Вчергове члени Українського товариства сліпих отримали тонометри з голосовим супроводом, повідомили у пресслужбі Київради.
Як зазначила Уповноважена Київської міської ради з прав осіб з інвалідністю Леся Петрівська, продовжується робота над тим, щоб Київ ставав містом рівних можливостей, де увага і турбота про людей є нормою, а не винятком.
«Люди з порушеннями зору мають такі ж права на здоров’я, безпеку і комфорт, як і кожен із нас. Тонометри з голосовим супроводом — це маленький, але дуже потрібний крок у бік доступності, — наголосила Леся Петрівська. — Ми будемо й надалі робити усе можливе, щоб у Києві кожен почувався захищеним і потрібним».
За її словами, під час зустрічі обговорили також низку питань, які турбують працівників одного з підприємств незрячих.
«Зокрема, йшлося про потребу в гуманітарній допомозі, забезпечення послуги соціального таксі для людей із порушеннями зору, а також про проблему небезпеки, яку створюють залишені посеред тротуарів електросамокати. Працюємо над вирішенням цих питань», — розповіла Леся Петрівська.
Депутатка Київської міської ради (фракція «УДАР») Олеся Зубрицька додала, що Київ має бути містом, де кожен може вільно пересуватися, працювати, жити та відчувати підтримку.
«Нам потрібно працювати над тим, щоб безбар’єрність була не лише в окремих проєктах, а в повсякденному житті міста — на вулицях, у транспорті, у доступі до послуг. Повага до потреб людей з інвалідністю має бути в основі всіх рішень міської влади», — зауважила Олеся Зубрицька.
Нагадаємо, Київ передав мешканцям прифронтових регіонів з порушеннями слуху спеціальні смартгодинники. Сповіщення на таких годинниках приходить у вигляді вібрацій, світлових індикаторів і текстових повідомлень. 140 таких смартгодинників відправили мешканцям Херсону, Кривого Рогу та декількох територіальних громад Сумської області.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»