Звіт про роботу Чугуївського районного Центру дитячої та юнацької творчості Чугуївської районної ради Харківської області у 2017 роціСкачати 343,41 Kb.
Дата конвертації12.04.2018
Розмір343,41 Kb.
ТипЗвіт

Звіт

про роботу Чугуївського районного Центру дитячої та юнацької творчості

Чугуївської районної ради Харківської області

у 2017 році
У 2017 році робота Чугуївського районного Центру дитячої та юнацької творчості Чугуївської районної ради Харківської області (далі ЧРЦДЮТ) була спрямована на виконання завдань чинних Законів України «Про освіту» (зі змінами), прийняття від 05.09.2017 № 2145-VIII. Набрання чинності 28.09.2017), «Про позашкільну освіту», Указу Президента України від 20.03.2008 № 244/2008 «Про додаткові заходи щодо підвищення якості освіти в Україні», Указу Президента України від 30.09.2010 № 927 «Про заходи щодо розвитку системи виявлення та підтримки обдарованих і талановитих дітей та молоді», Національній стратегії розвитку освіти в Україні на період до 2021 року, затвердженій Указом Президента України від 25.06.2013 № 344, Указу Президента України від 13.10.2015 «Про Стратегію національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016 - 2020 роки», наказу Міністерства освіти і науки України від 25.02.2004 № 151/11 «Про затвердження Концепції художньо-естетичного виховання учнів у загальноосвітніх навчальних закладах та Комплексної програми художньо-естетичного виховання у загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладах», листа Міністерства освіти і науки України від 06.04.2016 № 1/9-171 «Щодо необхідності збереження мережі позашкільних навчальних закладів в умовах обмеженого фінансування галузі освіти», державних, регіональних та районних програм у галузі освіти, інших чинних законодавчих і нормативно-правових документів у галузі загальної середньої та позашкільної освіти.

Першочерговим завданням навчального закладу є задоволення потреб дітей, батьків та громадськості, їх національно-культурних, національно-освітніх прав і запитів, розвиток особистості, надання кожній дитині можливості для життєвого вибору, допомога у створенні цілісного погляду на світ, формування повноцінного громадянина держави, створення сприятливих психолого-педагогічних умови для профільного навчання вихованців та підвищення професійної компетентності педагогів.

Діяльність ЧРЦДЮТ здійснюється за напрямами позашкільної освіти: художньо-естетичний (32 гуртка), соціально-реабілітаційний (16 гуртків), науково-технічний (5 гуртків). Гуртковою роботою охоплено 1200 вихованців, які навчаються у 53 гуртках. Протягом 2017 року спостерігається певна динаміка змін у кількісному співвідношенні гуртків даних напрямів діяльності. Кількість гуртків художньо-естетичного напряму зменшилась на 5, кількість вихованців при цьому залишилась без змін, соціально-реабілітаційного – зменшилось на 2 гуртка, вихованців на 10 осіб, науково-технічного – зменшилось на 1, вихованців на 38 осіб відповідно. Загалом, загальна кількість гуртків у порівнянні з 2016 роком зменшилась на 8 гуртків (2016 рік – 61 гурток), кількість вихованців – на 47 осіб. Зменшення кількості гуртків відбулось у зв’язку із створенням Чкаловської об’єднаної територіальної громади, на базі шкіл якої працювали гуртки ЧРЦДЮТ, але завдяки залученню дітей району до участі у районних масових заходах кількість вихованців закладу вдалось зберегти. Пріоритетними напрямами роботи закладу залишаються художньо-естетичний та продовжує набувати розвитку актуальний у сучасному просторі соціально-реабілітаційний напрям.

Художньо-естетичний напрям об’єднує роботу таких гуртків:1.Декоративно-прикладне мистецтво.

«Конструювання та моделювання одягу», «Виготовлення сувенірів», «Дизайн одягу».

2. Художня самодіяльність.

«Хореографічний», «Бальні спортивні танці», «Сучасні танці», «Дитячий театр», «Естрадна пісня», «Театральний», «Театр мод», «Ляльковий театр», «Акробатичний рок-н-рол», «Фольклорний».3. Науково-технічний напрям об’єднує роботу таких гуртків:

«Цифрова фотографія», «Моделювання іграшок-сувенірів», «Технічний дизайн».

4. Соціально-реабілітаційний

«Основи самоврядування», «Юний ерудит», «Дитяче телебачення», «Медіа культура», «Пізнай себе», «Граматика ефективного спілкування», «Дивосвіт», «Стань творцем свого життя».

Згідно з навчальним планом навчально-виховний процес в ЧРЦДЮТ організовано за трьома рівнями навчання:

початковий – 5 творчих об’єднань (100 вихованця)

основний – 42 творчих об’єднання (973 вихованців)

вищий – 6 творчих об’єднань (127 вихованця).

Мережу гуртків ЧРЦДЮТ створено на базі 10-ти загальноосвітніх навчальних закладів, 2-х дошкільних навчальних закладів, БК смт Новопокровка, БК смт Есхар, КУ «Чугуївський районний будинок культури». Таким чином протягом 2017 року заклад здійснював свою діяльність на базі Кочетоцької ЗОШ І-ІІІ ст., Есхарівської ЗОШ І-ІІІ ст., Малинівської гімназії, Малинівської ЗОШ І-ІІІ ст., Новопокровського НВК, Старогнилицького НВК, Зарожненського НВК, Великобабчанського НВК, Введенського НВК, Мосьпановського НВК, Кочетоцького ДНЗ, Малинівського ДНЗ.

Кількість дітей із сільської місцевості, які охоплені позашкільною освітою, у ІІ семестрі 2016/2017 навчального року становила 253 осіб, у І семестрі 2017/2018 навчального року – 220 осіб.

Згідно зі штатним розписом та структурою закладу в ЧРЦДЮТ працює 29 працівників, з них педагогічних – 25, на постійній основі – 14, за сумісництвом – 11, адміністративного персоналу – 5 (директор – 1, методист – 1, завідувач художньо-естетичного відділу – 1, культорганізатор – 1, завідувач господарством – 1), спеціалістів – 2 (практичний психолог – 1, соціальний педагог – 1), технічного персоналу – 4.

Повну вищу освіту мають 18 педагогів, базову вищу – 1, неповну вищу (середня спеціальна) – 8, навчаються у вищих навчальних закладах 1. Адміністрація закладу проводить роз’яснювальні індивідуальні бесіди з керівниками гуртків щодо здобуття вищої педагогічної освіти.

На сьогодні існує проблема забезпечення закладу молодими педагогічними кадрами. Беручи до уваги цей прикрий факт, адміністрацією закладу були направлені запити за формою № 3-ПН до Державної служби зайнятості, розміщено інформацію про наявність вакансій на офіційному сайті ЧРЦДЮТ та у регіональних соціальних сітях, проведено співбесіди з директорами ДНЗ та ЗНЗ району щодо визначення потенційних педагогів з відповідною фаховою освітою, здатних працювати у ЧРЦДЮТ керівниками гуртків за сумісництвом.
Методична робота
Протягом 2017 року методична робота ЧРЦДЮТ була спрямована на виконання поставлених завдань:

1.Забезпечити системний науково – методичний супровід освітньої діяльності педагогічних працівників щодо роботи закладу над методичною темою.

2.Створити сприятливі умови для забезпечення підвищення кваліфікації педагогічних працівників, формування професійних компетентностей.

3.Поліпшити якість навчально-виховного процесу через підвищення професійного рівня педагогів шляхом самоосвіти та інших форм науково – методичної роботи.

4.Упроваджувати у навчально-виховний процес ЧРЦДЮТ інноваційні форми, методи організації навчально-виховного процесу та педагогічних технологій, заснованих на сучасних досягненнях психолого-педагогічних наук.

5.Активізувати співпрацю з батьками вихованців.

Координаційним центром науково-методичної роботи закладу є методична рада ЧРЦДЮТ, яка працює з метою реалізації випереджувальної системи інформаційно-методичного забезпечення роботи педагогічних працівників закладу, забезпечення належних умов для організації навчально-виховного процесу, підвищення професійного рівня педагогічних працівників та розвитку їх творчої ініціативи.

Методична проблема, над якою працював педагогічний колектив Центру протягом року: «Формування особистісної та соціальної компетентності дітей, навиків відповідальної поведінки, установок на збереження психологічного здоров’я».

З метою створення необхідних умов для забезпечення виконання поставлених завдань щодо вирішення основної методичної теми закладу та надання методичної допомоги педагогам ЧРЦДЮТ адміністрацією та методичною радою закладу було проведено ряд заходів, спрямованих на покращення методичної роботи педагогів та підвищення їх професійного рівня: 1. Проведення моніторингових процедур щодо вивчення рівня педагогічної та методичної підготовки педагогічних кадрів (організація цієї роботи здійснюється за допомогою практичного психолога та соціального педагога)

 2. Організація науково-методичного супроводу професійного зростання та інноваційної діяльності педагогічних кадрів (заходи, які проводять традиційно згідно з планом роботи закладу):

 • наради з керівниками гуртків;

 • консультування молодих педагогів;

 • організація виїзних семінарів для педагогів закладу;

 • проведення майстер-класів хореографічних гуртків;

 • навчальні семінари з ІКТ для педагогів закладу;

 • творча майстерня для керівників гуртків декоративно-прикладного напряму;

 • відео-семінари для керівників хореографічних гуртків;

 • організація роботи методичних об’єднань за напрямами;

 • проведення педагогічних рад;

 • організація роботи школи педагогічної майстерності

 1. Підвищення рівня професійної майстерності керівників гуртків шляхом відвідування майстер-класів та семінарів обласного рівня (відвідування заходів здійснюється відповідно до графіку проведення обласних заходів)

Під час організації навчально-виховного процесу, методичної роботи з педагогічними кадрами у ЧРЦДЮТ оптимальним є поєднання традиційних, нетрадиційних та інноваційних педагогічних технологій. За рівнем застосування у закладі протягом двох навчальних років впроваджуються загальнопедагогічні та локальні (модульні) технології. Серед локальних технологій слід відмітити:

- «Конструктор знань» (за А. Гіном) – використовують 75% педагогів закладу;

- дистанційне навчання (практикуються індивідуальні завдання, які діти отримують під час групових бесід в соціальній мережі «Фейсбук») – використовують 90% педагогів закладу.

Оптимізації роботи з педагогічними кадрами сприяє використання методу проектів (за С. Френе), який активно застосовується при здійсненні планування роботи кожного гуртка та закладу на навчальний рік.

Заслуговує на увагу й така форма фахового зростання, як школа педагогічної майстерності. Під час роботи з педагогічними кадрами використовуються такі методичні орієнтири креативного навчання:

- логічні блоки роботи з педагогічними кадрами (за Н. Лисенко);

- діагностування педагогічних кадрів за рівнем пізнавальних здібностей;

- використання тренінгової системи навчання педагогів.

Протягом 2017 року методичною радою закладу було проведено 3 заняття школи педагогічної майстерності:

Протягом року методичною радою здійснюється відповідна робота щодо програмного забезпечення навчально-виховного процесу, педагоги працюють за Програмами, затвердженими або схваленими Міністерством освіти і науки України. Розпочата робота щодо створення авторських програм, які орієнтовані на розвиток творчого потенціалу, обдарованості дітей. Методичною радою ЧРЦДЮТ схвалено навчальну авторську програму з позашкільної освіти творчого об’єднання соціально-реабілітаційного напряму «Дитяче телебачення», яка затверджена наказом відділу освіти Чугуївської районної державної адміністрації.

Належна увага у закладі приділяється вивченню, узагальненню перспективного досвіду роботи педагогів. На районному рівні узагальнено 3 досвіду роботи педагогів закладу:

1. Храмцової О. І., методиста ЧРЦДЮТ, за темою: «Ефективне використання тренінгових технологій у підвищенні професійної компетентності педагогічних працівників»;

2. Даценко І. В., культорганізатора ЧРЦДЮТ, за темою: «Формування соціальної відповідальності підлітків шляхом участі в учнівських проектах».

3. Курукіна Т. І., завідувач художньо-естетичного відділу, за темою: «Формування соціальної відповідальності підлітків засобами дитячих телевізійних програм».

Згідно з положенням про позашкільний навчальний заклад, відповідно до статуту ЧРЦДЮТ у закладі працює педагогічна рада, засідання якої відбуваються 4 рази на рік. Тематика засідань спрямована на вирішення основної методичної проблеми закладу та підвищення професійної майстерності педагогічних працівників, впровадження у навчально-виховний процес досягнень науки і перспективного педагогічного досвіду.

Адміністрація ЧРЦДЮТ ініціювала проведення практичних семінарів, конференцій для позашкільників району з метою обміну досвідом роботи та вирішення основних питань організації навчально-виховної роботи в гуртках, творчих об’єднаннях та проблем сучасного позашкілля. Протягом 2017 року на базі РБК (м. Чугуїв) у приміщенні арт-клубу «Чемодан», фойе РБК та інших приміщеннях було організовано та проведено 5 методичних заходів районного рівня.

Протягом року закладом здійснюється організаційний та методичний супровід районного етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України по 5 науковим відділенням: мовознавство; літературознавство, фольклористика та мистецтвознавство; фізики та астрономії; комп’ютерних наук; економіки.

Протягом року педагоги ЧРЦДЮТ були учасниками та переможцями районних та обласних професійних конкурсів. У лютому 2017 року відбулась сорок шоста обласна тематична відкрита виставка ефективного педагогічного досвіду «Освіта Харківщини ХХІ століття» за темою: «Національно-патріотичне та громадське виховання». Педагогічний колектив ЧРЦДЮТ представив на виставці узагальнений досвід роботи за темою: «Формування соціальної відповідальності та регіонального патріотизму учнів шляхом ненав’язливої просвіти через їх залучення до участі у медіа-проектах». За результатами оцінювання журі колектив ЧРЦДЮТ був нагороджений дипломом ІІ ступеня КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти».

Педагогічні працівники ЧРЦДЮТ систематично проходять курси підвищення кваліфікації на базі КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти». У закладі створено електронну базу даних атестації педагогічних працівників та проходження ними курсів підвищення кваліфікації. Складено графіки атестації та курсової перепідготовки на поточний навчальний рік та перспективні на 5 років. Зазначені графіки повністю виконуються. Заявки на проходження курсів підвищення кваліфікації своєчасно подаються до відділу освіти Чугуївської районної державної адміністрації. Підвищення кваліфікації відбувається як у період навчання на курсах підвищення кваліфікації так й у міжкурсовий період шляхом відвідування майстер-класів, семінарів обласного рівня тощо.

Тривала робота над проблемами особистого професійного зростання сприяла тому, що деякі педагоги стають консультантами з окремих питань педагогіки, психології та з практичних питань організації навчально-виховного процесу. Це знаходить своє відображення в участі кращих педагогів закладу у районних нарадах, практичних семінарах, в організації постійно діючих тренінгів, майстер-класів районного рівня.

Атестація педагогів у закладі здійснюється відповідно до типового положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженого наказом Міністерства освіти та науки України від 06.10.2010 № 930 (зі змінами і доповненнями). У ЧРЦДЮТ працює атестаційна комісія, існує перспективний план атестації педагогічних працівників до 2020 року, до якого щороку вносяться зміни та доповнення.

За підсумками роботи атестаційної комісії закладу у 2017 році було атестовано 5 керівників гуртків, практичний психолог, порушено клопотання перед атестаційною комісією ІІ рівня відділу освіти Чугуївської районної державної адміністрації про присвоєння педагогічного звання «Керівник гуртка-методист» Даценко І. В.

У закладі створений електронний каталог «Фото-, відеопродукції, публікації в пресі», іміджевий фото-бук, в якому повністю висвітлені: назва заходів, проведених ЧРЦДЮТ за декілька років, мета, зміст, цільова аудиторія, кількість учасників та фотоматеріали.

За результативність своєї діяльності, сумлінну працю, високий рівень професійної майстерності, вагомий особистий внесок у справу навчання і виховання підростаючого покоління, якісну підготовку переможців обласних, Всеукраїнських та Міжнародних виставок, конкурсів, фестивалів 8 педагогів ЧРЦДЮТ відзначені грамотами Чугуївської районної державної адміністрації, Чугуївської районної ради.

Для оперативного функціонування закладу систематично оновлюється WEB-сайт: www.chug-rcdut.at.ua, що сприяє підвищенню відкритості закладу як соціально-педагогічної системи, швидкому інформуванню громадськості щодо діяльності ПНЗ, популяризації власних педагогічних надбань та досягнень закладу у навчанні і вихованні учнів, створенню дієвої системи соціального партнерства, підвищенню привабливості образу ЧРЦДЮТ.

Робота художньо-естетичного відділу(організаційно-масова діяльність)
Навчально-виховної роботи в гуртках художньо-естетичного напрямку у 2017 році була направлена на розвиток особистості дитини, задоволення її пізнавальних потреб, змістовного відпочинку, що несе в собі виховний заряд. Особлива увага приділялась створенню атмосфери дружби, взаєморозуміння, доброзичливості між учасниками, сприянню самовдосконаленню і самоствердженню особистості. Основні зусилля художньо-естетичного відділу були направлені на вирішення завдань організаційно-масової роботи:

 • Підтримка талановитих дітей в сфері художньої творчості, створення умов для їх становлення.  

 • Розвиток творчих здібностей дітей, підвищення рівня виконавської майстерності з художньо-естетичного напряму.

 • Надання допомоги дітям у вирішенні завдань соціальної та психологічної профілактики негативних явищ.

Основними напрямами діяльності художньо-естетичного відділу закладу є:

 • щорічні творчі звіти хореографічних, театральних та вокальних колективів;

 • концертна діяльність гуртків художньо-естетичного відділу на базі населених пунктів за місцем розташування гуртка;

 • організація та проведення районних масових заходів на замовлення відділу освіти та районної державної адміністрації;

 • участь вихованців в обласних, Всеукраїнських та Міжнародних заходах.

Протягом 2017 року в ЧРЦДЮТ були організовані та проведені традиційні масові заходи: - методичні, тематичні та виховні заходи для педагогів ЗНЗ, ПНЗ району; - традиційні та районні масові заходи для вихованців ЧРЦДЮТ, учнів шкіл.

Важливу роль у вирішенні питань формування необхідного адаптаційного потенціалу у дитини, створення відповідних умов мінімізації негативних впливів соціуму на особистість в учнівському середовищі відіграють заходи, спрямовані на поліпшення фізичного, психічного та емоційного стану. Для реалізації цього питання у гуртках ЧРЦДЮТ були проведено 19 виховних заходів та 25 районних масових заходів. Вихованці закладу взяли участь у 30 заходах обласного, Всеукраїнського та Міжнародного рівнів (конкурси, фестивалі, виставки тощо)

Таким чином художньо-естетичним відділом ЧРЦДЮТ протягом 2017 року було організовано та проведено 43 захода, у яких взяли участь понад 7000 дітей, батьків, педагогів. Вищезазначені заходи щороку здобувають високої оцінки з боку районної державної адміністрації та районної ради, батьків, громадськості, ЗМІ.

У закладі з 2013 року здійснюється реалізації інноваційного проекту для дітей району «Дитяче телебачення «ОбовсемКа», який у 2015 році внесений до районної соціальної Програми розвитку освіти, до розділу «Обдарованість». За 4 роки реалізації проекту: знято 148 відеосюжетів щодо проблем сучасної молоді; створено 17 дитячих телевізійних програм, які транслюються на місцевому ТРК «Слобожанка»; взято 32 інтерв’ю у відомих людей у сфері політики, науки, спорту, шоу-бізнесу та успішних людей Чугуївського району; створено 20 соціальних роликів, взято участь у 7 Міжнародних дитячих телевізійних конкурсах та здобуто 9 перемог з різних номінацій. Проведено 4 щорічних районних фестивалів соціальних роликів та короткометражних фільмів «Відкритий погляд».Фестиваль «Відкритий погляд» - це другий масштабний та перспективний проект закладу, реалізація якого здійснюється за підтримки Чугуївської районної державної адміністрації, Чугуївської районної ради. За 4 роки проведення фестивалю: залучено до участі більш 800 учнів із 22 ЗНЗ району, створено 93 соціальних ролика, відзначено 29 переможців з різних номінацій.
Соціально-психологічна робота
Соціально-психологічна робота ЧРЦДЮТ була спрямована на вирішення методичної проблеми закладу: «Формування особистості та соціальної компетентності дітей, навиків відповідальної поведінки, установок на збереження психологічного здоров’я». Головна мета: створення оптимальних умов для самореалізації керівників гуртків, виявлення, розвитку і реалізації потенційних можливостей обдарованих дітей у напрямках: творчого, лідерського, художнього.

У 2016/2017 навчальному році ЧРЦДЮТ став опорним закладом психологічної служби Чугуївського району (наказ відділу освіти Чугуївської райдержадміністрації від 05.09.2016 № 197 «Про організацію науково-методичної роботи з педагогічними кадрами у 2016/2017 навчальному році».

Протягом 2017 року практичний психолог та соціальний педагог взяли участь:


 • у проведенні районного конкурсу «Класний керівник року»;

 • у районних семінарах психологічної служби Чугуївського району за темами: «Креативність»; «Співпраця психологічної служби з педагогами навчальних закладів щодо організації навчально-виховного процесу»; «Агресія дітей. Причини і запобігання»;

 • у тренінгу за темою: «Профілактика професійного вигорання»;

 • у психологічному фестивалі «ART-PRAKTIK» (м. Кривий Ріг);

 • у психологічній та арт-терапевтичній роботі з населенням м. Балаклія з метою зняття емоційної напруги;

 • установча нарада працівників психологічної служби району за темою: «Організація психологічного супроводу навчально-виховного процесу у 2017/2018 навчальному році: нормативне забезпечення та пріоритетні напрями діяльності фахівців психологічної служби» (жовтень, відділ освіти);

 • семінар практичних психологів та соціальних педагогів «Лідерство – запорука успіху» (листопад, ЧРЦТКЕ);

 • районний конкурс «Класний керівник року» (жовтень, відділ освіти);

 • участь у Харківському форумі «Гендер. Конфлікт. Безпека.» за ініціативи громадянської платформи «Global Civil Initiative Vertical» і за підтримки Департаменту у справах сім’ї, молоді та спорту Харківської міської ради, комісії з юридичних питань Молодіжної ради при Харківському міському голові та Європейського центру верховенства права.

З метою формування особистості та соціальної компетентності дітей та педагогічного колективу, навиків відповідальної поведінки, установок на збереження психологічного здоров’я, протягом 2017 року з вихованцями та педагогічним колективом були проведені:

а) з педагогічним колективом:

 • експрес-повідомлення «Імідж педагога»;

 • тестування «Психологічний портрет вчителя»;

 • інформаційне повідомлення «Підсумки відвідування гуртків»;

 • тестування «Визначення домінуючої система сприйняття»;

 • анкетування «Професійне самовизначення»;

 • практикум «Про використання засобів розвитку креативності»;

 • доповідь «Про використання пам’яток у навчально-виховному процесі».

 • на нарадах керівників гуртків ведеться систематична просвітницька робота за такими темами: «Методи планування та цілепокладання», «Психолог. Психотерапевт. Психіатр», «Вікові особливостей дітей дошкільного та шкільного віку».

б) з вихованцями ЧРЦДЮТ:

- тематичні бесіди під час відвідування занять гуртків «Твій внутрішній світ», «Мій гурток», «Життєві цінності»;

- міні-тренінги «Спілкування у колективі. Я та інші», «Згуртування колективу»;

- Виставка художніх та творчих робіт вихованців ЧРЦДЮТ «На крилах творчості – до успіху».

- розвивальне заняття з учнями Зарожненського НВК «Упевненість у собі».

- практикум «Я і мої здібності», тестування «Тип здібностей»

- заняття з елементами тренінгу «Взаємостосунки у колективі»

в) робота з обдарованими дітьми ЧРЦДЮТ:

У рамках роботи з обдарованими дітьми з метою виявлення та підтримки талановитих дітей району, сприяння формуванню у них життєвих компетентностей, навичок ефективної комунікації, підвищення рівня емоційного інтелекту, розвитку і застосування своїх умінь, потенціалу у суспільстві було ініційовано та впроваджено соціально-освітній проект «Обдарованість». Відповідно до плану заходів щодо роботи з обдарованими було проведено: • ознайомчий тренінг-презентація «Талант і креативність (знайомство. Діагностичні і розвиваючі вправи. План роботи на рік)»;

- Диспут «Індивід. Індивідуальність. Особистість. Лідер.»;

- заняття «Розвиток креативного і критичного мислення».

Заходи, які проведені з вихованцями ЧРЦДЮТ протягом року, спрямовані на виявлення та розвиток здібностей, реалізацію потенціалу дітей, на формування життєвих компетентностей, етики спілкування враховуючи вимоги Концепції Нової української школи.Навчально-виховна робота та громадська діяльність

З метою популяризації гуртків закладу, закріплення співпраці з загальноосвітніми навчальними закладами району, установами та громадськими організаціями вихованці ЧРЦДЮТ систематично беруть участь у районних заходах, семінарах, святах, виставках, концертах: • Творча зустріч з учасниками районної новорічної вистави «Карнавал у музеї казок» та розважально - ігрова програма – січень

 • Виставка робіт обдарованих дітей району «На крилах творчості до успіху» з декоративно – прикладного та образотворчого мистецтв; організацію екскурсій для учнів освітніх закладів району – січень

 • Районні інтелектуальні ігри для старшокласників «Що? Де? Коли?» серед учнів 8-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів освіти – лютий.

 • Відбірковий етап обласного відкритого фестивалю дитячої художньої творчості «Таланти ІІІ тисячоліття» (запис відео номерів для конкурсної програми) – березень

 • ІV Чугуївський відкритий фестиваль соціальних роликів та короткометражних фільмів «Відкритий погляд» – квітень

 • Оформлення виставки робіт образотворчого мистецтва до районного свята пам’яті та примирення, РБК – травень.

 • Свято вшанування учнівської та учительської творчості «Історії талановитих людей» - травень.

 • Організація роботи творчих локацій для мешканців смт Есхар до Дня захисту дітей – червень.

 • Оздоровча кампанія (організація роботи гуртків, масових і методичних заходів) у дитячих таборах відпочинку з денним перебуванням та КП «Чугуївський районний дитячий оздоровчий заклад «Орлятко» - червень.

 • Проведення інтерв’ю з учнями, педагогами та директорами освітніх закладів району, зйомка ролику- серпень

 • Проведення майстер-класів на 1-ому районному освітньому форумі «Створення інноваційного освітнього простору нової української школи в умовах реформування загальної середньої освіти» - серпень

 • Урочисте відкриття традиційної наради вчителів району та демонстрації відео ролику «Нова українська школа очима дітей та педагогів району» (РБК) – серпень.

 • Артпікнік «Поруч з Європою», присвячений Дню працівників освіти, проведення ігрової програми – вересень.

 • Реалізація заходів у рамках проекту «Обдарованість». Зустріч-знайомство з талановитими, у будь-якій сфері, учнями району – жовтень.

 • Психологічна гра для вихованців ЧРЦДЮТ «Як розвивати у себе якості лідера» – листопад

 • День польської культури в рамках фестивалю Європейської культури в Чугуївському районі, проведення вікторини з учасниками заходу – листопад.

 • Проведення районного конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН – грудень.

 • Відкриття новорічної компанії до Дня Сятого Микола та новорічних свят для дітей району «У домику Діда Мороза» - грудень.

 • Новорічний театралізований концерт «Конфетті шоу» та розважальна програма біля ялинки для дітей пільгового контингенту, обдарованих дітей та дітей військовослужбовців – грудень.

Роботи вихованців гуртків художньо-естетичного напряму прикрашають приміщення відділу освіти Чугуївської районної державної адміністрації, КУ «Чугуївський районний будинок культури» під час оформлення тематичних виставок до державних свят, святкових концертів.

З 2011 року ЧРЦДЮТ координує роботу районного учнівського самоврядування «NEW-формат». У 2017 році до складу районної школи лідерів увійшли 21 лідер учнівського самоврядування навчальних закладів Чугуївського району. З вересня 2017 року координатор районної школи лідерів «NEW-формат» - Сафронова Вікторія Ігорівна, практичний психолог ЧРЦДЮТ.

З метою вирішення основних проблем, які хвилюють сучасну учнівську молодь, налагодження співпраці з представниками органів учнівського самоврядування області, Чугуївською правозахисною групою, успішними людьми в різних сферах діяльності та представниками місцевого самоврядування протягом 2017 року лідери учнівського самоврядування брали участь в обласних тематичних заходах, семінарах, тренінгах. Також лідери району були залучені до практичної діяльності закладу, стали ініціаторами, організаторами та активними учасниками багатьох масових заходів, акцій, флеш-мобів, театралізованих вистав:


 • Відкриття роботи Школи розвитку «Академія управлінської майстерності» на базі Харківського регіонального інституту державного управління при Президентові України, 8 лідерів району взяли участь у відкритті Школи розвитку.

 • Участь у І обласному фестивалі лідерів учнівського самоврядування «Лідер року 2017» на базі Комунального закладу «Харківський обласний Палац дитячої та юнацької творчості».

 • Відвідування занять Школи розвитку «Академія управлінської майстерності».

Лідери районної школи «NEW формат» - це нове покоління українців, для них немає нічого неможливого, вони талановиті та вільні, здатні вести за собою, брати на себе відповідальність, творити та бути прикладом для інших.

Виконання вимог колективного договору
Колективний договір між адміністрацією та первинною профспілковою організацією ЧРЦДЮТ укладений згідно з чинним законодавством, Генеральною, Галузевою угодами. Положення колективного договору діють безпосередньо і є обов’язковими для дотримання директором ЧРЦДЮТ, працівниками і профспілковим комітетом.

З метою створення ефективної системи роботи здійснюється співпраця профспілкового комітету закладу з Чугуївською районною організацією профспілки працівників освіти і науки України з питань нормування оплати праці, виплати матеріальної допомоги на оздоровлення, грошової винагороди, здійснення тарифікації й атестації педпрацівників, створення безпечних умов праці, підготовки закладів до нового навчального року та до роботи в осінньо-зимовий період.

Режим роботи в ЧРЦДЮТ регулюється правилами внутрішнього трудового розпорядку, які затверджуються щорічно на загальних зборах трудового колективу у серпні місяці (протокол № 03 від 14.08.2017 року) та є додатками до колективного договору.

Важливу роль у дотриманні чинного законодавства з питань нормування і оплати праці відіграє активна участь представників профспілкового комітету у роботі атестаційної та тарифікаційної комісії. Делегування до їх складу представників профспілки оформлюються протоколами засідань профкому ЧРЦДЮТ. Режим роботи, графіки роботи, розклад занять гуртків також погоджується з профспілковим комітетом. З працівниками закладу проводиться роз’яснювальна робота з питань трудових прав соціального захисту звільнених працівників.

Тарифікація педагогічних працівників здійснюється відповідно до вимог чинних документів. У терміни, передбачені ст. 32 КЗпП України видаються накази про попередній розподіл педагогічного навантаження на поточний рік. До наказів включені особи, що знаходяться у відпустках для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Розподіл педагогічного навантаження на навчальний рік здійснюється за погодженням з профспілковим комітетом та містить конкретний розподіл годин. Педагогічні працівники, які мають неповне педагогічне навантаження, дають згоди на роботу за цих умов.

Форма і заповнення тарифікаційних списків повною мірою відповідають Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти. Розміри окладів педпрацівників, їх тарифні розряди встановлені з урахуванням результатів атестації та рівня освіти. Нараховується надбавка за вислугу років щомісячно у відсотках до посадового окладу (ставки заробітної плати залежно від стажу педагогічної роботи) у розмірах: понад 3 роки – 10 %; понад 10 років – 20 %; понад 20 років – 30 %.

Профспілковий комітет здійснює контроль за дотриманням в установі законодавства про оплату праці, сприяє наданню працівникам необхідної консультативної допомоги щодо питань з оплати праці. Заробітна платня здійснюється своєчасно, без затримок. При наданні щорічних основних відпусток педпрацівникам закладу виплачена матеріальна допомога на оздоровлення в розмірі місячного посадового окладу. Грошова винагорода за сумлінну працю згідно з положенням у 2017 році була виплачена.

Щорічні основні відпустки надаються педагогам закладу відповідно до графіків, які затверджуються на початку року. Працівники, які мають двох та більше дітей, користуються соціальними відпустками. Додатком № 12 до колективного договору передбачено перелік посад з ненормованим робочим днем, яким надається додаткова відпустка.

Відповідно до розділу УІІ «Час відпочинку» колективного договору працівники ЧРЦДЮТ ознайомлені з умовами організації санаторно-курортного лікування та відпочинку. Протягом 2017 року для працівників закладу за кошти профспілкової організації проведено тематичний відпочинок для працівників закладу.

Адміністрація закладу постійно проводяться спільні наради з профспілковим комітетом ЧРЦДЮТ з питань виплати матеріальної допомоги на оздоровлення, надання матеріальної винагороди, здійснення тарифікації й атестації педагогічних працівників, створення безпечних умов праці і навчання, підготовки закладу до нового навчального року та до роботи в осінньо-зимовий період.

У закладі своєчасно проводиться інструктаж з охорони праці для працівників, розроблені і затверджені інструкції з техніки безпеки для працівників ЧРЦДЮТ. Профспілковим комітетом затверджені інструкції з охорони праці та розроблені методичні рекомендації щодо проведення інструктажів з техніки безпеки з вихованцями гуртків. З метою поліпшення роботи, спрямованої на запобігання нещасних випадків, травм і аварій у закладі, робота з охорони праці у ЧРЦДЮТ ведеться відповідно до вимог чинного законодавства: у наявності посадові інструкції основних працівників, акти готовності закладу до нового навчального року, інструкції з охорони праці на робочому місці і інструкції про заходи з пожежної безпеки, колективний договір, план роботи закладу, де передбачені заходи з охорони праці. З працівниками ЧРЦДЮТ проводяться інструктажі: вступний, первинний, повторний, цільовий, позаплановий з відповідними записами у спеціальних журналах; заняття з питань охорони праці, пожежної безпеки та поведінки під час надзвичайних ситуацій; перевірка їх знань з цих питань. Протягом року видається низка наказів про призначення відповідальних за охорону праці, за пожежну безпеку, за електрогосподарство, за безпечну експлуатацію, збереження та своєчасний ремонт будівлі і приміщень ЧРЦДЮТ. У доступному місці знаходиться план евакуації на випадок пожежі (чи інших надзвичайних ситуацій). Протягом 2017 року нещасних випадків з вихованцями та працівниками ЧРЦДЮТ не зафіксовано. Випадки, пов’язані із порушенням техніки безпеки серед вихованців, педагогів та техперсоналу відсутні.
Фінансово-господарська діяльність та матеріально-технічна база
Протягом року за рахунок районного бюджету навчальний заклад був забезпечений костюмами, реквізитом для проведення районних масових заходів: валізи та їх декорування; оформлення іміджевих папок та виставочних експонатів для участі в обласному конкурсі професійної майстерності; оформлення та друк поліграфії для фестивалю соціальних роликів; реквізит для сцени, подарункові коробки, прикраси для ялинки, костюми для ведучих новорічної вистави, на загальну суму 8805 грн.

Протягом року виявлено додаткові ресурси працівників закладу (уміння, хобі) і використано для роботи педагогічного колективу над вдосконаленням матеріально-технічної бази закладу: власноруч виготовлено новий реквізит для потреб гуртків і сцени, виготовлено костюми, штори і скатертини, оновлено одяг сцени, відремонтовано та відновлено засобом декорування меблі, замінено електропроводку та освітлення у приміщенні для проведення масових заходів з педагогами та вихованцями ЧРЦДЮТ (КУ «Чугуївський районний будинок культури»), відремонтовано 3 розетки, віконний відкіс фотостудії (2 вікна), установлено 7 ламп освітлення та замок у приміщення ЧРЦДЮТ.

Поряд з тим, з метою оновлення експозицій виставкових матеріалів, наочних стендів, ігрових атрибутів, технічних засобів навчання відповідно до профільності гуртків та інших творчих об’єднань адміністрацією закладу здійснено наступні кроки:


 • розроблений перспективний план розвитку матеріально-технічної бази ЧРЦДЮТ на 2015-2018 роки

 • надіслані листи до районного відділу освіти щодо потреб закладу

 • проведені мотиваційні бесіди з керівниками гуртків щодо більш активної співпраці з батьками (мета – облаштування кабінетів для занять сучасними засобами навчання)

 • створені механізми ефективної діяльності в умовах слабкого фінансування: використано фандрейзинговий метод пошуку додаткових ресурсів для підтримки закладу. Здійснено продуктивні кроки щодо співпраці та налагодження партнерських стосунків з установами культури та сфери івенту м. Чугуєва, з підприємцями та батьками вихованців

 • створені умови, за яких вихованці і педагоги у разі потреби можуть використовувати для навчально-виховного процесу (заняття, виховні заходи, репетиції тощо) не тільки власні приміщення і матеріальну базу, а й сучасно облаштовані кабінети, костюми, реквізит і прилади закладу, а також сцену, студію звукозапису, ноутбуки, технічне оснащення, які надаються партнерами.

Усі наведені вище дані свідчать про те, що обладнання навчальних кабінетів для гурткових занять відповідає основним напрямкам їхньої діяльності та типовому переліку навчально-наочних посібників і технічних засобів навчання, передбачених для даного типу та профілю закладу.

Територія закладу за юридичною адресою повністю впорядкована: здійснений зріз аварійних дерев, відремонтовано 3 лавки, облаштовані квітники та газон. Не залишається без уваги питання незадовільного технічного стану будівлі ЧРЦДЮТ (зафіксовано в актах огляду будівлі). Про наявні проблеми директор у письмовій формі систематично повідомляє відділ освіти Чугуївської районної державної адміністрації.Результативність участі вихованців ЧРЦДЮТ

в обласних, Всеукраїнських та Міжнародних конкурсах
Важливе місце в освітньому процесі приділяється участі вихованців ЧРЦДЮТ в обласних, Всеукраїнських та Міжнародних конкурсах, де діти постійно стають переможцями. Протягом 2017 року вихованці взяли участь у 30 конкурсах та фестивалях: обласного рівня – 4, з них 4 перемоги; Всеукраїнського рівня – 17, з них 16 перемог; Міжнародного рівня – 9, з них 9 перемог.

Міжнародні:

1. Міжнародний дитячий телевізійний фестиваль «Дитятко», дитяча ТВ програма «ОбовсемКа» - переможці фестивалю.

2.Міжнародний конкурс «Таланты ХХІ века», театр пісні «Фламінго», керівник Шепет О. А., Гирюшта Д. - лауреат І ступеню, Шевцова Даша (Новопокровський НВК)– лауреат ІІ степеню.

3. ХХ Міжнародний конкурс шкільних медіа, м. Миколаїв, дитяча ТВ студія «ОбовсемКа», керівники Курукіна Т. І., Яськов С. А. переможці у номінації «Кращий цикл телерепортажів».

4. ІІІ Європейський дитячий фестиваль «Шаг вперед» в рамках проекту «Барви Європи – 4 пори року», театр пісня «Фламінго», керівник Шепет О. А., Шевцова Дар’я, Шевцова Елізавета (Есхарівська ЗОШ І-ІІІ ст.) – лауреати І премії.5.Міжнародний фестиваль творчих досягнень «Золотий апельсин», колектив естрадного танцю «Фантазія», кер. Гаврилюк Н. С. – І, ІІ місце.

6. Міжнародний танцювальний конкурс «Мегаполіс», естрадний балет «Юсалія», кер. Кузнецова І. Л., золоті та срібляні призери фестивалю.

7. Міжнародний фестиваль – конкурс мистецтв «BUKOVEL-FEST», естрадний балет «Юсалія», кер. Кузнецова І. Л., лауреати ІІ ступені.

8. Міжнародний фестиваль танцю «Soul Fest», колектив сучасного танцю «Феєрія», керівник Лапіна Катерина Олегівна, срібні та бронзові лауреати.9. Міжнародний фестиваль-конкурс телемистецтва «Матриця», м. Таллінн (Естонська республіка), дитяча ТВ студія «ОбовсемКа», керівники Курукіна Т. І., Яськов С. А. –Чернова Анна (Новопокровський НВК) - І місце,

Всеукраїнські:

10.Всеукраїнський фестиваль-конкурс «МОТОР-ФЕСТ ТанцМарт», колектив сучасного танцю «Феєрія», керівник Лапіна К. О., лауреати І ступеню (молодша група), переможці у номінації «Краще танцювальне шоу» (старша група).

11. Всеукраїнський фестиваль-конкурс сучасного сценічного танцю «Зимові казки», колектив сучасного танцю «Феєрія», керівник Лапіна К. О., ІІІ місце.

12. Всеукраїнський телевізійний проект «Взірець таланту», ансамбль естрадно-спортивного танцю «Фантазія», керівник Гаврилюк Н. С. – ІІІ місце

13.Всеукраїнський фестиваль-конкурс хореографічного мистецтва «GLOBAL DENCE» м. Умань, ансамбль естрадно-спортивного танцю «Фантазія», керівник Гаврилюк Н. С. – ІІІ місце.

14.Всеукраїнський фестиваль– конкурс танцювального шоу «Територія DANCE», естрадний балет «Юсалія», кер. Кузнецова І. Л., лауреати ІІ та ІІ ступенів.

15.Всеукраїнськи рейтингові змагання з бального спортивного танцю, м. Дніпро, гурток «Спортивні бальні танці», керівник Самойленко Т. Р., ІІ місце.

16.Всеукраїнськи рейтингові змагання з бального спортивного танцю, м. Харків, гурток «Спортивні бальні танці», керівник Самойленко Т. Р., ІІ місце.

17. Всеукраїнський фестиваль – конкурс бального спортивного танцю, гурток «Спортивні бальні танці», керівник Самойленко Т. Р., лауреати І та ІІ ступенів

18.Всеукраїнська виставка-конкурс декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край», керівник Бєлєвцева М. Б., Шульга Дмитро– IIІ місце (робота відправлена до м. Київ)

19.Міжрегіональний фестиваль – конкурс дитячої та юнацької творчості «Зірковий шанс», м. Суми, колектив сучасного танцю «Феєрія», керівник Лапіна Катерина Олегівна, лауреати І ступеню.

20.Всеукраїнський конкурс робіт юних фотоаматорів «Моя Україна», гурток «Юний фотоаматор» (кер. Лихошерст Є.П.) – Дягілєв Ілля, Введенський НВКI місце, портрет «Україна це я».

21.Всеукраїнський багатожанровий конкурс-фестиваль мистецтв «Хрустальный фонтан», студія естрадно-спортивного танцю «Fantasy show dance” ( кер. Гаврилюк Н.С.) I, II місце

22. III чемпіонат України по спортивним танцям, колектив спортивного бального танцю «Вдохновение» (кер. Самойленко Т.Р.), Шевцова Ліза - I місце, Шевцова Марія - I місце, Жуков Микита, Бєлєвцева Катерина - I місце

23.Всеукраїнські рейтингові змагання «GRAND PRIX -2017» , колектив спортивного бального танцю «Вдохновение» (кер. Самойленко Т.Р.), Гірюшта Д., - I та II місце, Чеховський Є., Ачкасова К. I,VI місце

24. «Кубок федерації–2017» колектив спортивного бального танцю «Вдохновение» (кер. Самойленко Т.Р.), Шевцова М.- І, III місце, Шевцова Л.- II місце, Шевцова Д.- I місце, I місце, Даценко П.- I місце.

25. Чемпіонат України по спортивним бальним танцям «TRIUMPH – 2017»,

колектив спортивного бального танцю «Вдохновение» (кер. Самойленко Т.Р.) Дар'я Гірюшта - I місце , Шевцова М., Деревицький А. - I місце, Шевцова Л. - I місце, Даценко П. - V місце, Склярова Т., Пархоменко А. - I місце, Гусаров - III місце26. IV Всеукраїнський дитячо-юнацький фестиваль-конкурс «Новорічна феєрія», театр пісні «Фламінго» (кер. Шепет О.А.)

Обласні:

27. Обласний відкритий фестиваль дитячої творчості «Таланти третього тисячоліття», театр пісні «Фламінго», керівники Шепет О. А.- Меркулова Арина – І місце, Діский Максим та Титаренко Влад – ІІ місце.

28. Обласний етап Всеукраїнської виставки-конкурсу декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край», гурток «М’яка іграшка», керівник Бєлєвцева М. Б. , Шульга Дмитро - І місце, Батула Алевтина – І місце, Аршава Анастасія – ІІ місце; гурток «Виготовлення сувенірів», керівник Сиромятникова Г. О. – колектавна робота – І місце.

29. Обласний фестиваль-конкурс "Internationaldanceday", присвячений Міжнародному Дню танця. Хореографічний колектив "Эстрадный балет "ЮСАЛиЯ", керівник Кузнецова І. Л., ІІ місце (вікова група 7-11 років).

30. Обласний фестиваль – конкурс «Молодь обирає здоров’я», гурток «Конструювання та моделювання одягу», керівник Бєлєвцева М. Б. , Шульга Дмитро (Малинівська гімназія) – І місце, Халіна Анастасія, Атабоєв Руслан – ІІ місце, гурток «Виготовлення сувенірів», керівник Сиромятникова Г. О., колективна робота – ІІ місце.


Методист ЧРЦДЮТ О. І. Храмцова
Каталог: files -> docs -> 2018
docs -> Тернопільський міськрайонний суд тернопільської області
docs -> Зміст навчального матеріалу Кількість годин
docs -> Хорол — районний центр Полтавської обла­сті — має багату й цікаву історію. Старовинне місто було свідком визначних історичних подій, бачило на своєму віку багатьох великих людей — І. П. Котляревського, Т
2018 -> Інформація про хід виконання «Міської комплексної програми розвитку культури та туризму за 2017-2019 роки»
2018 -> Навчальний предмет Завдання


Поділіться з Вашими друзьями:

Схожі:

Звіт про роботу Чугуївського районного Центру дитячої та юнацької творчості Чугуївської районної ради Харківської області у 2017 році iconПлан роботи чугуївського районного Центру дитячої та юнацької творчості Чугуївської районної ради
Науково методична діяльність
Звіт про роботу Чугуївського районного Центру дитячої та юнацької творчості Чугуївської районної ради Харківської області у 2017 році iconС.І. Гессен Завдання формування громадянина-патріота визнається пріоритетним низкою нормативних документів: Національною стратегією розвитку освіти в Україні на період до 2021 року Указ Президента України від 25
Коротич Ірина Василівна керівник гуртка соціально-реабілітаційного напряму Чугуївського будинку дитячої та юнацької творчості Чугуївської...
Звіт про роботу Чугуївського районного Центру дитячої та юнацької творчості Чугуївської районної ради Харківської області у 2017 році iconВідділ освіти Козівської районної державної адміністрації Козівський районний будинок дитячої та юнацької творчості
Ляхович Леся Михайлівна керівник літературно-краєзнавчого гуртка Козівського районного будинку дитячої та юнацької творчості
Звіт про роботу Чугуївського районного Центру дитячої та юнацької творчості Чугуївської районної ради Харківської області у 2017 році iconУ 2013-2014 навчальному році у закладі
«Центр дитячої та юнацької творчості» Енергодарської міської ради Запорізької області
Звіт про роботу Чугуївського районного Центру дитячої та юнацької творчості Чугуївської районної ради Харківської області у 2017 році icon«Поділюсь краплинкою тепла» 2013 Експедиційно-пошуковий загін Козівського районного будинку дитячої та юнацької творчості Керівник пошукової групи
Керівник пошукової групи Ляхович Леся Михайлівна, керівник літературно-краєзнавчого гуртка Козівського будинку дитячої та юнацької...
Звіт про роботу Чугуївського районного Центру дитячої та юнацької творчості Чугуївської районної ради Харківської області у 2017 році iconПоложення про портфоліо педагогів богуславського районного центру дитячої та юнацької творчості загальні положення
Цдют запроваджується з метою підтримки творчої педагогічної діяльності керівників гуртків, популяризації індивідуальних професійних...
Звіт про роботу Чугуївського районного Центру дитячої та юнацької творчості Чугуївської районної ради Харківської області у 2017 році iconНаказ №49 м. Олександрія Про проведення районного чемпіонату серед шкільних команд «Інтелектуальна ліга»
Відповідно до плану роботи відділу освіти, центру дитячої та юнацької творчості та з метою активізації навчальної діяльності учнів,...
Звіт про роботу Чугуївського районного Центру дитячої та юнацької творчості Чугуївської районної ради Харківської області у 2017 році iconНаказ №332 м. Олександрія Про проведення районного інтелектуального чемпіонату серед шкільних команд «Інтелектуальна ліга»
Відповідно до плану роботи відділу освіти, центру дитячої та юнацької творчості та з метою активізації навчальної діяльності учнів,...
Звіт про роботу Чугуївського районного Центру дитячої та юнацької творчості Чугуївської районної ради Харківської області у 2017 році iconВідділ освіти долинської районної державної адміністрації кіровоградської області центру дитячої та юнацької творчості долинського району
Відвідування дітьми вокального гуртка це не лише засіб забезпечення виконання естетичних та освітніх завдань з музичного виховання,...
Звіт про роботу Чугуївського районного Центру дитячої та юнацької творчості Чугуївської районної ради Харківської області у 2017 році iconТ.І. Пивовар учитель англійської мови Есхарівської загальноосвітної школи І-ІІІ ступенів Чугуївської районної ради Харківської області, учитель І кваліфікаційної категорії
Т.І. Пивовар – учитель англійської мови Есхарівської загальноосвітної школи І-ІІІ ступенів Чугуївської районної ради Харківської...


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка