Звіт про діяльність правління та осередків Хмельницької обласної організації Національної спілки краєзнавців України за 2014 рікСторінка1/9
Дата конвертації29.05.2017
Розмір1,69 Mb.
ТипЗвіт
  1   2   3   4   5   6   7   8   9

НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КРАЄЗНАВЦІВ УКРАЇНИ

Хмельницька обласна організація НСКУЗВІТпро діяльність правління та осередків Хмельницької обласної організації Національної спілки краєзнавців України за 2014 рік

Хмельницький – Кам’янець-Подільський

Грудень 2014 р.

Вступ
У 2014 році діяльність правління, президії обласної Спілки краєзнавців та її міських і районних осередків була спрямована на розвиток й зміцнення всієї структури організації в світлі реалізації завдань, прийнятих ІV (2008) і V (позачерговим) (2012) з’їздами Національної спілки краєзнавців України та ухваленими відповідними змінами Статуту НСКУ, а також базувалася на виконанні рішень останніх Пленумів і засідань президії правління НСКУ в Києві (2013-2014 рр.), звітно-виборних конференцій Хмельницької обласної організації НСКУ від 26. 10. 2011 р. та 10.10 2014 р., її квітневого (2014) Пленуму, планів роботи правління НСКУ у Києві та обласної Спілки на 2014 рік. Відповідно реалізація цієї нормативної бази здійснювалася в процесі роботи за такими основними напрямами:  1. Організаційна діяльність


Незважаючи на всі складнощі війни на Сході України та кризові явища в Україні 2014 року, обласна Спілка краєзнавців продовжувала ритмічно працювати, розвивати краєзнавчий поступ, об’єднувала в своєму складі на засадах Статуту НСКУ 22 міських і районних відділень (організацій, осередків), які сукупно згуртували навколо себе 308 членів НСКУ. Найбільш потужними осередками виступали міські Кам’янець-Подільська (51 членів), Хмельницька (48 членів), районні організації НСКУ Хмельницька (30 членів), Віньковецька (22 членів), Старосинявська (20 членів), Славутська (20 членів), Шепетівська міська організація НСКУ (19 членів), Дунаєвецька (16 членів), Чемеровецька (11 членів) й інші. Решта 13 міських та районних відділень у своїх лавах мають пересічно по 8-5 членів Спілки. З-поміж них Летичівська та Ярмолинецька районні осередки поки об’єднують тільки по три члени НСКУ. Поки не вдається (відсутні лідери краєзнавства) створити відділення Спілки в райцентрах Хмельниччини - у м. Городку та м. Теофіполі. Це б зумовило охоплення обласною Спілкою всієї території Хмельницької області. Хоча в цих районах поки не має відділень НСКУ, проте правління Спілки дієво співпрацює на практиці з місцевими краєзнавцями-аматорами та освітянами.

Структура всіх осередків відповідає вимогам Статуту НСКУ. Всі вони працювали за планами організаційної, науково-дослідної, науково-методичної та видавничої роботи, а також за індивідуальними планами роботи своїх членів на 2014 рік. Найважливіші пункти цих планів увійшли до загального плану роботи обласного правління НСКУ.

Значними подіями в діяльності обласної організації НСКУ та розвитку краєзнавства у 2014 р. стали:

1. Затвердження сесією Хмельницької обласної ради 26. 12. 2014 р. «Програми розвитку краєзнавства в Хмельницькій області до 2020 року», яка стане реалізовуватися впродовж 2015-2020 рр. Понад два роки найбільш активно працювали над створення проекту цієї Програми члени президії обласної Спілки В.Р. Адамський, Л.В. Баженов, Ю.І. Блажевич, В.С. Прокопчук, А.Г. Роздобудько, Ю.В. Телячий.

2. Участь Білогірської районної організації (голова Кадук І.П.) у розробці «Програми розвитку музейної справи в Білогірському районі у 2014-2016 рр.), затвердженої сесією районної ради.

3. Робота квітневого (15.04.2014 р.) Пленуму обласної Спілки, на якому було розглянуто і затверджено основний варіант проекту «Програми розвитку краєзнавства в Хмельницькій області до 2020 року» та «Програму створення енциклопедичного довідника Хмельницької області». Обидві Програми були подані на розгляд Хмельницької обласної ради. Заслухана доповідь голови обласної організації НСКУ проф. Л.В Баженова «Розвиток краєзнавчого руху на Хмельниччині в умовах політичної кризи в Україні та воєнних загроз на її Сході». Розглянуто хід відзначення обласною Спілкою 200-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка, 70-річчя визволення Хмельниччини від нацистських загарбників, 155-річчя від дня народження Ю.Й. Сіцінського, а також було вручено голові Красилівської районної організації НСКУ, члену президії обласної Спілки О.В. Байдичу диплом та медаль «Почесного краєзнавця України».

4. Засідання 15 березня 2014 р. у м. Хмельницькому президії обласної організації НСКУ. Розглянуто, доповнено і затверджено «План організаційної, науково-дослідної, науково-методичної та видавничої роботи обласної Спілки у 2014 р.», питання про «Підготовку до проведення в жовтні 2014 р. звітно-виборної конференції обласної Спілки», ухвалено кошторис на 2014 рік, рекомендовано до видання 6-й випуск науково-краєзнавчого збірника «Краєзнавець Хмельниччини» та ін.

5. 20 травня 2014 р. у приміщенні національного університету імені Івана Огієнка відбулися звітно-виборні збори Кам’янець-Подільської міської організації НСКУ. Заслухано і обговорено звітну доповідь голови, кандидата історичних наук, доцента О.Б. Комарніцького про діяльність осередку за період 2011- по квітень 2014 рр. (Доповідь опублікована брошурою і роздана присутнім на зборах членам Спілки). Головою міського осередку знову обрано О.Б. Комарніцького, поновлено склад правління організації. У роботі зборів взяли участь і виступили член Президії НСКУ в Києві, д.і.н., проф. О.М. Завальнюк, член правління НСКУ в Києві, д.і.н., проф. В.С. Прокопчук, голова обласної Спілки д.і.н., проф. Л.В. Баженов.

6. 10 жовтня 2014 року відбулася вже третя звітно-виборна конференція Хмельницької обласної організації НСКУ, яка підсумувала діяльність обласної Спілки за період від 26. 10. 2011 р. по 10.10 2014 р. й визнала її роботою позитивною, прийняла розгорнуту Постанову на подальшу перспективу розвитку краєзнавства, Конференція обрала новий склад правління в складі 35 осіб, президію правління в кількості 11 осіб, ревізійну комісію. Головою обласної Спілки знову обрано доктора історичних наук, професора, академіка УАІН Л.В. Баженова, заступниками: доктора історичних наук, професора, члена правління НСКУ в Києві В.С. Прокопчука, кандидата історичних наук, доцента, проректора Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії Ю.В. Телячого, головою ревізійної комісії - вчителя історії Пасічнянскої ЗОШ-НВК Саросинявського району І.П. Русого.

Всі члени новобраного правління (35 осіб) розподілені по комісіям, які відповідають за розвиток усіх напрямків краєзнавчих досліджень (історичного, археологічного, географічного, етнологічного, літературознавчого тощо), окремі члени правління і президії закріплені як наставники за міськими і районними організаціями Спілки, введені до складу редколегій науково-краєзнавчих збірників і конференцій.

7. 31 жовтня 2014 р. відбулися звітно-виборні збори Дунаєвецької районної організації НСКУ, на яких були заслухана і обговорена доповідь голови Катерини Беченко про діяльність осередку краєзнавців за 2010-2014 роки. В ході виборів нового складу правління спілчан його головою став відомий на Дунаєвеччині журналіст і краєзнавець Володимир Оліфер. У роботі зборів взяв участь і виступив член правління НСКУ в Києві, заступник голови обласної організації Спілки краєзнавців, доктор історичних наук, професор В.С. Прокопчук.

8. Спільна організація і проведення Хмельницької обласної та Вінницької обласної організацій НСКУ у м. Шаргороді «Першої Шаргородської науково-краєзнавчої конференції (жовтень 2014)».

9. Організація і проведення обласною Спілкою 14 жовтня 2014 року ХІV Подільської наукової історико-краєзнавчої конференції, яка була започаткована ще у жовтні 1965 року, і є визначальною в краєзнавчому русі Поділля-Хмельниччини.

10. З метою координації роботи всіх структур НСКУ на Хмельниччині правлінням видано у 2014 р. 6-й випуск свого друкованого органу – науково-краєзнавчого збірника «Краєзнавець Хмельниччини» (ліцензія Міністерства юстиції України КВ № 15871-434ЗР від 13. 11. 2009 р.), в яких відображена хроніка та різні аспекти діяльності обласної Спілки, матеріали роботи у 2013-2014 рр. Пленумів НСКУ в Києві та Хмельницькому, а також містяться наукові статті, рецензії членів НСКУ, новітня бібліографія поділлєзнавства, інформації про ювілеї подвижників краєзнавства тощо.

До недоліків у роботі обласної Спілки краєзнавців та її осередків слід віднести: 1) Затримка більшості районних і міських відділень Спілки з подачею в грудні поточного року своїх звітів про роботу. В основному такі звіти поступають до президії обласної організації у січні-лютому наступного року, що не дає змоги подати докладнішу інформацію про їх діяльність у загальному звіті обласного правління НСКУ, який вимагається правлінням Спілки в Києві подавати йому щороку до 15 грудня. Тільки Хмельницька і Кам’янець-Подільська міські організації НСКУ (відповідно голови к.і.н. Блажевич Ю.І., доц. Комарніцький О.Б.) своєчасно і належно звітуються про свою роботу; 2) До 25 грудня лише шість міських і районних організацій розрахувалис по внескам за 2014 рік. Інші осередки подадуть внески у січні-березні 2015 р. 3) Практика засвідчила, що не всі голови районних міських відділень виявляють сумлінність при виконанні своїх обов’язків, не з’являються на засідання Пленумів обласної Спілки, не подають звітів про роботу тощо. Тому дане питання спеціально розглядалося на квітневому (2014) пленумі та звітно-виборній конференції (жовтень 2014 р.) обласної Спілки. 4) не вирішена проблема створення інтернет-сайту обласної Спілки та співробітництва з інтернет-сайтом правління НСКУ в Києві (відсутній працівник, який щоденно працював би над заповненням сайту); 5) бажає бути кращим взаємозв’язок правління і президії обласної Спілки з міськими і районними організаціями НСКУ та ін.

Водночас правління обласної Спілки у звітному році прагнуло відзнаками правління НСКУ в Києві та власними заохотити діяльність тих членів НСКУ Хмельниччини, які за підсумками кінця 2013 – у 2014 рр. досягли найбільших результатів у науково-дослідній, науково-методичній та видавничій роботі в галузі краєзнавства. Зокрема, лауреатом Премії імені Академіка Петра Тронька НСКУ за 2014 став голова обласної Спілки Баженов Л.В., лауреатом всеукраїнської Премії імені Героя України Сікорського став д.і.н., професор Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка Завальнюк О.М., 6 членів НСКУ – нагороджені Грамотами та Подяками Правління НСКУ. Правління обласної Спілки відзначило 10 членів НСКУ Почесними Грамотами.


  1. Науково-дослідна робота


У звітному році науково-дослідна робота обласної Спілки та її міських і районних відділень була спрямована на науково-організаційну участь, залучення всіх членів НСКУ, науковців, краєзнавців-аматорів у справі підготовки та відзначення таких актуальних для суспільства історичних подій в Україні і на Хмельниччині: 1) відзначення 200-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка; 2) відзначення 70-річчя визволення України та Хмельниччини від нацистських загарбників; 3) відзначення 100-річчя Першої світової війни; 4) відзначення 50-річчя з асу створення Хмельницького обласного історико-краєзнавчого товариства; 5) відзначення 640-річчя наданню м. Кам’янцю-Подільському Магдебурзького права; 6) 155-річчю від дня народження одного із фундаторів подільського краєзнавства Ю.Й. Сіцінського; 7) 100-річчя від дня народження відомого організатора краєзнавства на Хмельниччині другої половини ХХ ст. С.К. Гуменюка; 8) відзначення інших ювілейних історичних дат міст і сіл Хмельниччини; 9) відзначення обласною Спілкою у зв’язку з ювілеями нині діючих подвижників краєзнавства, членів НСКУ, професорів Прокопчука В.С., Береки В.Є. відомих краєзнавців Байдича О.В., Ільїнського В.М., Підгірного В.М., Комарніцького О.Б. та інших.

У цьому контексті обласне правління Спілки та її осередки на місцях дієво займалися організацією і проведенням міжнародних, всеукраїнських і регіональних науково-краєзнавчих та науково-практичних конференцій, симпозіумів, круглих столів, читань, виданням біобібліографічних покажчиків.

Значна увага приділялась залученню членів НСКУ до науково-дослідної роботи з регіоналістики Поділля-Хмельниччини, підготовці і виданню ними монографій, науково-популярних книг, буклетів, покажчиків, статей з різних аспектів історії, культури і природи краю, а також впровадженню результатів наукових і науково-методичних досліджень в освіту Хмельниччини і видання краєзнавчої літератури. У міських і районних відділеннях члени НСКУ - вчителі активно займалися з учнівською молоддю в плані підготовки старшокласників до різних форм краєзнавчої шкільної і позакласної роботи, написання конкурсних робіт у системі Хмельницького територіального відділення МАН та для участі в місцевих, обласних і всеукраїнських учнівських олімпіадах з поділлєзнавчої історичної, краєзнавчої, географічної, природничої і т.п. тематики.

Стратегічним напрямом роботи обласної організації спілки є створення можливостей своїм членам НСКУ для реалізації творчих планів і забезпечення публікації праць. Таким ефективним засобом є організація міжнародних, всеукраїнських і регіональних науково-краєзнавчих та практичних конференцій, симпозіумів, круглих столів, читань, як своєрідної трибуни для значної кількості краєзнавців і засобу для оприлюднення своїх наукових результатів досліджень та для взаємного творчого спілкування.

У 2014 році на Хмельниччині було проведено за неповними даними (не всі відділення Спілки подали своєчасно свій звіт) 68 науково-краєзнавчих зібрань за організаційною участю правління обласної Спілки, її міських і районних відділень, з них тільки у місті Хмельницькому було проведено 22 До звіту включено 26 наукових конференцій, симпозіумів, круглих столів, читань, які залишили вагомий слід у краєзнавстві регіону. Даємо їх коротку характеристику:
1. Міжнародна науково-практична конференція «Постать Тараса Шевченка в сучасному культурному і геополітичному просторі (до 200-річчя Кобзаря)», 12 березня 2014, м. Хмельницький. Організатори: Хмельницька ОДА та обласна рада, Хмельницький інститут МАУП, на базі якої відбулося зібрання, міська Спілка краєзнавців та ін. До програми зібрання включено майже 50 доповідей науковців, членів НСКУ, аспірантів, студентів з Вінниці,Києва, Кам’янця-Подільського, Меджибожа та інших міст. Розглянуто коло питання, пов’язаних із життям та творчістю Кобзаря. Сформовано збірник матеріалів
2. ІV-та Всеукраїнська науково-практична конференція «Духовні витоки Поділля : митці в історії краю», 13 березня 2013 р., м. Хмельницький. Її організували і провели Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія, обласна і Хмельницька міська організації НСКУ та ін. Співголовами конференції були члени НСКУ, ректор гуманітарно-педагогічної академії, професор Шоробура І.М, голова обласної Спілки проф. Баженов Л.В., голова міської Спілки Блажевич Ю.І. Конференція зібрала майже 110 учасників з різних регіонів України, у т.ч. майже 40 членів НСКУ. Конференція за такою назвою і проблематикою проведена вперше на Хмельниччині. З головною доповіддю «Митці в краєзнавчому русі Поділля (середина ХІХ – початок ХХІ ст.)» виступив проф. Баженов Л.В. З цієї тематики виголосили доповіді відомі члени НСКУ проф. Григоренко О.П., проф. Завальнюк .О.М., к.і.н. Блажевич Ю.І., доц. Телячий Ю.В., проф.. П.Я. Слободянюк та ін. Робота конференції отримала позитивний розголос в Україні. Збірник матеріалів за такою ж назвою видано в м. Хмельницькому в квітні 2014., обсягом 417 стор. (33,2 др. арк.), тиражем 300 прим.
3. Науковий круглий стіл «Самоврядування в м. Кам’янці-Подільському: історія та сучасність», присвячений 640-й річниці отримання містом магдебурзького права, 14 березня 2014 р., м. Кам’янець-Подільський. Відбувся за ініціативою міської ради та організаційними зусиллями місцевого державного історичного музею-заповідника, історичного факультету національного університету ім. І. Огієнка та міської організації НСКУ. З-поміж 30 учасників науковців і краєзнавців різних установ доповідачами виступали члени НСКУ, доктори історичних наук, професори Баженов Л.В., Філінюк А.Г., Завальнюк О.М., Степанков В.С. та ін. У виступах аналізувалася всебічно грамота князів Коріатовичів 1374 року про надання місту магдебурзького права та пройшла дискусія про початки міста Кам’янця. Видано за такою ж назвою збірник наукових праць (2014. – 58 с. (4,0 др.арк).
4. Науково-практична конференція «Місто Кам’янець-Подільський в роки Другої світової війни. До 70-річчя звільнення міста від німецько-фашистських загарбників», 26 березня 2014 р. Організували К–ПНУ ім. І.Огієнка, міська організація НСКУ, міський державний історичний музей-заповідник. Заслухано 17 доповідей і повідомлень з Кам’янця-Подільського та Хмельницького. З доповідями виступили члени НСКУ професори Баженов Л.В., Завальнюк О.М. к.і.н. Олійник Ю.В. Стецюк В.Б., Нестеренко В.А., відп. секретар обласної організації НСКУ Роздобудько А.Г. та ін.
5. Науковий круглий стіл «Проблеми туристичної галузі України: здобутки, стан перспективи», 3 квітня 2014 р., м. Кам’янець-Подільський. Організований спільно економічним факультетом місцевого національного університету ім. І. Огієнка, Центром дослідження історії Поділля при цьому ж виші та міською організаціє НСКУ. Понад 30 учасників науковців, краєзнавців, практиків з турфірм з Києва, Хмельницького, Одеси, Тернополя, Меджибожа Хотина та ін. Розглянуто проблеми розвитку туризму переважно в Подільському регіоні із залученням історичних та краєзнавчих матеріалів. Головні доповіді виголосили члени НСКУ, д.і.н., професори Баженов Л.В., Баженова С.Е. (голова оргкомітету), О.П. Григоренко, доц. Трембцький А.М., науковець-практик Н.І Стрельбіцька та ін. За результатами роботи круглого столу видано збірник праць «Проблеми туристичної галузі України /редкол.: С.Е. Баженова (голова), Л.В. Баженов (наук. ред.) та ін. – К-Под., 2014. – 104 с.
6. Обласний збір лідерів та координаторів самоврядування «Надзбручанські дзвони Перемоги» з нагоди 70-ої річниці визволення України від німецько-фашистських загарбників по місцях бойової слави, 10 квітня 2014 р., м. Волочиськ Хмельницької обл. Організували Хмельницький обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді, Волочиська РДА, Волочиський Будинок культури, Волочиська районна організація НСКУ. Крім програми доповідей, де виступали науковці, педагоги, учні-старшокласники зі всіх міст і районівХмельниччини, учасники збору здійснили пошуковий маршрут по місцях боїв у роки війни, до меморіальних комплексів і музеїв Волочиського району. Видано брошуру-буклет з текстами доповідей та описок пам’яток бойової лави.
7. ІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Формування патріотизму та збереження національної ідентичності особистості в умовах полікультурного середовища сучасної України», 24 квітня 2014 р. Проведена на базі Хмельницького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти. Крім цього інституту до організації долучилися Департамент освіти і науки Хмельницької ОДА, Хмельницька міська організація НСКУ та ін. За результатами роботи видано збірник наукових праць згідно з назвою конференції
8. Всеукраїнська науково-практична конференція «Тарас Шевченко – поет, мислитель, громадянин. До 200-річчя Т.Г. Шевченка», 24-25 квітня 2014, м. Кам’янець-Подільський. Організували філологічний факультет К-ПНУ ім. І. Огієнка, міська організація НСКУ та ін. Взяли участь шевченкознавці з більшості регіонів України. Працювали секції: «Літературознавство», «Мовознавство», «Історія. Суспільні науки. Мистецтво». У роботі конференції взяли участь члени НСКУ професори Завальнюк О.М., Філінюк А.Г., доцент Сидорук С.А. та ін. Видано збірник матеріалів.
9. Науковий круглий стіл «Тарас Шевченко і Поділля», присвячений 200-річчю від дня народження Т.Г. Шевченка, 11 травня 2014 р., м. Кам’янець-Подільський. Його організували національний університет ім. І. Огієнка, обласна організація НСКУ та Центр дослідження історії Поділля. В його роботі взяли участь 24 доповідачів та понад 100 студентів. Серед виступаючих члени НСКУ д.і.н. Гальчак С.Д. (Вінниця), к.і.н. Завальнюк К.В. (Вінниця), професори. Баженов Л.В., Філінюк А.Г., к.і.н. Блажевич Ю.І. (м. Хмельницький), к.і.н. А.М. Трембіцький (м. Хмельницький), проф. Прокопчук В.С. та ін. Видано «Тарас Шевченко і Поділля. Зб. праць за матеріалами засідання наукового круглого столу, присв. 200-річчю Т.Г. Шевченка /редкол.: В.А. Дубінський (голова), Л.В. Баженов (наук. ред.). – К-Под.: К-ПНУ ім. І. Огієнка, 2014. – 94 с.
10. Науково-практична конференція «Юхим Сіцінський – визначний дослідник історії Подільської землі», присв. 155-річчю вченого-краєзнавця, 15 травня 2014 р., м. Кам’янець-Подільський. Організований Управлінням культури, національностей та релігій Хмельницької ОДА, Кам’янець-Под. державним історичним музеєм-заповідником, Державним історико-культурним заповідником «Межибіж» та міською організацією НСКУ.. До програми внесено понад 50 доповідей і повідомлень (Київ, Вінниця, Хмельницький, Тернопіль, Меджибіж та ін.). З головною доповіддю «Ю.Й. Сіцінський і сучасність» виступив голова обласної організації НСКУ проф.. Баженов Л.В. Крім пленарних засідань, працювали секції «Юхим Сіцінський: його життя та діяльність»; «Науковий доробок Ю.Й. Сіцінського»; «Духовне та релігійне життя на Поділлі наприкінці ХІХ – першій третині ХХ ст..»; «Музейна справа на Поділлі: історія та сучасність». Відбулася презентація книг: М.І. Мошака «Великий подолянин. Біографія, спогади, документи Юхима Сіцінського» (К-Под., 2014) та О.І. Кошеля і І.О. Старенького «Постать Юхима Сіцінського в листах» (К., 2014). Матеріали конференції ще не видано.
11. VIII Всеукраїнська науково-практична конференція «Історія, культура та освіта : християнський вимір», 16 травня 2014 р., м. Хмельницький. Організатори: Хмельницька ОДА та обласна рада, Хмельницький інститут МАУП, на базі якої відбулося зібрання, міська Спілка краєзнавців, Державний архів Хмельницької області та ін. Започатковано проведення конференції зазначеної тематики ще у 2005 р. Пибуло понад 60 науковців, краєзнавців, членгі НСКУ з різних регіонів України. В роботі зібрання взяли участь аспіранти, магістранти, студентів вишів м. Хмельницького. Сформовано збірник матеріалів.
12. Науковий круглий стіл «Державотворення і націотворення в Україні в світлі сучасних подій: проблеми термінології та хронології», 24 травня 2014 р., м. Кам’янець-Подільський. Організований історичним факультетом місцевого національного університету ім. І. Огієнка, обласною організацією НСКУ та Центром дослідження історії Поділля. Крім 25 заявлених доповідачів, взяло участь 60 студентів. Серед доповідачів члени НСКУ проф. Мацько В.П. (м. Хмельницький), проф. Баженов Л.В., проф.. Філінюк А.Г. (Кам’янець-Подільський, а такоє науковці: Степанков В.С. (м. К-Под.), проф. Головко О.Б. (Київ), Ярмошик І.І. (Житомир), й ін. Матеріали ще не видані.
13. ХІ науково-краєзнавча конференція «Стародавній Меджибіж в історико-культурній спадщині України: Поділля та Південно-Східна Волинь у 60-ті роки ХІХ – 40-ві роки ХХ століття», 13-14 червня 2014 р., м. Меджибіж Летичівського р-ну Хмельницької обл. Відбулася в стінах Меджибізької фортеці (заповіднику).. Її організували Управління культури Хмельницької облдержадміністрації, Державний історико-культурний заповідник «Межибіж», Центр дослідження історії Поділля, обласна організація НСКУ та її Меджибізький осередок. Конференція набрала статусу всеукраїнської, бо в ній взяли участь науковці з різних регіонів України. Всіх учасників понад 80 осіб. Головував на засіданнях директор заповідника «Межибіж, член НСКУ Погорілець О.Г. та співголова конференції голова обласної Спілки краєзнавців проф. Баженов Л.В. У роботі конференції взяли участь 7 докторів наук, 30 кандидатів наук, 35 членів НСКУ.. Видано наук. збірник праць цієї конференції.
14. Науково-краєзнавча академія «Славетний Богдан в історії Хмельницької області» (До 60-річчя з часу перейменування м. Проскурова на Хмельницький, Кам’янець-Подільську область на Хмельницьку, 22 вересня 2014 р., м. Хмельницький. Проведена на базі обласної універсальної наукової бібліотеки спільно з Управлінням культури Хмельницької ОДА та міською Спілкою краєзнавців. Головували і робили основні доповіді члени НСКУ Синиця Н.М (директор обласної бібліотеки і члени президії Обласної організації НСКУ, Блажевич Ю.І. (голова міської Спілки краєзнавців), Погорілець О.Г. (директор ДІКЗ «Межибіж»), Єсюнін С.М (член президії обласної організації НСКУ.
15. ІІІ Міжнародна науково-практична конференція «Барська земля Поділля: європейська спадщина та перспективи сталого розвитку (до 520-річчя з дня народж. Бони Сфорци та 120-річчю виходу в світ праці М.С. Гушевського «Барське староство. Історичні нариси ХV-XVIII ст., 26 вересня 2014 р., м. Бар Вінницької обл. Серед співорганізаторів виступив Вінницька та Хмельницька обласні організації НСКУ, Центр дослідження історії Поділля та його Вінницька філія (у складі оргкомітету співголови д.і.н., проф.Баженов Л.В., д.і.н. Гальчак С.Д. У програмі понад 60 доповідей і повідомлень науковців і краєзнавців зі всіх регіонів України та з Варшави і Кракова. Крім пленарних засідань, працювали секції «Барська земля як проект міждисциплінарних досліджень європейської спадщини»; «Питання музеєзнавства, нумізматики, фалеристики, історичного краєзнавства», «Бона Сфорца засновник історичного міста Бара», «М.С. Грушевський – визначний дослідник історії Поділля» та ін. Відбулася презентація виданого збірника «Матеріали ІІІ Міжнар. науково-практ. конф. «Барська земля Поділля: європейська спадщина та перспективи сталого розвитку /редкол.: Дмитрієнко М.Ф. (голова), Бакалець О.А. (відп. ред..) та ін. – Київ-Бар, 2014. – 346 с.
16. ІV Всеукраїнська науково-практична конференція «Археологія & Фортифікація України, приурочена 180-й річниці від дня народження Володимира Боніфатійовича Антоновича (1834-1908)», 8 жовтня 2014, м. Кам’янець-Подільський. Всі чотири конференції організував Кам’янець-Подільський державний історичний музей-заповідник (директор, член НСКУ В.С Травінський) у співпраці з К-ПНУ ім. І. Огієнка, міською організацією НСКУ та ін. Взяло участь 82 доповідача з Москви, Познані, Києва, Львова, Луцька, Кременця, Кіровограда, Харкова, Чернігова, Ужгорода, Чернівців, Вінниці, Хмельницького, Збаража, Чорткова, Меджибожа та ін. й фактично була міжнародною. З Хмельниччини було 16 членів НСКУ. Розглядалися головні археологічні відкриття всіх регіонів України, але найбільше уваги приділялося вивченню власне Середнього Подністров’я та фортифікації Кам’янця-Подільського та інших міст і містечок подільського краю. Збірник матеріалів за результатами роботи зібрання знаходиться у видавництві.
17. Перша Шаргородська наукова історико-краєзнавча конференція, 17 жовтня 2014 р., м. Шаргород Вінницької обл. Серед співорганізаторів виступили Вінницька та Хмельницька обласні організації НСКУ, Центр дослідження історії Поділля і його Вінницька філія. Головували на конференції їх керівники д.і.н. Баженов Л.В. та д.і.н. Гальчак С.Д. У роботі конференції взяло участь понад 80 науковців і краєзнавців з Києва, Вінниці, Одеси, Хмельницького, Львова, Кам’янця-Подільського, а також науковці і студенти із Варшави, були присутні понад 100 слухачів від громадськості Шаргорода. На пленарному засіданні заслухано доповіді про стан науково-краєзнавчих досліджень Шаргородщини (проф. Баженов Л.В.), про першого архієрея з Шаргорода кінця ХVIII – поч.. ХІХ ст. Іоанікія (проф. Прокопчук В.С.), про повсякденне життя і побут Шаргородщини (проф. О.А. Коляструк) та ін. Працювало 4 секції з різних напрямів історії та культури Східного Поділля. Відбулася презентація виданого збірника «Перша Шаргородська наукова історико-краєз. конф.: матеріали /редкол.: Баженов Л.В., Гальчак С.Д. (голова), Зінько Ю.А. (співгол.) та ін. – Вінниця, 2014. – 276 с.
18. ХІІ науково-краєзнавча конференція «Стародавній Меджибіж в історико-культурній спадщині України: історія релігії на теренах Поділля та Південно-Східної Волині, 24 жовтня 2014 р., смт. Меджибіж Летичівського р-ну Хмельницької обл. Відбулася в стінах Меджибізької фортеці. Їх організували Управління культури Хмельницької облдержадміністрації, Державний історико-культурний заповідник «Межибіж», Хмельницька обласна організація НСКУ та його Меджибізький осередок. Конференція набрала статусу всеукраїнської, бо в ній взяли участь науковці з Києва, Білої Церкви, Вінниці, Хмельницького, Луцька, Дніпропетровська, Бережан, Кам’янця-Подільського та ін. Всіх учасників понад 70 осіб. Головував на засіданнях директор заповідника «Межибіж, член НСКУ Погорілець О.Г. Працювали секції «Сакральне мистецтво та архітектура храмових споруд», «Особистості в історії релігії», «Релігійні громади та міжконфесійні правові відносини». Науковий збірник за матеріалами роботи конференції буде видано пізніше. .
19. Всеукраїнська науково-практична конференція «Велика Вітчизняна війна: уроки історії, присв. 70-річю визволення України від німецько-фашистських загарбників, 28 жовтня 2014, м. Хмельницький. Організували Хмельницька обласна рада і ОДА, Ін-т історії України, Кам’янець-Под. нац. ун-т ім. І. Огієнка, обласна організація НСКУ та ін. В складі оргкомітету від обласної Спілки краєзнавців Л.В. Ьаженов, В.С. Прокопчук, С.М. Єсюнін. Головували на конференції проф. Місінкевич Л.Л. та проф. Баженов Л.В. На пленарних засіданнях, де в доповідях зав. відділом Другої світової війни Ін-ту історії України д.і.н., проф.Лисенком О.Є. та головою обласної організації НСКУ проф. Л.В.Баженовим були окреслені інноваційні підходи досліджень подій Другої світової війни в Україні та на Поділлі-Хмельниччини, працювали три секції «Літопис подій Великої Вітчизняної війни та їх увічнення», «Рух Опору: маловідомі факти», «Історія Великої вітчизняної війни в особах». Відбулася презентація книги «Велика Вітчизняна війна: уроки історії. Збірник мат-ів всеукр. науково-практичної конф. /Редкол.: Баженов Л.В., Григоренко О.П., Місінкевич Л.Л. (голова) та ін. – Хмельницький, 2014. – 350 с.
20. Науково-практична конференція «Воєнні аспекти історії Поділля ХХ – ХХІ ст., присвячена 100-річчю Першої світової війни та 70-річчю визволення України від нацистських загарбників», 29 жовтня 2014 р., м. Кам’янець-Подільський. Організували історичний факультет К-ПНУ ім. І. Огієнка, міська організація НСКУ. У складі оргкомітету члени НСКУ, декан історичного факультету доц.. Дубінський В.А., проф. Баженов Л.В., проф. Завальнюк О.М., проф. Філінюк А.Г., голова міського осередку краєзнавців Комарніцький О.Б., які одночасно виступили з науковими доповідями. Працювали секції: «Поділля в роки Першої світової війни та Української революції», «Поділля в роки Другої світової війни» та ін. Збірник матеріалів за підсумками роботи знаходиться у видавництві.
21. Науково-практична конференція «Дорогами слави і безсмертя (До 70-річчя визволення України від німецько-фашистських загарбників)», 11 листопада 2014 р., м. Хмельницький. Її організували Хмельницька районна ОДА та районна рада, Хмельницька ра йонна організація НСКУ. До участі в конференції залучені переважно вителі району, старшокласники, науковці обласного центру. Працювали секції «Твої герої Поділля (6 доп.), «Фронтовими дорогами» (9 доп.), «У фашистській неволі» (14 доп.). Видана програма конференції, зібрано спогади очевидців подій війни Хмельницького району.
22. ХІV Подільська наукова історико-краєзнавча конференція, присв. 200-річчю від дня народж. Т.Г. Шевченка, 70-річчю визволення України від нацистських загарбників та 50-річчю Хмельницького обласного історико-краєзнавчого товариства, 14 листопада 2014 р., м. Кам’янець-Подільський. Співорганізатори конференції – Інститут історії України, Кам’янець-Подільський нац. ун-т ім. І Огієнка, Хмельницька обласна організація НСКУ та Центр дослідження історії Поділля. На останні інституції припали основні організаційні зусилля з підготовки, проведення конференції та видання збірника матеріалів. Конференція зібрала понад 110 учасників з різних регіонів України і є всеукраїнською. Це головна конференція з історії Поділля, яка ведеться з 1965 року (видано 20 збірників, в яких вміщено понад 1600 доповідей, повідомлень, матеріалів (розгорнута енциклопедія Поділля). Крім пленарних засідань, на яких головував проф. Баженов Л.В., виступили провідні вчені-поділлєзнавці, працювали секції «Історії Поділля від давнини до початку ХХ ст.», «Поділля доби новітньої історії», «Історіографія, джерелознавство, постаті» та ін. Відбулася презентація «Матеріалів ХІV Подільської наукової історико-краєзнавчої кофеенції /редкол.:С.А. Копилов (співгол.), О.П. Реєнт (співгол.), Л.В. Баженов (відп. ред.) та ін. – Кам’янець-Под., 2014. – 720 с.
23. Науковий круглий стіл «Українська Автокефальна Православна Церква: історія та сучасність», 20 листопада 2014 р., м. Кам’янець-Подільський. Організований Кам’янець-Подільським державним історичним музеєм-заповідником та міською організацією НСКУ. 26 учасників з університетів, освітніх і культурних закладів м. Кам’янця-Подільського. З доповідями виступили члени НСКУ професори Баженов Л.В., Завальнюк О.М., доценти Комарніцький О.Б. (голова міської Спілки), Нестеренко В.А., иузейні працівники члени НСКУ Осетрова Г.О., Йолтуховський Ю.В. (від. секретар конференції). Матеріали не видано.
24. На базі Хмельницького інституту Міжрегіональної академії управління персоналом відбулася ХІІІ Всеукр. науково-теоретична конференція "Збереження національної ідеї та національної свідомості українського народу в контексті трагічних подій ХХ століття", присвяченої 120-річчю від дня народження діяча повстанського руху початку 1920-х рр. на Поділлі Якова Гальчевського, 27 листопада 2014 р., м. Хмельницький. Її організували, крім Інституту МАУП, Хмельницька облдержадміністрація та обласна рада, державний архів Хмельницької області, Хмельницька міська організація НСКУ та ін. Науковці і краєзнавці з Хмельницького, Вінниці, Чернівців, Дніпропетровська та інших міст України, викладачі та студенти Інституту МАУП, представники громадських організацій та влади обговорили проблеми та стан дослідження трагічних подій голодомору, депортації українського населення з Польщі та з України у 1946-1947 рр., події Української революції 1917-1921 рр., антибільшовицьку повстанську боротьбу 1921-1924 рр. та постать подільського отамана Я. Гальчевського та їх її ватажків, пов’язали свої матеріали з війною 2014 р. на Сході України, вшанували пам’ять 48 полеглих подолян – учасників АТО.
25. Треті Археологічні читання, 5 грудня 2014 р., смт. Меджибіж. Організували Управління культури Хмельницької облдержадміністрації, Центр дослідження історії Поділля, Державний історико-культурний заповідник «Межибіж», Хмельницька обласна організація НСКУ. Проходили в заповіднику «Межибіж». Взяло участь понад 30 учасників, у тому числі 19 членів НСКУ з Хмельницького, Кам’янця-Подільського, Вінниці, Старокостянтинова та інших міст України. Доповідачі розглянули розвиток археологічних досліджень Поділля, Південно-Східної Волині, Меджибізчини. Збірник за матеріалами роботи археологічних читань буде виданий пізніше.
26. У приміщенні Хмельницької обласної наукової універсальної бібліотеки імені Миколи Островського відбулося засідання круглого столу, присвяченого 100-річчю від дня народження відомого ученого, дослідника історії Поділля-Хмельниччини 1950-х - поч. 90-х рр., кандидата історичних наук Степана Костянтиновича Гуменюка (1914-2014), 10 грудня 2014 р., м. Хмельницький. Його організували, крім названої бібліотеки, міська організація Національної спілки краєзнавців. У роботі засідання взяли участь і виступили голова міського осередку НСКУ доцент Ю.І. Блажевич, хмельничани члени НСКУ проф. О.П. Григоренко, кандидат історичних наук Б.С. Кузіна, а також представники родини С.К. Гуменюка. Пройшла презентація виданого біобібліографічного покажчика про С.К. Гуменюка.

