Цьогорічне дослідження допоможе визначити, чи змінився ментальний стан людей та якими способами вони зміцнюють свою стресостійкість.
Про це повідомила заступниця голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень та впровадження безбар’єрності Марина Хонда на своїй сторінці у Фейсбук.
«Це вже третє опитування про ментальне здоров’я через Київ Цифровий. Результати попередніх досліджень показали нам як позитивні, так і тривожні тенденції у громаді. Все це слугує базою для вдосконалення системи психологічної допомоги, яку ми розбудовуємо у столиці.
Наприклад, дослідження у 2023 році виявило, що понад 7% людей просто не знають, де можна отримати психологічну підтримку. 11% респондентів відповіли, що послуги фахівця з ментального здоров’я занадто дорогі, хоча у столиці є немало сервісів, через які отримати допомогу можна безоплатно. У відповідь на це Київ запустив Мапу ментального здоров’я, де є вся необхідна інформація про понад 500 обʼєктів: адреси, графіки, телефони», — зазначила Марина Хонда.
За її словами, в Києві є і спеціалізовані сервіси. Так, безоплатну психологічну допомогу постраждалим від насильства надають очно в Київському міському Центрі гендерної рівності, запобігання та протидії насильству, а Захисникам, Захисницям та їхнім родинам — у «Київ Мілітарі Хаб». Також у столиці працює «Телефон довіри»: за номером 15-00 зі стаціонарного або (044) 272-15-00 — з мобільного.
«Тому ми продовжимо періодично проводити опитування, щоб виявляти, чи змінився ментальний стан містян, та використовувати це для створення нових сервісів і програм допомоги. Форма розміщена в розділі „Опитування“ в застосунку Київ Цифровий. Орієнтовний час, який знадобиться, щоб пройти це опитування, — 3 хвилини», — розповіла Марина Хонда.
Опитування триватиме до 29 квітня.
Міський застосунок Київ Цифровий можна завантажити в App Store і Google Play: https://kyiv.digital/start.
Нагадуємо, що на Порталі послуг, нещодавно представленому командою Київ Цифрового, можна скористатись безкоштовною підтримкою для Захисників та Захисниць і долучитись до груп психологічної підтримки для жінок.
Сніжана БОЖОК, «Вечірній Київ»