З 26 червня по 14 вересня в Музеї Ханенків проходитиме виставка «7 — це мистецтво». На виставці можна буде побачити експонати з приватної бібліотеки родини Ханенків.
Згідно з інформацією від адміністратора виставки, всі експонати були зібрані з родинних архівів та бібліотек. Пошук матеріалів тривав трохи більше двох років, а для створення виставки знадобилося близько двох тижнів.
Багато людей можуть запитати: «Чому ж саме 7 — це мистецтво?». Відповідь досить проста і була знайдена в архівах родини меценатів; у системі УДК книги про мистецтво та архітектуру почали позначати «7». Ось звідки і така логічна назва — «7 — це мистецтво».
*УДК система — універсальна десяткова класифікація, що використовується для систематизації книг та творів. За цією системою твори про мистецтво та архітектуру почали позначати «7».
У архівах Ханенків зберігається безліч мистецьких творів: від нарисів віршів і французьких збірок Варвари до картин Ван Гога та сувоїв Хань Хвана.


«Я відвідала Музей Ханенків у День відкритих дверей — вражаюча можливість ознайомитися з новими виставками. Особливо захопила експозиція, присвячена унікальній бібліотеці родини Ханенків — цікаво, змістовно та атмосферно. Музей вражає рівнем організації та любов’ю до мистецтва. Рекомендую всім, хто цінує культуру та історію», — поділилася враженнями відвідувачка музею Єлизавета.
На виставці ви зможете оцінити чотири різноформатні зали, в яких експонуються книжкові збірки Варвари та Богдана Ханенків, листи подяки та схвалення від Національного музею, вирізки з газетних новин про досягнення бібліотеки — і це лише перша зала.
У другій залі вас зустріне розквіт бібліотеки та одночасний тиск з боку соціалістичної влади, збірки комуністичної пропаганди, а також нервові листи, в яких обговорюється страх і переживання за долю музею.


Наступна зала представить «відлигу» — дружні зв’язки з різними країнами, всесвітнє визнання та витвори мистецтва відомих художників, таких як да Вінчі, Фернан Лєж та Анрі Буте.
В останній, четвертій залі ви зможете побачити значну частину закордонних книжкових збірок мистецтва: китайського, грецького, римського та інших національних культур.
«Виставка у музеї Ханенків вразила своєю унікальною колекцією світового мистецтва. Мене особливо зацікавили експонати східного та європейського живопису, які демонструють багатство культурних традицій. Також атмосферу музею, що сприяє глибокому зануренню в світ мистецтва і роздумах над побаченим», — зазначила відвідувачка Вікторія.
Також, відвідавши виставку в суботу або неділю, ви матимете можливість потрапити на екскурсію з гідом, який розповість багато цікавих деталей про виставку, пошуки експонатів та загалом бібліотеку та її історію.
Де: другий поверх в музеї Ханенків, вулиця Терещенківська 15-17, м. Київ.
Коли: з 26 червня по 14 вересня.
Скільки: вартість одного білету — 150 грн.
Нагадуємо, що раніше в музеї Ханенків було відкрито тематичну виставку до року Змії.
Іванна Баранова для «Вечірнього Києва»