Отже, до звіту включено проведені найбільш важливі і відомі 2 – міжнародних, 11 - всеукраїнських та 6 - регіональних науково-практичних і краєзнавчих конференцій, 6 - наукових круглих столів та одні археологічні читання, до організації яких залучалися правління обласної організації НСКУ та її міські і районні осередки, в тому числі 14 науково-краєзнавчих зібрань завершилися виданням збірників наукових праць за результатами їх роботи
Водночас упродовж 2014 року в Хмельницькому, Кам’янці-Подільському, Меджибожі, Старій Синяві та всіх місцях за участю обласної Спілки та її міських і районних організацій НСКУ було проведено ще понад 50 тематичних науково-практичних і краєзнавчих конференцій, круглих столів, семінарів, читань присвячених 200-річчю від дня народження Т.Г. Шевченка, 70-річчю визволення України і краю від німецько-фашистських загарбників, роковинам трагедії голодомору 1932-1933 рр. на Хмельниччині, подіям воєнної історії краю, історичним постатям тощо, які обмежилися виданням лише наукових програм зібрань. Прикладом може слугувати проведення 22 таких зібрань у м. Хмельницькому, до яких причетна міська організація НСКУ (голова к.і.н. Блажевич Ю.І.) (див. додаток «Звіт Хмельницької міської організації НСКУ за 2014 р.).

Важливими центрами проведення таких наукових зібрань, де є осередки НСКУ, у м. Хмельницькому виступали Хмельницький національний університет, Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія, Хмельницький інститут МАУП, Хмельницький університет управління та права, філія Міжнародного університету «Україна», Державний архів Хмельницької області, особливо Хмельницька обласна універсальна наукова бібліотека імені М. Островського, де відбуваються засідання правління, збори міської Спілки, працює клуб «Краєзнавець» обласна юнацька бібліотека імені Т. Шевченка, Хмельницький обласний краєзнавчий музей, з якими тісно співпрацює Хмельницька міська організація НСКУ. Найбільш дієво співпрацює Кам’янець-Подільська міська організація НСКУ з К-ПНУ ім. Івана Огієнка, міським державним історичним музеєм-заповідником, Подільським державним аграрно-технічним університетом. Деражнянська, Дунаєвецька, Чемеровецька районні організації Спілки працюють на базі районних централізованих бібліотек, Нетішинська, Шепетівська, Славутська міські організації НСКУ базуються відповідно у Нетішинському міському музеї, Шепетівському меморіальному музеї Миколи Островського та Славутському районному музеї, Летичівська районна організація Спілки – в Державному історико-культурному заповіднику «Межибіж», де діє самостійний потужний осередок. Решта районних організацій НСКУ (Кам’янець-Подільська, Полонська, Ізяславська, Білогірська, Старосинявська, Красилівська, Віньковецька, Шепетівська, Славутська , Волочиська та ін.), де члени НСКУ в основному вчителі, співпрацюють з науково-методичними комісіями та структурами районних управлінь і відділів освіти.

Активізація у 2014 році проведення таких масових наукових заходів засвідчує, що обласна Спілка краєзнавців та її міські і районні осередки продовжують виступати керманичами краєзнавчого руху та регіональних досліджень на Хмельниччині, зростає роль та авторитет її членів НСКУ. Завдяки проведенню конференцій, симпозіумів, круглих столів різного статусу посилилася тенденція до зміцнення наукових зв’язків та співпраці між осередками в складі обласної Спілки краєзнавців та кооперації у діяльності з іншими обласними Спілками України, особливо з Вінницькою обласною організацією НСКУ.

Окремо слід відзначити роботу обласної Спілки краєзнавців та її відділень по друкуванню серійних науково-краєзнавчих видань. Під час роботи пленуму обласної організації НСКУ 27 листопада 2013 р. була дана висока оцінка виданню в 2013 році 20-го, а також попередніх томів, фахового збірника наукових праць «Освіта, наука і культура на Поділлі», що видається щорічно з 1998 р., головою редколегії якого до 2011 року був Герой України, академік Тронько П.Т., а сьогодні є голова НСКУ, член-коресподент НАН України Реєнт О.П., а незмінним відповідальним редактором виступає член Президії НСКУ у Києві, член президії обласної Спілки, доктор історичних наук, професор, академік АН ВШУ Завальнюк О.М. Ювілей цього фахового видання, яке належить до кращих такого типу в Україні (в 2013 році виповнилося 15 років і вийшов 20-й том) відбувся на спеціальній конференції-презентації за участю науковців, авторів, членів редколегії, читачів, що пройшла 5 грудня 2013 у Кам’янець-Подільській центральній міській бібліотеці.

Здійснюються видання інших серійних видань: науково-краєзнавчий збірник обласної Спілки «Краєзнавець Хмельниччини» (гол. ред. проф. Баженов Л.В.) (у 2014 р. вип. 6, підготовлено до друку вип. 7).

Видано у 2014 р. шостий том науково-краєзнавчих студій «Наукові записки Центру Мархоцькознавства» (друкуються з 2008 р., (гол. ред. Баженов Л.В., відп. ред., член НСКУ Захар’єв В.А.).

На початку грудня 2014 р. засноване нове періодичне видання Хмельницької міської організації НСКУ «Хмельницькі краєзнавчі студії» (вип. І, гол. ред.. Баженов Л.В., відп. ред.. Блажевич Ю.І..

Варто відзначити в цьому році видання 10-13 томів науково-краєзнавчоих конференцій «Стародавній Меджибіж в історико-культурній спадщині України» (голова Погорілець О.Г. )(вид. з 2009 р.).

Чимало приділяється уваги історичній регіоналістиці в «Наукових працях Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка : історичні науки» (фахове видання, друкується з 1995 р., у 2014 р. вийшов 24-й том), «Віснику Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка : історичні науки» ( друкується з 2008 р.), у 2014 р. вийшов 6-й том»), в яких повною мірою члени НСКУ публікують результати своїх наукових досліджень. Ці видання є фаховими (мають ліцензії АК України, в тому числі «Наукові праці» мають міжнародну сертифікацію за науково метричними даними.

Основні напрями наукової роботи знайшли реалізацію у виданні при участі обласної Спілки, міських і районних організацій НСКУ та членів НСКУ відповідної наукової і науково-популярної поділлєзнавчої літератури. Найбільшим творчим досягненням обласної організації НСКУ та її осередків стало видання у 2014 р. фундаментальних поділлєзнавчих монографій: заступника голови обласної Спілки, кандидата історичних наук, доцента Телячого Ю.В. (м. Хмельницький) «Українська літературно-мистецька інтелігенція в національно-культурному відродженні (1917-1921); члена правління НСКУ, заступника голови обласної Спілки, доктора історичних наук, професора Прокопччука В.С. «Краєзнавство на Поділлі: історія та сучасність»; члена президії обласної Спілки, кандидата історичних наук Байдича В.Г. «В боротьбі за віру: Римо-католицька церква в Україні (кінець 1940-х – перша половина 1960-х рр.)» та ін.

Важливо підкреслити важливу подвижницьку діяльність, яку проводить обласна редколегія «Реабілітовані історією» під проводом члена Президії обласної Спілки краєзнавців, доктора історичних наук, професора Місінкевича Л.Л. Упродовж 2008-2012 рр. ця редколегія підготувала і видала чотири фундаментальні томи історико-меморіального видання «Реабілітовані історією. Хмельницька область» (останній том вийшов з друку на початку 2013 року). Крім того, редколегія підготувала до видання ще два наступні великі за обсягом томи документів і матеріалів.

Обласна Спілка та її відділення НСКУ приділяють увагу популяризації нинішніх подвижників краєзнавства, які є членами НСКУ. Прикладом є видрук у цьому році бібліографічних покажчиків про іменитих членів НСКУ: До 100-річчя С.К. Гуменюка, до 70-річчя від дня народження В.С. Прокопука, до 60-річчя від дня народження В.Є. Береки, науково-краєзнавчий збірник «Хмельницькі краєзнавчі студії» (вип. І), присвячений ювілею подвижниці краєзнавства Н.І. Стрельбіцької тощо.

Члени НСКУ особливо міських і районних відділень обласної Спілки краєзнавців прагнуть реалізувати свій творчий потенціал шляхом публікації науково-краєзнавчих нарисів, статей, есе, матеріалів на шпальтах місцевої преси. З-поміж цієї когорта варто виокремити таких активних членів НСКУ, як Будзея О.В., який у минулі та звітному році майже в кожному числі популярної газети «Подолянин» (м. Кам’янець-Подільський) вміщує на цілі сторінки краєзнавчі статті та матеріали з історії, культури, природи, про постаті Кам’янеччини, постійно поповнює ними електронну енциклопедію «Вікіпедія» й інші сайти Інтернету. Цим же займається член президії обласної Спілки, провідний науковий співробітник обласного краєзнавчого музею, к.і.н. Єсюнін С.М., який має в періодиці кілька десятків краєзнавчих публікацій у часописах «Проскурів» та інших газетах Хмельниччини. Таким самим активно займаються члени НСКУ, редактор газети «Колос» Козельський І.Д. (смт. Стара Синява), директор історико-краєзнавчого музею Кохановський О.Б. (м. Деражня), відомий краєзнавець Царик О.П. (м. Шепетівка) та чимало інших.

Про динаміку і характер досліджень та видання монографій, книг, брошур, наукових збірників, навчальних посібників та іншої поділлєзнавчої літератури свідчить нижче подана таблиця їх друку в 2014 р. під грифом обласної спілки, її осередків та за ініціативою авторів – членів НСКУ:
Каталог: wp-content -> uploads -> 2015
2015 -> Зарубіжна література
2015 -> Тест №1 микола вороний. Олександр олесь. Павло тичина. Максим рильський. Богдан ігор антонич. Володимир сосюра
2015 -> Озповідає про своє життя Рим 1996 Генеральний Дім Дочок Милосердя Каносіянок Via Stazione Ottavia, 70 00135 Roma Назва оригіналу
2015 -> Ю. О. Матвієнко, С. В. Матвієнко еміль крепелін. До 160-річчя з дня народження
2015 -> FHI-25.docx [александър абт биография фигурист]
2015 -> Навчальний посібник За загальною редакцією ректора Національної академії Служби безпеки України
2015 -> Програма всеукраїнської наукової конференції " історія степової україни XVII хх століття"


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9

Схожі:

Звіт про діяльність правління та осередків Хмельницької обласної організації Національної спілки краєзнавців України за 2014 рік iconПрограма Краєзнавчих читань Читання відбудуться в Херсонському краєзнавчому музеї
Чорноморського державного університету (м. Миколаїв), голова Херсонської обласної Національної спілки краєзнавців України, доктор...
Звіт про діяльність правління та осередків Хмельницької обласної організації Національної спілки краєзнавців України за 2014 рік iconЛауреат премії імені Лесі Українки 2001 р. Ніна Петрівна Горик
Голова Волинської обласної організації Національної спілки письменників України, викладач Луцького педагогічного коледжу, заслужений...
Звіт про діяльність правління та осередків Хмельницької обласної організації Національної спілки краєзнавців України за 2014 рік iconКнига В. Бойченко "не повториться мить" Роздуми над літами І новою книгою видатного поета невгамовний пан Валерій
У 1976 р прийнятий до Національної спілки письменників України, двічі обирався головою миколаївської письменницької організації,...
Звіт про діяльність правління та осередків Хмельницької обласної організації Національної спілки краєзнавців України за 2014 рік iconЗвіт директора про свою діяльність за 2013-2014 н р
Шановні присутні! Закінчився ще один навчальний рік, І тому ми зібралися сьогодні, щоб зробити певні підсумки роботи колективу школи...
Звіт про діяльність правління та осередків Хмельницької обласної організації Національної спілки краєзнавців України за 2014 рік iconСтаростін валентин Сергійович, Член Національної спілки краєзнавців України микільське-на-дніпрі: нарис історії села ненаситець
Величезне значення, яке поріг та й взагалі топографія Дніпра в цьому районі мали на розташування населених пунктів по берегах Дніпра...
Звіт про діяльність правління та осередків Хмельницької обласної організації Національної спілки краєзнавців України за 2014 рік iconУправління культури І туризму сумської обласної державної адміністрації
Нспу, лауреата премії імені М. Хвильового, лауреата премії обласної ради в галузі літератури та мистецтва, Почесного члена Всеукраїнської...
Звіт про діяльність правління та осередків Хмельницької обласної організації Національної спілки краєзнавців України за 2014 рік iconЗвіт про роботу Національного культурного центру України в Москві за 2014 рік зміст вступ
Державні свята та ювілейні дати
Звіт про діяльність правління та осередків Хмельницької обласної організації Національної спілки краєзнавців України за 2014 рік iconЗакону України «Про освіту», «Про загальну середню освіту»
Затвердити звіт про організацію методичної роботи з педагогічними кадрами району за 2013-2014 навчальний рік (додається)
Звіт про діяльність правління та осередків Хмельницької обласної організації Національної спілки краєзнавців України за 2014 рік iconНаціональної спілки краєзнавців україни благодійний фонд імені івана та юрія лип (одеса) перший інформаційний лист
«Дороги пам’яті»: Керч – Харків – Канів – Казань – Полтава – Одеса – Київ – Вінниця – Кам’янець-Подільський – Станіславів – Тарнів...
Звіт про діяльність правління та осередків Хмельницької обласної організації Національної спілки краєзнавців України за 2014 рік iconЗвіт директора Мукачівської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернат І-ІІ ст. Закарпатської обласної ради про свою діяльність на посаді протягом 2012-2013 навчального року
Шановні присутні! Закінчився навчальний рік І тому ми зібралися сьогодні, щоб зробити певні підсумки роботи колективу школи, оцінити...


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка