Засідання тридцять сьоме сесійний зал Верховної Ради УкраїниСторінка1/5
Дата конвертації11.09.2017
Розмір0,64 Mb.
  1   2   3   4   5


ЗАСІДАННЯ ТРИДЦЯТЬ СЬОМЕ

Сесійний зал Верховної Ради України

28 листопада 2006 року, 16.00 година

Веде засідання Голова Верховної Ради України МОРОЗ О.О.


ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні депутати, продовжується робота парламенту у пленарному режимі. Я прошу оголосити в коридорі, щоб зайшли депутати до залу.

Увімкніть, будь ласка, систему „Рада”. Проводиться поіменна реєстрація.

16:03:38

Зареєструвалися 442 картками народні депутати. Вечірнє засідання оголошується відкритим.

Ви знаєте, що перерви дві фракції попросили часу на консультації для того, щоб висловити свою позицію з приводу того, що розводило нас по різні боки під час голосування проекту закону, котрий обговорений вже – про Голодомор 32-33 років в Україні.

І дві фракції попросили, аби із приводу цих консультацій висловився народний депутат Сергій Головатий. Я надаю йому слово. Будь ласка, п’ять хвилин можете говорити… А, три хвилини.


16:04:33

ГОЛОВАТИЙ С.П.

Шановний пане Голово, шановні колеги народні депутати!

Під час взятої перерви ми досить уважно, глибоко і ретельно обговорювали пропозиції, висловлені від депутатської фракції Партії регіонів народним депутатом Кушнарьовим.

Його дві пропозиції полягали у тому, щоб у статті першій закону дати визначення поняття „геноцид”. І друге, щоб у статті другий за цим проектом вилучити слово „забороняється”.

Отже, наша позиція така. Стосовно визначення поняття „геноцид”. Нажаль, Верховна Рада… Не „на жаль”, а в принципі, Верховна Рада не може вдатися до такої дії, вона не має на це права, оскільки визначення поняття „геноцид” як юридичної категорії міститься у Женевській конвенції 48-го року. Воно регламентоване, деталізоване. Україна є учасницею цієї конвенції, і вона в односторонньому порядку не може дати визначення цієї юридичної категорії, яка є юридичним поняттям міжнародного кримінального права. Або вона повинна вийти з цієї конвенції і дати своє власне тлумачення, або має залишитися, як є. Тому ми не можемо прийняти цю пропозицію.

Друге, пропонувалося, щоб була згадка про народи СРСР, і ми в пошуку компромісу, примирення, ми врахували цю ідею, вона міститься у передостанньому абзаці преамбули, де йдеться про те, що це були дії тоталітарного репресивного сталінського режиму, спрямовані на масове знищення частини українського та інших народів колишнього СРСР.

І третє, стосовно слова „забороняється”. Ми так само знайшли, пішли з метою примирення і пошуку компромісу, ми вирішили, пропонуємо замінити слово „забороняється” на те, що це є протиправна дія, на кваліфікацію, юридичну кваліфікацію такої протиправності.

Ми знаємо, що у більш, ніж 10 країнах Європи така дія є забороненою. Встановлена кримінальна відповідальність. І ми вважаємо, що за таких обставин український народ у особі українців, росіян і інших, тих громадян-співвітчизників, які складають український народ у визначенні, яке є в Конституції, яке є у визначенні цього закону, не менш варті того, щоб публічні заперечення цього геноциду були так само протиправними діями, як і публічні заперечення голокосту.

Українці, український народ не гірший єврейського народу. Весь світ визнає заборону і дозволяє це робити. І в країнах ліберальної демократії це не вважається забороненою дією або втручанням в особисті права і свободи. І тому ми вживаємо юридичний термін, що така дія є протиправною, відходячи від слова „забороняється”. Це показує, що наша держава є гуманною у цьому відношенні.

Тому я прошу вас підтримати той варіант законопроекту...
ГОЛОВУЮЧИЙ. Дайте закінчити думку.
ГОЛОВАТИЙ С.П. Я прошу вас підтримати той законопроект, який розданий, з поправками Олександра Мороза і з поправками, на які погодилися стосовно, внесеними депутатом Кушнарьовим. Дякую за увагу.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Давайте так для уточнення ще. Прошу уваги.

