкому Острозької міської ради Олексій Опольський:

– Фактично до нового навчального року готові майже всі навчальні заклади. За кошти батьків та силами працівників проведено поточні ремонтні роботи, які відбуваються щороку. Я не можу сказати, що усе на 100% готово, адже в середині серпня буде огляд стану готовності навчальних закладів до нового навчального року, і тоді комісія зробить свій висновок, але робота зроблена велика.

Згаданий огляд є щорічним, його зазвичай проводить комісія у складі міського голови, його заступників, працівників відділу освіти, представників Держпродспоживслужби, пожежної та ін. Комісія огляне всі навчальні заклади, після чого будуть складені акти, підписані і роздані керівникам шкіл та садочків. Лише за їх наявності можна буде розпочинати новий навчальний рік. До огляду-перевірки навчальних закладів залишається майже місяць, а тому ще є час, аби завершити усі заплановані роботи та якісно підготуватись до 2015 – 2016 навчального року.

З того, що я бачила, і що мені розповів Олексій Опольський, можу зробити висновок, що в Острозькому НВК «Школа І – ІІІ ступенів – гімназія» проведено ремонт більшості навчальних кабінетів. Подібна ситуація і в ЗОШ № 1. А от Острозька ЗОШ № 3 вже повністю готова до нового навчального року. В закладі проведено поточний ремонт усіх кабінетів школи. Загалом, побілено стелю, стіни, пофарбовано підлогу, усунено усілякі проблеми у їдальнях. Також не забули і про територію навколо шкіл. Там пофарбовані ігрові майданчики, відремонтовано те, що потребувало уваги.

Також тривають ремонтні роботи у дошкільних навчальних закладах міста. Зокрема, у цей час Острозький ДНЗ «Ромашка» дітей не приймає, проводяться ремонтні роботи. Щойно вони завершаться, дітей переведуть у «Ромашку», а у «Веселці» продовжать готувати заклад до нового навчального року. Тож у «Ромашці» зроблено ремонти усіх групових кімнат, коридорів, їдальні, методичних кабінетів та навіть медпункту, прочищено вентиляційні ходи, які часто забруднюються. Стараннями батьків вихованців у «Ромашці» гарно обладнано ігровий майданчик.

Хоча педагоги та вихователі ДНЗ переважно знаходяться у відпустках, навчальні заклади готуються до нового навчального року. Хід підготовки міських закладів освіти вселяє упевненість, що 1 вересня діти нашого міста прийдуть у світлі, відремонтовані та ще кращі школи й дошкільні заклади.


Згідно зведення прес-центру штабу АТО станом на ранок п’ятниця, 8 липня, повідомлялося, що упродовж доби рашистсько-сатанинські банди на Донбасі продовжували вести вогонь по позиціях сил АТО, в тому числі з забороненої Мінськими угодами зброї. Ворог 56 разів обстрілював підрозділи Збройних сил України. Зокрема, на Донецькому напрямку зафіксовано 30 випадків ведення вогню, на Маріупольському – 25 і на Луганщині – 1.
Призначення

Наказом Головного управління Національної поліції (ГУНП) в Рівненській області №143 о/с від 24 червня 2016 р. на посаду начальника Острозького відділу поліції ГУНП в Рівненській області призначено підполковника поліції Андрія Васильовича ВЕНГЕРЧУКА, звільнивши його з посади першого заступника начальника Острозького відділу поліції.


Наказом Головного управління Національної поліції в Рівненській області №128 о/с від 7 червня 2016 р., на посаду заступника начальника Острозького відділу поліції – керівника патрульної поліції призначено підполковника поліції Тетяну Олегівну ГУЛЬЧУК, звільнивши її з посади заступника начальника Острозького відділу поліції.
Острозький відділ поліції

До уваги внутрішньо переміщених осібСтарі довідки дійсні та діють безстроково

Валентина БАХОНЯ,

начальник відділу з питань праці управління праці та соціального захисту населення виконкому Острозької міської ради


Кабінетом Міністрів України 8 червня 2016 р. прийнято постанови № 352 «Про внесення змін до Постанови Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 р. № 509» та № 365 «Деякі питання здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам».

Довідки про взяття на облік особи, переміщеної з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції (далі – довідка), що були видані внутрішньо переміщеним особам із 13 січня 2016 р. (включно) є дійсними та діють безстроково, незважаючи на відсутність відповідної відмітки Державної міграційної служби, крім довідок, дію яких було скасовано з підстав, передбачених статтею 12 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб»: у разі втрати або псування довідки замість неї безоплатно видається дублікат на підставі заяви (з поясненням фактичних обставин втрати або псування довідки), а також довідок, у яких адресою місця проживання внутрішньо переміщеної особи вказано адресу місцезнаходження органу державної влади, органу місцевого самоврядування, юридичної особи публічного права, її підрозділу, будь-якого іншого приміщення, за якою внутрішньо переміщена особа фактично не проживає.

Окремі довідки на дітей видаються внутрішньо переміщеним особам лише за потреби у разі звернення одного з батьків або законного представника дитини. При цьому довідка того з батьків, до якої було включено інформацію про дитину, підлягає заміні з видачею нової довідки без включення до неї інформації про дітей. Відомості про батьків до довідки дитини не вносяться.

Постановою Кабінету Міністрів України № 365 затверджено Порядок призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам та Порядок здійснення контролю за проведенням соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам за місцем їх фактичного проживання/перебування. Відповідно до цієї Постанови, підготовлено проект рішення виконкому Острозької міської ради «Про утворення комісії з питань призначення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам та робочої групи для перевірки фактичного місця проживання внутрішньо переміщених осіб».

Виплати, які станом на 11 червня 2016 року проводилися за дійсними довідками, продовжуються. В термін до 14 грудня 2016 року управління праці та соціального захисту населення міськвиконкому буде проводити обстеження місця фактичного проживання внутрішньо переміщеної особи, про що складає акт обстеження матеріально-побутових умов сім’ї за формою, встановленою Мінсоцполітики.

Під час обстеження матеріально-побутових умов сім’ї представник управління праці та соціального захисту населення інформує внутрішньо переміщених осіб про їх обов’язок у десятиденний строк письмово повідомляти про зміну свого фактичного місця проживання/перебування.

Для отримання більш детальної інформації просимо звертатися за адресою: Острог, вул. Кн. Острозьких, 22-Г, тел. 3-00-67, відділ з питань праці.
Офіційно

11 липня об 11 год. 00 хв. розпочнеться виїзний прийом в. о. міського голови Ольги Андріївни ЛОГВІН до працівників трудового колективу Острозького комунального підприємства «Теплоенергія» з особистих питань.
Графік проведення «прямого» телефонного зв’язку в липні 2016 року


Прізвище, ім’я, по батькові

Дата проведення

Телефон

Оксана Анатоліївна СИТНИЦЬКА – заступник міського голови

11 липня

2-22-60

Віталій Анатолійович ХВЕДАСЬ – директор Острозького комунального підприємства «Теплоенергія»

13 липня

3-09-87

Лілія Романівна ХОМЕНЧУК – в. о. начальника загального відділу

15 липня

2-22-60

Іван Іванович ТКАЧУК – секретар міської ради

19 липня

2-22- 60

Олександр Анатолійович КОРЕШНЯК – начальник центру надання адміністративних послуг

22 липня

2-29-95

Галина Володимирівна ЗАГОРОДНЯ – начальник відділу економіки, торгівлі та побутового обслуговування населення міста

27 липня

2- 22- 60

«Прямий» телефонний зв’язок працює за вказаними телефонами з 10:00 год. до 13:00 год.


Актуально

Під час негоди треба бути обережним
Шановні краяни! Останнім часом на території Рівненської області постійно спостерігається складна метеорологічна ситуація, яка завдає серйозних пошкоджень повітряним лініям електромереж. Грози та шквалисті пориви вітру призводять до обривів ліній електропередач внаслідок падіння гілля дерев, і, як наслідок, до аварійного знеструмлення споживачів.

У зв’язку з тим, що в Рівненській області до цього часу не організована обрізка гілок дерев на присадибних ділянках приватного сектору, з цієї причини спостерігаються численні обриви  проводів ліній електропередач 0,4 кВ. Торкання до обірваних проводів може призвести до загибелі людей. З метою уникнення нещасних випадків внаслідок ураження електричним струмом, здійснюється відключення повітряної лінії 10кВ до моменту прибуття оперативно-виїзної бригади РЕМ на місце пошкодження.

Так, через несприятливі погодні умови 20, 27 – 28, 30 червня ц. р. без електропостачання залишились мешканці Острога та Острозького району. Працівники Острозького РЕМ працювали в посиленому режимі та доклали максимум зусиль для відновлення електропостачання в найкоротші терміни.

Енергопостачальна компанія ПАТ «Рівнеобленерго» звертається до всіх мешканців Острозького району з проханням:

–   не наближуватись до обірваних проводів ліній електропередачі і тим більше не торкатись їх. Обірвані лінії радіомовлення та зв’язку також містять загрозу, бо можуть торкатись проводів ліній електропередачі;

–   не робити спроб самотужки відновити електроживлення осель, це дуже небезпечно. Роботу по відновленню повинні виконувати лише працівники ПАТ «Рівнеобленерго»;

–   при виявленні обірваних проводів негайно повідомити диспетчера району електричних мереж;

–  попередити дітей, застерегти їх від спроб торкнутись чи навіть наблизитись до обірваних проводів. Максимально обмежити перебування дітей на вулиці без догляду дорослих;

–  обмежити перебування на вулиці під час негоди в темну пору доби.

Шановні краяни! Виконання цих вимог збереже життя вам та вашим дітям.

ПАТ «Рівнеобленерго»  зробить все необхідне для відновлення живлення ваших осель у максимально стислі терміни.
ПАТ «Рівнеобленерго»
Варто знати


Каталог: Files
Files -> Тема. Адам Міцкевич. «Кримські сонети». Тл: сонет Мета
Files -> Наталія звольська
Files -> Стиль романтизм. Архітектура романтизму. Скульптура романтизму. Неоготика. Невізантійський історизм. Наполеонівський ампір
Files -> «Це склад книжок» так скептик говорив, «Це храм душі» естет йому відмовив, Тут джерело всіх радощів земних, І їх дарують нам без цінним словом…»
Files -> Для вчителів зарубіжної літератури
Files -> Методичні рекомендації щодо викладання світової літератури в загальноосвітніх навчальних закладах у 2013-2014 навчальному році // Зарубіжна літератури в школах України. 2013. №7-8
Files -> Только мертвый, спокойствию рад. Только мертвый, спокойствию рад
Files -> Талант людини це божий дар


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4

Схожі:

Візити Знайомилися з Острогом та тим, як ми бережемо пам’ятки Іван глушман iconТуристсько-краєзнавчої екскурсії
Археологічні пам’ятки; “Рожева криниця”; геологічні пам’ятки; пам’ятники боїв на Букринському плацдармі
Візити Знайомилися з Острогом та тим, як ми бережемо пам’ятки Іван глушман iconВідлуння події Через Острожчину пройшов Всеукраїнський хід миру Іван глушман
...
Візити Знайомилися з Острогом та тим, як ми бережемо пам’ятки Іван глушман iconМузично-меморіальний музей Соломії Крушельницької у Львові Матеріальні пам’ятки музичної культури України: аспекти дослідження, збереження І популяризації Матеріали Наукових читань до Дня пам’яті Соломії Крушельницької, Львів
Матеріальні пам’ятки музичної культури України: аспекти дослідження, збереження І популяризації : Матеріали Наукових читань до Дня...
Візити Знайомилися з Острогом та тим, як ми бережемо пам’ятки Іван глушман iconРозділ І. Феномен книги як «пам’яті поколінь»
Адже саме пам’ять є тим ланцюжком, що єднає покоління. Пам’ять, матеріально втілена в образі книги, у слові, художніх образах, зображеннях...
Візити Знайомилися з Острогом та тим, як ми бережемо пам’ятки Іван глушман iconВідділ освіти Куликівської райдержадміністрації Чернігівської області Районний методичний кабінет
У посібнику пропонується збірка пам’яток для використання на уроках історії. Пропоновані пам’ятки ставлять на меті полегшити роботу,...
Візити Знайомилися з Острогом та тим, як ми бережемо пам’ятки Іван глушман iconА джерелознавство. Б археографія. В геральдика. Г археологія
Галузь історичної науки, що вивчає речові (матеріальні) пам’ятки та реконструює за ними
Візити Знайомилися з Острогом та тим, як ми бережемо пам’ятки Іван глушман iconПересопницьке Євангеліє – українська національна святиня
Пересопницького Євангелія як визначної рукописної пам’ятки староукраїнської літературної мови й мистецтва
Візити Знайомилися з Острогом та тим, як ми бережемо пам’ятки Іван глушман iconКультурні пам’ятки Італії
Визначні міста Італії
Візити Знайомилися з Острогом та тим, як ми бережемо пам’ятки Іван глушман iconМіністерство аграрної політики І продовольства україни могилів-подільський технолого-економічний коледж
В пошуковій роботі ґрунтовно подається краєзнавчий матеріал про визначні пам’ятки
Візити Знайомилися з Острогом та тим, як ми бережемо пам’ятки Іван глушман iconКнижкова палата україни імені івана федорова літопис газетних статей державний бібліографічний покажчик України
Археологія. Передісторія. Археологічні пам’ятки


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка