Це цифровий інструмент, що дає змогу містянам швидко знаходити інформацію про рівень безбар’єрності різних об’єктів інфраструктури. Наразі на Мапі вже розміщені 2 142 об’єкти. Про це повідомила заступниця голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень і відповідальна за розвиток безбар’єрності в Києві Марина Хонда.
«Мапа доступності — це зручний цифровий інструмент, який дає змогу містянам швидко знаходити інформацію про рівень безбар’єрності інфраструктурних об’єктів. Балансоутримувачі активно долучаються до її наповнення. І наразі на Мапі вже є дані про 2142 об’єкти. Ми постійно працюємо над її оновленням, адже важливо, щоб кияни мали доступ до актуальної інформації», — зазначила Марина Хонда.
Вона додала, що Мапою з початку вересня вже скористались понад 6,5 тисячі разів.
На Мапі доступності у застосунку «Київ Цифровий» можна знайти об’єкти з різних категорій: заклади охорони здоров’я, освіти, адміністративні будівлі, ЦНАПи, культурні й соціальні установи, а також житлові будинки. Користувачі можуть обрати тип доступності — пандус, підіймач, тактильні покажчики, паркомісця для людей з інвалідністю — і отримати детальну інформацію: адресу, години роботи, контактні дані тощо.
Сервіс перебуває у стадії тестування, однак його вже активно використовують як мешканці, так і організації. Мапу регулярно оновлюють, додаючи нові об’єкти, а також перевіряють актуальність інформації, яка вже розміщена.
Читайте також:
«Від наявності пандусів до паркомісць: інформацію з Мапи доступності у Києві оприлюднили у формі відкритих даних».
Олександр ГАЛУХ, «Вечірній Київ»