Іншими словами. Вам розданий на руки проект під рубрикою „Вноситься Президентом України з поправками народного депутата України Мороза та інших”.

З мотивів хочете висловитися? Запишіться на висловлення з мотивів. Будь ласка, п’ять хвилин. І давайте так: я закінчу думку свою, а потім ви з мотивів висловитеся. Добре?

Так от. У цьому проекті, про що згоду ми знайшли ще з самого ранку, передбачені ті уточнення і редакційні зміни, які я підготував учора, які розповсюджені зранку були. А сьогодні вони показані вже в одному тексті цього скороченого за обсягом закону. Крім того, дискусія, яка велася до перерви із боку одних, прибічників одних формулювань, інших, під час тривалих консультацій виразилась в тому, що знайдений по суті коректний компроміс у другій статті цього проекту закону, а зміст дефініції геноцид як представляли депутати із Партії регіонів розміщений у преамбулі, який політично дає оцінку цьому явищу, не порушуючи Конституцію, за якою документи міжнародного права, які ратифіковані і прийняті, або участь в яких приймала Україна, є нормами внутрішнього законодавства.

Таким чином ми відхилятися від цих вимог не можемо. Тут також змінені норми, які стосуються функцій Кабінету Міністрів, а раніше вони обмежувалися і через закон визначалися статус і роль Інституту пам’яті, тепер це віднесено до функції Кабінету Міністрів. І представник Президента на розгляді даного питання, Ігор Рафаїлович Юхновський, підтримав всі ці зміни. Власне кажучи, це є, на мій погляд, ну, виняткова межа компромісу з будь-якого боку і треба було б проголосувати цей закон, я ще раз повторюю свій висновок, … більшість. Я на це дуже розраховую.

Одначе ви хочете висловити ще питання із мотивів голосування. Будь ласка, по мотивах я прошу по 2 хвилини? По 1 хвилині, будь ласка, 5 хвилин. Можна від кожної фракції висловитися. Запишіться. Петро Степанович? Будь ласка. А, я вже про це сказав до перерви ще. Я ще раз повторю, картки депутатів Лук’яненка, Короля, Рябеки, Бондаренка і Стретовича не беруть участі… ну я керуюся цим. І Тимошенко Юлії Володимирівни. А, Стретович он сидить, погляньте.

Ясно, ясно. Вони беруться до як такі, що не беруть уже за голосування. так. Я прошу. Король? Да, да, да. А про вас ніхто і не говорив. Будь ласка, хто хоче висловитися, по хвилині. Томенко, будь ласка.
16:11:51

ТОМЕНКО М.В.

Шановні колеги, я думаю, що у нас є сьогодні унікальна можливість продемонструвати передусім українцям, що є в Україні парламент, оскільки я не хотів би, щоб тут були і залишились політичні сили, які підкреслять відсутність історичної пам’яті і історичного світогляду нашого народу. Для нашої політичної сили це так само максимальний компроміс, на який ми можемо піти. І для того, щоб, дійсно, ми були єдиним українським парламентом ми будемо голосувати за цей зредагований текст. І я хотів би всім колегам з нашого парламенту сказати про те, що, шановні друзі, не міряйте громадянством українськісьть. Мій соратник і колега Джеймс Мейз, який індіанського походження, зробив для україни стільки, що його українське серце важить більше чим багато паспортів українських політиків. Тому і треба його згадати, те, що він починав робити і підтримати.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Микола Володимирович, я думаю, ваша думка зрозуміла, чи не так же? Будь ласка, Полянчич.
16:13:07

ПОЛЯНЧИЧ М.М.

Прошу передати слово В’ячеславу Кириленку.
16:13:15

КИРИЛЕНКО В.А.

В’ячеслав Кириленко, фракція „Наша Україна”.

Шановний Олександре Олександровичу! Шановні колеги!

Безумовно, голодомор 1932-1933 років є геноцидом українського народу. Але при цьому український парламент сьогодні у разі позитивного голосування демонструє підкреслену повагу до всіх народів колишнього СССР, які також зазнали переслідувань з боку сталінського злочинного комуністичного режиму, який торкався безумовно всіх народів, не тільки українського.

З цього приводу у тезі компромісного законопроекту є два посилання і вони, на мою думку є достатніми і підкреслюють повагу українського народу до інших. І взагалі, я вважаю, якщо сьогодні проголосує 4 фракції із 5-ти за визнання голодомору геноцидом, то стане початком історії справжнього, власне, українського парламентаризму, коли всі голосування базуються на національних інтересах України. Думаю, це буде правильно.


ГОЛОВУЮЧИЙ. Так, від „Регіонів” хто буде брати слово? Чи підряд ви хочете? Ну, будь ласка, Ляпіна говорить.
16:14:28

ЛЯПІНА К.М.

Прошу передати слово Миколі Григоровичу Кульчинському.
16:14:38

КУЛЬЧИНСЬКИЙ М.Г.

Дорогі колеги, абсолютно є вмотивованим поняття геноцид українського народу. В 32-ому році, в 30-их роках, початку 30-тих років в українських селах проживало понад 80% українців, але в цих селах жили також і зукраїнізовані євреї, і росіяни, а то й незукраїнізовані і вони так само були знищені червоним кремлівським режимом. Мені хочеться, щоб кожний сьогодні депутат прочитав книгу Василя Барки „Жовтий князь” і пережив на особистісному рівні, на емоційному рівні ту величезну трагедію, той біль, який зазнали мільйони українських селян.

Я прошу проголосувати за узгоджений варіант з поправками Олександра Мороза. І ми будемо прославлені у віках, у віках кожен, хто це…


ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка, заспокойтеся. Чубаров говорить.
16:15:44

ЧУБАРОВ Р.А.

Дякую. Шановні колеги, мені здається, що виступ колеги Головатого був настільки мотивованим, що всі, що кожний з нас може визначитися відповідно своєї совісті. І особливо хочу звернути вашу увагу на правове рішення, що зазначене в пункті 2 проекту, де говориться, що заперечення голодомору є противоправним. Така норма унеможливить вибачити політичним виродкам знущатися над пам’яттю мільйонів жертв тоталітарного режиму.

Минулого тижня саме таке сталося з боку одного з політиків українських, який сидить в цій залі, який заявив про те, що кримські татари мають, мовляв, поставити пам’ятник Сталіну за те, що він їх виславши з Криму врятував їм життя. Він так, походя, знущався над пам’яттю десятків тисяч кримських татар, які були на фронтах Другої світової війни, вони захищали також Батьківщину, як всі інші.

Отже, я думаю, що введенням таких норм ми поставимо таких виродків на місце. Дякую.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Слово має, як завжди, коректний і толерантний Кендзьор, будь ласка.
16:16:56

КЕНДЗЬОР Я.М.

Дякую. Дякую, Олександре Олександровичу.

Я справді буду дуже коректним і толерантним. Знаєте, у такі проблемі як проблема голодомор, іти на якісь компроміси і компроміси на, у сторону, так би мовити, якогось зниження актуальності цієї, гостроти цієї проблеми, мені здається, це соромно. Але, раз такий парламент, і ми пішли на такий компроміс, і слава Богу. Мені хотілося б знати, чи будуть за цей варіант, компромісний, проекту закону голосувати комуністи? Бо у цьому варіанті, який сьогодні ми тримаємо в руках, чомусь сором’язливо Олександр Олександрович, дуже толерантно кажу, сором’язливо викинуто визначення „засуджуючи злочинні дії тоталітарного режиму СССР”. Не тоталітарного комуністичного режиму. Ми викинули поняття комуністичного режиму. Але лихо з ним. Лиш би проголосували за це комуністи. Дякую.


ГОЛОВУЮЧИЙ. Спасибі. Я прошу, у оригіналі від Президента такого слова не було. Це ви видумали замість Президента. Я просив би не поправляти Президента. Ви того не маєте права, як і будь-хто інший.

Від комуністів хто хоче висловитися? Петро Миколайович, будь ласка.


16:18:23

СИМОНЕНКО П.М.

Шановні колеги, так, дійсно, я підтримую, що треба стати українським парламентом і з’ясувати чому за роки незалежності померло понад 11 мільйонів громадян України. Чому 5 мільйонів скорочення населення України? Чому 4 хвиля імміграції з України з’явилася. З рідної держави тікає власний народ. Це також, так скажемо, проблема парламенту.

По-друге. Ми вже один раз приймали політичне рішення на підставі якого Ющенко став Президентом. А ми сьогодні маємо помаранчеві проблеми і дуже хворіє суспільство, дуже так, скажемо, за небезпечної хвороби, як помаранчева, я вже не кажу яка хвороба.

Тому я хотів би ще раз запропонувати, Олександре Олександровичу, по-перше, поставити Президентський проект на голосування. Тут я не бачу підпису Президента під тим, що ви внесли. А за регламентом ми повинні ставити те, що внесли.

Далі. Поставити фракції Партії регіонів, якщо не пройде цей перший, а потім якщо жодний з них не пройде, хай тоді комітети доопрацьовуючи, Президент вносить зовсім інший. Дякую.


ГОЛОВУЮЧИЙ. Від „Регіонів” хтось виступатиме? Василь Олексійович, будь ласка. Кисельов.

Хто? Кушнарьов, вибачте, Євген Петрович, говоріть.


16:19:47

КУШНАРЬОВ Є.П.

Шановні колеги, перед обід ми шляхом важких і складних переговорів здавалось знайшли шлях до компромісу в цій залі, а відтак мали можливість відкрити шлях до компромісу в нашому суспільстві.

На жаль, всі попередні домовленості під час продовження переговорів були зруйновані і нам знову намагаються нав’язати лише ту оцінку, яка влаштовує сьогодні помаранчевий колір в цій залі.

В цій ситуації Партія регіонів змушена наполягати на голосуванні у першому читанні нашого проекту закону, який внесений групою депутатів від Партію регіонів. За решту ми голосувати не будемо.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Від соціалістів хто буде виступати? Мендусь говорить.
16:20:47

МЕНДУСЬ Я.П.

Шановні колеги! За час, поки тривала перерва, по-моєму нам вдалося знайти достатньо компромісне рішення, яке дозволяє представити позицію вагомо і авторитетно, тобто переконливою кількістю голосів. Сьогодні є всі підстави говорити, що при консолідованому голосуванні за законопроект запропонований Олександром Олександровичем Морозом, ми маємо можливість уникнути подальшого використання цієї трагічної теми, як спекулятивної, як такої, яка працює на розкол, такої, яка вносить розкол у свідомість наших громадян, вносить розкол у цей зал.

Безумовно, і представники однієї половини парламенту і іншої можуть висловлювати зауваження з приводу того, що не у повній мірі знайшла відображення їхня позиція, їхній погляд. Але у цьому і полягає мудрість парламенту і цінність його консолідованої позиції, якщо …


ГОЛОВУЮЧИЙ. Хай закінчить. 10 секунд, будь ласка.
16:22:05

МЕНДУСЬ Я.П.

В цьому полягає мудрість парламенту, щоб, пішовши на взаємні поступки розумні, продемонструвати те, що ми відображаємо волю народу. Пропоную підтримати законопроект запропонований Головою Верховної Ради. Дякую.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ігор Рафаїлович Юхновський говорить.
ЮХНОВСЬКИЙ І.Р.

Шановний Олександре Олександровичу! Шановні депутати!

Справді, розмови, які велися і з Євгеном Петровичем Кушнарьовим, і Олександром Олександровичем привели до того, що ми написали цілком грамотний, юридично-грамотний закон. Враховані всі зауваження, які були дані з боку Партії регіонів. Ці зауваження були розставлені по місцях так, як це відповідає юридичній практиці і юридичним законам. І тому я хочу звернутись до Партії регіонів з величезним проханням: шановні друзі, ми все зробили так, як ви хотіли, і це зроблено абсолютно грамотно. І тому я вас прошу, певна така доля істини має бути в цьому залі. Я дуже дякую Олександру Олександровичу Морозу за дуже кваліфіковані поправки до того закону, який я вніс від імені Президента. Вони покращили закон, зробили його доступним для всього українського народу. І я прошу вас, я дуже вас прошу підтримати цей закон.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Спокійно. Зараз я поставлю на голосування.

Давайте визначимося по послідовності. Представники Партії регіонів наполягають, щоб голосувати їхній варіант. Але за процедурою треба спочатку… Будь ласка, не підказуйте, я знаю Регламент. Але за процедурою тоді треба ставити на голосування спочатку президентський варіант. Можна наперед не сумніватися, що ні те, ні те не набере достатньої кількості голосів. Тому я ще раз прошу, заспокойтеся, будь ласка! Ви мені заважаєте, не чую сам себе! Ще раз!.. Але я поставлю на голосування, я сказав, не галасуйте!

Тому я просив би все-таки в кінці кінців потім зважити на компромісний варіант, який може об'єднати всіх. Ми проголосували питання включення – 232 чи (я не пам'ятаю) голоси. Будь ласка, заспокойтеся. Тому я ставлю на голосування спочатку варіант Президента в тому варіанті – без ніяких змін, як він був. Будь ласка.
16:25:17

За-198


Голосів не вистачає.

Я ставлю на голосування проект від Партії регіонів, який вносився на розгляд і у вас є. Ставлю на голосування цей проект.


16:25:43

За-193


193 голоси, теж не вистачає.

Тому я ставлю на голосування, який погоджений Президентом в основному, розданий вам усім з поправками, які були наслідками обговорення, який враховує позицію однієї і іншої сторони. І прошу вас, переконливо прошу проголосуйте цей законопроект, ви вирішите питання так, як потрібно.

Я ставлю на голосування проект 2470-Д на голосування. І в цілому відразу. Будь ласка.
16:26:32

За-233


Рішення прийнято. Спасибі.

(О п л е с к и)


Веде засідання Перший заступник Голови Верховної Ради України

МАРТИНЮК А.І.


ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка, по фракціях. Партія регіонів – 2, „Блок Тимошенко” – 118, „Наша Україна” - 79, СПУ – 30, комуністи – 0, позафракційні – 4.

Будь ласка, запишіться з мотивів голосування. Від фракцій запишіться, будь ласка. Будь ласка, записуйтесь.

П’ять хвилин. Будь ласка, Корж, „Блок Тимошенко”.
16:28:12

КОРЖ В.Т.

Віталій Корж, „Блок Юлії Тимошенко”.

Я передаю слово Яворівському Володимиру Олександровичу.


ГОЛОВУЮЧИЙ. Мікрофон Яворівського, будь ласка.
16:28:36

ЯВОРІВСЬКИЙ В.О.

Дорогий український народе! Щойно стався історичний момент: тобі повернуто пам’ять. З великими дискусіями, з великою внутрішньою і зовнішньою боротьбою, але, народе, відновлюється твоя історія.

Я вдячний Блоку „Наша Україна”, я вдячний фракції соціалістів, я вдячний як людина, як громадянин Блоку Юлії Тимошенко за те, що ми підтримали цей прекрасний, справедливий законопроект. Я переконаний, що це прекрасна сторінка у нашому бутті.


ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка, Іван Бокий.
16:29:25

БОКИЙ І.С.

Іван Бокий, фракція Соціалістичної партії України.

Зараз я хотів би підкреслити те, що Соціалістична партія України була і залишається послідовною партією, яка захищала і захищає інтереси українського народу. Три з гаком роки тому саме наша партія виступила з ініціативою звернутися від імені Верховної Ради України до Організації Об’єднаних Націй з проханням визнати трагедію Голодомору 1932-1933-го років як акт геноциду проти українського народу.

Сьогодні Верховна Рада своїм консолідованим голосуванням підтвердила, що саме актом геноциду було те, що сталося у 30-ті роки, що знищив на корені українське селянство. І я думаю, що сьогодні всі розуміють історичність моменту. Але нам треба переходити до діла. Тому наступні наші кроки повинні бути присвячені піднесенню еко…
ГОЛОВУЮЧИЙ. Самойлик передає слово Симоненко, будь ласка, мікрофон.
16:30:39

СИМОНЕНКО П.М.

Симоненко, фракция коммунистов.

Я во-первых, хочу привлечь внимание, Адам Иванович, вас, как председательствующего сейчас к тому, что Александр Александрович не выполнил поручение Верховной Рады в отношении того, чтобы заблокировать карточки тех депутатов, которые отсутствуют в зале. И карточками Лукьяненко голосовал, Тимошенко, Бессмертный, Рябека, Бондаренко голосовали за принятие этого решения.

Мы считаем, что в данном случае Александр Александрович преднамеренно это не сделал. А секретариат тогда я предлагаю, кто отвечает за это дело, надо уволить с работы. Было решение и в секретариате, кто отвечал на электронной я теперь от вас требую, Адам Иванович, потребовать уволить этого человека, потому что не было выполнено решение Верховной Рады - это во-первых.

Во-вторых, вопрос заключается в том, Адам Иванович, что это решение в первом чтении только может быть принято. Потому что у фракции коммунистов есть серьезные замечания и нарушены наши регламентные возможности, требования в части того, что мы вносим изменения в Закон. Мы принимали Закон, а не постановление.


ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка, Гуменюк, фракція „Наша Україна”.
16:31:50

ГУМЕНЮК О.І.

Прошу слово передати народному депутату Ющенко.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Петро Ющенко, будь ласка, мікрофон.
16:32:00

ЮЩЕНКО П.А.

Петро Ющенко, фракція „Наша Україна”.

Шановні народні депутати, уявіть собі таку картину, ми живимо в видимому світі, у невидимому світі знаходяться десятки мільйонів наших співвітчизників, десятки мільйонів невідспіваних душ, які дивляться на нас і чекають нашого визнання і чекають нашої молитви.

Наша молитва, яка лунає тут, на наших літургіях, на наших панахидах, вона їм дає вічне життя. Якщо вони чують цю молитву, вони моляться з нас там. Але їхня молитва сильніша за нашу, тому що вони перед богом.

Сьогодні ми зробили прекрасне дійство. Це був великий подвиг.

В України буде майбутнє, тому що вони будуть молитися за нас, за наших дітей. Бумеранг, який …
ГОЛОВУЮЧИЙ. Юрій Болдирєв, „Регіони України”.
16:33:04

БОЛДИРЄВ Ю.О.

Я хотел бы обратить внимание всех присутствующих в зале депутатов, что мы в очередной раз продемонстрировали непоследовательность в своих действиях и мыслях.

Дело в том, что мы взяли в рассмотрение только одну сторону деятельности сталинского режима. Но совсем забыли о том, что именно Сталин, возглавляемый им Советский Союз, присоединил к современной территории Украины западные области – Львовскую, Тернопольскую, Ивано-Франковскую, Волинскую и так далее. И поэтому Сталин является амбивалентной фигурой, Сталин является фигурой, которая имеет и светлые, и темные стороны. Если мы осуждаем Сталина целиком, то, может быть, стоит рассмотреть вопрос о новом, легитимном вхождении в состав Украины этих областей, которые были присоединены в результате сговора с Гитлеровским режимом?


ГОЛОВУЮЧИЙ. Так, шановні колеги, обмінялися думками.

З приводу зауважень щодо блокувань карток у народних депутатів. Ніякий Секретаріат технічно це зробити не може. Заблокувати карточку можно тільки підійшовши і витягнувши карточку з того гнізда, де вона є. Звичайно, це не функція Секретаріату. Тобто, тільки можна зафіксувати те, що зафіксували ті, які говорять, що не було депутата, а він голосував.

У відношенні того, що прийнято в цілому закон, було заперечення і у відношенні того, що голосували інші картки, є 48-ма стаття Регламенту. Будь ласка, є намір – можна з неї скористатися і протягом двох днів подати на ім’я Голови Верховної Ради про порушення Регламенту при прийнятті закону. Він буде скерований до тих, кому це належить розглядати.

Переходимо до розгляду питань ратифікації. Розглядається проект закону про ратифікацію Угоди між Кабінетом Міністрів України та Радою Міністрів Боснії та Герцеговини про міжнародні автомобільні перевезення. Реєстраційний номер 0045. Доповідає заступник міністра транспорту та зв’язку Сергієнко Леонід Григорович. Будь ласка. Підготуватися від комітету Почесюку.


СЕРГІЄНКО Л.Г.

Шановні народні депутати. Проект Закону України про ратифікацію Угоди між Кабінетом Міністрів України та Радою Міністрів Боснії та Герцеговини про міжнародні автомобільні перевезення розроблено з метою виконання відповідних внутрішньо-державницьких процедур, необхідних для набуття чинності зазначеної угоди, що була укладена з метою сприяння розвитку економічних, торговельних відносин, а також полегшенню перевезень пасажирів, вантажів автомобільним транспортом між обома країнами і транзитом через їх території.

Угода між Кабінетом Міністрів України та Радою Міністрів Боснії і Герцеговини про міжнародні автомобільні перевезення підписана сьомого 2006 року у місті Сараєво. Після прийняття Закону України „Про ратифікацію Угоди між Кабінетом Міністрів України та Радою Міністрів Боснії і Герцеговини про міжнародні автомобільні перевезення” зазначена угода відповідно до статті 9 Конституції України стає частиною національного законодавства.

Відповідно до статті 1 угоди її положення поширюватимуться на міжнародні перевезення пасажирів і вантажів автотранспортними засобами, які зареєстровані в одній із договірних сторін на територіях України та Боснії і Герцеговини.


Каталог: zakon -> skl5 -> 2session -> STENOGR -> DOC
DOC -> Засідання сорок четверте сесійний зал Верховної Ради України
DOC -> Засідання сорок перше сесійний зал Верховної Ради України
skl5 -> Засідання тридцять третє сесійний зал Верховної Ради України
DOC -> Засідання четверте сесійний зал Верховної Ради України
DOC -> Закон України "Про внесення змін до статті 21 Основ законодавства України про культуру" з пропозиціями Президента. І доповідає з цього приводу Юрій Богданович Ключковський від Президента. Прошу. Ключковський ю. Б
DOC -> Засідання двадцять перше сесійний зал Верховної Ради України
DOC -> Шановний Олександрович, шановні народні депутати! Дозвольте вам доповісти закон


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5

Схожі:

Засідання тридцять сьоме сесійний зал Верховної Ради України iconЗасідання тридцять третє сесійний зал Верховної Ради України
Добрий ранок, шановні депутати, радіослухачі І телеглядачі, журналісти І гості Верховної Ради!
Засідання тридцять сьоме сесійний зал Верховної Ради України iconЗасідання сьоме сесійний зал Верховної Ради України
Головуючий. Доброго ранку, шановні народні депутати, гості Верховної Ради. Прошу підготуватись до реєстрації. Увімкніть, будь ласка,...
Засідання тридцять сьоме сесійний зал Верховної Ради України iconЗасідання сорок сьоме сесійний зал Верховної Ради України
Головуючий. Доброго ранку, шановні народні депутати, запрошені та гості Верховної Ради України. Прошу, шановні колеги, підготуватися...
Засідання тридцять сьоме сесійний зал Верховної Ради України iconЗасідання тридцять сьоме сесійна зала Верховної Ради України
Ранкове засідання Верховної Ради оголошую відкритим. Є тут переживання особливо у Юрія Анатолійовича та інших: де Голова? Він виконує...
Засідання тридцять сьоме сесійний зал Верховної Ради України iconЗасідання четверте сесійний зал Верховної Ради України
Головуючий. Доброго ранку, шановні депутаті, інші учасники нашого засідання, гості Верховної Ради!
Засідання тридцять сьоме сесійний зал Верховної Ради України iconЗасідання десяте сесійний зал Верховної Ради України
В залі зареєстровано 427 народних депутатів України. Вечірнє пленарне засідання оголошується відкритим
Засідання тридцять сьоме сесійний зал Верховної Ради України iconЗасідання сімнадцяте сесійний зал Верховної Ради України
Голова. Доброго ранку, шановні народні депутати, запрошені та гості Верховної Ради України! Прошу, шановні колеги, підготуватися...
Засідання тридцять сьоме сесійний зал Верховної Ради України iconЗасідання шістдесят третє сесійний зал Верховної Ради України
Голова. Доброго ранку, шановні народні депутати, запрошені та гості Верховної Ради України. Прошу, шановні колеги підготуватися до...
Засідання тридцять сьоме сесійний зал Верховної Ради України iconЗасідання сорок третє сесійний зал Верховної Ради України
Голова. Доброго ранку, шановні народні депутати, запрошені та гості Верховної Ради України! Прошу, шановні колеги, підготуватися...


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка