Українці живуть у війні, коли страшні новини стали невід’ємною частиною нашого життя, постійно з’являючись на екранах, в стрічках соціальних мереж і в розмовах. Наш мозок природно реагує на загрози, але важливо пам’ятати, що не все, що здається неминучою катастрофою, є реальною небезпекою. Водночас стрес завжди має справжній вплив на ментальне здоров’я, з яким варто боротися.
Програма ментального здоров’я «Ти як?» підготувала практичні поради, які допоможуть впоратися зі стресом, спричиненим тривожними новинами.
Експерти закликають до ліміту часу, проведеного за переглядом новин, рекомендують уникати надмірного занурення у стрічки соціальних мереж.
Детальніше про те, як реагувати на тривожні новини, не завдаючи шкоди ментальному здоров’ю, можна дізнатися у спеціально створеній каруселі матеріалів. Вона містить ключові практичні поради, які легко застосовувати у повсякденному житті. Збереження внутрішньої рівноваги та психологічного добробуту — це важливий крок на шляху до здорового сприйняття світу.




Раніше психологи пояснили, як людям зберегти заряд «соціальної батарейки». Ці та інші поради вони розробляють у рамках програми ментального здоров’я «Ти як».
У час війни, українцям дуже важливо дбати про себе, про свій психологічний стан, а також бути емпатичними до проблем інших людей, підтримувати тих, кому потрібна допомога. А також розповіли, як підтримати близьких, якщо вони перебувають на прифронтових територіях.
Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»