Що робити з полуницею вже зараз, аби влітку зібрати смачні солодкі ягоди

Весняний догляд: що робити з полуницею, щоб вона була великою та солодкою Фото: pinterest

Щоб полуниця влітку радувала великими й солодкими ягодами, вже зараз варто подбати про правильний догляд за рослинами. Весняні роботи мають вирішальне значення. Саме в цей період формуються майбутні плоди, закладається їхній смак, розмір і врожайність.

Регулярне підживлення, правильний полив, мульчування та оновлення грядок – усе це дозволить зібрати щедрий урожай, яким захочеться пишатися.

Що робити навесні на полуничних грядках

Санітарне очищення. Обрізаємо всі сухі, підмерзлі та хворі листки. Також прибираємо опале листя й інше сміття. Ц знижує ризик хвороб і шкідників.

Розпушування та підгортання. Після зими ґрунт ущільнений, тому його обов’язково розпушуємо. Якщо коренева шийка оголилась — обережно підгортаємо рослину, не засипаючи центр куща.

Живлення. У фазі активного росту рослинам потрібне живлення. Вносимо комплексне добриво з мікро- та макроелементами (азот, калій, магній тощо). Калій – особливо важливий для формування ягід, і його також можна додати у вигляді золи. А ще використовуємо позакореневі підживлення гуміновими препаратами.

Захист від шкідників та хвороб. Перша обробка – як тільки з’являються нові листочки. Робимо бакову суміш фунгіциду (наприклад, “Хорус”, “Топаз”) з інсектицидом (“Актеллік”, проти кліщів, довгоносика, трипсів).

Друга обробка – вже перед цвітінням, тільки біопрепаратами: “Фітоспорин” + “Фітоверм”. У цей період також корисно обприскати стимулятором плодоутворення “Зав’язь”.

Полив і мульчування. Поливаємо за потреби, коли земля підсихає. Коли ґрунт добре прогріється – вкриваємо міжряддя мульчею (сухою травою або сіном), щоб зберігати вологу.

Захист ягід від птахів. Під час достигання плодів накриваємо грядки сіткою або білим агроволокном, щоб зберегти урожай для себе, а не для шпаків.

Травень вважається одним із найсприятливіших для висаджування більшості овочевих культур, зелені та квітів.

Щоб не прогавити найкращі дні для посіву, варто орієнтуватися на місячний посівний календар, щоб рослини краще приживаються, швидше ростуть і дають щедрий урожай.

Однак, важливо враховувати не лише погоду, а й фази Місяця, які, за багатовіковими спостереженнями, можуть впливати на ріст і врожайність рослин.

Джерело