У Музеї Бориса Грінченка, що на вулиці Бульварно-Кудрявська, 18/2, провели інтерактивну театралізовану екскурсію для відвідувачів з порушеннями слуху. Про це повідомляє пресслужба КМДА.
Відвідувачі мали змогу ознайомитися з життєвим і творчим шляхом видатного письменника та вченого Бориса Грінченка. Дізнатися про його родину та фундаментальний внесок Бориса Дмитровича у збереження української мови та культури.
Напередодні заходу організатори екскурсії пройшли інструктаж із перекладачем жестової мови, який пояснив особливості сприймання інформації людьми з порушеннями слуху. Зокрема, розповів, у якому темпі говорити і як краще стояти, щоб відвідувачам було зручно зчитувати інформацію не тільки через перекладача, а й по губах, із жестів, вимови та міміки екскурсовода.
Захід відбувся в межах соціального проєкту «З Києвом і для Києва», до якого долучився Київський столичний університет імені Бориса Грінченка. Цього року на факультеті української філології, культури і мистецтва університету стартували курси української мови для осіб із порушеннями слуху.
Навчання спрямоване на розвиток мовних навичок, подолання комунікативних бар’єрів і сприяння соціальній адаптації людей із порушеннями слуху. Відвідувачі курсів мали можливість удосконалити рівень володіння державною мовою, долучитися до дискусій про її історію, сучасність і перспективи.
Читайте також:
«У столичному університеті Грінченка презентували 55 магістерських програм».
Олександр ГАЛУХ, «Вечірній Київ»