Звіт ркзк «Межівська централізована бібліотечна система» 2015 рік вступСторінка1/10
Дата конвертації13.06.2017
Розмір0,91 Mb.
ТипЗвіт
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЗВІТ

РКЗК «Межівська централізована бібліотечна система»

2015 рік
 1. ВСТУП

Бібліотеки Межівського району є частиною інформаційної системи України, вони забезпечують доступ до знань та інформації для всіх громадян, беруть участь в економічному, соціальному й культурному розвитку своєї території, підтримують етнічну, культурну, мовну і релігійну різноманітність, культурне самовизначення і самобутність. Завдяки своїй доступності бібліотеки мають стратегічну можливість удосконалювати якість і демократичні засади життя громадян, активізувати суспільне життя місцевих громад.

Районний комунальний заклад культури «Межівська ЦБС» - головна бібліотечна установа Межівського району, методичний та інформаційно-консультаційний центр для бібліотечних закладів регіону. Тому бібліотеки району покликані допомагати громадянам користуватися перевагами інформаційного суспільства, реалізуючи їх право на доступ до інформації і знань, забезпечувати можливості для комунікації всередині місцевих громад.

Основним завданням бібліотек району у 2015 році було обслуговування різних категорій населення, задоволення їх інформаційних та бібліографічних запитів. Відповідно до сучасних умов розвитку суспільства, в якому переважають інноваційні технології, бібліотеки активно впроваджували в свою діяльність нові напрямки роботи, форми та методи яких дозволяли залучити до бібліотеки додаткове фінансування та сприяти підвищенню іміджу. Написання проектів, участь у грантових конкурсах – це не просто можливість бібліотеки отримати додаткове фінансування, але й активізація самих бібліотечних працівників, розвиток їх як людей творчих та ініціативних, і що саме головне – дозволяє підвищити професійно-кваліфікаційний рівень.

Законодавчу і нормативну базу бібліотечної справи складали: Конституція України, яка визначає права громадян на вільний доступ до інформації, культурних цінностей і користування установами культури; профільні закони «Про бібліотечну справу», «Про обов'язковий примірник документів», нормативно-правові акти з питань бібліотечної справи, стандарти і нормативи в галузі бібліотечної справи, Статут РКЗК «Межівська ЦБС», та документи, що визначають правові основи діяльності бібліотек.

Основні напрямки роботи бібліотек у 2015 році були такими: відкритість, творчість та інновації; якісне обслуговування користувачів з метою максимального задоволення їх інформаційних потреб; формування національного патріотизму, зниження соціальної напруженості в суспільстві; бібліотечно-інформаційне обслуговування людей з особливими потребами; робота з вимушеними переселенцями; проектна діяльність; вивчення історії свого краю, району, селища, бібліотеки, відродження основних подій та імен, народних звичаїв, родинних традицій та обрядів, літературних надбань.

Тематику заходів з популяризації знань і бібліотечної книги серед користувачів визначали політичні, культурні та інші знаменні та історичні події в житті району, області та країни: 70-та річниця дня перемоги над нацизмом у Другій Світовій війні, День Конституції, День пам’яті жертв Голодомору, День української мови та літератури, вшанування видатних діячів державності та культури. Знаменними та ювілейними датами року були: 160-річчя від дня народження Дмитра Івановича Яворницького, 80-річчя з дня народження Василя Симоненка, 125-річчя від дня народження Аркадія Казки.


 1. КОРОТКО ПРО ГОЛОВНЕ


У Межівському районі згідно адміністративно-територіального розподілу налічується 50 населених пунктів. 33 населених пункти у районі не мають бібліотечного обслуговування у зв’язку з малою кількістю населення у них - від 1 до 144 чоловік (Постанова Кабінету Міністрів України «Про Мінімальні соціальні нормативи забезпечення населення публічними бібліотеками в Україні» № 510 від 30 травня 1997 р.). 5 населених пунктів мають відстань до найближчої бібліотеки – 3 км.; 9 – від 3 до 5 км.; 19 - більш 5 км.).

Загальна кількість населення Межівського району на 01.01.2015 року складає 22833 чол.,у т.ч. у сільській місцевості 12571 чол.(55,1%).

У 2015 році в Межівському районі працювали 33 публічних, спеціальних і спеціалізованих бібліотек. З них публічних -18, ПТУ - 1, медична - 1, шкільних - 13.

З 18 публічних бібліотек: 2 районні (Межівська районна бібліотека та Межівська районна бібліотека для дітей), 1 селищна (Демуринська бібліотека) та 15 сільських бібліотек. У 18 публічних бібліотеках працює 31 бібліотечний працівник.У 2015 році закрито Новопетрівський пункт видачі літератури. (Розпорядження сільського голови №17-02/04 від 31 липня 2015 року «Про закриття Новопетріського пункту видачі літератури»).

Життя бібліотек району у 2015 році було дуже цікавим на події.

 • Межівська районна бібліотека відзначала 80 - річний ювілей. Це була добра нагода підвести підсумки минулого, дати оцінку сьогодення та скласти плани на майбутнє. На урочисту подію з привітаннями завітали представники місцевої влади, спонсори, колеги, ветерани бібліотечної справи, друзі бібліотеки, громадські діячі краю.c:\users\biblioteka\pictures\ювілей 80\dsc_0003.jpg • Директор РКЗК «Межівська ЦБС» Лідія Давиденко отримала перемогу у конкурсі та виграла навчальну поїздку у червні місяці 2015 року на Закарпаття, де вивчала досвід співпраці бібліотек з громадськими фондами та організаціями. Поїздка була дуже пізнавальна і корисна, сприяла кращому розумінню роботи бібліотек Закарпаття, інтеграції в загальний бібліотечний простір. http://2.bp.blogspot.com/-vkkxpt3wfjo/vaj6xytnzli/aaaaaaaadz0/m47ribcmueo/s640/img_9772.jpg

 • Протягом року Межівська районна бібліотека активно брала участь в різноманітних тренінгах, семінарах, конференціях, конкурсах. Переможцем Всеукраїнського конкурсу відео робіт «УБА: 20 РОКІВ ЄДНАННЯ» визнано Грицай Аліну Миколаївну, бібліотекаря Межівської районної бібліотеки Дніпропетровської області за роботу «Моя історія успіху в УБА» https://youtu.be/3WNqpTxm78g http://4.bp.blogspot.com/-ziuu0t4peny/vrquuyfl-si/aaaaaaaacy8/u4f1ih_7zb8/s1600/img_2020.jpgc:\perflogs\desktop\на буклет\dsc00133.jpg • Межівські бібліотеки брали участь у районному конкурсі відеороликів «Полюби Межівщину, як люблю її я!». Переможцем в номінації «Художнє есе «Духовна скарбниця краю» стала Межівська районна бібліотека для дітей (Ольга Кобець) із відеороликом «Межова – мій рідний край».

f:\юнацтво акція\sam_0725.jpg • Межівська бібліотека стала переможцем обласного конкурсу «Герої моєї Вітчизни», який проходив на базі Дніпропетровської обласної бібліотеки для молоді. В номінації «Проза» перемогла читач Шульга Альона – І місце та Пізняк Аліна (ІІІ місце). Пізніше ці роботи були опубліковані в районній газеті. • Заклад працює над реалізацією бібліотечного проекту «Межівська бібліотека – центр творчої активності громади». На виконання цієї програми працює краєзнавча вітальня «Межівська сторона», в рамках якої в цьому році проведено: зустріч з співачкою Світланою Гриценко, поетесою Людмилою Яцурою, родиною майстрів Рисич та ін. Ще одна акція, яка з успіхом проводиться в Межівській районній бібліотеці за ініціативи Української бібліотечної асоціації – це «Ніч в бібліотеці» (зустріч з Юрієм Ковтуном). http://3.bp.blogspot.com/-lftdi3lt-ss/vwhob5ibroi/aaaaaaaadlc/ybsm5ghkra8/s640/dsc_0358.jpg • У ході гуманітарної місії по Сходу України та зоні АТО, разом з волонтерами, які приїхали до військовослужбовців батальйону «Кривбас», завітали до Новопідгороднянської сільської бібліотеки брати Віталій та Дмитро Капранови. Це була чудова нагода долучитися до скарбниці сучасної української літератури.http://3.bp.blogspot.com/-ojzhl1bn3n4/vmzqroannei/aaaaaaaacfk/if1kzrhovv8/s1600/dscn9090.jpg

Брати Капранови – прозаїки, поети, гострі та іронічні публіцисти, видавцям та чудові музиканти. Вони були привітними, простими і веселими, а тому розмова нагадувала зустріч давніх друзів. http://2.bp.blogspot.com/-9c-_bww-va0/vmzp8xt_fmi/aaaaaaaace0/kja5ujzicpo/s1600/dscn9076.jpg

Читачі та гості бібліотеки прослухали у їхньому виконанні сучасні патріотичні пісні, розповіді про історію України, зокрема, нашого краю. Ця розмова плавно перетекла у презентацію нової книги братів Капранових «Короткий курс історії України». Це унікальна спроба вмістити на 32-х сторінках найважливіші дослідження в галузі історії.

 • З метою відродження соціальної ролі книги та інтелектуального збагачення молоді, для підтримки авторитету читаючої людини, посилення мотивації до читання, виховання поваги до книги з березня по червень місяць 2015 року Межівська районна бібліотека брала участь у Всеукраїнській акції «Українська молодь читає». Разом з бібліотечною спільнотою України бібліотека активізувала свою роботу і за 100 днів залучилаа близько 100 читачів. В бібліотеці діяла фотовиставка «Я і книга», героями якої стали користувачі бібліотеки, що першими підтримали акцію.f:\юнацтво акція\sam_0739.jpg

 • Бібліотечні працівники йшли в люди, вивчали думки громади про бібліотечні послуги. Нам цікаві пропозиції жителів щодо поліпшення роботи бібліотек. Бібліотекарі Межівської районної бібліотеки готові діяти, вчитися, працювати віддано, впроваджувати нове і гармонійно поєднувати все це з традиційним. Вони навчаються самі і передають свій досвід працівникам сільських бібліотек на районних семінарах.

 • В рамках розвитку сільського зеленого туризму, з метою популяризації туризму і краєзнавства, як ефективного засобу духовного виховання підростаючого покоління Межівська районна бібліотека втілює проект «Зелений туризм». Спеціалісти районної бібліотеки готують та проводять екскурсії по історичних місцях Межівщини. Бажаючі мають змогу ознайомитись з історією виникнення селища Межова та сіл району, відвідати історичні пам’ятки, історико - краєзнавчі музеї, сільські будинки культури та бібліотеки, храми, пам’ятники воїнам, могили письменників, гостинну садибу «Перлина степу» та багато ін. c:\users\lidiya\desktop\фото на звіт\image (29).jpg

 • Бібліотеки працювали над реалізацією проекту «Бібліотека – центр підтримки громади в умовах воєнної загрози: організація надання послуг внутрішньо переміщеним особам». Вони допомагали переселенцям легше адаптуватися на новому місці, пропонували свої послуги з надання інформації з питань гарячих урядових ліній, працевлаштування, житла, правового захисту, медичних послуг та безкоштовного доступу до Інтернет. c:\users\lidiya\desktop\фото на звіт\7b989e15-95cc-4a26-b7b7-b87450b8a7db.jpg

 • Популярними та затребуваними серед читачів району були творчі заходи патріотичної тематики. Бібліотечні працівники вели роз’яснювальну роботу серед дітей та молоді, вчили любити Україну на героїчних прикладах сучасних молодих людей та односельців. 1. Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10

Схожі:

Звіт ркзк «Межівська централізована бібліотечна система» 2015 рік вступ iconДепартамент освіти та гуманітарної політики управління культури черкаська міська централізована бібліотечна система черкаси 2017 «а було мені тоді…»
Гуманітарної політики управління культури черкаська міська централізована бібліотечна система
Звіт ркзк «Межівська централізована бібліотечна система» 2015 рік вступ iconКомунальний заклад «Луцька міська централізована бібліотечна система»
Луцьк увійшов до «Асоціації відкритих міст» // Луцький замок. – 015. – жовт. – С. 3; Відомості. – 2015. – №39 ( жовт.). – С
Звіт ркзк «Межівська централізована бібліотечна система» 2015 рік вступ iconЗбаразька централізована бібліотечна система Методично-бібліографічний відділ
«Календар знаменних і пам’ятних дат Збаражчини на 2011 рік» подає інформацію про пам’ятні події краю, уроджен
Звіт ркзк «Межівська централізована бібліотечна система» 2015 рік вступ iconЧернігівська міська централізована бібліотечна система

Звіт ркзк «Межівська централізована бібліотечна система» 2015 рік вступ iconІванківська централізована бібліотечна система методично – бібліографічний відділ

Звіт ркзк «Межівська централізована бібліотечна система» 2015 рік вступ iconЧеркаський департамент освіти та гуманітарної політики управління культури черкаська міська централізована бібліотечна система

Звіт ркзк «Межівська централізована бібліотечна система» 2015 рік вступ iconІ вулиці твої поезіями сповнюють поети
Централізована бібліотечна система Шевченківського району м. Києва Центральна районна бібліотека ім. Є. Плужника інформаційно—бібліографічний...
Звіт ркзк «Межівська централізована бібліотечна система» 2015 рік вступ iconВідділ культури І туризму Золотоніської райдержадміністрації золотоніська централізована бібліотечна система золотоноша, 2015 Краєзнавча розвідка «Де ховає сонце роси»
Краєзнавча розвідка «Де ховає сонце роси» продовжує цикл матеріалів про відомих людей, чиї імена пов’язані із Золотоніщиною
Звіт ркзк «Межівська централізована бібліотечна система» 2015 рік вступ iconЗбаразька централізована бібліотечна система Методично-бібліографічний відділ Серія: «Бібліотекарю на замітку»
Методичні поради адресовані бібліотекарям публічних та шкільних бібліотек, клубним працівникам, вчителям
Звіт ркзк «Межівська централізована бібліотечна система» 2015 рік вступ iconПолонська централізована бібліотечна система Методично-бібліографічний відділ Бюлетень за ІІІ квартал 2012 року
Пропонуємо Вам ознайомитись з новими виданнями, які надійшли у бібліотеки Полонського району


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка