Найбільш ефективною зброєю, яка допомогла змінити ситуацію на полі бою, виявилися дрони.
Високоточна зброя виявила важливі недоліки: надзвичайно високу вартість, складність використання і надто обмежену кількість, розповів посол України у Великій Британії, ексголовнокомандувач ЗСУ, генерал Валерій Залужний під час розмови з Дослідницьким центром Athena Lab.
“А також обмежено ефективною проти військ, розгорнутих на широкому фронті або захищених укріпленнями. І навпаки, з’явилися ефективніші та дешевші альтернативи”, – зазначив Залужний.
Масове використання дронів у бойових діях змусило українців почати самостійно розробляти та випускати нові БпЛА. Наприклад, FPV-дрони почали виготовляти десятками тисяч у гаражах, маленьких майстернях і навіть у загалом непристосованих для виробництва зброї приміщеннях. І це змінює сценарій війни.
Розширення виробництва дронів вже 2027 року дозволить забезпечити війська цими ресурсами в кількостях і за ціною, прийнятною для великомасштабної війни. Такій же стратегії, вочевидь, віддають перевагу Китай і Росія, вважає Залужний.
Крім того, вже розпочалися перегони за домінування між дронами та засобами радіоелектронної боротьби (РЕБ). Але наразі виробники БпЛА мають невелику перевагу, впевнений він.
В ніч на 28 квітня у Брянську відбулася атака безпілотників на завод “Кремній-Ел”, який спеціалізується на виробництві електронних компонентів для військових потреб Росії.
“Кремній-Ел” є одним з основних підприємств російської мікроелектронної промисловості.