Україна не стоїть у порядку денному Сполучених Штатів.
Навіть угода щодо корисних копалин не така важлива, як угода з Росією, пише The New York Times.
Практично жодних серйозних обговорень у Білому домі чи на Капітолійському пагорбі щодо нового пакета військової допомоги Україні наразі не ведеться. Питання обміну з Україною розвідданими теж не обговорюється, пише видання.
Фактично, коли у Вашингтоні говорять про відносини з Україною, то найчастіше в контексті того, що США отримують, а не того, що вони готові дати. Відомо, що США та Україна на фінальній стадії угоди щодо американських інвестицій та доступу до українських родовищ корисних копалин, зокрема рідкоземельних.
Проте справжня угода, якої прагне Трамп – це угода з Росією. А щоб до неї дійти, спершу потрібно “завершити” історію з Україною – або ж шляхом припинення вогню, або знявши питання зі свого порядку денного.
Експерти сумніваються в тому, що Путін готовий відмовитися від тісних зв’язків із Китаєм, Іраном і Північною Кореєю – країнами, які постачають технології, дрони, а в випадку Пхеньяна – і солдатів.
“Навіть якщо спроби Трампа налагодити контакт із Путіним принесуть поверхневу відлигу в американо-російських відносинах, глибинна недовіра Путіна до Заходу унеможливлює справжнє примирення.
Путін не може бути впевненим, що Трамп зможе змусити Європу відновити зв’язки з Москвою. І він точно знає, що у 2028 році в США може змінитися адміністрація — і та просто зробить черговий політичний розворот на 180 градусів”, — написав цього тижня директор Carnegie Russia Eurasia Center Алєксандр Ґабуєв у Foreign Affairs.
Однією з поступок, на яку готовий піти Трамп заради Путіна, це офіціне визнання українського Крима російським. США готові визнати контроль Росії над Кримом, як частину ширшої мирної угоди між Москвою і Києвом.
Така поступка стала б значним здобутком для російського президента. Однак зараз Путін відмовляється погодитися на пропозицію президента США щодо широкої мирної угоди.